2024 liepos 25 d. ketvirtadienis, 13:50
Reklama  |  facebook

Šiaulių regionas skęsta šiukšlėse

2021-11-12 13:53
Šiaulių apskrityje nauja atliekų krizė – aplinkosaugininkams uždraudus Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centrui (ŠRATC) nerūšiuotas komunalines atliekas versti į sąvartyną, nebeliko kur jas vežti.
nuotrauka
NEG Recycling nuotr.


Minimos įmonės
Neg Recycling, UAB
Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras (ŠRATC), VŠĮ
Anksčiau atliekas priimdavo, išrūšiuodavo ir apdirdavo bendrovė „NEG Recycling“, tačiau dėl ŠRATC veiksmų, kaip rašoma pranešime, bendrovė veiklą galės atnaujinti tik maždaug po savaitės. Kol kas neaišku kur bus šalinama 200 t kasdien regione susidarančių 260 000 gyventojų komunalinių atliekų.

Iki tol Šiaulių regiono, kuriame gyvena virš ketvirčio milijono gyventojų, komunalinės atliekos buvo gabenamos į mechaninio biologinio apdorojimo įrenginius.

Tačiau dabar čia jų vežti negalima, mat prieš kelis mėnesius ŠRATC atsisakė priimti ir išvežti įrenginiuose išrūšiuotas bei apdorotas atliekas. Kadangi naujų į bendrovę atvežamų komunalinių atliekų srautas nesustojo, jų susikaupė tiek, kad įrenginius prižiūrinčios įmonės „NEG Recycling“ teritorijoje tiesiog nebeliko vietos.

Nepaisant draudimo, visos atliekos – į sąvartyną

Dėl tų pačių, Vilniaus politiko Žilvino Šilgalio vadovaujamo ŠRATC veiksmų, kaip rašoma „NEG Recycling" pranešime, praėjusią savaitę Šiaulių regionas atsidūrė ant ekstremaliosios padėties slenksčio. Tuomet situaciją paskutinę akimirką pakeitė ŠRATC dalininkių – septynių Šiaulių regiono savivaldybių – įsikišimas.

Ekstremaliosios padėties grėsmė buvo kilusi po to, kai „NEG Recycling“ informavo, kad ŠRATC neišvežant apdorotų atliekų, bendrovėje neliko vietos priimti naujas. Tad ŠRATC šiukšliavežės pasuko į Jurgeliškių kaimo sąvartyną.

Nuo spalio 30 d. čia kasdien suverčiama maždaug po 200 t nerūšiuotų ir neapdorotų komunalinių atliekų. Tokia aplinkai kenksminga bei Ž. Šilgalio vadovaujamos organizacijos nesprendžiama situacija kėlė ekstremaliosios situacijos grėsmę.

Po regiono savivaldybių įsikišimo, „NEG Recycling“ praėjusios savaitės pabaigoje gavo ŠRATC raštą, kad čia susikaupusias atliekas pagaliau galima išvežti. Tačiau kelis mėnesius brendusios situacijos taip greitai išspręsti neįmanoma, tad ŠRATC toliau nerūšiuotas bei neapdorotas atliekas vežė ir vertė sąvartynan. Tokią aplinkai kenksmingą veiklą draudžia įstatymai, todėl aplinkosaugininkai nuo šiandien ją sustabdė.

Užtruks dar apie savaitę

Mechaninio biologinio apdorojimo įrenginius prižiūrinčios bendrovės „NEG Recycling“ teritorijoje ‒ įtemptas laikas.

„Skubame išvežti atliekas – per kelis mėnesius jų prisikaupė tikrai daug. Pasamdėme papildomą techniką, žmonės dirba viršvalandžius – norime kuo greičiau atnaujinti veiklą, nes bendrovė pajamas gali gauti tik už čia atvežamas atliekas. Visgi kelis mėnesius kiekvieną pas mus buvo išverčiama maždaug po 20 šiukšliavežių. Tad, mūsų skaičiavimais, naujas komunalines atliekas, jeigu nebus nenumatytų trikdžių, galėsime priimti maždaug kitos savaitės pabaigoje. Šios situacijos buvo galima išvengti – tiek vasarą, tiek anksčiau rudenį siuntėme oficialius perspėjimus apie jos susidarymą. Deja, bet ŠRATC į tai nereagavo“, ‒ pranešime cituojamas „NEG Recycling“ vadovas Orentas Strikaitis.

Jo teigimu, ŠRATC ne tik leido išvežti apdorotas atliekas, bet ir vakar, lapkričio 11 d., apmokėjo dalį skolos „NEG Recycling“, kuri siekė 500 tūkst. Eur. Bendrovė teismuose bando atgauti skolas iš ŠRATC, kuri už suteiktas paslaugas nemoka jau nuo birželio mėnesio, rašoma pranešime.
Statybunaujienos.ltAplinka

nuotrauka
2024-07-19 14:22
NT plėtros bendrovė „Darnu Group“ kviečia į puikiai vilniečiams ir sostinės svečiams pažįstamas vietas pažvelgti nauju bei netikėtu rakursu. Bendrovė sostinės gyventojams pristato du kartu su mokslininkais ir ekspertais paruoštus unikalius bei interaktyvius pasivaikščiojimo maršrutus, kuriuose bus g...
nuotrauka
2024-07-18 10:17
Vis dažnesnė vasaros kasdienybė Lietuvoje: alinantys karščiai, šešėlių paieškos ir vakare kylanti šiluma nuo asfalto bei pastatų. Pastebima, kad miestuose formuojasi karščio salos, kuriose aukštesnė temperatūra ne tik laikosi, bet ir išlieka ilgiau nei priemiesčiuose ar mažiau užstatytose vietovėse.
nuotrauka
2024-07-17 09:38
Seimas priėmė Aplinkos ministerijos parengtas Želdynų įstatymo pataisas, kurios leis optimizuoti ir efektyvinti savivaldybių vykdomą želdynų ir želdinių inventorizaciją bei stebėseną, sumažins administracinę naštą savivaldybių administracijoms ir užtikrins kokybišką, centralizuotą duomenų apie želdi...
nuotrauka
2024-07-16 12:05
VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras (toliau – ŠRATC) visuomenei pristatė ilgai lauktą naujieną – naują didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę (DGASA), adresu S. Dariaus ir S. Girėno g. 1D, Šiauliai. Apie 3,7 tūkst. kvadratinių metrų plote įsikūrusioje atliekų surinkimo aikštelėje gyven...
nuotrauka
2024-07-16 09:14
Europos Komisija (EK) patvirtino Ekonomikos ir inovacijų ministerijos 122 mln. eurų vertės pagalbos priemonę, kuri bus skiriama įmonei „Achema“. Šis finansavimas atveria galimybes diegti inovatyvią technologiją, leisiančią sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį. Tuo tikslu trąšų gamybos p...
nuotrauka
2024-07-15 16:01
Panevėžio miesto savivaldybė primena, kad vyksta gražiausios aplinkos konkursas ir kviečia jame dalyvauti Panevėžio miesto daugiabučių gyvenamųjų namų bendrijas, įstaigas, įmones, privačių valdų savininkus.
nuotrauka
2024-07-15 12:48
Nuo šiandien, liepos 15 d., įsigalioja birželį Seimo patvirtinto Klimato kaitos valdymo įstatymo naujos redakcijos dauguma nuostatų, kuriomis į nacionalinę teisę perkeliamos ir įgyvendinamos naujai priimtų Europos Sąjungos „Fit for 55“ teisėkūros paketo teisės aktų nuostatos.
nuotrauka
2024-07-12 09:45
Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables" Tauragės rajone baigė saulės elektrinės statybas prie jau veikiančio vėjo parko, taip sukuriant pirmąjį bendrovės hibridinį saulės ir vėjo elektrinių parką ir atveriant didesnes galimybes efektyviau išnaudoti valdomą infrastruktūrą ir ž...
nuotrauka
2024-07-10 13:50
Skundų iš Klaipėdos regiono gyventojų skundų dėl iš įmonių sklindančių nemalonių kvapų savivaldybė sulaukia kasmet. Šią savaitę aplinkos ministras Simonas Gentvilas su uostamiesčio vadovais, bendruomene, miesto ir rajono savivaldybių Aplinkosaugos komitetų nariais bei įmonių atstovais aptarė kvapų p...
nuotrauka
2024-07-10 11:18
Energinis efektyvumas Lietuvos gyventojams vis dar yra svarbiausia tvaraus pastato savybė – šį aspektą kaip svarbiausią nurodo kas antras šalies gyventojas (54 proc.), rodo reprezentatyvi „Spinter tyrimai" apklausa. Tuo tarpu pastato neutralumas klimatui, bioįvairovės apsauga ar turimi tarptautiniai...
nuotrauka
2024-07-10 07:24
Įmonė „Gerbūvio projektai“ įgyja pagreitį. Jau trečius metus sparčiai auga užsakymų portfelis, o nuo 2020 m. apyvarta kasmet auga kone dvigubai. 2023-aisiais įmonė tempo nemažino.
nuotrauka
2024-07-08 14:07
Vilniaus miesto savivaldybė kreipėsi į Aplinkos apsaugos agentūrą (AAA) su prašymu naujai peržiūrėti statybų atliekas tvarkančiai įmonei UAB „Atliekų rūšiavimo centras" dar 2016 m. suteiktą leidimą vykdyti veiklą. Gauta informacija, kad AAA nustatė 20 dienų terminą per kurį statybų atliekas tvarkant...
nuotrauka
2024-07-02 13:47
Šiąnakt apie 1 val. nakties kilo gaisras Kauno regioniniame nepavojingų atliekų sąvartyne Lapių seniūnijoje, Kauno rajone.
nuotrauka
2024-06-28 14:49
„Via Lietuva“ šiais metais didina savo veikloje taikomus aplinkosauginius sprendimus. Dar šiais metais įmonė ant triukšmą mažinančių užtvarų netoli Vilniaus įrengs saulės modulius. Jų pagaminta žalioji energija bus naudojama kelio ženklų apšvietimui.
nuotrauka
2024-06-27 10:11
Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos parengtam įstatymų pakeitimų paketui, tobulinančiam atliekų prevencijos ir tvarkymo sistemą. Daugelis pakeitimų susiję su apmokestinamųjų gaminių, ypač padangų, taip pat alyvos, elektros ir elektroninės įrangos, baterijų ir akumuliatorių, pakuočių atliekų, ek...
nuotrauka
2024-06-27 09:35
Būsto pirkėjams labai svarbus aspektas yra žalia namų aplinka ir vaizdas pro langą. Nekilnojamojo turto (NT) plėtotojai pastebi, kad ypač geidžiami yra būstai, šalia kurių yra miškas, parkas, kita žalioji erdvė ar vandens telkinys. Tačiau miestuose natūralios gamtos „pasiūla“ yra ribota, tad urbanis...
nuotrauka
2024-06-26 14:24
Rygos biurų nuomos kompleksui „Elemental Business Centre" suteiktas aukščiausias BREEAM New Construction „Outstanding" įvertinimas. Tai yra pirmasis nekilnojamojo turto (NT) projektas Latvijoje, gavęs tokio aukšto lygio įvertinimą. Tuo tarpu „Outstanding" įvertinimą Lietuvoje jau turi du verslo cent...
nuotrauka
2024-06-13 10:55
Nuo š. m. sausio pradėjusioje veikti Aplinkos ministerijos sukurtoje Nuotekų tvarkymo informacinėje sistemoje (NTIS) jau yra užsiregistravę daugiau nei 1 tūkst. vartotojų: apie 550 organizacijų atstovų ir panašus skaičius privačių asmenų, turinčių individualius nuotekų tvarkymo įrenginius.
nuotrauka
2024-06-07 09:36
Vasaros sezono daugelis neįsivaizduoja be šašlikų ar kitų ant grotelių kepamų patiekalų. Kokias galimybes mėgautis ant grotelių kepamais patiekalais turi daugiabučių namų gyventojai pasakoja daugiabučių priežiūra ir administravimu užsiimančios „Civinity Namai“ atstovas Arūnas Armanavičius.
nuotrauka
2024-06-06 09:30
„Vilniaus duona" pradėjo įgyvendinti šilumogrąžos sistemos projektą Panevėžio kepykloje. Duonos gamybos metu susidaranti energija, anksčiau leidžiama per kaminus vėjais, virs nauda: šildys karštą vandenį ir patalpas. Taip bus taupoma šilumos reikmėms skirta energija ir mažinama CO2 emisija. Į projek...

Statybunaujienos.lt » Aplinka