2022 rugpjūčio 20 d. šeštadienis, 6:22
Reklama  |  facebook

Šiaulių regionas skęsta šiukšlėse

2021-11-12 13:53
Šiaulių apskrityje nauja atliekų krizė – aplinkosaugininkams uždraudus Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centrui (ŠRATC) nerūšiuotas komunalines atliekas versti į sąvartyną, nebeliko kur jas vežti.
nuotrauka
NEG Recycling nuotr.


Minimos įmonės
Neg Recycling, UAB
Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras (ŠRATC), VŠĮ
Anksčiau atliekas priimdavo, išrūšiuodavo ir apdirdavo bendrovė „NEG Recycling“, tačiau dėl ŠRATC veiksmų, kaip rašoma pranešime, bendrovė veiklą galės atnaujinti tik maždaug po savaitės. Kol kas neaišku kur bus šalinama 200 t kasdien regione susidarančių 260 000 gyventojų komunalinių atliekų.

Iki tol Šiaulių regiono, kuriame gyvena virš ketvirčio milijono gyventojų, komunalinės atliekos buvo gabenamos į mechaninio biologinio apdorojimo įrenginius.

Tačiau dabar čia jų vežti negalima, mat prieš kelis mėnesius ŠRATC atsisakė priimti ir išvežti įrenginiuose išrūšiuotas bei apdorotas atliekas. Kadangi naujų į bendrovę atvežamų komunalinių atliekų srautas nesustojo, jų susikaupė tiek, kad įrenginius prižiūrinčios įmonės „NEG Recycling“ teritorijoje tiesiog nebeliko vietos.

Nepaisant draudimo, visos atliekos – į sąvartyną

Dėl tų pačių, Vilniaus politiko Žilvino Šilgalio vadovaujamo ŠRATC veiksmų, kaip rašoma „NEG Recycling" pranešime, praėjusią savaitę Šiaulių regionas atsidūrė ant ekstremaliosios padėties slenksčio. Tuomet situaciją paskutinę akimirką pakeitė ŠRATC dalininkių – septynių Šiaulių regiono savivaldybių – įsikišimas.

Ekstremaliosios padėties grėsmė buvo kilusi po to, kai „NEG Recycling“ informavo, kad ŠRATC neišvežant apdorotų atliekų, bendrovėje neliko vietos priimti naujas. Tad ŠRATC šiukšliavežės pasuko į Jurgeliškių kaimo sąvartyną.

Nuo spalio 30 d. čia kasdien suverčiama maždaug po 200 t nerūšiuotų ir neapdorotų komunalinių atliekų. Tokia aplinkai kenksminga bei Ž. Šilgalio vadovaujamos organizacijos nesprendžiama situacija kėlė ekstremaliosios situacijos grėsmę.

Po regiono savivaldybių įsikišimo, „NEG Recycling“ praėjusios savaitės pabaigoje gavo ŠRATC raštą, kad čia susikaupusias atliekas pagaliau galima išvežti. Tačiau kelis mėnesius brendusios situacijos taip greitai išspręsti neįmanoma, tad ŠRATC toliau nerūšiuotas bei neapdorotas atliekas vežė ir vertė sąvartynan. Tokią aplinkai kenksmingą veiklą draudžia įstatymai, todėl aplinkosaugininkai nuo šiandien ją sustabdė.

Užtruks dar apie savaitę

Mechaninio biologinio apdorojimo įrenginius prižiūrinčios bendrovės „NEG Recycling“ teritorijoje ‒ įtemptas laikas.

„Skubame išvežti atliekas – per kelis mėnesius jų prisikaupė tikrai daug. Pasamdėme papildomą techniką, žmonės dirba viršvalandžius – norime kuo greičiau atnaujinti veiklą, nes bendrovė pajamas gali gauti tik už čia atvežamas atliekas. Visgi kelis mėnesius kiekvieną pas mus buvo išverčiama maždaug po 20 šiukšliavežių. Tad, mūsų skaičiavimais, naujas komunalines atliekas, jeigu nebus nenumatytų trikdžių, galėsime priimti maždaug kitos savaitės pabaigoje. Šios situacijos buvo galima išvengti – tiek vasarą, tiek anksčiau rudenį siuntėme oficialius perspėjimus apie jos susidarymą. Deja, bet ŠRATC į tai nereagavo“, ‒ pranešime cituojamas „NEG Recycling“ vadovas Orentas Strikaitis.

Jo teigimu, ŠRATC ne tik leido išvežti apdorotas atliekas, bet ir vakar, lapkričio 11 d., apmokėjo dalį skolos „NEG Recycling“, kuri siekė 500 tūkst. Eur. Bendrovė teismuose bando atgauti skolas iš ŠRATC, kuri už suteiktas paslaugas nemoka jau nuo birželio mėnesio, rašoma pranešime.
Statybunaujienos.lt
Aplinka

nuotrauka
2022-08-17 14:27
Trijų didžiausių Lietuvos miestų vandentvarkos įmonės, šią vasarą pirmą kartą įgyvendinusios bendrą vandenį iš čiaupo gerti skatinančią kampaniją, sutelks savo jėgas ir patirtį tolesniam sektoriaus stiprinimui. Tuo užsiims naujai įsteigta Atsakinga vandentvarkos asociacija „Vandens jėga“.
nuotrauka
2022-08-12 06:30
Aplinkos ministerija vakar, rugpjūčio 11 d., susitiko su savivaldybių atstovais, architektais, universitetų kraštovaizdžio ir želdynų specialistais, kad aptartų viešojoje erdvėje diskusijas sukėlusią Viešųjų atskirųjų ir priklausomųjų želdynų plotų normų apskaičiavimo tvarką.
nuotrauka
2022-08-04 11:16
Vasara – ne tik atostogų, bet ir remonto, savo aplinkos puoselėjimo ir tvarkymo metas. Aplinkos apsaugos institutas dalijasi patarimais, kaip efektyviai susitvarkyti sandėliukus, garažus, rūsius ir ką daryti su po remonto likusiais nebereikalingais daiktais.
nuotrauka
2022-08-04 09:32
Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) Inžinerijos fakulteto Vandens inžinerijos katedros profesorius dr. Petras Punys atkreipia dėmesį, kad, kaip ir visus statinius, užtvankas būtina prižiūrėti, nes gali nutikti ir blogiau nei Panevėžio „Ekrano“ marių šliuzo gedimas. Mokslini...
nuotrauka
2022-07-27 13:31
Nemaža dalis sodų bendrijų naudojasi neįteisintais gręžiniais. Juos įteisinti būtina ir tuo turi pasirūpinti sodų bendrijų pirmininkai. Registruoti reikia ir negilius, naudojamus sezoniškai ar tik daržų laistymui gręžinius.
nuotrauka
2022-07-27 08:29
Aplinkos ministerija dažnai sulaukia gyventojų klausimų, ar savo sklype jie gali pjauti medžius ir kokiais atvejais tam reikalingas leidimas. Primename, ką reikia žinoti privačioje žemėje kertant, intensyviai genint medžius ar krūmus ir kokia atsakomybė gresia tai darant savavališkai, nesilaikant įs...
nuotrauka
2022-07-26 11:04
Aplinkos apsaugos departamento Šiaulių valdybos užsakymu buvo atliktas planinis patikrinimas bendrovės „Toksika“ pavojingų atliekų deginimo jėgainėje. Vakarų Lietuvos aplinkos tyrimų skyriaus ekspertai 2022 birželio 22 d. pavojingų atliekų deginimo jėgainėje vykdė išmetamų teršalų matavimus.
nuotrauka
2022-07-25 14:42
Vietines buitinių nuotekų sistemas savo namų ūkiuose naudojantys kauniečiai per artimiausius kelerius metus galės prisijungti prie centralizuotų tinklų be jokių papildomų išlaidų. Miestas pasirengęs finansuoti vandentiekio bei nuotekų infrastruktūros įvedimą į gyventojų namus. Iš viso numatyta skirt...
nuotrauka
2022-07-22 13:30
Uosto direkcijoje kartu su uoste veikiančiomis įmonėmis aptartos diegiamos ir planuojamos aplinkosaugos priemonės, būtinos technologijos, kad uoste vykdoma veikla darytų kuo mažesnę poveikį aplinkai.
nuotrauka
2022-07-20 09:26
Nors sostinės atliekų tvarkymo taisyklės draudžia palikti bet kokias atliekas prie konteinerių, per 2021 m. atliekų konteinerių aikštelėse vilniečiai paliko net 1516 tonų atliekų. „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ (VASA) sudarė pačių netvarkingiausių sostinės aikštelių dvidešimtuką pagal ...
nuotrauka
2022-07-19 16:55
Siekdamos informuoti plačiąją visuomenę apie teisę dalyvauti kuriant viešųjų erdvių želdynus, projekto „Kurk Lietuvai“ dalyvės kartu su Aplinkos ministerija paruošė dvilapį, kuriame supaprastintai pateikė Želdyno įstatymo suteikiamas teises gyventojams. Taip skatinama piliečius pasinaudoti savo teis...
nuotrauka
2022-07-19 09:47
Paviršinio vandens telkiniai yra vienas svarbiausių Lietuvos gamtos išteklių – mūsų šalis gali džiaugtis gana tankiu upių ir upelių tinklu bei ežerų gausa. Įstojus į Europos sąjungą, Lietuva priėmė svarbiausią paviršinio ir gruntinio vandens kokybės valdymo dokumentą – ES Vandens Direktyvą (2000/60/...
nuotrauka
2022-07-14 15:34
Aplinkos apsaugos agentūroje įsteigtas naujas Aplinkos būklės analitikos centras – nepriklausomas Lietuvos aplinkos analitikos padalinys, kuris vertins šalyje taikomų ir planuojamų politikos priemonių poveikį aplinkai pagal išmetamus šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD), oro ir vandens teršalų k...
nuotrauka
2022-07-13 13:57
Vilniuje darbus vykdančios statybos įmonės nuo šiol turės skirti gerokai didesnį dėmesį brandiems medžiams – sostinės savivaldybė patvirtino brandžių ir senų medžių tvarkymo rekomendacijas.
nuotrauka
2022-06-30 08:34
Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai pradėjo patikrinimą dėl Kauno mieste galimai vykdomų aplinkosaugos pažeidimų.
nuotrauka
2022-06-23 10:44
Nenuostabu, kad Lietuvos didmiesčių gyventojams vis dar trūksta automobilių stovėjimo vietų tiek miestuose, tiek prie namų. Tačiau apklausa parodė, kad įsigydami nuosava būstą tautiečiai daugiau dėmesio skiria žaliosioms erdvėms, kurias mielai iškeistų į papildomas automobilių stovėjimo vietas.
nuotrauka
2022-06-06 11:53
Betono gaminių paviršiuje susidarantis kalcio karbonatas retai kurį klientą pradžiugina, nors ir yra visiškai natūralus gaminių procesas. Kaip, kodėl susidaro kalkių dėmės, ar įmanoma to išvengti, kalbamės su Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kompozitinių medžiagų laboratorijos vyresniąja mok...
nuotrauka
2022-05-27 10:41
Gegužės 1 d. įsigaliojo Gėlo požeminio vandens gavybos gręžinių įteisinimo laikinasis įstatymas, kuris numato 3 metų laikotarpį, per kurį bus galima įteisinti Žemės gelmių registre neregistruotus arba registruotus, tik neturinčius aktualių duomenų apie savininką, gręžinius.
nuotrauka
2022-05-12 13:39
Ketvirtadienį, gegužės 12 d., Seimas priėmė Atliekų tvarkymo įstatymo pakeitimus, kurie numato, kad atliekų tvarkymo objektai nebebus pripažįstami kaip valstybinės reikšmės. Pakeitimai priimti atsižvelgiant į Konstitucinio Teismo 2020 m. vasario 18 d. nutarimą.
nuotrauka
2022-05-12 13:29
Šį pavasarį Vilnius pristato naujas vejų priežiūros taisykles, pagal kurias mieste vyraus natūralios pievos ir savaime želiantys augalai. Atsisakant šienavimo ten, kur jis nėra būtinas, daugelyje miesto vietų kursis natūralios gamtos oazės, padedančios gyventi jaukiau ir tvariau.

Statybunaujienos.lt » Aplinka