2022 sausio 17 d. pirmadienis, 3:55
Reklama  |  facebook

Šiaulių regionas skęsta šiukšlėse

2021-11-12 13:53
Šiaulių apskrityje nauja atliekų krizė – aplinkosaugininkams uždraudus Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centrui (ŠRATC) nerūšiuotas komunalines atliekas versti į sąvartyną, nebeliko kur jas vežti.
nuotrauka
NEG Recycling nuotr.


Minimos įmonės
Neg Recycling, UAB
Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras (ŠRATC), VŠĮ
Anksčiau atliekas priimdavo, išrūšiuodavo ir apdirdavo bendrovė „NEG Recycling“, tačiau dėl ŠRATC veiksmų, kaip rašoma pranešime, bendrovė veiklą galės atnaujinti tik maždaug po savaitės. Kol kas neaišku kur bus šalinama 200 t kasdien regione susidarančių 260 000 gyventojų komunalinių atliekų.

Iki tol Šiaulių regiono, kuriame gyvena virš ketvirčio milijono gyventojų, komunalinės atliekos buvo gabenamos į mechaninio biologinio apdorojimo įrenginius.

Tačiau dabar čia jų vežti negalima, mat prieš kelis mėnesius ŠRATC atsisakė priimti ir išvežti įrenginiuose išrūšiuotas bei apdorotas atliekas. Kadangi naujų į bendrovę atvežamų komunalinių atliekų srautas nesustojo, jų susikaupė tiek, kad įrenginius prižiūrinčios įmonės „NEG Recycling“ teritorijoje tiesiog nebeliko vietos.

Nepaisant draudimo, visos atliekos – į sąvartyną

Dėl tų pačių, Vilniaus politiko Žilvino Šilgalio vadovaujamo ŠRATC veiksmų, kaip rašoma „NEG Recycling" pranešime, praėjusią savaitę Šiaulių regionas atsidūrė ant ekstremaliosios padėties slenksčio. Tuomet situaciją paskutinę akimirką pakeitė ŠRATC dalininkių – septynių Šiaulių regiono savivaldybių – įsikišimas.

Ekstremaliosios padėties grėsmė buvo kilusi po to, kai „NEG Recycling“ informavo, kad ŠRATC neišvežant apdorotų atliekų, bendrovėje neliko vietos priimti naujas. Tad ŠRATC šiukšliavežės pasuko į Jurgeliškių kaimo sąvartyną.

Nuo spalio 30 d. čia kasdien suverčiama maždaug po 200 t nerūšiuotų ir neapdorotų komunalinių atliekų. Tokia aplinkai kenksminga bei Ž. Šilgalio vadovaujamos organizacijos nesprendžiama situacija kėlė ekstremaliosios situacijos grėsmę.

Po regiono savivaldybių įsikišimo, „NEG Recycling“ praėjusios savaitės pabaigoje gavo ŠRATC raštą, kad čia susikaupusias atliekas pagaliau galima išvežti. Tačiau kelis mėnesius brendusios situacijos taip greitai išspręsti neįmanoma, tad ŠRATC toliau nerūšiuotas bei neapdorotas atliekas vežė ir vertė sąvartynan. Tokią aplinkai kenksmingą veiklą draudžia įstatymai, todėl aplinkosaugininkai nuo šiandien ją sustabdė.

Užtruks dar apie savaitę

Mechaninio biologinio apdorojimo įrenginius prižiūrinčios bendrovės „NEG Recycling“ teritorijoje ‒ įtemptas laikas.

„Skubame išvežti atliekas – per kelis mėnesius jų prisikaupė tikrai daug. Pasamdėme papildomą techniką, žmonės dirba viršvalandžius – norime kuo greičiau atnaujinti veiklą, nes bendrovė pajamas gali gauti tik už čia atvežamas atliekas. Visgi kelis mėnesius kiekvieną pas mus buvo išverčiama maždaug po 20 šiukšliavežių. Tad, mūsų skaičiavimais, naujas komunalines atliekas, jeigu nebus nenumatytų trikdžių, galėsime priimti maždaug kitos savaitės pabaigoje. Šios situacijos buvo galima išvengti – tiek vasarą, tiek anksčiau rudenį siuntėme oficialius perspėjimus apie jos susidarymą. Deja, bet ŠRATC į tai nereagavo“, ‒ pranešime cituojamas „NEG Recycling“ vadovas Orentas Strikaitis.

Jo teigimu, ŠRATC ne tik leido išvežti apdorotas atliekas, bet ir vakar, lapkričio 11 d., apmokėjo dalį skolos „NEG Recycling“, kuri siekė 500 tūkst. Eur. Bendrovė teismuose bando atgauti skolas iš ŠRATC, kuri už suteiktas paslaugas nemoka jau nuo birželio mėnesio, rašoma pranešime.
Statybunaujienos.lt
Aplinka

nuotrauka
2022-01-05 16:15
Po intensyvaus pareigūnų darbo, tarša Danės upėje lokalizuota, tačiau situacija atidžiai stebima toliau. Naujausia informacija pasidalinta bei tolimesni veiksmai aptarti šiandien vykusiame darbiniame aplinkosaugininkų, ugniagesių gelbėtojų, uosto direkcijos, savivaldybės specialistų susitikime.
nuotrauka
2022-01-04 09:33
Atsakomybė už taršą pavojingomis cheminėmis medžiagomis Dangės upėje Klaipėdoje gali siekti iki 35 tūkst. eurų, sako aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Aplinkos apsaugos departamento (AAD) pareigūnai šalina teršalų likučius ir ieško nelaimės kaltininko – taršos šaltino, tačiau darbus apsunkina nu...
nuotrauka
2022-01-03 09:42
Lietuvos gyventojai, kaip ir kitų šalių piliečiai, negaili pinigų ne tik dovanoms, bet ir įvairioms kalėdinėms namų bei eglutės dekoracijoms, girliandoms, LED lemputėms ar elektrinėms žvakėms. Seni, neretai naudojimui dar tinkami daiktai, vis dar dažnai nugula į šiukšliadėžę, o iš jos – į sąvartyną....
nuotrauka
2021-12-31 13:45
Gruodžio 31 d. nuotoliniu būdu vykusiame pasitarime, skirtame aptarti situaciją dėl naktį Danės žiotyse fiksuotos taršos, kaip spėjama, naftos produktais, konstatuota, kad prielaidų skelbti ekstremalų įvykį šiuo metu nėra. Vis dėlto kol kas niekas negali pasakyti, ar situacija nepasikeis, nes neaišk...
nuotrauka
2021-12-30 06:59
Vystant vėjo energetiką ar statant kitus aukštus statinius, nustatyti paprasti kriterijai, iš kokių vietų atsiveriančius vertingiausius Lietuvos kraštovaizdžių vaizdus bus būtina apsaugoti. Teisinį aiškumą sukuria parengtieji vertingiausių panoramų ir paveldo objektų apžvalgos taškų sąrašai.
nuotrauka
2021-12-25 07:07
Aplinkos ministerija parengė naująjį Valstybinio atliekų prevencijos ir tvarkymo 2021-2027 m. planą ir kviečia visuomenę, suinteresuotas įstaigas ir organizacijas susipažinti. Pagal jį bus rengiami regionų ir savivaldybių Atliekų prevencijos ir tvarkymo planai, todėl aktyvumo teikiant pastabas ir pa...
nuotrauka
2021-12-17 10:45
Aplinkos ministras Simonas Gentvilas sveikina Europos Komisijos paskelbtą pirmąjį Taksonomijos reglamento deleguotąjį aktą, kuriuo gyventojai ir įmonės galės aiškiai įsivertinti, kas yra tikroji žalioji investicija, o kas tik – „žaliasis smegenų plovimas“.
nuotrauka
2021-12-17 07:10
Seimui apsvarsčius Atliekų tvarkymo ir Mokesčio už aplinkos teršimą įstatymų pataisas, Aplinkos ministerija supažindina su šių pokyčių tikslais, skatinant ir spartinant žiedinę ekonomiką.
nuotrauka
2021-12-16 15:02
Seime pateikus Akcizų įstatymo pataisas, nuo 2023 m. siūloma laipsniškai atsisakyti šildymui naudojamo iškastinio kuro subsidijų, iki šiol taikomų angliai, koksui, lignitui, „raudonajam“ dyzelinui, suskystintoms naftos dujoms balionuose. Nuo 2023 m. akcizu taip pat būtų apmokestinamos ir šildymui sk...
nuotrauka
2021-12-16 08:37
Klaipėdos apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir aplinkos apsaugos taisyklių pažeidimo pareikšti Šilutės rajono savivaldybės buvusiam mero pavaduotojui A. B., buvusiam administracijos direktoriui S. Š., ad...
nuotrauka
2021-12-14 12:44
Viešųjų investicijų plėtros agentūra (VIPA) baigė paraiškų vertinimą pagal 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos priemonę „Nuotekų surinkimo tinklų plėtra“ (toliau - priemonė) ir Vandentvarkos fondą (toliau - fondas).
nuotrauka
2021-12-13 10:48
Bendrovė „Vilniaus vandenys“ užsitikrino papildomą, didesnį nei 7,3 mln. eurų finansavimą Vilniaus nuotekų valyklos rekonstrukcijai. Rekonstravus valyklą bendrovė efektyviau išvalys teršalus, kurių kiekiai nuotekose sparčiai auga (tai azotas, fosforas, bioskaidžios dalelės, taip pat mikroplastikai),...
nuotrauka
2021-12-07 13:56
Seimui pritarus Gėlo požeminio vandens gavybos gręžinių įteisinimo laikinajam įstatymui, gyventojams suteikiama galimybė įteisinti naudojamus, tačiau neįregistruotus ar nelegaliai įrengtus gręžinius be jokių sankcijų ir atsakomybės.
nuotrauka
2021-11-25 07:47
Vyriausybė pritarė nuo 2023 m. laipsniškai atsisakyti šildymui naudojamo iškastinio kuro subsidijų, iki šiol taikomų angliai, koksui, lignitui, „raudonajam“ dyzelinui, suskystintoms naftos dujoms balionuose. Nuo 2023 m. akcizu taip pat bus apmokestinamos ir šildymui skirtos durpės.
nuotrauka
2021-11-20 07:24
Seime po svarstymo pritarus Gėlo požeminio vandens gavybos gręžinių įteisinimo laikinojo įstatymo projektui, socialinių tinklų erdvėje pasirodė nepagrįstų baimių ir mitų apie šio įstatymo tikslą.
nuotrauka
2021-11-20 07:11
Savivaldybių administracijos ir regioniniai atliekų tvarkymo centrai (RATC) jau gali teikti paraiškas individualiems antrinių žaliavų konteineriams įsigyti. Tam iš Atliekų prevencijos ir tvarkymo programos skirta 1,6 mln. eurų.
nuotrauka
2021-11-18 17:45
Seime pristatyti siūlomi Atliekų įstatymo pakeitimai. Vienas jų - įpareigojantis gamintojus nenaudoti mikroplastikų kosmetikos gaminiuose. Tai pirmasis žingsnis įgyvendinant ES įpareigojimą iki 2033 m. pasiekti nulinę taršą, kitaip tariant, visiškai išvalyti nuotekas nuo šių teršalų.
nuotrauka
2021-11-18 09:23
Seimas pradėjo svarstyti aplinkos ministro Simono Gentvilo pristatytas Mokesčio už aplinkos teršimą įstatymo pataisas, kurios numato nuo 2023 m. didinti mokestį už nepavojingųjų atliekų šalinimą sąvartyne ir išplėsti mokėtojų už aplinkos teršimą sąrašą. Aplinkos ministerija dalijasi dažniausiai uždu...
nuotrauka
2021-11-16 11:53
Škotijoje, Glazge, vykusios Jungtinių Tautų klimato konferencijos COP26 delegatai iš 197 valstybių po ilgų sudėtingų derybų pasiekė naują pasaulinį susitarimą klimato kaitai mažinti.
nuotrauka
2021-11-16 11:48
Kasmet paskutinėmis lapkričio dienomis Europoje minima atliekų mažinimo savaitė, kurios metu visose Europos valstybėse atkreipiamas dėmesys į atliekų mažinimą ir rūšiavimą. Šia proga Sostinės savivaldybės įmonė „Vilniaus atliekų tvarkymo administratorius“ (VASA) kviečia šalies įmones atsisakyti pavi...

Statybunaujienos.lt » Aplinka