2024 rugsėjo 16 d. pirmadienis, 6:47
Reklama  |  facebook

Siūlo sprendimą, kaip paprastai atsikratyti statybinių atliekų ir kitų rakandų

2020-11-19 11:38
Antrasis karantinas suteikė progą daugiau laiko skirti namams – išsivalyti juos nuo nereikalingų daiktų, susitvarkyti sandėliuką ar baigti užsitęsusius remonto darbus. „Ecoservice“ ekspertai primena, kad ne vietoje palikti daiktai ir statybinės atliekos virsta nelegaliu sąvartynu ir gali užtraukti atsakomybę, o tinkamai jas sutvarkyti išties paprasta.
nuotrauka
„Ecoservice“ nuotr.


Minimos įmonės
Ecoservice, UAB
Už atliekas, paliktas ne vietoje, – finansinė atsakomybė

Smulkios statybinės atliekos, tokios kaip betono, plytų gabalėliai, gipso bei medžio plokštės ar įvairios izoliacinės atliekos, pasak atliekų tvarkytojų, neretai atsiduria nelegaliuose sąvartynuose ar net daugiabučio namo kieme prie bendro naudojimo konteinerių. „Ecoservice“ atliekų surinkimo verslo direktorė Daiva Skrupskelienė atkreipia dėmesį, kad taip paliktos atliekos ne tik gadina vaizdą kiemuose, bet ir trukdo laisvai judėti gyventojų automobiliams, privažiuoti šiukšliavežėms ir ištuštini konteinerius. Būtent todėl šie, ypač dabar, kai daugiausia laiko praleidžiame namuose, vis dažniau perpildomi ir kelia nepatogumų patiems gyventojams.

„Negana to, neleistinoje vietoje paliktos atliekos gyventojams gali užtraukti ir finansinę atsakomybę iki 600 eurų, o aplinkosaugininkų paskaičiuota žala aplinkai gali būti įvertinta ir ženkliai didesne suma“, – gyventojus įspėja D. Skrupskelienė.

„Ecoservice“ nuotr. 

Didmaišiai – vienas sprendimas skirtingoms atliekoms

Pasak ekspertės, tvarkantiems rūsius, sandėliukus ar tiesiog kaupiantiems nedidelius statybinių atliekų kiekius ir norintiems teisingai sutvarkyti atliekas, paprasčiausia išeitis – užsisakyti didmaišių, kurių išvežimu patiems rūpintis nereikia. „Tai lengvi ir tvirti maišai, kurie talpina net iki 800 kg atliekų. Didmaišiai neužima daug vietos ir netrukdo aplinkiniams, tad puikiai tinka neturintiems savo kieme daug vietos. Be to, šiuose maišuose visą mėnesį galima kaupti ne tik remonto ar statybines atliekas, bet ir nereikalingus buities daiktus, pakavimo plėvelę, kartonines dėžes ar net žaliąsias atliekas. Tik svarbu turėti omenyje, kad skirtingo tipo atliekas reikia kaupti skirtinguose didmaišiuose, ne bendroje krūvoje, t.y. statybines atliekas kaupti atskirai nuo žaliųjų“, – vardija D. Skrupskelienė.

„Didmaišiai – tai lengvi ir tvirti maišai, kurie talpina net iki 800 kg atliekų. Didmaišiai neužima daug vietos ir netrukdo aplinkiniams, tad puikiai tinka neturintiems savo kieme daug vietos. Juose visą mėnesį galima kaupti ne tik remonto ar statybines atliekas, bet ir nereikalingus buities daiktus, pakavimo plėvelę, kartonines dėžes ar net žaliąsias atliekas. Tik svarbu turėti omenyje, kad skirtingo tipo atliekas reikia kaupti skirtinguose didmaišiuose, ne bendroje krūvoje, t.y. statybines atliekas kaupti atskirai nuo žaliųjų“

Ekspertė taip pat priduria, kad dažnai daugiabučio kieme pastačius statybinių atliekų konteinerį, daiktus, seną buitinę techniką ar baldus kaipmat pradeda tempti kaimynai ar net aplinkinių namų gyventojai. Todėl užsisakę konteinerį sau, gyventojai priversti skubėtį jį kuo greičiau užpildyti ir išvežti. Tuo tarpu kaupiant mažesniais kiekiais ir išvežant atliekas didmaišiuose, jos nesikaupia kieme, o kartu ir neskatina kitų gyventojų savo atliekas krauti šalia. Be to, galima užsakyti tiek vieno, tiek kelių didmaišių išvežimą vienu metu. Didmaišiai išvežami specialios paskirties automobiliais su manipuliatoriais, todėl išvežimo dieną privažiavimas prie jų turėtų būti laisvas.

Kaupiantiems didelį kiekį atliekų – pravers konteineris

Tiesa, atliekant griovimo darbus ar tuo atveju, kai susidaro ypač daug ar sunkių statybinių atliekų, D. Skrupskelienė primena apie dar vieną alternatyvą. Tai – 8–10 m³ statybinių atliekų konteineris, kuris pasitarnauja ne tik privačiose valdose, bet ir statybų verslą vykdančioms įmonėms ar organizacijoms.

„Į šiuos konteinerius galima krauti betoną, plytas, apšiltinimo medžiagas, gipso likučius, kitas sunkias statybines atliekas. Užsisakius konteinerį, jis gali būti pildomas visą savaitę, o jo išvežimu patiems rūpintis nereikia – paskambinus ir pranešus apie konteinerio užpildymą, jo turinys išvežamas specialiu transportu“, – pasakoja D. Skrupskelienė.

Ekspertė apibendrina, kad net ir tuo atveju, jei susikaupia nedaug statybinių atliekų, verta pasidomėti tvariais jų tvarkymo būdais, užuot atsikračius neleistinoje vietoje ar paliekant kieme prie bendro naudojimo konteinerių. Juk net ir kelios neatsakingai paliktos atliekos gali sukelti negrįžtamų padarinių.

Užsisakyti statybinių atliekų išvežimo paslaugą galite el. paštu statybines@ecoservice.lt
arba tel. numeriu 8 687 44 444.
Statybunaujienos.lt



Aplinka

nuotrauka
2024-09-13 16:26
Aplinkos ministras Simonas Gentvilas apsilankė Klaipėdos jūrų krovinių kompanijoje (KLASCO) ir kartu su vietos gyventojais bei KLASCO vadovais aptarė galimai šios bendrovės keliamo triukšmo ir smėlio dulkių taršos klausimus.
nuotrauka
2024-09-12 14:18
Daugiau nei trejus metus produktus iš perdirbtų medžiagų kurianti „Provectus Redivivus" žengė dar vieną svarbų žingsnį tvarumo link. Kartu su įmone „Avago" ir partneriais iš Norvegijos sukūrė naujos kartos akustinę plokštę, pagamintą iš perdirbtų poliuretano, plastiko bei gumos atliekų. Bendrovės va...
nuotrauka
2024-09-12 09:19
Vilniaus miesto savivaldybė pirmoji Lietuvoje projektuotojams siūlo pasitikrinti, kokį poveikį aplinkai turės suprojektuotas pastatas ar viešoji erdvė ir kiek tvarūs numatyti aplinkos sutvarkymo sprendimai. Žalumo indekso skaičiuoklė leidžia įsivertinti projekto ekologinį efektyvumą esamame sklype, ...
nuotrauka
2024-09-10 13:47
Šiandien, rugsėjo 10 d., apie 11 val. gautas pranešimas apie degantį Kauno regioninį nepavojingų atliekų sąvartyną Lapių seniūnijoje, Kauno rajone.
nuotrauka
2024-09-09 09:40
Nuo šių metų lapkričio 1-osios įsigalioja Vyriausybės įpareigojimas visuomeninius pastatus, skirtus administracinėms, transporto, kultūros, mokslo bei sporto reikmėms, statyti naudojant bent pusę organinių ir medienos medžiagų. Pokyčiai paskatins žaliojo kurso programos įgyvendinimą, antrinių žaliav...
nuotrauka
2024-09-02 10:06,      papildyta 2024-09-02 11:25, Papildyta „Ecoservice“ komentaru
Rugsėjo 1 d. naktį Šiauliuose Pramonės g. 8 „Ecoservice“ įmonėje degė atliekos. Gaisras kilo pastate esančioje rūšiavimo linijoje, todėl gaisro dūmai plačiai į aplinką nepasklido. Artimiausi gyvenamieji namai nuo gaisravietės nutolę apie 2 km rytų kryptimi, prie jų gaisro metu buvo juntamas silpnas ...
nuotrauka
2024-08-26 10:30
Šiandien, rugpjūčio 26 d. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) paskelbė kvietimą teikti projektų investicinius planus gamybinių ir paviršinių nuotekų valymo technologijoms diegti. Iš valstybės biudžeto šiai paramos priemonei numatyta skirti daugiau nei 6 mln. EUR.
nuotrauka
2024-08-16 13:32
Siekiant užbaigti ES lėšomis finansuojamą investicinį projektą ir atnaujinti nuotekų valymo įrenginius bei rekonstruoti nuotekų ūkį Pravieniškių kaime, Kaišiadorių rajone, bus skiriama 300 tūkst. eurų valstybės parama. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) jau laukia Kaišiadorių rajono savivaldy...
nuotrauka
2024-08-14 09:44
Neįprastai įšilusi Baltijos jūra ir kaitri saulė šią vasarą į Lietuvos pajūrį sutraukia rekordinius skaičius poilsiautojų, prisipažįstančių, kad tokia klimato kaita Lietuvoje juos tik džiugina. Tačiau Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) Miškų ir ekologijos fakulteto Aplinko...
nuotrauka
2024-08-09 13:37
Statybos inspekcija, dėl galimai neteisėtai atliekamų pastato išardymo darbų, vakar atliko patikrinimą žemės sklype Vytauto g. 40, Vilniuje.
nuotrauka
2024-08-08 09:37
Alytaus padangų perdirbimo gamykloje „Ekologistikoje" kilęs ir 10 parų trukęs gaisras pripažintas viena didžiausių ekologinių katastrofų Lietuvos istorijoje. Užgesinus liepsnas, įmonės sandėliuose ištisus 5 metus gulėjo apie 4 tūkst. tonų visų rūšių gumos atliekų – padangų, jų atplaišų ir kitų atlie...
nuotrauka
2024-08-02 13:29
Panevėžyje įgyvendintas komunalinių atliekų infrastruktūros plėtros projektas, kuris gyventojams leis patogiau tvarkyti atliekas ir jas rūšiuoti. Pagrindinis projekto tikslas – padidinti rūšiuojamų atliekų kiekį Panevėžio mieste.
nuotrauka
2024-08-02 09:55
Draudikai tik šiomis dienomis baigia registruoti praūžusios audros padarytą žalą ir gali įvertinti finansinius nuostolius. Mat nemaža dalis nukentėjusiųjų dėl nutrūkusio elektros tiekimo neturėjo interneto ryšio, todėl neturėjo galimybės užregistruoti žalą.
nuotrauka
2024-08-01 14:49
Aplinkos apsaugos agentūra (AAA) vakar, liepos 31 d., dėl sąlygų nesilaikymo panaikino UAB „Atliekų rūšiavimo centras“ statybos ir griovimo atliekų, kitų nepavojingų atliekų taršos leidimo galiojimą.
nuotrauka
2024-08-01 14:10
Verslas ir toliau investuoja į energetinę nepriklausomybę: vis daugiau prekybininkų įsirengia saulės elektrines. Vilniuje įsikūręs „Ozas" – vienas pirmųjų prekybos ir pramogų centrų (PPC), ant savo pastato stogo įsirengusių nuosavą saulės elektrinę. Vertinama, kad 480 kW galios elektrinė šiemet turė...
nuotrauka
2024-07-31 15:09
Vakar Akmenės rajono savivaldybė paskelbė, kad besitęsiant audroms situacija paskelbė ekstremalų lygį. Dėl sekmadienį prasidėjusios audros, ESO užfiksavo daugiau nei 3 tūkst. pažeistų elektros linijų, todėl elektros neturi apie 160 tūkst. vartotojų visoje šalyje. Akmenės savivaldybėje ESO iš viso už...
nuotrauka
2024-07-31 09:41
Po per pastarąsias dvi paras iškritusio itin didelio kritulių kiekio, nustatyta grunto išplova po Lentvario gatvėje esančiu Mūrinės Vokės tvenkinio tiltu. Siekiant užtikrinti maksimalų eismo dalyvių saugumą, laikinai stabdomas visų transporto priemonių ir pėsčiųjų eismas šiuo tiltu. Vilniaus miesto ...
nuotrauka
2024-07-26 10:01
Šylantis klimatas daro neigiamą poveikį vandens telkiniams, augmenijai, gyvūnijai, o ir žmonėms vis dažnėjančios karščio bangos, liūtys, sausros kelia vis naujų iššūkių. Kyla būtinybė planuojant miestų teritorijas ir statant naujus pastatus taip pat atsižvelgti į šiuos sektorius. Todėl, pasak aplink...
nuotrauka
2024-07-26 09:52
Pajūrio poilsiautojų mėgstamo ir laukiamo dviračių tako nuo Smiltynės iki Nidos rekonstrukcija jau įpusėjo. Šią vasarą tvarkymo darbai persikėlė į dar griežčiau saugomas teritorijas Naglių gamtos rezervate. Dviračių taką Kuršių nerijoje įrengiančiai bendrovei „YIT Lietuva“ aplinkosauga yra svarbiaus...
nuotrauka
2024-07-19 14:22
NT plėtros bendrovė „Darnu Group“ kviečia į puikiai vilniečiams ir sostinės svečiams pažįstamas vietas pažvelgti nauju bei netikėtu rakursu. Bendrovė sostinės gyventojams pristato du kartu su mokslininkais ir ekspertais paruoštus unikalius bei interaktyvius pasivaikščiojimo maršrutus, kuriuose bus g...

Statybunaujienos.lt » Aplinka