2023 spalio 4 d. trečiadienis, 23:49
Reklama  |  facebook

Skaičiuojami želdynų plotai: žalumos nemažės

2022-08-12 06:30
Aplinkos ministerija vakar, rugpjūčio 11 d., susitiko su savivaldybių atstovais, architektais, universitetų kraštovaizdžio ir želdynų specialistais, kad aptartų viešojoje erdvėje diskusijas sukėlusią Viešųjų atskirųjų ir priklausomųjų želdynų plotų normų apskaičiavimo tvarką.
nuotrauka
Aplinkos ministerijos nuotr.


Minimos įmonės
LSA (Lietuvos savivaldybių asociacija),
Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjunga (LKAS),
Vilniaus m. savivaldybė,
Lietuvos architektų rūmai,
LNTPA (Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija),
VILNIUS TECH / Vilniaus Gedimino technikos universitetas,
Ministerijos iniciatyva suburtoje darbo grupėje pakviesti dalyvauti Lietuvos savivaldybių asociacija, Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos architektų rūmai, Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjunga, Vilniaus universitetas, Kauno technologijos universitetas, Vilnius TECH universitetas, Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija.

Susitikimo metu paaiškinta, kaip pagal naujos redakcijos įstatymą skaičiuojamos parkų, skverų, miesto sodų bei želdynų prie pastatų normos, palyginta, kaip jos buvo skaičiuotos pagal anksčiau galiojusią tvarką, analizuojant konkrečius pavyzdžius iliustruota, kad dabar viešose erdvėse želdynų vienam gyventojui turi būti planuojama daugiau.

Pagal naująją tvarką žalieji plotai bus arčiau gyventojų – norma skaičiuojama artimesniu atstumu nuo gyvenamųjų namų – iki 1 km spinduliu. Tai atstumas, kurį galima nueiti per ne ilgesnį kaip 15 minučių ėjimą. Parkų ir skverų turi būti sukuriama tiek, kad jų 1 gyventojui šiuo maksimaliu atstumu tektų ne mažiau kaip 12-25 kv. m priklausomai nuo to, ar tai miestas, miestelis ar kurortas. Anksčiau norma skaičiuota 3 km atstumu.

Žaliųjų plotų kiemuose normos padidintos, ypač gamtinio karkaso teritorijose. Jeigu erdvės žaliesiems plotams sukurti trūksta, galima kompensuoti vertikaliais želdynais ant pastatų, bet tik iki 5 proc. reikiamo užželdinimo. Įvesta 10 proc. žaliojo ploto norma didelių miestų pagrindinio centro zonoje, ko iki šiol nebuvo.

Žaliojo ploto galima nepaskirti tik pramonės ir sandėliavimo teritorijose ir tik tokiu atveju, jeigu netoliau kaip už 50 m yra rekreacinės paskirties miškas ar parkas.

Gyventojai galės pasitikrinti, ar jų gyvenamajam kvartalui pasiekiamumo atstumu yra pakankamai parkų ir skverų, nes kiekviena savivaldybė savo interneto svetainėje turės viešinti informaciją, kiek kvadratinių metrų parkų ir skverų yra jų teritorijose. Atkreipiame dėmesį, kad į tą skaičių nebus įtraukti pakelių želdiniai ar kiemų medžiai.

Savivaldybių vykdomosios institucijos privalės ne rečiau, kaip kartą per 5 metus patikrinti, ar savivaldybės želdynų ir želdinių teritorijose priklausomųjų želdynų normos įvykdytos. Jeigu jų trūksta, turės paskirti teritorijas parkų ir skverų įkūrimui.

Naujosios tvarkos detalesnį paaiškinimą galima peržiūrėti čia.

Darbo grupės susitikimai vyks reguliariai, bus aptariami skirtingi želdynų normų dydžiai ir jų skaičiavimo metodikos. Jei reikalinga, pagal grupės pasiūlymus bus inicijuojami teisės aktų pakeitimai, kurie leistų geriau apsaugoti žaliąsias erdves ir aiškiau apskaičiuoti želdynų normą.

Kitas darbo grupės susitikimas vyks rugpjūčio 18 d. 15 val. ir bus transliuojamas viešai.

Pirmojo darbo grupės susitikimo įrašą rasite čia.  
Statybunaujienos.ltSavivaldybėse

nuotrauka
2023-10-03 13:02
Klaipėdoje paskutinius žingsnius žengia sveikatos centro įkūrimo procesas, pradėtas siekiant didesnio sveikatos paslaugų prieinamumo gyventojams. Galimybe dalyvauti kuriant sveikatos centrą Klaipėdoje jau susidomėjo daugiau nei trys dešimtys gydymo įstaigų visame uostamiestyje.
nuotrauka
2023-10-02 16:23
Anot architektų, Vilniaus plėtra iki vieno milijono įmanoma nebent darant miestą kompaktiškesnį. Seime diskusiją apie milijoninį miestą surengusio Ateities komiteto pirmininko Raimundo Lopatos teigimu, apie Lietuvos sostinę verta mąstyti ir futuristiškai.
nuotrauka
2023-09-29 15:41
Aplinkos ministerija parengė ir teikia derinti su institucijomis Vyriausybės nutarimo „Dėl steigiamo Germanto regioninio parko planavimo schemos (ribų ir tvarkymo planų) rengimo pradžios ir planavimo tikslų“ projektą. Iniciatyva įsteigti Germanto regioninį parką atėjo iš Telšių regiono, tam 2022 m. ...
nuotrauka
2023-09-26 13:31
Nuo 2024 m. sausio 1 d. miestuose ir miesteliuose savivaldybėms patikėjimo teise bus perduota valstybinė žemė, kuri nėra suplanuota valstybės reikmėms. Patikėjimo teise valdomoje valstybinėje žemėje savivaldybės miestų ir miestelių teritorijose atliks naujas funkcijas, kurias joms numato perduoti Na...
nuotrauka
2023-09-26 11:05
Panevėžyje sparčiai vykdomi miesto autobusų stoties statybos darbai. Jau įrengti lauko vandentiekio, vidaus lietaus nuotekų bei drenažo, vidaus vandentiekio tinklai, sumontuotos stoties pastato denginį laikysiančios metalinės kolonos, išbetonuota požeminės stovėjimo aikštelės perdanga, keleivių lau...
nuotrauka
2023-09-22 12:59
Diskusijose apie kvalifikuotų darbuotojų stoką bei jų pritraukimo galimybes vis dažniau atsigręžiama į emigracijoje gyvenančius ir į Lietuvą sugrįžti svajojančius mūsų piliečius. Juolab, kad grįžtančių į gimtinę ar rimtai ketinančių tai daryti skaičiai kasmet auga. Emigrantų, ypač kvalifikuotų darbu...
nuotrauka
2023-09-21 11:46
Sostinėje daugėja rekreacinių zonų, kuriose gyventojai gali mėgautis gamtos teikiamais malonumais ir poilsiu. Tyrimai rodo, kad arti namų esantys parkai ir žaliosios erdvės teigiamai veikia gyventojų sveikatą – mažina stresą, širdies ir kraujagyslių ligų riziką, padeda išvengti medžiagų apykaitos su...
nuotrauka
2023-09-21 11:13
Nuvilnijus informacijos bangai, kad sostinės gyventojai, gaunantys kompensacijas už šildymą ir balsuojantys prieš renovaciją, valstybės paramos nebegaus, patikslinama, kokių priemonių artimiausiu metu bus imtasi.
nuotrauka
2023-09-18 11:48
Prasideda priėjimo prie Gulbino ežero atvėrimo darbai. Vilniečiai galės patogiai ateiti prie ežero, esančio šalia Gulbinų kvartalo, iš šiaurinės ir pietinės pusių. Planuojamas įrengti apie 250 m ilgio medinis takas, ežero pakrantėje taip pat bus kuriama poilsiavietė, įrengiamos grilio vietos su suol...
nuotrauka
2023-09-14 11:55
Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus (VIGS) prokurorai, reaguodami į žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją apie bandymus keisti Alytaus bendrąjį planą ir miesto centre leisti statyti penkiaaukščius pastatus, inicijavo tyrimą dėl galimo viešojo intereso pažeidimo.
nuotrauka
2023-09-13 15:47
Baisogaloje ir Šeduvoje pradėta dviejų naujų didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelių statyba.
nuotrauka
2023-09-12 16:38
Šalia Vilniaus, Avižieniuose oficialiai pradėtos prekybinių sandėlių (angl. stock-office) projekto „Urban HUB" statybos.
nuotrauka
2023-09-12 15:39
Sparčiai augančiame sostinės Pilaitės mikrorajone simboliniu kapsulės įkasimu pažymėtas vaikų lopšelio-darželio statybos darbų startas.
nuotrauka
2023-09-11 11:17
Nuo rugsėjo 11 d. bus teikiamas finansavimas namų ūkiuose susidariusių asbestinio šiferio atliekų surinkimo, vežimo ir šalinimo išlaidoms.
nuotrauka
2023-09-08 09:11
2 201 gyventojas – tiek šiauliečių dalyvauja VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro (ŠRATC) ir Šiaulių miesto savivaldybės administracijos įgyvendinamame maisto ir virtuvės atliekų surinkimo projekte „#AšPats. Planuoju. Valgau. Rūšiuoju. Saugau.“ Teisingai atskirtos ir išrūšiuotos maisto atliek...
nuotrauka
2023-09-07 08:16
Dar 2021 m. pavasarį Akmenės rajono savivaldybės administracija ir VŠĮ Lietuvos verslo paramos agentūra (dabar – Inovacijų agentūra) pasirašė projekto „Apšvietimo tinklų atnaujinimas, mažinant energijos suvartojimą Akmenės rajono savivaldybėje“ finansavimo sutartį (preliminari Projekto vertė – 3.101...
nuotrauka
2023-09-07 08:05
Pasirašyti pirmieji energijos sutaupymo susitarimai su savivaldybių valdomomis įmonėmis. Energetikos ministerija ir UAB „Šiaulių vandenys“ bei UAB „Kėdbusas“ sutarė dėl techninių energijos efektyvumo didinimo priemonių diegimo įmonių veikloje.
nuotrauka
2023-09-07 07:56
Vilniaus senamiesčio ir jo apsaugos zonos tvarkymo (specialųjį) planą planuojama parengti per dvejus metus. Parengtas, šis dokumentas taps pagrindiniu Vilniaus senamiesčio ir jo apsaugos zonos teritorijų planavimo dokumentu, kuriuo, be kita ko, bus numatoma, kokie statybos, rekonstrukcijos, remonto,...
nuotrauka
2023-09-07 07:33
Šiuo metu Panevėžyje yra 465 gatvės. Jų bendras ilgis siekia daugiau nei 295 km. Ilgiausia – J. Janonio g., jos ilgis siekia 5,8 km. Antra pagal ilgį gatvė Panevėžyje – Klaipėdos g. – 4,9 km, trečia – Smėlynės g. – 3,9 km. Toliau rikiuojasi Pušaloto g. – 3,6 km, Nemuno ir Kerbedžio gatvės, kurių ilg...
nuotrauka
2023-09-06 10:57
Telšiuose atidarytas „Ateities“ progimnazijos baseinas.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse