Skaitmenizacijos ekspertas T. Madsenas: Lietuva gali tapti Europos intelektualios gamybos centru
2016-05-05 13:50
Visame pasaulyje pastaraisiais metais vis garsiau kalbama apie ketvirtąją pramonės revoliuciją, vadinamą „Industrie 4.0“. Lietuvos, kaip ir viso pasaulio, verslui svarbu reaguoti ir priimti skaitmenizacijos procesus sparčiai ir efektyviai, tik tuomet verslas sugebės išlikti konkurencingas globalioje aplinkoje – būtent tai ir yra esminis pramonės revoliuciją skatinantis veiksnys.

Asociatyvi portalo Sttaybunaujienos.lt nuotr. „Bauma 2016“
Minimos įmonės
Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai (AHK),

Kalbėdamas apie Lietuvos perspektyvą ketvirtosios pramonės revoliucijos kontekste, ekspertas pabrėžia, kad norint stiprinti Lietuvos ekonomiką, technologijas reikia priimti ir įvaldyti, o ne joms priešintis. „Tai niekuo nesiskiria nuo to, kaip viskas vyko ankstesniųjų „revoliucijų“ laikotarpiu. Įvaldę naująsias technologijas, mes tampame lankstesni, vadinasi, dirbame efektyviau. Šalys, kurios pirmosios pasitelks technologijas, ir bus tos, kurios nuskins pirmuosius atsinaujinusios gamybos vaisius ir kitą pažangos suteikiamą naudą“, – pabrėžia „SAP“ ekspertas.
Futurologai svarsto, kad judant naujos pramonės revoliucijos kryptimi, ilgainiui gamyboje neišvengiamai žmones pakeis mašinos, dalį produktų greitai išstums paslaugos, o daiktų internetą valdys net ir gyvulininkyste užsiimantys ūkininkai. Yra nuomonių, jog ketvirtoji pramonės revoliucija gali atsigręžti prieš tradicines žmonijos vertybes – darbą, bendruomenę, šeimą ar tapatybę. Tačiau T. Madsenas pramonės revoliucijos taip nedramatizuoja ir „revoliuciją“ yra linkęs keisti kitu terminu. „Industrie 4.0“ yra evoliucija, ne revoliucija. Todėl svarbu suprasti, kad evoliucionuos ir pats darbas kaip reiškinys, ir žmonių vaidmuo darbe. Ši evoliucijos banga kartu su savimi „plukdys“ net ir mechaninėje, rutininėje srityje darbą dirbančius žmones, atsiras nuotolinio darbo formos, hibridinės profesijos“, – teigia skaitmenizacijos ekspertas.
Tomas Madsenas bus vienas iš pirmosios Lietuvoje gegužės 19 d. rengiamos konferencijos pramonės revoliucijos tema „Industrie 4.0“ pranešėjų. Jis įsitikinęs, kad svarbiausia verslui pradėti keistis dabar ir daryti tai, kas protinga; visa esmė yra galutinio rezultato siekimas, o ne pačios technologijos. Šis pramonės virsmas neaplenks ir Lietuvos. Žvelgiant geografiškai, Lietuva turi daug galimybių tapti nauju Europos centru, telkiančiu intelektualius inžinerinius sprendimus ir gamybą. Tai itin aktualu mūsų šaliai, nes stipriai išvystytam ir progresuojančiam Lietuvos inžinerinės pramonės sektoriui per metus tenka 23 proc. sukuriamo bendrojo vidaus produkto (BVP), o daugiau negu 70 proc. pagamintos produkcijos eksportuojama į užsienį. Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos LINPRA duomenimis, inžinerinės pramonės sritis Lietuvoje stabiliai auga jau beveik 10 metų, o šiemet prognozuojamas 10 proc. sektoriaus apyvartos augimas. Priklausomai nuo gebėjimo adekvačiai veikti pramonės revoliucijos kontekste, tendencijos gali keistis.
Siekiant, kad Lietuvos pramonė ir toliau progresuotų, o pati šalis taptų nauju Europos centru intelektualiai gamybai, ekspertų teigimu, tiek verslas, tiek visuomenė turėtų vystyti glaudesnę gamybos, informacinių ir ryšių technologijų sąjungą, įvaldyti pažangias technologijas, apgalvotai investuoti ir įvertinti verslo skaitmenizacijos reikšmę. Plačiau apie visa tai bus diskutuojama gegužės 19 d. Vilniuje vyksiančioje konferencijoje „Industrie 4.0“. Konferenciją organizuoja Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai ir Lietuvos inžinerinės pramonės asociacija LINPRA. Daugiau informacijos www.industrie40.lt.
Automatika, pramonės inžinerija
2023-11-20 13:31
Švedų statytojai pristato naujovę – išmaniąsias namų bendruomenes, kuriose energija ne tik gaminama, bet ir optimizuojama, taip sumažinant sąskaitas bei siūlant tvarų, modernų gyvenimą. Joje pritaikomi sprendimai dėl panašaus klimato gali tapti sektinu pavyzdžiu ir Lietuvos NT rinkai.
2023-11-20 09:25
Maišiagalos radioaktyviųjų atliekų saugykloje (MRAS) sėkmingai atlikti radioaktyviųjų atliekų tvarkymo įrangos ir sistemų bandymai, kurie parodė, kad visi įrenginiai tarpusavyje veikia saugiai, suderintai, o bendros objekto eksploatavimo ypatybės ir charakteristikos atitinka numatytus projektinius s...
2023-09-12 16:22
Valstybinė darbo inspekcija informuoja, kad Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministro įsakymu buvo patvirtintas „Nuolatinę potencialiai pavojingų įrenginių priežiūrą atliekančių asmenų kvalifikacijos arba specialiųjų žinių ir įgūdžių reikalavimų nustatymo aprašas".
2023-08-23 16:15
Šiuolaikinės technologijos keičia pramonės pasaulį, siūlydamos naujoviškus sprendimus mašinų ir sistemų efektyvumui ir tikslumui didinti. Fotoelektriniai jutikliai yra viena iš pažangių priemonių, lemiančių šią technologinę revoliuciją. Tačiau kaip juos palyginti su tradiciniais aptikimo metodais? A...
2023-03-15 08:09
Vakarų investuotojai domisi Lietuva, bet kasmet smunka moksleivių rezultatai, o norinčių studijuoti inžinerinius mokslus studentų skaičius vis mažėja. Tai paskatino Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės asociaciją LINPRA išsikelti ambicingą tikslą – Lietuva 2030 inžinerijos šalis. Tam būtini...
2022-07-22 09:52
Vis garsiau kalbama, kad Lietuvos verslui, norinčiam išlikti konkurencingu, neišvengiamai būtina galvoti apie veiklos efektyvumą. Vienas iš kelių į kokybės gerinimą, produktyvumo didinimą, sąnaudų mažinimą ir darbuotojų saugą – robotizacija. Tačiau Lietuvos įmonės neskuba investuoti į robotus.
2022-07-18 15:07
Bendradarbiaudama su „virtualios elektrinės“ paslaugas teikiančiu Estijoje įkurtu startuoliu „Fusebox“, „Caverion Lietuva“ savo klientams galės pasiūlyti išmanią elektros energijos valdymo sistemą, kuri padės sumažinti iki 50 000 tonų anglies dvideginio per metus. Ši sistema taip pat leis prisidėti ...
2022-06-09 10:56
Rinkos tyrimų įmonės sutaria – pasaulinis robotikos sektorius iki 2030 m. patirs spartų augimą. Nors šis sektorius Lietuvoje dar tik pradinėse vystymosi stadijose, ekspertai skatina paversti jį strategine sritimi ir taip sparčiau skaitmenizuoti pramonę bei kitus sektorius.
2022-02-21 07:32
GIPL – tai pirmoji ir vienintelė Lietuvos gamtinių dujų jungtis, sujungianti mus su Vakarais. Šis projektas vertinamas ir kaip energetinio saugumo priemonė, ir kaip dar vienas energijos tiekimo šaltinis, sudarantis galimybę įsigyti pigesnių dujų iš Europos visos dujų rinkos, ir praplėsti SGD termina...
2021-12-07 11:26
Istorine, religine ir kultūrine prasme unikali Vilniaus Šv. Stanislovo ir Šv. Vladislovo arkikatedra bazilika prieš daugiau nei dešimtmetį tapo ir vienu pirmųjų moderniai valdomų visuomeninių pastatų Lietuvoje. 2003-iaisiais joje įdiegus, o šiemet renovavus JUNG KNX standarto išmanaus namo sistemą, ...
2021-12-06 11:25
KTU mokslininkai pasiūlė dirbtiniu intelektu grįstą metodą, kuris triukšmingoje aplinkoje ne tik padeda aptikti įvairius gedimus laiku, bet ir yra tvarus aplinkai metodas – gedimo aptikimo procesas lengvai skaitmenizuojamas, o senų, puikiai veikiančių pramonės įrengimų keisti nereikia.
2021-08-30 08:23
Rizikos kapitalo fondas „CoInvest Capital“ kartu su verslo angelais investuoja 400 tūkst. EUR į mobiliosios robotikos bendrovę „Rubedos“. Gautą investiciją bendrovė naudos robotų navigavimo technologijai, automatizuojančiai logistikos centrų veiklą, sukurti.
2021-07-22 10:24
Ankstyvoje paauglystėje pradėjęs domėtis šiuolaikinės elektrotechnikos ir išmanių technologijų galimybėmis, šiandien šešiolikmetis Skirmantas Skurdenis – jauniausias tarptautinį KNX sertifikatą turintis išmaniojo namo sistemos diegėjas Lietuvoje. Vaikino planuose – savarankiškai nuo A iki Z suprojek...
2021-07-12 09:09
Vilniuje, greta Molėtų plento, pradėta Gamybos inovacijų slėnio pastato statyba. Čia gamybos įmonės, startuoliai, technologijų kūrėjai ir tyrėjai galės testuoti inovatyvias savo idėjas, kurti skaitmenines inovacijas ir prototipus, vykdyti mažaserijinę gamybą.
2021-05-31 08:56
„Caverion Lietuva‟ ir „Technopolis Lietuva‟ tęsia bendradarbiavimą naujame „Technopolio Beta“ pastato atnaujinimo projekte. „Caverion Lietuva‟ 10-ies aukštų ir 22,7 tūkst. kv. m ploto pastato rekonstrukcijos projekte organizuoja statybinės bei inžinerinės dalies atnaujinimą.
2021-05-28 10:48
Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos (LINPRA) nariai pritarė siūlymui atsižvelgti į tarptautinę praktiką bei didėjančią technologijų reikšmę narių veikloje ir papildė asociacijos pavadinimą. Auganti bendruomenė taip pat sutarė laikytis aukštų profesinių standartų, kuriuos įtvirtino Etikos kodek...
2021-05-21 10:50
Siekdama populiarinti studijas technologijos ir inžinerijos mokslų kryptyse, „Teltonika“ įmonių grupė įsteigė 90 tūkst. eurų stipendijų fondą būsimiems KTU pirmakursiams, pasirinkusiems šias studijas.
2021-05-13 16:27
Vilniuje, Lvovo g. 37 duris jau atvėrė vienas inovatyviausių verslo centrų Lietuvoje. Šiuolaikiškiems A+ energinės klasės pastato reikalavimams, užsakovo bei nuomininkų poreikiams ir lūkesčiams atliepti, „Caverion Lietuva“ 8 aukštų, 23.000 kv. m bendro ploto pastate įrengė didelės apimties ateities ...
2021-04-27 14:40
Išaugus Covid-19 pandemijai valdyti skirtų gaminių paklausai, Lietuvos ir visos Europos gamintojai fiksuoja kylančias plastiko gaminių kainas. Pandemijos sąlygomis dėl logistikos konteinerių trūkumo ir sulėtėjusios JAV plastiko sektoriaus gamybos kainas dar labiau kelia žaliavų trūkumas.
2021-03-23 10:09
Elektronikos inžinieriai – žmonės, gebantys kurti, gaminti, diegti, tirti, tobulinti ir aptarnauti modernias elektronines sistemas. Šiandien jie ypač pageidaujami darbo rinkoje, nes prisideda prie spartesnio technologijų vystymosi, naujų produktų kūrimo.