2023 spalio 1 d. sekmadienis, 2:02
Reklama  |  facebook

Skelbiamas trumpasis Nacionalinių architektūros apdovanojimų (NAA) sąrašas

2023-06-07 16:43
Likus kiek mažiau nei mėnesiui iki pirmųjų Nacionalinių architektūros apdovanojimų (NAA), paskelbtas trumpasis nominantų sąrašas, kurį išrinko speciali komisija. Devynių NAA kategorijų ir Didžiojo prizo laimėtojai bus apdovanoti birželio 30-ąją – Tarptautinės architektų dienos išvakarėse.
nuotrauka
Aplinkos ministerijos iliustr.


„Neabejoju, kad tarp komisijos narių buvo nemažai diskusijų iš 127 paraiškų atrenkant geriausius kūrinius. Patekti į nominantų sąrašą – didžiulis įvertinimas bei paskata kurti toliau. O taip pat tai nuoroda visuomenei, kurie kūriniai yra geros ir tvarios architektūros pavyzdžiai. Dėkoju visai architektų ir urbanistų bendruomenei už aktyvų dalyvavimą šiuose apdovanojimuose, kurie kuria glaudesnį valstybės ir bendruomenės ryšį“, – Aplinkos ministerijos pranešime cituojama Daiva Matusevičė, aplinkos viceministrė.

NAA komisijos pirmininkas Romualdas Kučinskas teigia, kad nominantų sąrašus komisija atrinko remdamasi tiek pagrindinėmis NAA vertybėmis, tiek savo profesionalia ir ekspertine nuomone.

„Džiugu, kad didžioji paraiškų dalis buvo kokybiška ir verta dėmesio. Visose kategorijose siekėme atrinkti nominantų penketuką, tačiau jeigu darbai neatitiko išsikeltų kriterijų, nominantų buvo mažiau. Nemažai diskusijų sukėlė kategorijos „Gyvenamosios architektūros kūrinys“ ir „Už architektūros teoriją ir sklaidą“. Jose kokybiškų ir išskirtinių darbų buvo kur kas daugiau nei penki, tad tikrai ne iš pirmo karto pavyko išrinkti geriausius. Ateityje siūlytume šias dvi kategorijas skaidyti į daugiau kategorijų. Taip pat, po ilgų diskusijų, pora labai įdomių darbų buvo perkelta į kitas, komisijos nuomone, labiau tinkamas kategorijas“, – pastebi NAA komisijos pirmininkas.

Mažiausiai nominantų atrinkta kategorijose „Urbanistikos kūrinys“ (2 nominantai), „Tvarios inovacijos architektūroje“ ir „Konversija“ (po 3 nominantus).

Vertino svarbiausių organizacijų deleguota komisija

NAA darbus vertino specialiai šiems apdovanojimams suburta komisija, kurią delegavo svarbiausios architektūros organizacijos – Lietuvos architektų rūmai, Lietuvos architektų sąjunga, Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjunga ir mokslo institucijos – Vilniaus dailės akademija, Vilniaus Gedimino technikos universitetas ir Kauno technologijos universitetas.

NAA komisiją sudarė Vilniaus dailės akademijos Architektūros katedros docentas, architektas R. Kučinskas, Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros fakulteto docentas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, architektas Gintaras Balčytis, Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) profesorė, architektė Dalia Dijokienė, Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatai, architektai Gintautas Vieversys ir Gražina Janulytė-Bernotienė, architektas, Mies van der Rohe fondo nepriklausomas ekspertas Audrys Karalius, architektė ir urbanistė, Anykščių rajono savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja Daiva Gasiūnienė, architektė, kultūros paveldo specialistė Irena Kliobavičiūtė, kraštovaizdžio architektas Alvydas Žickis.

Vienais iš pagrindinių kriterijų vertinant paraiškas buvo NAA vertybės: reiklumas architektūros kokybei ir estetikai, darnumas ir tvarumas, atvirumas ir skaidrumas, bendruomeniškumas, įtraukumas, socialinis jautrumas, valstybinių institucijų, architektų bendruomenės ir visuomenės bendradarbiavimas, kontekstualumas, funkcionalumas, vietos pajautimas, inovatyvumas.

Prieš priimant sprendimą – gyvi vizitai

Trumpasis nominantų sąrašas yra ne paskutinis apdovanojimų komisijos darbas. Šiuo metu komisijos nariai pradeda vizitus po nominuotuosius projektus. Apsilankę ir įvertinę visus kūrinius gyvai, jie nuspręs, kurie yra verčiausi pagrindinių apdovanojimų.

Geriausių architektūros kūrinių autoriai bus įvertinti šiuolaikinio meno kūrėjos, architektės ir dizainerės Aistės Ambrazevičiūtės specialiai NAA apdovanojimams kurtomis statulėlėmis.

Nacionalinių architektūros apdovanojimų ceremonija vyks birželio 30-ąją. Daugiau apie nominuotus kūrinius ir jų galerija: https://naapdovanojimai.lt/laimetojai/#nominantai

NOMINANTŲ SĄRAŠAS


Gyvenamosios architektūros kūrinys:
 • Daugiabutis namas Sodų g., Vilnius („Aketuri architektai“)
 • Gyvenamasis namas Baritonų g., Kaunas („G. Natkevičius ir partneriai“)
 • Gyvenamasis namas Margavos g., Kaunas („G. Natkevičius ir partneriai“)
 • Namas „Krivis“ Krivių g., Vilnius („Studija lape“)
 • Pavėsinė privačiame sklype, Molėtų rajonas („Studija Heima“)
 • Svečių namas privačiame sklype, Zarasų rajonas („Studija Heima“)
 • „025 Concrete home“, Vilnius („ŠA Atelier“)
Komercinės architektūros kūrinys:
 • Administracinis pastatas Aleksote, Kaunas („Nežinomi architektai“)
 • Administracinių pastatų kompleksas „Business Garden Vilnius“ („Do Architects“)
 • „Gallery 4A“ apartamentai Basanavičiaus g., Vilnius („Aketuri architektai“)
 • „Office Boutique“, Vilnius („Do Architects“)
Konversija:
 • „Bokšto skvero“ kompleksas, Vilnius („Archinova“ ir „Studio Seilern Architects“)
 • Mokyklos pastato rekonstravimas ir paskirties keitimas į daugiabutį gyvenamąjį namą Kęstučio g., Prienai („Kančo studija“)
 • „Betono fabrikas“ – sovietinės betono gamyklos konversija, Vilnius („Do Architects“)
Kultūrinės ir socialinės architektūros kūrinys:
 • Darželio „Pelėdžiukas“ rekonstrukcija Pagiriuose, Vilniaus rajonas („Do Architects“)
 • Krematoriumas „Pilkapis“ Toleikių kaime, Klaipėdos rajonas („AEXN architektai“)
 • Multifunkcinė renginių ir koncertų salė Zaraso ežero saloje („Šarūno Kiaunės projektavimo studija“)
 • Vilniaus Pilaitės gimnazija („Do Architects“)
Kultūros paveldo objekto atnaujinimas:
 • Lietuvos nacionalinio dramos teatro rekonstrukcija, Vilnius („Kančo studija“)
 • Medinės miesto architektūros muziejus Užupyje, Vilnius („Vilniaus planas“)
 • „Righetto gallery“ Garliavoje („Righetto studija“)
 • Vainių rūmų transformacija „Senatorių pasažas“, Vilnius („Do Architects“)
Tvarios inovacijos architektūroje:
 • Sodo namelis „A“ Kūlokų kaime, Marijampolės savivaldybė („ABU architektai“)
 • Lietuvos paviljonas pasaulinėje parodoje „EXPO 2020“ Dubajuje (studija „Baukas“)
 • Tarpdisciplininis menų centras „Nemuno 7“, Zapyškis („Hito.lt“)
Urbanistikos kūrinys:
 • Svencelė. Miestas prie vandens („Do Architects“)
 • Tvarios Panevėžio miesto plėtros strategija („Bauland“)
Už architektūros teoriją ir sklaidą:
 • Knyga ir paroda „ARNO FUNKcionalizmas. Architekto Arno Funko (1898-1957) gyvenimas ir kūryba“ (Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus)
 • Projektas „Aikštėje“ („Architektūros fondas“)
 • Leidinys „PAS. Paleko architektų studija 2“ (leidykla „Lapas“)
 • Leidinys „Palangos architektūros gidas“ (leidykla „Lapas“)
 • Meno projektas „Performatyvi architektūra kaip kritinė erdvinė praktika“ (Vilniaus dailės akademija)
Viešoji erdvė:
 • Nemuno salos tiltas-aikštė, Kaunas (KILD, About Architecture, D. Daunys, studija „Išora x Lozuraitytė“)
 • Panevėžio Senvagės parkas (urbanistų studija „PUPA“)
 • Vingrių šaltinių skveras Vilniuje („Vilniaus planas“)
 • Meninė archiskulptūrinė instaliacija „Swāikstas Buttan“, Vilnius (Manto Maziliausko studija „m-pjūvis“) 
Statybunaujienos.ltMetų nominacijos

nuotrauka
2023-09-22 07:39
Įveikęs pirmąjį rimtą karjeros iššūkį, konstruktorius Andrius Gudelis jautėsi geriausiu. Po 10 metų geriausiu jį pripažino ir statybos inžinierių bendruomenė: Lietuvos statybos inžinierių sąjungos (LSIS) apdovanojimuose Andrius Gudelis šiemet buvo išrinktas Metų statybos inžinieriumi-projektuotoju.
nuotrauka
2023-09-15 07:19
Karolis Kauklys yra UAB LAYHER BALTIC Finansų skyriaus vadovas (CFO). Prieš šešerius metus atėjęs į įmonę, jis įnešė naujovių, kurios buvo svarbios ne tik vokiško kapitalo įmonei, bet lemtingai pakeitė ir kelių LAYHER BALTIC klientų įmones.
nuotrauka
2023-09-11 07:08
Statybininkų dienos proga, kuri šiemet buvo švenčiama Druskininkuose, tradiciškai įteikti apdovanojimai geriausiems sektoriaus darbuotojams. Taip pat šiemet Lietuvos statybininkų asociacija švenčia 30-metį. Ta proga įteikti specialūs proginiai ženklai.
nuotrauka
2023-09-09 07:45
Lietuvos statybininkų asociacijos 30-mečio proga išleistas specialus proginis ženklas. Išskirtinei progai sukurta ribota – 50 – ženklų serija. Vakar, Statybininkų dienos šventės metu, buvo įteikti pirmieji ženklai.
nuotrauka
2023-07-21 06:40
Lietuvos architektų „Trimonis architects“ suprojektuotas daugiafunkcis kompleksas „U40“, įsikūręs Užupio g. 40, atrinktas į vieno iš prestižiškiausių ir didžiausių pasaulio architektūros ir dizaino festivalių „World Architecture Festival“ (WAF) finalą.
nuotrauka
2023-07-17 07:58
Prikeliant naujam gyvenimui kultūros paveldo objektus, teisingiausia yra rasti būdą, kaip istorinę architektūrą tinkamai įveiklinti: tik įžvalgūs ir teisingi sprendimai lems, ar objektas bus išsaugotas ateities kartoms. Kad ir kokių iššūkių pasitaikytų šiame kelyje, UAB ARCHINOVA vadovo Aleksandro G...
nuotrauka
2023-07-01 07:51
Tarptautinės architektų dienos išvakarėse, birželio 30 d., įteikti Nacionaliniai architektūros apdovanojimai (NAA) – įvertinti geriausi per pastaruosius metus įgyvendinti architektūros kūriniai ir jų autoriai.
nuotrauka
2023-06-21 17:49
Paskelbti antrą kartą Lietuvoje vykusio nacionalinio konkurso „Metų pameistrys“, kurio globėja Lietuvos Pirmoji Ponia Diana Nausėdienė, nugalėtojai ir prizininkai.
nuotrauka
2023-06-20 08:10
Prasideda paraiškų teikimas Metų statybos inžinieriaus nominacijai.
nuotrauka
2023-06-13 14:10
Polocko gatvėje įsikūrusio Vilniaus Medinės miesto architektūros muziejaus rekonstrukcijai suteiktas tarptautinio kultūros paveldo išsaugojimo Europa Nostra apdovanojimas. Šį prestižinį apdovanojimą iki šiol yra gavę tik du Lietuvos objektai. Apdovanojimai sostinės muziejui bus įteikti šventinėje ce...
nuotrauka
2023-06-04 15:55
Lietuvoje plėtojami nekilnojamojo turto (NT) projektai varžysis dėl geriausiųjų titulo Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) ir Darnios plėtros akademijos partnerių rengiamame konkurse „Už darnią plėtrą“.
nuotrauka
2023-05-30 13:31
Didžiausiai Baltijos šalyse tarptautinei statybų verslo parodai „Resta“ suteiktas Pasaulinės parodų industrijos asociacijos UFI sertifikatas. Lietuvos parodų ir kongresų centro LITEXPO teigimu, ši paroda yra vienintelė Baltijos šalyse, pelniusi tokį įvertinimą.
nuotrauka
2023-05-25 17:52
Aplinkos ministerijos organizuotame renginyje „Žaliųjų viešųjų pirkimų lyderių apdovanojimai“ įteiktos padėkos žaliausiai 2022-aisiais pirkusioms valstybės įstaigoms ir įmonėms bei daugiausiai žaliųjų pirkimų laimėjusiems verslo subjektams.
nuotrauka
2023-05-22 16:47
Netrukus bus paskelbti pirmųjų Nacionalinių architektūros apdovanojimų (NAA) devynių kategorijų trumpieji nominantų sąrašai. Šiuo metu komisijos nariai vertina pateiktas 127 paraiškas, kurių mažiausiai sulaukta kategorijoje „Tvarios inovacijos architektūroje“.
nuotrauka
2023-05-22 07:25
Konkurso „Lietuvos BIM projektai 2023“ nugalėtojais tapo 2 darnios miestų plėtros įmonės „YIT Lietuva“ Vilniuje įgyvendinti projektai. Verslo centras „Žalgirio 112“ pelnė geriausio visuomeninių pastatų BIM projekto vardą, o „Matau Vilnių“ tapo geriausiu gyvenamųjų pastatų BIM projektu.
nuotrauka
2023-04-19 11:43
Pirmieji Nacionaliniai architektūros apdovanojimai (NAA) oficialiai baigė paraiškų registraciją. Per kiek daugiau nei du mėnesius apdovanojimų organizatoriai sulaukė 127 paraiškų, iš kurių dabar komisija išrinks trumpąjį nominantų sąrašą, o liepos 1 d. –apdovanojimų vakarą – paskelbs nugalėtojus.
nuotrauka
2023-03-30 13:27
Išrinkta pirmųjų Nacionalinių architektūros apdovanojimų (NAA), kurie įvyks liepos 1-ąją, prizo idėja. Iš 11 vizualaus ir tarpdisciplininio meno bei dizaino kūrėjų, komisijos nuomone, geriausiai konkurso kriterijus atspindėjo šiuolaikinio meno kūrėjos, architektės ir dizainerės Aistės Ambrazevičiūtė...
nuotrauka
2023-03-29 12:04
SPA VILNIUS Druskininkai buvo įteiktas prestižinis „Žaliojo rakto“ sertifikatas už įsipareigojimą užtikrinti aplinkosauginę atsakomybę ir tvarią veiklą turizmo sektoriuje.
nuotrauka
2023-03-29 08:35
Paraiškas Nacionaliniams architektūros apdovanojimams (NAA), kurie įvyks liepos 1-ąją, bus galima teikti dar dvi savaites, iki balandžio 14 d. Architektai ir urbanistai gali pretenduoti į 9 apdovanojimų kategorijas ir didįjį prizą, kuriuo bus apdovanotas geriausias kūrinys, išrinktas iš visų kategor...
nuotrauka
2023-03-27 10:50
Jau aštuntus metus iš eilės „Skaitmeninė statyba“ tęsia tradiciją ir rengia kasmetinį konkursą „Lietuvos BIM projektai“, skirtą išrinkti geriausią šalies įmonių praktiką, taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją, o taip pat kviečia ir į viešą konkurso dalyvių pro...

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos