2024 gegužės 20 d. pirmadienis, 3:18
Reklama  |  facebook

Sporto komplekso statybos darbai – duobėje

2016-06-01 12:07
Sporto ir sveikatingumo komplekso statyba Kretingos miesto stadione tebevyksta, tik bendrovės „LitCon“ statybininkus slepia statomo baseino duobė.
nuotrauka
Sporto ir sveikatingumo komplekso statyba Kretingos miesto stadione. Dariaus Šypalio („Pajūrio naujienos“) nuotr.


Minimos įmonės
LitCon, UAB
Kretingos r. savivaldybė,
Savivaldybės vadovai nestabdo į viešųjų pirkimų skandalo verpetą įsuktos Kretingos sporto ir sveikatingumo komplekso miesto stadione statybos. Nors prašalaičiai statybininkų stadione nemato, jie dirba – duobėje baseinui. Ar reikėjo iškasti duobę baseinui, kai pastato konstrukcijoms gresia žiemą likti be stogo? Bus ar ne statyba sustabdyta? Jei taip – kas kaltas? – į šiuos ir kitus nepatogius Savivaldybės Kontrolės komiteto klausimus ketvirtadienį atsakinėjo meras Juozas Mažeika, administracijos direktorius Virginijus Domarkas.

Baiminasi dėl konstrukcijų

Kontrolės komiteto pirmininkas, vienos rajono statybos įmonės vadovas Alvydas Jonaitis teigė, jog už teisinius šios statybos klausimus šiandieną jam labiau rūpi, kas bus padaryta už šiems metams kompleksui statyti iš Valstybės investicijų programos (VIP) skirtus 1,4 mln. eurų. Užsukęs į statybvietę iš darbų vykdytojo jis sužinojo, kad kompleksą statanti bendrovė „LitCon“ Savivaldybei ruošia perspėjantį raštą, kad neužteks pinigų stogui.

„Jie („LitCon“-as, – aut. past.) pastato konstrukcijoms duoda tik vienerių metų garantiją. Jei konstrukcijos žiemą bus be stogo – bus bėdos. Gal klaida buvo iškasti duobę baseinui. Gal į konstrukcijas reikėjo susitelkti, pasirūpinti jų užsandarinimu“, – svarstė A. Jonaitis, pažymėjęs, jog rangovas planuoja 1,4 mln. eurų vertės darbus atlikti iki rugsėjo mėnesio pabaigos. „O jei dėl teisinių dalykų statyba sustos ir konstrukcijos atviros liks ilgesniam laikui?“ – rūpinosi A. Jonaitis.

„Nežinau, Alvydai, ką ir su kuo ten kalbėjote. Buvome su rangovais susitikę. Šių metų statyba vyksta pagal planą, bent aš nežinau tų nuokrypių, kuriuos pats paminėjote“, – J. Mažeika sklaidė A. Jonaičio būgštavimus. V. Domarkas dėl plepaus darbų vykdytojo pažadėjo pakalbėti su „LitCon“ vadovais. „Nežinau, kiek darbų vykdytojas gali komentuoti“, – sakė jis. V. Domarkas priminė, kad šių metų komplekso statybos darbams dar 160 tūkst. eurų yra rezervuota Savivaldybės biudžete, tad ir stogui uždengti pinigų užteks.

Savivaldybės taryba sprendimo skirti 160 tūkst. eurų šiai statybai dar nėra priėmusi.

Savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vedėja Rima Lukauskienė užtikrino, jog šiemet stogas ant pastato konstrukcijų bus uždengtas, tačiau statinys bus be sienų ir laiptų.

Neigia konfliktą su rangovu

Kontrolės komiteto narys Povilas Turauskis ragino Savivaldybės valdžią kontroliuoti rangovą. „Buvusi „Pireka“ – dabar „LitCon“. Su „Pireka“ turėjome problemų statant Baltkalnio kapines (Darbėnų seniūnijoje, – aut. past). Jų juristai yra „kieti“. Kas vykdo Sporto komplekso statybos darbų priežiūrą?“ – teigė ir klausė politikas. R. Lukauskienė garantavo, jog pasamdyti statybos prievaizdai yra kvalifikuoti. „Yra patvirtintas kalendorinis darbų grafikas, rangovas jo laikosi“, – tvirtino jinai.

„Bet mes dabar su rangovu neturime konflikto“, – įsibėgėjančią diskusiją dėl rangovo patikimumo stabdė J. Mažeika. V. Domarkas mero teiginį sustiprino, prasitardamas apie rangovo planus dėl baseino. „Rangovas siūlo naujas technologijas baseinui: naktį, kad ne per viršų, o dugne vanduo persipylinėtų. Baseinas būtų ir su masažo elementais, ne vien plaukiojimui“, – dėstė direktorius. Jis atsakė ir P. Turauskiui dėl „kietų“ juristų: „Visos rimtos įmonės samdo gerus advokatus ir laimi.“

Nusiteikę bylinėtis

„Ar yra rizika, kad statyba gali būti sustabdyta?“ – rajono vadovų klausė A. Jonaitis. „Mes jaučiame, kad Lietuvoje galioja telefoninė teisė, ir visko gali būti“, – mįslingai atsakė V. Domarkas.

Valstybės Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) patikrino Savivaldybės įvykdytą Kretingos sporto ir sveikatingumo komplekso 6 mln. 261,75 tūkst. eurų su PVM vertės statybos darbų pirkimą, kurį laimėjo uždaroji akcinė bendrovė „LitCon“. VPT nustatė, jog vykdant pirkimą buvo pažeistas Viešųjų pirkimų įstatymas, ir nurodė Savivaldybei sutartį su „LitCon“ nutraukti bei viešąjį pirkimą vykdyti iš naujo.

V. Domarkas VPT nustatytus pažeidimus neigia. „Konsultavomės su rimtais žmonėmis, kurie konsultuoja ir pačią VPT, ir jie sako, kad mes esame teisūs. Turime vilniškę advokatę. Nenorėčiau spaudoje viešinti tų žmonių, su kuriais konsultuojamės. Jie veda mokymus viešiesiems pirkimams. Mūsų advokatai kalba ir apie kreipimąsi dėl nuostolių išieškojimo iš VPT“, – Kontrolės komiteto posėdyje kalbėjo Savivaldybės administracijos direktorius, tarstelėjęs, jog Savivaldybė prieš VPT turi dar vieną gynybinę poziciją, kurios taip pat nenorįs viešinti.

Kontrolės komiteto posėdyje dalyvavo ir nepriklausomi Savivaldybės tarybos nariai Vilius Adomatis bei Darius Petreikis. „Ar Viešųjų pirkimų tarnyba turi motyvą žlugdyti Kretingos rajono savivaldybę?“ – retoriškai klausė V. Adomaitis. V. Domarkas apgailestavo, kad ne viską gali viešai pasakyti, tik dalį to, ką sužinojo VPT, kur Savivaldybės atstovams buvę dargi pasakyta: „Kas kaltas, kad jus skundžia jūsų... (čia V. Domarkas vėl nutylėjo)“. Kontrolės komiteto narė D. Martišauskienė neištvėrė: „Tai tų miglų nepasakokite.“

D. Petreikis norėjo sužinoti, ar Savivaldybės administracija, vykdydama viešąjį darbų pirkimo konkursą, viską padarė teisėtai. „Mes skaitėme paraidžiui įstatymą, o jie (VPT, – aut. past.) traktuoja kitaip. Mus konsultuoja firmos „Teisa“ teisininkai“, – gynėsi V. Domarkas. Savivaldybės pasamdyti uždarosios akcinės bendrovės „Teisa“ ekspertai konsultavo rengiant pirkimo dokumentus, prižiūrėjo procedūras, dalyvavo viešąjį pirkimą vykdžiusios Savivaldybės komisijos darbe. Kažkam kilo įtarimas, ar „Teisa“ nėra susijusi su „LitCon“. Garantuoti, kad taip nėra, nesiryžo niekas. „Jeigu pralaimėsime, neatmetame, kad duosime į teismą „Teisos“ konsultantus“, – žadėjo V. Domarkas.

„Tiems konsultantams sumokėti ir mokami nemaži pinigai. Kiek ir kokioje biudžeto eilutėje tam taryba yra numačiusi?“ – aiškinosi D. Martišauskienė. V. Domarkas patikino, jog visos bylinėjimosi dėl Sporto komplekso statybos darbų pirkimo išlaidos bus padengtos iš Savivaldybės administracijos veiklai skirtų pinigų. Direktorius neslėpė, kad pasamdytam advokatui už darbo valandą Savivaldybė mokės 60 eurų. „Tai nėra didelė kaina, prašo ir 300 eurų“, – sakė V. Domarkas. Baigiant klausimo svarstymą, V. Domarkas išliejo susikaupusį kartėlį: „Apmaudu, gaila, skaudu. Kiek triūso, širdies, prakaito įdėta į šitą objektą. Tai kaip savas kūdikis.“

Viešins darbų grafiką

Savivaldybės vadovai pritarė A. Jonaičio minčiai, kad Sporto komplekso statyba yra ypatingos svarbos, todėl visuomenė apie ją turi būti išsamiau informuota. Kontrolės komiteto nariai, meras ir administracijos direktorius sutarė: rajono spaudoje, Savivaldybės internetiniame puslapyje skelbs komplekso statybos darbų kalendorinį grafiką. V. Domarkas pasiūlė taip pat visuomenę informuoti ir apie bibliotekos statybos eigą.Kretingos rajono savivaldybė kreipėsi į Vilniaus administracinį teismą, kad teismas panaikintų Kretingos sporto ir sveikatingumo komplekso statybą stabdančią Viešųjų pirkimų tarnybos išvadą.

Gegužės 23 d. „Pajūrio naujienos“ gavo VPT pranešimą, kuriame teigiama: „Viešųjų pirkimų tarnyba, gindama viešąjį interesą, kreipėsi į Klaipėdos apygardos teismą. Teismas priėmė ieškinį bei įpareigojo Atsakovą (Kretingos rajono savivaldybę, – aut. past.) pateikti atsiliepimą dėl ieškinio esmės ir laikinųjų apsaugos priemonių iki š. m. gegužės 27 d.“. Tarnyba teismo prašo, kad būtų sustabdytas Kretingos rajono savivaldybės sutarties su „LitCon“ vykdymas.

Bylos baigtis:

>>>Kretinga. Sporto komplekso statybos teismas nesustabdė
Savivaldybėse

nuotrauka
2024-05-17 07:46
Rekonstruotas Kauno apskrities VPK Kauno miesto Nemuno policijos komisariato pastatas. Atlikti rekonstrukcijos darbai kainavo apie 1,2 mln. Eur.
nuotrauka
2024-05-17 06:10
Aplinkos ministerija praneša, kad 550 asmenų, turinčių teisę atkurti nuosavybės teises į žemės sklypus individualiai statybaiVilniaus mieste, iki š. m. gegužės 1 d. pasirinko sklypus. Planuojama, kad dar šiemet šie sklypai bus registruoti Nekilnojamojo turto registre kaip savininkų, laukusių nuosavy...
nuotrauka
2024-05-16 14:51
Dar šiais metais planuojama atnaujinti aikštę prie Klaipėdos santuokų rūmų. Darbai bus atliekami pagal anksčiau atliktą techninį projektą – įrengiant parkavimo vietas, daugiau žaliųjų zonų ir sukuriant vientisą vaizdą su M. Mažvydo alėja.
nuotrauka
2024-05-16 10:51
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) kviečia savivaldybių administracijas ir regioninius atliekų tvarkymo centrus (RATC) teikti paraiškas dotacijoms namų ūkiuose susidariusioms asbestinio šiferio atliekoms tvarkyti. Kvietimui numatyta suma – 200 tūkst. eurų.
nuotrauka
2024-05-16 10:20
Vilniaus miesto savivaldybės taryba pritarė Daugiafunkcio komplekso statybų projekto pakeitimų patikslinimui. Jų buvo imtasi po gautos Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) nuomonės ir derybų su kitomis projekto šalimis. Pakoreguotas projektas Savivaldybei yra 20 tūkst. eurų pigesnis nei tas, kuriam Taryba...
nuotrauka
2024-05-15 08:46
Aukštaitijos sostinėje toliau tęsiami tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) standartus atitiksiančio daugiafunkcio sporto ir sveikatingumo centro „Aukštaitija“ rekonstravimo darbai. Kyla priestatas, kuriame bus įrengtas 10-ies takelių, 50 metrų ilgio tarptautinius standartus atitinkantis baseinas...
nuotrauka
2024-05-14 13:39
Palangos jaunuoliai nuo šiol turi dar vieną erdvę, skirtą aktyviam laisvalaikiui – Palangoje atidarytas ekstremalaus sporto aikštynas. Jujo džiaugiasi ne tik jaunimas, bet ir kiti bendruomenės nariai, kurorto svečiai: aikštyną jau pirmąjį savaitgalį užplūdo lankytojai.
nuotrauka
2024-05-13 12:26
Neliko kliūčių Atgimimo aikštės rekonstrukcijai – pasirašyta sutartis dėl rangos darbų. Numatoma, kad darbai startuos vasarą, pirmiausiai bus vykdomi detalūs archeologiniai tyrinėjimai, įrengiama spraustasienė, pamatų poliai, kitos požeminės konstrukcijos, toliau įrengiama požeminė aikštelė ir galia...
nuotrauka
2024-05-13 10:14
Akcinė bendrovė „Via Lietuva" paskelbė viešojo pirkimo konkursą tilto per Nevėžį Kėdainiuose, Tilto gatvėje, rekonstravimo darbams atlikti. Sėkmingai įvykus pirkimo procedūroms, darbai galėtų būti pradėti jau šiais metais.
nuotrauka
2024-05-10 06:38
Prieš trejus metus visoje šalyje įsigaliojo Infrastruktūros plėtros įstatymas, kuris savivaldybes įpareigojo taikyti infrastruktūros plėtros mokestį. Taip buvo siekiama suvaldyti chaotišką statybų plėtrą ir kad gautas lėšas savivalda galėtų naudoti naujos infrastruktūros įrengimui – keliams, apšvie...
nuotrauka
2024-05-08 14:01
Vilniuje sparčiai įsibėgėja viešųjų erdvių tvarkymo darbai. Miesto centre bus remontuojamas Gedimino prospekte esantis Žemaitės skveras. Trys nauji skverai bus įrengti ir nutolusiuose Vilniaus rajonuose: jau pradėti naujo skvero įrengimo darbai Pilaitėje, tarp M. Jankaus ir I. Simonaitytės gatvių, t...
nuotrauka
2024-05-08 13:32
Pagiriuose netrukus testavimo rėžimu veiklą ketinanti pradėti medžio plokščių gamykla „Homanit Lietuva" palaiko glaudų ryšį su vietos bendruomenės lyderiais. Gamyklos administracijos teigimu, susitikimuose viena pagrindinių temų – pramoninio objekto skleidžiamas triukšmas, kuris neišvengiamai atsira...
nuotrauka
2024-05-08 13:19
Panevėžys plėtoja paslaugas neįgaliesiems ir įgyvendina „Harmonijos miesto“ statybos projektą. Ties Aguonų ir A. Baranausko g. sankirta sparčiai kylantis „Harmonijos miestas“ – modernus kompleksinių paslaugų centras vaikams su negalia ir jų šeimos nariams. Šiemet planuojama užbaigti statybos darbus,...
nuotrauka
2024-05-08 10:31
Klaipėdoje įrengta infrastruktūra laivų nuleidimui į Danės upę. Įgyvendinti projektą užtruko kiek ilgiau nei planuota, bet juo liko patenkinti ir projekto užsakovai, ir slipo bei greta esančios prieplaukos naudotojai.
nuotrauka
2024-05-08 09:33
Ekonomikos ir inovacijų ministerija skirs 13,4 mln. eurų finansavimą laisvosioms ekonominėms zonoms, pramonės parkams ir kitoms pramoninėms teritorijoms vystyti. Savivaldybės kviečiamos teikti paraiškas šiems projektams įgyvendinti.
nuotrauka
2024-05-07 09:52
Susisiekimo ministerija duoda startą Klaipėdos pietinio aplinkkelio planavimo pradžiai – šią savaitę susisiekimo ministras Marius Skuodis pasirašė Vyriausybės nutarimo projekto teikimą dėl Klaipėdos pietinio aplinkkelio, kuriuo siekiama pradėti rengti šio valstybei svarbaus projekto susisiekimo komu...
nuotrauka
2024-05-07 09:45
Vilniečiams ir miesto svečiams jau atverta dar viena rekonstruota kairės Neries krantinės atkarpa nuo Šilo tilto iki brolių Vileišių skvero. Ši beveik 2 km atkarpa tapo patogia jungtimi pėstiesiems ir dviratininkams, keliaujantiems iš Antakalnio į centrinę miesto dalį.
nuotrauka
2024-05-07 09:13
Toliau keičiamas Gargždų miestelio veidas: patvirtintas detalusis planas ir jo įgyvendinimo programa, numatanti, kaip miesto centras vystysis artimiausią dešimtmetį. Tai ne tik miesto širdimi vadinamo turgaus modernizavimas, bet ir naujų visuomeninių pastatų, tokių kaip bibliotekos, muzikos mokyklos...
nuotrauka
2024-05-06 06:33
Vilniaus miesto savivaldybės administracija praneša koreguosianti Daugiafunkcio komplekso projektą. Projekto korekcijas darkart svarstys Vilniaus miesto savivaldybės Taryba.
nuotrauka
2024-05-03 13:57
Kasmetis Klaipėdos universiteto Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakulteto (KU JTGMF) renginys „Inžinierių dienos“ ir šiemet į vieną būrį sukvietė studentus, dėstytojus, socialinius partnerius iš uostamiesčio verslo įmonių, kolegas iš kitų aukštųjų mokyklų bei moksleivius.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse