2022 liepos 1 d. penktadienis, 1:23
Reklama  |  facebook

Statybų sezonas įsibėgėja: kokią įtaką darbų efektyvumui turi tinkamai pasirinktos medžiagos?

2022-05-19 07:26
Įsibėgėjant šiltajam sezonui, suaktyvėja ne tik gamta, bet ir statybų darbai. Juos atliekantys siekia apsirūpinti reikiamomis priemonėmis, kurios užtikrintų aukštą darbų kokybę ir gerą rezultatą. Viena iš sričių, kurioje tai tampa ypač aktualu – pastatų apšiltinimas ir aukšto energinio efektyvumo užtikrinimas. Jau beveik tris dešimtmečius statybines medžiagas vystančios bendrovės „Tegra State“ vadovas Povilas Staigis ir produktų ekspertas Linas Lučinskas pataria, į ką atkreipti dėmesį renkantis sandarinimo putas statybų darbams ir klijus apšiltinimo medžiagoms.
nuotrauka
„Tegra State“ vadovas Povilas Staigis. „Tegra State“ nuotr.


Minimos įmonės
Tegra State, UAB

Vienas svarbiausių kriterijų – šilumos laidumo koeficientas

Tegra State“ produktų ekspertas L. Lučinskas pažymi, kad statant naujus pastatus šiandien siekiama atitikti aukščiausius energinio naudingumo koeficiento reikalavimus. Tai reiškia, kad visi nuo praėjusių metų pradžios statomi pastatai privalo atitikti A++ energinio naudingumo klasę. Tai lemia ir statybinių medžiagų pasirinkimą. Norint, kad pastatas atitiktų A++ energinio naudingumo klasę, visos statybinės medžiagos privalo turėti kuo aukštesnį šilumos laidumo koeficientą.

tegra state„Tinkamai pasirinkus statybines medžiagas, darbus galima atlikti greičiau, efektyviau, kokybiškiau. Naudojant geriausiomis savybėmis pasižyminčius produktus, lengviau pasiekti norimą rezultatą“, – sako įmonės „Tegra State“ vadovas Povilas STAIGIS.

„Tai galioja ir sandarinimo putoms. Jų energinio naudingumo koeficientas svyruoja nuo 0,030 iki 0,040 W/mK. Šis koeficientas parodo, kiek šilumos praleidžia tam tikra statybinė medžiaga, todėl kuo jis mažesnis, tuo geriau. Tai pirmas dalykas, į kurį reikėtų atsižvelgti renkantis sandarinimo putas. Kitas aspektas, į kurį verta atkreipti dėmesį, yra putų siūlės elastingumas. Elastinga siūlė saugo konstrukcijas – pavyzdžiui, durų staktą, nuo vibracijų ir užtikrina jų stabilumą“, – akcentuoja L. Lučinskas.

TEGRAAnot eksperto, bene geriausiomis energinio naudingumo ir elastingumo savybėmis iš šiuo metu rinkoje siūlomų gaminių pasižymi „Fome Flex 7 Doors Windows“ elastingos sandarinimo putos. Jos turi geriausią įmanomą šilumos laidumo koeficientą, kuris siekia 0,030 W/mK. Be to, priešingai nei kitų putų, kurios dažnai tik pristatomos kaip elastingos, o iš tiesų yra tiesiog šiek tiek minkštesnės, tačiau lengvai lūžinėjančios, „Fome Flex 7 Doors Windows“ jungties paslankumas yra išties aukštas ir siekia iki 25 proc. Be to, šios putos pasižymi labai mažo antrinio plėtimosi ir plėtimosi jėgos kietėjant savybėmis, todėl nelaužo konstrukcijų.

Statybinės medžiagos tampa vis pažangesnės

L. Lučinsko teigimu, renkantis sandarinimo putas, taip pat pravartu įvertinti ir jų garso izoliacijos savybes. Jos svarbios norint patalpose užtikrinti ramią aplinką. Aukštos kokybės sandarinimo putos triukšmo lygį patalpose leidžia sumažinti daugiau nei 60 dB. Būtent tokią apsaugą gali suteikti 3 cm pločio „Fome Flex 7 Doors Windows“ sluoksnis.

„Be to, labai svarbu, kad naudojamos sandarinimo putos būtų nekenksmingos žmonėms ir turėtų tai patvirtinančius sertifikatus. Atkreiptinas dėmesys į tarptautinius „EC1 plus“ ir „A+ French VOC regulation“ sertifikatus, kurie patvirtina, kad putos neišskiria žmonių sveikatai kenksmingų lakiųjų organinių junginių“, – pažymi L. Lučinskas.

Anot jo, gamintojai nuolat ieško būdų pagerinti produktų savybes, kokybę ir ilgaamžiškumą. Dėl to aukščiausios kokybės sandarinimo putos šiandien taip pat gali pasiūlyti optimalų atvirų ir uždarų porų santykį, kuris padeda išvengti drėgmės kaupimosi patalpose.

Be to, tokios sandarinimo putos kaip „Fome Flex 7 Doors Windows“ leidžia dirbti efektyviau, nes pilnai sustingsta jau po 25 minučių. Įprastų putų stingimo laikas paprastai trunka apie valandą.

Kokybiškiausių putų darbinės temperatūros ribos yra išties plačios ir siekia nuo -5 °C iki +35 °C. Beje, tokias putas galima naudoti net ir lyjant ar sningant.

„Tiesa, nors aukščiausios kokybės putas galima naudoti ir minusinėje temperatūroje, tačiau jas laikyti reikėtų kambario temperatūros aplinkoje. Darbus atliekantys meistrai neretai sandarinimo putas su kitomis statybinėmis medžiagomis nakčiai palieka automobilyje, todėl temperatūrai nukritus gali būti pakenkiama jų savybėms. Dar viena klaida, kurią neretai daro sandarinimo putas naudojantys meistrai – užpurkštų siūlių nesudrėkinimas. Putas sudrėkinti reikia tam, kad jose neliktų oro tarpų ir jos visiškai atitiktų nurodytus techninius reikalavimus, tačiau dėl nežinojimo ar paprasčiausiai laiko taupymo meistrai dažnai to nepadaro“, – akcentuoja L. Lučinskas.

Verta investuoti į kokybiškus produktus

Savo ruožtu „Tegra State“ vadovas P. Staigis sako, kad dar viena statybinė medžiaga, kurios paklausa šylant orams ir įsibėgėjant statybų sezonui gerokai išauga, yra šiltinimo medžiagų pritvirtinimui naudojami putų klijai. Rinkdamiesi juos, meistrai neretai siekia pataupyti ir renkasi pigesnius, tačiau prastesnės kokybės gaminius, neturinčius norimam rezultatui pasiekti reikiamų savybių. Visgi, anot P. Staigio, taupyti kokybės sąskaita neverta, nes pasirinkus prastas medžiagas vėliau gali tekti taisyti statybų broką, o tai gali lemti didelius papildomus kaštus.

„Renkantis klijus šiltinimo medžiagų klijavimui pirmiausiai reikėtų atkreipti dėmesį į jų sukibimo jėgą ir stingimo greitį. Bene geriausiomis specifikacijomis šiuo požiūriu iš rinkoje siūlomų putų klijų pasižymi „Fome Flex 60 Seconds Fast Fix“. Pagrindinis jų privalumas yra stingimo greitis – šiais klijais padengtas medžiagas galima tvirtinti jau po vienos minutės. Palyginimui, naudojant kitus panašius gaminius tenka laukti 4–5 minutes. Dėl to su „Fome Flex 60 Seconds Fast Fix“ darbai vyksta gerokai sparčiau“, – sako P. Staigis.

Pasirinkus tinkamus putų klijus – mažiau vargo

„Tegra State“ vadovas taip pat išskiria didelę šių klijų sukibimo jėgą. Naudojant „Fome Flex 60 Seconds Fast Fix“ vienam kvadratiniam metrui gali tekti net 18 t svoris. Dar vienas šių klijų privalumas – didelė jų išeiga. Anot P. Staigio, su vienu tokių klijų flakonu galima priklijuoti 14 kv. m šiltinimo polistirolo plokščių. Tokiam plotui padengti prireiktų net 25 kg statybinio mišinio. Be to, statybinį mišinį sunkiau transportuoti, o didelį svorį gali tekti užsinešti laiptais. Prieš naudojant statybinį mišinį, jį reikia paruošti, o tai atima nemažai laiko. Viso to galima išvengti pasirinkus kokybiškus putų klijus.

Tegra State Linas Lučinskas„Tegra State“
produktų ekspertas
Linas Lučinskas 

„Šiltinimo medžiagoms klijuoti taip pat svarbu rinktis nulinio antrinio plėtimosi klijus. Tokia savybė leidžia išvengti tarpų tarp fasado ir šiltinimo medžiagos sluoksnio susidarymo. Tai svarbu, nes tarpuose gali kauptis drėgmė, o drauge ir bakterijos bei pelėsis. Nulinio plėtimosi „Fome Flex 60 Seconds Fast Fix“ klijai ne tik leidžia išvengti tarpų tarp fasado ir šiltinimo medžiagos susiformavimo, bet ir nekenkia žmonių sveikatai. Tai patvirtina šiam gaminiui suteikti sertifikatai“, – sako P. Staigis.

P. Staigis pažymi, kad šie putų klijai tinka ne tik šiltinimo medžiagoms klijuoti, bet ir apdailos plokštėms montuoti, blokeliams mūryti, dekoratyviniams elementams, grindjuostėms, palangėms ir kitiems elementams tvirtinti. Dėl tokio universalumo išvengiama klijų suderinamumo su naudojamomis medžiagomis problemų, kurios gali kilti naudojant kitus produktus.fome flex

„Akivaizdu, kad, tinkamai pasirinkus statybines medžiagas, darbus galima atlikti ne tik greičiau ir efektyviau, bet ir kokybiškiau. Naudojant geriausiomis savybėmis pasižyminčius produktus, kyla mažesnė darbų broko tikimybė ir išvengiama galimų remonto kaštų. Be to, kokybiškos medžiagos leidžia lengviau pasiekti norimą rezultatą ir užtikrinti reikiamas pastato savybes. Dėl to medžiagas renkantis tikrai verta dėmesingai tartis su specialistais“, – neabejoja Europos, Skandinavijos, Azijos rinkose puikiai vertinamų produktų vystytojos „Tegra State“ vadovas P. Staigis.

„Tegra State“ nuotr. 

Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2022-06-30 10:09
Vieno didžiausių prekybos tinklų Lietuvoje „Iki“ administracijos darbuotojai netrukus persikels į naująjį biurą Vilniuje, Pilaitės prospekte. Statybų ir įrengimo darbai jau eina į pabaigą, o dirbti naujajame biure planuojama nuo rugsėjo pradžios.
nuotrauka
2022-06-29 10:01
Didėjant verslo centrų pasiūlai jų projektuotojai ir vystytojai ieško vis originalesnių ir nuomininkams patrauklesnių architektūrinių sprendimų. Tuo pačiu šiuolaikiniams verslo centrams vis daugiau įtakos turi augantis supratimas apie aplinkos įtaką darbuotojų savijautai ir gerovei. Vienas iš šias t...
nuotrauka
2022-06-23 11:09
Remiantis Aplinkos projektų valdymo agentūros (toliau – APVA) duomenimis, šiuo metu šalyje vykdoma daugiau kaip 600 daugiabučių atnaujinimo projektų, kuriuos įgyvendina arti 150 statybų sektoriaus bendrovių.
nuotrauka
2022-06-22 14:19
Šįryt, birželio 22 d., Gedimino kalno šiaurės rytiniame šlaite po visą parą trukusio itin intensyvaus lietaus užfiksuota nuošliauža. Įvykusi paviršinio grunto nuošliauža nekelia grėsmės kalno stabilumui, o avarijos likvidavimo darbai jau yra pradėti. Istorinis takas į Gedimino kalną nuo Vilnios upės...
nuotrauka
2022-06-22 06:42
Šimtmečio idėja virsta realybe – jau baigiamas rengti Nacionalinės koncertų salės – „Tautos namų" techninis projektas. Įvertinus ekspertams, maždaug lapkričio mėnesį, tikimasi gauti statybos leidimą. Dar šiemet bus pradėtas tvarkyti ir Tauro kalno parkas, o Liuteronų sode, prie kurio prisišlies „Tau...
nuotrauka
2022-06-21 11:22
„Civinity“ grupės valdybai nusprendus transformuoti klasikiniu modeliu veikiančią pastatų priežiūros grupę į technologijų įmonę, pristatomi pirmieji darbai – įkurta nekilnojamojo turto technologijų įmonė „Smart Technologies“, kuriai vadovauti ėmėsi skaitmeninės rinkodaros ir finansinių technologijų ...
nuotrauka
2022-06-21 10:39
Šiaurės Europos investicinis fondas (ŠEIF) dviem etapais išplatino 7 mln. eurų vertės obligacijas. Pritrauktos lėšos skirtos fondo kartu su NT bendrove „Omberg group“ sostinės Viršuliškėse plėtojamo projekto „Skylum“ statyboms.
nuotrauka
2022-06-17 11:50
„Luminor“ bankas fondui „Lords LB Special Fund I Subfund B“ suteikė 35,4 mln. eurų finansavimą A klasės „Lvivo“ verslo centro Vilniuje projektui.
nuotrauka
2022-06-17 09:41
Pirmajame „Eika“ verslo centre CBD (ang. Central Business District) teritorijoje, Konstitucijos pr., 2023 m. III ketv. įsikurs neobankas „PayRay Bank“ bei oro transporto sektoriuje veikianti įmonė. Šiuo metu intensyviai deramasi dėl daugiau nei pusės verslo centre nuomojamo biurų ploto.
nuotrauka
2022-06-16 11:23
Tvarių miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ imasi modernaus administracinės paskirties pastato Vilniaus Žirmūnų mikrorajone statybų. Sporto gatvėje iškilsiantį beveik 5,5 tūkst. kv. m ploto biurų projektą vysto nekilnojamojo turto investicinių projektų bendrovė „Sporto 18“. „YIT Lietuva“...
nuotrauka
2022-06-15 16:33
Antstolis privalės perskaičiuoti įmonei Panevėžio statybos trestas (PST) priskaičiuotas palūkanas už Konkurencijos tarybos baudą, nes palūkanos, teismo nuomone, buvo skaičiuojamos per ilgai.
nuotrauka
2022-06-13 12:01
Vilniaus Senamiestyje, Paupyje, baigtos 5.600 kv. m. verslo centro „Paupio Darboteka“ statybos. Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ į projektą investavo 12 mln. eurų ir rinkai pasiūlė visiškai įrengtus biurus.
nuotrauka
2022-06-13 07:29
Lietuvoje ir pasaulyje vis sparčiau populiarėjantys žmogui ir aplinkai draugiški produktai apima įvairias sritis, ne išimtis ir statybos sektorius. Žaliojo kurso vystymo srityje Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VILNIUS TECH) aktyviai plėtoja mokslo ir verslo bendradarbiavimą.
nuotrauka
2022-06-13 07:04
Kompleksinio statybų konsultavimo bendrovės „Be Live“, veikiančios juridiniu pavadinimu UAB „Baltic Engineers“, metinė apyvarta pernai siekė 2,78 mln. eurų. Palyginti su 2020-aisiais metais, ji augo 44 proc. Įmonės grynasis pelnas šiemet sudarė 150 tūkst. eurų.
nuotrauka
2022-06-10 08:36
Žaliakalnio sporto ir laisvalaikio komplekse vienus darbus veja kiti. Kol skaičiuojamos paskutinės savaitės iki oficialaus Dariaus ir Girėno stadiono bei Sporto halės atgimimo, šalia dirbanti sunkioji technika jau kloja pamatus uždaro Lengvojo atletikos maniežo statyboms. Čia prasideda didelio kruop...
nuotrauka
2022-06-09 13:42
Sostinės Lazdynų daugiafunkciame komplekse pirmą kartą vandeniu užpildytas olimpinis baseinas. Atskiras baseino dalis užpildant vandeniu, šiuo metu išbandomas baseino sandarumas.
nuotrauka
2022-06-09 13:26
Bankas „Bigbank“ finansavo vieną didžiausių Lietuvoje bendro gyvenimo (angl. co-living) projektų „Chapters”, įsikūrusį Vilniuje. Jį išplėtojo nekilnojamojo turto projektų vystytojas „Baltic Asset Management“, kuriam bankas suteikė 12 mln. eurų finansavimą.
nuotrauka
2022-06-09 11:29
Nenaudojamos ir apleistos dvarų sodybos, unikalūs medinės architektūros pavyzdžiai ar Ukrainoje nuo karo nukentėję istoriniai statiniai greitu metu gali tapti prarastu paveldu. Jį išsaugoti skaitmeniniu pagrindu ir sukaupti duomenis vėlesniam tokių objektų atstatymui ar rekonstravimui gali padėti ši...
nuotrauka
2022-06-08 09:11
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Galio Group" baigė „Decathlon" parduotuvės statybas Klaipėdoje, o per ateinantį pusmetį pastatys „stock-office" komercinių pastatų komplekso „STOCK-O“ pirmąjį etapą.
nuotrauka
2022-06-02 10:18
NT fondas „GROA Real Estate Fund I“, valdomas „GROA Capital“, susitarė su nekilnojamojo turto plėtros bendrove „Galio Group“ dėl A+ klasės verslo centro Vilniuje „Freedom 36/Girteka park“ įsigijimo. Tai didžiausias 2022 m. sudarytas investicinis NT sandoris Lietuvoje, kurio vertė siekia beveik 40 ml...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas