2024 balandžio 16 d. antradienis, 10:16
Reklama  |  facebook

Statybų sezonas įsibėgėja: kokią įtaką darbų efektyvumui turi tinkamai pasirinktos medžiagos?

2022-05-19 07:26
Įsibėgėjant šiltajam sezonui, suaktyvėja ne tik gamta, bet ir statybų darbai. Juos atliekantys siekia apsirūpinti reikiamomis priemonėmis, kurios užtikrintų aukštą darbų kokybę ir gerą rezultatą. Viena iš sričių, kurioje tai tampa ypač aktualu – pastatų apšiltinimas ir aukšto energinio efektyvumo užtikrinimas. Jau beveik tris dešimtmečius statybines medžiagas vystančios bendrovės „Tegra State“ vadovas Povilas Staigis ir produktų ekspertas Linas Lučinskas pataria, į ką atkreipti dėmesį renkantis sandarinimo putas statybų darbams ir klijus apšiltinimo medžiagoms.
nuotrauka
„Tegra State“ vadovas Povilas Staigis. „Tegra State“ nuotr.


Minimos įmonės
Tegra State, UAB

Vienas svarbiausių kriterijų – šilumos laidumo koeficientas

Tegra State“ produktų ekspertas L. Lučinskas pažymi, kad statant naujus pastatus šiandien siekiama atitikti aukščiausius energinio naudingumo koeficiento reikalavimus. Tai reiškia, kad visi nuo praėjusių metų pradžios statomi pastatai privalo atitikti A++ energinio naudingumo klasę. Tai lemia ir statybinių medžiagų pasirinkimą. Norint, kad pastatas atitiktų A++ energinio naudingumo klasę, visos statybinės medžiagos privalo turėti kuo aukštesnį šilumos laidumo koeficientą.

tegra state„Tinkamai pasirinkus statybines medžiagas, darbus galima atlikti greičiau, efektyviau, kokybiškiau. Naudojant geriausiomis savybėmis pasižyminčius produktus, lengviau pasiekti norimą rezultatą“, – sako įmonės „Tegra State“ vadovas Povilas STAIGIS.

„Tai galioja ir sandarinimo putoms. Jų energinio naudingumo koeficientas svyruoja nuo 0,030 iki 0,040 W/mK. Šis koeficientas parodo, kiek šilumos praleidžia tam tikra statybinė medžiaga, todėl kuo jis mažesnis, tuo geriau. Tai pirmas dalykas, į kurį reikėtų atsižvelgti renkantis sandarinimo putas. Kitas aspektas, į kurį verta atkreipti dėmesį, yra putų siūlės elastingumas. Elastinga siūlė saugo konstrukcijas – pavyzdžiui, durų staktą, nuo vibracijų ir užtikrina jų stabilumą“, – akcentuoja L. Lučinskas.

TEGRAAnot eksperto, bene geriausiomis energinio naudingumo ir elastingumo savybėmis iš šiuo metu rinkoje siūlomų gaminių pasižymi „Fome Flex 7 Doors Windows“ elastingos sandarinimo putos. Jos turi geriausią įmanomą šilumos laidumo koeficientą, kuris siekia 0,030 W/mK. Be to, priešingai nei kitų putų, kurios dažnai tik pristatomos kaip elastingos, o iš tiesų yra tiesiog šiek tiek minkštesnės, tačiau lengvai lūžinėjančios, „Fome Flex 7 Doors Windows“ jungties paslankumas yra išties aukštas ir siekia iki 25 proc. Be to, šios putos pasižymi labai mažo antrinio plėtimosi ir plėtimosi jėgos kietėjant savybėmis, todėl nelaužo konstrukcijų.

Statybinės medžiagos tampa vis pažangesnės

L. Lučinsko teigimu, renkantis sandarinimo putas, taip pat pravartu įvertinti ir jų garso izoliacijos savybes. Jos svarbios norint patalpose užtikrinti ramią aplinką. Aukštos kokybės sandarinimo putos triukšmo lygį patalpose leidžia sumažinti daugiau nei 60 dB. Būtent tokią apsaugą gali suteikti 3 cm pločio „Fome Flex 7 Doors Windows“ sluoksnis.

„Be to, labai svarbu, kad naudojamos sandarinimo putos būtų nekenksmingos žmonėms ir turėtų tai patvirtinančius sertifikatus. Atkreiptinas dėmesys į tarptautinius „EC1 plus“ ir „A+ French VOC regulation“ sertifikatus, kurie patvirtina, kad putos neišskiria žmonių sveikatai kenksmingų lakiųjų organinių junginių“, – pažymi L. Lučinskas.

Anot jo, gamintojai nuolat ieško būdų pagerinti produktų savybes, kokybę ir ilgaamžiškumą. Dėl to aukščiausios kokybės sandarinimo putos šiandien taip pat gali pasiūlyti optimalų atvirų ir uždarų porų santykį, kuris padeda išvengti drėgmės kaupimosi patalpose.

Be to, tokios sandarinimo putos kaip „Fome Flex 7 Doors Windows“ leidžia dirbti efektyviau, nes pilnai sustingsta jau po 25 minučių. Įprastų putų stingimo laikas paprastai trunka apie valandą.

Kokybiškiausių putų darbinės temperatūros ribos yra išties plačios ir siekia nuo -5 °C iki +35 °C. Beje, tokias putas galima naudoti net ir lyjant ar sningant.

„Tiesa, nors aukščiausios kokybės putas galima naudoti ir minusinėje temperatūroje, tačiau jas laikyti reikėtų kambario temperatūros aplinkoje. Darbus atliekantys meistrai neretai sandarinimo putas su kitomis statybinėmis medžiagomis nakčiai palieka automobilyje, todėl temperatūrai nukritus gali būti pakenkiama jų savybėms. Dar viena klaida, kurią neretai daro sandarinimo putas naudojantys meistrai – užpurkštų siūlių nesudrėkinimas. Putas sudrėkinti reikia tam, kad jose neliktų oro tarpų ir jos visiškai atitiktų nurodytus techninius reikalavimus, tačiau dėl nežinojimo ar paprasčiausiai laiko taupymo meistrai dažnai to nepadaro“, – akcentuoja L. Lučinskas.

Verta investuoti į kokybiškus produktus

Savo ruožtu „Tegra State“ vadovas P. Staigis sako, kad dar viena statybinė medžiaga, kurios paklausa šylant orams ir įsibėgėjant statybų sezonui gerokai išauga, yra šiltinimo medžiagų pritvirtinimui naudojami putų klijai. Rinkdamiesi juos, meistrai neretai siekia pataupyti ir renkasi pigesnius, tačiau prastesnės kokybės gaminius, neturinčius norimam rezultatui pasiekti reikiamų savybių. Visgi, anot P. Staigio, taupyti kokybės sąskaita neverta, nes pasirinkus prastas medžiagas vėliau gali tekti taisyti statybų broką, o tai gali lemti didelius papildomus kaštus.

„Renkantis klijus šiltinimo medžiagų klijavimui pirmiausiai reikėtų atkreipti dėmesį į jų sukibimo jėgą ir stingimo greitį. Bene geriausiomis specifikacijomis šiuo požiūriu iš rinkoje siūlomų putų klijų pasižymi „Fome Flex 60 Seconds Fast Fix“. Pagrindinis jų privalumas yra stingimo greitis – šiais klijais padengtas medžiagas galima tvirtinti jau po vienos minutės. Palyginimui, naudojant kitus panašius gaminius tenka laukti 4–5 minutes. Dėl to su „Fome Flex 60 Seconds Fast Fix“ darbai vyksta gerokai sparčiau“, – sako P. Staigis.

Pasirinkus tinkamus putų klijus – mažiau vargo

„Tegra State“ vadovas taip pat išskiria didelę šių klijų sukibimo jėgą. Naudojant „Fome Flex 60 Seconds Fast Fix“ vienam kvadratiniam metrui gali tekti net 18 t svoris. Dar vienas šių klijų privalumas – didelė jų išeiga. Anot P. Staigio, su vienu tokių klijų flakonu galima priklijuoti 14 kv. m šiltinimo polistirolo plokščių. Tokiam plotui padengti prireiktų net 25 kg statybinio mišinio. Be to, statybinį mišinį sunkiau transportuoti, o didelį svorį gali tekti užsinešti laiptais. Prieš naudojant statybinį mišinį, jį reikia paruošti, o tai atima nemažai laiko. Viso to galima išvengti pasirinkus kokybiškus putų klijus.

Tegra State Linas Lučinskas„Tegra State“
produktų ekspertas
Linas Lučinskas 

„Šiltinimo medžiagoms klijuoti taip pat svarbu rinktis nulinio antrinio plėtimosi klijus. Tokia savybė leidžia išvengti tarpų tarp fasado ir šiltinimo medžiagos sluoksnio susidarymo. Tai svarbu, nes tarpuose gali kauptis drėgmė, o drauge ir bakterijos bei pelėsis. Nulinio plėtimosi „Fome Flex 60 Seconds Fast Fix“ klijai ne tik leidžia išvengti tarpų tarp fasado ir šiltinimo medžiagos susiformavimo, bet ir nekenkia žmonių sveikatai. Tai patvirtina šiam gaminiui suteikti sertifikatai“, – sako P. Staigis.

P. Staigis pažymi, kad šie putų klijai tinka ne tik šiltinimo medžiagoms klijuoti, bet ir apdailos plokštėms montuoti, blokeliams mūryti, dekoratyviniams elementams, grindjuostėms, palangėms ir kitiems elementams tvirtinti. Dėl tokio universalumo išvengiama klijų suderinamumo su naudojamomis medžiagomis problemų, kurios gali kilti naudojant kitus produktus.fome flex

„Akivaizdu, kad, tinkamai pasirinkus statybines medžiagas, darbus galima atlikti ne tik greičiau ir efektyviau, bet ir kokybiškiau. Naudojant geriausiomis savybėmis pasižyminčius produktus, kyla mažesnė darbų broko tikimybė ir išvengiama galimų remonto kaštų. Be to, kokybiškos medžiagos leidžia lengviau pasiekti norimą rezultatą ir užtikrinti reikiamas pastato savybes. Dėl to medžiagas renkantis tikrai verta dėmesingai tartis su specialistais“, – neabejoja Europos, Skandinavijos, Azijos rinkose puikiai vertinamų produktų vystytojos „Tegra State“ vadovas P. Staigis.

„Tegra State“ nuotr. 

Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-04-11 15:29
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Eika" pirmąjį 2024 m. ketvirtį naujų butų pardavimo rinkoje augo labiausiai ir užėmė rekordišką rinkos dalį – 12 proc. Sėkmingiausi visoje Vilniaus rinkoje pagal pardavimus buvo šios bendrovės vystomi projektai „Mėlyni vilkai" ir „Metų laikai".
nuotrauka
2024-04-10 08:42
Telekomunikacijų ir IT bendrovė „Telia“ šiemet nusprendė pakeisti įprastą komandų formavimo ir stiprinimo programą, į ją įtraukdama dronų gamybos mokymus. Bendrovės darbuotojų surinktas skraidykles ketina padovanoti Šaulių sąjungai. „Telia“ pirmame mokymų etape planuoja įsigyti apie 20 dronų komplek...
nuotrauka
2024-04-10 08:34
Ekonomikos ir inovacijų ministerija investuoja, kurdama naujas tvarias darbo vietas ir pritraukdama investuotojų į Akmenės, Jonavos ir Mažeikių rajonus. Tam bus paskirstytas 52,82 mln. eurų finansavimas 9 projektams. Taip pat planuojama skirti papildomą sumą kitiems teigiamai įvertintiems projektams...
nuotrauka
2024-04-10 08:27
2023 m. balandį bendro gyvenimo būsto („co-living“) projektą „WeLoft“ Vilniaus Viršuliškėse atidariusi NT vystytoja UAB „Business Plius“ per metus pasiekė 90-100 proc. užimtumą ir sostinėje planuoja naują šios koncepcijos objektą.
nuotrauka
2024-04-10 07:26
Ar galima pastatyti objektą be projekto valdytojo? Taip, galima. Tam reikia pakankamai kompetentingų, profesionalių užsakovų arba idealaus projekto bei rangovų, statančių be nuokrypių. Jeigu užsakovai neturi pakankamai statybinių kompetencijų, projekto valdytojų komanda yra būtina, nes nėra projektų...
nuotrauka
2024-04-09 11:16
Vilniaus neparduotų butų sandėlis pastaraisiais mėnesiais grįžo į priešpandeminę 5 tūkst. reikšmę, tad vystytojai lėtina naujų projektų plėtros tempus. Savo ruožtu investuotojus į NT sunkiau prognozuojama rinka glumina, tačiau pinigų masė rinkoje išlieka didelė, o patrauklūs objektai su ryškesne nuo...
nuotrauka
2024-04-09 07:44
Artėjant šiltajam metų sezonui, daugelis privačių ir daugiabučių namų įgauna naują išvaizdą. Dažnai būna keičiamos namų ar butų, lauko arba vidaus durys. Tačiau vienas iš pirmųjų žingsnių, renkantis duris, – apgalvoti ir nuspręsti, koks durų rakinimo sprendimas Jums bus tinkamiausias ir pateisins Jū...
nuotrauka
2024-04-08 11:02
Gegužės 15-17 d. Vilnius vėl taps inžinerijos ir technologijų inovacijų epicentru – čia vyks jau 32-oji LITEXPO tarptautinė specializuota technologijų, inovacijų ir inžinerinių sprendimų paroda „Balttechnika 2024“. Organizatoriai tvirtina – renginys ne tik suburs specialistus iš šalies ir užsienio, ...
nuotrauka
2024-04-08 10:32
Atėjęs pavasaris daugiau gyvybės į pastaruoju metu gerokai aprimusią šalies nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinką neįpūtė. Nepaisant kovą fiksuoto kiek padidėjusio įregistruotų sandorių skaičiaus, vis dar atsiliekama nuo pastaruosius kelerius metus stebėto sandorių kiekio vidurkio, skelbia įregist...
nuotrauka
2024-04-07 19:30
OC PAROC pristato naują šilumos izoliacijos plokštę vėdinamų sienų šilumos izoliacijai ir apsaugai nuo vėjo.
nuotrauka
2024-04-04 10:33
Nekilnojamojo turto rinkoje – vis daugiau augimo ženklų. Tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ 2024-uosius pradėjo parduodama daugiau nei pusę šimto butų – ketvirtadaliu daugiau nei per pirmąjį praėjusių metų ketvirtį ir beveik dvigubai daugiau nei per tris paskutinius 2023-ųjų mė...
nuotrauka
2024-04-03 07:43
Statant ar remontuojant klijai yra svarbus elementas, nes jie gali labai paveikti darbo kokybę ir patvarumą. Tinkamai parinkti klijai gali padėti užtikrinti, kad konstrukcija bus tvirta, patvari, estetiška ir atitiks visus reikalavimus. Klijų pasirinkimas yra svarbus ir gali turėti didelę įtaką meis...
nuotrauka
2024-04-02 13:52
Didžiausias Lietuvos šilumos ir karšto vandens tiekėjas AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) užbaigė 100 proc. Klaipėdoje veikiančių bendrovių UAB „Miesto energija“ ir UAB „Pramonės energija“ bei 4,34 proc. uostamiesčio šilumos ūkį valdančios AB „Klaipėdos energija“ akcijų įsigijimo procesą. Sandoris, ...
nuotrauka
2024-04-02 10:16
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco“ duomenimis, šių metų kovą Vilniaus pirminėje NT rinkoje parduoti 234 būstai ir fiksuota 20 sutarčių nutraukimų. Palyginti su vasariu, kai parduoti 195 būstai, pardavimai išaugo apie 20 proc., tačiau su praėjusių metų kovu, kuomet pirkėjai įsigijo 3...
nuotrauka
2024-03-29 14:59
Sostinės Naujamiestyje siuvimo fabriko vietoje įsikursiantis didžiausias Europoje technologijų ir kūrybinių industrijų miestelis „Tech Zity Vilnius" gavo Vilniaus miesto savivaldybės leidimą pradėti pirmojo etapo statybos darbus. Šis leidimas žymi svarbų žingsnį projekte, kuris keis Vilniaus Naujam...
nuotrauka
2024-03-28 14:34
UAB „Toksika“ visuotinis akcininkų susirinkimas į laisvą nepriklausomo valdybos nario poziciją išrinko Giedrių Dusevičių – UAB „Digital Audio“ direktorių, iki 2023 m. kovo mėn. ėjusį UAB „Valstybės investicijų valdymo agentūra“ stebėtojų tarybos pirmininko, iki 2022 metų – AB „KN Energies“ valdybos ...
nuotrauka
2024-03-27 17:02
Penkios Armėnijoje įsikūrusios įstaigos, įskaitant vaikų darželius, kultūrinį centrą ir nacionalinį politechnikos universitetą, netrukus naudosis lietuvių įrengtos saulės jėgainės elektros energija. Elektrinę įrengs Lietuvos saulės energetikos bendrovė „Solet".
nuotrauka
2024-03-26 10:09
Stiklo paketų gamintoja „Glass LT”, įsikūrusi Alytuje, į naują gamybos liniją investuoja 3 mln. Eur – tai leis išplėsti gaminių asortimentą ir apdoroti iki 2,6 mln. kv. m stiklo. Nepaisant sumažėjusios paklausos statybų rinkoje, pernai gamybos apimtys siekė 2,08 mln. kv. m apdoroto stiklo – tai šiek...
nuotrauka
2024-03-25 09:32
Susisiekimo infrastruktūros UAB „Fegda grupė" priklausanti Pietų Lietuvos kelių infrastruktūros įmonė „Alkesta" turi naują vadovą – įmonės generalinio direktoriaus pareigas nuo pirmadienio eina Titas Lukšas.
nuotrauka
2024-03-21 14:52
Šiuo metu darbo rinka yra kaip niekada įkaitusi, o darbdaviai itin aktyviai ieško būdų tapti patrauklesniais esamiems ir potencialiems darbuotojams. Tam pasitelkiami įvairūs tyrimai bei įrankiai. Tačiau pasak kovo mėnesį į Lietuvos darbdavio tyrimų rinką žengusios bendrovės „WitMind“ direktorės Živi...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas