2022 lapkričio 30 d. trečiadienis, 12:17
Reklama  |  facebook

Statybų sezonas įsibėgėja: kokią įtaką darbų efektyvumui turi tinkamai pasirinktos medžiagos?

2022-05-19 07:26
Įsibėgėjant šiltajam sezonui, suaktyvėja ne tik gamta, bet ir statybų darbai. Juos atliekantys siekia apsirūpinti reikiamomis priemonėmis, kurios užtikrintų aukštą darbų kokybę ir gerą rezultatą. Viena iš sričių, kurioje tai tampa ypač aktualu – pastatų apšiltinimas ir aukšto energinio efektyvumo užtikrinimas. Jau beveik tris dešimtmečius statybines medžiagas vystančios bendrovės „Tegra State“ vadovas Povilas Staigis ir produktų ekspertas Linas Lučinskas pataria, į ką atkreipti dėmesį renkantis sandarinimo putas statybų darbams ir klijus apšiltinimo medžiagoms.
nuotrauka
„Tegra State“ vadovas Povilas Staigis. „Tegra State“ nuotr.


Minimos įmonės
Tegra State, UAB

Vienas svarbiausių kriterijų – šilumos laidumo koeficientas

Tegra State“ produktų ekspertas L. Lučinskas pažymi, kad statant naujus pastatus šiandien siekiama atitikti aukščiausius energinio naudingumo koeficiento reikalavimus. Tai reiškia, kad visi nuo praėjusių metų pradžios statomi pastatai privalo atitikti A++ energinio naudingumo klasę. Tai lemia ir statybinių medžiagų pasirinkimą. Norint, kad pastatas atitiktų A++ energinio naudingumo klasę, visos statybinės medžiagos privalo turėti kuo aukštesnį šilumos laidumo koeficientą.

tegra state„Tinkamai pasirinkus statybines medžiagas, darbus galima atlikti greičiau, efektyviau, kokybiškiau. Naudojant geriausiomis savybėmis pasižyminčius produktus, lengviau pasiekti norimą rezultatą“, – sako įmonės „Tegra State“ vadovas Povilas STAIGIS.

„Tai galioja ir sandarinimo putoms. Jų energinio naudingumo koeficientas svyruoja nuo 0,030 iki 0,040 W/mK. Šis koeficientas parodo, kiek šilumos praleidžia tam tikra statybinė medžiaga, todėl kuo jis mažesnis, tuo geriau. Tai pirmas dalykas, į kurį reikėtų atsižvelgti renkantis sandarinimo putas. Kitas aspektas, į kurį verta atkreipti dėmesį, yra putų siūlės elastingumas. Elastinga siūlė saugo konstrukcijas – pavyzdžiui, durų staktą, nuo vibracijų ir užtikrina jų stabilumą“, – akcentuoja L. Lučinskas.

TEGRAAnot eksperto, bene geriausiomis energinio naudingumo ir elastingumo savybėmis iš šiuo metu rinkoje siūlomų gaminių pasižymi „Fome Flex 7 Doors Windows“ elastingos sandarinimo putos. Jos turi geriausią įmanomą šilumos laidumo koeficientą, kuris siekia 0,030 W/mK. Be to, priešingai nei kitų putų, kurios dažnai tik pristatomos kaip elastingos, o iš tiesų yra tiesiog šiek tiek minkštesnės, tačiau lengvai lūžinėjančios, „Fome Flex 7 Doors Windows“ jungties paslankumas yra išties aukštas ir siekia iki 25 proc. Be to, šios putos pasižymi labai mažo antrinio plėtimosi ir plėtimosi jėgos kietėjant savybėmis, todėl nelaužo konstrukcijų.

Statybinės medžiagos tampa vis pažangesnės

L. Lučinsko teigimu, renkantis sandarinimo putas, taip pat pravartu įvertinti ir jų garso izoliacijos savybes. Jos svarbios norint patalpose užtikrinti ramią aplinką. Aukštos kokybės sandarinimo putos triukšmo lygį patalpose leidžia sumažinti daugiau nei 60 dB. Būtent tokią apsaugą gali suteikti 3 cm pločio „Fome Flex 7 Doors Windows“ sluoksnis.

„Be to, labai svarbu, kad naudojamos sandarinimo putos būtų nekenksmingos žmonėms ir turėtų tai patvirtinančius sertifikatus. Atkreiptinas dėmesys į tarptautinius „EC1 plus“ ir „A+ French VOC regulation“ sertifikatus, kurie patvirtina, kad putos neišskiria žmonių sveikatai kenksmingų lakiųjų organinių junginių“, – pažymi L. Lučinskas.

Anot jo, gamintojai nuolat ieško būdų pagerinti produktų savybes, kokybę ir ilgaamžiškumą. Dėl to aukščiausios kokybės sandarinimo putos šiandien taip pat gali pasiūlyti optimalų atvirų ir uždarų porų santykį, kuris padeda išvengti drėgmės kaupimosi patalpose.

Be to, tokios sandarinimo putos kaip „Fome Flex 7 Doors Windows“ leidžia dirbti efektyviau, nes pilnai sustingsta jau po 25 minučių. Įprastų putų stingimo laikas paprastai trunka apie valandą.

Kokybiškiausių putų darbinės temperatūros ribos yra išties plačios ir siekia nuo -5 °C iki +35 °C. Beje, tokias putas galima naudoti net ir lyjant ar sningant.

„Tiesa, nors aukščiausios kokybės putas galima naudoti ir minusinėje temperatūroje, tačiau jas laikyti reikėtų kambario temperatūros aplinkoje. Darbus atliekantys meistrai neretai sandarinimo putas su kitomis statybinėmis medžiagomis nakčiai palieka automobilyje, todėl temperatūrai nukritus gali būti pakenkiama jų savybėms. Dar viena klaida, kurią neretai daro sandarinimo putas naudojantys meistrai – užpurkštų siūlių nesudrėkinimas. Putas sudrėkinti reikia tam, kad jose neliktų oro tarpų ir jos visiškai atitiktų nurodytus techninius reikalavimus, tačiau dėl nežinojimo ar paprasčiausiai laiko taupymo meistrai dažnai to nepadaro“, – akcentuoja L. Lučinskas.

Verta investuoti į kokybiškus produktus

Savo ruožtu „Tegra State“ vadovas P. Staigis sako, kad dar viena statybinė medžiaga, kurios paklausa šylant orams ir įsibėgėjant statybų sezonui gerokai išauga, yra šiltinimo medžiagų pritvirtinimui naudojami putų klijai. Rinkdamiesi juos, meistrai neretai siekia pataupyti ir renkasi pigesnius, tačiau prastesnės kokybės gaminius, neturinčius norimam rezultatui pasiekti reikiamų savybių. Visgi, anot P. Staigio, taupyti kokybės sąskaita neverta, nes pasirinkus prastas medžiagas vėliau gali tekti taisyti statybų broką, o tai gali lemti didelius papildomus kaštus.

„Renkantis klijus šiltinimo medžiagų klijavimui pirmiausiai reikėtų atkreipti dėmesį į jų sukibimo jėgą ir stingimo greitį. Bene geriausiomis specifikacijomis šiuo požiūriu iš rinkoje siūlomų putų klijų pasižymi „Fome Flex 60 Seconds Fast Fix“. Pagrindinis jų privalumas yra stingimo greitis – šiais klijais padengtas medžiagas galima tvirtinti jau po vienos minutės. Palyginimui, naudojant kitus panašius gaminius tenka laukti 4–5 minutes. Dėl to su „Fome Flex 60 Seconds Fast Fix“ darbai vyksta gerokai sparčiau“, – sako P. Staigis.

Pasirinkus tinkamus putų klijus – mažiau vargo

„Tegra State“ vadovas taip pat išskiria didelę šių klijų sukibimo jėgą. Naudojant „Fome Flex 60 Seconds Fast Fix“ vienam kvadratiniam metrui gali tekti net 18 t svoris. Dar vienas šių klijų privalumas – didelė jų išeiga. Anot P. Staigio, su vienu tokių klijų flakonu galima priklijuoti 14 kv. m šiltinimo polistirolo plokščių. Tokiam plotui padengti prireiktų net 25 kg statybinio mišinio. Be to, statybinį mišinį sunkiau transportuoti, o didelį svorį gali tekti užsinešti laiptais. Prieš naudojant statybinį mišinį, jį reikia paruošti, o tai atima nemažai laiko. Viso to galima išvengti pasirinkus kokybiškus putų klijus.

Tegra State Linas Lučinskas„Tegra State“
produktų ekspertas
Linas Lučinskas 

„Šiltinimo medžiagoms klijuoti taip pat svarbu rinktis nulinio antrinio plėtimosi klijus. Tokia savybė leidžia išvengti tarpų tarp fasado ir šiltinimo medžiagos sluoksnio susidarymo. Tai svarbu, nes tarpuose gali kauptis drėgmė, o drauge ir bakterijos bei pelėsis. Nulinio plėtimosi „Fome Flex 60 Seconds Fast Fix“ klijai ne tik leidžia išvengti tarpų tarp fasado ir šiltinimo medžiagos susiformavimo, bet ir nekenkia žmonių sveikatai. Tai patvirtina šiam gaminiui suteikti sertifikatai“, – sako P. Staigis.

P. Staigis pažymi, kad šie putų klijai tinka ne tik šiltinimo medžiagoms klijuoti, bet ir apdailos plokštėms montuoti, blokeliams mūryti, dekoratyviniams elementams, grindjuostėms, palangėms ir kitiems elementams tvirtinti. Dėl tokio universalumo išvengiama klijų suderinamumo su naudojamomis medžiagomis problemų, kurios gali kilti naudojant kitus produktus.fome flex

„Akivaizdu, kad, tinkamai pasirinkus statybines medžiagas, darbus galima atlikti ne tik greičiau ir efektyviau, bet ir kokybiškiau. Naudojant geriausiomis savybėmis pasižyminčius produktus, kyla mažesnė darbų broko tikimybė ir išvengiama galimų remonto kaštų. Be to, kokybiškos medžiagos leidžia lengviau pasiekti norimą rezultatą ir užtikrinti reikiamas pastato savybes. Dėl to medžiagas renkantis tikrai verta dėmesingai tartis su specialistais“, – neabejoja Europos, Skandinavijos, Azijos rinkose puikiai vertinamų produktų vystytojos „Tegra State“ vadovas P. Staigis.

„Tegra State“ nuotr. 

Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2022-11-30 10:20
Technologijoms sparčiai keičiant pasaulį, viena sfera – nekilnojamasis turtas (NT) – liko praktiškai nepaliesta inovacijų. Tačiau pamažu situacija ima keistis ir inovatoriai skiria vis daugiau dėmesio šiai sričiai. Kokios perspektyviausios NT technologijų, dar vadinamų PropTech, idėjos yra vystomos ...
nuotrauka
2022-11-30 10:00
Bankas „Bigbank“ suteikė 8,5 mln. eurų paskolą Druskininkuose atgimstančios „Nemuno“ sanatorijos konversiją plėtojančiai „Citus“ grupės įmonei UAB „Arinela“. Paskola bus finansuojama pirmoji projekto „Nemunas by CITUS“ konversijos dalis, o visą projektą sudarys trys savarankiški etapai.
nuotrauka
2022-11-29 13:39
Ekonominei situacijai prastėjant, Lietuvos įmonės ruošiasi sudėtingesniems laikams. Ekonomistas Aleksandras Izgorodinas sako, kad, nors šalies ekonomika iššūkiams pasiruošusi neblogai, tačiau bendros Euro zonos ir pasaulinės tendencijos ją taip pat palies, o kitąmet greičiausiai bus neišvengta ekono...
nuotrauka
2022-11-29 07:16
Įmonė „Kauno šilas“, į rinką tiekianti šiltinimo medžiagas, specialistams pasiūlė ir konkrečių šiltinimo sprendinių – sukurti du katalogai – „Energiškai efektyvus šiltinimas Šiloporu. Brėžinių katalogas, A+, A++ klasė“ ir „Skydiniai namai. A+, A++ klasė“. Didžioji šių katalogų vertė – ilgametė patir...
nuotrauka
2022-11-27 06:07
Miestų veidas nuolat keičiasi ir tobulėja, kurdamas ne tik patogesnę, bet ir patrauklesnę aplinką. Ieškant optimaliausio balanso, analizuojama, kaip galima atgaivinti primirštas ir neretai apleistas teritorijas. Teigiamų rezultatų siekia ne tik miesto valdžia, bet ir nekilnojamojo turto (NT) vystyto...
nuotrauka
2022-11-24 14:48
Kaune duris atvėrė prekybos ir verslo centras „Kalniečiai“, pavadintas anksčiau buvusio prekybos centro vardu. Savanorių prospekte 375-uoju numeriu pažymėto 6 aukštų nekilnojamojo turto objekto bendras patalpų plotas – beveik 7 tūkst. kv. metrų, per 3 tūkst. kv. metrų iš jų užima verslo centro erdvė...
nuotrauka
2022-11-22 15:34
Po kelių dešimtmečių pertraukos „Rotonda" vėl kviečia vilniečius ir miesto svečius apsilankyti. Prie daugeliui nostalgiją keliančio pastato Sereikiškių parke atgimimo prisidėjo ir Vilniaus miesto savivaldybė, kuri, siekdama atgaivinti sostinės širdyje ilgą laiką apleistą kavinę, investavo apie 230 t...
nuotrauka
2022-11-22 07:27
Statybų sektorius susiduria ne tik su daugelį sričių paliečiančiais kylančių kainų, žaliavų trūkumo ar vis augančio investicijų ekologiškiems sprendimams poreikio iššūkiais. Didėjančio vartotojų reiklumo ir rinkos bei aplinkos sąlygų diktuojami pokyčiai reikalauja kūrybiškų ir tvarių sprendimų.
nuotrauka
2022-11-21 16:04
Lazdijuose pradedamos naujojo sporto centro statybos, po kurių iškils 8293,71 kv. m ploto statinys. Jo erdvėse numatytos patalpos įvairioms sporto šakoms, baseinui bei krepšinio salei.
nuotrauka
2022-11-21 09:56
Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) vystytojai pirmieji Baltijos šalys pasiekė aukštą garso izoliaciją. Vilniuje vystomas NT projektas „Mindaugo rezidencija“ yra pirmasis daugiabutis Baltijos šalyse, turintis A klasės garso izoliaciją, kuri gyventojams užtikrina maksimalų privatumą ir komfortą.
nuotrauka
2022-11-18 14:24
Į aplinką harmoningai įsiliejantis fasadas, dvi modernios koncertų salės su preciziška akustika, transformuojama konferencijų, kongresų erdvė, tvariais sprendimais paremta šildymo bei vėsinimo sistema. Visa tai ir kur kas daugiau architektai numato M. K. Čiurlionio koncertų centro Kaune vizijoje.
nuotrauka
2022-11-17 16:10
VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – Kelių direkcija) skelbia viešąjį pirkimą sukurti Lietuvos klimatinėms sąlygoms tinkamus asfalto mišinius panaudojant perdirbtų padangų gumą ir nustatyti jų eksploatacines savybes, siekiant įvertinti tolesnio panaudojimo galimybes. Atvirame konkurse d...
nuotrauka
2022-11-17 16:01
Pradėjęs modernizuoti savo valdomus pastatus Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje bei kituose šalies miestuose, Turto bankas nepaliks nuošalyje ir savo valdomo turto Šiauliuose. Planuojama, jog jau gruodį prasidės Vilniaus g. 265, Šiauliuose esančio pastatų komplekso, kuriame įsikūrusi Valstybinė mokesčių in...
nuotrauka
2022-11-17 10:57
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Galio Group" Klaipėdoje baigė komercinių patalpų komplekso „STOCK-o" pirmojo etapo statybas. Šis projektas, kartu su vasarą duris atvėrusia „Decathlon" parduotuve, Baltijos prospekte sukurs naują prekybinį miestelį.
nuotrauka
2022-11-16 15:30
UAB „Statybos inžinierių konsultantų biuras“, pasiūlęs tinkamiausią kruiziniams laivams švartuoti skirtos krantinės ir naujo Uosto direkcijos administracinio pastato projekto sprendinį, jau netrukus imsis darbų. Su įmone pasirašyta ir jau yra įsigaliojusi projektavimo paslaugų pirkimo sutartis. Proj...
nuotrauka
2022-11-15 10:32
SBA grupės nekilnojamojo turto (NT) vystytoja „SBA Urban“ su danų tvarios architektūros kūrėjais „PLH Architects“ pristato šalia Ukmergės gatvės iškilsiantį el. prekybos miestelį „Urban HUB Vilnius“. 22 tūkst. kv. m ploto „stock office“ tipo projektą planuojama įgyvendinti iki ateinančių metų pabaig...
nuotrauka
2022-11-15 07:36
Įmonės TECHNOGAJA sukurti AMAZING KIS vėdinimo sistemų filtrai sėkmingai naudojami tiek vietos rinkoje, tiek Vokietijoje, Švedijoje, Suomijoje, Norvegijoje, žengia ir į kitas rinkas. Tokį AMAZING KIS filtrų populiarumą lemia ne tik tiesioginės, bet ir pridėtinės vertės šiuos filtrus naudojančiam bei...
nuotrauka
2022-11-09 09:17
UAB Merko statyba apyvarta iš generalinės rangos sutarčių 2022 metų trečią ketvirtį pasiekė 56 mln. eurų ir buvo 30 proc. didesnė nei pernai tuo pačiu laiku (43 mln. eurų).
nuotrauka
2022-11-08 14:52
Prieš 15 metų įkurtame kvartale „Bajorų kalvos" po poros savaičių duris atvers naujas Vilniaus savivaldybės darželis „Bajorėlis". Pirmuoju etapu į darželį priimta 140 vaikų, tačiau grupių bus ir daugiau.
nuotrauka
2022-11-07 10:53
Bankas „Bigbank“ suteikė 6,32 mln. eurų paskolą Vilniuje, Visoriuose plėtojamam butų projektui „Visi savi by CITUS“, kuriam valdyti buvo pasitelkta nekilnojamojo turto (NT) paslaugų bendrovė „Citus“. Projekto savininkas – uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirta investicinė bendrovė UAB ...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas