2023 gegužės 29 d. pirmadienis, 18:08
Reklama  |  facebook

Statybų sezonas įsibėgėja: kokią įtaką darbų efektyvumui turi tinkamai pasirinktos medžiagos?

2022-05-19 07:26
Įsibėgėjant šiltajam sezonui, suaktyvėja ne tik gamta, bet ir statybų darbai. Juos atliekantys siekia apsirūpinti reikiamomis priemonėmis, kurios užtikrintų aukštą darbų kokybę ir gerą rezultatą. Viena iš sričių, kurioje tai tampa ypač aktualu – pastatų apšiltinimas ir aukšto energinio efektyvumo užtikrinimas. Jau beveik tris dešimtmečius statybines medžiagas vystančios bendrovės „Tegra State“ vadovas Povilas Staigis ir produktų ekspertas Linas Lučinskas pataria, į ką atkreipti dėmesį renkantis sandarinimo putas statybų darbams ir klijus apšiltinimo medžiagoms.
nuotrauka
„Tegra State“ vadovas Povilas Staigis. „Tegra State“ nuotr.


Minimos įmonės
Tegra State, UAB

Vienas svarbiausių kriterijų – šilumos laidumo koeficientas

Tegra State“ produktų ekspertas L. Lučinskas pažymi, kad statant naujus pastatus šiandien siekiama atitikti aukščiausius energinio naudingumo koeficiento reikalavimus. Tai reiškia, kad visi nuo praėjusių metų pradžios statomi pastatai privalo atitikti A++ energinio naudingumo klasę. Tai lemia ir statybinių medžiagų pasirinkimą. Norint, kad pastatas atitiktų A++ energinio naudingumo klasę, visos statybinės medžiagos privalo turėti kuo aukštesnį šilumos laidumo koeficientą.

tegra state„Tinkamai pasirinkus statybines medžiagas, darbus galima atlikti greičiau, efektyviau, kokybiškiau. Naudojant geriausiomis savybėmis pasižyminčius produktus, lengviau pasiekti norimą rezultatą“, – sako įmonės „Tegra State“ vadovas Povilas STAIGIS.

„Tai galioja ir sandarinimo putoms. Jų energinio naudingumo koeficientas svyruoja nuo 0,030 iki 0,040 W/mK. Šis koeficientas parodo, kiek šilumos praleidžia tam tikra statybinė medžiaga, todėl kuo jis mažesnis, tuo geriau. Tai pirmas dalykas, į kurį reikėtų atsižvelgti renkantis sandarinimo putas. Kitas aspektas, į kurį verta atkreipti dėmesį, yra putų siūlės elastingumas. Elastinga siūlė saugo konstrukcijas – pavyzdžiui, durų staktą, nuo vibracijų ir užtikrina jų stabilumą“, – akcentuoja L. Lučinskas.

TEGRAAnot eksperto, bene geriausiomis energinio naudingumo ir elastingumo savybėmis iš šiuo metu rinkoje siūlomų gaminių pasižymi „Fome Flex 7 Doors Windows“ elastingos sandarinimo putos. Jos turi geriausią įmanomą šilumos laidumo koeficientą, kuris siekia 0,030 W/mK. Be to, priešingai nei kitų putų, kurios dažnai tik pristatomos kaip elastingos, o iš tiesų yra tiesiog šiek tiek minkštesnės, tačiau lengvai lūžinėjančios, „Fome Flex 7 Doors Windows“ jungties paslankumas yra išties aukštas ir siekia iki 25 proc. Be to, šios putos pasižymi labai mažo antrinio plėtimosi ir plėtimosi jėgos kietėjant savybėmis, todėl nelaužo konstrukcijų.

Statybinės medžiagos tampa vis pažangesnės

L. Lučinsko teigimu, renkantis sandarinimo putas, taip pat pravartu įvertinti ir jų garso izoliacijos savybes. Jos svarbios norint patalpose užtikrinti ramią aplinką. Aukštos kokybės sandarinimo putos triukšmo lygį patalpose leidžia sumažinti daugiau nei 60 dB. Būtent tokią apsaugą gali suteikti 3 cm pločio „Fome Flex 7 Doors Windows“ sluoksnis.

„Be to, labai svarbu, kad naudojamos sandarinimo putos būtų nekenksmingos žmonėms ir turėtų tai patvirtinančius sertifikatus. Atkreiptinas dėmesys į tarptautinius „EC1 plus“ ir „A+ French VOC regulation“ sertifikatus, kurie patvirtina, kad putos neišskiria žmonių sveikatai kenksmingų lakiųjų organinių junginių“, – pažymi L. Lučinskas.

Anot jo, gamintojai nuolat ieško būdų pagerinti produktų savybes, kokybę ir ilgaamžiškumą. Dėl to aukščiausios kokybės sandarinimo putos šiandien taip pat gali pasiūlyti optimalų atvirų ir uždarų porų santykį, kuris padeda išvengti drėgmės kaupimosi patalpose.

Be to, tokios sandarinimo putos kaip „Fome Flex 7 Doors Windows“ leidžia dirbti efektyviau, nes pilnai sustingsta jau po 25 minučių. Įprastų putų stingimo laikas paprastai trunka apie valandą.

Kokybiškiausių putų darbinės temperatūros ribos yra išties plačios ir siekia nuo -5 °C iki +35 °C. Beje, tokias putas galima naudoti net ir lyjant ar sningant.

„Tiesa, nors aukščiausios kokybės putas galima naudoti ir minusinėje temperatūroje, tačiau jas laikyti reikėtų kambario temperatūros aplinkoje. Darbus atliekantys meistrai neretai sandarinimo putas su kitomis statybinėmis medžiagomis nakčiai palieka automobilyje, todėl temperatūrai nukritus gali būti pakenkiama jų savybėms. Dar viena klaida, kurią neretai daro sandarinimo putas naudojantys meistrai – užpurkštų siūlių nesudrėkinimas. Putas sudrėkinti reikia tam, kad jose neliktų oro tarpų ir jos visiškai atitiktų nurodytus techninius reikalavimus, tačiau dėl nežinojimo ar paprasčiausiai laiko taupymo meistrai dažnai to nepadaro“, – akcentuoja L. Lučinskas.

Verta investuoti į kokybiškus produktus

Savo ruožtu „Tegra State“ vadovas P. Staigis sako, kad dar viena statybinė medžiaga, kurios paklausa šylant orams ir įsibėgėjant statybų sezonui gerokai išauga, yra šiltinimo medžiagų pritvirtinimui naudojami putų klijai. Rinkdamiesi juos, meistrai neretai siekia pataupyti ir renkasi pigesnius, tačiau prastesnės kokybės gaminius, neturinčius norimam rezultatui pasiekti reikiamų savybių. Visgi, anot P. Staigio, taupyti kokybės sąskaita neverta, nes pasirinkus prastas medžiagas vėliau gali tekti taisyti statybų broką, o tai gali lemti didelius papildomus kaštus.

„Renkantis klijus šiltinimo medžiagų klijavimui pirmiausiai reikėtų atkreipti dėmesį į jų sukibimo jėgą ir stingimo greitį. Bene geriausiomis specifikacijomis šiuo požiūriu iš rinkoje siūlomų putų klijų pasižymi „Fome Flex 60 Seconds Fast Fix“. Pagrindinis jų privalumas yra stingimo greitis – šiais klijais padengtas medžiagas galima tvirtinti jau po vienos minutės. Palyginimui, naudojant kitus panašius gaminius tenka laukti 4–5 minutes. Dėl to su „Fome Flex 60 Seconds Fast Fix“ darbai vyksta gerokai sparčiau“, – sako P. Staigis.

Pasirinkus tinkamus putų klijus – mažiau vargo

„Tegra State“ vadovas taip pat išskiria didelę šių klijų sukibimo jėgą. Naudojant „Fome Flex 60 Seconds Fast Fix“ vienam kvadratiniam metrui gali tekti net 18 t svoris. Dar vienas šių klijų privalumas – didelė jų išeiga. Anot P. Staigio, su vienu tokių klijų flakonu galima priklijuoti 14 kv. m šiltinimo polistirolo plokščių. Tokiam plotui padengti prireiktų net 25 kg statybinio mišinio. Be to, statybinį mišinį sunkiau transportuoti, o didelį svorį gali tekti užsinešti laiptais. Prieš naudojant statybinį mišinį, jį reikia paruošti, o tai atima nemažai laiko. Viso to galima išvengti pasirinkus kokybiškus putų klijus.

Tegra State Linas Lučinskas„Tegra State“
produktų ekspertas
Linas Lučinskas 

„Šiltinimo medžiagoms klijuoti taip pat svarbu rinktis nulinio antrinio plėtimosi klijus. Tokia savybė leidžia išvengti tarpų tarp fasado ir šiltinimo medžiagos sluoksnio susidarymo. Tai svarbu, nes tarpuose gali kauptis drėgmė, o drauge ir bakterijos bei pelėsis. Nulinio plėtimosi „Fome Flex 60 Seconds Fast Fix“ klijai ne tik leidžia išvengti tarpų tarp fasado ir šiltinimo medžiagos susiformavimo, bet ir nekenkia žmonių sveikatai. Tai patvirtina šiam gaminiui suteikti sertifikatai“, – sako P. Staigis.

P. Staigis pažymi, kad šie putų klijai tinka ne tik šiltinimo medžiagoms klijuoti, bet ir apdailos plokštėms montuoti, blokeliams mūryti, dekoratyviniams elementams, grindjuostėms, palangėms ir kitiems elementams tvirtinti. Dėl tokio universalumo išvengiama klijų suderinamumo su naudojamomis medžiagomis problemų, kurios gali kilti naudojant kitus produktus.fome flex

„Akivaizdu, kad, tinkamai pasirinkus statybines medžiagas, darbus galima atlikti ne tik greičiau ir efektyviau, bet ir kokybiškiau. Naudojant geriausiomis savybėmis pasižyminčius produktus, kyla mažesnė darbų broko tikimybė ir išvengiama galimų remonto kaštų. Be to, kokybiškos medžiagos leidžia lengviau pasiekti norimą rezultatą ir užtikrinti reikiamas pastato savybes. Dėl to medžiagas renkantis tikrai verta dėmesingai tartis su specialistais“, – neabejoja Europos, Skandinavijos, Azijos rinkose puikiai vertinamų produktų vystytojos „Tegra State“ vadovas P. Staigis.

„Tegra State“ nuotr. 

Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-05-29 14:50
Nekilnojamo turto plėtros kompanija „Hanner“ gavo leidimą verslo centro „Business Stadium Central“ sostinės Rinktinės gatvėje statyboms. Darbus įmonė planuoja pradėti iš karto, investicijos sieks 60 mln. eurų.
nuotrauka
2023-05-29 11:00
Skaitmeninius sprendimus statybos ir gamybos pramonei sėkmingai vysčiusios Lietuvos įmonės sutelkia jėgas naujam etapui prancūzų kapitalo grupėje.
nuotrauka
2023-05-23 14:49
Vilniaus daugiafunkcio komplekso Šeškinėje projektas keliasi į naują etapą – šiandien, gegužės 23 d., išduotas statybos leidimas Nacionaliniam stadionui ir jame įsikursiančiam sporto muziejui. Stadiono statybos darbai – kartu su visu Daugiafunkciniu kompleksu – turėtų būti baigti 2025 m. Projektą vy...
nuotrauka
2023-05-22 09:53
Estijos kapitalo bankas „Bigbank“ suteikė 9,8 mln. eurų finansavimą NT vystymo grupei „Lithome“, įgyvendinančiai aukštos klasės gyvenamąjį kompleksą Vilniaus Naujamiestyje – „Algirdo promenada“. Bendros investicijos į 119 butų ir 10 komercinių patalpų kompleksą sieks 14,5 mln. eurų, o komplekso dydi...
nuotrauka
2023-05-18 11:58
„Eika“ įmonių grupei priklausantis nutolęs saulės elektrinės parkas Klaipėdos rajone jau gamina elektros energiją. Nuo 2023 pavasario 5 megavatų bendros galios elektrinė aprūpina apie 85 proc. „Eika“ grupės dabartinio energijos poreikio.
nuotrauka
2023-05-18 08:04
Statybos pramonė ieško būdų, kaip pagaminti tokius gaminius, kurie pastatams padėtų kuo taupiau naudoti energiją ir būtų tvarūs – paliktų kuo mažesnį anglies dvideginio pėdsaką ir būtų perdirbami. Vienas tokių gaminių – BIOPORAS, kuris naudojamas kaip efektyvi termoizoliacinė medžiaga.
nuotrauka
2023-05-18 06:46
Vyriausybė pritarė Finansų ministerijos pateiktam A. Goštauto gatvės administracinio kvartalo konversijos pirmojo etapo investiciniam projektui. Šis projektas apima pastato, esančio A. Goštauto g. 11, kapitalinį remontą. Skaičiuojama darbų vertė siekia 16,185 mln. eurų, darbus ketinama baigti 2025 m...
nuotrauka
2023-05-18 06:20
Fondas „East Capital Real Estate Fund IV“ susitarė dėl dviejų Vilniuje esančių 10 aukštų biurų pastatų – „Duetto A“ ir „Duetto B“, kurių bendras nuomai skirtas plotas sudaro 17 260 kv. m. Sandoris bus užbaigtas 2023 m. birželio pradžioje.
nuotrauka
2023-05-15 09:39
Lietuvos zoologijos sodo renovacija jau beveik pasiekė tikslą – įgyvendinta daugiau nei 80 proc. numatytų darbų. Pastatyti daugumos gyvūnų vidaus bei žiemojimo pastatai, lauko voljerai, baigtas rekonstruoti senasis žirafų, zebrų pastatas, pastatytas apžvalgos bokštas su liftu, pilnai įrengtas takas ...
nuotrauka
2023-05-15 09:36
Pilnai rekonstravęs vieną universiteto bendrabutį, Kauno technologijos universitetas (KTU) toliau modernizuoja turimus gyvenamosios paskirties pastatus. Siekiant sukurti šiuolaikišką, studento poreikius atitinkančią gyvenamąją aplinką, šiuo metu ruošiami dar kelių KTU bendrabučių rekonstrukcijos pro...
nuotrauka
2023-05-10 13:57
Tradiciškai gegužės pradžioje Videniškių (Molėtų r.) Šv. Lauryno bažnyčioje ir vienuolyno muziejuje paminėta palaimintojo Mykolo Giedraičio diena. Kultūros infrastruktūros centro (KIC) užsakymu pernai buvo atlikti koplyčios ir zakristijų stogų, fasadų tvarkybos (remonto) darbai.
nuotrauka
2023-05-09 07:49
Pavasaris, kaip rodo ilgametė specialistų patirtis, yra geriausias metas apšiltinti sienas ir stogą. Itin svarbu, kad statybų ekspertams siūloma vis daugiau patikimų sprendimų, kurių vienas populiariausių – greičiausio stingimo putų klijai rinkoje „FOME FLEX 60 Seconds Fast Fix“.
nuotrauka
2023-05-08 09:18
„SBA Urban“ naujos koncepcijos verslo miestelio „Urban HUB“ pirmojo etapo statyboms partneriu pasirinko įmonę „YIT Lietuva“. Pasirašytos generalinės rangos sutarties vertė – 30 mln. eurų. Pirmojo etapo darbus numatoma baigti jau 2024 m. pradžioje.
nuotrauka
2023-05-05 11:35
Vilniaus oro uoste prasidėjęs darbų įkarštis vyksta ne tik naujojo terminalo statybų aikštelėje. Intensyviai planuojamas naujas oro uosto išplanavimas, naujos erdvės ir kiti pokyčiai. Pastačius naująjį terminalą ir sujungus jį su esamu, Vilniaus oro uoste keleiviai skrydžių lauks šiuolaikiškoje erdv...
nuotrauka
2023-05-05 10:48
Jau visai netrukus Vilniuje, Viršuliškių rajone, duris atvers naujas 18 aukštų „Sky Office“ verslo centras. Statybos darbus šiuo metu vykdanti darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ sostinės biuro erdvių rinką papildys 8800 kv. m nuomojamo ploto. Projektuodamas naująjį verslo centr...
nuotrauka
2023-05-03 10:08
Dronai skverbiasi į daugelį sričių. Jie reikalingi pramonės, karybos, žemės ūkio, privataus gyvenimo sferose. Statybos sektorius – viena iš sričių, kur vis daugiau ir plačiau naudojami dronai bei jų sistemos.
nuotrauka
2023-05-02 11:32
Buvusiame Subačiaus priemiestyje, šalia Vilniaus gynybinės sienos bastėjos, įsikūrusi rokoko stiliaus Vilniaus Misionierių vienuolyno ir Viešpaties Dangun Žengimo bažnyčia, dar žinoma Misionierių vardu, pasitinka savo grakščiais bokštais ir proporcijomis. Užpernai prasidėjo šio išskirtinio komplekso...
nuotrauka
2023-05-02 11:09
Bendrovės „Realco“ duomenimis, šių metų balandį Vilniaus pirminėje NT rinkoje parduoti 191 būstai ir fiksuota 40 sutarties nutraukimų. Didžioji dalis parduotų būstų yra pastatytuose projektuose. 95 būstai parduoti ekonominiame, 86 vidutiniame ir 10 prestižiniame segmente. Pasak ekspertų, pirkėjus nu...
nuotrauka
2023-05-01 20:20
Balandžio pabaigoje Turto bankas paskelbė apie aukcionuose parduodamus net keturis milijono eurų ir didesnės vertės valstybei nereikalingo turto objektus Vilniaus mieste. Vienas iš jų – buvusių ligoninės pastatų kompleksas su žemės sklypu prestižiniame sostinės Antakalnio rajone. Pradinė šio išskirt...
nuotrauka
2023-04-29 09:59
Terasa yra labiau jausmas nei statinys. Nes joje būti gera. Todėl planuodami terasą, pirmiausia galvokite apie save: ką joje veiksite, kiek daug ar mažiau vietos norite, kuo ji turi kvepėti, kokiomis spalvomis džiuginti, ar vaikščiosite joje basomis. Terasa turi būti jūsų oazė. Kaip tai įgyvendinti?

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas