2022 rugsėjo 28 d. trečiadienis, 19:24
Reklama  |  facebook

Stogo langai: kaip dieną gauti maksimalų šviesos kiekį?

2016-04-20 11:43
Statistika rodo, kad šiuolaikinis žmogus didžiąją savo gyvenimo dalį praleidžia patalpose. Tiesą sakant, tik apie dešimtadalį laiko mes praleidžiame lauke. Buvimas patalpose turi vieną didelį minusą. Mes neišvengiamai atitolstame nuo gamtos, jos natūralių ritmų. O juk dinamiška šviesos kaita diena ir keičiantis sezonui yra pagrindinis faktorius, nustatantis mūsų dienos ritmą 24 valandų paroje. Taigi, kaip kiekvieną dieną gauti maksimalų kiekį natūralios šviesos?
nuotrauka
Stogo langai suteikia galimybę įleisti į namus reikalingos natūralios šviesos. „VELUX“ iliustr.


Minimos įmonės
Velux Lietuva, UAB

Tam, kad žmogus gerai jaustųsi, jam reikia prisitaikyti prie gamtos ciklų. „Šviesa dieną ir tamsa naktį yra signalai ir esminiai aspektai kalbant apie sveikatą. Tad dienos šviesa geriausiai sinchronizuoja mūsų dienos ritmą“, – teigia Peras Arnoldas Andersenas, stogo langų gamintojo „VELUX“ dienos šviesos, energijos ir vidaus mikroklimato duomenų centro vadovas.  

stoglangiai, suteikiantys daugiau šviesos,Stogo langai suteikia galimybę įleisti į namus reikalingos natūralios šviesos. Per juos saulės spinduliai krenta tiesiai į kambarį, todėl visais metų laikais leidžia jį maksimaliai gerai apšviesti.

Pirmasis stogo langą prieš 75 metus išrado danas Villumas Kannas Rasmussenas. Savo išradimą jis vėliau vystė savo įkurtoje bendrovėje „VELUX“, kuri ir šiandien tęsia išradėjo pradėtas tradicijas. Tradicijos taip pat persipina ir su inovacijomis. Kompanija stengiasi nuolatos pristatyti kažką naujo. Ambicija nuolat atsinaujinti buvo ir tebėra kompanijos variklis.

Inovavimo tikslas yra parodyti, kad nauji sprendimai naudą gali suteikti visiems. Stogo langai jau seniai nebėra sprendimas, pritaikytas vien tik nuožulniems stogams. Įsileisti maksimaliai daug dienos į šviesos į savo būstą gali ir tie, kuriems virš galvos yra plokščias stogas. „VELUX“ neseniai netgi pristatė stogo langų modelius, kurie ir yra pritaikyti išskirtinai plokštiems stogams.

Tokie langai tinka tiek tiems, kurie nori į erdvę įlieti daugiau dienos šviesos be papildomos ventiliacijos, tiek ir tiems, kurie nori turėti galimybę į patalpą įleisti gaivaus oro pliūpsnį.

Tiek atidaromuose, tiek uždaruose languose naudojama laminuoto vidinio stiklo paketo technologija. Ji užtikrina papildomą lango saugumą. Ant stogo lango montuojamas polikarbonato kupolas sukurtas taip, kad apsaugotų apačioje esančią dvigubo stiklo paketo konstrukciją nuo lietaus ir sniego. Langai sukurti taip, kad užtikrintų maksimalų ir lietaus bei aplinkos triukšmo slopinimą. Speciali kupolo struktūra garsą tiesiog nukreipia.

Plokščiųjų stogo langų varčia apskardinta lakuotu aliuminiu. Šis sprendimas suteikia ilgaamžiškumą, nereikalauja papildomos priežiūros. Bet koks profesionalus montuotojas tokius langus įstatys nepersitempdamas.

„VELUX“ savo stogo languose naudoja ir itin ilgaamžes izoliavimo medžiagas, kurios yra integruotos į rėmą. Būtent taip užtikrinama geriausia apsauga nuo šilumos praradimo.

Šilumos išsaugojimas šiandien vis aktualesnė problema. Juk nuolatos kalbame apie ekologines problemas ir būtinybę statyti energiškai efektyvius ar netgi pasyvius namus. Kokybiškas stogo langas gali itin prisidėti prie šio tikslo įgyvendinimo.

stoglangiai, suteikiantys daugiau šviesos,Kompanija siūlo ir sprendimą, leidžiantį dar efektyviau taupyti šilumą – tai specialios energiją saugančios užuolaidėlės, kurios ne tik užtamsina kambarį, bet ir netgi šalčiausią naktį išlaiko komfortabiliam poilsiui reikalingą temperatūrą. 

Energiją taupančios dvigubos klostuotos tamsinančios užuolaidėlės turi integruotą korėtą aliuminio struktūrą, pagerinančią izoliavimą net iki 34 procentų. Pačios užuolaidėlės pasižymi ir tuo, kad nėra fiksuotos apačioje ar viršuje. Jas galima nustatyti bet kurioje padėtyje, taip reguliuojant, kiek šviesos patenka į patalpą.

Užuolaidėles galima labai nesunkiai suderinti ir su specialiomis markizėmis ar ritininėmis žaliuzėmis. Šios priemonės suteikia papildomą apsaugą nuo karščio. Šiltuoju metų laiku prie stogo lango galima pritvirtinti ir tinklelius nuo vabzdžių. Tinklelis net ir pro atidarytą stoglangį neleis įskristi nepageidaujamiems svečiams.

Maža to, užuolaidėlės gali atlikti ir dekoratyvinę funkciją. „VELUX“ neseniai netgi pristatė kolekciją, skirtą „Žvaigždžių karų“ fanams. Visos jos pasižymi geriausiomis nelaidumo šviesai savybėmis.

Reklama

  Bendrovę parodoje „Resta“ rasite 5 salėje 
Statybunaujienos.lt
RESTA

nuotrauka
2022-04-28 07:10
Paroda paprastai suvokiama kaip renginys, kurio metu lankytojams pristatomi eksponatai, sprendimai, veikla. Ir todėl svarbūs du klausimai: ką pristatyti ir kaip tai padaryti.
nuotrauka
2022-04-22 14:24
Medienos vilnos plokštės „Cewood“ Lietuvoje dar itin naujas produktas. Tuo tarpu Latvijoje, namų rinkoje, šis produktas naudojamas labai plačiai: nuo lubų apdailos privačiuose namuose iki daugelio mokyklų, verslo pastatų, kitų objektų atnaujinimo ir statybos projektų.
nuotrauka
2022-04-22 13:27
Mes gaminame priešgaisrinius produktus, kurie skirti pasyviai gaisrinei saugai. Rinkai pristatome įvairius sertifikuotus sprendimus: dūmų šalinimo kanalus, ugniai atsparius ortakius, plieninių ir medinių konstrukcijų apsaugą – tai labai platus spektras sprendimų, dalį kurių su partneriais (UAB FOGO)...
nuotrauka
2022-04-22 11:30
RESTOJE pristatome dvi temas, kurios būdingos mūsų įmonei: išmaniosios technologijos ir dizainas. Parodos lankytojams pristatome naujas išmaniųjų namų sistemas, naujus lietimui jautrius ekranus, šiek tiek pigesnes naujas sistemas valdyti išmanius namus ir kaip visada – naujo dizaino, spalvų jungikli...
nuotrauka
2022-04-20 18:06
Šiemet jau ketvirtą kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios parodos ekspozicijos“. Pamatykite nugalėtojų ekspozicijas.
nuotrauka
2022-04-20 16:54
Šiandien, balandžio 20 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO prasidėjo 4 dienas truksianti tarptautinė statybos ir remonto paroda RESTA, kuri šiemet vyksta kartu su paroda „Baldai ir dizaino sprendimai“.
nuotrauka
2022-04-19 10:52
Jau balandžio 22 d. apie statybų sektoriaus skaitmenizaciją, statybos leidimų išdavimo spartinimą ir reikalingus pokyčius sektoriuje bus diskutuojama jau 11-us metus iš eilės vykstančiame didžiausiame skaitmeninės statybos tematikos renginyje Lietuvoje – tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė sta...
nuotrauka
2022-04-19 09:22
Žmogus – itin gerai prisitaikanti būtybė. Statybos, energetikos ar susijusių sektorių atveju tai reiškia gebėjimą sukurti ir naudoti technologijas, kurios įveikia ribojimus arba kuria pridėtinių verčių
nuotrauka
2022-04-15 07:48
Po dviejų metų pertraukos „Layher Baltic“ ir Baltijos pastolininkų asociacija BSA rengia antrąjį pastolininkų čempionatą. Dalyvauti jame rengiasi komandos ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Suomijos, Švedijos, Norvegijos.
nuotrauka
2022-04-14 07:37
Kaip susikurti, įsirengti ir apstatyti namus? Kaip tai padaryti meniškai? Kokius baldus rinktis? Kaip estetiką suderinti su patogumu? Tai kiekvieno naujakurio klausimai, kurie neapleidžia ir sugalvojusių atnaujinti būstą.
nuotrauka
2022-04-05 13:26
Gyvai grįžtančioje parodoje RESTA įmonės pristatys ne tik naują požiūrį į tradicinius, įprastus dalykus, bet ir suteiks galimybę gyvai pamatyti tai, ko pasaulyje yra vos kelios dešimtys.
nuotrauka
2022-03-17 15:37
Balandžio 20–23 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyks didžiausia Baltijos šalyse statybų verslo paroda RESTA. Kartu vyks ir paroda „Baldai ir dizaino sprendimai 2022“.
nuotrauka
2022-03-02 13:45,      papildyta 2022-04-14 06:00, Patikslinta informacija
Tarptautinės statybos ir remonto parodos RESTA metu jau ketvirtą kartą įvyks konkursas „Įspūdingiausios RESTOS ekspozicijos“ (ĮRE). Konkurso metu bus apdovanotos 5 įspūdingiausias ekspozicijas parengusios bendrovės bei architektai/projektuotojai, įrengę nugalėtojų ekspozicijas.
nuotrauka
2020-06-02 10:01,      papildyta 2020-10-02 15:00, Papildyta pranešimų vaizdo įrašais
Kaip atsitiko, kad viena pagrindinių ekonomikos sričių – statybos, dažnai linksniuojama kaip efektyvumo stokojančių industrijos šakų?
nuotrauka
2020-06-01 10:09
Dėl šiuolaikinių technologijų, net ir karantino metu atsiradę apribojimai nėra kliūtis, norintiems ir toliau sėkmingai organizuoti renginius. Vienas tokių pavyzdžių – Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ organizuojama statybų paroda „Resta 2020“, kuri šiais metais dalyvius ir lankytojus pasi...
nuotrauka
2020-05-19 11:35
Gyvenimui ir darbui persikėlus į virtualią erdvę, tarptautinė statybų paroda „Resta 2020“ taip pat keičia formatą. Ji keliasi į skaitmeninį pasaulį ir kviečia statybų sektoriaus įmones virtualiai pristatyti savo aktualiausias naujienas vartotojams patogiai ir saugiai – vienoje platformoje, vienu pri...
nuotrauka
2019-05-06 14:44
Prieš penkerius metus VŠĮ „Skaitmeninė statyba“ steigėjai organizavo pirmąją konferenciją „Skaitmeninė statyba 2014“, kuri tapo neatskiriama „Restos“ dalimi. Steigėjų pastangos spartinti BIM diegimą Lietuvoje ir šviesti statybos sektoriaus bendruomenę, pradėjo duoti pirmuosius rezultatus.
nuotrauka
2019-05-03 08:24
Jau trečią kartą iš eilės parodoje RESTA įvyko konkursas „Įspūdingiausios Restos ekspozicijos“, kurio metu komisija išrinko įdomiausių ekspozicijų penketuką – įmones ir ekspozicijų projektų autorius.
nuotrauka
2019-05-02 07:50
Balandžio 25-26 d. Lietuvoje viešėjo Europos statybos pramonės federacijos (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning kartu su federacijos technologijų vadove Sue Arundale.
nuotrauka
2019-04-30 14:51
„Restoje“ įvykusio tarptautinio pastolininkų čempionato nugalėtojais tapo UAB „Hotrema“ profesionalai. Antroji liko pastolininkų komanda iš Estijos įmonės „Adelante“, trečioji – įmonės „Arad“ komanda iš Lenkijos.

Statybunaujienos.lt » RESTA

nuotrauka

Likviduojant istorinę taršą, bus išvalyta virš 6 tūkst. kub. m užteršto grunto

Teritorijos, dėl neatsakingos veiklos sovietmečiu užterštos cheminėmis medžiagomis, po sutvarkymo pamažu virsta poilsio zonomis.
nuotrauka

Pagal universalaus dizaino principus paklotas nestandartinių formų trinkelių grindinys Kulautuvoje

Grindinį žmonės paprastai pastebi tik dviem atvejais: kai už jo užkliūva arba grožėdamiesi negali atitraukti akių. Kauno rajono Kulautuvos miestelio Akacijų alėjoje ir V.Augausko gatvėje pak...