2021 rugsėjo 27 d. pirmadienis, 13:28
Reklama  |  facebook

Stogo langai: kaip dieną gauti maksimalų šviesos kiekį? Fotogalerija

2016-04-20 11:43
Statistika rodo, kad šiuolaikinis žmogus didžiąją savo gyvenimo dalį praleidžia patalpose. Tiesą sakant, tik apie dešimtadalį laiko mes praleidžiame lauke. Buvimas patalpose turi vieną didelį minusą. Mes neišvengiamai atitolstame nuo gamtos, jos natūralių ritmų. O juk dinamiška šviesos kaita diena ir keičiantis sezonui yra pagrindinis faktorius, nustatantis mūsų dienos ritmą 24 valandų paroje. Taigi, kaip kiekvieną dieną gauti maksimalų kiekį natūralios šviesos?
nuotrauka
Stogo langai suteikia galimybę įleisti į namus reikalingos natūralios šviesos. „VELUX“ iliustr.


Minimos įmonės
Velux Lietuva, UAB

Tam, kad žmogus gerai jaustųsi, jam reikia prisitaikyti prie gamtos ciklų. „Šviesa dieną ir tamsa naktį yra signalai ir esminiai aspektai kalbant apie sveikatą. Tad dienos šviesa geriausiai sinchronizuoja mūsų dienos ritmą“, – teigia Peras Arnoldas Andersenas, stogo langų gamintojo „VELUX“ dienos šviesos, energijos ir vidaus mikroklimato duomenų centro vadovas.  

stoglangiai, suteikiantys daugiau šviesos,Stogo langai suteikia galimybę įleisti į namus reikalingos natūralios šviesos. Per juos saulės spinduliai krenta tiesiai į kambarį, todėl visais metų laikais leidžia jį maksimaliai gerai apšviesti.

Pirmasis stogo langą prieš 75 metus išrado danas Villumas Kannas Rasmussenas. Savo išradimą jis vėliau vystė savo įkurtoje bendrovėje „VELUX“, kuri ir šiandien tęsia išradėjo pradėtas tradicijas. Tradicijos taip pat persipina ir su inovacijomis. Kompanija stengiasi nuolatos pristatyti kažką naujo. Ambicija nuolat atsinaujinti buvo ir tebėra kompanijos variklis.

Inovavimo tikslas yra parodyti, kad nauji sprendimai naudą gali suteikti visiems. Stogo langai jau seniai nebėra sprendimas, pritaikytas vien tik nuožulniems stogams. Įsileisti maksimaliai daug dienos į šviesos į savo būstą gali ir tie, kuriems virš galvos yra plokščias stogas. „VELUX“ neseniai netgi pristatė stogo langų modelius, kurie ir yra pritaikyti išskirtinai plokštiems stogams.

Tokie langai tinka tiek tiems, kurie nori į erdvę įlieti daugiau dienos šviesos be papildomos ventiliacijos, tiek ir tiems, kurie nori turėti galimybę į patalpą įleisti gaivaus oro pliūpsnį.

Tiek atidaromuose, tiek uždaruose languose naudojama laminuoto vidinio stiklo paketo technologija. Ji užtikrina papildomą lango saugumą. Ant stogo lango montuojamas polikarbonato kupolas sukurtas taip, kad apsaugotų apačioje esančią dvigubo stiklo paketo konstrukciją nuo lietaus ir sniego. Langai sukurti taip, kad užtikrintų maksimalų ir lietaus bei aplinkos triukšmo slopinimą. Speciali kupolo struktūra garsą tiesiog nukreipia.

Plokščiųjų stogo langų varčia apskardinta lakuotu aliuminiu. Šis sprendimas suteikia ilgaamžiškumą, nereikalauja papildomos priežiūros. Bet koks profesionalus montuotojas tokius langus įstatys nepersitempdamas.

„VELUX“ savo stogo languose naudoja ir itin ilgaamžes izoliavimo medžiagas, kurios yra integruotos į rėmą. Būtent taip užtikrinama geriausia apsauga nuo šilumos praradimo.

Šilumos išsaugojimas šiandien vis aktualesnė problema. Juk nuolatos kalbame apie ekologines problemas ir būtinybę statyti energiškai efektyvius ar netgi pasyvius namus. Kokybiškas stogo langas gali itin prisidėti prie šio tikslo įgyvendinimo.

stoglangiai, suteikiantys daugiau šviesos,Kompanija siūlo ir sprendimą, leidžiantį dar efektyviau taupyti šilumą – tai specialios energiją saugančios užuolaidėlės, kurios ne tik užtamsina kambarį, bet ir netgi šalčiausią naktį išlaiko komfortabiliam poilsiui reikalingą temperatūrą. 

Energiją taupančios dvigubos klostuotos tamsinančios užuolaidėlės turi integruotą korėtą aliuminio struktūrą, pagerinančią izoliavimą net iki 34 procentų. Pačios užuolaidėlės pasižymi ir tuo, kad nėra fiksuotos apačioje ar viršuje. Jas galima nustatyti bet kurioje padėtyje, taip reguliuojant, kiek šviesos patenka į patalpą.

Užuolaidėles galima labai nesunkiai suderinti ir su specialiomis markizėmis ar ritininėmis žaliuzėmis. Šios priemonės suteikia papildomą apsaugą nuo karščio. Šiltuoju metų laiku prie stogo lango galima pritvirtinti ir tinklelius nuo vabzdžių. Tinklelis net ir pro atidarytą stoglangį neleis įskristi nepageidaujamiems svečiams.

Maža to, užuolaidėlės gali atlikti ir dekoratyvinę funkciją. „VELUX“ neseniai netgi pristatė kolekciją, skirtą „Žvaigždžių karų“ fanams. Visos jos pasižymi geriausiomis nelaidumo šviesai savybėmis.

Reklama

  Bendrovę parodoje „Resta“ rasite 5 salėje 
Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka

RESTA

nuotrauka
2020-06-02 10:01,      papildyta 2020-10-02 15:00, Papildyta pranešimų vaizdo įrašais
Kaip atsitiko, kad viena pagrindinių ekonomikos sričių – statybos, dažnai linksniuojama kaip efektyvumo stokojančių industrijos šakų?
nuotrauka
2020-06-01 10:09
Dėl šiuolaikinių technologijų, net ir karantino metu atsiradę apribojimai nėra kliūtis, norintiems ir toliau sėkmingai organizuoti renginius. Vienas tokių pavyzdžių – Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ organizuojama statybų paroda „Resta 2020“, kuri šiais metais dalyvius ir lankytojus pasi...
nuotrauka
2020-05-19 11:35
Gyvenimui ir darbui persikėlus į virtualią erdvę, tarptautinė statybų paroda „Resta 2020“ taip pat keičia formatą. Ji keliasi į skaitmeninį pasaulį ir kviečia statybų sektoriaus įmones virtualiai pristatyti savo aktualiausias naujienas vartotojams patogiai ir saugiai – vienoje platformoje, vienu pri...
nuotrauka
2019-05-06 14:44
Prieš penkerius metus VŠĮ „Skaitmeninė statyba“ steigėjai organizavo pirmąją konferenciją „Skaitmeninė statyba 2014“, kuri tapo neatskiriama „Restos“ dalimi. Steigėjų pastangos spartinti BIM diegimą Lietuvoje ir šviesti statybos sektoriaus bendruomenę, pradėjo duoti pirmuosius rezultatus.
nuotrauka
2019-05-03 08:24
Jau trečią kartą iš eilės parodoje RESTA įvyko konkursas „Įspūdingiausios Restos ekspozicijos“, kurio metu komisija išrinko įdomiausių ekspozicijų penketuką – įmones ir ekspozicijų projektų autorius.
nuotrauka
2019-05-02 07:50
Balandžio 25-26 d. Lietuvoje viešėjo Europos statybos pramonės federacijos (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning kartu su federacijos technologijų vadove Sue Arundale.
nuotrauka
2019-04-30 14:51
„Restoje“ įvykusio tarptautinio pastolininkų čempionato nugalėtojais tapo UAB „Hotrema“ profesionalai. Antroji liko pastolininkų komanda iš Estijos įmonės „Adelante“, trečioji – įmonės „Arad“ komanda iš Lenkijos.
nuotrauka
2019-04-29 16:50
Jau ketvirtus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija organizavo konkursą „Lietuvos BIM projektai”, kurio nugalėtojai buvo apdovanoti „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius“ konferencijoje, didžiausios statybų parodos „Resta“ metu. Konkursas yra skirtas išrinkt...
nuotrauka
2019-04-29 16:08
„Ukmergės gelžbetonis“ ką tik pasibaigusioje „Restoje“ pristatė tradicinius gaminius. Įmonei buvo svarbu priminti parodos lankytojams apie gamyklą ir savo gaminius.
nuotrauka
2019-04-26 07:25
Į Vilnių atvyko ir dalyvaus šiandien vykstančioje konferencijoje RESTOJE Europos statybos pramonės (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning. Jis statybų sektoriaus bendruomenei skaitys pranešimą konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius”.
nuotrauka
2019-04-26 07:09
Kol Lietuvoje vis dar diskutuojama, verta ar neverta eiti statybų pramonės skaitmeninimo keliu, Vakaruose tuo seniai neabejojama. Atsiliekame net nuo Rytų – NVS šalys sparčiai juda pažangos kryptimi ir intensyviai dirba prie statybų skaitmeninimo projektų, tvirtina UAB „AGA CAD“. Pažangos pavyzdžiu ...
nuotrauka
2019-04-25 16:47
Tarptautinės statybos ir remonto parodos RESTA metu jau trečią kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios RESTOS ekspozicijos“. Šiandien, balandžio 24 d., paskelbti nugalėtojai.
nuotrauka
2019-04-25 09:20
Vakar, balandžio 24 d., prasidėjusioje tarptautinėje statybų parodoje „Resta 2019“ lankytojai galėjo ne tik pasisemti įkvėpimo, kaip įsirengti svetainę, vonią, virtuvę ar terasą, tačiau ir pamatyti tris skirtingus miegamųjų interjerus. 40 kv. m plote įrengtos interjerų ekspozicijos, atspindinčios tr...
nuotrauka
2019-04-25 07:54
Bendrovė BAUMIT, į Lietuvą tiekianti fasadų sistemas, RESTOJE pristatinėja sveiką statybą.
nuotrauka
2019-04-25 07:48
Statybinės medžiagos, kurias RESTOJE pristato įmonė BAUROC, nesikeičia jau kurį laiką. Tačiau, kaip sako įmonės direktorius Alvidas Musius, keičiasi technologijos ir pasiūlymai.
nuotrauka
2019-04-24 18:46
Jungiklių ir išmaniųjų namų sistemų centras „Jung Vilnius“ RESTOJE pristato itin praktiškų produktų, kurie taupo namus įsirenginėjančių žmonių ir interjero dizainerių laiką, pinigus, tuo pat metu suteikdami galimybių rinktis, derinti ir lyginti kainas.
nuotrauka
2019-04-24 16:03
Kaip dekoruoti namų sienas ir lubas? Kokios statybų sektoriaus naujienos pasiekė Lietuvos rinką, kokios tendencijos įsitvirtina? Kaip nesuklysti renkantis augalus ir įsirengiant žalią plotą prie namų ar balkone? Atsakymų visi statybų sektoriaus profesionalai, naujakuriai bei savo būstą statyti, įsir...
nuotrauka
2019-04-24 07:27
Saulei kylant laikas susimąstyti apie namų eksterjerą, nes jaukus rytas su kavos puodeliu, savaitgalio pietūs arba nuostabi vakarienė lauko terasoje – tikras malonumas. Tačiau subjuręs oras ar, atvirkščiai, pernelyg intensyvūs, varginantys saulės spinduliai gali sugriauti planus ir pasisėdėjimas gry...
nuotrauka
2019-04-19 10:34
Ar žinote, kokios interjero tendencijos šiuo metu madingiausios? Kaip įsirengti mažą erdvę? Kaip atnaujinti vienspalves namų sienas ir papuošti jas, pavyzdžiui, žydinčiomis gėlėmis? Visi atsakymai parodoje RESTA.
nuotrauka
2019-04-17 07:33
Tarptautinėje statybų parodoje „RESTA 2019“ balandžio 24–27 d. parodų ir kongresų centre „Litexpo“ rasite visas jungiklių ir išmanių namų centro „JUNG Vilnius“ naujienas.

Statybunaujienos.lt » RESTA