2023 birželio 2 d. penktadienis, 8:32
Reklama  |  facebook

Stogo langai: kaip dieną gauti maksimalų šviesos kiekį?

2016-04-20 11:43
Statistika rodo, kad šiuolaikinis žmogus didžiąją savo gyvenimo dalį praleidžia patalpose. Tiesą sakant, tik apie dešimtadalį laiko mes praleidžiame lauke. Buvimas patalpose turi vieną didelį minusą. Mes neišvengiamai atitolstame nuo gamtos, jos natūralių ritmų. O juk dinamiška šviesos kaita diena ir keičiantis sezonui yra pagrindinis faktorius, nustatantis mūsų dienos ritmą 24 valandų paroje. Taigi, kaip kiekvieną dieną gauti maksimalų kiekį natūralios šviesos?
nuotrauka
Stogo langai suteikia galimybę įleisti į namus reikalingos natūralios šviesos. „VELUX“ iliustr.


Minimos įmonės
Velux Lietuva, UAB

Tam, kad žmogus gerai jaustųsi, jam reikia prisitaikyti prie gamtos ciklų. „Šviesa dieną ir tamsa naktį yra signalai ir esminiai aspektai kalbant apie sveikatą. Tad dienos šviesa geriausiai sinchronizuoja mūsų dienos ritmą“, – teigia Peras Arnoldas Andersenas, stogo langų gamintojo „VELUX“ dienos šviesos, energijos ir vidaus mikroklimato duomenų centro vadovas.  

stoglangiai, suteikiantys daugiau šviesos, veluxStogo langai suteikia galimybę įleisti į namus reikalingos natūralios šviesos. Per juos saulės spinduliai krenta tiesiai į kambarį, todėl visais metų laikais leidžia jį maksimaliai gerai apšviesti.

Pirmasis stogo langą prieš 75 metus išrado danas Villumas Kannas Rasmussenas. Savo išradimą jis vėliau vystė savo įkurtoje bendrovėje „VELUX“, kuri ir šiandien tęsia išradėjo pradėtas tradicijas. Tradicijos taip pat persipina ir su inovacijomis. Kompanija stengiasi nuolatos pristatyti kažką naujo. Ambicija nuolat atsinaujinti buvo ir tebėra kompanijos variklis.

Inovavimo tikslas yra parodyti, kad nauji sprendimai naudą gali suteikti visiems. Stogo langai jau seniai nebėra sprendimas, pritaikytas vien tik nuožulniems stogams. Įsileisti maksimaliai daug dienos į šviesos į savo būstą gali ir tie, kuriems virš galvos yra plokščias stogas. „VELUX“ neseniai netgi pristatė stogo langų modelius, kurie ir yra pritaikyti išskirtinai plokštiems stogams.

Tokie langai tinka tiek tiems, kurie nori į erdvę įlieti daugiau dienos šviesos be papildomos ventiliacijos, tiek ir tiems, kurie nori turėti galimybę į patalpą įleisti gaivaus oro pliūpsnį.

Tiek atidaromuose, tiek uždaruose languose naudojama laminuoto vidinio stiklo paketo technologija. Ji užtikrina papildomą lango saugumą. Ant stogo lango montuojamas polikarbonato kupolas sukurtas taip, kad apsaugotų apačioje esančią dvigubo stiklo paketo konstrukciją nuo lietaus ir sniego. Langai sukurti taip, kad užtikrintų maksimalų ir lietaus bei aplinkos triukšmo slopinimą. Speciali kupolo struktūra garsą tiesiog nukreipia.

Plokščiųjų stogo langų varčia apskardinta lakuotu aliuminiu. Šis sprendimas suteikia ilgaamžiškumą, nereikalauja papildomos priežiūros. Bet koks profesionalus montuotojas tokius langus įstatys nepersitempdamas.

„VELUX“ savo stogo languose naudoja ir itin ilgaamžes izoliavimo medžiagas, kurios yra integruotos į rėmą. Būtent taip užtikrinama geriausia apsauga nuo šilumos praradimo.

Šilumos išsaugojimas šiandien vis aktualesnė problema. Juk nuolatos kalbame apie ekologines problemas ir būtinybę statyti energiškai efektyvius ar netgi pasyvius namus. Kokybiškas stogo langas gali itin prisidėti prie šio tikslo įgyvendinimo.

stoglangiai, suteikiantys daugiau šviesos, VELUXKompanija siūlo ir sprendimą, leidžiantį dar efektyviau taupyti šilumą – tai specialios energiją saugančios užuolaidėlės, kurios ne tik užtamsina kambarį, bet ir netgi šalčiausią naktį išlaiko komfortabiliam poilsiui reikalingą temperatūrą. 

Energiją taupančios dvigubos klostuotos tamsinančios užuolaidėlės turi integruotą korėtą aliuminio struktūrą, pagerinančią izoliavimą net iki 34 procentų. Pačios užuolaidėlės pasižymi ir tuo, kad nėra fiksuotos apačioje ar viršuje. Jas galima nustatyti bet kurioje padėtyje, taip reguliuojant, kiek šviesos patenka į patalpą.

Užuolaidėles galima labai nesunkiai suderinti ir su specialiomis markizėmis ar ritininėmis žaliuzėmis. Šios priemonės suteikia papildomą apsaugą nuo karščio. Šiltuoju metų laiku prie stogo lango galima pritvirtinti ir tinklelius nuo vabzdžių. Tinklelis net ir pro atidarytą stoglangį neleis įskristi nepageidaujamiems svečiams.

Maža to, užuolaidėlės gali atlikti ir dekoratyvinę funkciją. „VELUX“ neseniai netgi pristatė kolekciją, skirtą „Žvaigždžių karų“ fanams. Visos jos pasižymi geriausiomis nelaidumo šviesai savybėmis.

Statybunaujienos.ltRESTA

nuotrauka
2023-05-30 13:31
Didžiausiai Baltijos šalyse tarptautinei statybų verslo parodai „Resta“ suteiktas Pasaulinės parodų industrijos asociacijos UFI sertifikatas. Lietuvos parodų ir kongresų centro LITEXPO teigimu, ši paroda yra vienintelė Baltijos šalyse, pelniusi tokį įvertinimą.
nuotrauka
2023-05-03 08:49
Jau penktą kartą Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vykstančios tarptautinės statybų verslo parodos RESTA metu buvo įvardintos įspūdingiausios ekspozicijos. Konkurso „Įspūdingiausios RESTA ekspozicijos“ vertinimo komisija analizavo, kodėl vienoms įmonėms pavyksta būti matomoms, išskirtinėms,...
nuotrauka
2023-04-28 09:26
Jau penktą kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios parodos ekspozicijos“. Jungtinės RESTA ir BALDAI IR DIZAINO SPRENDIMAI 2023 parodos išrinktos įspūdingiausios ekspozicijos, įvardinti jų autoriai.
nuotrauka
2023-04-27 18:59
Ketvirtadienį, balandžio 27 d., LITEXPO atidaryta 3 dienas truksianti didžiausia Baltijos šalyse tarptautinė statybų verslo paroda „Resta 2023". Daugiausia dėmesio joje skiriama energiniam statinių tvarumui, skaitmeninei statybai, profesiniam orientavimui, darniam miestų vystymui ir Ukrainos atstaty...
nuotrauka
2023-04-18 10:43
Išmanių namų ekspertai šių metų tarptautinės statybų verslo parodos RESTA lankytojus balandžio 27–29 d. pasitiks pristatydami tvariam ir komfortiškam gyvenimui sukurtus gaminius. Estetiškų elektros instaliacijos prietaisų ir išmaniųjų sistemų gamintojo JUNG stende didžiausio dėmesio tikimasi naujos ...
nuotrauka
2023-02-03 07:30,      papildyta 2023-04-18 06:50, Komisijos nariai
Tarptautinės statybų verslo parodos RESTA metu jau penktą kartą įvyks konkursas „Įspūdingiausios RESTA ekspozicijos“ (ĮRE). Konkurso metu bus apdovanotos 5 įspūdingiausias ekspozicijas parengusios bendrovės bei architektai/projektuotojai, įrengę nugalėtojų ekspozicijas.
nuotrauka
2022-04-28 07:10
Paroda paprastai suvokiama kaip renginys, kurio metu lankytojams pristatomi eksponatai, sprendimai, veikla. Ir todėl svarbūs du klausimai: ką pristatyti ir kaip tai padaryti.
nuotrauka
2022-04-22 14:24
Medienos vilnos plokštės „Cewood“ Lietuvoje dar itin naujas produktas. Tuo tarpu Latvijoje, namų rinkoje, šis produktas naudojamas labai plačiai: nuo lubų apdailos privačiuose namuose iki daugelio mokyklų, verslo pastatų, kitų objektų atnaujinimo ir statybos projektų.
nuotrauka
2022-04-22 13:27
Mes gaminame priešgaisrinius produktus, kurie skirti pasyviai gaisrinei saugai. Rinkai pristatome įvairius sertifikuotus sprendimus: dūmų šalinimo kanalus, ugniai atsparius ortakius, plieninių ir medinių konstrukcijų apsaugą – tai labai platus spektras sprendimų, dalį kurių su partneriais (UAB FOGO)...
nuotrauka
2022-04-22 11:30
RESTOJE pristatome dvi temas, kurios būdingos mūsų įmonei: išmaniosios technologijos ir dizainas. Parodos lankytojams pristatome naujas išmaniųjų namų sistemas, naujus lietimui jautrius ekranus, šiek tiek pigesnes naujas sistemas valdyti išmanius namus ir kaip visada – naujo dizaino, spalvų jungikli...
nuotrauka
2022-04-20 18:06
Šiemet jau ketvirtą kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios parodos ekspozicijos“. Pamatykite nugalėtojų ekspozicijas.
nuotrauka
2022-04-20 16:54
Šiandien, balandžio 20 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO prasidėjo 4 dienas truksianti tarptautinė statybos ir remonto paroda RESTA, kuri šiemet vyksta kartu su paroda „Baldai ir dizaino sprendimai“.
nuotrauka
2022-04-19 10:52
Jau balandžio 22 d. apie statybų sektoriaus skaitmenizaciją, statybos leidimų išdavimo spartinimą ir reikalingus pokyčius sektoriuje bus diskutuojama jau 11-us metus iš eilės vykstančiame didžiausiame skaitmeninės statybos tematikos renginyje Lietuvoje – tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė sta...
nuotrauka
2022-04-19 09:22
Žmogus – itin gerai prisitaikanti būtybė. Statybos, energetikos ar susijusių sektorių atveju tai reiškia gebėjimą sukurti ir naudoti technologijas, kurios įveikia ribojimus arba kuria pridėtinių verčių
nuotrauka
2022-04-15 07:48
Po dviejų metų pertraukos „Layher Baltic“ ir Baltijos pastolininkų asociacija BSA rengia antrąjį pastolininkų čempionatą. Dalyvauti jame rengiasi komandos ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Suomijos, Švedijos, Norvegijos.
nuotrauka
2022-04-14 07:37
Kaip susikurti, įsirengti ir apstatyti namus? Kaip tai padaryti meniškai? Kokius baldus rinktis? Kaip estetiką suderinti su patogumu? Tai kiekvieno naujakurio klausimai, kurie neapleidžia ir sugalvojusių atnaujinti būstą.
nuotrauka
2022-04-05 13:26
Gyvai grįžtančioje parodoje RESTA įmonės pristatys ne tik naują požiūrį į tradicinius, įprastus dalykus, bet ir suteiks galimybę gyvai pamatyti tai, ko pasaulyje yra vos kelios dešimtys.
nuotrauka
2022-03-17 15:37
Balandžio 20–23 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyks didžiausia Baltijos šalyse statybų verslo paroda RESTA. Kartu vyks ir paroda „Baldai ir dizaino sprendimai 2022“.
nuotrauka
2022-03-02 13:45,      papildyta 2022-04-14 06:00, Patikslinta informacija
Tarptautinės statybos ir remonto parodos RESTA metu jau ketvirtą kartą įvyks konkursas „Įspūdingiausios RESTOS ekspozicijos“ (ĮRE). Konkurso metu bus apdovanotos 5 įspūdingiausias ekspozicijas parengusios bendrovės bei architektai/projektuotojai, įrengę nugalėtojų ekspozicijas.
nuotrauka
2020-06-02 10:01,      papildyta 2020-10-02 15:00, Papildyta pranešimų vaizdo įrašais
Kaip atsitiko, kad viena pagrindinių ekonomikos sričių – statybos, dažnai linksniuojama kaip efektyvumo stokojančių industrijos šakų?

Statybunaujienos.lt » RESTA