2021 gruodžio 5 d. sekmadienis, 3:07
Reklama  |  facebook

Su brangiausiais įrenginiais dirba dar brangesnis turtas – žmonės

2016-01-13 17:30
Tikslumas. Šis žodis bendrovei „Sargasas“ yra bene pats svarbiausias. Kitaip ir būti negali, nes nuo sugebėjimo gaminti tiksliai ir kokybiškai priklauso jos sėkmė. Įmonė jau daugiau nei dešimtmetį kelia tiksliosios mechanikos standartus, gamindama itin didelio preciziškumo detales įrenginiams ir prietaisams.
nuotrauka
„Sargasui“ pelnyti pasitikėjimą ir tiesiog išugdyti reikiamas kompetencijas prireikė pakankamai daug laiko ir kantrybės. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
Sargasas, UAB
„Sargaso“ pasiekimus ir įgytą puikią reputaciją geriausiai patvirtina ilgametė partnerystė su lazerių gamintojais. Žinia, būtent lazerių srityje Lietuvos įmonės yra tarp pasaulio lyderių. Bendrovė lazerių gamintojams tiekia mechanines detales, t. y. komponentus, iš kurių konstruojamas lazeris.

Kaip sako „Sargaso“ vadovas Rimantas Šileikis, lazerių gamintojai kelia didžiulius reikalavimus, kuriuos įgyvendinti įmanoma tik puikiai suprantant savo darbą.

„Mūsų įmonei balandžio mėnesį bus vienuolika metų. Tai reiškia, kad turime didelį įdirbį. Su pirmaisiais užsakovais iš lazerių srities mes ilgai bendravome. Iš pradžių jie mums pasiūlė tiesiog pabandyti, pasižiūrėti, ar sugebėsime. Visgi ten yra didžiuliai reikalavimai tikslumui, švarumui. Pačios detalės užsakovams turi patekti švarut švarutėlės. Be jokių dėmių ar „užnešimų“. Apie tikslumą jau net nekalbu. Juk lazeryje sustatytos detalės – tai dažniausiai būna korpusai, optikos įrenginių laikikliai – turi būti be jokių organinių dalelių, nes jos kaip mat sugadintų visą įrenginį“, – pasakojo jis.

Pelnyti pasitikėjimą ir tiesiog išugdyti reikiamas kompetencijas prireikė pakankamai daug laiko ir kantrybės. Taip pat ir valios. Būta ir akimirkų, kai sviro rankos. Visgi užsispyrimas padarė savo.

„Pati pradžia buvo nedrąsi ir atsakinga. Jautėme, su kokiais užsakovais pradedame dirbti. Atrodo, žinojome jų reikalavimus-detalių tikslumas, paviršių kokybė, terminai. Bet lazerių mechanikoje yra specifinės plonybės, kurių perpratimui reikia laiko. Buvo ir suklupimų, ir skaudžių nukritimų. Tačiau išmokom. Šiandien gavus užsakymą jau nebėra tokių didelių problemų. Tuos procesus jau įvaldėme“, – teigia R. Šileikis.

Pasiekti reikiamą precizikos lygį įmanoma tik turint atitinkamus įrenginius. Kaip tvirtina bendrovės vadovas, „Sargasas“ nesirengia taupyti įrenginių sąskaita ir užsakymus atlieka pačia naujausia ir geriausia technika.

„Šiandien jau turime pakankamai naujausių įrenginių. Dirbant su optomechanikos užsakovais, sunkiai įsivaizduojamas darbas neturint staklių su penkiomis ašimis arba detalių kontrolės be automatinės matavimo mašinos. Laikas nestovi vietoje – eilės laukia robotai ir 3D spausdintuvai.

Visgi įrenginiai yra tik viena sudedamųjų. Dar svarbiau už pačius įrenginius yra prie jų dirbantys žmonės. R. Šileikis net nedvejodamas juos vadina pačiu didžiausiu bendrovės turtu.

„Gal tai ir atrodys pakankamai skambus pareiškimas, bet būtent žmonės yra mūsų turtas. Juos auginamės patys. Iš viso pas mus dabar dirba 35 žmonės, iš kurių, berods, 22 turi aukštąjį išsilavinimą. Prie staklių bet ko nepastatysi. Tam reikalingos techninės žinios, technologijų išmanymas, išlavinta vaizduotė – brėžinio taip paprastai neperskaitysi. Gero specialisto paruošimas užima gerus metus“, – sako „Sargaso“ vadovas.

Nieko keisto, kad ir pagrindinės bendrovės investicijos skiriamos būtent darbuotojų ugdymui. Tai ne visada lengvas uždavinys, bet pastangos paprastai atsiperka.

„Auginimo procesas užtrunka. Neišvengiamai vyksta ir kaita. Mums pats didžiausias skausmas – grėsmė prarasti žmones. Nesinori būti tarpine stotele. Todėl ir stengiamės juos motyvuoti. Mokame atlyginimus, kurie pakankamai viršija šalies vidurkį. Mūsų kolektyvas be to dar ir labai jaunas. Aš pats kartais nusistebiu į juos žiūrėdamas, kaip prie staklių dirba gabūs 23-25 metų vaikinai. Tačiau į juos reikia investuoti, užsiauginti“, – teigia R. Šileikis ir priduria labai besididžiuojantis savo kolektyvu, kai parodose užsienyje kolegos atkreipia dėmesį į „Sargaso“ gaminių kokybę. Tokie momentai įrodo, kad ilgametės pastangos duoda rezultatus.

Šiemet bendrovė mažųjų įmonių grupėje pelnė „Sėkmingai dirbančios įmonės“ nominaciją.

 

Reklama

Statybunaujienos.lt
Metų nominacijos

nuotrauka
2021-11-15 10:57
Taline paaiškėjo tradicinio geriausio Baltijos šalių architektūros studentų baigiamojo darbo konkurso BAUA Award rezultatai. Konkurse ryškiai matomos tapo dvi Lietuvos atstovės.
nuotrauka
2021-10-20 09:07
Vakar, spalio 19 d., Vilniuje jau šešioliktus metus įteikti svarbiausi šalies savivaldos apdovanojimai – „Auksinės krivūlės“.
nuotrauka
2021-10-06 07:10
Statybininkų dienos proga dr. Linas Gelažanskas, UAB „IT logika“ direktorius, buvo apdovanotas Lietuvos statybininkų asociacijos padėka už pagarbą savo profesijai, už atsakingai ir profesionaliai atliekamą darbą statybos sektoriuje, įmonei profesionaliai kuriant skaitmeninius statybos projektų model...
nuotrauka
2021-09-27 06:26
Lietuvos statybos inžinierių sąjunga kasmet teikia „Geriausio metų inžinieriaus“ apdovanojimus. Statybininkų dienos šventėje UAB „CSD Inžinieriai“ Belgijos konstrukcijų padalinio vadovas Tomas Strazdauskas buvo pripažintas geriausiu metų projektuotoju.
nuotrauka
2021-09-22 10:10
Per metus nuo vienos Statybininkų dienos iki kitos Lietuvoje renovuota daugiau kaip 750 senų daugiabučių. Iš viso modernizavus 3742 namus, Lietuva pasiekė 10 proc. atnaujintų daugiabučių slenkstį.
nuotrauka
2021-09-20 07:20
Vilma Vaičekauskienė, UAB „BAU Solutions“ generalinė direktorė, šiemet pripažinta geriausia technine prižiūrėtoja. Tai vienas iš trijų „Geriausio metų statybos inžinieriaus“ apdovanojimų, kuriuos kasmet organizuoja Lietuvos statybos inžinierių sąjunga.
nuotrauka
2021-09-14 21:33
Statybų sektorius – viena svarbiausių šalies ūkio sričių, kurioje dirba 115 tūkst. žmonių ir veikia 9,3 tūkst. bendrovių. Per praėjusius metus mūsų statybininkai pastatė 7 425 pastatus ir 13 903 butus, išasfaltavo 372,25 km žvyrkelių ir nutiesė bei suremontavo 24 645 km dviračių takų. Užsienyje stat...
nuotrauka
2021-09-14 13:38
Tarptautinis kapitalo ir finansų rinkų leidinys „Euromoney“ tarptautiniuose nekilnojamojo turto (NT) apdovanojimuose įmonę „Eika“ pripažino geriausia 2021 m. nekilnojamojo turto plėtotoja Lietuvoje ir tai yra devintas kartas iš 17-a metų vykstančio tyrimo, kai įmonė pripažinta geriausia NT plėtotoja...
nuotrauka
2021-06-02 18:07
Birželio 2 d. startavo paraiškų dalyvauti „Geriausio metų statybos inžinieriaus“ rinkimuose pildymas. Paraiškas galima teikti iki rugpjūčio 20 d.
nuotrauka
2021-05-13 07:41
Riboto judumo asmenys dėl įvairiausių priežasčių vis dar susiduria su jų poreikiams nepritaikyta aplinka. Viena iš dažniausiai pasitaikančių kliūčių – nepritaikyti viešojo susisiekimo stotelių peronai (aikštelės), keleivių paviljonai, nuo kurių didžiąja dalimi priklauso viešojo transporto saugumas i...
nuotrauka
2021-04-30 11:22
Balandžio 22 d. tarptautiniame Europos fasadų konkurse „Baumit Life Challenge“ absoliučiu nugalėtoju išrinktas MO muziejus. Vilniuje įkurtas modernaus meno muziejus nurungė beveik 400 konkurentų iš 26 Europos šalių.
nuotrauka
2021-04-30 07:46
Būsto energijos taupymo agentūros „Metų renovacijos projekto 2020“ rinkimuose Klaipėdoje renovuotas namas (adresas – Taikos pr. 3) tapo absoliučiu lyderiu. UAB „Lankstinys“ įgyvendintas projektas laimėjo su didele persvara aplenkęs konkurentus.
nuotrauka
2021-04-28 08:56
Sostinės Šeškinės, Pašilaičių ir Fabijoniškių gyvenamuosiuose rajonuose lietaus nuotekų tinklai bus rekonstruojami pritaikant tvarios vandentvarkos, procesų skaitmenizavimo ir žaliosios infrastruktūros principus. Šis projektas – Lietuvoje vienas iš pirmųjų vandentvarkos srities projektų, parengtų va...
nuotrauka
2021-04-26 09:15
Vienybės aikštė Kaune pelnė pasaulyje pripažintą, tarptautinį „iF Design“ apdovanojimą architektūros kategorijoje. Tai – istorinis laimėjimas, kadangi tokio įvertinimo užbaigtas architektūros objektas sulaukė pirmą kartą ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse.
nuotrauka
2021-04-26 08:14
Didžiausiame skaitmeninės statybos tematikos renginyje Lietuvoje – tarptautinėje virtualioje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2021. Vilnius“ balandžio 23 d., penktadienį, – paskelbti geriausi 2021 m. Lietuvos BIM projektai.
nuotrauka
2021-04-21 07:33,      papildyta 2021-04-23 14:50, Projektas pelnė konkurso „Lietuvos BIM projektai 2021“ apdovanojimą
Metų pradžioje Visagino pramonės parke buvo užbaigta statyti Jungtinės Karalystės medicinos prietaisų kompanijos „Intersurgical“ gamykla. Tai jau antroji Lietuvoje veikianti jos gamykla. Ir pirmoji, kurią generalinis rangovas „Raseinių statyba“ statė BIM aplinkoje.
nuotrauka
2021-02-11 07:31
„Magnum“ verslo centras yra ne tik didžiausias verslo centras Kaune. Šis projektas išsiskiria ir statybų, ir inžinerinių sprendimų prasme – tai didžiulis A+ klasės pastatas su daugybe techninių inovacijų. „Magnum“ įkūnija aukščiausius kokybės reikalavimus, būtent todėl tapo svarbiu pokyčiu formuojan...
nuotrauka
2021-02-09 07:15
Šių dienų statybų sektoriaus profesionalai ne tik statydami naujus statinius ieško inovatyvių sprendimų, siekia aukščiausių kokybės standartų. Tokius aukštus reikalavimus jie kelia ir tada, kai atnaujina bei pritaiko visuomenės poreikiams senus, turinčius neįkainojamą istorinę vertę, pastatus.
nuotrauka
2021-02-08 07:03
Naujasis „Architektūros parko“ Vilniuje namų kvartalas „Svečių namai“ arba P9 įvardintas šiuolaikišku, moderniu ir geros architektūros projektu. Kvartalą, įkurdintą istoriškai ir gamtos požiūriu išskirtinoje vietoje, kaip generalinis rangovas pastatė AB „Panevėžio statybos trestas“ (PST).
nuotrauka
2021-02-04 07:23
„Sudėtingiausiais šaliai laikais, kokie yra ir šis pandemijos laikotarpis, mūsų įmonė mobilizuojasi ir įveikia iššūkius“, – sako UAB „Elektrifikacijos paslaugos“ direktorius Aivaras Pranauskas, kurio vadovaujama įmonė mažųjų įmonių grupėje pelnė „Sėkmingai dirbančios įmonės 2020“ vardą.

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos