2022 rugpjūčio 12 d. penktadienis, 15:47
Reklama  |  facebook

Sukurtas įrenginys, kuris padės apsaugoti statybininkų sveikatą Video

2016-08-25 08:00
Valstybinės darbo inspekcijos kasmet viešinamais duomenimis, Lietuvoje viena iš pavojingiausių profesijų vis dar yra statybininko. Dirbti statybose taip pat pavojinga, kaip ir transporto, baldų, chemijos, statybinių medžiagų ir maisto pramonės, miškininkystės, elektros, dujų ir vandens tiekimo srityse. 26 proc. visų sunkių ir mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe įvyksta atliekant statybos arba remonto darbus. Tačiau ši problema aktuali ne tik Lietuvoje – JAV Darbo departamento duomenimis, pastaraisiais metais šioje šalyje daugėja mirtinų traumų statybvietėse.
nuotrauka
„SmartSite“ kenksmingas sąlygas fiksuojantis įrenginys. © Smartsitesafety.com nuotr.


Tačiau nejau neįveiksime šios problemos, turėdami tokį naujųjų technologijų ir išmaniųjų įrenginių potencialą? Nagingi amerikiečių jaunuoliai sukūrė startuolį  „SmartSite“ („Išmani statybvietė“). Jų gaminamas išmanus įrenginys, žadama, išgelbės statybininkų sveikatą. Apie tai rašo portalas techcrunch.com

Statybininkai kenčia ne  tik nuo traumų: jie turi padidintą riziką susirgti vėžiu, kvėpavimo takų ligomis, įvairiais dermatitais dėl kenksmingų medžiagų nuolat dirginamos odos. Taip pat pasireiškia įvairių sveikatos problemų dėl darbo triukšmingoje aplinkoje ir nuolatinių vibracijų.

„SmartSite“ įranga padeda statybvietėje užfiksuoti triukšmo lygį, kietųjų medžiagų dalelių koncentraciją ore, UV spindulių stiprumą. Visą informaciją prietaisėlis siunčia į „debesis“, kur vadovai gali stebėti grafikus, analizes, kada ir kokiomis aplinkybėmis darbo sąlygos tapo pavojingos.

Startuolio, gaminančio tokius įrenginius, įkūrėjų Michaelio Andre‘o ir Jameso Batstone‘o teigimu, nedidelę statinaitę primenanatis ryškiai geltonas arba oranžinis prietaisas yra sklidinas modernios aparatūros ir sensorių. Turi, pavyzdžiui, mikrofoną, lazerinį mikroskopinių dalelių sensorių, UV spindulių sensorių.

Taigi, šis prietaisas turėtų iš karto rodyti (pranešti garsu arba lemputėmis), jei vieta, kurioje šiuo metu dirba statybininkai, tampa nesaugi.

Kaina? O jūs pagalvokite apie šaukimą teismą

Tokia idėja vaikinams kilo dirbant produktų dizaineriais. Studijuodami Karališkojoje meno akademijoje jie gavo užduotį sukurti produktą „išmaniam miestui“. Tyrinėjant miestus ir jų problematiką, jiems teko susidurti su statybininkais ir suvokti, kaip jie rizikuoja savo sveikata darbo vietoje.

Šiuo metu ir stambesnės, ir smulkios statybų bendrovės tiesiog stengiasi atspėti ar prognozuoti, kokios darbo sąlygos egzistuoja konkrečioje vietoje, ar saugu brigadai dirbti.

Bendrovės kartais samdo specialistus ištirti statybvietę, atlikti patikrinimą, tačiau ši paslauga kainuoja, nes inspektoriai naudoja brangią įrangą, taip pat toks patikrinimas reikalauja daug laiko išteklių.

Tuo metu „SmartSite“ tiria statybvietės sąlygas kiekvieną dieną, tiesiog stovėdamas kampe ir netrukdydamas niekam dirbti.

Straipsnyje kol kas neatskleidžiama, kiek kainuos toks aparatėlis, tačiau vienas iš jo kūrėjų, M. Andrea‘sas užbėga burbėjimams už akių. „Juk kiekviena bendrovė siekia pasirūpinti savo darbuotojais. Pagalvokite apie nenumatytas išlaidas: jei darbuotojas susirgs, o jei dar sulauksite šaukimo į teismą?“ – aparato poreikį statybvietėje įrodinėja M. Andrea‘s.

Kol kas aparatas yra testuojamas keliose statybų bendrovėse, kurios sutiko bendradarbiauti.

Startuolis jau surinko solidžią sumą lėšų per sutelktinio finansavimo platformas, tačiau jo įkūrėjai atsisako atskleisti, kokia tai suma.

Statybunaujienos.lt

„SmartSite“ įrenginio pristatymas

Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2022-08-11 13:05
Po kiek daugiau nei metus trukusios rekonstrukcijos Vilniuje esantis sporto kompleksas „SEB arena“ jau nuo rugsėjo duris atvers kaip didžiausias uždaras teniso, skvošo ir badmintono centras Vidurio Europoje. Atnaujintoje arenoje įrengtas ir pirmasis regione išmanusis teniso kortas, leisiantis organi...
nuotrauka
2022-08-10 10:09
Tankiai gyvenamame Vilniaus Pašilaičių rajone bus statomas lopšelis-darželis, kurį galės lankyti 280 vaikų. Naujasis darželis atitiks šiuolaikinės ugdymo įstaigos standartus, bus universalaus dizaino, kompleksiškas ir funkcionalus, pastate bus projektuojamas ir nedidelis baseinas vaikams.
nuotrauka
2022-08-09 13:28
Arkikatedros bazilikos, Žemutinės ir Aukštutinės pilių pastatų, jų liekanų ir kitų statinių komplekso Pilininko namas stovi šiaurės vakarinėje Pilies kalno papėdėje, teritorijos dalyje, kurioje, kaip manoma, XVI a. viduryje stovėję tarnybiniai kunigaikščių rūmų pastatai. Pilininko namas su keturiais...
nuotrauka
2022-08-09 08:12
UAB Merko statyba apyvarta iš generalinės rangos sutarčių 2022 metų pirmą pusmetį pasiekė 34 mln. eurų ir buvo 42 proc. didesnė nei pernai tuo pačiu laiku (24 mln. eurų).
nuotrauka
2022-08-05 10:11
Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijai vykdant uosto kanalo gilinimo darbus, dalis smėlio bus panaudota povandeniniam pylimui ties I Melnrage suformuoti. Šios krantotvarkos priemonės įgyvendinimas jau įgavo pagreitį, beveik pusė planuojamo supilti smėlio kiekio nugulė formuojamame povandeniniam...
nuotrauka
2022-08-04 14:01
2022 m. rugpjūčio 2 d. Lietuvos banko Priežiūros tarnyba pritarė uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirto fondo „Eika Green Energy Fund“ (toliau EGEF) steigimo dokumentams. Tai bus jau ketvirtasis UAB „Eika Asset Management“ (toliau EAM) valdomas investicinis fondas, steigiamas siekiant ...
nuotrauka
2022-08-04 09:48
Sostinės savivaldybė netrukus pradės Vilniaus miesto moksleivių sveikatos centro rekonstrukciją. Savivaldybės valdoma įmonė „Vilniaus vystymo kompanija" paskelbė Žirmūnuose esančio baseino rangos darbų konkursą.
nuotrauka
2022-08-04 09:37
SBA grupės investicijų valdymo įmonė „Capitalica Asset Management“ įkūrė naują uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirtą komercinio nekilnojamojo turto fondą „Capitalica Z114 Real Estate Fund“. Jo veiklai liepos mėn. pritarė Lietuvos Bankas.
nuotrauka
2022-08-03 16:46
Gerindama ir plėsdama Lietuvos kariuomenės infrastruktūrą, Krašto apsaugos ministerija įgyvendina ypatingos svarbos projektus – Lietuvoje statys tris naujus karinius miestelius. Jau gautas statybų leidimas kariniam miesteliui Šilalės rajone, o artimiausiu metu statybos prasidės ir Vilniaus rajone be...
nuotrauka
2022-08-03 11:26
AB „Panevėžio statybos trestas“ per Nasdaq Baltic šiandien, rugpjūčio 3 d., pranešė apie naujai gautą užsakymą AB „ORLEN Lietuva“ naftos perdirbimo gamykloje.
nuotrauka
2022-08-02 10:37
Didysis baseinas Lazdynų daugiafunkciame komplekse pilnai užpildytas vandeniu ir pradėtas šildyti. Vilniaus miesto savivaldybė skelbia, kad užbaigta didžioji dalis – 90 proc. – komplekso rangos darbų.
nuotrauka
2022-08-02 08:43
Plėtojant žaliausią Rygos biurų kompleksą „Verde“ pasiektas šiuo metu svarbiausias projekto plėtros etapas – užbaigtas statyti ir jau atiduotas eksploatuoti pirmasis komplekso pastatas. Komplekso vystytoja SBA grupės bendrovė „Capitalica Asset Management“ įgyvendino pirmąją investicinio Latvijos sos...
nuotrauka
2022-08-01 11:24
Liepos mėnesį Tvarkybos darbų priėmimo komisija priėmė Veliuonos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčios tvarkybos darbus.
nuotrauka
2022-07-29 12:02
Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA), valdanti Pagalbos verslui fondą, investavimo periodu pasirašė 2 mln. eurų vertės finansavimo sutartį su inžinerinius sprendimus pramonės ir šilumos gamybos įmonėms teikiančia bendrove „Energijos taupymo centras“.
nuotrauka
2022-07-28 14:50
Trys Krašto apsaugos ministerijai pavaldžios įstaigos – Gynybos resursų agentūra, Infrastruktūros valdymo agentūra bei Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas – persikėlė į naujas patalpas „Cloud Offices“ biurų pastate, Vilniaus Šnipiškių mikrorajone.
nuotrauka
2022-07-28 11:42
Šiaulių bankas suteikė 3,6 mln. eurų kreditą Klaipėdos Malūno parko teritorijoje plėtojamam „Parko pakrantės" daugiabučių namų kompleksui. Projektą vystanti nekilnojamojo turto plėtros įmonė „Eriadas" uostamiesčio būsto rinkai pasiūlys 100 įvairaus ploto butų.
nuotrauka
2022-07-27 14:57
Valstybės turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas jau netrukus pradės pastato, esančio Vytauto g. 28, Marijampolėje kapitalinį remontą bei modernizaciją. Bendros investicijos, kurios dengiamos Turto banko bei Europos Sąjungos fondų lėšomis, sieks 2,7 mln. eurų, o ats...
nuotrauka
2022-07-27 08:46
Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA), valdanti Pagalbos verslui fondą (Fondą), suteiks papildomą 5 mln. eurų finansavimą vienai didžiausių inžinerinių sprendimų, pramoninių įrenginių gamybos ir statybos įmonei „Montuotojas“. Remiantis Fondo investavimo periodu pasirašyta sutartimi, Fondas p...
nuotrauka
2022-07-26 08:42
SBA grupės investicijų valdymo įmonė „Capitalica Asset Management“ įsigijo logistikos centrą Rygoje, šalia oro uosto. Tai jau trečioji fondo „Capitalica Green Logistics Fund“ investicija pastaraisiais metais. Fondas ir toliau tęsia plėtrą Baltijos šalių logistikos rinkoje ir per ateinančius metus ke...
nuotrauka
2022-07-22 13:48
Rudenį į KTU studentų miestelį sugrįžtantys studentai ir pirmakursiai galės mėgautis modernizuotomis universiteto erdvėmis: šiemet duris atvėrė naujasis studentų infocentras, daugiafunkcis centras su integruota biblioteka, o dvylikaaukščio bendrabučio atnaujinimo darbų pabaiga – ranka pasiekiama.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas