2021 rugsėjo 28 d. antradienis, 14:12
Reklama  |  facebook

Susitikime su Kultūros ministru aptarta ir Klaipėdos pašto ateitis

2021-07-09 15:45
Klaipėdoje lankantis kultūros ministrui Simonui Kairiui, viena iš pagrindinių temų susitikimo su miesto meru Vytautu Grubliausku metu – Klaipėdos centrinio pašto ateitis.
nuotrauka
Klaipėdoje lankėsi kultūros ministras S. Kairys. Dešinėje - Klaipėdos meras V. Grubliauskas. Klaipėdos m. sav. nuotr.


Minimos įmonės
Klaipėdos m. savivaldybė,

Aptartos pastato sutvarkymo ir įveiklinimo galimybės. Kultūros ministro komanda išsakė poziciją, jog paveldo saugojimas negali būti konservatyvus – paveldas turi būti gyvas ir tarnauti žmonių poreikiams, o norint pasiekti šį tikslą, būtina ir kompromisų paieška. Ministras informavo, jog derinami procesai dėl galimybių Kultūros ministerijai Klaipėdos ir Kauno centrinių paštų pastatus perimti savo žinion, taip pat siekiama suformuoti aiškią ir abejonių nekeliančią įveiklinimo koncepciją. Šiuo metu centrinio pašto pastatas priklauso AB „Lietuvos paštas“, kuris pavaldus Susisiekimo ministerijai.

„Objektas yra nei Kultūros ministerijos, nei savivaldybės, o „Lietuvos pašto“. Kol bus tokia neapibrėžta situacija, tol mes galime kalbėti, o objektas lieka sau. Tačiau matome ir „Lietuvos pašto“, ir Susisiekimo ministerijos konstruktyvų požiūrį, tad manau, kad tikrai galima įveikti šį klausimą. Dabar dedame daug pastangų ir procesai juda į priekį, kad abiejų centrinių paštų pastatai atsidurtų Kultūros ministerijos žinioje, Kultūros infrastruktūros centre, ir tokiu būdu jau valdydami patį procesą jau tikrai rastumėm geriausius sprendimus“, – pranešime cituojamas ministras.

Anot S. Kairio, Kultūros ministerija nuo pirmos dienos taip pat aiškiai deklaravo, kad būtina kokybiška ir visas suinteresuotas puses įtraukianti galimybių studija, kuri gebėtų suformuluoti tvarios veiklos viziją, kad būtų aišku, kaip šitas objektas galėtų gyvuoti ateityje.

„Visi procesai turėtų susieiti į vieną tašką – tiek galimybių studija, tiek formalūs sprendimai Vyriausybėje kalbant apie šių pastatų perėmimą ir aš tikrai tikiu, kad šios gražios vietos, tokie objektai tikrai turės ateitį ir šiais laikais. Mūsų tikslas, kad savivaldybė procese dalyvautų, ypač diskutuojant dėl šito objekto ateities vizijos. Mes tiesiog norime paruošti objektą tvariai ateičiai ir visi sprendimai tam yra daromi“, – sakė Simonas Kairys.

Anot mero Vytauto Grubliausko, Kultūros ministerijos siekis perimti pastatą savo žinion – gera žinia miestui.

„Kad Kultūros ministerija tampa ta institucija, kuri procesą vystys toliau perimdama pastatą iš „Lietuvos pašto“, manau, yra gera žinia ir Klaipėdai, ir visai kultūros bendruomenei. Šiandien sužibo gerokai ryškesnė viltis, kad galime kalbėti apie šito pastato perėmimą tolimesnėje ateityje, apie scenarijus, modelius ir variantus jo sutvarkymui. Šiandien aišku, kad atsakomybė už įveiklinimą greičiausiai bus ant miesto pečių, todėl turime girdėti bendruomenės siūlymus, kūrybinių organizacijų variantus ir išieškoti geriausius sprendimus, kurie atlieptų ir miesto galimybes, ir bendruomenės lūkesčius“, – sako V. Grubliauskas.

Anot mero, požiūris, kad miestas pastato perimti nenori, nėra teisingas.

„Kalba turi būti apie tai, kokios būklės turtą miestas gali perimti. Perimti atsakomybę, rūpesčius už sutvarkymą, už restauravimą – turbūt suprantame visi, kad tai sudėtinga misija. Jeigu kalbėti apie perėmimą objekto, kuris yra sutvarkytas ir turi tam tikrą viziją randant naujus papildomus finansavimo šaltinius tvarkyti jį ateityje, miestas tikrai nesakys, kad to nenori“, – sako meras.

Susitikimo metu taip pristatyta Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro rekonstrukcijos eiga, aptartos bendradarbiavimo galimybės, susijusios su Klaipėdoje veikiančių Kultūros ministerijai pavaldžių įstaigų veikla, kultūros projektais, akcentuota sklandesnio bendradarbiavimo būtinybė derinant investicinius projektus su kultūros paveldu susijusiuose objektuose ir teritorijose – Klaipėdos piliavietėje, Kūlių Vartų g. ir kt.

Statybunaujienos.lt
Savivaldybėse

nuotrauka
2021-09-28 06:30
Dalyvaujamojo biudžeto projektų, už kuriuos konkurse „Gyventojų iniciatyvos“ balsavo rajono gyventojai, įgyvendinimas įgauna pagreitį.
nuotrauka
2021-09-24 06:10
Mokslo metų pradžia vaikams ir pedagogams dažnai tampa ne tik džiaugsmu, bet ir iššūkiu po atostogų grįžti į disciplinuotą rutiną. Kad mokymosi ir darbo aplinka nekeltų rūpesčių ir būtų maloni bei komfortiška, Vilniaus vystymo kompanija ugdymo įstaigas atnaujina ir modernizuoja.
nuotrauka
2021-09-22 18:24
Šiandien, rugsėjo 22 d., Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas galutine instancija išnagrinėjo Maskvos namų apeliaciją, kuria buvo skųstas pirmos instancijos sprendimas atmesti Maskvos namų skundą Savivaldybei dėl atsisakymo derinti projektinius pasiūlymus Maskvos namų statybai (savavališkos...
nuotrauka
2021-09-22 11:22
Su Rinktinės gatve Vilniuje besiribojančiame sklype Ceikinių g. 2 planuojamas naujas daugiafunkcis administracinių ir viešbučio pastatų kvartalas.
nuotrauka
2021-09-21 10:26
2021 m. liepos 1 d. įsigaliojus LR teritorijų planavimo įstatymo pakeitimams, statytojams atsirado galimybė didinti sklypų užstatymo intensyvumą, už tai įsipareigojant dalį būstų perduoti į savivaldybės būsto fondą. Ekspertų vertinimu, ši galimybė slepia savyje ir rizikas: užstatymo intensyvumo didi...
nuotrauka
2021-09-18 07:12
Pernai pradėjusioje veikti patalpų ir sporto erdvių nuomos sistemoje „Active Vilnius“ Vilniaus miesto savivaldybė vėl organizuoja viešus nuomos aukcionus. Po pirmojo aukciono, skirto komercinei patalpų ir aikštynų nuomai, sulaukusi partnerių pastebėjimų savivaldybė atliko aukcionų vykdymo tvarkos pa...
nuotrauka
2021-09-17 10:20
Klaipėdos apygardos teismo teisėjų kolegija nusprendė kreiptis į Regionų apygardos administracinį teismą su prašymu ištirti, ar Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintos Klaipėdos tvarkymo ir švaros taisyklės neprieštarauja įstatymams.
nuotrauka
2021-09-16 14:14
Rudenį sostinė pasitiko atnaujinusi 6 tiltus ir viadukus, kurie tapo patogesni pėstiesiems, turintiems individualių poreikių, bei tėvams su vežimėliais. Dar vienam tiltui, kuris po rekonstrukcijos bus pritaikytas dviratininkams ir pėstiesiems, atlikta ekspertizė, o darbai bus pradėti jau kitąmet.
nuotrauka
2021-09-14 12:55
Baigtos naujojo Klaipėdos miesto bendrojo plano derinimo procedūros. Sulaukus teigiamos Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI) išvados, nebeliko kliūčių baigiamajam etapui – plano svarstymui Savivaldybės tarybos komitetuose ir tvirtinimui taryboje.
nuotrauka
2021-09-14 06:32
Klaipėdoje atidaryta atnaujinta, šiuolaikinius reikalavimus atitinkanti ir moderni sporto bazė – Paryžiaus Komunos gatvėje esanti Klaipėdos futbolo mokykla.
nuotrauka
2021-09-10 06:12
Iki spalio 1 d. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) priima paraiškas paramai, skirtai gyvenamiesiems būstams prijungti prie centralizuotų nuotekų tvarkymo sistemų aglomeracijose, turinčiose daugiau kaip 2 tūkst. gyventojų. Jas gali teikti viešieji geriamojo vandens tiekėjai ir nuotekų tvarkyto...
nuotrauka
2021-09-10 05:31
Po teisminių ginčų RUAB „Šiaulių plentas“ ir RUAB „Žemaitijos keliai“ savo jėgomis, medžiagomis ir lėšomis atliks rangos darbus Naujosios Akmenės centre – bus šalinami defektai.
nuotrauka
2021-09-08 17:07
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atliko Vilniaus miesto savivaldybės teisės aktų, reglamentuojančių statytojų atleidimą nuo savivaldybės infrastruktūros plėtros įmokos mokėjimo arba jos sumažinimo, antikorupcinį vertinimą. Nustatyta, kad kriterijai, kuomet nuo įmokos gali būti atleidžiama arba įmoka...
nuotrauka
2021-09-07 10:12
Pramoninėms sostinės vietoms transformuojantis į darnias miesto zonas, Drujos g. 2 esantį pramoninės paskirties pastatą rengiamasi rekonstruoti į administracinį, o jo projektiniai pasiūlymai netrukus nuotoliniu būdu bus pristatyti visuomenei.
nuotrauka
2021-09-06 06:55
Beveik 36 km ilgio dviračių tako Kuršių nerijoje ruožą planuojama rekonstruoti per kelerius metus – tai bus didžiausias visų Lietuvoje per artimiausius kelerius metus numatomų dviračių takų rekonstrukcijos projektų.
nuotrauka
2021-09-06 06:25
Panevėžio rajone daugėja fotovoltinių elektrinių, įrengtų ant visuomeninės paskirties pastatų. Birželio pradžioje pradėjo veikti 30 kW galios fotovoltinė elektrinė ant Raguvos gimnazijos stogo, o rugpjūčio 26 dienos posėdyje Panevėžio rajono savivaldybės taryba pritarė Klimato kaitos programos proje...
nuotrauka
2021-09-03 15:47
Buvusio Šv. Jokūbo ligoninės komplekso teritorijoje tarp Vasario 16-osios, J. Tumo-Vaižganto, A. Goštauto g. ir Lukiškių a. prasideda rekonstrukcijos ir statybos darbai, kuriuos baigus duris atvers viešbučio pastatų kompleksas, administracinės paskirties pastatai, restoranai, kavinės ir parduotuvės....
nuotrauka
2021-09-02 15:39
Skaičiuojama, kad Kretingos miesto ir rajono teritorijoje yra 37 statiniai, kurių techninė būklė neatitinka esminių statiniams keliamų techninių reikalavimų. Todėl šiems objektams siūloma taikyti maksimalų 3 proc. tarifą nuo nekilnojamojo turto mokestinės vertės.
nuotrauka
2021-09-01 17:24
Naujuosius mokslo metus pradėjo daugiau kaip 10 tūkst. Kauno rajono moksleivių, o Užliedžių ir Ramučių pradinių bei Šlienavos pagrindinės mokyklos bendruomenės įžengė į naujas patalpas.
nuotrauka
2021-08-31 09:57
Vasaros pradžioje prasidėjęs intensyvus vadinamojo Kauno pilies žiedo ir jo prieigų kapitalinis remontas sparčiai artėja pabaigos link. Kaip ir buvo planuota, dar pirmąją rudens dieną eismas bus paleistas pačioje žiedinėje sankryžoje ir P. Vileišio tiltu.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse