2024 vasario 26 d. pirmadienis, 13:56
Reklama  |  facebook

Sužavėkite aplinkinius: šventinio stalo dekoro ir serviravimo tendencijos

2023-11-29 13:25
Iki Kalėdų liko mažiau nei mėnuo, todėl neišvengiamai pradedame galvoti apie dovanas artimiesiems, Kalėdų eglutės puošybą, jaukias dekoracijas. Namų dekoratorė Karolina Kandrotė siūlo nepamiršti ir kalėdinio stalo dekoro – pasirinkti tinkamas spalvas, medžiagas ir šventiškai paserviruoti.
nuotrauka
Pranešimo autorių asociatyvinė nuotrauka


Šventinis stalo dekoras įneša ne tik jaukumo, bet ir kuria pakilią nuotaiką. Pasak specialistų, norint, kad stalas atrodytų estetiškai bei gražiai, geriau dekoracijų naudoti saikingai.

Išlaikykite vientisą stilistiką

Galvojant apie šventinio stalo dekorą, dekoratorė K. Kandrotė siūlo išlaikyti vientisą stilių. „Jei namuose vyrauja klasikinis stilius, ramios spalvos ir daug natūralių paviršių ant stalo, rinkitės klasikinį ir stalo dekorą. Jums puikiai tiks sodri raudona spalva, klasikinės baltos/kreminės aukštos žvakės, subtilūs auksiniai elementai – žvakidės, servetėlių žiedai“, – dalijasi patarimais dekoratorė.

O jei jūsų namai skandinaviško stiliaus, juose vyrauja minimalizmas, švara ir estetika, pašnekovė rekomenduoja rinktis daugiau natūralių elementų, eglės šakelių, kankorėžių, naudoti daugiau kreminės/rudos spalvos atspalvių bei pagyvinti sodria žalia spalva.

Ji taip pat siūlo nepalikti stalo puošybos paskutinei minutei: „Apgalvokite jo dekorą iš anksto, galbūt daug ką galite pasidaryti patys, o galbūt tam tikrų akcentų teks paieškoti ilgiau“.

Nepamirškite rožinės spalvos

Dekoratorės teigimu, šios šventės spalvų gama nesiskirs nuo praėjusių. „Per šventes dažniausiai įtraukiamos aukso ir sidabro spalvos, jos suteikia elegancijos, prabangos bei šventiškumo. Raudona ir žalia – švenčių klasika, kurią pasirinkę niekuomet nesuklysite. Jei renkantis indus nedrąsu derinti spalvas, derinkite klasikinius variantus, pavyzdžiui, baltą spalvą su stiklu. Tiek stiklas, tiek balta spalva dera prie raudonos spalvos dekoro ir žalių ar kreminių atspalvių“, – pabrėžia specialistė.

Taip pat siūloma įtraukti rožinio dekoro – ši spalva šiuo metu mėgstama tiek dekoruojant Kalėdų eglutę, tiek kuriant namų interjerą. O dekoruojant šventinį stalą, galima pasirinkti švelniai rožinės spalvos polėkštes.

Freepik nuotr.

Kaip serviruoti šventini stalą?

Laikytis serviravimo taisyklių ir tuo pačiu stalui suteikti šventinės išvaizdos gali atrodyti nelengva užduotis. Todėl K. Kandrotė dalijasi atmintine, kad stalą papuoštumėte greitai ir prabangiai.

Staltiesė. Ruošdami Kūčių stalą, ant stalo dėkite klasikinės baltos spalvos medvilnės ar lininę staltiesę, kuri suteiks jaukumo ir šilumos. Jei dengiate Kalėdų stalą, naudokite ryškiai arba tamsiai raudonos spalvos staltiesę. Norint sukurti šventinę atmosferą, rinkitės aksomą, natūralaus pluošto audinius, venkite sintetikos.

Indai. Šventinis laikotarpis – tinkamas laikas ir šventiniams servizams. Todėl drąsiai traukite pačius gražiausius savo turimus indus. Kūčių ir Kalėdų vakarienei rinkitės baltas lėkštes su minimalia tekstūra ar raštais. Tik nepersistenkite – šventinis stalas jau ir taip būna labai gausus, todėl lengva paslysti ir sukurti chaosą. Jei norite įtraukti ir įdomesnių, nestandartinių formų indų, naudokite jų minimaliai – tai gali būti pagrindinio patiekalo lėkštė arba mažos lėkštutės padažams.

Stiklinės. Rinkitės puošnesnes taures, stiklines, gėrimus įpilkite į grafinus. Jie gali būti ir grūdinto stiklo – tai suteiks stalui „svorio“ bei prabangos.

Įrankiai. Tai puiki proga išsitraukti auksinės spalvos įrankius ir jais pagyvinti stalą. Tokie įrankiai derės su auksinės spalvos žvakėmis, žvakidėmis ir servetėlių žiedais. Jei auksinės spalvos dekoro neplanuojate turėti, tuomet rinkitės klasikinės – sidabrinės spalvos įrankius. Nes auksinės detalės turi susižaisti tarpusavyje, o jei jos neturės su kuo derėti, vyraus netvarkos įspūdis.

Kiti šventiniai akcentai. Šventinį stalą galima pagyvinti ir tam tikrais elementais. Šventėms tiks aukštos, spiralės formos žvakės, jos suteiks žaismingumo. Servetėlės – ne mažiau svarbus akcentas, tik geriau vietoje vienkartinių rinkitės medžiagines, medvilnines. Kurkite prabangos įspūdį. Jas galima sulankstyti įvairiais būdais, pavyzdžiui, šiais metais populiarus rišimo būdas – kaspinas, galbūt verta išbandyti?
Dekoras. Nepamirškite ant stalo ir gamtos motyvų. Eglės šakų takelis ar pamerktos dekoratyvinės spanguolės sukurs dar daugiau jaukumo jūsų namams. 
Statybunaujienos.ltArchitektūra. Interjeras

nuotrauka
2024-02-26 12:46
Vasario 23 dieną, antrųjų Rusijos karo prieš Ukrainą metinių išvakarėse, Europos, Ukrainos ir pasaulio architektūros ir urbanistikos profesionalams buvo pristatyta naujai steigiama Naujojo Europos Bauhauso (NEB) laboratorija „Viešoji infrastruktūra Ukrainai“. Tai pirmoji lietuviškos organizacijos in...
nuotrauka
2024-02-22 10:12
Daugeliui neatskiriamas kiekvieno ryto įprotis yra mėgstamos kavos puodelis. Modernūs ir funkcionalūs kavos aparatai tapo patikimais pagalbininkais ruošiant šį nepakeičiamą ryto gėrimą. Visgi rytinis kavos ruošimo ritualas toks svarbus ne tik dėl rezultato, bet ir paties proceso. Kad jis būtų lengve...
nuotrauka
2024-02-15 10:10
Dalimis tvarkomi Astravo dvaro sodybos rūmai pamažu atgauna savo buvusį grožį. Šią savaitę pasirašytas Astravo dvaro sodybos rūmų Belvederio fasadų remonto darbų priėmimo aktas.
nuotrauka
2024-02-14 08:42
Kuriant namų interjerą, vienas iš svarbiausių uždavinių yra grindų ir baldų derinimas. Grindys yra interjero pagrindas, o baldai – akcentai, kurie suteikia asmeninio charakterio. Šiame straipsnyje suteiksime gaires, kaip derinti grindis ir baldus, kad sukurtumėte jaukią ir patrauklią namų aplinką.
nuotrauka
2024-02-09 12:31
Vasario 16-ąją apdovanojimas už metų darbą Klaipėdai bus įteiktas entuziastingiems kultūros paveldo puoselėtojams – verslininkui Augustinui Jankevičiui ir paramos fondo „Augustus“ vadovui Arvydui Urbiui. Jų pastangomis buvusiame Klaipėdos dujų fabriko pastatų komplekse atgimė du išskirtiniai past...
nuotrauka
2024-02-07 07:27
Naujos kartos „hansgrohe iBox universal 2“ – tai patobulintas „hansgrohe iBox universal“, kuris nepraranda populiarumo jau 23-jus metus. Patobulinto įrenginio esmė – novatoriška paslėpta potinkinė technologija „iBox universal 2“, kuri idealiai tinka vonios kambariui įrengti.
nuotrauka
2024-02-06 11:07
Kaip ir ieškant naujų namų, taip ir renkantis biurą – klausimų daugelis turi daugiau nei atsakymų. Kaip išsirinkti biurą, kurio nereikėtų palikti po vienerių metų?
nuotrauka
2024-02-06 10:46
Vilniaus Antakalnio kapinėse baigiami sovietinius karius vaizdavusio paminklo demontavimo darbai – nukeliamas postamentas ir aukuras.
nuotrauka
2024-02-06 08:43
Turto banko, kartu su Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacija skelbtame naujojo teismų pastato Klaipėdoje architektūriniame konkurse sulaukta 11 projektų pasiūlymų. Geriausią projektą išrinks komisija, sutartį su laimėtoju ketinama pasirašyti antrąjį metų ketvirtį.
nuotrauka
2024-02-05 10:35
Statybos sektoriaus vystymo agentūra (SSVA) savivaldybių vyriausiesiems architektams pristatė nuo vasario 1 d. įsigaliojusius pokyčius, susijusius su Lietuvos bendrojo plano sprendinių įgyvendinimu.
nuotrauka
2024-02-02 12:38
Naujas postūmis siekiant atgaivinti Klaipėdos centrinio pašto kompleksą – Klaipėdos savivaldybės ir Kultūros ministerijai pavaldžios biudžetinės įstaigos Kultūros infrastruktūros centro atstovai aptarė artimiausius galimus žingsnius, kad procesas pajudėtų. Pačiame pašto komplekse vykusio susitikimo ...
nuotrauka
2024-01-31 15:08
Ne paslaptis, kad svajojant apie nuosavus namus, neretai kyla daugybė klausimų. Žvalgomės geriausio varianto – ieškome būsto su potencialu, kuriame galėtume realizuoti savo idėjas ir sukurti saugią, jaukią bei visiems poreikiams lanksčią erdvę. Natūralu, kad šių svajonių išsipildymui koją dažnai pak...
nuotrauka
2024-01-26 07:59
Jau daugiau nei 20 metų sostinės gimtadienį vainikuoja Vilniaus garsinančių lyderių apdovanojimai. Už idėjas ir darbus Vilniui, miesto puoselėjimą ir garsinimą kasmet Šv. Kristoforo statulėlėmis apdovanojami iškiliausi vilniečiai. Reikšmingiausi miesto apdovanojimai įteikt dešimt laureatų.
nuotrauka
2024-01-24 14:07
Klaipėdos savivaldybė praneša numačiusi šiais metais skirti lėšų F. W. Argelanderio mokslo ir meno centro koncepcijai parengti, kad Klaipėdos centrinis paštas galėtų atgimti. Planuojama, kad Kultūros ministerijai pavaldi biudžetinė įstaiga Kultūros infrastruktūros centras artimiausiu metu pradės cen...
nuotrauka
2024-01-22 16:43
Praėjusią savaitę Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje (Trakų g. 9) buvo pristatyti beveik dešimtmetį trukę skliautų tapybos restauravimo darbai. Pagrindinės navos skliautuose atsivėrė unikalūs sienų tapybos kūriniai.
nuotrauka
2024-01-17 16:03
Aplinkos ministerija parengė ir teikia derinti Architektūros kokybės vertinimo metodiką, kuri leis sukurti aiškesnę ir skaidresnę architektūros kokybės vertinimo sistemą, iš anksto žinomą visiems, dalyvaujantiems statinių projektavimo ar teritorijų planavimo procesuose.
nuotrauka
2024-01-16 14:22
Daugiau nei 2 mlrd. eurų vertės Norvegijos sostinėje Osle kylantis Vyriausybės kvartalas savo šalyje sulaukia ne mažiau dėmesio ir diskusijų nei A. Goštauto kvartalo transformacijos projektas Lietuvoje. Iššūkiai ir klausimai, kuriuos sprendžia norvegai panašūs: susisiekimas, saugumas, siekis kurti n...
nuotrauka
2024-01-15 14:47
Dažų gamintojas „PPG Tikkurila" 2024-ųjų metų spalva išrinko persikinio atspalvio „Nude in Nizza". Šis atspalvis spinduliuoja šilumą, atspindi gerumą, meilę ir žaismingumą.
nuotrauka
2024-01-10 09:31
Jei įsivaizduojate tipinį daugiabučių rajono kiemą, tikriausiai mintyse iškyla asfaltuotos automobilių aikštelės vaizdas. O žiemą apsnigtuose daugiabučių kiemuose vietos automobiliams net neužtenka, todėl vairuotojai palieka juos ant takų ar pievelių. Ar gali kiemas būti kitoks? Tvarios miestų ir in...
nuotrauka
2024-01-08 13:36
Nuo sausio mėnesio Vilniaus miesto savivaldybės specialistai analizuos, kaip praktiškai pritaikomas ir įgyvendinamas pagrindinis miesto teritorijų planavimo dokumentas – bendrasis miesto planas. Į stebėsenos procesą įsitrauks ir nepriklausomi ekspertai.

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras