2024 liepos 15 d. pirmadienis, 11:28
Reklama  |  facebook

Švedijoje statoma viena išmaniausių gyvenamųjų namų bendruomenių pasaulyje

2023-11-20 13:31
Švedų statytojai pristato naujovę – išmaniąsias namų bendruomenes, kuriose energija ne tik gaminama, bet ir optimizuojama, taip sumažinant sąskaitas bei siūlant tvarų, modernų gyvenimą. Joje pritaikomi sprendimai dėl panašaus klimato gali tapti sektinu pavyzdžiu ir Lietuvos NT rinkai.
nuotrauka
ABB nuotr.


Minimos įmonės
ABB, UAB

Šiuo metu Brobyholmo mieste statomi nauji gyvenamieji namai dėl įdiegtų technologijų apjungimo taps viena išmaniausių gyvenamųjų namų bendruomenių pasaulyje. Gyventojus pasieks mažesnės sąskaitos už energiją ir džiugins geresni tvarumo rodikliai. Tai pirmieji namai, kuriuose vienoje programoje integruotas visiškai holistinis išmaniųjų buitinių prietaisų asortimentas: žaliuzių valdymas ir ŠVOK (šildymas, vėdinimas, oro kondicionavimas), saulės energijos sistemos ir elektromobilių įkrovimas.

Eksperimentinis išmaniųjų būstų projektas

Pasak projekto autorių, šie namai bus pirmieji, kuriuose bus galima naudotis vienu holistiniu išmaniųjų namų sprendimu naudojant bendrą „ABB-free@home" ir „Samsung SmartThings" sistemą, užtikrinančią sklandų namų ūkio valdymą. Visi išmaniųjų namų produktai ir prietaisai bus sklandžiai bei saugiai sujungti per išmaniąją programėlę arba įrenginį.

ABB

UAB ABB nuotr.

Energijos dalijimosi technologijos ir sistemos bus pagrindinis elementas, leidžiantis optimizuoti energijos valdymą naujajame namų kvartale. Dalijantis energija bus sinchronizuojami pagrindiniai bendruomenės elektros įrenginiai, pavyzdžiui, elektromobilių įkrovikliai ir saulės inverteriai, siekiant optimizuoti energijos vartojimą ir valdant apkrovas.

Išmaniuosius prietaisus, pavyzdžiui, šilumos siurblius, skalbykles ir indaploves, bus galima užprogramuoti taip, kad jie veiktų tada, kai elektros energijos tarifai yra mažiausi ir kai saulės energijos yra sukaupta pakankamai. Ant kiekvieno namo įrengti saulės moduliai įkraus saulės energijos kaupiklius-baterijas visos bendruomenės reikmėms.

Kadangi energijos kainos išlieka vienu svarbiausių gyventojų rūpesčių, projekte taip pat numatyta veiksminga energijos valdymo sistema, kuri išsamiai matuoja energijos suvartojimą, automatiškai reguliuoja vidaus apšvietimą pagal šviesą lauke ir optimizuoja vėsinimo bei šildymo sistemas pagal lauko temperatūrą ar saulės spinduliuotę.

Išmanioji bendruomenė, pasižyminti naujausiomis technologijomis ir maža anglies dioksido emisija – sukurta mūsų ateičiai. Naujasis išmaniųjų bendruomenių projektas Švedijoje atspindi ABB ateities viziją ir tikslus – sutaupyti energiją, neutralizuojant anglies dioksido išmetimą, mažinant klientų sąskaitas ir pasiūlant jiems tvarų, modernų gyvenimą.

ABB

UAB ABB iliustracija

Išmaniųjų namų bendruomenių vertė gyventojams

Energijos taupymas. Pastatuose įrengti išmanieji spendimai – energijos suvartojimo monitoringas, automatinių jungiklių, reguliuojančių vidaus apšvietimą atsižvelgiant į šviesą lauke, įrengimas ir vėsinimo/šildymo sistemų optimizavimas atsižvelgiant į lauko temperatūrą – sukurs sąlygas efektyviam namų ūkių energijos valdymui. Fotovoltinės energijos gamybos, tinklo tarifų ir vartojimo modelių prognozavimas leis optimizuoti energijos vartojimą bendruomenės lygmeniu, o tai lems mažesnes išlaidas visiems namų ūkiams.

Dalijimasis energija.
Siekiant sinchronizuodami energijos naudojimą, sumažinti sąskaitas ir optimizuoti apkrovų valdymą namuose esantys įrenginiais sąveikaus tarpusavyje. Tikimasi, kad visuose Brobyholmo pastatuose įrengus fotovoltines (PV) sistemas ir pritaikius virtualų energijos dalijimosi sprendimą bus galima panaudoti beveik visą šioje teritorijoje pagamintą energiją. Taip bus užtikrinta, kad bendruomenė taps mažiau priklausoma nuo pagrindinio tinklo ir sumažės gyventojų išlaidos.

Saugumas. Įvairiomis funkcijomis, įskaitant įspėjimus apie atidarytus langus ir duris, pranešimus apie vandens nutekėjimą su galimybe užsukti pagrindinį vožtuvą, kad būtų išvengta žalos, ir pranešimus, jei durys ir langai atrakinami, kai nieko nėra namuose, su galimybe juos užrakinti nuotoliniu būdu, bus didinamas saugumas.

Komfortas ir patogumas. Įjungiant išankstinius nustatymus, bus kuriamas kasdienis patogumas. Pavyzdžiui, „pabudimo režimas", kuris ryte automatiškai atidengs užuolaidas ir įjungs šviesą, „miego režimas", kuris išjungs šviesą ir sumažins kondicionieriaus keliamą triukšmą. Be to, sprendimai leis nuotoliniu būdu stebėti ir valdyti temperatūrą, apšvietimą, žaliuzes bei buitinę techniką.
Statybunaujienos.ltAutomatika, pramonės inžinerija

nuotrauka
2024-05-06 09:01
Išmanūs namai – tai pastatas ar butas, suprantantis savininko poreikius. Jame visos valdymo sistemos bendrauja tarpusavyje, o pats valdymas yra labai paprastas. Ar daugiau komforto suteikianti bei sutaupyti leidžianti moderni namų valdymo sistema yra tokia pat patikima ir saugi?
nuotrauka
2024-04-24 08:09
Seniausia alaus darykla Lietuvoje aktyviai atsinaujina. Prieš porą metų „Gubernijos" darykloje modernizuota pagrindinė gamybos linija, kurioje gėrimai pilstomi į skardines. Dabar atėjo laikas modernizuoti kitas dvi linijas, kuriose produkcija pilstoma į PET plastiko butelius ir KEG statines. Kartu s...
nuotrauka
2023-12-19 10:50
Svajonių namai daug kam dar sunkiai pasiekiami dėl milžiniškų nekilnojamo turto kainų ir brangių paskolų. Šį ratą pastaruoju metu papildo dideli nuomos mokesčiai bei infliacija su ją sunkiai besivejančiais atlyginimais, tad nenuostabu, kad kitokie galimi statybos procesai ir jų potencialas atpiginti...
nuotrauka
2023-11-20 09:25
Maišiagalos radioaktyviųjų atliekų saugykloje (MRAS) sėkmingai atlikti radioaktyviųjų atliekų tvarkymo įrangos ir sistemų bandymai, kurie parodė, kad visi įrenginiai tarpusavyje veikia saugiai, suderintai, o bendros objekto eksploatavimo ypatybės ir charakteristikos atitinka numatytus projektinius s...
nuotrauka
2023-09-12 16:22
Valstybinė darbo inspekcija informuoja, kad Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministro įsakymu buvo patvirtintas „Nuolatinę potencialiai pavojingų įrenginių priežiūrą atliekančių asmenų kvalifikacijos arba specialiųjų žinių ir įgūdžių reikalavimų nustatymo aprašas".
nuotrauka
2023-08-23 16:15
Šiuolaikinės technologijos keičia pramonės pasaulį, siūlydamos naujoviškus sprendimus mašinų ir sistemų efektyvumui ir tikslumui didinti. Fotoelektriniai jutikliai yra viena iš pažangių priemonių, lemiančių šią technologinę revoliuciją. Tačiau kaip juos palyginti su tradiciniais aptikimo metodais? A...
nuotrauka
2023-03-15 08:09
Vakarų investuotojai domisi Lietuva, bet kasmet smunka moksleivių rezultatai, o norinčių studijuoti inžinerinius mokslus studentų skaičius vis mažėja. Tai paskatino Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės asociaciją LINPRA išsikelti ambicingą tikslą – Lietuva 2030 inžinerijos šalis. Tam būtini...
nuotrauka
2022-07-22 09:52
Vis garsiau kalbama, kad Lietuvos verslui, norinčiam išlikti konkurencingu, neišvengiamai būtina galvoti apie veiklos efektyvumą. Vienas iš kelių į kokybės gerinimą, produktyvumo didinimą, sąnaudų mažinimą ir darbuotojų saugą – robotizacija. Tačiau Lietuvos įmonės neskuba investuoti į robotus.
nuotrauka
2022-07-18 15:07
Bendradarbiaudama su „virtualios elektrinės“ paslaugas teikiančiu Estijoje įkurtu startuoliu „Fusebox“, „Caverion Lietuva“ savo klientams galės pasiūlyti išmanią elektros energijos valdymo sistemą, kuri padės sumažinti iki 50 000 tonų anglies dvideginio per metus. Ši sistema taip pat leis prisidėti ...
nuotrauka
2022-06-09 10:56
Rinkos tyrimų įmonės sutaria – pasaulinis robotikos sektorius iki 2030 m. patirs spartų augimą. Nors šis sektorius Lietuvoje dar tik pradinėse vystymosi stadijose, ekspertai skatina paversti jį strategine sritimi ir taip sparčiau skaitmenizuoti pramonę bei kitus sektorius.
nuotrauka
2022-02-21 07:32
GIPL – tai pirmoji ir vienintelė Lietuvos gamtinių dujų jungtis, sujungianti mus su Vakarais. Šis projektas vertinamas ir kaip energetinio saugumo priemonė, ir kaip dar vienas energijos tiekimo šaltinis, sudarantis galimybę įsigyti pigesnių dujų iš Europos visos dujų rinkos, ir praplėsti SGD termina...
nuotrauka
2021-12-07 11:26
Istorine, religine ir kultūrine prasme unikali Vilniaus Šv. Stanislovo ir Šv. Vladislovo arkikatedra bazilika prieš daugiau nei dešimtmetį tapo ir vienu pirmųjų moderniai valdomų visuomeninių pastatų Lietuvoje. 2003-iaisiais joje įdiegus, o šiemet renovavus JUNG KNX standarto išmanaus namo sistemą, ...
nuotrauka
2021-12-06 11:25
KTU mokslininkai pasiūlė dirbtiniu intelektu grįstą metodą, kuris triukšmingoje aplinkoje ne tik padeda aptikti įvairius gedimus laiku, bet ir yra tvarus aplinkai metodas – gedimo aptikimo procesas lengvai skaitmenizuojamas, o senų, puikiai veikiančių pramonės įrengimų keisti nereikia.
nuotrauka
2021-08-30 08:23
Rizikos kapitalo fondas „CoInvest Capital“ kartu su verslo angelais investuoja 400 tūkst. EUR į mobiliosios robotikos bendrovę „Rubedos“. Gautą investiciją bendrovė naudos robotų navigavimo technologijai, automatizuojančiai logistikos centrų veiklą, sukurti.
nuotrauka
2021-07-22 10:24
Ankstyvoje paauglystėje pradėjęs domėtis šiuolaikinės elektrotechnikos ir išmanių technologijų galimybėmis, šiandien šešiolikmetis Skirmantas Skurdenis – jauniausias tarptautinį KNX sertifikatą turintis išmaniojo namo sistemos diegėjas Lietuvoje. Vaikino planuose – savarankiškai nuo A iki Z suprojek...
nuotrauka
2021-07-12 09:09
Vilniuje, greta Molėtų plento, pradėta Gamybos inovacijų slėnio pastato statyba. Čia gamybos įmonės, startuoliai, technologijų kūrėjai ir tyrėjai galės testuoti inovatyvias savo idėjas, kurti skaitmenines inovacijas ir prototipus, vykdyti mažaserijinę gamybą.
nuotrauka
2021-05-31 08:56
„Caverion Lietuva‟ ir „Technopolis Lietuva‟ tęsia bendradarbiavimą naujame „Technopolio Beta“ pastato atnaujinimo projekte. „Caverion Lietuva‟ 10-ies aukštų ir 22,7 tūkst. kv. m ploto pastato rekonstrukcijos projekte organizuoja statybinės bei inžinerinės dalies atnaujinimą.
nuotrauka
2021-05-28 10:48
Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos (LINPRA) nariai pritarė siūlymui atsižvelgti į tarptautinę praktiką bei didėjančią technologijų reikšmę narių veikloje ir papildė asociacijos pavadinimą. Auganti bendruomenė taip pat sutarė laikytis aukštų profesinių standartų, kuriuos įtvirtino Etikos kodek...
nuotrauka
2021-05-21 10:50
Siekdama populiarinti studijas technologijos ir inžinerijos mokslų kryptyse, „Teltonika“ įmonių grupė įsteigė 90 tūkst. eurų stipendijų fondą būsimiems KTU pirmakursiams, pasirinkusiems šias studijas.
nuotrauka
2021-05-13 16:27
Vilniuje, Lvovo g. 37 duris jau atvėrė vienas inovatyviausių verslo centrų Lietuvoje. Šiuolaikiškiems A+ energinės klasės pastato reikalavimams, užsakovo bei nuomininkų poreikiams ir lūkesčiams atliepti, „Caverion Lietuva“ 8 aukštų, 23.000 kv. m bendro ploto pastate įrengė didelės apimties ateities ...

Statybunaujienos.lt » Automatika, pramonės inžinerija

nuotrauka

Įmonės GERBŪVIO PROJEKTAI apyvartas augina plečiamas paslaugų paketas ir kelių projektai

Įmonė „Gerbūvio projektai“ įgyja pagreitį. Jau trečius metus sparčiai auga užsakymų portfelis, o nuo 2020 m. apyvarta kasmet auga kone dvigubai. 2023-aisiais įmonė tempo nemažino.