2024 gegužės 21 d. antradienis, 10:45
Reklama  |  facebook

Techninė priežiūra ir išmaniosios technologijos. Kaip per tą patį laiką kontroliuoti daugiau objektų ir tai daryti kokybiškiau

2023-10-10 07:34
Statinio statybos techninio prižiūrėtojo darbų sąrašas itin ilgas: nuo kontrolės, kad būtų statoma pagal projektą, naudojant kokybiškus gaminius ir įrenginius, iki atliktų darbų kokybės ir masto bei dokumentų rengimo. Darbų apimtys, ypač dirbant keliuose objektuose, į tradicinę 8 valandų darbo dieną netelpa. Todėl šios srities specialistai ieško priemonių, efektyvinančių jų darbą ir taupančių laiką.
nuotrauka
„Einpix“ nuotr.


Minimos įmonės
Gorikliai, MB
Einpix,

„Specialistams, vykdantiems statybos techninę priežiūrą, svarbu, kad šis procesas būtų aiškus, kokybiškas, teisingas visiems statybos dalyviams. Tradicinėmis priemonėmis tokį siekį įgyvendinti itin sudėtinga arba tai užima neadekvačiai daug laiko, – tvirtina inžinierius Ridas Verpečinskas, MB „Gorikliai“ statybų techninės priežiūros vadovas. – Situacija kardinaliai pasikeitė, pradėjus naudoti išmaniąsias technologijas, vykdant techninę priežiūrą.“

MB „Gorikliai“ jau metus techninę priežiūrą vykdo, naudodamiesi „Einpix“. Tai yra lietuvių įmonės sukurtas įrankis, kuriuo, be kitų funkcionalumų, galima efektyviai vykdyti techninę priežiūrą, tvarkant statybos ar kitus defektus, planuojant darbus kalendoriuje.

Aiški ir greita komunikacija realiu laiku

Kaip pastebi inžinierius R.Verpečinskas, vykdant techninę priežiūrą svarbu visiems proceso dalyviams aiškiai komunikuoti, nes būna situacijų, kai apibūdinimas žodžiu gali būti suprantamas skirtingai. Todėl sudėtinga išvengti konfliktų, o aiškinimasis užima daug laiko. „Einpix“ leidžia šį procesą atlikti greitai, aiškiai, vizualiai.

GORIKLIAI RIDAS VERPEČINSKAS

Ridas Verpečinskas, 
MB „Gorikliai“ 
Statybų techninės
priežiūros vadovas. 
MB „Gorikliai“ nuotr. 

„Darbas tapo kur kas paprastesnis, nes ši programa leidžia užfiksuoti defektus, nurodyti tikslią defekto vietą ir aktualiems proceso dalyviams stebėti vykdymą realiu laiku. Lygiai taip pat gauname atgalinę informaciją, kai defektas ištaisytas. Šią komunikaciją, vykstančią tarp techninio prižiūrėtojo ir rangovo, kuris atsakingas už defekto pašalinimą, gali stebėti ir kiti komandos nariai, kuriems ši informacija aktuali, bei užsakovai. Tai reiškia, kad mums nebereikia atskirai informuoti užsakovų, kitų suinteresuotų pusių“, – vardija privalumus techninės priežiūros vadovas R.Verpečinskas.

Dirba mažiau, o padaro daugiau

Išmaniosios technologijos pakeitė ne tik komunikavimą. 17 metų techninę priežiūrą vykdantis R.Verpečinskas sako, kad tai yra ir efektyvi laiko sąnaudų mažinimo priemonė. Jeigu anksčiau per tą patį laiką jis galėjo kokybiškai vykdyti techninę priežiūrą 5-iuose objektuose, tai dabar – 8-iuose. Ir tuo pat metu procesas yra aiškesnis, tikslesnis ir kokybiškesnis. Kaip pastebi inžinierius, šis išmanusis defektų valdymo įrankis jam pagaliau leidžia vakarus skirti ne ataskaitoms ruošti, kurios dabar sugeneruojamos automatiškai, o poilsiui ir savišvietai.

„Užsakovai taip pat suinteresuoti greita ir kokybiška paslauga, nori realiu laiku gauti informaciją apie projekto įgyvendinimą, todėl nebereikia įtikinėti naudotis išmaniais įrankiais“, – sako R.Verpečinskas.

Daugiau galimybių ir valdant projektus

Funkcijos, kuriomis naudojasi techninės priežiūros specialistai, yra tik dalis galimybių, kokių teikia „Einpix“.

„Einpix“ – lauko paslaugų valdymo programa (angl. FSM), specialiai sukurta statybos, rangovų, nekilnojamojo turto ir lauko paslaugų valdymo verslams, kitoms įmonėms, kurioms aktualu fiksuoti ir valdyti defektus, lauko personalą, montavimo ir instaliacijos paslaugas, – sako įmonės, sukūrusios šį įrankį, vadovas Artūras Baikštys. – Viena iš sprendimo siūlomų funkcijų – galimybė fiksuoti ir valdyti defektus realiu laiku, o paprastai naudojama mobili aplikacija padeda greitai komunikuoti su komanda.“

Generaliniai rangovai, projektų valdytojai, užsakovai, naudodamiesi šiuo įrankiu, gali efektyviai komunikuoti tiek su savo komanda, tiek su partneriais, rangovais, – nepriklausomai nuo jų skaičiaus, nuo vykdomų projektų kiekio. Užduotys automatiškai nusiunčiamos rangovams pagal jų atsakomybes, o atgalinis ryšys vyksta realiu laiku – be papildomų laiko sąnaudų administruojant, sekant užduočių įvykdymą. Esant poreikiui, defektų aktus, ataskaitas galima išspausdinti.  

Sistema – nesudėtinga ir paprastai naudojama

Su „Einpix“ taip pat efektyviai galima kontroliuoti darbų saugą, tvarką objekte, skirstyti ir stebėti kaip vykdomos vidinės užduotys, sprendžiami bendrieji klausimai.

einpix logo

„Mūsų įrankio pranašumas – nesudėtinga sistema, kuria itin paprasta naudotis, – sako A.Baikštys. – Programos parengimas naudoti trunka vos valandą ar dvi, tad žmones apmokyti naudotis šiuo įrankiu ir paleisti visą sprendimą neužtrunka.“ 

Pats „Einpix“ įrankis – tai mobili aplikacija ir interneto naršyklės pagrindu veikianti sistema. Tad naudotojams reikia tik mobiliojo telefono ir tinklalapio, skirto ataskaitoms pateikti, sistemai valdyti ir kitai susijusiai informacijai skelbti ar kaupti.

Sutaupytas darbo laikas koreguoja ir verslo planus

Prieš metus svarstytus planus plėsti įmonę „Gorikliai“ kol kas atideda. Viena iš tokio sprendimo priežasčių – išmaniosios technologijos, kurios ir techninės priežiūros vykdymui, ir verslui suteikė naujų galimybių.

„Kai laiko sąnaudos mažėja trečdaliu, tie patys darbuotojai gali padaryti daugiau, – skaičiuoja MB „Gorikliai“ statybų techninės priežiūros vadovas R.Verpečinskas. – Tačiau jeigu apsispręsime didinti darbuotojų skaičių, tai rinksimės tuos, kurie techninę priežiūrą geba vykdyti naudodamiesi moderniais rinkos įrankiais.“ 
Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-05-21 09:50
Dar prieš kelerius metus prie rekordinio efektyvumo saulės elementų kūrimo prisidėję Kauno technologijos universiteto (KTU) chemikai šiemet išradimą dar patobulino. Pasak jų, tai – itin svarbus žingsnis link naujos kartos saulės elementų gamybos.
nuotrauka
2024-05-21 07:11
Apie 40 % visų šalčio tiltų pastate susidaro dėl sienų ir kolonų. Ir tai lemia apie 10 % šildymo energijos nuostolių. Vokietijos įmonė SCHÖCK BAUTEILE GmbH sukūrė ir rinkai pasiūlė tvarių, patogių ir aukštos kokybės sprendimų – SCHÖCK SCONNEX gaminių asortimentą, prisidedantį prie tvaraus pastato ko...
nuotrauka
2024-05-20 10:51
Ekonomikos ir inovacijų ministerija investuoja į Lietuvoje veikiančių verslo paslaugų centrų modernizavimą. Skelbiamas 2,4 mln. eurų kvietimas teikti projektų įgyvendinimo planus verslo paslaugų centrams, norintiems automatizuoti savo veiklos procesus.
nuotrauka
2024-05-15 08:30
Vilniaus vakarinėje dalyje, šalia Buivydiškių tvenkinio, neseniai iškilęs modernus 5 aukštų biurų pastatas „Vestum" vilioja nuomininkus. Naujasis nekilnojamojo turto objektas vienoje iš pagrindinių Vilniaus miesto sankryžų, kur susikerta Šiaurinė gatvė ir Vakarinis aplinkkelis, pirmiausia domina pat...
nuotrauka
2024-05-14 10:50
Praėję metai UAB „Merko statyba“ buvo sėkmingi naujai pasirašytomis generalinės rangos sutartimis. Šiais metais jau matomi akivaizdūs jų rezultatai – 2024 metų pirmo ketvirčio UAB Merko statyba apyvarta iš generalinės rangos sutarčių pasiekė 49 mln. eurų. Palyginimui – 2023 metų pirmą ketvirtį šis s...
nuotrauka
2024-05-10 09:10
Pirmieji keturi šių metų mėnesiai pagal įregistruotų nekilnojamojo turto (NT) sandorių skaičių atsilieka nuo praėjusių metų – reikšmingesnių pokyčių neįnešė ir balandžio mėnuo, skelbia įregistruotus NT sandorius analizuojantis Registrų centras.
nuotrauka
2024-05-10 08:09
„Turto bankas“ paskelbė išskirtinį aukcioną laikinojoje sostinėje – parduodamas prestižinis administracinis pastatas su inžineriniais statiniais ir žemės sklypo dalimi centrinėje Kauno miesto dalyje, Laisvės alėjoje. Pradinė kaina aukcione, nustatyta nepriklausomų vertintojų, siekia 1, 7 mln. eurų.
nuotrauka
2024-05-09 09:36
Akcinė bendrovė „Via Lietuva“ gegužės mėnesio pradžioje pradeda konsultacijas dėl Valstybinio ir privataus kapitalo partnerystės principu vystomų projektų įgyvendinimo galimybių. Šio finansavimo modelio pritaikymas leistų kur kas greičiau įgyvendinti svarbiausius šalies kelių infrastruktūros gerinim...
nuotrauka
2024-05-09 07:20
Įmonė „Ukmergės gelžbetonis“ jau trečius metus gamina pilkąjį polistireninį putplastį BIOPORĄ. Šios termoizoliacinės medžiagos gamybai naudojamos ne iškastinės, o iš atsinaujinančių energijos šaltinių gaunamos žaliavos, t. y. nafta keičiama biodujomis, gautomis iš maisto atliekų.
nuotrauka
2024-05-07 10:09
Į vienos didžiausių pastatų priežiūros ir inžinierinių sprendimų grupių Baltijos šalyse „Civinity" valdybą paskirtas naujas nepriklausomas valdybos narys – pasaulyje pirmaujančios mobilumo paslaugas teikiančios technologijų bendrovės „Trafi" bendraįkūrėjas Martynas Gudonavičius.
nuotrauka
2024-05-06 07:57
Sandėliai, komercinės ir pramoninės paskirties pastatai dažnai susiduria su betoninių grindų ir pamatų nusėdimo problemomis. Nors iš pradžių tai gali atrodyti nereikšminga problema, svarbu mokėti pastebėti situacijas, kai konstrukcijos nusėda. Ilgainiui nusėdusios betoninės grindys ar pamatai gali p...
nuotrauka
2024-05-06 06:33
Vilniaus miesto savivaldybės administracija praneša koreguosianti Daugiafunkcio komplekso projektą. Projekto korekcijas darkart svarstys Vilniaus miesto savivaldybės Taryba.
nuotrauka
2024-05-03 13:49
Turto bankas viešojo aukciono metu už beveik 700 tūkst. eurų pardavė uždarosios akcinės bendrovės „Šilutės polderiai“ 81,02 proc. akcijų paketą.
nuotrauka
2024-05-03 07:41
Komercinių ir muitinės sandėlių paslaugas teikianti UAB „Transnest“ gamybinės paskirties pastato su sandėliavimo ir administracinėmis patalpomis statybai Klaipėdoje pasirinko valdymo modelį be generalinio rangovo. Siekiant kuo efektyvesnės objekto statybos kainos, bendrovė projekto valdymą patikėjo ...
nuotrauka
2024-05-02 15:27
Priemiesčių patrauklumą didina visas privalumų paketas: tai ne tik galimybė pasinaudoti valstybės parama, bet ir tai, kad galima įsikurti kur kas erdvesniame būste, turėti savą kiemą arba būnant kur kas arčiau gamtos naudotis kitomis, tik miestui būdingomis galimybėmis.
nuotrauka
2024-05-02 13:39
SBA grupės investicijų valdymo bendrovė „Capitalica Asset Management" pabaigė žaliausio biurų komplekso Rygoje „Verde" statybos darbus. 45 tūkst. kv. m. dydžio dviejų pastatų verslo komplekse iš viso įsikurė 19 Latvijos ir tarptautinių įmonių. Pirmojo „Capitalica Asset Management" projekto Latvijoje...
nuotrauka
2024-05-02 10:47
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco“ duomenimis, šių metų balandį Vilniaus pirminėje NT rinkoje parduoti 207 būstai ir fiksuoti 7 sutarčių nutraukimai. Palyginti su kovu, kai parduoti 234 būstai, pardavimai sumenko 11,5 proc. 106 būstai balandį parduoti ekonominiame, 91 vidutiniame ir...
nuotrauka
2024-04-30 16:04
Žaliuoju kursu siekiama pertvarkyti Europos Sąjungą (ES) į modernią, efektyviai išteklius naudojančią ir konkurencingą ekonomiką, kurioje iki 2050 m. nebeliks grynojo išmetamo šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio. Reikšmingas vaidmuo šioje tvarumo transformacijoje tenka verslams, ypač dideliems,...
nuotrauka
2024-04-30 10:09
Pastaraisiais metais Lietuvos įmonių bankrotų skaičius mažėjo, nors ekspertai prognozavo jų augimą. 2022 m. bankrotą paskelbė 1 103 įmonės, o 2023 m. – 949. Analitikai pastebi, kad dažniau bankrutuoja jaunesnės įmonės. Pagrindinėmis to priežastimis tampa žinių trūkumas, per dideli įsiskolinimai ir n...
nuotrauka
2024-04-30 09:57
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ imasi jau antrojo gyvenamųjų namų projekto Lenkijoje. Kompanija Varšuvoje, Mokotów rajone, įsigijo sklypą, kuriame iki 2027 m. pabaigos iškils daugiabutis. Investicijos į šį projektą sieks 21 mln. eurų.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas