2023 gegužės 29 d. pirmadienis, 18:16
Reklama  |  facebook

Technologijų įmonę pirmyn veda kūrybiškumas

2018-07-10 14:16
„Be žmogaus technika nieko verta, nes protingai dirba ne įrenginiai, o juos sukūrę žmonės“, – įsitikinęs dr. Vytautas Jokužis ir tvirtinantis, kad dirbant su aukštosiomis technologijomis, svarbiausias elementas yra žmogus ir jo kūrybiškumas.
nuotrauka
Vibracijų stebėjimo sistemos. „Elinta“ (FB) nuotr.


Minimos įmonės
Elinta, UAB
Įmonių grupė „Elinta“ kuria pramoninius robotus, dirbtinio intelekto bei kompiuterinės regos sistemas, 3D technologijas, elektromobilių sistemas ir įkrovimo stotelės, matavimo prietaisus, elektrinių dviračių pavaras. Kūrybiškumas inžinerijoje yra svarbi savybė, kurios reikšmė itin išryškėja, kuomet imamasi kurti naujus, originalius produktus, kuriems paruoštų sprendimų tiesiog nėra. O būtent tokių produktų gamyba ir šios  įmonių grupės varomoji jėga.

Kaip teigia pašnekovas, jeigu tūlas galvoja, kad  esąs kūrybiškas ir  gali viens du sukurti naują produktą, tai jis klysta. Taip niekada nėra buvę. Jeigu viskas vyktų pagal planą, tai, judėdamas nuo idėjos, turėtum išbandyti principus, paskui padaryti maketą, po jo – prototipą, o galiausiai paleisti bandomąją gamybą.

Tačiau realybėje nėra taip pavykę.Dažniausiai būna taip: sugalvojama idėja, sukuriamas maketas, pagaminamas prototipą ir tada... viskas išmetama, nes suvokiama, kad nuo pradžių viską reikėjo daryti visai kitaip.

Kūrybiškumas, tikėjimas ir atkaklumas

Naujo produkto kūryba – ilgas ir sudėtingas procesas. Tai iliustruoja ir žinomiausio „Elintos“ produkto – elektrinės dviračio pavaros „Rubbee“ istorija. Šis įrenginys kiekvieną standartinį dviratį greitai paverčia elektriniu. Jo masinę gamybą ruošiamasi pradėti metų pabaigoje. Ir tai yra jau 18 versija! Bandomoji produkto gamyba buvo pradėta tik nuo 13 varianto, tad iki tol sukurtų 12 versijų, kurios turėjo trukūmų ir buvo netinkamos. 

Kuriant naujus gaminius dažnai galioja taisyklė – kuo arčiau projekto pabaiga, tuo aiškiau, kad viską reikėjo daryti kitaip. Profesionalai įsitikinę, kad kūrybiškumas turi lygia greta eiti su atkakliu darbu ir tikėjimu idėja. Naujas gaminys be šių trijų komponentų neatsiranda.

Nuotraukoje – Vytautas Jokužis, įmonių grupės „Elinta" vadovas. Bendrovės nuotr.

Kūrybiškumas ir atkaklumas įmonių grupę „Elinta“ pavertė įmonę iš pasyvios užsakymų vykdytojos aktyvia, savo produkciją kuriančia bendrove, o ši veikla kuria didelę pridėtinę vertę.

Pritraukti kūrybingų universiteto žmonių bendradarbiavimą, vystyti savo produktus bei skleisti žinias apie juos, bendrovei padeda ir bendradarbiavimas su Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA). 

Sunki padėtis – kūrybiškumo variklis

Anot „Elinta" vadovo, kūrybiškos idėjos į įmonę atkeliauja įvairiais būdais – svarbiausia atsirinkti tinkamą. Štai, pavyzdžiui, posūkis link 3D vaizdų technologijų įvyko tuomet, kai bankrutavo pagrindinis užsakovas – Panevėžio „Ekranas“. Nebuvo aišku, ką daryti su esamu technologiniu įdirbiu. Ir tuomet nuspręsta pasukti link 3D technologijų. taip buvo sukurta įrangą, kuri nuskenuoja žmogaus pėdą ir pagal gautus duomenis 3D spausdintuvas atspausdina idealiai tinkančią avalynę. 

Nors tai skamba kaip ateities technologijos, jas jau dabar naudoja įvairių šalių ortopedai ir sportinės avalynės gamintojai. Pavyzdžiui, visos 32 JAV Nacionalinės futbolo lygos komandos naudojasi lietuvių sukurtais skeneriais. Tiesa, teks luktelėti, kol tokios technologijos taps mūsų kasdiena, nes į priekį pažengti dar turi tiek avalynės modeliavimas, tiek 3D avalynės spausdintuvai.

Žmonių nenusipirksi

Vis dėlto, svarbiausia – ne produktai, o juos kuriantys žmonės. „Esame priklausomi nuo žmonių, kurie dalyvauja kūrybiniame procese. Todėl mums labai svarbu žmonės ir jų įtraukimas. Elektroniką galima ir nusipirkti, o žmonių nusipirkti neišeina – jie neparduodami. Žinoma, gali nusipirkti žmogaus darbo valandas, jo sėdėjimą darbo vietoje, bet kūrybiškumo nusipirkti neišeina. Jį reikia išsikvoti ir užsitarnauti“, – tvirtina V. Jokužis.

Kurdama savo išskirtinius produktus, „Elinta“ pasinaudojo LVPA teikiama pagalba bei konsultacijomis verslui. Agentūros įgyvendinamos nacionalinės strategijos ir  programos  Lietuvos ūkio plėtrai ir jo tarptautiniam konkurencingumui didinti kryptingai padeda investuoti paramą verslui, moksliniams tyrimams ir eksperimentinei plėtrai ir energetikai. 
Statybunaujienos.lt



Automatika, pramonės inžinerija

nuotrauka
2023-03-15 08:09
Vakarų investuotojai domisi Lietuva, bet kasmet smunka moksleivių rezultatai, o norinčių studijuoti inžinerinius mokslus studentų skaičius vis mažėja. Tai paskatino Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės asociaciją LINPRA išsikelti ambicingą tikslą – Lietuva 2030 inžinerijos šalis. Tam būtini...
nuotrauka
2022-07-22 09:52
Vis garsiau kalbama, kad Lietuvos verslui, norinčiam išlikti konkurencingu, neišvengiamai būtina galvoti apie veiklos efektyvumą. Vienas iš kelių į kokybės gerinimą, produktyvumo didinimą, sąnaudų mažinimą ir darbuotojų saugą – robotizacija. Tačiau Lietuvos įmonės neskuba investuoti į robotus.
nuotrauka
2022-07-18 15:07
Bendradarbiaudama su „virtualios elektrinės“ paslaugas teikiančiu Estijoje įkurtu startuoliu „Fusebox“, „Caverion Lietuva“ savo klientams galės pasiūlyti išmanią elektros energijos valdymo sistemą, kuri padės sumažinti iki 50 000 tonų anglies dvideginio per metus. Ši sistema taip pat leis prisidėti ...
nuotrauka
2022-06-09 10:56
Rinkos tyrimų įmonės sutaria – pasaulinis robotikos sektorius iki 2030 m. patirs spartų augimą. Nors šis sektorius Lietuvoje dar tik pradinėse vystymosi stadijose, ekspertai skatina paversti jį strategine sritimi ir taip sparčiau skaitmenizuoti pramonę bei kitus sektorius.
nuotrauka
2022-02-21 07:32
GIPL – tai pirmoji ir vienintelė Lietuvos gamtinių dujų jungtis, sujungianti mus su Vakarais. Šis projektas vertinamas ir kaip energetinio saugumo priemonė, ir kaip dar vienas energijos tiekimo šaltinis, sudarantis galimybę įsigyti pigesnių dujų iš Europos visos dujų rinkos, ir praplėsti SGD termina...
nuotrauka
2021-12-07 11:26
Istorine, religine ir kultūrine prasme unikali Vilniaus Šv. Stanislovo ir Šv. Vladislovo arkikatedra bazilika prieš daugiau nei dešimtmetį tapo ir vienu pirmųjų moderniai valdomų visuomeninių pastatų Lietuvoje. 2003-iaisiais joje įdiegus, o šiemet renovavus JUNG KNX standarto išmanaus namo sistemą, ...
nuotrauka
2021-12-06 11:25
KTU mokslininkai pasiūlė dirbtiniu intelektu grįstą metodą, kuris triukšmingoje aplinkoje ne tik padeda aptikti įvairius gedimus laiku, bet ir yra tvarus aplinkai metodas – gedimo aptikimo procesas lengvai skaitmenizuojamas, o senų, puikiai veikiančių pramonės įrengimų keisti nereikia.
nuotrauka
2021-08-30 08:23
Rizikos kapitalo fondas „CoInvest Capital“ kartu su verslo angelais investuoja 400 tūkst. EUR į mobiliosios robotikos bendrovę „Rubedos“. Gautą investiciją bendrovė naudos robotų navigavimo technologijai, automatizuojančiai logistikos centrų veiklą, sukurti.
nuotrauka
2021-07-22 10:24
Ankstyvoje paauglystėje pradėjęs domėtis šiuolaikinės elektrotechnikos ir išmanių technologijų galimybėmis, šiandien šešiolikmetis Skirmantas Skurdenis – jauniausias tarptautinį KNX sertifikatą turintis išmaniojo namo sistemos diegėjas Lietuvoje. Vaikino planuose – savarankiškai nuo A iki Z suprojek...
nuotrauka
2021-07-12 09:09
Vilniuje, greta Molėtų plento, pradėta Gamybos inovacijų slėnio pastato statyba. Čia gamybos įmonės, startuoliai, technologijų kūrėjai ir tyrėjai galės testuoti inovatyvias savo idėjas, kurti skaitmenines inovacijas ir prototipus, vykdyti mažaserijinę gamybą.
nuotrauka
2021-05-31 08:56
„Caverion Lietuva‟ ir „Technopolis Lietuva‟ tęsia bendradarbiavimą naujame „Technopolio Beta“ pastato atnaujinimo projekte. „Caverion Lietuva‟ 10-ies aukštų ir 22,7 tūkst. kv. m ploto pastato rekonstrukcijos projekte organizuoja statybinės bei inžinerinės dalies atnaujinimą.
nuotrauka
2021-05-28 10:48
Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos (LINPRA) nariai pritarė siūlymui atsižvelgti į tarptautinę praktiką bei didėjančią technologijų reikšmę narių veikloje ir papildė asociacijos pavadinimą. Auganti bendruomenė taip pat sutarė laikytis aukštų profesinių standartų, kuriuos įtvirtino Etikos kodek...
nuotrauka
2021-05-21 10:50
Siekdama populiarinti studijas technologijos ir inžinerijos mokslų kryptyse, „Teltonika“ įmonių grupė įsteigė 90 tūkst. eurų stipendijų fondą būsimiems KTU pirmakursiams, pasirinkusiems šias studijas.
nuotrauka
2021-05-13 16:27
Vilniuje, Lvovo g. 37 duris jau atvėrė vienas inovatyviausių verslo centrų Lietuvoje. Šiuolaikiškiems A+ energinės klasės pastato reikalavimams, užsakovo bei nuomininkų poreikiams ir lūkesčiams atliepti, „Caverion Lietuva“ 8 aukštų, 23.000 kv. m bendro ploto pastate įrengė didelės apimties ateities ...
nuotrauka
2021-04-27 14:40
Išaugus Covid-19 pandemijai valdyti skirtų gaminių paklausai, Lietuvos ir visos Europos gamintojai fiksuoja kylančias plastiko gaminių kainas. Pandemijos sąlygomis dėl logistikos konteinerių trūkumo ir sulėtėjusios JAV plastiko sektoriaus gamybos kainas dar labiau kelia žaliavų trūkumas.
nuotrauka
2021-03-23 10:09
Elektronikos inžinieriai – žmonės, gebantys kurti, gaminti, diegti, tirti, tobulinti ir aptarnauti modernias elektronines sistemas. Šiandien jie ypač pageidaujami darbo rinkoje, nes prisideda prie spartesnio technologijų vystymosi, naujų produktų kūrimo.
nuotrauka
2021-03-18 12:26
Lietuva pernai pademonstravo antrą geriausią ES ekonomikos rezultatą, o mūsų šalies pramonė ne tik paaugo, bet ir ryškiai pranoko Vokietijos ar Lenkijos rodiklius.
nuotrauka
2021-03-08 09:38
Pasauliui pamažu atsigaunant po šoko, kurį ekonomikos ir sveikatos sektoriams sukėlė pandemija, imama vis aiškiau įžvelgti ir kitus šios neeilinės situacijos aspektus, kurie gali katalizuoti ilgalaikius pokyčius. Vienas tokių – pasaulinės sveikatos krizės išryškintas robotizacijos potencialas. Tyrim...
nuotrauka
2021-02-23 13:43
Pandemija tapo verslo skaitmeninimosi akseleratoriumi, įsitikinę šalies ekspertai. Nors greitai pasikeitęs pasaulis parodė skaitmeninių technologijų svarbą ir naudą, Lietuvos pramonėje vis dar dominuoja žemos pridėtinės vertės gamyba. Siekdami paspartinti pokyčius pramonėje, technologijų kūrėjai ir ...
nuotrauka
2021-02-15 08:21
Skaitmeninių statybos technologijų įmonė UAB „AGA CAD“ prisijungė prie Europos statybos ir gamybos skaitmeninės transformacijos lyderės - Prancūzijos įmonių grupės „GROUPE MONNOYEUR“. 100 proc. „AGA CAD“ akcijų įsigijo antrinė šios grupės įmonė „ARKANCE“. Dėl to Vilniuje įsikūręs „AGA CAD“ specializ...

Statybunaujienos.lt » Automatika, pramonės inžinerija