2024 gegužės 20 d. pirmadienis, 3:14
Reklama  |  facebook

Teismas. Savivaldybės sprendimą dėl viešojo pirkimo apskundusi įmonė pralaimėjo

2022-10-28 06:25
Lietuvos apeliacinis teismas atmetė privačios bendrovės reikalavimus dėl Varkalių kaimo Sodo gatvės remonto viešojo pirkimo procedūrų, ir šia savo nutartimi suteikė Plungės rajono savivaldybės administracijai teisę pradėti Sodo gatvės remonto darbus.
nuotrauka
Plungės r. sav. nuotr.


Minimos įmonės
Plungės r. savivaldybė,
Bylinėjimasis teisme dėl daugiau nei milijono eurų vertės viešojo pirkimo truko kelis mėnesius. Šioje situacijoje, kaip rašpma Plungės rajono savivaldybės pranešime, rajonui ypatingai buvo svarbus laikas – skirdama lėšų konkretiems darbams, valstybė numato terminus, per kuriuos šie darbai privalo būti atlikti. Nespėjus per numatytą terminą, rajonui tenka grąžinti neįsisavintas lėšas.

Viena iš konkurso dalyvių apskundė teismui savivaldybę 


Plungės rajono savivaldybės administracija vykdė supaprastintą pirkimą atviro konkurso būdu dėl Nausodžio seniūnijos Varkalių kaimo Sodo g. (ruožo nuo Kulių g. iki Pušies g.) kapitalinio remonto darbų.

Pasiūlymus konkurse pateikė dvi bendrovės: viena pateikė pasiūlymą, kurio vertė 1069769,59 Eur, kita – 1088090,81 Eur.

Plungės rajono savivaldybės administracijos nuolatinė viešųjų pirkimų komisija, rašoma pranešime, sudarė pasiūlymų eilę, laimėjusiu konkursą pripažintas ekonomiškai naudingiausias pasiūlymas, nuspręsta sudaryti sutartį ir Sodo gatvės remonto darbai galėjo prasidėti dar pavasarį.

Konkurso nelaimėjusi bendrovė pateikė pretenziją dėl pirkimo rezultatų, pretenzija netenkinta, todėl minima bendrovė kreipėsi į teismą, buvo pritaikytos laikinosios apsaugos priemonės, dėl kurių savivaldybė neturėjo teisės ir galimybės pradėti remontuoti Sodo gatvės.

Savivaldybė laimėjo pirmosios instancijos teisme

Laikinosios apsaugos priemonės buvo panaikintos liepos 27 d., o Klaipėdos apygardos teismas ieškinį atmetė, priteisdamas Plungės rajono savivaldybės administracijai iš konkurso nelaimėjusios bendrovės 8501,33 Eur bylinėjimosi išlaidas ir panaikino Klaipėdos apygardos teismo nutartimi taikytas laikinąsias apsaugos priemones.

Jeigu konkurso nelaimėjusi bendrovė būtų priėmusi sprendimą nebesibylinėti, Plungės rajono savivaldybės administracija dar vasarą būtų įgijusi teisę operatyviai pradėti remontuoti gatvę. Tačiau bendrovė, kuri nelaimėjo konkurso ir kurios ieškinį atmetė Klaipėdos apygardos teismas, dėl daugiau nei milijono eurų vertės pirkimo kreipėsi į aukštesnės instancijos teismą.

Plungės rajono savivaldybės administracija ir gyventojai finansavimo Sodo gatvei laukė daugybę metų, todėl veikė ryžtingai: pasisamdė teisininkus, teikė teismui prašymus, atskiruosius skundus ir kt.

„Pažymėtina tai, kad kiekvienoje problemoje yra be galo svarbus savivaldybės administracijos gebėjimas nenuleisti rankų, nepasiduoti spaudimui, neišsigąsti, kad teks kovoti su privataus verslo pasamdytais brangiais teisininkais“ – cituojamas Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas.

Teismas atmetė ieškovės skundą

Dar viename teisme teisėjų kolegija konstatavo, kad pirmosios instancijos teismas tinkamai, laikydamasis įrodymų vertinimo taisyklių, įvertino šalių pateiktus įrodymus, tinkamai aiškino pirkimo sąlygų turinį, pateikė motyvuotas ir teisingas išvadas dėl ieškovės ieškinio nepagrįstumo, tinkamai taikė materialinės ir procesinės teisės normas, todėl privačios bendrovės apskųstas Klaipėdos apygardos teismo 2022 m. liepos 27 d. sprendimas, Lietuvos apeliacinio teismo nutartimi paliktas nepakeistas.

Kadangi ieškovės apeliacinis skundas atmetamas, ieškovė neįgijo teisės į bylinėjimosi išlaidų, patirtų pateikiant apeliacinį skundą, atlyginimą, tačiau priešingą suinteresuotumą byloje turėjusi Plungės rajono savivaldybės administracija ir trečiasis asmuo byloje – konkursą laimėjusi bendrovė, įgijo teisę į bylinėjimosi išlaidų atlyginimą apeliacinės instancijos teisme. Paminėtina, kad Plungės rajono savivaldybės administraciją į teismą padavusi privati bendrovė privalės atlyginti kelis tūkstančius eurų siekiančias bylinėjimosi išlaidas.
Statybunaujienos.ltSavivaldybėse

nuotrauka
2024-05-17 07:46
Rekonstruotas Kauno apskrities VPK Kauno miesto Nemuno policijos komisariato pastatas. Atlikti rekonstrukcijos darbai kainavo apie 1,2 mln. Eur.
nuotrauka
2024-05-17 06:10
Aplinkos ministerija praneša, kad 550 asmenų, turinčių teisę atkurti nuosavybės teises į žemės sklypus individualiai statybaiVilniaus mieste, iki š. m. gegužės 1 d. pasirinko sklypus. Planuojama, kad dar šiemet šie sklypai bus registruoti Nekilnojamojo turto registre kaip savininkų, laukusių nuosavy...
nuotrauka
2024-05-16 14:51
Dar šiais metais planuojama atnaujinti aikštę prie Klaipėdos santuokų rūmų. Darbai bus atliekami pagal anksčiau atliktą techninį projektą – įrengiant parkavimo vietas, daugiau žaliųjų zonų ir sukuriant vientisą vaizdą su M. Mažvydo alėja.
nuotrauka
2024-05-16 10:51
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) kviečia savivaldybių administracijas ir regioninius atliekų tvarkymo centrus (RATC) teikti paraiškas dotacijoms namų ūkiuose susidariusioms asbestinio šiferio atliekoms tvarkyti. Kvietimui numatyta suma – 200 tūkst. eurų.
nuotrauka
2024-05-16 10:20
Vilniaus miesto savivaldybės taryba pritarė Daugiafunkcio komplekso statybų projekto pakeitimų patikslinimui. Jų buvo imtasi po gautos Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) nuomonės ir derybų su kitomis projekto šalimis. Pakoreguotas projektas Savivaldybei yra 20 tūkst. eurų pigesnis nei tas, kuriam Taryba...
nuotrauka
2024-05-15 08:46
Aukštaitijos sostinėje toliau tęsiami tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) standartus atitiksiančio daugiafunkcio sporto ir sveikatingumo centro „Aukštaitija“ rekonstravimo darbai. Kyla priestatas, kuriame bus įrengtas 10-ies takelių, 50 metrų ilgio tarptautinius standartus atitinkantis baseinas...
nuotrauka
2024-05-14 13:39
Palangos jaunuoliai nuo šiol turi dar vieną erdvę, skirtą aktyviam laisvalaikiui – Palangoje atidarytas ekstremalaus sporto aikštynas. Jujo džiaugiasi ne tik jaunimas, bet ir kiti bendruomenės nariai, kurorto svečiai: aikštyną jau pirmąjį savaitgalį užplūdo lankytojai.
nuotrauka
2024-05-13 12:26
Neliko kliūčių Atgimimo aikštės rekonstrukcijai – pasirašyta sutartis dėl rangos darbų. Numatoma, kad darbai startuos vasarą, pirmiausiai bus vykdomi detalūs archeologiniai tyrinėjimai, įrengiama spraustasienė, pamatų poliai, kitos požeminės konstrukcijos, toliau įrengiama požeminė aikštelė ir galia...
nuotrauka
2024-05-13 10:14
Akcinė bendrovė „Via Lietuva" paskelbė viešojo pirkimo konkursą tilto per Nevėžį Kėdainiuose, Tilto gatvėje, rekonstravimo darbams atlikti. Sėkmingai įvykus pirkimo procedūroms, darbai galėtų būti pradėti jau šiais metais.
nuotrauka
2024-05-10 06:38
Prieš trejus metus visoje šalyje įsigaliojo Infrastruktūros plėtros įstatymas, kuris savivaldybes įpareigojo taikyti infrastruktūros plėtros mokestį. Taip buvo siekiama suvaldyti chaotišką statybų plėtrą ir kad gautas lėšas savivalda galėtų naudoti naujos infrastruktūros įrengimui – keliams, apšvie...
nuotrauka
2024-05-08 14:01
Vilniuje sparčiai įsibėgėja viešųjų erdvių tvarkymo darbai. Miesto centre bus remontuojamas Gedimino prospekte esantis Žemaitės skveras. Trys nauji skverai bus įrengti ir nutolusiuose Vilniaus rajonuose: jau pradėti naujo skvero įrengimo darbai Pilaitėje, tarp M. Jankaus ir I. Simonaitytės gatvių, t...
nuotrauka
2024-05-08 13:32
Pagiriuose netrukus testavimo rėžimu veiklą ketinanti pradėti medžio plokščių gamykla „Homanit Lietuva" palaiko glaudų ryšį su vietos bendruomenės lyderiais. Gamyklos administracijos teigimu, susitikimuose viena pagrindinių temų – pramoninio objekto skleidžiamas triukšmas, kuris neišvengiamai atsira...
nuotrauka
2024-05-08 13:19
Panevėžys plėtoja paslaugas neįgaliesiems ir įgyvendina „Harmonijos miesto“ statybos projektą. Ties Aguonų ir A. Baranausko g. sankirta sparčiai kylantis „Harmonijos miestas“ – modernus kompleksinių paslaugų centras vaikams su negalia ir jų šeimos nariams. Šiemet planuojama užbaigti statybos darbus,...
nuotrauka
2024-05-08 10:31
Klaipėdoje įrengta infrastruktūra laivų nuleidimui į Danės upę. Įgyvendinti projektą užtruko kiek ilgiau nei planuota, bet juo liko patenkinti ir projekto užsakovai, ir slipo bei greta esančios prieplaukos naudotojai.
nuotrauka
2024-05-08 09:33
Ekonomikos ir inovacijų ministerija skirs 13,4 mln. eurų finansavimą laisvosioms ekonominėms zonoms, pramonės parkams ir kitoms pramoninėms teritorijoms vystyti. Savivaldybės kviečiamos teikti paraiškas šiems projektams įgyvendinti.
nuotrauka
2024-05-07 09:52
Susisiekimo ministerija duoda startą Klaipėdos pietinio aplinkkelio planavimo pradžiai – šią savaitę susisiekimo ministras Marius Skuodis pasirašė Vyriausybės nutarimo projekto teikimą dėl Klaipėdos pietinio aplinkkelio, kuriuo siekiama pradėti rengti šio valstybei svarbaus projekto susisiekimo komu...
nuotrauka
2024-05-07 09:45
Vilniečiams ir miesto svečiams jau atverta dar viena rekonstruota kairės Neries krantinės atkarpa nuo Šilo tilto iki brolių Vileišių skvero. Ši beveik 2 km atkarpa tapo patogia jungtimi pėstiesiems ir dviratininkams, keliaujantiems iš Antakalnio į centrinę miesto dalį.
nuotrauka
2024-05-07 09:13
Toliau keičiamas Gargždų miestelio veidas: patvirtintas detalusis planas ir jo įgyvendinimo programa, numatanti, kaip miesto centras vystysis artimiausią dešimtmetį. Tai ne tik miesto širdimi vadinamo turgaus modernizavimas, bet ir naujų visuomeninių pastatų, tokių kaip bibliotekos, muzikos mokyklos...
nuotrauka
2024-05-06 06:33
Vilniaus miesto savivaldybės administracija praneša koreguosianti Daugiafunkcio komplekso projektą. Projekto korekcijas darkart svarstys Vilniaus miesto savivaldybės Taryba.
nuotrauka
2024-05-03 13:57
Kasmetis Klaipėdos universiteto Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakulteto (KU JTGMF) renginys „Inžinierių dienos“ ir šiemet į vieną būrį sukvietė studentus, dėstytojus, socialinius partnerius iš uostamiesčio verslo įmonių, kolegas iš kitų aukštųjų mokyklų bei moksleivius.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse