2022 gruodžio 10 d. šeštadienis, 3:16
Reklama  |  facebook

Teismas stabdo Kauno m. savivaldybės planus sugriauti buriuotojų lėšomis įrengtą prieplauką

2022-04-22 06:45
Prieš trejus metus Kauno m. savivaldybė paskelbė apie planus Kauno marių Neptūno įlankoje statyti naują buriavimo mokyklą, pertvarkyti pakrantę ir naujas prieplaukas, o iki šiol legaliai veikiančias, statytas buriuotojų lėšomis – sugriauti.
nuotrauka
www.buriuok.net iliustr.


Minimos įmonės
Kauno m. savivaldybė,
Ieškinį savivaldybei pareiškę buriuotojai Kauno apylinkės teisme laimėjo bylą, teisėja nusprendė, kad Kauno m. savivaldybės administracija statybos leidimą šiam Kauno m. savivaldybės projektui išdavė neteisėtai. Kauno m. savivaldybei ir Kauno m. savivaldybės administracijai priteista po lygiai apmokėti bylinėjimosi išlaidas.

Turistinių burlaivių savininkų asociacijos (TBSA) nariai, pristačius projektą 2019 m., tikėjosi, kad po Neptūno įlankos pakrančių rekonstrukcijos jie galės toliau švartuoti savo laivus prie savo pastatytos plūdrios prieplaukos, vadinamos marina, siūlė prisidėti prie projekto tobulinimo, kad vietos pakaktų visiems buriavimo entuziastams, tačiau, kaip rašoma TBSA pranešime, susidūrė su Kauno m. savivaldybės „buldozeriu“ : nuo raštų ignoravimo, atsisakymų derėtis, projektų slėpimo iki grasinimų nepaklusus savivaldybės reikalavimams išvežti laivus ir sunaikinti prieplauką, kainavusią dešimtis tūkstančių eurų. Teismas pripažino, kad TBSA prieplauka pastatyta legaliai laikantis reikalavimų.

TBSA prezidentas Edvinas Paškevičius, cituojamas pranešime, šį sprendimą laiko visos buriuomenės pergale: „Mes nebuvome naujos prieplaukos priešininkai, nekaišiojome pagalių į ratus, buvome priversti kreiptis į teismą tik todėl, kad išsaugotume savo rankomis sukurtą mariną. Savivaldybė savo projektus kelia aukščiau žmonių. Jeigu aš paimčiau sau artimo architekto projektą ir pradėčiau statyti ant Soboro savo bažnyčią, reikalaučiau Soborą nugriauti - juk taip pat mane į teismą paduotumėte, gintumėte savo turtą. Ir mūsų situacija analogiška - mes giname savo teisėtą turtą, ant kurio savivaldybė “užprojektavo” kitą objektą”.

Kauno buriuotojai mano, kad jachtklubas - tai pirmiausia bendruomenė susitelkusi aplink bendrą nuosavybę - pieplauką. Tokioje bendruomenėje klesti buriuotojiška kultūra, kaupiama laivybos patirtis, žmonės užmezga glaudžius ryšius, patys rūpinasi savo infrastruktūra, patys formuoja tradicijas. Taip atsirado kauniečių pamėgta Buriuotojų diena. Komercinės prieplaukos, jų nuomone, tėra mokamos automobilių aikštelės.

TBSA vadovai, įsigilinę į savivaldybės parengtą Neptūno įlankos rekonstrukcijos projektą nuogastauja, kad vaikų buriavimo mokyklos „Bangpūtys“ auklėtiniams numatyta prieplauka uosto farvateryje yra pavojinga, nes tai pati judriausia vieta. Maža to, kad truks vietų laivams, naujojoje prieplaukoje nebus nei nakvynės vietų buriavimo varžybų, regatų dalyviams, nei vietos jūrų skautų organizacijai „Divytis“.

„Tikimės, kad šis teismo sprendimas padės Kauno m. savivaldybei suprasti, kad miestas nėra valdžios nuosavybė. Jei nori padaryti kažką gero miestiečiams, pirmiausia ir pasitarkite su miestiečiais. Žmonių iniciatyvos miestui turi būti ne mažiau svarbios, nei verslo planai“, – cituojamas Rokas Aleksiūnas, TBSA valdybos narys. 

Statybunaujienos.lt
Žymės  Teismas
Savivaldybėse

nuotrauka
2022-12-08 10:59
Vilniaus savivaldybė užbaigė legendinės gimnastikos salės sostinės Naujamiesčio rajone, Kauno gatvėje, atnaujinimą. Trečiadienį salė atidaryta oficialiai. Pastate, kaip ir anksčiau, veiks Sostinės sporto centro gimnastikos skyrius.
nuotrauka
2022-12-07 10:40,      papildyta 2022-12-08 10:28, Papildyta informacija
Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnai, vadovaujami Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorų, atlieka ikiteisminį tyrimą dėl įtariamos sisteminės korupcijos Šilutės rajono savivaldybėje.
nuotrauka
2022-12-07 07:01
Informacijos paieškos apie artimųjų kapavietes Romainių, Petrašiūnų, Seniavos ir kitose Kauno miesto kapinėse nuo šiol bus kur kas paprastesnės. Gyventojai reikiamus duomenis greitai ir patogiai gali sužinoti internete.
nuotrauka
2022-12-07 05:19
Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) tęsiant ikiteisminį tyrimą dėl galimai neskaidrių Šiaulių miesto savivaldybės valdomos įmonės Europos Sąjungos (ES) lėšomis finansuojamo viešojo pirkimo aplinkybių, įtarimai pareikšti Šiaulių miesto merui Artūrui Visockui. Tyrimui vadovauja Europos prokuratūra.
nuotrauka
2022-12-06 13:22
Nuo gruodžio 12 d. pusę metų truksiančiai rekonstrukcijai uždaroma požeminė pėsčiųjų perėja Konstitucijos prospekte (ties stotelėmis „Europos aikštė"). Po remonto ji taps saugesnė ir patogesnė.
nuotrauka
2022-12-06 10:04
Kaune virš Nemuno iškilęs ir Panemunės šilą su Biržiškų gatve jungiantis Trijų mergelių tiltas pasitinka kapitalinį remontą. Nuo gruodžio 5 dienos ši pėsčiųjų ir dviratininkų susisiekimo jungtis beveik metams bus visiškai uždaryta. Tiltas sulauks naujos dangos, turėklų, apšvietimo ir kitų svarbių po...
nuotrauka
2022-12-06 09:49
Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) prisidėjo prie to, kad Kauno r. sav. Užliedžių, Giraitės, Vijūkų ir Romainių gyventojai, priklausantys naujajai Giraitės Šventosios Šeimos parapijai, greitu metu turėtų savo bažnyčią, o Giraitės bendruomenė – dar ir vaikų darželį, mokyklą ir parką.
nuotrauka
2022-12-05 05:10
Kultūros ministras Simonas Kairys ir aplinkos viceministrė Daiva Veličkaitė-Matusevičė pasirašė susitarimą su savivaldybių vadovais dėl meno ir dizaino viešosiose erdvėse. Prie susitarimo, kuriuo pradedama įgyvendinti „Procento kultūrai“ schemą Lietuvoje, prisijungia 27 šalies savivaldybės.
nuotrauka
2022-12-01 15:46
Naujasis Pavilnio bendruomenės daugiafunkcis centras planuojamas toje vietoje, kur iki pernai veikė medinuke įsikūrusi senoji rajono biblioteka adresu Garsioji g. 3. Pavasarį centro, kuriame bus perkeltas ir sukauptas bibliotekos lobynas, projektui bus skelbiamas architektūrinis konkursas, laimėtoja...
nuotrauka
2022-12-01 11:13
Nors kalendorinė žiema prasideda šiandien, vilniečiai jau turėjo progų prasilenkti su miesto teritoriją tvarkančių įmonių traktoriais, motoblokais, kompaktiškais sniego valytuvais bei kita įranga. Šį šaltąjį sezoną sostinės viešąsias erdves prižiūrės daugiau kaip 200 skirtingos technikos.
nuotrauka
2022-12-01 09:11
Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) planuoja 2023 m. pradžioje kviesti piliečius rinktis Vilniuje nuosavybės teisėms atkurti skirtus žemės sklypus.
nuotrauka
2022-11-30 15:32
Sparčiai besikeičiantis sostinės Šnipiškių rajonas pasižymi kontrastais – jame ir aukščiausi Vilniaus dangoraižiai, ir šalia – medinė nuosavų namų architektūra. Kaip šiame rajone surasti balansą? Ko jame trūksta ir koks aplinkinių gatvių, tokių kaip Krokuvos ar Lvivo, charakteris? Miesto planuotojai...
nuotrauka
2022-11-30 05:06
Po daugiau kaip dviejų metų pertraukos duris atvėrė renovuota Birštono meno mokykla. Po rekonstrukcijos patalpos tapo energiškai efektyvesnės, labiau pritaikytos įvairių meno veiklų vykdymui ir neįgaliųjų poreikių užtikrinimui. Šiuo metu meno mokykloje mokosi apie 200 mokinių. Rekonstrukcijos darbų ...
nuotrauka
2022-11-28 15:18
Utenoje baigtas įgyvendinti dar vienas miestui ir jo gyventojams svarbus projektas – Utenos miesto darnaus judumo plano priemonių diegimo pirmasis etapas. Jo metu mieste įrengta 21 nauja autobusų sustojimo stotelė, kurios pritaikytos ir žmonėms su negalia.
nuotrauka
2022-11-28 12:05
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), atlikusi Kauno miesto savivaldybės (Savivaldybė) infrastruktūros objektų viešųjų pirkimų procesų korupcijos rizikos analizę, nustatė korupcijos rizikos veiksnius. Nustatyta, kad Savivaldybės infrastruktūros objektų viešųjų pirkimų procesams trūksta aiškumo, skaidrum...
nuotrauka
2022-11-24 06:46
Registrų centro sukurtame ir vystomame geoinformacinės aplinkos žemėlapyje REGIA nuo šiol galima atrasi dar daugiau detalių ir aktualių duomenų apie nekilnojamojo turto (NT) objektus.
nuotrauka
2022-11-23 09:36
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), atlikusi korupcijos rizikos analizę Panevėžio miesto, Ignalinos ir Zarasų rajonų savivaldybėse išduodant statybą leidžiančius dokumentus SLD), nustatė korupcijos rizikos veiksnius. Nustatyta, kad statybos leidimų procesas turi teisinio reguliavimo spragų ir sudaro g...
nuotrauka
2022-11-23 09:05
Aplinkos apsaugos agentūros Aplinkos tyrimų departamento Hidrologinių tyrimų skyriaus specialistai 2022 m. lapkričio mėn., siekdami įvertinti Baltijos jūros paplūdimių pločio pokyčius po metų pradžioje vyravusių stiprių audrų, atliko papildomą krantų pokyčių monitoringą.
nuotrauka
2022-11-23 08:47
Kaunas imasi naujovės, siekiant pažaboti pernelyg ilgai gatvėse trunkančius kasinėjimus. Nuo kito mėnesio gatvių duobes tvarkantys kelininkai ar požeminių tinklų avarijas likviduojantys rangovai privalės visus kasinėjimo darbus atlikti per savaitę. Nepagrindus būtinybės terminą pratęsti, už kiekvien...
nuotrauka
2022-11-22 15:34
Po kelių dešimtmečių pertraukos „Rotonda" vėl kviečia vilniečius ir miesto svečius apsilankyti. Prie daugeliui nostalgiją keliančio pastato Sereikiškių parke atgimimo prisidėjo ir Vilniaus miesto savivaldybė, kuri, siekdama atgaivinti sostinės širdyje ilgą laiką apleistą kavinę, investavo apie 230 t...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse