2023 gruodžio 2 d. šeštadienis, 19:44
Reklama  |  facebook

Teismas stabdo Kauno m. savivaldybės planus sugriauti buriuotojų lėšomis įrengtą prieplauką

2022-04-22 06:45
Prieš trejus metus Kauno m. savivaldybė paskelbė apie planus Kauno marių Neptūno įlankoje statyti naują buriavimo mokyklą, pertvarkyti pakrantę ir naujas prieplaukas, o iki šiol legaliai veikiančias, statytas buriuotojų lėšomis – sugriauti.
nuotrauka
www.buriuok.net iliustr.


Minimos įmonės
Kauno m. savivaldybė,
Ieškinį savivaldybei pareiškę buriuotojai Kauno apylinkės teisme laimėjo bylą, teisėja nusprendė, kad Kauno m. savivaldybės administracija statybos leidimą šiam Kauno m. savivaldybės projektui išdavė neteisėtai. Kauno m. savivaldybei ir Kauno m. savivaldybės administracijai priteista po lygiai apmokėti bylinėjimosi išlaidas.

Turistinių burlaivių savininkų asociacijos (TBSA) nariai, pristačius projektą 2019 m., tikėjosi, kad po Neptūno įlankos pakrančių rekonstrukcijos jie galės toliau švartuoti savo laivus prie savo pastatytos plūdrios prieplaukos, vadinamos marina, siūlė prisidėti prie projekto tobulinimo, kad vietos pakaktų visiems buriavimo entuziastams, tačiau, kaip rašoma TBSA pranešime, susidūrė su Kauno m. savivaldybės „buldozeriu“ : nuo raštų ignoravimo, atsisakymų derėtis, projektų slėpimo iki grasinimų nepaklusus savivaldybės reikalavimams išvežti laivus ir sunaikinti prieplauką, kainavusią dešimtis tūkstančių eurų. Teismas pripažino, kad TBSA prieplauka pastatyta legaliai laikantis reikalavimų.

TBSA prezidentas Edvinas Paškevičius, cituojamas pranešime, šį sprendimą laiko visos buriuomenės pergale: „Mes nebuvome naujos prieplaukos priešininkai, nekaišiojome pagalių į ratus, buvome priversti kreiptis į teismą tik todėl, kad išsaugotume savo rankomis sukurtą mariną. Savivaldybė savo projektus kelia aukščiau žmonių. Jeigu aš paimčiau sau artimo architekto projektą ir pradėčiau statyti ant Soboro savo bažnyčią, reikalaučiau Soborą nugriauti - juk taip pat mane į teismą paduotumėte, gintumėte savo turtą. Ir mūsų situacija analogiška - mes giname savo teisėtą turtą, ant kurio savivaldybė “užprojektavo” kitą objektą”.

Kauno buriuotojai mano, kad jachtklubas - tai pirmiausia bendruomenė susitelkusi aplink bendrą nuosavybę - pieplauką. Tokioje bendruomenėje klesti buriuotojiška kultūra, kaupiama laivybos patirtis, žmonės užmezga glaudžius ryšius, patys rūpinasi savo infrastruktūra, patys formuoja tradicijas. Taip atsirado kauniečių pamėgta Buriuotojų diena. Komercinės prieplaukos, jų nuomone, tėra mokamos automobilių aikštelės.

TBSA vadovai, įsigilinę į savivaldybės parengtą Neptūno įlankos rekonstrukcijos projektą nuogastauja, kad vaikų buriavimo mokyklos „Bangpūtys“ auklėtiniams numatyta prieplauka uosto farvateryje yra pavojinga, nes tai pati judriausia vieta. Maža to, kad truks vietų laivams, naujojoje prieplaukoje nebus nei nakvynės vietų buriavimo varžybų, regatų dalyviams, nei vietos jūrų skautų organizacijai „Divytis“.

„Tikimės, kad šis teismo sprendimas padės Kauno m. savivaldybei suprasti, kad miestas nėra valdžios nuosavybė. Jei nori padaryti kažką gero miestiečiams, pirmiausia ir pasitarkite su miestiečiais. Žmonių iniciatyvos miestui turi būti ne mažiau svarbios, nei verslo planai“, – cituojamas Rokas Aleksiūnas, TBSA valdybos narys. 

Statybunaujienos.lt
Žymės  TeismasSavivaldybėse

nuotrauka
2023-12-01 10:07
Sostinės Savanorių prospekte esančiame sklype simboliniu kapsulės įkasimu pradedamos pirmųjų socialinių dirbtuvių ir dienos užimtumo centro statybos. Juose intelekto ar psichosocialinę negalią turintys žmonės vykdys socialinį verslą: daigins augalus, gamins biohumusą, lies žvakes, megs šviesą atspin...
nuotrauka
2023-11-29 12:26
Kauno apygardos teismas paskelbė sprendimą, kuriuo patenkino Kauno apygardos prokuratūros prokurorės, ginančios viešąjį interesą, ieškinį ir pripažino negaliojančiomis penkių žemės sklypų Druskininkų savivaldybėje pirkimo-pardavimo sutartis. Taikyta restitucija.
nuotrauka
2023-11-29 10:49
40 šeimų, laukiančių socialinių būstų, jau įsikūrė naujuose namuose. Baigtas įgyvendinti socialinio būsto adresu Rambyno g. 14A, Klaipėda, projektas. Naujos statybos gyvenamasis namas jau yra visiškai apgyvendintas.
nuotrauka
2023-11-28 10:10
Šiandien vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius įteikė apdovanojimus savivaldybių administracijų atstovams už sėkmingiausiai įgyvendintus VRM administruojamus 2014-2020 metų laikotarpiu ir Europos Sąjungos lėšomis finansuotus infrastruktūros projektus regionuose.
nuotrauka
2023-11-27 11:46
Didžiosios dalies Lietuvos savivaldybių faktinės išlaidos beveik kasmet viršija modeliuojamas, o didžiausias išlaidų perviršis patiriamas komunalinių paslaugų, būsto bei aplinkosaugos srityse. Tą parodė savivaldybių išlaidų analizė, atlikta Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) kartu su Finans...
nuotrauka
2023-11-27 09:28
Daugiau nei ketvirtį amžiaus – nuo 1996 metų Vilniaus miestą planavusi ir jo skaitmenizavimo procesus vysčiusi bendrovė „Vilniaus planas“ keičia vizualinį identitetą – nuo šiol ji tampa „ID Vilnius“.
nuotrauka
2023-11-24 09:35
Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroras, savo iniciatyva pradėjęs tyrimą, konstatavo, jog tyrimo metu nustatytos aplinkybės kelia pagrįstas abejones ateityje dėl bandymo keisti Alytaus bendrąjį planą ir miesto centre leisti statyti penkiaaukščius pastatus.
nuotrauka
2023-11-23 13:37
Vilniaus miesto savivaldybė iki metų pabaigos užbaigs grąžintinų žemės sklypų, skirtų nuosavybės teisių atkūrimui, projektavimą. Užbaigti šį procesą itin svarbu, nes pasikeitus įstatymui nuo kitų metų sausio 1 d. miestų ir miestelių teritorijose valstybinės žemės patikėtiniais tampa nebe Nacionalinė...
nuotrauka
2023-11-23 11:10
Augant Vilniui ir žmonių jame skaičiui, didėja ir surenkamų komunalinių atliekų kiekis. Dėl išaugusių jų tvarkymo sąnaudų ir apimties sostinė peržiūri vietinę rinkliavą už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą. Tarybai pritarus, vidutinio 60 kv. m buto savininkui rinkliava už komunalinių atliekų...
nuotrauka
2023-11-23 10:04
Vietoje Pavilnyje esančio avarinės būklės bibliotekos pastato numatyta įkurti naują bendruomenės centrą, atitinkantį vietos gyventojų ir visų vilniečių poreikius. Vilniaus vystymo kompanija visuomenei pristato keturiolika viešame konkurse gautų architektūrinių idėjų pasiūlymų.
nuotrauka
2023-11-22 10:26
Įgyvendinant šiuos projektus, pirmą kartą Lietuvoje pastatams atnaujinti bus naudojami gamykloje pagaminti sienų ir stogų skydai, objekte sumontuojami be papildomo apdirbimo. Tai leis pagreitinti renovacijos procesą, sumažinti darbų apimtį statybvietėje, padidinti pastatų energinį efektyvumą, užtikr...
nuotrauka
2023-11-22 09:42
Gautas statybos leidimas šalia Nacionalinio stadiono įsikursiančiam darželiui. Stadiono su sporto aikštynais statybos prasidėjo gegužę, likę pastatai bus statomi antruoju etapu, o visą Daugiafunkcį kompleksą planuojama baigti 2025 m.
nuotrauka
2023-11-21 13:50
Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninėje vykdomas Priėmimo-skubiosios pagalbos bei Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyrių modernizavimas. Iki 2024 m. gruodžio įgyvendinti pokyčiai sustiprins teikiamų paslaugų kokybę ir padės ekstremaliųjų situacijų atvejais užtikrinti efektyvesnį paslaugų ...
nuotrauka
2023-11-20 13:13
Baigti ežero pakrantės prie Gulbinų kvartalo atvėrimo visuomenei darbai. Vilniaus miesto savivaldybė pasirūpino apie 250 m ilgio medinio tako nutiesimu, taip pat ežero pakrantėje sukurta poilsiavietė, įrengtos grilio vietos su suoliukais. Patogiam gyventojų praėjimui išvalytos nukritusios medžių šak...
nuotrauka
2023-11-16 12:35
Vilniaus miesto savivaldybė kviečia sostinės verslininkus, įmones, įstaigas ir bendruomenes kurti kalėdinę nuotaiką kartu ir puošti savo vitrinas, langus, pastatų fasadas šventine tematika. Laikinų šventinių dekoracijų suderinti su miesto Savivaldybe ar gauti leidimą nereikia.
nuotrauka
2023-11-16 12:20
Klaipėdos miesto valdžia, vis dažniau sulaukianti gyventojų nusiskundimų dėl statybininkų netvarkos šalia statybviečių, padidino kontrolę. Šiais metais jau nustatyta dvigubai daugiau pažeidimų nei praėjusiais metais.
nuotrauka
2023-11-16 08:07
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atliko Vilniaus miesto savivaldybės tarybos sprendimo dėl sostinėje projektuojamų objektų, kurių architektūrinėms idėjoms įvertinti privaloma skelbti projektų konkursus, antikorupcinį vertinimą. Sprendimo nuostatomis galimai nepagrįstai siaurinamas Architektūros įsta...
nuotrauka
2023-11-15 12:11
Slūgstant Minijai situacija dėl potvynio Klaipėdos rajone stabilizuojasi, tačiau tikrieji žalos mastai pasimatys tik nusekus vandeniui. Kol kas kai kur keliai vis dar apsemti, yra ir sodybų, ties kuriomis laikosi vanduo, bet jau galima identifikuoti probleminius taškus bei planuoti, kaip sumažinti p...
nuotrauka
2023-11-15 09:09
Pagrindinis įvažiavimas į Gargždus miesto svečius ir gyventojus dabar pasitinka visiškai pasikeitęs – čia atliktas kapitalinis kelio remontas, įrengti pėsčiųjų, dviračių takai, kitos eismo saugumo priemonės.
nuotrauka
2023-11-14 09:43
Statybos sektoriaus vystymo agentūrai (SSVA) perduodamos Lietuvos bendrojo plano stebėsenos ir jo įgyvendinimo savivaldybių bendruosiuose planuose funkcijos leis sukurti šalies urbanistikos kompetencijų centrą, sako agentūros Urbanistikos padalinio vadovas Mindaugas Pakalnis.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse