2022 gruodžio 10 d. šeštadienis, 3:23
Reklama  |  facebook

Teismo sprendimas: laiduotojas „Ergo“ už „LitCon“ broką Kretingos savivaldybei turės sumokėti per 227 tūkst. eurų

2022-02-02 15:25
Rangovo „LitCon" laiduotojas draudimo bendrovė „Ergo" turės sumokėti Kretingos savivaldybei priteistus nuostolius – daugiau kaip 227 tūkst. eurų ir palūkanas. Tokį sprendimą gruodžio gale priėmė Lietuvos apeliacinis teismas. Ginčas susijęs su dabar bankrutuojančios bendrovės „LitCon" 2015 metais Kretingoje pradėtu statyti Sporto ir sveikatingumo centru. Vakar Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atsisakė priimti „Ergo" kasacinį skundą.
nuotrauka
Kretingos r. sav. nuotr.


Minimos įmonės
LitCon, UAB
Kretingos r. savivaldybė,
AVERUS, advokatų profesinė bendrija,
ERGO,
Ginčas tarp Kretingos savivaldybės administracijos ir draudimo bendrovės iškilo prieš kelerius metus, kai rangovas „LitCon", už kurį buvo laiduojama „Ergo" draudimo sutartimi, nesumokėjo paskutinės draudimo įmokos. Dėl to sutarties galiojimui einant į pabaigą ir negaunant naujojo sutarties laidavimo, savivaldybė kreipėsi į laiduotoją, prašydama išmokėti draudimo išmoką už rangovo nevykdomą sutartį. Pasak advokatų profesinės bendrijos AVERUS advokato Roko Zaleskio, gynusio Kretingos savivaldybės interesus, prielaidą ginčui sudarė draudimo brokerio išduotas, bet rangovo neapmokėtas draudimo liudijimas.

„Apeliacinis teismas patvirtino, kad pateikus naudos gavėjui, tai yra savivaldybei, draudimo polisą ir sertifikatą, ši neturėjo jokios dingsties laikyti jo negaliojančiu; jame nebuvo jokios nuorodos į apribojimus, juoba, kad keletas ankstesnių analogiškų polisų buvo galiojantys, tad priteisė ieškovei ekspertų apskaičiuotą nuostolių sumą“, – pranešime cituojamas advokatas R. Zaleskis.

Statybos ekspertizę atlikusios įmonės „Vakarų regiono konsultacinis biuras" ekspertai nustatė, kad vykdydamas darbus statomame Kretingos Sporto ir sveikatingumo centre „LitCon" padarė defektų, kurių pašalinimo kaina – daugiau kaip 227 tūkst. eurų. Tokio dydžio draudimo išmoka ir buvo priteista Lietuvos apeliacinio teismo.

Advokatas R. Zaleskis akcentavo, jog ši byla svarbi dviem aspektais: pirma, ji įtvirtino suvokimą, kad polisas turėtų būti išduodamas tik už jį apmokėjus arba nurodžius jame galiojimo išlygą apie apmokėjimą. Antra, atkreipė dėmesį į draudikų atsakomybę informuoti naudos gavėją apie išduotą, bet neapmokėtą polisą.

„Teismas akcentavo, jog negavęs draudimo įmokos, draudikas privalėjo įspėti ieškovę, tai yra savivaldybę, kad draudimo įmoka nėra sumokėta ir gali kilti sunkumų dėl išmokų, tačiau atsakovas to nepadarė. Teismas taip pat atkreipė dėmesį, jog elektroniniu paštu ieškovas tinkamai informavo atsakovą apie draudžiamąjį įvykį. Be to, net jei laikytume, kad pažeistas pranešimo formos reikalavimas, toks pažeidimas būtų laikomas formaliu ir nesudarančiu pagrindo atsakovui atsisakyti išmokėti draudimo išmoką", – teismo sprendimą citavo advokatas.

Pasak jo, rangos laidavimo sutartis šiuo atveju apėmė visus naudos gavėjo turtinius interesus, kurie yra pažeidžiami netinkamai vykdant sutartį, neapsiribojant vien su statyba susijusiais darbais.

„Trečiajam asmeniui nepateikus draudimo liudijimo, pažeistas rangos sutarties punktas kalbantis apie sutarties vykdymo užtikrinimą. Savivaldybei buvo pateiktas draudimo liudijimas ir sertifikatas su nurodyta galiojimo trukme, tačiau ji nebuvo informuota, jog šįkart polisas nėra apmokėtas. Neapmokėti draudimo liudijimai ir sertifikatai apskritai neturėtų būti išduodami, o išdavus – būtina informuoti naudos gavėją, jog polisas neapmokėtas ir laikytis įsipareigojimų", – reziumavo advokatas Rokas Zaleskis.

Lietuvos apeliacinio teismo sprendimas įsigaliojęs. Š. m. vasario 1 d. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atsisakė priimti „Ergo" kasacinį skundą dėl Lietuvos apeliacinio teismo sprendimo. Kretingos savivaldybei priteistą suma draudimo laiduotojas jau yra pervedęs. 
Statybunaujienos.lt
Savivaldybėse

nuotrauka
2022-12-08 10:59
Vilniaus savivaldybė užbaigė legendinės gimnastikos salės sostinės Naujamiesčio rajone, Kauno gatvėje, atnaujinimą. Trečiadienį salė atidaryta oficialiai. Pastate, kaip ir anksčiau, veiks Sostinės sporto centro gimnastikos skyrius.
nuotrauka
2022-12-07 10:40,      papildyta 2022-12-08 10:28, Papildyta informacija
Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnai, vadovaujami Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorų, atlieka ikiteisminį tyrimą dėl įtariamos sisteminės korupcijos Šilutės rajono savivaldybėje.
nuotrauka
2022-12-07 07:01
Informacijos paieškos apie artimųjų kapavietes Romainių, Petrašiūnų, Seniavos ir kitose Kauno miesto kapinėse nuo šiol bus kur kas paprastesnės. Gyventojai reikiamus duomenis greitai ir patogiai gali sužinoti internete.
nuotrauka
2022-12-07 05:19
Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) tęsiant ikiteisminį tyrimą dėl galimai neskaidrių Šiaulių miesto savivaldybės valdomos įmonės Europos Sąjungos (ES) lėšomis finansuojamo viešojo pirkimo aplinkybių, įtarimai pareikšti Šiaulių miesto merui Artūrui Visockui. Tyrimui vadovauja Europos prokuratūra.
nuotrauka
2022-12-06 13:22
Nuo gruodžio 12 d. pusę metų truksiančiai rekonstrukcijai uždaroma požeminė pėsčiųjų perėja Konstitucijos prospekte (ties stotelėmis „Europos aikštė"). Po remonto ji taps saugesnė ir patogesnė.
nuotrauka
2022-12-06 10:04
Kaune virš Nemuno iškilęs ir Panemunės šilą su Biržiškų gatve jungiantis Trijų mergelių tiltas pasitinka kapitalinį remontą. Nuo gruodžio 5 dienos ši pėsčiųjų ir dviratininkų susisiekimo jungtis beveik metams bus visiškai uždaryta. Tiltas sulauks naujos dangos, turėklų, apšvietimo ir kitų svarbių po...
nuotrauka
2022-12-06 09:49
Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) prisidėjo prie to, kad Kauno r. sav. Užliedžių, Giraitės, Vijūkų ir Romainių gyventojai, priklausantys naujajai Giraitės Šventosios Šeimos parapijai, greitu metu turėtų savo bažnyčią, o Giraitės bendruomenė – dar ir vaikų darželį, mokyklą ir parką.
nuotrauka
2022-12-05 05:10
Kultūros ministras Simonas Kairys ir aplinkos viceministrė Daiva Veličkaitė-Matusevičė pasirašė susitarimą su savivaldybių vadovais dėl meno ir dizaino viešosiose erdvėse. Prie susitarimo, kuriuo pradedama įgyvendinti „Procento kultūrai“ schemą Lietuvoje, prisijungia 27 šalies savivaldybės.
nuotrauka
2022-12-01 15:46
Naujasis Pavilnio bendruomenės daugiafunkcis centras planuojamas toje vietoje, kur iki pernai veikė medinuke įsikūrusi senoji rajono biblioteka adresu Garsioji g. 3. Pavasarį centro, kuriame bus perkeltas ir sukauptas bibliotekos lobynas, projektui bus skelbiamas architektūrinis konkursas, laimėtoja...
nuotrauka
2022-12-01 11:13
Nors kalendorinė žiema prasideda šiandien, vilniečiai jau turėjo progų prasilenkti su miesto teritoriją tvarkančių įmonių traktoriais, motoblokais, kompaktiškais sniego valytuvais bei kita įranga. Šį šaltąjį sezoną sostinės viešąsias erdves prižiūrės daugiau kaip 200 skirtingos technikos.
nuotrauka
2022-12-01 09:11
Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) planuoja 2023 m. pradžioje kviesti piliečius rinktis Vilniuje nuosavybės teisėms atkurti skirtus žemės sklypus.
nuotrauka
2022-11-30 15:32
Sparčiai besikeičiantis sostinės Šnipiškių rajonas pasižymi kontrastais – jame ir aukščiausi Vilniaus dangoraižiai, ir šalia – medinė nuosavų namų architektūra. Kaip šiame rajone surasti balansą? Ko jame trūksta ir koks aplinkinių gatvių, tokių kaip Krokuvos ar Lvivo, charakteris? Miesto planuotojai...
nuotrauka
2022-11-30 05:06
Po daugiau kaip dviejų metų pertraukos duris atvėrė renovuota Birštono meno mokykla. Po rekonstrukcijos patalpos tapo energiškai efektyvesnės, labiau pritaikytos įvairių meno veiklų vykdymui ir neįgaliųjų poreikių užtikrinimui. Šiuo metu meno mokykloje mokosi apie 200 mokinių. Rekonstrukcijos darbų ...
nuotrauka
2022-11-28 15:18
Utenoje baigtas įgyvendinti dar vienas miestui ir jo gyventojams svarbus projektas – Utenos miesto darnaus judumo plano priemonių diegimo pirmasis etapas. Jo metu mieste įrengta 21 nauja autobusų sustojimo stotelė, kurios pritaikytos ir žmonėms su negalia.
nuotrauka
2022-11-28 12:05
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), atlikusi Kauno miesto savivaldybės (Savivaldybė) infrastruktūros objektų viešųjų pirkimų procesų korupcijos rizikos analizę, nustatė korupcijos rizikos veiksnius. Nustatyta, kad Savivaldybės infrastruktūros objektų viešųjų pirkimų procesams trūksta aiškumo, skaidrum...
nuotrauka
2022-11-24 06:46
Registrų centro sukurtame ir vystomame geoinformacinės aplinkos žemėlapyje REGIA nuo šiol galima atrasi dar daugiau detalių ir aktualių duomenų apie nekilnojamojo turto (NT) objektus.
nuotrauka
2022-11-23 09:36
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), atlikusi korupcijos rizikos analizę Panevėžio miesto, Ignalinos ir Zarasų rajonų savivaldybėse išduodant statybą leidžiančius dokumentus SLD), nustatė korupcijos rizikos veiksnius. Nustatyta, kad statybos leidimų procesas turi teisinio reguliavimo spragų ir sudaro g...
nuotrauka
2022-11-23 09:05
Aplinkos apsaugos agentūros Aplinkos tyrimų departamento Hidrologinių tyrimų skyriaus specialistai 2022 m. lapkričio mėn., siekdami įvertinti Baltijos jūros paplūdimių pločio pokyčius po metų pradžioje vyravusių stiprių audrų, atliko papildomą krantų pokyčių monitoringą.
nuotrauka
2022-11-23 08:47
Kaunas imasi naujovės, siekiant pažaboti pernelyg ilgai gatvėse trunkančius kasinėjimus. Nuo kito mėnesio gatvių duobes tvarkantys kelininkai ar požeminių tinklų avarijas likviduojantys rangovai privalės visus kasinėjimo darbus atlikti per savaitę. Nepagrindus būtinybės terminą pratęsti, už kiekvien...
nuotrauka
2022-11-22 15:34
Po kelių dešimtmečių pertraukos „Rotonda" vėl kviečia vilniečius ir miesto svečius apsilankyti. Prie daugeliui nostalgiją keliančio pastato Sereikiškių parke atgimimo prisidėjo ir Vilniaus miesto savivaldybė, kuri, siekdama atgaivinti sostinės širdyje ilgą laiką apleistą kavinę, investavo apie 230 t...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse