2023 lapkričio 30 d. ketvirtadienis, 8:52
Reklama  |  facebook

Teismo sprendimas: laiduotojas „Ergo“ už „LitCon“ broką Kretingos savivaldybei turės sumokėti per 227 tūkst. eurų

2022-02-02 15:25
Rangovo „LitCon" laiduotojas draudimo bendrovė „Ergo" turės sumokėti Kretingos savivaldybei priteistus nuostolius – daugiau kaip 227 tūkst. eurų ir palūkanas. Tokį sprendimą gruodžio gale priėmė Lietuvos apeliacinis teismas. Ginčas susijęs su dabar bankrutuojančios bendrovės „LitCon" 2015 metais Kretingoje pradėtu statyti Sporto ir sveikatingumo centru. Vakar Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atsisakė priimti „Ergo" kasacinį skundą.
nuotrauka
Kretingos r. sav. nuotr.


Minimos įmonės
LitCon, UAB
Kretingos r. savivaldybė,
AVERUS, advokatų profesinė bendrija,
ERGO,
Ginčas tarp Kretingos savivaldybės administracijos ir draudimo bendrovės iškilo prieš kelerius metus, kai rangovas „LitCon", už kurį buvo laiduojama „Ergo" draudimo sutartimi, nesumokėjo paskutinės draudimo įmokos. Dėl to sutarties galiojimui einant į pabaigą ir negaunant naujojo sutarties laidavimo, savivaldybė kreipėsi į laiduotoją, prašydama išmokėti draudimo išmoką už rangovo nevykdomą sutartį. Pasak advokatų profesinės bendrijos AVERUS advokato Roko Zaleskio, gynusio Kretingos savivaldybės interesus, prielaidą ginčui sudarė draudimo brokerio išduotas, bet rangovo neapmokėtas draudimo liudijimas.

„Apeliacinis teismas patvirtino, kad pateikus naudos gavėjui, tai yra savivaldybei, draudimo polisą ir sertifikatą, ši neturėjo jokios dingsties laikyti jo negaliojančiu; jame nebuvo jokios nuorodos į apribojimus, juoba, kad keletas ankstesnių analogiškų polisų buvo galiojantys, tad priteisė ieškovei ekspertų apskaičiuotą nuostolių sumą“, – pranešime cituojamas advokatas R. Zaleskis.

Statybos ekspertizę atlikusios įmonės „Vakarų regiono konsultacinis biuras" ekspertai nustatė, kad vykdydamas darbus statomame Kretingos Sporto ir sveikatingumo centre „LitCon" padarė defektų, kurių pašalinimo kaina – daugiau kaip 227 tūkst. eurų. Tokio dydžio draudimo išmoka ir buvo priteista Lietuvos apeliacinio teismo.

Advokatas R. Zaleskis akcentavo, jog ši byla svarbi dviem aspektais: pirma, ji įtvirtino suvokimą, kad polisas turėtų būti išduodamas tik už jį apmokėjus arba nurodžius jame galiojimo išlygą apie apmokėjimą. Antra, atkreipė dėmesį į draudikų atsakomybę informuoti naudos gavėją apie išduotą, bet neapmokėtą polisą.

„Teismas akcentavo, jog negavęs draudimo įmokos, draudikas privalėjo įspėti ieškovę, tai yra savivaldybę, kad draudimo įmoka nėra sumokėta ir gali kilti sunkumų dėl išmokų, tačiau atsakovas to nepadarė. Teismas taip pat atkreipė dėmesį, jog elektroniniu paštu ieškovas tinkamai informavo atsakovą apie draudžiamąjį įvykį. Be to, net jei laikytume, kad pažeistas pranešimo formos reikalavimas, toks pažeidimas būtų laikomas formaliu ir nesudarančiu pagrindo atsakovui atsisakyti išmokėti draudimo išmoką", – teismo sprendimą citavo advokatas.

Pasak jo, rangos laidavimo sutartis šiuo atveju apėmė visus naudos gavėjo turtinius interesus, kurie yra pažeidžiami netinkamai vykdant sutartį, neapsiribojant vien su statyba susijusiais darbais.

„Trečiajam asmeniui nepateikus draudimo liudijimo, pažeistas rangos sutarties punktas kalbantis apie sutarties vykdymo užtikrinimą. Savivaldybei buvo pateiktas draudimo liudijimas ir sertifikatas su nurodyta galiojimo trukme, tačiau ji nebuvo informuota, jog šįkart polisas nėra apmokėtas. Neapmokėti draudimo liudijimai ir sertifikatai apskritai neturėtų būti išduodami, o išdavus – būtina informuoti naudos gavėją, jog polisas neapmokėtas ir laikytis įsipareigojimų", – reziumavo advokatas Rokas Zaleskis.

Lietuvos apeliacinio teismo sprendimas įsigaliojęs. Š. m. vasario 1 d. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atsisakė priimti „Ergo" kasacinį skundą dėl Lietuvos apeliacinio teismo sprendimo. Kretingos savivaldybei priteistą suma draudimo laiduotojas jau yra pervedęs. 
Statybunaujienos.ltSavivaldybėse

nuotrauka
2023-11-29 12:26
Kauno apygardos teismas paskelbė sprendimą, kuriuo patenkino Kauno apygardos prokuratūros prokurorės, ginančios viešąjį interesą, ieškinį ir pripažino negaliojančiomis penkių žemės sklypų Druskininkų savivaldybėje pirkimo-pardavimo sutartis. Taikyta restitucija.
nuotrauka
2023-11-29 10:49
40 šeimų, laukiančių socialinių būstų, jau įsikūrė naujuose namuose. Baigtas įgyvendinti socialinio būsto adresu Rambyno g. 14A, Klaipėda, projektas. Naujos statybos gyvenamasis namas jau yra visiškai apgyvendintas.
nuotrauka
2023-11-28 10:10
Šiandien vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius įteikė apdovanojimus savivaldybių administracijų atstovams už sėkmingiausiai įgyvendintus VRM administruojamus 2014-2020 metų laikotarpiu ir Europos Sąjungos lėšomis finansuotus infrastruktūros projektus regionuose.
nuotrauka
2023-11-27 11:46
Didžiosios dalies Lietuvos savivaldybių faktinės išlaidos beveik kasmet viršija modeliuojamas, o didžiausias išlaidų perviršis patiriamas komunalinių paslaugų, būsto bei aplinkosaugos srityse. Tą parodė savivaldybių išlaidų analizė, atlikta Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) kartu su Finans...
nuotrauka
2023-11-27 09:28
Daugiau nei ketvirtį amžiaus – nuo 1996 metų Vilniaus miestą planavusi ir jo skaitmenizavimo procesus vysčiusi bendrovė „Vilniaus planas“ keičia vizualinį identitetą – nuo šiol ji tampa „ID Vilnius“.
nuotrauka
2023-11-24 09:35
Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroras, savo iniciatyva pradėjęs tyrimą, konstatavo, jog tyrimo metu nustatytos aplinkybės kelia pagrįstas abejones ateityje dėl bandymo keisti Alytaus bendrąjį planą ir miesto centre leisti statyti penkiaaukščius pastatus.
nuotrauka
2023-11-23 13:37
Vilniaus miesto savivaldybė iki metų pabaigos užbaigs grąžintinų žemės sklypų, skirtų nuosavybės teisių atkūrimui, projektavimą. Užbaigti šį procesą itin svarbu, nes pasikeitus įstatymui nuo kitų metų sausio 1 d. miestų ir miestelių teritorijose valstybinės žemės patikėtiniais tampa nebe Nacionalinė...
nuotrauka
2023-11-23 11:10
Augant Vilniui ir žmonių jame skaičiui, didėja ir surenkamų komunalinių atliekų kiekis. Dėl išaugusių jų tvarkymo sąnaudų ir apimties sostinė peržiūri vietinę rinkliavą už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą. Tarybai pritarus, vidutinio 60 kv. m buto savininkui rinkliava už komunalinių atliekų...
nuotrauka
2023-11-23 10:04
Vietoje Pavilnyje esančio avarinės būklės bibliotekos pastato numatyta įkurti naują bendruomenės centrą, atitinkantį vietos gyventojų ir visų vilniečių poreikius. Vilniaus vystymo kompanija visuomenei pristato keturiolika viešame konkurse gautų architektūrinių idėjų pasiūlymų.
nuotrauka
2023-11-22 10:26
Įgyvendinant šiuos projektus, pirmą kartą Lietuvoje pastatams atnaujinti bus naudojami gamykloje pagaminti sienų ir stogų skydai, objekte sumontuojami be papildomo apdirbimo. Tai leis pagreitinti renovacijos procesą, sumažinti darbų apimtį statybvietėje, padidinti pastatų energinį efektyvumą, užtikr...
nuotrauka
2023-11-22 09:42
Gautas statybos leidimas šalia Nacionalinio stadiono įsikursiančiam darželiui. Stadiono su sporto aikštynais statybos prasidėjo gegužę, likę pastatai bus statomi antruoju etapu, o visą Daugiafunkcį kompleksą planuojama baigti 2025 m.
nuotrauka
2023-11-21 13:50
Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninėje vykdomas Priėmimo-skubiosios pagalbos bei Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyrių modernizavimas. Iki 2024 m. gruodžio įgyvendinti pokyčiai sustiprins teikiamų paslaugų kokybę ir padės ekstremaliųjų situacijų atvejais užtikrinti efektyvesnį paslaugų ...
nuotrauka
2023-11-20 13:13
Baigti ežero pakrantės prie Gulbinų kvartalo atvėrimo visuomenei darbai. Vilniaus miesto savivaldybė pasirūpino apie 250 m ilgio medinio tako nutiesimu, taip pat ežero pakrantėje sukurta poilsiavietė, įrengtos grilio vietos su suoliukais. Patogiam gyventojų praėjimui išvalytos nukritusios medžių šak...
nuotrauka
2023-11-16 12:35
Vilniaus miesto savivaldybė kviečia sostinės verslininkus, įmones, įstaigas ir bendruomenes kurti kalėdinę nuotaiką kartu ir puošti savo vitrinas, langus, pastatų fasadas šventine tematika. Laikinų šventinių dekoracijų suderinti su miesto Savivaldybe ar gauti leidimą nereikia.
nuotrauka
2023-11-16 12:20
Klaipėdos miesto valdžia, vis dažniau sulaukianti gyventojų nusiskundimų dėl statybininkų netvarkos šalia statybviečių, padidino kontrolę. Šiais metais jau nustatyta dvigubai daugiau pažeidimų nei praėjusiais metais.
nuotrauka
2023-11-16 08:07
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atliko Vilniaus miesto savivaldybės tarybos sprendimo dėl sostinėje projektuojamų objektų, kurių architektūrinėms idėjoms įvertinti privaloma skelbti projektų konkursus, antikorupcinį vertinimą. Sprendimo nuostatomis galimai nepagrįstai siaurinamas Architektūros įsta...
nuotrauka
2023-11-15 12:11
Slūgstant Minijai situacija dėl potvynio Klaipėdos rajone stabilizuojasi, tačiau tikrieji žalos mastai pasimatys tik nusekus vandeniui. Kol kas kai kur keliai vis dar apsemti, yra ir sodybų, ties kuriomis laikosi vanduo, bet jau galima identifikuoti probleminius taškus bei planuoti, kaip sumažinti p...
nuotrauka
2023-11-15 09:09
Pagrindinis įvažiavimas į Gargždus miesto svečius ir gyventojus dabar pasitinka visiškai pasikeitęs – čia atliktas kapitalinis kelio remontas, įrengti pėsčiųjų, dviračių takai, kitos eismo saugumo priemonės.
nuotrauka
2023-11-14 09:43
Statybos sektoriaus vystymo agentūrai (SSVA) perduodamos Lietuvos bendrojo plano stebėsenos ir jo įgyvendinimo savivaldybių bendruosiuose planuose funkcijos leis sukurti šalies urbanistikos kompetencijų centrą, sako agentūros Urbanistikos padalinio vadovas Mindaugas Pakalnis.
nuotrauka
2023-11-14 09:24
Vilniuje, Žirmūnuose, planuojama statyti lengvosios atletikos maniežą, kuriam gautas statybą leidžiantis dokumentas. Naujasis sporto centras bus statomas pagal konkursą laimėjusios architektų studijos „IMPLMNT architects" projektą. Atverti lengvaatlečiams skirtą sporto kompleksą, kuriame galėtų tre...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse