2023 kovo 27 d. pirmadienis, 16:27
Reklama  |  facebook

„Teltonika“ Molėtuose atidarė modernų technologijų centrą

2022-10-21 15:54
Lietuvos aukštųjų technologijų įmonių grupė „Teltonika“ Molėtuose atidarė naująjį technologijų centrą. Beveik 11 tūkst. kv. metrų ploto pastatas, kuriame bus sukurta 500 darbo vietų, iškilo itin sparčiai – statybos prasidėjo šių metų pradžioje ir truko kiek daugiau nei 9 mėnesius. Įmonė šiam projektui skyrė 34 mln. eurų ir tai yra didžiausia verslo investicija per visą Molėtų istoriją.
nuotrauka
TELTONIKOS nuotr.


Minimos įmonės
Teltonikos įmonių grupė,
Atidarymo šventėje dalyvavo Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė, ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, Lietuvos kariuomenės vadas – generolas leitenantas Valdemaras Rupšys, Molėtų r. savivaldybės meras Saulius Jauneika, pastato architektai, statytojai ir kt.

„Kalbėdami apie „Naujos kartos Lietuvos“ viziją, pabrėžiame esminės ekonominės transformacijos svarbą, žengiant link modernių, lanksčių, mokslo ir verslo bendradarbiavimu grįstų sprendimų. Norime būti ryžtingi, inovatyvūs ir stiprūs, kartu tikime, kad labai svarbūs yra Lietuvos regionai, kuriems būtina suteikti daugiau autonomijos, leisti atsiskleisti jų galimybėms, suteikti investicinius postūmius, kurie leistų veikti laisviau ir prisiimti atsakomybę. Neabejoju, kad „Teltonikos“ technologijų centras Molėtų krašte suteiks šiam regionui daugiau jėgos. Itin reikšminga ir tai, kad būtent lietuviško kapitalo įmonių grupė rodo pavyzdį užsienio investuotojams, drąsina juos investuoti Lietuvoje ir sklaido mitą, kad Rusijos brutali invazija į Ukrainą pavertė visą Rytų Europos regioną nesaugiu“, – cituojama Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė, padėkojusi Arvydui Paukščiui ir visai „Teltonikos“ įmonių grupei už vykdomus itin reikšmingus ir didelę pridėtinę vertę kuriančius projektus.

TELTONIKOS  centras

Technologijų centre veiks robotizuotos elektronikos prietaisų testavimo, surinkimo bei gamybinės linijos, taip pat įsikurs administraciniai ir gaminių projektavimo biurai, laboratorijos. Tai bus antrasis „Teltonikos“ gamybos padalinys, kuriame kas mėnesį bus galima pagaminti apie 500 tūkst. daiktų interneto prietaisų. Iki šiol vienintelė „Teltonikos“ produktų gamyklą veikė Vilniuje.

„Lietuva kryptingai siekia ambicingo tikslo – iki 2024 metų padidinti išlaidas moksliniams tyrimams ir plėtrai iki 1,5 proc. BVP. Investuodami į mokslinę raidą, galime sukurti daugiau gerai apmokamų darbo vietų, pritraukti daugiau investicijų į mūsų šalį ir garsinti jos vardą. Tai naujas Lietuvos ekonomikos raidos etapas, o „Teltonika“ yra viena iš įmonių, kuri yra priešaky šių pokyčių. Dėkoju įmonei už investicijas ir linkiu sėkmingai įgyvendinti visus 14 investicinių projektų mūsų šalyje“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė.

Technologijų centre, kurio vadovu tapo ilgametis „Teltonikos“ darbuotojas Paulius Rutkauskas, jau įsidarbino apie 150 darbuotojų, dauguma jų – iš Molėtų ir aplinkinių miestų. Iki atidarymo likus keliems mėnesiams, jie turėjo galimybę įgyti reikiamų įgūdžių „Teltonika EMS“ gamykloje Vilniuje ir ten susipažinti su įmonės veikla bei darbo ypatumais. Darbuotojams buvo apmokamos kelionės į Vilnių ir atgal, rengiami mokymai bei suteikiama visokeriopa pagalba. Per kelerius metus technologijų centro darbuotojų skaičius išaugs iki 500 ir „Teltonika“ bus didžiausias darbdavys Molėtuose.

TELTONIKOS centras

„Tai išties istorinė diena Molėtams – atidarome technologijų centrą, kuriame Molėtų krašto ir aplinkinių rajonų gyventojams sukursime tokias pat darbo sąlygas, kokias siūlome ir Vilniuje dirbantiems šios įmonės specialistams. Tikiu, kad Molėtams suteiksime didžiulį impulsą ir paskatinsime esminius pokyčius – molėtiškiams nebesinorės išvažiuoti vien tik dėl didesnio uždarbio, pritrauksime daugiau jaunų šeimų, o Molėtai ateityje bus žinomi kaip aukštųjų technologijų miestas“, – sako įmonių grupės „Teltonika“ įkūrėjas ir prezidentas Arvydas Paukštys.

Technologijų centras veiklą pradeda turėdamas 2 gamybos linijas, vėliau gamybos įranga bus išplėsta. Iš pradžių „Teltonika“ Molėtuose gamins 4G ir 5G maršrutizatorius ir elektromobilių įkrovimo stoteles „TeltoCharge“. Netolimoje ateityje Molėtuose bus gaminami ir modernūs telemedicinos prietaisai, tarp jų – dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatai ir prieširdžių virpėjimus atpažįstantys išmanūs laikrodžiai. Molėtuose gaminami produktai bus eksportuojami į daugiau nei 160 pasaulio šalių rinkas, kuriose parduodama „Teltonikos“ produkcija.

Technologijų centras Molėtuose atliks ir socialinį vaidmenį – tikimasi, kad savo veikla jis paskatins daugiau žmonių rinktis inžinerinio profilio specialybes, o jaunimą – domėtis tiksliaisiais mokslais. Čia veiks mokymų erdvė, kurioje vyks reguliarūs edukaciniai užsiėmimai moksleiviams ir jaunimui, siekiant juos geriau supažindinti su aukštosiomis technologijomis ir inžinerinėmis naujovėmis. Dar viena svarbi naujiena molėtiškiams ir miesto svečiams – naujajame „Teltonikos“ technologijų centre įsikurs restoranas „Atradimai“.

Pastačiusi technologijų centrą Molėtuose „Teltonika“ įgyvendino pirmąjį iš 14 investicinių projektų, kurie suplanuoti šiam dešimtmečiui. „Teltonika“ iki 2030 m. planuoja investuoti 3,7 mlrd. eurų, kurie bus skirti technologijų parkų Vilniuje ir Kaune statyboms, biurams, elektronikos gamyklų, plastiko ir mechanikos gamyklos, spausdintinio montažo plokščių gamyklos, technologinės pakraipos mokyklos ir darželio statyboms ir kt., o didžiausia dalis planuojamų investicijų bus skirta sukurti puslaidininkių lustų pramonę Lietuvoje.  

TELTONIKOS nuotr.

Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-03-27 13:38
Vilniaus senamiesčio centre, šalia Rotušės, atidaromas „Radisson Hotel Group“ aukščiausios prabangos prekės ženklo viešbutis „Radisson Collection Astorija Vilnius“. Jis pakeitė iki pastato renovacijos ten pat veikusį „Radisson Blu“ viešbutį. Tai pirmasis „Radisson Collection“ viešbutis Lietuvoje ir ...
nuotrauka
2023-03-27 07:53
Kompanija „Doosan Infracore“ (HDI) paskelbė, kad keičia statybinės technikos DOOSAN prekės ženklą ir pristato naująjį prekės ženklą – DEVELON.
nuotrauka
2023-03-25 10:53
Praėjusią savaitę AB „Panevėžio statybos trestas“ (PST) per Nasdaq pranešė, kad ketina teistis su buvusiu įmonės vadovu Daliumi Gesevičiumi.
nuotrauka
2023-03-24 09:25
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Eika“ sostinės Visorių rajone plėtoja gyvenamųjų namų kvartalą „Metų laikai“, kuriam siekiama gauti tvarumo sertifikatą „BREEAM In-Use“. Tai įmonės istorijoje pirmasis gyvenamas projektas, kuriam siekiama gauti tarptautinį pastatų tvarumo ženklą, atpažįstam...
nuotrauka
2023-03-22 11:21
Praėjusių metų rugsėjo 1-ąją, užbaigus I etapo patalpų kapitalinį remontą, Vilniaus centre duris atvėrė nauja bei modernizuota „Erudito Licėjaus“ mokykla. Šią rekonstrukciją atliko tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“, dabar pasirašiusi virš 4 mln. eurų vertės sutartį dėl II etap...
nuotrauka
2023-03-22 07:24
Moderni architektūra, saugumas, gera garso ir šilumos izoliacija. Tai yra savybės, kurias garantuoja profilių sistema GEALAN-LINEAR®. Dar vienas svarbus jos išskirtinumas šiuolaikinėje rinkoje – suderinamumas su kitomis sistemomis, galimybė panaudoti kitų sistemų priedus, iki minimumo sumažinant ski...
nuotrauka
2023-03-21 07:35
Moduliniai konteineriai yra universalus gaminys su itin plačiomis panaudojimo galimybėmis: juose gali būti įrengiamos biuro ar sandėliavimo patalpos, kirpyklos ar krautuvėlės, mokyklos arba vaikų darželiai, pirtys – panaudojimo galimybės beveik tokios pat, kaip ir tradicinės statybos pastatų.
nuotrauka
2023-03-20 07:45
„Teriva“ sistema – tai efektyvus sprendimas pigiai, lengvai ir greitai sumontuoti perdangas naujos statybos ir renovuojamuose pastatuose net ir tada, kai pastato išplanavimas sudėtingas, nepatogios montavimo sąlygos.
nuotrauka
2023-03-17 11:34
Kovo 7 d. didžiausia Lietuvos energetinės infrastruktūros statybos bendrovė „Žilinskis Group“ Švedijoje įsteigė savarankišką akcinę bendrovę Zilinskis & Co AB, kuri vystys naujų aukštos įtampos oro linijų ir pastočių statybą bei esamų rekonstrukcijas. Iki tol Žilinskis ir Co, UAB Švedijoje beveik de...
nuotrauka
2023-03-17 11:10
Pasirengimas Mindaugo g. 12, Vilniuje esančio pastato atnaujinimui vyksta pilnu tempu. Šiuo metu vyksta šio pastato pritaikymo valstybės institucijų veiklai projektavimo darbai. Planuojama, kad pastate įsikurs net 8 valstybės įstaigos, bus sukurta daugiau nei 700 šiuolaikiškų darbo vietų. Įgyvendinu...
nuotrauka
2023-03-15 14:51
Šių metų pradžioje startavus pagrindiniams Vilniaus oro uosto naujojo išvykimo terminalo statybų darbams – balandžio viduryje bus sumontuotos beveik visos pagrindinės pastato konstrukcijos – laikančiosios kolonos. Anot Lietuvos oro uostų atstovų, darbai jau įsibėgėjo ir balandžio mėnesį bus galima p...
nuotrauka
2023-03-15 09:25
Jau visai netrukus Latvijos sostinės Rygos centre iškils modernus verslo centras, šalia kurio duris atvers ir milžiniškas daugiafunkcinis pastatas su šiuolaikiškai išvystyta infrastruktūra. Šio pastatų komplekso, pavadinto „Preses Nama Kvartāls“ (liet. „Spaustuvės kvartalas“), pirmojo etapo įgyvendi...
nuotrauka
2023-03-13 16:54
Metų pradžioje prasidėjo intensyvios naujojo keleivių išvykimo terminalo Vilniaus oro uoste statybos. Planuojama, kad pirmieji keleiviai iš šio terminalo išvyks 2025 m. pradžioje. Pasak Kristinos Greičiūtės, Lietuvos oro uostų aplinkosaugos projektų vadovės, naujasis terminalas bus didelio pokyčio p...
nuotrauka
2023-03-13 12:04
Šalia Klaipėdos, Gindulių gyvenvietėje, pradedamas statyti naujas prekybos paskirties pastatas, kuriame įsikurs „Maxima“ prekybos tinklo parduotuvė. Į naujo prekybos centro Klaipėdos rajone statybas planuojama investuoti 3,2 mln. eurų.
nuotrauka
2023-03-13 05:11
Daugiau nei dešimtmetį Klaipėdos rajono gyventojų lauktas projektas – Gargždų daugiafunkcis sporto centras – virsta realybė. Dariaus ir Girėno gatvėje, Gargžduose, kur po pustrečių metų iškils moderni sporto salė bei baseinas, įkasta simbolinė kapsulė ateities kartoms, žyminti realių statybos darbų ...
nuotrauka
2023-03-10 09:09
Vilniaus stoties rajone atsiras daugiau gyvybės ir erdvės – Vilniaus miesto savivaldybė planuoja apleistos Šv. Stepono bažnyčios teritorijos tvarkymo darbus. UAB „Vilniaus planas" parengtam Šv. Stepono skvero projektui jau gautas statybos leidimas.
nuotrauka
2023-03-09 11:11
Vilniuje, Lvivo gatvėje, bendrovės RELEVEN vystomas gyvenamosios ir biurų paskirties aukštuminis kvartalas nuo šiol bus žinomas „Horizontų“ pavadinimu. Modernų gyvenimo ir darbo būdą siūlysiančiam projektui bendrovė numatė skirti 200 mln. EUR. Tai – viena didžiausių investicijų į tokio tipo nekilnoj...
nuotrauka
2023-03-09 10:45
Kovo 8 d. Vilniaus Gedimino technikos universitete (VILNIUS TECH) iškilmingai atidarytas jungtinių mokslų laboratorijų – Mechanikos, Elektronikos bei Transporto inžinerijos fakultetų –centras.
nuotrauka
2023-03-07 12:10
Pastato, kurį vilniečiai iki šiol žinojo kaip Vilniaus centrinį paštą, koridoriai prisipildė studentų. Čia veiklą pradėjo ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas. ISM atstovai teigia, kad rekonstruojant unikalų statinį svarbiausia buvo užtikrinti erdvių funkcionalumą, tvarumą ir išsaugoti architektū...
nuotrauka
2023-03-07 08:56
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Galio Group“ persikėlė į naują biurą savo išplėtotame pastate Vilniuje, Kintų g. 11.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas