2024 vasario 29 d. ketvirtadienis, 10:49
Reklama  |  facebook

Terasa: kaip įrengti patogiai ir funcionaliai?

2023-05-05 13:35
Atšilęs pavasariškas oras kviečia kuo daugiau laiko praleisti lauke. Gyvenantiems nuosavuose namuose arba turintiems sodybą – tai kiemo, terasos įsirengimo, atnaujinimo, paruošimo vasaros sezonui metas. Tinkamai įrengta, patogi ir funkcionali terasa yra bene svarbiausias kiemo akcentas. „MOKI VEŽI“ ekspertai pasakoja, į ką svarbiausia atkreipti dėmesį įsirenginėjant ar atnaujinant terasą.
nuotrauka
„MOKI VEŽI“ nuotr.


Minimos įmonės
Makveža, UAB
Planuojant terasos įrengimą būtina įvertinti savo poreikius ir galimybes bei, svarbiausia, atsižvelgti į terasos orientaciją pagal pasaulio kryptis. Rekomenduojama vengti šiaurinės pusės ir terasą įrengti pietinėje, kurioje šilumos bus daugiau ne tik vasarą, bet ir pavasarį ar ankstyvą rudenį. Tai leis terasos malonumais mėgautis ilgiau.

Įrengiant terasą taip pat reikėtų vengti vietų, kurias užstoja medžiai ar kiti namai, dėl kurių šilumos patekimas į terasą bus apribotas. Jeigu šalia eina gatvė ar visai netoliese yra įsikūrę kaimynai, norint turėti daugiau privatumo, tokią terasą gali tekti apsodinti tujomis ar aplink ją įrengti dekoratyvinę sienelę.

Radus tinkama vietą, pataria „MOKI VEŽI“ pranešime cituojamiems ekspertams, svarbu apgalvoti poreikius ir į juos atsižvelgus nuspręsti, kokio dydžio terasa jums reikalinga. Renkantis terasos dydį, ekspertai rekomenduoja atsižvelgti į tai, kokį baldų komplektą joje planuojate statyti ir ką norėsite joje veikti. Pavyzdžiui, ar tai bus vieta skirta poilsiui, ar šeimos ir draugų susitikimams, o gal maisto gaminimui.

Terasai įrengti rinkitės kokybiškas medžiagas

Renkantis medžiagas terasai, „MOKI VEŽI“ ekspertai pataria tai daryti itin kruopščiai, mat nuo to priklausys terasos ilgaamžiškumas. Pirmiausia, atkreipkite dėmesį į tai, iš kokios medžiagos pagamintos terasinės lentos. Nors natūralios medienos, pavyzdžiui, spygliuočių medžių, lentos yra elastingos, o jomis malonu vaikščioti basomis, tokios lentos reikalauja daugiau priežiūros, reguliaraus impregnavimo ir dažymo.

terasa, lauko baldai

Dėl šių priežasčių pirkėjai vis dažniau renkasi medžio imitacijos plastikines lentas. Be to, nemažai žmonių renkasi terasoje įrengti akmens masės, klinkerio plytelių ar trinkelių dangą. Pastarosios yra lengvai prižiūrimos, tačiau svarbu perkant šias prekes atkreipti dėmesį į medžiagų atsparumo drėgmei ir temperatūros pokyčiams rodiklius.

Įrengiant terasą svarbi ne tik jos danga, bet ir stogas. Jeigu ketinate įrengti uždarą terasą su stogeliu pasitikrinkite, ar stogas neapribos saulės šviesos patekimo į namus pro į terasą išeinančius langus ar duris. Puikiu sprendimu čia gali tapti sudedamas terasos stogas, kurį nesunku sutraukti ir paslėpti kai terasa yra nenaudojama, ar terasa iš stiklo, kurią galima naudoti ir šaltuoju metų laiku. Atvirą terasą nuo saulės spindulių ar lietaus taip pat gali pridengti skėčiai.

Padės sukurti jaukią ir malonią aplinką


Įrengus terasą, laikas ją užpildyti tinkamiausiu lauko baldų komplektu. Pavyzdžiui, mediniai baldai padeda sukurti jaukią ir šiltą atmosferą ir vis dar išlieka vienu Iš populiariausių pasirinkimų. Nepaisant to, jų priežiūrai reikės skirti daugiau laiko: lietuviškas klimatas daro didelę įtaką medinių baldų išvaizdai, veikiami drėgmės, gali prarasti savo pirminę spalvą ir papilkėti.

Dėl medinius baldus reikia reguliariai atnaujinti, aliejuoti, o šaltuoju metų laiku perkelti į vėsią ir sausą vietą bei uždengti iki kito sezono. Medinių lauko baldų atnaujinimą reikėtų atlikti bent du kartus į metus. Prieš prasidedant sezonui ir jam pasibaigus baldus rekomenduojama nuplauti su soda ar ūkiniu muilu. Jei pastebėjote tamsių dėmių, jas pašalinti galite švitriniu popieriumi ar smėliu.

Ekspertai primena, kad medinių baldų griežtai negalima valyti metaliniais įrankiais, kadangi tokiu būdu pagreitinsite medžio irimo procesą. Jei medinių baldų priežiūrai daug laiko skirti negalite, patariama investuoti į baldus, kuriuos galima naudoti ir žiemą.

Ilgaamžis ir praktiškas sprendimas

Ieškantiems praktiško lauko baldų komplekto, rekomenduojama įsigyti plastikinius terasos baldus. Tokio tipo baldai atrodo patraukliau, nors ir yra didesni už medinius ar metalinius baldus, tačiau gali sutalpinti didesnę į terasą užsukusių svečių kompaniją. Patogumo ir jaukumo suteikia ir nesunkiai priderinamos įvairių spalvų ir medžiagų pagalvėlės, uždangalai.

Plastikiniai lauko baldai išsiskiria ne tik praktiškumu, bet ir itin paprasta priežiūra. Tokius baldus užteks nuvalyti drėgna šluoste, nuplauti vandeniu ir nusausinti. Plastikiniai baldai taip pat gali būti paveikiami drėgmės, todėl ne sezono metu rekomenduojama juos laikyti sausoje vietoje ar lauke, jeigu baldai uždengti specialiais užvalkalais.

Nenorintiems daug laiko skirti baldų priežiūrai, vertėtų apsvarstyti galimybę įsigyti baldus iš termo medienos ar medienos ir plastiko kompozito. Toks pasirinkimas ypač tiks ieškantiems ilgaamžio ir daug priežiūros nereikalaujančio baldų komplekto.

Be to, terasą galite pagyvinti pakabindami krėslą ar pastatydami sūpynes, kurios greit taps populiariausiu terasos kampeliu ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų tarpe. Jeigu terasoje planuojate gaminti maistą, įrengti dujiniu, elektriniu ar kietu kuru kūrenamą kepsninę, plastikiniai baldai yra ir saugesni už medinius.

Metaliniai baldai – patvariausi

Ieškantiems išskirtinio stiliaus baldų ir norintiems terasą paversti kvapą gniaužiančia namų vieta, „MOKI VEŽI“ ekspertai siūlo rinktis metalinius terasos baldus. Rėmus ir kitas metalines šių lauko baldų konstrukcijas dažnai papildo kitos medžiagos, tokios kaip tekstilė ar stiklas, kurios padeda sumažinti bendrą svorį ir sukuria unikalų ir ergonomišką dizainą.

Metaliniai lauko baldai ne tik patvarūs, bet ir nereikalauja ypač didelės priežiūros. Įsigijus tokio tipo baldus, rekomenduojama juos ištrinti augaliniu aliejumi suvilgyta kempinėle, o vyrius, metalines pakabas, matomus varžtus, veržles ir sklendes sutepti specialia alyva. Taip baldui suteiksite atsparumą drėgmei, kuri gali paveikti baldo konstrukciją.

Vasarą rekomenduojama metalinius lauko baldus reguliariai nuplauti vandens ir muilo mišiniu ir įtrinti apsauginiu aliejumi. Tokius baldus galima palikti žiemoti lauke, tačiau nepamiršti nuo jų nuimti pagalvėlių ir kitų medžiaginių detalių. 

„MOKI VEŽI“ nuotr. 

Statybunaujienos.lt
Žymės  Terasa, BaldaiAplinka

nuotrauka
2024-02-26 07:07
Nors dauguma Vilniaus gyventojų jau susipažino su nauja maisto atliekų rūšiavimo tvarka, dalis įmonių vis dar nežino, kad oranžinių maišelių rulonėlį ir specialų kibirėlį gali atsiimti ir verslai. Anot specialistų, metų pradžioje įsigalioję pokyčiai aktualūs toms įmonėms, kurių veikloje susidaro bui...
nuotrauka
2024-02-20 10:26
Vilniaus miesto savivaldybė, įgyvendindama „LIFE GreenMe5" projektą, dalyje Salomėjos Neries gatvės išbandys įvairias priemones sumažinti transporto keliamą triukšmo ir oro taršą. Planuojama, kad pasiteisinusios priemonės vėliau bus pritaikomos ir kitose Vilniaus gatvėse.
nuotrauka
2024-02-19 10:37
Turto banko valdomuose pastatuose įsikūrusios valstybės įstaigos praėjusiais metais suvartojo 13 proc. mažiau elektros ir šilumos energijos. Mažinti sąnaudas energijos ištekliams valstybės pastatuose leido kompleksinės Turto banko investicijos į energinio efektyvumo priemones bei aktyvus pačių organ...
nuotrauka
2024-02-15 12:37
Praėjus puspenktų metų po visuomenėje didelio atgarsio sulaukusios ekologinės nelaimės Alytuje pradėti likviduoti šio gaisro padariniai. Iš „Ekologistikos“ patalpų iki gegužės 21 d. bus išvežta 819 tonų padangų, 2 143 tonos plėšytų padangų bei 895 didmaišiai su gumos pudra ir granulėmis. Visos šios ...
nuotrauka
2024-02-13 15:21
Naudojant medienos gaminius vietoje betono statybų sektoriuje per visą pastato gyvavimo etapą (nuo medžiagų gamybos iki pastato eksploatavimo) į aplinką patektų maždaug 50-75 proc. mažiau CO2. Tai atskleidė Aplinkos ministerijos parengta studija apie atliktus tyrimus dėl CO2 išmetamo kiekio statybos...
nuotrauka
2024-02-13 15:04
Atliepiant Druskininkų gyventojų ir svečių poreikius turėti laivuojamą Nemuno upę visoje Druskininkų savivaldybėje, Druskininkų meras ir VVKD sukirto rankomis dėl vandens kelio (17,7 km) paruošimo, pritaikymo laivybai Nemuno upės atkarpoje ties Druskininkais.
nuotrauka
2024-02-09 12:31
Vasario 16-ąją apdovanojimas už metų darbą Klaipėdai bus įteiktas entuziastingiems kultūros paveldo puoselėtojams – verslininkui Augustinui Jankevičiui ir paramos fondo „Augustus“ vadovui Arvydui Urbiui. Jų pastangomis buvusiame Klaipėdos dujų fabriko pastatų komplekse atgimė du išskirtiniai past...
nuotrauka
2024-02-08 12:32
Kaimynų bendrystę jau aštuonerius metus puoselėjantis Vilnius vėl skirs finansavimą bendruomeniškumui stiprinti. Šių metų bendruomenių ir nevyriausybinių organizacijų projektų prioritetinė kryptis – gyventojų įtraukimas į kultūrinę edukacinę veiklą ir orientacija į tvarumo sprendimus, įgyvendinant ž...
nuotrauka
2024-02-06 07:47
Orų sąlygų pasikeitimai, sparčiai tirpstantis sniegas ir ledas sukėlė potvynius dalyje vakarų Lietuvos regionų. Kai kuriuose valstybinės reikšmės kelių ruožuose dėl apsėmimo eismas ribojamas ar draudžiamas. Potvyniai šioje šalies dalyje yra įprastas reiškinys, bet šiais metais jie yra gerokai intens...
nuotrauka
2024-02-02 14:10
Energetikos rinkoje vis dažniau kalbama apie ketvirtąją pramonės revoliuciją, kitaip dar vadinamą Pramone 4.0, ir pramonės šakų skaitmeninimą. Tačiau šiame kontekste pamirštami individualūs vartotojai, kurie daro vis didesnę įtaką energetikos transformacijai, elektros tinklams ir rinkos dalyviams. A...
nuotrauka
2024-02-01 10:16
Nuo š. m. sausio 1 d. pradėjus veikti Nuotekų tvarkymo informacinei sistemai (NTIS) jokių naujų reikalavimų šiems įrenginiams nėra. Neturintys galimybės prisijungti prie centrinės nuotekų sistemos gyventojai vis dar gali rinktis vieną iš trijų įrenginių tipų: rezervuaro tipo individualių nuotekų kau...
nuotrauka
2024-02-01 10:01
Sklypo užteršimas atliekomis ir žala aplinkai, ar vis dėlto nekenksminga ir teisėtai sklype įmonės sandėliuojama bei statyboms ir sklypų formavimui tinkama perdirbta žaliava: gruntas ir atsijos? Tokią dilemą teko nagrinėti teismui kilusiame ginče tarp Aplinkos apsaugos departamento ir atliekų tvarky...
nuotrauka
2024-01-30 09:39
Kuršių nerijoje, vos tik leidus orams, bus pradėti rekonstruoti du paskutinieji populiaraus pėsčiųjų ir dviračių tako, jungiančio Smiltynę su Nida ruožai. Taip pat bus sutvarkyti takai, jungiantys Preilos ir Pervalkos miestelius su pagrindiniu krašto keliu bei pajūriu. Lietuvos automobilių kelių dir...
nuotrauka
2024-01-26 08:44
VĮ Ignalinos atominėje elektrinėje (IAE) tęsiami išmontavimo darbai. 2023 m. IAE personalas išmontavo 4,6 tūkst. tonų įrangos bei 5,2 tūkst. tonų konstrukcijų (pastatų gelžbetonio ir metalo konstrukcijų komponentai). Daugiausia įrangos išmontuota vykdant reaktoriaus technologinės įrangos išmontavimo...
nuotrauka
2024-01-22 10:18
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas neskundžiama nutartimi paliko iš esmės nepakeistą Vilniaus apygardos teismo 2023 m. nutartį, kuria panaikintas Vilniaus rajono savivaldybės administracijos 2008 m. gegužę išduotas statybos leidimas (SLD), – statytojas statinius įpareigotas nugriauti.
nuotrauka
2024-01-19 15:05
Buvusios industrinės teritorijos konversiją šalia Vingio parko įgyvendinančios bendrovės „Galio Group" ir „Akropolis Group" užbaigė tvarkyti dalį Neries krantinės, kuri iki šiol buvo sunkiai pasiekiama miesto gyventojams. Tvarkymo darbai atlikti vykdant sutartyse su Vilniaus miesto savivaldybe numat...
nuotrauka
2024-01-18 13:03
Pasaulį lydintys iššūkiai dėl vis gilesnės klimato krizės verčia išteklius naudoti tikslingai, sąmoningai ir efektyviai. Veiksmų klimato tikslams įgyvendinti ėmėsi ir miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“. Tvarumą iškėlusi strategijos prioritetu, ji buvo sertifikuota pagal ISO 500...
nuotrauka
2024-01-17 13:54
Didžiausia Lietuvoje vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys" iš nuotekų dumblo pernai jau pasigamino beveik ketvirtadalį – 23 proc. įmonės veiklai reikalingos elektros energijos, o siekdama apsisaugoti nuo elektros ir gamtinių dujų kainų šuolių, bendrovė iki 2032 m. ketina tapti nepriklausoma nuo...
nuotrauka
2024-01-10 11:17
Lietuvoje sparčiai daugėja planuojamų statyti vėjo elektrinių skaičius rodo Aplinkos apsaugos agentūros duomenys. Išaugusį planuojamų įrengti vėjo elektrinių skaičių atspindi padidėjęs Agentūroje gautų nagrinėti atrankos dėl poveikio aplinkai vertinimo ir poveikio aplinkai vertinimo dokumentų.
nuotrauka
2024-01-05 14:32
Pabaigti Vingio pasažo ir viešųjų erdvių šalia jo tvarkymo darbai. Ties prekybos pasažo praėjimu sumontuota nauja stoginės konstrukcija iš grūdinto stiklo, pėsčiųjų zonoje paklota nauja danga, o skverelyje už pasažo ties I. Simonaitytės gatve atnaujinti pėsčiųjų takai, suformuoti nauji želdiniai, įr...

Statybunaujienos.lt » Aplinka