2024 birželio 25 d. antradienis, 8:50
Reklama  |  facebook

Terasa: kaip įrengti patogiai ir funcionaliai?

2023-05-05 13:35
Atšilęs pavasariškas oras kviečia kuo daugiau laiko praleisti lauke. Gyvenantiems nuosavuose namuose arba turintiems sodybą – tai kiemo, terasos įsirengimo, atnaujinimo, paruošimo vasaros sezonui metas. Tinkamai įrengta, patogi ir funkcionali terasa yra bene svarbiausias kiemo akcentas. „MOKI VEŽI“ ekspertai pasakoja, į ką svarbiausia atkreipti dėmesį įsirenginėjant ar atnaujinant terasą.
nuotrauka
„MOKI VEŽI“ nuotr.


Minimos įmonės
Makveža, UAB
Planuojant terasos įrengimą būtina įvertinti savo poreikius ir galimybes bei, svarbiausia, atsižvelgti į terasos orientaciją pagal pasaulio kryptis. Rekomenduojama vengti šiaurinės pusės ir terasą įrengti pietinėje, kurioje šilumos bus daugiau ne tik vasarą, bet ir pavasarį ar ankstyvą rudenį. Tai leis terasos malonumais mėgautis ilgiau.

Įrengiant terasą taip pat reikėtų vengti vietų, kurias užstoja medžiai ar kiti namai, dėl kurių šilumos patekimas į terasą bus apribotas. Jeigu šalia eina gatvė ar visai netoliese yra įsikūrę kaimynai, norint turėti daugiau privatumo, tokią terasą gali tekti apsodinti tujomis ar aplink ją įrengti dekoratyvinę sienelę.

Radus tinkama vietą, pataria „MOKI VEŽI“ pranešime cituojamiems ekspertams, svarbu apgalvoti poreikius ir į juos atsižvelgus nuspręsti, kokio dydžio terasa jums reikalinga. Renkantis terasos dydį, ekspertai rekomenduoja atsižvelgti į tai, kokį baldų komplektą joje planuojate statyti ir ką norėsite joje veikti. Pavyzdžiui, ar tai bus vieta skirta poilsiui, ar šeimos ir draugų susitikimams, o gal maisto gaminimui.

Terasai įrengti rinkitės kokybiškas medžiagas

Renkantis medžiagas terasai, „MOKI VEŽI“ ekspertai pataria tai daryti itin kruopščiai, mat nuo to priklausys terasos ilgaamžiškumas. Pirmiausia, atkreipkite dėmesį į tai, iš kokios medžiagos pagamintos terasinės lentos. Nors natūralios medienos, pavyzdžiui, spygliuočių medžių, lentos yra elastingos, o jomis malonu vaikščioti basomis, tokios lentos reikalauja daugiau priežiūros, reguliaraus impregnavimo ir dažymo.

terasa, lauko baldai

Dėl šių priežasčių pirkėjai vis dažniau renkasi medžio imitacijos plastikines lentas. Be to, nemažai žmonių renkasi terasoje įrengti akmens masės, klinkerio plytelių ar trinkelių dangą. Pastarosios yra lengvai prižiūrimos, tačiau svarbu perkant šias prekes atkreipti dėmesį į medžiagų atsparumo drėgmei ir temperatūros pokyčiams rodiklius.

Įrengiant terasą svarbi ne tik jos danga, bet ir stogas. Jeigu ketinate įrengti uždarą terasą su stogeliu pasitikrinkite, ar stogas neapribos saulės šviesos patekimo į namus pro į terasą išeinančius langus ar duris. Puikiu sprendimu čia gali tapti sudedamas terasos stogas, kurį nesunku sutraukti ir paslėpti kai terasa yra nenaudojama, ar terasa iš stiklo, kurią galima naudoti ir šaltuoju metų laiku. Atvirą terasą nuo saulės spindulių ar lietaus taip pat gali pridengti skėčiai.

Padės sukurti jaukią ir malonią aplinką


Įrengus terasą, laikas ją užpildyti tinkamiausiu lauko baldų komplektu. Pavyzdžiui, mediniai baldai padeda sukurti jaukią ir šiltą atmosferą ir vis dar išlieka vienu Iš populiariausių pasirinkimų. Nepaisant to, jų priežiūrai reikės skirti daugiau laiko: lietuviškas klimatas daro didelę įtaką medinių baldų išvaizdai, veikiami drėgmės, gali prarasti savo pirminę spalvą ir papilkėti.

Dėl medinius baldus reikia reguliariai atnaujinti, aliejuoti, o šaltuoju metų laiku perkelti į vėsią ir sausą vietą bei uždengti iki kito sezono. Medinių lauko baldų atnaujinimą reikėtų atlikti bent du kartus į metus. Prieš prasidedant sezonui ir jam pasibaigus baldus rekomenduojama nuplauti su soda ar ūkiniu muilu. Jei pastebėjote tamsių dėmių, jas pašalinti galite švitriniu popieriumi ar smėliu.

Ekspertai primena, kad medinių baldų griežtai negalima valyti metaliniais įrankiais, kadangi tokiu būdu pagreitinsite medžio irimo procesą. Jei medinių baldų priežiūrai daug laiko skirti negalite, patariama investuoti į baldus, kuriuos galima naudoti ir žiemą.

Ilgaamžis ir praktiškas sprendimas

Ieškantiems praktiško lauko baldų komplekto, rekomenduojama įsigyti plastikinius terasos baldus. Tokio tipo baldai atrodo patraukliau, nors ir yra didesni už medinius ar metalinius baldus, tačiau gali sutalpinti didesnę į terasą užsukusių svečių kompaniją. Patogumo ir jaukumo suteikia ir nesunkiai priderinamos įvairių spalvų ir medžiagų pagalvėlės, uždangalai.

Plastikiniai lauko baldai išsiskiria ne tik praktiškumu, bet ir itin paprasta priežiūra. Tokius baldus užteks nuvalyti drėgna šluoste, nuplauti vandeniu ir nusausinti. Plastikiniai baldai taip pat gali būti paveikiami drėgmės, todėl ne sezono metu rekomenduojama juos laikyti sausoje vietoje ar lauke, jeigu baldai uždengti specialiais užvalkalais.

Nenorintiems daug laiko skirti baldų priežiūrai, vertėtų apsvarstyti galimybę įsigyti baldus iš termo medienos ar medienos ir plastiko kompozito. Toks pasirinkimas ypač tiks ieškantiems ilgaamžio ir daug priežiūros nereikalaujančio baldų komplekto.

Be to, terasą galite pagyvinti pakabindami krėslą ar pastatydami sūpynes, kurios greit taps populiariausiu terasos kampeliu ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų tarpe. Jeigu terasoje planuojate gaminti maistą, įrengti dujiniu, elektriniu ar kietu kuru kūrenamą kepsninę, plastikiniai baldai yra ir saugesni už medinius.

Metaliniai baldai – patvariausi

Ieškantiems išskirtinio stiliaus baldų ir norintiems terasą paversti kvapą gniaužiančia namų vieta, „MOKI VEŽI“ ekspertai siūlo rinktis metalinius terasos baldus. Rėmus ir kitas metalines šių lauko baldų konstrukcijas dažnai papildo kitos medžiagos, tokios kaip tekstilė ar stiklas, kurios padeda sumažinti bendrą svorį ir sukuria unikalų ir ergonomišką dizainą.

Metaliniai lauko baldai ne tik patvarūs, bet ir nereikalauja ypač didelės priežiūros. Įsigijus tokio tipo baldus, rekomenduojama juos ištrinti augaliniu aliejumi suvilgyta kempinėle, o vyrius, metalines pakabas, matomus varžtus, veržles ir sklendes sutepti specialia alyva. Taip baldui suteiksite atsparumą drėgmei, kuri gali paveikti baldo konstrukciją.

Vasarą rekomenduojama metalinius lauko baldus reguliariai nuplauti vandens ir muilo mišiniu ir įtrinti apsauginiu aliejumi. Tokius baldus galima palikti žiemoti lauke, tačiau nepamiršti nuo jų nuimti pagalvėlių ir kitų medžiaginių detalių. 

„MOKI VEŽI“ nuotr. 

Statybunaujienos.ltArchitektūra. Interjeras

nuotrauka
2024-06-24 08:44
Įrenginėjant vonios kambarį, svarbu atsižvelgti ne tik į patogumą ir baldų kokybę, bet ir išsaugoti erdvės bei švaros pojūtį. Interjero dizainerė papasakojo, kaip viską suderinti net ir nedidelės kvadratūros vonios kambaryje ir atskleidė, koks sprendimas visada pasiteisina apjungiant estetiką bei fu...
nuotrauka
2024-06-20 15:17
Tvarkingas vonios kambarys leidžia dieną pradėti ir ją pabaigti be papildomo streso. Tačiau dažnai dėl netinkamo baldų išdėstymo šios erdvės potencialas lieka neišnaudotas. Interjero dizainerė sako, kad, protingai suplanavus erdvę, net ir mažiausiame vonios kambaryje galima palaikyti tvarką. Geriaus...
nuotrauka
2024-06-19 11:05
Paėjusią savaitę ambasadoje Vilniuje įteikti Suomijos valstybiniai apdovanojimai nusipelniusiems lietuviams. Suomijos Liūto ordino riterio kryžiumi apdovanotas architektas, LAS Tarybos narys, prof. Gintaras Čaikauskas.
nuotrauka
2024-06-19 10:23
Dažnas įsivaizduoja, kaip turėtų atrodyti svajonių namas, o tie, kuriems pritrūksta idėjų ar įkvėpimo, pagalbos gali kreiptis į dirbtinį intelektą. Anot dirbtinio intelekto programos „ChatGPT", lietuviai nori gyventi miškingoje vietovėje prie vandens telkinio, mediniame name su atviru išplanavimu, t...
nuotrauka
2024-06-14 12:18
Paskelbti prekybos ir laisvalaikio centro „Panorama“ kviestinio architektūrinio projekto konkurso nugalėtojai, žadantys dideles šalia prekybos centro esančios teritorijos transformacijas. Konkursui savo projektus pateikė penki architektų biurai iš Lietuvos bei užsienio šalių, o geriausiais išrinkti ...
nuotrauka
2024-06-14 10:40
Turto bankas baigė derybas ir pasirašė projektavimo sutartį su „Studija Archispektras“, laimėjusia tarptautinį A. Goštauto kvartalo architektūrinį-urbanistinį konkursą. Projektas „Demokratijos uostas“ apima senų kvartalo pastatų atnaujinimą, naują statybą ir aplinkos sutvarkymą. Sutarties vertė siek...
nuotrauka
2024-06-14 08:40
Interjero dizainas – tai ne vien tik gražūs baldai ir sienų spalvos. Norint sukurti harmoningą ir jaukią erdvę, net ir tokia smulki detalė kaip jungiklis ar kištukinis lizdas tampa labai svarbia. Todėl kartais įprastų sprendimų – paprastų plastikinių elektros instaliacijos elementų – neužtenka. Namų...
nuotrauka
2024-06-12 11:01
Baigėsi nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Darnu Group“ inicijuotų trijų kviestinių architektūrinių konkursų pasiūlymų teikimo terminas pirmiesiems dviem „Launagių“ rajono etapams. Kviestiniuose konkursuose dalyvavo 19 Lietuvos architektūros įmonių, kurios pasiūlė savo vizijas, kaip vystyti dalį...
nuotrauka
2024-06-12 10:29
MB „Lapukas ir pieštukas“, kaip mozaikinio betono tiekimo ir įrengimo lyderė Lietuvoje, buvo vienintelė Baltijos šalių regiono įmonė, pakviesta į didžiausio Europoje mozaikinio betono (terrazzo) gamintojo (AGGLOTECH) organizuojamą išskirtinį renginį Italijoje.
nuotrauka
2024-06-11 12:37
Lietui ir tiesioginiams saulės spinduliams atsparūs lauko baldai gali būti ne tik funkcionalūs, bet ir stilingi. Jie gali tapti išskirtiniu jūsų kiemo akcentu ir sukurti erdvę patogiai bei jaukiai leisti laisvalaikį.
nuotrauka
2024-06-05 11:16
Kultūros ministerijos konkursą vadovauti naujai įsteigtam Nacionaliniam architektūros institutui laimėjo menotyrininkas ir kuratorius Kęstutis Kuizinas. Iš konkurse dalyvavusių aštuonių pretendentų jis surinko daugiausiai komisijos balų.
nuotrauka
2024-06-03 16:26
Nuo metų pradžios Vilniaus miesto savivaldybė kvietė pastatų savininkus dalyvauti paveldotvarkos programoje ir pasinaudoti parama susitvarkyti namų, tarp jų ir daugiabučių, išorę, balkonus, atkurti senus medinius langus ir duris. Iš viso gauti 145 prašymai, paramos vertė siekia apie 10 mln. Eur.
nuotrauka
2024-05-31 14:39
Klaipėdos miesto savivaldybė pradeda rengti uostamiesčio centrinio pašto įveiklinimo koncepciją. Pasirašyta paslaugų teikimo sutartis dėl Frydricho Vilhelmo Augusto Argelanderio mokslo ir meno centro – buvusio Klaipėdos centrinio pašto – įveiklinimo koncepcijos parengimo tarp Klaipėdos miesto saviv...
nuotrauka
2024-05-30 14:38
Sostinės A. Goštauto kvartalas, kur Turto bankas plėtoja didžiausią valstybės biurų projektą, šiuo metu atrodo nykiai, tačiau, pasak vyriausiosios Vilniaus architektės Lauros Kairienės, turi didžiulį potencialą sukurti reprezentatyvią valdžios institucijų būstinę, kokybiškai išplėsti vaikščiojamąją ...
nuotrauka
2024-05-30 10:04
Šiuolaikiniuose namuose, biuruose ir komercinėse patalpose interjero sprendimai vis labiau prisideda prie tvaresnės ir gražesnės ateities kūrimo. Tai apima LED apšvietimo, energiją taupančių prietaisų ir kitų gaminių, pagamintų iš perdirbtų medžiagų, diegimą. Tačiau dažnai pamirštamas vienas aspekta...
nuotrauka
2024-05-29 15:09
Kiekvienas savo namuose norime jaustis saugiai, o kur nors išvykę – būti ramūs, kad saugūs išliks ir jie. Interjero dizainerė dalijasi keturiais paprastais ir nebrangiais sprendimais, kurie padės užtikrinti namų saugumą atostogų metu.
nuotrauka
2024-05-29 11:02
Lietuvos oro uostai (LTOU) ir Lietuvos architektų sąjunga pasirašė architektūrinių idėjų konkurso organizavimo paslaugų sutartį. LTOU kartu su šalies ekspertais iki šių metų pabaigos arba kitų pradžioje siekia atrinkti ir vėliau įgyvendinti geriausias architektų idėjas iki 2028 metų pabaigos planuoj...
nuotrauka
2024-05-23 10:29
Tvarumas nekilnojamojo turto (NT) ir statybų rinkai šiandien aktualus kaip niekada. Tačiau tvari sektoriaus strategija gali būti sutelkta ne tik į atliekų, neigiamo poveikio aplinkai ir CO2 mažinimą, žaliųjų sprendimų bei atsinaujinančios energijos naudojimą, bet ir teritorijų konversiją. Tai – tars...
nuotrauka
2024-05-23 10:01
2024 m. padėtas pagrindas ilgai lauktam architektūros ir urbanistikos kokybės proveržiui Lietuvoje. Sukurti įrankiai savivaldybėms, regioninėms architektų taryboms, architektams ir projektuotojams, kurie suteikia daugiau aiškumo, skaidrumo verslui, įtvirtina gyventojų ir bendruomenių lūkesčius.
nuotrauka
2024-05-22 14:22
Sparčiai augančiame Vilniaus Kalnėnų mikrorajone bus statomas darželis-pradinė mokykla. Architektūros projekto konkursų dalyviai pateikė net 12 idėjų, kaip galėtų atrodyti naujoji švietimo įstaiga. Iš jų bus renkamas nugalėtojas. Planuojama, kad nauja ugdymo įstaiga adresu Moravų g. 4, duris turėtų ...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras