2023 rugsėjo 27 d. trečiadienis, 1:40
Reklama  |  facebook

Terasa: kaip įrengti patogiai ir funcionaliai?

2023-05-05 13:35
Atšilęs pavasariškas oras kviečia kuo daugiau laiko praleisti lauke. Gyvenantiems nuosavuose namuose arba turintiems sodybą – tai kiemo, terasos įsirengimo, atnaujinimo, paruošimo vasaros sezonui metas. Tinkamai įrengta, patogi ir funkcionali terasa yra bene svarbiausias kiemo akcentas. „MOKI VEŽI“ ekspertai pasakoja, į ką svarbiausia atkreipti dėmesį įsirenginėjant ar atnaujinant terasą.
nuotrauka
„MOKI VEŽI“ nuotr.


Minimos įmonės
Makveža, UAB
Planuojant terasos įrengimą būtina įvertinti savo poreikius ir galimybes bei, svarbiausia, atsižvelgti į terasos orientaciją pagal pasaulio kryptis. Rekomenduojama vengti šiaurinės pusės ir terasą įrengti pietinėje, kurioje šilumos bus daugiau ne tik vasarą, bet ir pavasarį ar ankstyvą rudenį. Tai leis terasos malonumais mėgautis ilgiau.

Įrengiant terasą taip pat reikėtų vengti vietų, kurias užstoja medžiai ar kiti namai, dėl kurių šilumos patekimas į terasą bus apribotas. Jeigu šalia eina gatvė ar visai netoliese yra įsikūrę kaimynai, norint turėti daugiau privatumo, tokią terasą gali tekti apsodinti tujomis ar aplink ją įrengti dekoratyvinę sienelę.

Radus tinkama vietą, pataria „MOKI VEŽI“ pranešime cituojamiems ekspertams, svarbu apgalvoti poreikius ir į juos atsižvelgus nuspręsti, kokio dydžio terasa jums reikalinga. Renkantis terasos dydį, ekspertai rekomenduoja atsižvelgti į tai, kokį baldų komplektą joje planuojate statyti ir ką norėsite joje veikti. Pavyzdžiui, ar tai bus vieta skirta poilsiui, ar šeimos ir draugų susitikimams, o gal maisto gaminimui.

Terasai įrengti rinkitės kokybiškas medžiagas

Renkantis medžiagas terasai, „MOKI VEŽI“ ekspertai pataria tai daryti itin kruopščiai, mat nuo to priklausys terasos ilgaamžiškumas. Pirmiausia, atkreipkite dėmesį į tai, iš kokios medžiagos pagamintos terasinės lentos. Nors natūralios medienos, pavyzdžiui, spygliuočių medžių, lentos yra elastingos, o jomis malonu vaikščioti basomis, tokios lentos reikalauja daugiau priežiūros, reguliaraus impregnavimo ir dažymo.

terasa, lauko baldai

Dėl šių priežasčių pirkėjai vis dažniau renkasi medžio imitacijos plastikines lentas. Be to, nemažai žmonių renkasi terasoje įrengti akmens masės, klinkerio plytelių ar trinkelių dangą. Pastarosios yra lengvai prižiūrimos, tačiau svarbu perkant šias prekes atkreipti dėmesį į medžiagų atsparumo drėgmei ir temperatūros pokyčiams rodiklius.

Įrengiant terasą svarbi ne tik jos danga, bet ir stogas. Jeigu ketinate įrengti uždarą terasą su stogeliu pasitikrinkite, ar stogas neapribos saulės šviesos patekimo į namus pro į terasą išeinančius langus ar duris. Puikiu sprendimu čia gali tapti sudedamas terasos stogas, kurį nesunku sutraukti ir paslėpti kai terasa yra nenaudojama, ar terasa iš stiklo, kurią galima naudoti ir šaltuoju metų laiku. Atvirą terasą nuo saulės spindulių ar lietaus taip pat gali pridengti skėčiai.

Padės sukurti jaukią ir malonią aplinką


Įrengus terasą, laikas ją užpildyti tinkamiausiu lauko baldų komplektu. Pavyzdžiui, mediniai baldai padeda sukurti jaukią ir šiltą atmosferą ir vis dar išlieka vienu Iš populiariausių pasirinkimų. Nepaisant to, jų priežiūrai reikės skirti daugiau laiko: lietuviškas klimatas daro didelę įtaką medinių baldų išvaizdai, veikiami drėgmės, gali prarasti savo pirminę spalvą ir papilkėti.

Dėl medinius baldus reikia reguliariai atnaujinti, aliejuoti, o šaltuoju metų laiku perkelti į vėsią ir sausą vietą bei uždengti iki kito sezono. Medinių lauko baldų atnaujinimą reikėtų atlikti bent du kartus į metus. Prieš prasidedant sezonui ir jam pasibaigus baldus rekomenduojama nuplauti su soda ar ūkiniu muilu. Jei pastebėjote tamsių dėmių, jas pašalinti galite švitriniu popieriumi ar smėliu.

Ekspertai primena, kad medinių baldų griežtai negalima valyti metaliniais įrankiais, kadangi tokiu būdu pagreitinsite medžio irimo procesą. Jei medinių baldų priežiūrai daug laiko skirti negalite, patariama investuoti į baldus, kuriuos galima naudoti ir žiemą.

Ilgaamžis ir praktiškas sprendimas

Ieškantiems praktiško lauko baldų komplekto, rekomenduojama įsigyti plastikinius terasos baldus. Tokio tipo baldai atrodo patraukliau, nors ir yra didesni už medinius ar metalinius baldus, tačiau gali sutalpinti didesnę į terasą užsukusių svečių kompaniją. Patogumo ir jaukumo suteikia ir nesunkiai priderinamos įvairių spalvų ir medžiagų pagalvėlės, uždangalai.

Plastikiniai lauko baldai išsiskiria ne tik praktiškumu, bet ir itin paprasta priežiūra. Tokius baldus užteks nuvalyti drėgna šluoste, nuplauti vandeniu ir nusausinti. Plastikiniai baldai taip pat gali būti paveikiami drėgmės, todėl ne sezono metu rekomenduojama juos laikyti sausoje vietoje ar lauke, jeigu baldai uždengti specialiais užvalkalais.

Nenorintiems daug laiko skirti baldų priežiūrai, vertėtų apsvarstyti galimybę įsigyti baldus iš termo medienos ar medienos ir plastiko kompozito. Toks pasirinkimas ypač tiks ieškantiems ilgaamžio ir daug priežiūros nereikalaujančio baldų komplekto.

Be to, terasą galite pagyvinti pakabindami krėslą ar pastatydami sūpynes, kurios greit taps populiariausiu terasos kampeliu ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų tarpe. Jeigu terasoje planuojate gaminti maistą, įrengti dujiniu, elektriniu ar kietu kuru kūrenamą kepsninę, plastikiniai baldai yra ir saugesni už medinius.

Metaliniai baldai – patvariausi

Ieškantiems išskirtinio stiliaus baldų ir norintiems terasą paversti kvapą gniaužiančia namų vieta, „MOKI VEŽI“ ekspertai siūlo rinktis metalinius terasos baldus. Rėmus ir kitas metalines šių lauko baldų konstrukcijas dažnai papildo kitos medžiagos, tokios kaip tekstilė ar stiklas, kurios padeda sumažinti bendrą svorį ir sukuria unikalų ir ergonomišką dizainą.

Metaliniai lauko baldai ne tik patvarūs, bet ir nereikalauja ypač didelės priežiūros. Įsigijus tokio tipo baldus, rekomenduojama juos ištrinti augaliniu aliejumi suvilgyta kempinėle, o vyrius, metalines pakabas, matomus varžtus, veržles ir sklendes sutepti specialia alyva. Taip baldui suteiksite atsparumą drėgmei, kuri gali paveikti baldo konstrukciją.

Vasarą rekomenduojama metalinius lauko baldus reguliariai nuplauti vandens ir muilo mišiniu ir įtrinti apsauginiu aliejumi. Tokius baldus galima palikti žiemoti lauke, tačiau nepamiršti nuo jų nuimti pagalvėlių ir kitų medžiaginių detalių. 

„MOKI VEŽI“ nuotr. 

Statybunaujienos.lt
Žymės  Terasa, BaldaiAplinka

nuotrauka
2023-09-22 12:12
Suomių bendrovė „Kiilto“ Lietuvoje pristatė „SUPER sveikų pastatų ekosistemą“ (angl. SUPER Healthy Buildings Ecosystem), vienijančią architektūrinės aplinkos inovatorius, tyrėjus, pradedančiąsias įmones, sprendimus priimančius asmenis, organizacijas ir įmones. Šis susivienijimas siekia iš pagrindų p...
nuotrauka
2023-09-22 11:41
Generalinė prokuratūra praneša, kad jos Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroras, gindamas viešąjį interesą, kreipėsi į Vilniaus miesto apylinkės teismą su ieškiniu, kuriuo prašoma atlaisvinti valstybinę žemę Vilniuje, Valakampiuose.
nuotrauka
2023-09-21 11:46
Sostinėje daugėja rekreacinių zonų, kuriose gyventojai gali mėgautis gamtos teikiamais malonumais ir poilsiu. Tyrimai rodo, kad arti namų esantys parkai ir žaliosios erdvės teigiamai veikia gyventojų sveikatą – mažina stresą, širdies ir kraujagyslių ligų riziką, padeda išvengti medžiagų apykaitos su...
nuotrauka
2023-09-19 11:39
Lietuvoje iškylantys nauji NT projektai įprastai atitinka tarptautinius tvarumo standartus, tačiau tai tik ledkalnio viršūnė – kur kas didesnę nekilnojamojo turto rinkos dalį sudaro senesni, energetiškai mažiau efektyvūs pastatai. Pasak tvarumo ekspertų, senuosius pastatus prikelianti renovacija ar ...
nuotrauka
2023-09-18 11:48
Prasideda priėjimo prie Gulbino ežero atvėrimo darbai. Vilniečiai galės patogiai ateiti prie ežero, esančio šalia Gulbinų kvartalo, iš šiaurinės ir pietinės pusių. Planuojamas įrengti apie 250 m ilgio medinis takas, ežero pakrantėje taip pat bus kuriama poilsiavietė, įrengiamos grilio vietos su suol...
nuotrauka
2023-09-13 15:47
Baisogaloje ir Šeduvoje pradėta dviejų naujų didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelių statyba.
nuotrauka
2023-09-11 13:23
Rugsėjo 10 d. prasidėjusią Seimo rudens sesiją Aplinkos ministerija teiks svarstyti 7 teisės aktų ir juos lydinčiųjų įstatymų projektus. tikslas – skaidrinti ir spartinti statybos procesus mažinant administracinę naštą, stiprinti ir plėsti gamintojų ir importuotojų atsakomybę tvarkant atliekas, tobu...
nuotrauka
2023-09-11 11:17
Nuo rugsėjo 11 d. bus teikiamas finansavimas namų ūkiuose susidariusių asbestinio šiferio atliekų surinkimo, vežimo ir šalinimo išlaidoms.
nuotrauka
2023-09-08 09:11
2 201 gyventojas – tiek šiauliečių dalyvauja VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro (ŠRATC) ir Šiaulių miesto savivaldybės administracijos įgyvendinamame maisto ir virtuvės atliekų surinkimo projekte „#AšPats. Planuoju. Valgau. Rūšiuoju. Saugau.“ Teisingai atskirtos ir išrūšiuotos maisto atliek...
nuotrauka
2023-09-06 12:16
Įsibėgėja Tauro kalno aplinkos tvarkymo darbai: tvarkomi želdynai, ruošiamasi medžių genėjimui. Vilniečių mėgstamas kalnas išliks žalias – bus pasodinta daugiau nei šimtas naujų medelių.
nuotrauka
2023-08-29 15:50
Besikeičiantis klimatas Lietuvoje įmones verčia ieškoti nestandartinių sprendimų, leidžiančių skaitmeniniu būdu stebėti temperatūros ar drėgmės pokyčius bei skubiai reaguoti į galimą stichijų poveikį. „Telia“ daiktų interneto sprendimai per tropinio karščio bangas šią vasarą saugojo „DPD Lietuva“ ma...
nuotrauka
2023-08-29 10:26
Tikriausiai kiekvienas esame matę produktų pakuočių, ant kurių puikuojasi specialūs ekologiškumą ir tvarumą patvirtinantys ženklai. Visgi, Europos komisija skelbia, kad net 53 proc. ant Europos sąjungos šalyse parduodamų produktų pakuočių ir jų reklamose skelbiamų ekologiškumo teiginių yra susiję su...
nuotrauka
2023-08-25 08:02
Turto banko užsakymu A. Goštauto kvartale, kuriame po konversijos įsikurs 9 ministerijos, inventorizuoti ir įvertinti medžiai bei kiti želdiniai. Iš viso teritorijoje apžiūrėti ir pažymėti 175 medžiai, beveik visi jie geros būklės ir bus išsaugoti.
nuotrauka
2023-08-17 16:52
Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroras nutraukė dėl savavaldžiavimo pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl š. m. gegužės 20 d. Vilniuje nukirsto Ceikinių ąžuolo. Tokį sprendimą prokuroras priėmė konstatavęs, kad nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.
nuotrauka
2023-08-14 06:55
Žemės įstatyme ir kituose teisės aktuose, reglamentuojančiuose žemės naudojimo santykius ir sąlygas, nustatyta žemės sklypų, besiribojančių su vandens telkiniais, savininkų (naudotojų) pareiga leisti kitiems asmenims prieiti prie vandens telkinių nustatytomis ir Nekilnojamojo turto registre įregistr...
nuotrauka
2023-08-14 06:14
Liepos mėnesį pasirašytos naujos pakuočių atliekų ir antrinių žaliavų surinkimo sutartys suteikia savivaldybės įmonei „Vilniaus atliekų sistemos administratorius" (VASA) tiesioginę šių atliekų surinkimo kontrolę bei infrastruktūros administravimą Vilniaus mieste. Individualių namų gyventojai, jau tu...
nuotrauka
2023-08-11 06:54
Rugpjūčio 6-7 d. audra vertė medžius beveik visoje šalyje, o ypatingai Šiaurės Lietuvoje. Skaičiuojama, jog vėjavartų ir vėjalaužų tvarkymo apimtys siekia apie 30 000 m³. Miškininkai operatyviai likviduoja didelio masto audros padarinius ir įspėja, kad pučiant stipriam vėjui lūžta dideli medžiai, kr...
nuotrauka
2023-08-07 14:49
„Ekrano“ marių užtvankos šliuzai pakeisti naujais, tad Panevėžio Ekstremalių situacijų operacijų centrui rekomendavus, ekstremali situacija mieste atšaukta. Ji buvo paskelbta dėl įvykusios konstrukcijos gedimo.
nuotrauka
2023-08-07 06:41
Turto bankas, siekdamas padidinti valstybės parduodamų objektų vertę, nuo šiol atliks medžių sklypuose vertinimus ir inventorizaciją. Taip siekiama potencialiems investuotojams atskleisti daugiau informacijos apie galimybes vystyti objektus, taip pat užtikrinti ir visuomenės interesą.
nuotrauka
2023-08-03 09:12
Namai turi ypatingą reikšmę žmonių būsenai, o netinkama gyvenamoji aplinka didina įvairių fizinių ir emocinių sutrikimų riziką. Ekspertai pasakoja, kaip namai gali paveikti mūsų savijautą bei į ką renkantis būstą verta atkreipti dėmesį, kad būtume kuo sveikesni.

Statybunaujienos.lt » Aplinka