2023 gruodžio 2 d. šeštadienis, 23:59
Reklama  |  facebook

Terasa: kam statyti naują, jeigu galima suremontuoti seną

2023-04-29 09:59
Terasa yra labiau jausmas nei statinys. Nes joje būti gera. Todėl planuodami terasą, pirmiausia galvokite apie save: ką joje veiksite, kiek daug ar mažiau vietos norite, kuo ji turi kvepėti, kokiomis spalvomis džiuginti, ar vaikščiosite joje basomis. Terasa turi būti jūsų oazė. Kaip tai įgyvendinti?
nuotrauka
ESSVE nuotr.


Minimos įmonės
ESSVE Lietuva, UAB
„ESSVE Lietuva“ specialistai sako, kad visa tai įgyvendinti galima pasirinkus statyti draugiškai arba nekenkiant aplinkai.

Kokią medieną ir tvirtinimo detales pasirinkti?

Žmogui geriausiai tinka tai, kas yra jo artimoje aplinkoje. Ši taisyklė tinka ne tik renkantis maisto produktus, bet ir natūralias statybines medžiagas. 

essve terasa

Užuot dairiusis į egzotinę medieną, terasai verčiau rinktis vietinę statybinę medžiagą. Tvarumo požiūriu, tai pažangus apsisprendimas, nes kuo iš toliau vežama mediena, tuo didesnį anglies dvideginio pėdsaką ji palieka.

Jeigu mediena turi FSC arba PECP žymėjimą, tai reiškia, kad miškas naudojamas atsakingai.

Natūrali mediena ilgai nedžiugins, jeigu nebus impregnuota. Tad verta pasidomėti, kokie produktai, technologija naudota impregnavimui.

Mediena gali būti apdorota natūraliomis priemonėmis: sėmenų aliejumi, impregnuota slėgiu arba apdorota termiškai – be jokių cheminių priedų. Termiškai apdorota mediena yra stabilesnė, geriau apsaugota nuo puvimo.

Mediena gali būti impregnuota ir siliciu – ji turi ekologiškumo klasifikaciją. Tokia mediena yra gražaus pilkai sidabrinio atspalvio ir ilgai tarnauja, nes silicis suteikia apsaugą nuo rūdžių, neleidžia įgerti vandeniui, užtikrina geresnę apsaugą nuo užsiliepsnojimo.

Terasai tvirtinti verta rinktis nerūdijančio plieno sraigtus: nes jie nerūdys, tad nereikės jų keisti, o tai reiškia – nereikės gaminti vis naujų sraigtų, taip naudojant daug energijos.

Kaip stabili pagrindo konstrukcija susijusi su terasos ilgaamžiškumu ir tvarumu?

Medinė terasa, kaip ir kiekvienas natūralus daiktas, negyvuos amžinai. Tačiau yra kelios gudrybės, kurios prailgina jos gyvavimą. Viena tokių – terasos pagrindas. Koks pagrindas geriausias, lemia sklypo ypatumai ir laikančiosios konstrukcijos inkaravimas. Paprastai yra trys pagrindiniai montavimo tipai: betone, ant stulpelių ir lygioje vietoje arba ant šlaito.

ESSVE TERASA

Konstrukcijos pagrindas dėvisi kur kas lėčiau negu vaikštomoji dalis, todėl tinkamai, atsakingai sumontavus ir papildomai hidroizoliavus, užteks kartas nuo karto pakeisti atitarnavusias lentas naujomis. Tad užuot stačius naują terasą, užteks ją kiek paremontuoti.

Remontą skatina ir Europos sąjungos direktyvos – žaliasis kursas, kuriuo seka ir, pvz., garsiausi pasaulyje technikos gamintojai: jie daug ir ilgai gamina detalių įvairiems technikos modeliams, kad būtų galima techniką remontuoti ir tą pačią naudoti kuo ilgiau.

Montuojant terasos grindis, būtina įvertinti medžio savybes

Ir piniginė, ir aplinka padėkos, jeigu sena terasa bus ne griaunama, o remontuojama, pvz., keičiant susidėvėjusias ir gal papuvusias lentas naujomis, atnaujinant karkaso dalis. Bet pirma reikia įsitikinti, kad mediena tikrai nebetinkama, nes akys gali apgauti. Kaip tai padaryti?

ESSVE TERASATiesiog reikia atsukti sraigtus ir nuimti lentas. Jei mediena atrodo apipuvusi, reikia išsiaiškinti pažeidimų išplitimą. Geriausiai tam tiks peilis – badyti reikia, kol geležtė atsirems į kietą, sveiką medieną. Jei pažeidimai siekia iki profilio vidurio, reikės keisti ir karkasą.

Atėjus naujų lentų grindims metui, pasirinkite gražiausias: geriausia dėti į viršų šerdies puse, kad rievės atrodytų kaip šypsenėlės. Tada viršutinė lentos pusė bėgant laikui įgaus šiek tiek išgaubtą formą ir pagerins vandens nutekėjimą.

Medis kvėpuoja, veikiamas kritulių, oro temperatūros pokyčių, traukiasi ir plečiasi. Todėl montuojant terasos grindis, būtina palikti tinkamus tarpus, sukti sraigtus tinkamose vietose ir guldyti lentas tinkama puse į viršų.

Kas nutiks, jeigu lentos bus sudėtos per arti viena kitos? Jos išlinks arba susispaus, taip iškeldamos ir sraigtus. Žmogus gali susižeisti, o terasą reikės remontuoti. Sumontavus lentas per toli vieną nuo kitos, sausuoju metų laiku tarpai bus per dideli. Kokius tarpus tarp lentų palikti, priklauso nuo medienos rūšies ir lentų pločio.

Tačiau kartais lentas užtenka nuplauti, nušlifuoti ir alyvuoti. Jei abejojate, ar lentas tikrai reikia keisti, nedideliame plotelyje giliau įsukite sraigtų galvutes ir atlikite bandomąjį šlifavimą. Jei paaiškės, kad mediena sveika, stengtis verta.

Terasos tarnavimo laikas priklauso ir nuo jos priežiūros

Terasa pastatyta, atsižvelgiant į visas rekomendacijas, tačiau būtina įvertinti dar vieną aspektą – jos priežiūrą. Specialistai sako, kad šiuo atveju svarbiausia – laikytis medienos tiekėjų rekomendacijų ir pasidomėti sraigtais, tvirtinimo detalėmis. Jeigu terasa bus valoma cheminiais valikliais, šarmu, stipriu muilu arba žiemą barstoma druska, būtina rinktis nerūdijančio plieno sraigtus, kurie yra nepaveikūs įvardintoms priežiūros priemonėms. Priešingu atveju gresia turėti švarią terasą ir surūdijusius sraigtus.

Siekiant greito rezultato, kartais terasos grindys yra plaunamos naudojant aukštą slėgį. Tačiau tai gresia problemomis: taip galima pašiaušti paviršių ir atverti kelią įtrūkiams. Todėl verčiau naudoti nedidelį slėgį ir sukamąjį šepetį.

Natūralumas, tvarumas, ekologija turi savo kainą: reikia tinkamai pasirinkti medieną, laikantis reikalavimų statyti ir tvirtinti, neapsirikti pasirenkant valymo priemones. Tačiau tai yra menka kaina, palyginus su gaunama verte, kai išėję į terasą jaučiate ne lentas ar tvirtinimo detales, o būties lengvumą, gyvenimo džiaugsmą.

Taigi rinktis statyti terasą tvariai – reiškia įgyti gražų, tvarų statinį, kuris darniai dera su aplinka – nuo pat kiekvienos lentos atvežimo į vietą iki pat jos gyvavimo pabaigos.

ESSVE
KAD TERASA BŪTŲ TVARI, ILGAI TARNAUTŲ IR
TAPTŲ MALONIA POILSIO VIETA, 
1. Pasirinkite karkasą, kuris atlaikys svorį
2. Ieškokite sprendimų, kurie pagreitins statybą
3. Teisingu atstumu vieną nuo kitos sumontuokite lentas
4. Pasirinkite konkrečiai terasai tinkančius sraigtus
5. Užuot išmetę išlinkusias lentas, pasirinkite didelio spaudimo sraigtus  

ESSVE nuotr.

Statybunaujienos.lt
Žymės  TerasaArchitektūra. Interjeras

nuotrauka
2023-11-30 09:55
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kartu su Kultūros paveldo departamentu prie Kultūros ministerijos (KPD) įgyvendina projektą „Kultūros paveldo informacinių sistemų konsolidavimas ir modernizavimas“.
nuotrauka
2023-11-29 13:25
Iki Kalėdų liko mažiau nei mėnuo, todėl neišvengiamai pradedame galvoti apie dovanas artimiesiems, Kalėdų eglutės puošybą, jaukias dekoracijas. Namų dekoratorė Karolina Kandrotė siūlo nepamiršti ir kalėdinio stalo dekoro – pasirinkti tinkamas spalvas, medžiagas ir šventiškai paserviruoti.
nuotrauka
2023-11-29 12:41
Kultūros infrastruktūros objektų savininkai ir valdytojai kviečiami teikti projektų įgyvendinimo planus ir pretenduoti į paramą objektui atnaujinti.
nuotrauka
2023-11-28 11:58
Neseniai užbaigtas, daugiau nei 6 mln. eurų kainavęs naujausias Kauno technologijos universiteto (KTU) projektas – tarpdisciplininio prototipavimo laboratorijų centras „M-Lab“. Mokslininkų poreikius atliepiančios aukšto lygio laboratorijos, poilsio ir susitikimų erdvės bei įvairūs technologiniai spr...
nuotrauka
2023-11-28 09:37
Rusijai tęsiant karą prieš Ukrainą, Lietuvoje netyla svarstymai apie šalies saugumui būtinos infrastruktūros pokyčius. Vienas jų – nuo šių metų sausio įsigaliojęs reikalavimas įrengti priedangas ar slėptuves naujos statybos viešosios paskirties objektuose ir aukštesniuose nei penkių aukštų daugiabuč...
nuotrauka
2023-11-23 10:04
Vietoje Pavilnyje esančio avarinės būklės bibliotekos pastato numatyta įkurti naują bendruomenės centrą, atitinkantį vietos gyventojų ir visų vilniečių poreikius. Vilniaus vystymo kompanija visuomenei pristato keturiolika viešame konkurse gautų architektūrinių idėjų pasiūlymų.
nuotrauka
2023-11-21 13:23
Vonios kambarys yra ta vieta, į kurią užsukame ne vieną kartą per dieną, todėl norėtųsi, kad jis būtų kuo jaukesnis ir patogesnis. Tokią aplinką sukurti tikrai yra įmanoma – tereikia pasitelkti kelias paprastas gudrybes. Šį kartą atskleisime pagrindines paslaptis, kurios padės sukurti malonesnę voni...
nuotrauka
2023-11-21 10:45
Į Vilniaus miesto savivaldybės skelbtą tarptautinį Žirmūnų irklavimo bazės architektūrinės idėjos konkursą atsiliepė net 13 projektavimo įmonių. Iš 8 reikalavimus atitikusių pasiūlymų viena idėja dėl funkcionalumo ir darnios integracijos į aplinką lenkė kitus pasiūlymus. Vertinimo komisija daugiausi...
nuotrauka
2023-11-16 12:35
Vilniaus miesto savivaldybė kviečia sostinės verslininkus, įmones, įstaigas ir bendruomenes kurti kalėdinę nuotaiką kartu ir puošti savo vitrinas, langus, pastatų fasadas šventine tematika. Laikinų šventinių dekoracijų suderinti su miesto Savivaldybe ar gauti leidimą nereikia.
nuotrauka
2023-11-10 11:26
Šviesos jungiklis, kištukinis lizdas ar termostatas ilgą laiką buvo svarbūs tik dėl savo funkcijų, neteikiant per daug reikšmės jų išvaizdai ir derėjimui interjere. Dizainerių teigimu, būtina griauti mitą, kad šie prietaisai privalo būti tik balti: jų spalvą ir formą apsprendžia vieta interjere.
nuotrauka
2023-11-10 06:05
XVII Lietuvos urbanistiniame forume diskutuojama, kaip siekiant tvarumo urbanistikoje teoriją paversti praktika, kokių įrankių, kompetencijų trūksta, kad miestų erdvės būtų sparčiau ir efektyviau transformuojamos į tvarias ir geriau atspindinčias kasdienius gyventojų poreikius. Aptarti iššūkiai, su ...
nuotrauka
2023-11-09 14:47
Ergonomiškos virtuvės įrengimas – tikras mokslas, kuriam reikia nemenko bagažo žinių ir pasirengimo. Salono „Gintaro baldai" interjero dizainerė Jūratė Sventickienė dalijasi įžvalgomis, kokios klaidos planuojant virtuvę pasitaiko dažniausiai, ir pataria, kaip jų išvengti.
nuotrauka
2023-11-08 12:45
Turto bankas skelbė atvirą tarptautinį urbanistinį-architektūrinį A. Goštauto kvartalo Vilniuje konkursą. Apie 2,7 ha ploto teritorijoje Vilniaus centre Turto bankas planuoja sukurti kvartalą, kuriame įsikurs ministerijos ir kitos valstybės įstaigos. Bendras pastatų plotas siektų apie 55 000 kv. m. ...
nuotrauka
2023-11-07 13:31
Išmanieji namai, kur į bendrą tinklą sujungtos įvairios namų funkcijos jau dabar leidžia turėti didesnį komfortą ir efektyviai vartoti energiją, pasitelkus dirbtinį intelektą dar labiau patobulės. Ekspertai tikina, kad pakankamai greitai toks namas šeimininko norus tenkins gavęs ne tik pavienes žodi...
nuotrauka
2023-11-06 09:11
Artimiausiu metu kultūros paminklų ir valstybės saugomų kultūros paveldo objektų sąrašą papildys nauji objektai. Jau rengiami kultūros ministro įsakymai Didžiosios Daunoravos dvaro sodybos, Libertavos dvaro sodybos, Staškūniškio dvaro sodybos ir Panevėžiuko dvaro sodybos paskelbimo valstybės saugoma...
nuotrauka
2023-11-03 13:07
Televizijos laidų ir renginių vedėjas, aktorius Vytautas Rumšas jaunesnysis kartu su tėčiu nesenai įsigijo savo svajonių sodybą. Visgi jos vaizdas iš pirmo žvilgsnio tikrai nepriminė poilsiui skirto kampelio, todėl nusprendė ją atnaujinti, išsaugant autentišką stilių.
nuotrauka
2023-10-26 12:54
Vilniaus miesto savivaldybė atnaujina finansavimo tvarką, skirtą kultūriškai vertingų pastatų išorės tvarkymui. Nuo šiol į dalinį finansavimą galės pretenduoti ne tik Senamiestyje, bet ir kituose rajonuose esančių istorinių pastatų savininkai.
nuotrauka
2023-10-25 13:06
Sparčiai vėstantant orams ir ilgėjant vakarams namuose praleidžiame vis daugiau laiko. Psichologų teigimu, pastangos puoselėti patrauklią aplinką ne tik džiugina akį, bet ir prisideda prie mūsų emocinės gerovės. Susikurti jaukumą padeda šiaurietiško laimės būdo „hygge“ paslaptys. Tad kaip kurti namu...
nuotrauka
2023-10-20 11:39
Statistiniai duomenys rodo, kad darbingo amžiaus žmonės kasdien namuose praleidžia apie 11 valandų. Todėl natūralu, kad savo namuose norime sukurti jaukią atmosferą bei dažnai pagalvojame apie namų atnaujinimą arba tam tikrus interjero pakeitimus.
nuotrauka
2023-10-16 11:21
Ilgalaikė Lietuvos medinės statybos patirtis ir tradicija sėkmingai pasireiškia ir šiuolaikinėje architektūroje. Vienas tokių pavyzdžių – architektūros estetikos studijos „Arches“ projektuotas gyvenamasis namas vienai šeimai – „Kedro namai“. Slovėnijoje rengiamame BIG SEE Wood Design Award’23 šis pr...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras