2023 birželio 6 d. antradienis, 2:43
Reklama  |  facebook

Terasa: kam statyti naują, jeigu galima suremontuoti seną

2023-04-29 09:59
Terasa yra labiau jausmas nei statinys. Nes joje būti gera. Todėl planuodami terasą, pirmiausia galvokite apie save: ką joje veiksite, kiek daug ar mažiau vietos norite, kuo ji turi kvepėti, kokiomis spalvomis džiuginti, ar vaikščiosite joje basomis. Terasa turi būti jūsų oazė. Kaip tai įgyvendinti?
nuotrauka
ESSVE nuotr.


Minimos įmonės
ESSVE Lietuva, UAB
„ESSVE Lietuva“ specialistai sako, kad visa tai įgyvendinti galima pasirinkus statyti draugiškai arba nekenkiant aplinkai.

Kokią medieną ir tvirtinimo detales pasirinkti?

Žmogui geriausiai tinka tai, kas yra jo artimoje aplinkoje. Ši taisyklė tinka ne tik renkantis maisto produktus, bet ir natūralias statybines medžiagas. 

essve terasa

Užuot dairiusis į egzotinę medieną, terasai verčiau rinktis vietinę statybinę medžiagą. Tvarumo požiūriu, tai pažangus apsisprendimas, nes kuo iš toliau vežama mediena, tuo didesnį anglies dvideginio pėdsaką ji palieka.

Jeigu mediena turi FSC arba PECP žymėjimą, tai reiškia, kad miškas naudojamas atsakingai.

Natūrali mediena ilgai nedžiugins, jeigu nebus impregnuota. Tad verta pasidomėti, kokie produktai, technologija naudota impregnavimui.

Mediena gali būti apdorota natūraliomis priemonėmis: sėmenų aliejumi, impregnuota slėgiu arba apdorota termiškai – be jokių cheminių priedų. Termiškai apdorota mediena yra stabilesnė, geriau apsaugota nuo puvimo.

Mediena gali būti impregnuota ir siliciu – ji turi ekologiškumo klasifikaciją. Tokia mediena yra gražaus pilkai sidabrinio atspalvio ir ilgai tarnauja, nes silicis suteikia apsaugą nuo rūdžių, neleidžia įgerti vandeniui, užtikrina geresnę apsaugą nuo užsiliepsnojimo.

Terasai tvirtinti verta rinktis nerūdijančio plieno sraigtus: nes jie nerūdys, tad nereikės jų keisti, o tai reiškia – nereikės gaminti vis naujų sraigtų, taip naudojant daug energijos.

Kaip stabili pagrindo konstrukcija susijusi su terasos ilgaamžiškumu ir tvarumu?

Medinė terasa, kaip ir kiekvienas natūralus daiktas, negyvuos amžinai. Tačiau yra kelios gudrybės, kurios prailgina jos gyvavimą. Viena tokių – terasos pagrindas. Koks pagrindas geriausias, lemia sklypo ypatumai ir laikančiosios konstrukcijos inkaravimas. Paprastai yra trys pagrindiniai montavimo tipai: betone, ant stulpelių ir lygioje vietoje arba ant šlaito.

ESSVE TERASA

Konstrukcijos pagrindas dėvisi kur kas lėčiau negu vaikštomoji dalis, todėl tinkamai, atsakingai sumontavus ir papildomai hidroizoliavus, užteks kartas nuo karto pakeisti atitarnavusias lentas naujomis. Tad užuot stačius naują terasą, užteks ją kiek paremontuoti.

Remontą skatina ir Europos sąjungos direktyvos – žaliasis kursas, kuriuo seka ir, pvz., garsiausi pasaulyje technikos gamintojai: jie daug ir ilgai gamina detalių įvairiems technikos modeliams, kad būtų galima techniką remontuoti ir tą pačią naudoti kuo ilgiau.

Montuojant terasos grindis, būtina įvertinti medžio savybes

Ir piniginė, ir aplinka padėkos, jeigu sena terasa bus ne griaunama, o remontuojama, pvz., keičiant susidėvėjusias ir gal papuvusias lentas naujomis, atnaujinant karkaso dalis. Bet pirma reikia įsitikinti, kad mediena tikrai nebetinkama, nes akys gali apgauti. Kaip tai padaryti?

ESSVE TERASATiesiog reikia atsukti sraigtus ir nuimti lentas. Jei mediena atrodo apipuvusi, reikia išsiaiškinti pažeidimų išplitimą. Geriausiai tam tiks peilis – badyti reikia, kol geležtė atsirems į kietą, sveiką medieną. Jei pažeidimai siekia iki profilio vidurio, reikės keisti ir karkasą.

Atėjus naujų lentų grindims metui, pasirinkite gražiausias: geriausia dėti į viršų šerdies puse, kad rievės atrodytų kaip šypsenėlės. Tada viršutinė lentos pusė bėgant laikui įgaus šiek tiek išgaubtą formą ir pagerins vandens nutekėjimą.

Medis kvėpuoja, veikiamas kritulių, oro temperatūros pokyčių, traukiasi ir plečiasi. Todėl montuojant terasos grindis, būtina palikti tinkamus tarpus, sukti sraigtus tinkamose vietose ir guldyti lentas tinkama puse į viršų.

Kas nutiks, jeigu lentos bus sudėtos per arti viena kitos? Jos išlinks arba susispaus, taip iškeldamos ir sraigtus. Žmogus gali susižeisti, o terasą reikės remontuoti. Sumontavus lentas per toli vieną nuo kitos, sausuoju metų laiku tarpai bus per dideli. Kokius tarpus tarp lentų palikti, priklauso nuo medienos rūšies ir lentų pločio.

Tačiau kartais lentas užtenka nuplauti, nušlifuoti ir alyvuoti. Jei abejojate, ar lentas tikrai reikia keisti, nedideliame plotelyje giliau įsukite sraigtų galvutes ir atlikite bandomąjį šlifavimą. Jei paaiškės, kad mediena sveika, stengtis verta.

Terasos tarnavimo laikas priklauso ir nuo jos priežiūros

Terasa pastatyta, atsižvelgiant į visas rekomendacijas, tačiau būtina įvertinti dar vieną aspektą – jos priežiūrą. Specialistai sako, kad šiuo atveju svarbiausia – laikytis medienos tiekėjų rekomendacijų ir pasidomėti sraigtais, tvirtinimo detalėmis. Jeigu terasa bus valoma cheminiais valikliais, šarmu, stipriu muilu arba žiemą barstoma druska, būtina rinktis nerūdijančio plieno sraigtus, kurie yra nepaveikūs įvardintoms priežiūros priemonėms. Priešingu atveju gresia turėti švarią terasą ir surūdijusius sraigtus.

Siekiant greito rezultato, kartais terasos grindys yra plaunamos naudojant aukštą slėgį. Tačiau tai gresia problemomis: taip galima pašiaušti paviršių ir atverti kelią įtrūkiams. Todėl verčiau naudoti nedidelį slėgį ir sukamąjį šepetį.

Natūralumas, tvarumas, ekologija turi savo kainą: reikia tinkamai pasirinkti medieną, laikantis reikalavimų statyti ir tvirtinti, neapsirikti pasirenkant valymo priemones. Tačiau tai yra menka kaina, palyginus su gaunama verte, kai išėję į terasą jaučiate ne lentas ar tvirtinimo detales, o būties lengvumą, gyvenimo džiaugsmą.

Taigi rinktis statyti terasą tvariai – reiškia įgyti gražų, tvarų statinį, kuris darniai dera su aplinka – nuo pat kiekvienos lentos atvežimo į vietą iki pat jos gyvavimo pabaigos.

ESSVE
KAD TERASA BŪTŲ TVARI, ILGAI TARNAUTŲ IR
TAPTŲ MALONIA POILSIO VIETA, 
1. Pasirinkite karkasą, kuris atlaikys svorį
2. Ieškokite sprendimų, kurie pagreitins statybą
3. Teisingu atstumu vieną nuo kitos sumontuokite lentas
4. Pasirinkite konkrečiai terasai tinkančius sraigtus
5. Užuot išmetę išlinkusias lentas, pasirinkite didelio spaudimo sraigtus  

ESSVE nuotr.

Statybunaujienos.lt
Žymės  TerasosArchitektūra. Interjeras

nuotrauka
2023-05-30 06:12
Turto bankas pristato pirmojo ministerijų miestelio etapo projektinius pasiūlymus: seną instituto pastatą A. Goštauto g. 11 Vilniuje ketinama paversti šiuolaikišku biuru su terasomis ant stogo, visuomenei atviru pirmuoju aukštu. Lygiagrečiai baigiama rengtis atviro tarptautinio architektūrinio-urban...
nuotrauka
2023-05-25 06:16
Šalia Vilniaus Konstitucijos prospekto iškils žinomos britų projektavimo įmonės „Rogers Stirk Harbour + Partners“ suprojektuotas 7 aukštų verslo centras su požemine dalimi. Po visuomenės pastabų Vilniaus miesto savivaldybė pritarė šio pastato projektiniams pasiūlymams.
nuotrauka
2023-05-22 16:47
Netrukus bus paskelbti pirmųjų Nacionalinių architektūros apdovanojimų (NAA) devynių kategorijų trumpieji nominantų sąrašai. Šiuo metu komisijos nariai vertina pateiktas 127 paraiškas, kurių mažiausiai sulaukta kategorijoje „Tvarios inovacijos architektūroje“.
nuotrauka
2023-05-19 09:51
Įsirenginėjant nedidelį būstą ar perprojektuojant dabartinį, gali kilti klausimų, kaip tinkamai susiplanuoti erdves, kad šios būtų kuo efektyviau išnaudotos bei atlieptų poreikius. Patariama atkreipti dėmesį į kelis dalykus: natūralų apšvietimą, elektros instaliacijos planą ir sudėlioti aiškius prio...
nuotrauka
2023-04-25 13:48
Visos šeimos susibūrimo vieta ir netgi pačių namų vizitinė kortelė, kuriai svarbi estetika, grožis, patogumas bei funkcionalumas. Tokį vaidmenį vienos iš instagramo tinklaraščių autorės ir nuomonės formuotojos Monikos Vilčinskaitės bei jos artimųjų gyvenime vaidina virtuvė. Todėl norėdama šią erdvę ...
nuotrauka
2023-04-24 07:10
Aplinkos ministras Simonas Gentvilas ir viceministrė Daiva Matusevičė, kartu su Aplinkos ministerijos komanda, susitiko su naujai išrinkta Lietuvos architektų rūmų taryba ir pirmininku. Susitikimo metu diskutuota apie teisėkūros procesus, architektų profesinės savivaldos įsitraukimą į juos kuo anksč...
nuotrauka
2023-04-19 14:00
Beveik prieš trejus metus miesto susigrąžinta ir jau iki šiol kosmetinių pokyčių sulaukusi Stoties turgaus teritorija ruošiasi kur kas ryškesniems pokyčiams. Balandžio 20 d. (ketvirtadienį) viešąjį konkursą laimėjusi architektų komanda rengia viešą projektinių pasiūlymų pristatymą visuomenei. Jų par...
nuotrauka
2023-04-19 11:43
Pirmieji Nacionaliniai architektūros apdovanojimai (NAA) oficialiai baigė paraiškų registraciją. Per kiek daugiau nei du mėnesius apdovanojimų organizatoriai sulaukė 127 paraiškų, iš kurių dabar komisija išrinks trumpąjį nominantų sąrašą, o liepos 1 d. –apdovanojimų vakarą – paskelbs nugalėtojus.
nuotrauka
2023-04-13 07:55
Chrestomatinė frazė apie velnią, slypintį detalėse, gerai žinoma ne tik architektams. Viena detalė gali sugadinti net ir patį įstabiausią pastatą. Bet detalė taip pat gali tapti patraukliu, vizualiai jungiančiu pastato elementu. Viena pastarųjų – nestandartinės žaliuzės, įrengtos Vilniaus Paupyje.
nuotrauka
2023-04-09 09:41
Nemažai gyventojų renkasi įsikurti kompaktiškuose, nedidelio ploto būstuose, kuriuose ypač svarbus protingas erdvių išplanavimas ir ergonomiškas, funkcionalus interjero dizainas. Anot interjero dizainerės Viktorijos Matulevičienės, siekiant tokį sukurti savo namuose reikia nepamiršti keleto pagrindi...
nuotrauka
2023-04-07 11:55
Šnipiškių rajonas istoriniuose šaltiniuose įvardinamas ne tik kaip Vilniaus statyboms reikalingų plytų gamintojas bei miesto kūrybinio potencialo lopšys, bet ir kaip kaip kelio iš Lietuvos sostinės į Vakarų Europą pradžia. Toks Šnipiškių santykis su miestu ir šiandien yra panašus, tik jau labiau per...
nuotrauka
2023-04-06 10:20
Šiuolaikinis miestas – gyvas organizmas, kuriame nuolat kyla nauji pastatai, o jo istoriją mena senamiestis, saugomas paveldo organizacijų. Tačiau kaip išsaugoti unikalų miesto kraštovaizdį leidžiant kilti naujiems statiniams? KTU Statybos ir architektūros fakulteto (SAF) mokslo prodekanė Aušra Mlin...
nuotrauka
2023-04-05 13:24
Miegamasis – ramiausia namų dalis, skirta poilsiui. Tinkamai įrengta miegamojo erdvė padeda atsipalaiduoti ir gerina miego kokybę. Nesvarbu, ar įsikuriate naujuose namuose, ar atnaujinate dabartinį miegamąjį, yra kelios pagrindinės sritys, į kurias turėtumėte sutelkti dėmesį.
nuotrauka
2023-03-30 13:27
Išrinkta pirmųjų Nacionalinių architektūros apdovanojimų (NAA), kurie įvyks liepos 1-ąją, prizo idėja. Iš 11 vizualaus ir tarpdisciplininio meno bei dizaino kūrėjų, komisijos nuomone, geriausiai konkurso kriterijus atspindėjo šiuolaikinio meno kūrėjos, architektės ir dizainerės Aistės Ambrazevičiūtė...
nuotrauka
2023-03-29 08:35
Paraiškas Nacionaliniams architektūros apdovanojimams (NAA), kurie įvyks liepos 1-ąją, bus galima teikti dar dvi savaites, iki balandžio 14 d. Architektai ir urbanistai gali pretenduoti į 9 apdovanojimų kategorijas ir didįjį prizą, kuriuo bus apdovanotas geriausias kūrinys, išrinktas iš visų kategor...
nuotrauka
2023-03-28 16:50
Turto banko skelbtą viešą atranką organizuoti A. Goštauto g. administracinio kvartalo architektūrinį konkursą laimėjo Lietuvos architektų sąjunga. Planuojama, kad kvartalo architektūrinis konkursas bus paskelbtas liepą. Jam įvykus paaiškės, kaip atrodys administracinis kompleksas, kuriame įsikurs da...
nuotrauka
2023-03-26 07:02
Sostinės širdyje, prie Bernardinų sodo, esantiems XVII a. pr. Kirdiejų rūmams, kuriuose įsikurs Vilniaus miesto muziejus, architektūrinio konkurso metu pasiūlytos keturios sutvarkymo ir įveiklinimo idėjos.
nuotrauka
2023-03-22 07:24
Moderni architektūra, saugumas, gera garso ir šilumos izoliacija. Tai yra savybės, kurias garantuoja profilių sistema GEALAN-LINEAR®. Dar vienas svarbus jos išskirtinumas šiuolaikinėje rinkoje – suderinamumas su kitomis sistemomis, galimybė panaudoti kitų sistemų priedus, iki minimumo sumažinant ski...
nuotrauka
2023-03-22 05:27
„Geros architektūros apibrėžimas nuolat kinta. Klimato kaitos kontekste gera architektūra yra ta, kuri padeda prisitaikyti prie naujų pokyčių. Karo Ukrainoje kontekste – ta, kuri visų pirma yra saugi. Tačiau šalia kintančių savybių yra ir nekintamų bruožų. Vienas jų – estetika. Gera architektūra vis...
nuotrauka
2023-03-14 16:48
Namai – tai vieta, kur galima atsipalaiduoti ir mėgautis komfortu. Todėl jų apdaila yra vienas svarbiausių interjero dizaino aspektų, atliekančių esminį vaidmenį kuriant svajonių būstą. Jaukūs namai ne tik suteikia estetinę vertę gyvenamajai erdvei, bet ir teigiamai veikia nuotaiką, emocinę būseną.

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras