2024 gegužės 28 d. antradienis, 20:09
Reklama  |  facebook

Terasa: kam statyti naują, jeigu galima suremontuoti seną

2023-04-29 09:59
Terasa yra labiau jausmas nei statinys. Nes joje būti gera. Todėl planuodami terasą, pirmiausia galvokite apie save: ką joje veiksite, kiek daug ar mažiau vietos norite, kuo ji turi kvepėti, kokiomis spalvomis džiuginti, ar vaikščiosite joje basomis. Terasa turi būti jūsų oazė. Kaip tai įgyvendinti?
nuotrauka
ESSVE nuotr.


Minimos įmonės
ESSVE Lietuva, UAB
„ESSVE Lietuva“ specialistai sako, kad visa tai įgyvendinti galima pasirinkus statyti draugiškai arba nekenkiant aplinkai.

Kokią medieną ir tvirtinimo detales pasirinkti?

Žmogui geriausiai tinka tai, kas yra jo artimoje aplinkoje. Ši taisyklė tinka ne tik renkantis maisto produktus, bet ir natūralias statybines medžiagas. 

essve terasa

Užuot dairiusis į egzotinę medieną, terasai verčiau rinktis vietinę statybinę medžiagą. Tvarumo požiūriu, tai pažangus apsisprendimas, nes kuo iš toliau vežama mediena, tuo didesnį anglies dvideginio pėdsaką ji palieka.

Jeigu mediena turi FSC arba PECP žymėjimą, tai reiškia, kad miškas naudojamas atsakingai.

Natūrali mediena ilgai nedžiugins, jeigu nebus impregnuota. Tad verta pasidomėti, kokie produktai, technologija naudota impregnavimui.

Mediena gali būti apdorota natūraliomis priemonėmis: sėmenų aliejumi, impregnuota slėgiu arba apdorota termiškai – be jokių cheminių priedų. Termiškai apdorota mediena yra stabilesnė, geriau apsaugota nuo puvimo.

Mediena gali būti impregnuota ir siliciu – ji turi ekologiškumo klasifikaciją. Tokia mediena yra gražaus pilkai sidabrinio atspalvio ir ilgai tarnauja, nes silicis suteikia apsaugą nuo rūdžių, neleidžia įgerti vandeniui, užtikrina geresnę apsaugą nuo užsiliepsnojimo.

Terasai tvirtinti verta rinktis nerūdijančio plieno sraigtus: nes jie nerūdys, tad nereikės jų keisti, o tai reiškia – nereikės gaminti vis naujų sraigtų, taip naudojant daug energijos.

Kaip stabili pagrindo konstrukcija susijusi su terasos ilgaamžiškumu ir tvarumu?

Medinė terasa, kaip ir kiekvienas natūralus daiktas, negyvuos amžinai. Tačiau yra kelios gudrybės, kurios prailgina jos gyvavimą. Viena tokių – terasos pagrindas. Koks pagrindas geriausias, lemia sklypo ypatumai ir laikančiosios konstrukcijos inkaravimas. Paprastai yra trys pagrindiniai montavimo tipai: betone, ant stulpelių ir lygioje vietoje arba ant šlaito.

ESSVE TERASA

Konstrukcijos pagrindas dėvisi kur kas lėčiau negu vaikštomoji dalis, todėl tinkamai, atsakingai sumontavus ir papildomai hidroizoliavus, užteks kartas nuo karto pakeisti atitarnavusias lentas naujomis. Tad užuot stačius naują terasą, užteks ją kiek paremontuoti.

Remontą skatina ir Europos sąjungos direktyvos – žaliasis kursas, kuriuo seka ir, pvz., garsiausi pasaulyje technikos gamintojai: jie daug ir ilgai gamina detalių įvairiems technikos modeliams, kad būtų galima techniką remontuoti ir tą pačią naudoti kuo ilgiau.

Montuojant terasos grindis, būtina įvertinti medžio savybes

Ir piniginė, ir aplinka padėkos, jeigu sena terasa bus ne griaunama, o remontuojama, pvz., keičiant susidėvėjusias ir gal papuvusias lentas naujomis, atnaujinant karkaso dalis. Bet pirma reikia įsitikinti, kad mediena tikrai nebetinkama, nes akys gali apgauti. Kaip tai padaryti?

ESSVE TERASATiesiog reikia atsukti sraigtus ir nuimti lentas. Jei mediena atrodo apipuvusi, reikia išsiaiškinti pažeidimų išplitimą. Geriausiai tam tiks peilis – badyti reikia, kol geležtė atsirems į kietą, sveiką medieną. Jei pažeidimai siekia iki profilio vidurio, reikės keisti ir karkasą.

Atėjus naujų lentų grindims metui, pasirinkite gražiausias: geriausia dėti į viršų šerdies puse, kad rievės atrodytų kaip šypsenėlės. Tada viršutinė lentos pusė bėgant laikui įgaus šiek tiek išgaubtą formą ir pagerins vandens nutekėjimą.

Medis kvėpuoja, veikiamas kritulių, oro temperatūros pokyčių, traukiasi ir plečiasi. Todėl montuojant terasos grindis, būtina palikti tinkamus tarpus, sukti sraigtus tinkamose vietose ir guldyti lentas tinkama puse į viršų.

Kas nutiks, jeigu lentos bus sudėtos per arti viena kitos? Jos išlinks arba susispaus, taip iškeldamos ir sraigtus. Žmogus gali susižeisti, o terasą reikės remontuoti. Sumontavus lentas per toli vieną nuo kitos, sausuoju metų laiku tarpai bus per dideli. Kokius tarpus tarp lentų palikti, priklauso nuo medienos rūšies ir lentų pločio.

Tačiau kartais lentas užtenka nuplauti, nušlifuoti ir alyvuoti. Jei abejojate, ar lentas tikrai reikia keisti, nedideliame plotelyje giliau įsukite sraigtų galvutes ir atlikite bandomąjį šlifavimą. Jei paaiškės, kad mediena sveika, stengtis verta.

Terasos tarnavimo laikas priklauso ir nuo jos priežiūros

Terasa pastatyta, atsižvelgiant į visas rekomendacijas, tačiau būtina įvertinti dar vieną aspektą – jos priežiūrą. Specialistai sako, kad šiuo atveju svarbiausia – laikytis medienos tiekėjų rekomendacijų ir pasidomėti sraigtais, tvirtinimo detalėmis. Jeigu terasa bus valoma cheminiais valikliais, šarmu, stipriu muilu arba žiemą barstoma druska, būtina rinktis nerūdijančio plieno sraigtus, kurie yra nepaveikūs įvardintoms priežiūros priemonėms. Priešingu atveju gresia turėti švarią terasą ir surūdijusius sraigtus.

Siekiant greito rezultato, kartais terasos grindys yra plaunamos naudojant aukštą slėgį. Tačiau tai gresia problemomis: taip galima pašiaušti paviršių ir atverti kelią įtrūkiams. Todėl verčiau naudoti nedidelį slėgį ir sukamąjį šepetį.

Natūralumas, tvarumas, ekologija turi savo kainą: reikia tinkamai pasirinkti medieną, laikantis reikalavimų statyti ir tvirtinti, neapsirikti pasirenkant valymo priemones. Tačiau tai yra menka kaina, palyginus su gaunama verte, kai išėję į terasą jaučiate ne lentas ar tvirtinimo detales, o būties lengvumą, gyvenimo džiaugsmą.

Taigi rinktis statyti terasą tvariai – reiškia įgyti gražų, tvarų statinį, kuris darniai dera su aplinka – nuo pat kiekvienos lentos atvežimo į vietą iki pat jos gyvavimo pabaigos.

ESSVE
KAD TERASA BŪTŲ TVARI, ILGAI TARNAUTŲ IR
TAPTŲ MALONIA POILSIO VIETA, 
1. Pasirinkite karkasą, kuris atlaikys svorį
2. Ieškokite sprendimų, kurie pagreitins statybą
3. Teisingu atstumu vieną nuo kitos sumontuokite lentas
4. Pasirinkite konkrečiai terasai tinkančius sraigtus
5. Užuot išmetę išlinkusias lentas, pasirinkite didelio spaudimo sraigtus  

ESSVE nuotr.

Statybunaujienos.lt
Žymės  TerasaArchitektūra. Interjeras

nuotrauka
2024-05-23 10:29
Tvarumas nekilnojamojo turto (NT) ir statybų rinkai šiandien aktualus kaip niekada. Tačiau tvari sektoriaus strategija gali būti sutelkta ne tik į atliekų, neigiamo poveikio aplinkai ir CO2 mažinimą, žaliųjų sprendimų bei atsinaujinančios energijos naudojimą, bet ir teritorijų konversiją. Tai – tars...
nuotrauka
2024-05-23 10:01
2024 m. padėtas pagrindas ilgai lauktam architektūros ir urbanistikos kokybės proveržiui Lietuvoje. Sukurti įrankiai savivaldybėms, regioninėms architektų taryboms, architektams ir projektuotojams, kurie suteikia daugiau aiškumo, skaidrumo verslui, įtvirtina gyventojų ir bendruomenių lūkesčius.
nuotrauka
2024-05-22 14:22
Sparčiai augančiame Vilniaus Kalnėnų mikrorajone bus statomas darželis-pradinė mokykla. Architektūros projekto konkursų dalyviai pateikė net 12 idėjų, kaip galėtų atrodyti naujoji švietimo įstaiga. Iš jų bus renkamas nugalėtojas. Planuojama, kad nauja ugdymo įstaiga adresu Moravų g. 4, duris turėtų ...
nuotrauka
2024-05-14 10:59
XX a. architektūros tyrimai Lietuvoje įgauna naujų atspalvių – Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Architektūros fakultete gegužės 9-10 dienomis vyko tarptautinė mokslinė konferencija „Netobulas Modernizmas".
nuotrauka
2024-05-09 08:58
Virtuvė sujungta kartu su valgomuoju ir svetaine jau seniai tapo norma naujuose būstuose. Tam priežasčių yra įvairių. Vieni tokį namų planą renkasi norėdami erdvesnės virtuvės zonos, o kiti – dėl galimybės vienu metu bendrauti su kitais šeimos nariais, kol ruošiamas maistas. Tad jeigu svarstote įren...
nuotrauka
2024-05-06 13:00
Į parodą atvežėte gerą gaminį, norėjote pristatyti įdomią naujovę, bet prie ekspozicijos priėjo vos vienas kitas žmogus. Priešais įsikūrusioje ekspozicijoje nebuvo nieko naujo, bet žmonės nuolat prie jos būriavosi. Kaip įminti buvimo parodos dalyviu mįslę, kad išleisti pinigai sugrįžtų padidėjusiu ž...
nuotrauka
2024-05-06 09:01
Išmanūs namai – tai pastatas ar butas, suprantantis savininko poreikius. Jame visos valdymo sistemos bendrauja tarpusavyje, o pats valdymas yra labai paprastas. Ar daugiau komforto suteikianti bei sutaupyti leidžianti moderni namų valdymo sistema yra tokia pat patikima ir saugi?
nuotrauka
2024-05-03 10:44
Dar aštuoni moksliniai tyrimai atvers iki šiol nepažintus Vilniaus istorijos sluoksnius. 45 tūkst. eurų šiemet paskirstyti vienuolikai mokslininkų, kurie tirs sostinės istorinę, architektūrinę praeitį. Per visą stipendijų istoriją mokslininkų tyrimams paskirstyta didžiausia paramos suma. Šiemet moks...
nuotrauka
2024-04-29 17:04
Lietuvos architektų rūmų Tarybos sprendimu šiais metais rūmų garbės ženklas „Žiedas" skiriamas architektui, architektūros istorikui, profesoriui Jonui Minkevičiui. Apdovanojimas įteiktas Vilniuje, visuotinio Lietuvos architektų rūmų susirinkimo metu.
nuotrauka
2024-04-29 16:05
Tyrimas apie gyvenimą namuose atskleidžia, kad kas penktam Lietuvos gyventojui vienas iš svarbiausių idealių namų aspektų yra ryšys su gamta. Deja, daugelis žmonių neturi nuosavos lauko erdvės. Todėl interjero dizainerė dalinasi praktiškais patarimais, kaip pajusti ryšį su gamta, būnant namuose.
nuotrauka
2024-04-26 10:08
Įsitikinti, kaip įvairiai interjerą mato ir kokias emocijas juo gali perteikti skirtingi žmonės, galima užsukus į LITEXPO parodos „Baldai ir dizaino sprendimai" garsių nuomonės formuotojų erdvę. Joje dizaineris Robertas Kalinkinas, menininkė Monika Dirsytė ir tinklaraščio susitvarkyk.lt autorė Toma ...
nuotrauka
2024-04-25 07:53
Kultūros ministerija paskelbė konkursą eiti naujai įsteigto Nacionalinio architektūros instituto direktoriaus pareigas.
nuotrauka
2024-04-23 07:26
Iki balandžio 30 d. vilniečiai kviečiami teikti paraiškas istorinių pastatų išorės tvarkymui. Savivaldybė remia nuo 60 iki 80 proc. istorinių pastatų tvarkybos darbų išlaidų. Vilniaus miesto savivaldybės Kultūros paveldo apsaugos skyriaus vedėja Donata Kabelkė pasakoja svarbiausius dalykus, kuriuos ...
nuotrauka
2024-04-22 14:19
Nuo balandžio pabaigos vyksta medinių Šnipiškių pastatų vertybinis inventorizavimas ir fotogrametriniai matavimai. Šių matavimų prireikia siekiant išsaugoti šio rajono identitetą, restauruojant pastatus ir pretenduojant gauti paveldo apsaugos programų finansavimą. Šnipiškių senų pastatų savininkai k...
nuotrauka
2024-04-19 13:25
Kino filmų vakarai – tai ypatingas atokvėpis nuo varginančios rutinos. Nėra nieko geriau nei patogiame fotelyje įsitaisius žiūrėti mėgstamiausius filmus su šeima arba draugais. Ypač patogu, kai nereikia niekur eiti, o sparčiai gerėjant ir filmų žiūrėjimo namuose galimybėms, namuose žiūrėti filmus ga...
nuotrauka
2024-04-19 07:38
Nekilnojamojo turto pirkėjai šalyje – vis reiklesni, žinantys, ko nori, ir išsianalizavę rinką, pastebi ekspertai. Jie atidžiai renkasi patikimus vystytojus ir jų projektus. Daugėja ir tokių pirkėjų, kurie nori įsigyti pilnai įrengtą būstą gyvenimui čia ir dabar. Tačiau vis dar vyrauja įsitikinimas,...
nuotrauka
2024-04-18 10:42
Išrinktas architektūrinio konkurso nugalėtojas Pavilnio bibliotekos ir aplink ją esančios teritorijos prikėlimui naujam gyvenimui. Avarinės būklės biblioteka bus rekonstruojama – joje įsikurs bendruomenės namai, edukacijų erdvės, vaikų kambarys, skaitykla. Kartu čia įsikurs ir Naujosios Vilnios seni...
nuotrauka
2024-04-16 12:31
Interjero dizaineriai unisonu kalba – namų dekoro įrengimas nėra tik tinkamas daiktų išdėstymas. Tai buities dvasios ir malonios, jaukios erdvės kūrimas, kuris yra ypač aktualus, nes namai yra intymiausia ir artimiausia aplinka, kurioje leidžiame sau būti visiškai atsipalaidavusiems. Ne veltui inter...
nuotrauka
2024-04-15 14:08
Pirmuosiuose Lietuvos architektų rūmų mokymuose apie priedangų projektavimą nuotoliniu būdu dalyvavo beveik 250 dalyvių. Profesionalams skirtuose mokymuose architektas Tumas Mazūras pristatė darbo grupės parengtas rekomendacijas padidinto saugumo patalpoms (priedangoms), supažindino dalyvius su pana...
nuotrauka
2024-04-15 10:06
Apgyvendinti skirtingo amžiaus vaikus viename kambaryje daugeliui tėvų skamba kaip rimtas iššūkis. Ypač, kai vaikų amžius ir poreikiai yra skirtingi, o vietos reikia ne tik namų darbams ruošti, bet ir žaidimams. Kaip padaryti, kad kambaryje vyrautų tvarka, o vietos pakaktų visiems, pademonstravo int...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras