2025 m. liepos 5 d. šeštadienis, 18:01:46
Reklama  |  facebook

Užbaigta plėtra Vilniaus Paupio rajone: konversija kainavo 200 mln. eurų

2025-02-11 17:31
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ praneša baigusi paskutinį Paupio konversijos etapą, o kartu su juo ir viso rajono plėtrą. Per aštuonerių metų laikotarpį bendrovė į 7 ha teritoriją, tapusią vienu iš pagrindinių Vilniaus traukos centrų, investavo kiek daugiau nei 200 mln. eurų.
nuotrauka
Bendrovės „Darnu Group“ nuotr.


Minimos įmonės
Darnu Group (buvusi MG VALDA), UAB
Architektūros linija, Lietuvos ir Suomijos UAB,
Arches, UAB
Kančo studija, UAB
Eventus Pro, UAB
T. Balčiūno architektūros biuras, UAB
JP Architektūra, UAB
Ambraso architektų biuras, UAB
MV Group, UAB

„Įsigydami sklypus Paupyje užsibrėžėme tikslą padovanoti miestui šiuolaikišką, gyvą, turtingą patirtimis ir tuo pačiu jaukų rajoną. Norime tikėti, kad mums pavyko ir Paupys šiandien mylimas tiek čia gyvenančių ir dirbančių, tiek ir atkeliaujančių praleisti laiką ar tiesiog pasivaikščioti. Projektas organiškai įsiliejo į bendrą Vilniaus paveikslą, kuriame gera ne tik gyventi, bet ir dirbti, leisti laisvalaikį. Tai pasiekti padėjo įvairių dedamųjų visuma – pradedant apgalvotu funkcijų derinimu ir dėmesiu net smulkiausioms detalėms, baigiant investicijomis į architektūrą, aplinką ir viešąją infrastruktūrą“, – sako pranešime cituojama „Darnu Group“ generalinė direktorė Sigita Survilaitė.

Bene reikšmingiausia konversija šalyje

2016-aisiais startavusi viena didžiausių konversijų šalies istorijoje, tapusi plačiausiai nušviečiamu tokiu projektu, buvo įvertinta ir tarptautiniu mastu. 2022 m. Paupys pateko tarp 4 geriausių urbanistinių projektų pasaulyje prestižiniuose MIPIM apdovanojimuose.

„Tarptautinis Paupio konversijos projekto pripažinimas dar jo plėtros eigoje mums parodė, kad einame geru keliu, o miestui tokios vietos labai reikia. Paupį kūrėme atsižvelgdami į senosios Vilniaus dalies kontekstą. Siekėme, kad naujasis rajonas savo architektūriniais sprendimais, apgalvotomis funkcijomis ir skleidžiama atmosfera, taptų šiuolaikine Vilniaus senamiesčio dalimi ir pratęstų jį ne tik geografiškai, bet ir idėjiškai“, – teigia S. Survilaitė.

„Darnu Group“ skaičiuoja, kad bendras išvystytas Paupio rajono plotas siekia 115 tūkst. kv. m, iš kurių gyvenamajam skirta beveik 55 tūkst. kv. m. Per 10 vystymo etapų bendrovė įrengė 904 butus. Bendrovė skaičiuoja, kad rajone apytiksliai gyvena apie 2 tūkst. žmonių. Šiai, gyvenamajai paskirčiai išplėtoti, „Darnu Group“ skyrė 135 mln. eurų.

Paupyje taip pat veikia du verslo centrai – 15 tūkst. kv. m „Paupio verslo namai“ bei 5 tūkst. kv. m „Paupio Darboteka“. Biurus nuomojasi per 30 Lietuvos ir tarptautinio kapitalo įmonių, tarp kurių ir tokie žinomi prekių ženklai, kaip „EY“, „MV Group“, „Spark“ ir kiti, kuriuose dirba 1,5 tūkst. žmonių.

Darnu Group

Dabar Paupys atrodo taip. „Darnu Group“ nuotr.

Paupyje įsikūrę ir apie 80 įvairias paslaugas teikiančių verslų. Čia veikia beveik 30 restoranų, kavinių ir barų, 10 parduotuvių, 8 sporto ir sveikatingumo įstaigos, bankas, veterinarijos klinika, vaikų darželiai, juvelyrikos ir meno dirbinių studijos bei kitas paslaugas teikiantys verslai, bendrai užimantys 10 tūkst. kv. m ploto. Iš viso biurų ir komercinių patalpų plėtra rajone, įmonės skaičiavimu, atsiėjo 65 mln. eurų.

Viešoji infrastruktūra ir sukurti traukos taškai masina atvykti

Anot S. Survilaitės, vykdant plėtrą nuo pat pradžių Paupyje buvo siekiama sukurti atvirą ir įveiklintą erdvę, prieinamą ne tik jo gyventojams, bet ir visiems miestiečiams, kuriems čia pasiūlyta 23 tūkst. kv. m poilsio ir laisvalaikio erdvių: skverai, alėjos, pasivaikščiojimo takai, kiemai, aikštės su patogiomis pasisėdėjimo vietomis, fontanais.

„Darnu Group“ pav.

Jos teigimu, „Paupys“ ir visa jo ekosistema veikia ne tik dėl to, kad čia derinamos įvairios funkcijos ar sukurta plati viešoji infrastruktūra – vienas esminių jo populiarumą užtikrinančių ingredientų yra čia esantys srautiniai objektai. Tarp populiariausių tokių rajone – kino teatras „Pasaka“, taip pat ir pačios „Darnu Group“ valdomas sporto klubas „Re.Formatas“, „Paupio turgus“. Pastarasis per kelerius metus spėjo tapti viena populiariausių gastronomijos erdvių sostinėje, kurioje kasmet apsilanko apie 1,4 mln. lankytojų.

Rajonas lankytojus taip pat traukia savo meniška dvasia – bendradarbiaudama su žinomais šalies menininkais „Darnu Group“ sukūrė vieną didžiausių atvirų meno galerijų sostinėje. Įvairiose Paupio erdvėse išsidėstę 9 šalies menininkų darbai pristato įvairialypį šiuolaikinio Lietuvos meno paveikslą.

„Siekėme sukurti nuolatos gyvą rajoną, todėl nuo pat jo statybų pradžios investavome ne tik į plėtojamas paslaugas, bet ir mūsų pačių operuojamų traukos taškų sukūrimą, kurie skatina lankytis rajone ir nuolatos į jį sugrįžti. Be to, norėdami sudaryti galimybes miestiečiams kokybiškai leisti laiką, skyrėme dėmesį renginiams, bendruomenės formavimo tradicijoms – tokių, skaičiuojame, nuo pat rajono gyvavimo pradžios esame suorganizavę per 150. Smagu, kad nemaža dalis šių tradicijų yra populiarios ir puoselėjamos iki šiol“, – sako „Darnu Group“ generalinė direktorė.

S. Survilaitė priduria, kad plėtojant viešąją infrastruktūrą bei platų paslaugų spektrą rajone, generuojantį didžiulius lankytojų srautus, vienas esminių tikslų buvo sukurti ir patogią transporto bei susisiekimo infrastruktūrą, kuri leistų išnaudoti visą teritorijos komercinį potencialą – į ją įmonė iš viso investavo per 35 mln. eurų. Rajone pasiūlyta daugiau nei 1200 požeminio parkavimo vietų, kurių pusšimtis skirta elektromobiliams, beveik pusė tūkstančio dviračių saugojimo vietų, įrengta ir per 7 tūkst. kv. m takų.

Darnu Group
Paupys dabar.
„Darnu Group“ nuotr.

Vystant šią – viešąją ir transporto – infrastruktūrą įmonė gausiai želdino rajoną medžiais, išvalė Vilnios upę, iš kurios per trejus metus ištraukė 10 tonų įvairių šiukšlių. Bendrovė skaičiuoja, kad per visą Paupio plėtrą socialinei veiklai – renginiams, bendruomenių veikloms, medžių sodinimui, upės valymui, meno galerijai ir kt. – skyrė apie 1 mln. eurų.

Išskirtinė, istoriją liudijanti architektūra

Pasivaikščiojimui rajone kviečia ir išskirtinė jo architektūra – „Darnu Group“ Paupį kūrė kartu su 7 architektų studijomis: „Arches“, „Eventus Pro“, „Architektūros linija“, „T. Balčiūno architektų biuru“, „Kančo studija“, „JP architektūra“ ir „Ambraso architektų biuru“.

Plėtojant rajoną itin didelis dėmesys buvo skiriamas ne tik jo funkciniam suplanavimui, bet ir estetinei raiškai, pasitelkiant ne tik kūrybiškus architektūros sprendimus, bet ir natūralias medžiagas, tokias kaip kortenas, betonas, klinkeris, medis ir stiklas, kurios sukuria harmoningą, bet kartu ir įvairią atmosferą.

Paupys iki konversijos. Vilniaus m. savivaldybės nuotr.

„Kokybiška ir estetiška architektūra yra vienas esminių mūsų įmonės DNR skiriamųjų bruožų. Tačiau architektūros grožis nėra tik apie estetiką – mūsų patirtis ir atliekami tyrimai rodo, kad architektūra lemia žmonių emocijas, kasdienius įpročius ir pasirinkimus. Jie apskritai daug mieliau leidžia laiką ir geriau jaučiasi patraukliose erdvėse. Būtent tokias jas siekėme ir sukurti derindami įvairius architektūros stilius pasitelkdami geriausius Lietuvos specialistus“, – sako S. Survilaitė.

Per architektūros detales Paupyje siekta įprasminti ir jo turtingą praeitį bei siekta išsaugoti senosios architektūros palikimą ar įterpti jos elementus, tokius kaip erkeriai ar arkos. „Paupio Darbotekos“ verslo centre yra išsaugoti kadaise Paupyje buvusios Tyzenhauzų smuklės likučiai. Taip pat restauruotas ir naujam gyvenimui prikeltas kultūros paveldui priklausantis, dar prieš kelis amžius čia gyvavęs spynų fabrikas, kuriame šiuo metu „Darnu Group“ siūlo apartamentus ilgalaikei nuomai „Hedonistas“.  
Statybunaujienos.lt



Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2025-07-03 20:05
Skiriasi šalies statybų sektoriaus įmones vienijančios Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) keliai – LSA taryba liepos 3 d. priėmė sprendimą išstoti iš Lietuvos pramonininkų konfederacijos.
nuotrauka
2025-07-03 15:36
Kaune, A. Juozapavičiaus pr. 57, duris atvėrė atnaujintas Turto banko administracinis pastatas, kuriame patogesnėmis darbo sąlygomis jau džiaugiasi 6 valstybės įstaigos. Atlikti darbai leido reikšmingai pagerinti pastato energinį naudingumą nuo F iki A klasės. Teigiami pokyčiai leidžia energijos sąn...
nuotrauka
2025-07-03 09:52
2024-ieji Elinta Charge komandai tapo kryptingo virsmo metais. Reaguodama į rinkos pokyčius ir augančius klientų lūkesčius, įmonė perorientavo pardavimų strategiją, sustiprino fokusą į B2B segmentus ir performavo komandą. Šie sprendimai tapo pagrindu investicijoms į produktų kokybę, sertifikavimą, n...
nuotrauka
2025-07-02 13:13
Ekonomikos ir inovacijų ministerija (EIMIN) pasirašė 19-ąją stambaus investicinio projekto sutartį su bendrove „Pentasweet“, kuri Vilniuje plėtos gamybos projektą, paremtą pažangiomis biosintezės technologijomis. Įgyvendinant projektą planuojama investuoti 44 mln. eurų.
nuotrauka
2025-07-02 12:07
Vilniaus oro uostas tęsia keleiviams skirtų erdvių modernizavimo darbus – senosiose išvykimo erdvėse prasidėjo pertvarkos. Nuo keleivių atitvertose patalpose vyksta pasiruošimo rekonstrukcijai etapas. Planuojama, kad po maždaug pusantrų metų senoji erdvė pasikeis neatpažįstamai – terminalas taps ne ...
nuotrauka
2025-07-02 11:59
Nacionalinis plėtros bankas ILTE skyrė kiek daugiau nei pusę milijono eurų Kėdainių rajone esančio Kalnaberžės dvaro atnaujinimui. Pasak projektą įgyvendinančios UAB „Rangon“ vadovo, siekiama atgaivinti nykstantį kultūros paveldą ir pritaikyti jį šiuolaikiniams visuomenės poreikiams.
nuotrauka
2025-07-02 09:55
2025 m. pirmąjį pusmetį Vilniaus pirminė būsto rinka demonstravo įspūdingą atsigavimą – pardavimų apimtys išaugo daugiau nei dvigubai, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai. Aktyvumas fiksuotas ne tik sostinėje, bet ir Kaune bei Klaipėdoje. Rinkos dalyvės „EIKA Development“, „Citus“ ir „Realco“ v...
nuotrauka
2025-07-02 07:31
Jei esate architektas ar interjero dizaineris ir jaučiate, kad technologijos sparčiai keičia jūsų profesiją, greičiausiai esate susidūrę su klausimu: kaip suspėti su pokyčiais ir tuo pačiu dirbti efektyviau? Šiandien mokymai – tai ne tik naujų mygtukų pažinimas, bet visos darbo kultūros atnaujinimas...
nuotrauka
2025-07-01 16:19
KTU Studentų miestelis sparčiai modernėja – vykdomi atnaujinimo darbai atspindi universiteto siekį kurti tvarią, inovatyvią ir bendruomenei draugišką aplinką. Nuo žaliųjų erdvių ir sporto infrastruktūros iki apšvietimo – visi šie pokyčiai yra nuoseklūs žingsniai link šiuolaikiško, tarptautinius stan...
nuotrauka
2025-06-30 14:15
Ekonomikos ir inovacijų ministerijos (EIMIN) iniciatyva nuo š. m. rugpjūčio 1 d. bus įsteigiama smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) ombudsmeno pareigybė. Ji skirta nagrinėti SVV subjektų skundus. Tam šiandien pritarė Seimas.
nuotrauka
2025-06-30 09:31
Šiemet prekės ženklą atnaujinusi „PST Group" tęsia strateginius pokyčius: įmonėje įsteigtas Tvarumo skyrius ir paskirtas pirmasis tvarumo vadovas. Anot pranešime cituojamo bendrovės vadovo Tomo Stuko, šis struktūrinis sprendimas atspindi įmonės siekį sistemingai į kasdieninę veiklą integruoti tvarum...
nuotrauka
2025-06-27 14:34
Naujausias Turto banko užsakymu atliktas tyrimas parodė, kad, renkantis darbdavį, kas penktam gyventojui svarbi ergonomiška darbo vieta. Psichologas-psichoterapeutas Erikas Siudikas pritaria – kai darbo erdvė jauki, yra oro, šviesos, darnos, kūnas atsipalaiduoja, imama giliau kvėpuoti, mąstyti ir ku...
nuotrauka
2025-06-27 07:29
Architektų ir interjero dizainerių darbe technologijos vis dažniau tampa nebe pagalbinėmis, o pagrindinėmis darbo priemonėmis. Jos keičia ne tik projektavimo eigą, bet ir pačią profesinę tapatybę. Duomenų analizė, dirbtinio intelekto (DI) įrankiai, CLOUD sprendimai, generatyvinio dizaino algoritmai ...
nuotrauka
2025-06-26 15:07
Tarptautinės rinkos tyrimų kompanijos „Kantar“ (UAB „TNS LT“) Vilniaus biuras praėjusią savaitę persikėlė į naujas patalpas baigiamo rekonstruoti Šv. Jokūbo komplekso teritorijoje. Atskirame 19 amžiaus pabaigos pastate bendrovė suderino istorinį paveldą su šiuolaikiniu darbo organizavimu.
nuotrauka
2025-06-26 07:49
Kompanija PAROC® pristato naują statybos rinkai skirtą gaminį – „PAROC Linio 10cc“. Tai moderni tinkuojamų fasadų (ETICS) šilumos izoliacijos iš akmens vatos plokštė, kuri jau gamykloje padengiama gruntu iš abiejų pusių. Toks sprendimas padeda efektyviau organizuoti darbus statybos aikštelėje, taupy...
nuotrauka
2025-06-26 07:45
Statybininkai, architektai ir užsakovai vis dažniau ieško sprendimų, kurie derintų estetiką, techninį patikimumą ir ilgaamžiškumą. Vienas tokių sprendimų – CEDRAL gaminiai, kurie sparčiai populiarėja kaip alternatyva tradicinėms apdailos medžiagoms. Pluoštinio cemento pagrindu pagamintos dailylentės...
nuotrauka
2025-06-25 17:01
Šių metų pabaigoje Klaipėdos Girulių pajūryje prasidės vieno ambicingiausių sveikatinimo ir turizmo objektų Lietuvoje statybos. Tai – „Hilton“ tinklui priklausysiantis talasoterapinis viešbutis su didžiausiu Šiaurės Europoje terminio vandens SPA. 168 prabangių kambarių viešbutis su 3 000 kv. m sveik...
nuotrauka
2025-06-25 14:29
Vilniuje kylantis verslo centras „Hero“ siunčia aiškią žinutę rinkai – biurų administravimas gali būti modernus, skaidrus, patogus ir orientuotas į naudotojus. Tai bus pirmasis projektas Lietuvoje, kuriame nuo pirmųjų eksploatacijos dienų bus įdiegta atnaujinta „Flanco“ platformos versija, užtikrina...
nuotrauka
2025-06-23 09:38
Lenkija, kartu su Estija, Lietuva ir Latvija, pateikė Europos Komisijai pasiūlymą įkurti Dirbtinio intelekto (DI) „giga“ gamyklą, bendradarbiaujant su privačių įmonių ir mokslinių tyrimų institutų konsorciumu. Tai – pirmasis proceso etapas, formaliai išreiškiant susidomėjimą prisijungti prie iniciat...
nuotrauka
2025-06-20 11:44
Utenoje pradėtas statyti modernus, A++ energinio naudingumo klasės, daugiafunkcinės paskirties pastatas. Projektą plėtojanti kompanija „Portum“ teigia, kad 1 290 kv. m ploto objektas bus pritaikytas įvairių sričių verslams – čia bus įrengtos prekybinės, administracinės bei sandėliavimo patalpos.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas