2023 gruodžio 9 d. šeštadienis, 12:58
Reklama  |  facebook

Užstrigote lifte? Pagalbos telefoną 112 pamirškite

2019-11-18 10:25,      Papildyta „Baltijos liftų“ komentaru 2019-11-18 14:10
Trečiadienio, lapkričio 13 d., rytą Vilniuje, požeminės perėjos prie Karoliniškių poliklinikos lifte užstrigo du garbaus amžiaus žmonės. Bandymas jiems padėti parodė, kokie pažeidžiami esame ištikus bėdai, o tarnybos, sukurtos padėti, vykdo tik jiems nurodytas, apibrėžtas funkcijas.
nuotrauka
Bandant išvaduoti senukus iš įstrigusio lifto, į „Mano būsto“ skambučių centrą pavyko prisiskambinti tik per 10 minučių. Portalo Statybunaujineos.lt nuotr.


Minimos įmonės
Mano būstas LT, UAB
Baltijos liftai, UAB

Apie užstrigusį liftą pavyko pranešti tik skambinant 10 minučių

Pro stiklines lifto duris buvo matyti, kad garbaus amžiaus žmonės sujungė visus lifte buvusius mygtukus, bet liftas nejudėjo. Praeiviai bandė skambinti telefonu, nurodytu ant lifto. Tik iš šešto karto – po 10 minučių pavyko prisiskambinti telefonu 8 700 55 966. Tai yra įmonės „Mano būstas“ skambučių centras. Kaip paaiškino įmonės atstovas spaudai Paulius Ugianskis, „Mano Būstas“ neprižiūri liftų, tai įmonės „Baltijos liftai“, kuriai jie teikia tik skambučių centro paslaugas, reikalas. 

„Žinoma, kad apgailestaujame dėl tokios situacijos, tiesiog tuo metu buvo itin didelis skambinusiųjų srautas. Nuoširdžiai atsiprašome“, – portalui Statybunaujienos.lt atsakė P. Ugianskis, aiškindamas, kodėl tik po 10 minučių pavyko prisiskambinti į skambučių centrą.

Kodėl nepagelbėjo Skubiosios (Bendrosios) pagalbos centras

Po pirmųjų nesėkmingų bandymų susisiekti „Mano būstas“ skambučių centro telefonu, praeiviai surinko Bendrojo pagalbos centro numerį 112. Tik sulaukė atsakymo, kad Bendrasis pagalbos centras niekuo negali padėti, kad tai ne jų funkcijos. Praeiviai siūlėsi padiktuoti „Mano būsto“ skambučių centro numerį – gal policijai pavyktų greičiau prisiskambinti ir išgelbėti įstrigusius senukus. Tačiau atsakymas buvo tas pats – ne jų funkcijos. 

„Mes pagalbą teikiame ne visais atvejais, o tik skubiais, t. y., kai iškyla reali grėsmė gyvybei, sveikatai, saugumui, aplinkai ar turtui. Ir informaciją mes galime perduoti tik 4 tarnyboms: ugniagesiams gelbėtojams, greitosios pagalbos medikams, policininkams ir aplinkosaugininkams, – paaiškino Bendrojo pagalbos centro atstovė viešiesiems ryšiams Vilma Juozevičiūtė. – Jei lifte įstrigusių žmonių gyvybei ar sveikatai kiltų grėsmė, reaguojant į pagalbos prašymą gali būti siunčiami ugniagesiai gelbėtojai, kurie avariniu būdu, t. y. sulaužydami lifto duris, gali išvaduoti užstrigusius žmones. Jei realios grėsmės nėra ir galima išvengti turto gadinimo, reiktų sulaukti liftų avarinės tarnybos.“

V. Juozevičiūtė pripažino, kad žmones klaidina pavadinimas – Bendrasis pagalbos centras. Nuo liepos 1 d. telefono numeris 112 arba Bendrasis pagalbos telefono numeris 112 pervadintas į Skubiosios pagalbos tarnybų telefono numerį 112. 

Numerį pervadino, problemos liko 

Anot V. Juozevičiūtės, Bendrojo pagalbos centro atstovės viešiesiems ryšiams, vienintelis teisingas sprendimas buvo informuoti apie incidentą liftą prižiūrinčią bendrovę.

„Bendrojo pagalbos centro operatoriai tokiu atveju niekuo negali padėti, jie neturi gaišti laiko bandydami prisiskambinti ne skubiosios pagalbos, o avarinėms tarnyboms – juk gali susidaryti situacija, kad nebus kam atsiliepti į skambutį, kai skambinančiajam tikrai reikės skubios pagalbos. Be to, ir Lietuvos Respublikos Bendrojo pagalbos centro įstatymu yra įtvirtinta teisė nepriimti prašymų, kurie nėra susiję su skubiosios pagalbos tarnybų kompetencija, ir nutraukti pokalbį“, – atsakė V. Juozevičiūtė, aiškindama, kodėl nebuvo suteikta pagalba.

Bendrasis pagalbos centras skambučius numeriu 112 pradėjo priiminėti prieš 15 metų, tačiau, kaip pripažįsta tarnybos atstovė, „didelę jų dalį iki šiol sudaro ne skubiosios pagalbos tarnybų kompetencijai priskiriami pagalbos prašymai, o netiksliniai ir trukdantys skambučiai. Jie ne tik užima linijas ir trukdo prisiskambinti žmonėms, kuriems tuo metu iš tiesų reikia pagalbos – į netikslinius skambučius atsiliepę operatoriai ir toliau gaišta laiką, bandydami išaiškinti žmonėms, kur reikėtų kreiptis dėl jiems rūpimų klausimų. Be to, dažnai nepagrįstų lūkesčių turintys žmonės, reikalaudami paslaugų, kurių Bendrasis pagalbos centras neteikia (pavyzdžiui, iškviesti avarinę tarnybą, pranešti apie neveikiantį šviesoforą, žiemą nenuvalytus kelius ir panašiai), pradeda konfliktuoti, tokiu būdu dar labiau padidindami ir taip operatorių patiriamą įtampą ir neigiamą psichologinį krūvį.“ 

Kaip rašoma atsakyme portalui Statybunaujieno.lt, „tikimasi, kad visuomenė ilgainiui įsidėmės, jog numeris yra skirtas tik tiems atvejams, kai reikalinga skubi policininkų, ugniagesių gelbėtojų, greitosios medicinos pagalbos darbuotojų ar aplinkosaugininkų pagalba įvykio vietoje“.

Kodėl valstybė „turi bėgti pirm kumelio“ 

Per 15 metų skambučiai Bendrosios pagalbos numeriu aiškiai parodė piliečių poreikį turėti tarnybą, kuri iš tiesų suteiktų pagalbą – nukreipdama, paaiškindamas, – ką daryti kritinėmis gyvenimo situacijomis. Piliečiai, logiškai galvojant, visai neturėtų aiškintis, kokią pagalbą – skubiąją ar bendrąją – gali gauti paskambinę 112. Svarbiausias žodis turėtų būti ir yra bendroji pagalba.

Tiek pastatuose, tiek viešosiose erdvėse, bendrojo naudojimo statiniuose ir pastatuose daugėja modernios įrangos, tad daugėja ir gedimų, avarijų arba tiesiog negebėjimo naudotis modernia įranga. Visuomenė sensta – daugėja vyresnio amžiaus žmonių, kurių suvokimas mažėja. Visa tai siunčia aiškius signalus, kad valstybė turi tenkinti visuomenės poreikius – ir net ne bėgdama iš paskos, o iš anksto tam pasirengdama. Ir šiuo atveju Bendrojo pagalbos telefono pervadinimas į Skubios pagalbos situacijos nesprendžia. Ne žmonių reikalas, kad valstybė neranda būdo, kaip skirstyti skambučius, kad būtų operatyviai suteikta ir skubi, ir bendrojo pobūdžio pagalba. 

Mokslininkai įspėja, kad technologinė aplinka vystosi gerokai greičiau nei smegenys.

Avariniams iškvietimams numatyta atskira linija

Liftą prižiūri įmonė „Baltijos liftai“. Kaip sakė jos direktorius Mantas Romaška, gedimas minimame lifte buvo užregistruotas po 6 minučių nuo pranešimo, o dar po 26 minučių žmonės buvo išvaduoti iš įrenginio.

„Technikas, patikrinęs keltuvo sistemas, nustatė, kad keltuvas sustojo dėl suveikusio saugos mazgo. Saugos mazgų funkcija yra užtikrinti keleivių saugumą. Jokių techninių gedimų nebuvo užfiksuota ir po žmonių išlaisvinimo keltuvas paliktas pilnai veikiantis“, – paaiškino M. Romaška.

Įmonė „Baltijos liftai“ skambučių centro paslaugas perka iš UAB „Mano būstas“ ir naudojasi ta pačia avarinės tarnybos iškvietimo linija. Kaip sakė M. Romaška, šio centro darbuotojai jam paaiškino, kad dėl didelio skambučių srauto operatorės fiziškai nespėjo atsiliepti į visus skambučius.

„Norėdami kuo efektyviau išspręsti šį klausimą, nusprendėme UAB „Baltijos liftai“ avarinės tarnybos iškvietimui naudoti atskirą telefono liniją +370 700 50029, – sakė „Baltijos liftų“ vadovas M. Romaška. Siekiant išvengti panašių situacijų, artimiausiu metu naujasis UAB „Baltijos liftai“ avarinės tarnybos telefono numeris bus paskelbtas visiems klientams ir visuose įrenginiuose bus pakeisti informaciniai pranešimai.

Kitoje publikacijoje – išsamiau apie keltuvų ir liftų gedimus, jų įrengimo specifiką 

Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-12-08 10:59
Vienos didžiausių Lietuvoje kelių tiesimo bendrovių UAB „Fegda“ generaliniu direktoriumi paskirtas Jonas Jablonskis. Iki šiol ir UAB „Fegda“, ir UAB „Fegda grupė“ vadovavęs Gediminas Gribulis tęsia darbą kaip įmonių grupės generalinis direktorius ir toliau koncentruosis ties strateginiais įmonių gru...
nuotrauka
2023-12-08 10:50
90 proc. vadovų mano, kad tvarumas yra svarbus, tačiau tvarumo strategiją turi vos 60 proc. įmonių. Anot „Deloitte“, įtraukią kultūrą turinčios įmonės yra 27 proc. pelningesnės ir 22 proc. produktyvesnės. Tad kodėl kone pusė organizacijų vis dar atidėlioja tvarumo strategijos kūrimą ir integravimą?
nuotrauka
2023-12-08 09:41
Per sausį-lapkritį šiemet Lietuvoje buvo įsteigta 14681 nauja įmonė, bankrutavo 872. Daugiausia naujų bendrovių sukuriama paslaugų, prekybos ir statybų sektoriuose. 22 proc. visų bankrutavusių įmonių yra statybų bendrovės. Naujų įmonių vadovų kreditingumo analizė parodė, kad beveik 800 iš jų yra asm...
nuotrauka
2023-12-07 14:28
2023 metams artėjant į pabaigą šalies nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinkoje dar labiau įsivyravo pasyvios nuotaikos. Įregistruotus NT sandorius analizuojančio Registrų centro analitikų teigimu, mažėjantis NT sandorių skaičius atspindi šalyje vyraujančias makroekonomines tendencijas ir gyventojų ...
nuotrauka
2023-12-06 10:51
Profesinio mokymo įstaigų ir verslo bendradarbiavimas, rodos, yra neišvengiamas – kasmet darbo rinką papildo apie 20 tūkst. naujų specialistų, kurie iki tol išbando savo jėgas praktikos ar pameistrystės metu. Vis dėlto, tik trečdalis šalies įmonių noriai ir aktyviai bendradarbiauja su profesinio mok...
nuotrauka
2023-12-06 10:27
Nestandartinių inžinerinių įrenginių ir mechanizmų projektavimo bei gamybos įmonė „Arginta Engineering" plečiasi ir ieško net 50 naujų darbuotojų. „Į naują gamyklą Panevėžyje investavome daugiau nei 8 mln. eurų. O per pastaruosius dvejus metus mūsų komanda Lietuvoje papildė daugiau nei 100 naujų spe...
nuotrauka
2023-12-05 12:40
Šiandien, gruodžio 5-ąją, parašus ant bendradarbiavimo sutarties padėjo Kauno technologijos universiteto (KTU) rektorius Eugenijus Valatka ir Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidentas Edgaras Stankevičiaus.
nuotrauka
2023-12-01 14:09
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco“ duomenimis, šių metų lapkričio mėnesį Vilniaus pirminėje NT rinkoje parduotas 171 naujas būstas ir fiksuota 15 sutarčių nutraukimų. Iš visų praėjusį mėnesį parduotų būstų 30 buvo rezervuoti ankstesniais mėnesiais, o į lapkričio statistiką įtraukti ...
nuotrauka
2023-12-01 10:07
Sostinės Savanorių prospekte esančiame sklype simboliniu kapsulės įkasimu pradedamos pirmųjų socialinių dirbtuvių ir dienos užimtumo centro statybos. Juose intelekto ar psichosocialinę negalią turintys žmonės vykdys socialinį verslą: daigins augalus, gamins biohumusą, lies žvakes, megs šviesą atspin...
nuotrauka
2023-11-30 09:55
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kartu su Kultūros paveldo departamentu prie Kultūros ministerijos (KPD) įgyvendina projektą „Kultūros paveldo informacinių sistemų konsolidavimas ir modernizavimas“.
nuotrauka
2023-11-29 12:41
Kultūros infrastruktūros objektų savininkai ir valdytojai kviečiami teikti projektų įgyvendinimo planus ir pretenduoti į paramą objektui atnaujinti.
nuotrauka
2023-11-28 12:23
Tęsdamas ilgalaikį bendradarbiavimą, „Luminor" bankas suteikė 10,4 mln. eurų ilgalaikę paskolą vienai didžiausių nekilnojamojo turto plėtotojų Baltijos šalyse „Sirin Development", plėtojančiai A klasės logistikos parką „Rumbula" Rygoje. Projektas buvo įgyvendinamas keliais etapais – ketvirtasis 28 t...
nuotrauka
2023-11-28 11:58
Neseniai užbaigtas, daugiau nei 6 mln. eurų kainavęs naujausias Kauno technologijos universiteto (KTU) projektas – tarpdisciplininio prototipavimo laboratorijų centras „M-Lab“. Mokslininkų poreikius atliepiančios aukšto lygio laboratorijos, poilsio ir susitikimų erdvės bei įvairūs technologiniai spr...
nuotrauka
2023-11-27 10:01
Sąnaudų požiūriu gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba nuo šių metų rugsėjo mėnesio atpigo po 0,5 proc., o pastatų remontas – 0,4 proc.
nuotrauka
2023-11-27 09:28
Daugiau nei ketvirtį amžiaus – nuo 1996 metų Vilniaus miestą planavusi ir jo skaitmenizavimo procesus vysčiusi bendrovė „Vilniaus planas“ keičia vizualinį identitetą – nuo šiol ji tampa „ID Vilnius“.
nuotrauka
2023-11-24 16:17
Tarptautinis Šiaulių oro uostas šią savaitę paskelbė turimo paskutinio laisvo žemės sklypo aukcioną, kuris įvyks gruodžio 18 d. Į jį tikimasi pritraukti logistikos ar sandėliavimo veikla užsiimantį investuotoją. Oro uosto vadovė Aurelija Kuezada teigia, kad atsižvelgiant į oro uostų specifiką, tokia...
nuotrauka
2023-11-24 09:56
Didžiausias Baltijos šalyse privataus kapitalo fondų valdytojas „BaltCap" nutraukė sutartį su fondo „BaltCap Infrastructure Fund" (BInF) partneriu Šarūnu Stepukoniu ir kreipėsi į teisėsaugą po to, kai BInF finansų direktoriai nustatė veiklos pažeidimų tvarkant jo vadovaujamo fondo finansus. Vadovav...
nuotrauka
2023-11-24 09:35
„Ruukki Construction“, priklausanti „SSAB“ grupei, statybos bendrovė „Peab“ bei nekilnojamojo turto bendrovė „Wihlborgs“ Lunde (Švedija) pristato pirmąjį pasaulyje pastatą, kurio statyboms buvo naudojamas plienas, pagamintas nenaudojant iškastinio kuro. Pastato sienų ir stogo konstrukcijas suprojekt...
nuotrauka
2023-11-24 07:56
Statyba paprastai orientuota į žmogų. Statybos ir rekonstravimo darbai Lietuvos zoologijos sode Kaune įvedė dar vieną, patį svarbiausią šiame objekte elementą – gyvūnus. Tad įmonei STATYBOS RITMAS, šio projekto generaliniam rangovui, teko įgyvendinti netradicinį projektą.
nuotrauka
2023-11-23 13:28
Vievyje oficialiai atidaryti senjorų globos namai „Gemma" Vievio namai, kuriuose jau apsigyveno pirmieji senjorai. Tarp jų – ir Amerikos lietuvė, atvykusi tiesiai iš oro uosto. Kone 5 tūkst. kv. m ploto komplekse galės apsigyventi 160 senjorų.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas