2022 lapkričio 30 d. trečiadienis, 20:10
Reklama  |  facebook

VILNIUS TECH: trys fakultetai ruošiasi kraustytis į naujus rūmus

2022-02-08 11:41
Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) trijų fakultetų – Elektronikos (EF), Mechanikos (MF) ir Transporto inžinerijos (TIF) dėstytojai ir studentai kitus mokslo metus pasitiks jau naujajame laboratorijų korpuse Plytinės gatvėje, o nuo 2023 m. sausio duris atvers ir naujasis mokymo korpusas.
nuotrauka
VILNIUS TECH iliustr.


Minimos įmonės
Vilnius Tech / Vilniaus Gedimino technikos universitetas,
Reefo, UAB
Lofto valdymas, UAB
Abiejų naujųjų korpusų statybos ir įrengimas preliminariai kainuos apie 32 mln. eurų.

Anot VILNIUS TECH kanclerio doc. dr. Vaidoto Trinkūno, cituojamo universiteto pranešime, darbų sąmata gali šiek tiek padidėti, atsižvelgiant į gyvenimo diktuojamus naujus poreikius ir ekonomines sąlygas. Be to, universitetas finansuos Plytinės gatvės atkarpos rekonstrukciją: sankryžoje bus įrengti šviesoforai, sutvarkytas šaligatvis, pratęstas dviračių takas.

60 proc. korpusų Plytinės g. statybos darbų finansuojama iš Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų, likusią dalį sudaro universiteto lėšos, gautos už parduotą turimą nekilnojamąjį turtą.

vilnius techJau skelbta, kad VILNIUS TECH pastatų komplekso Basanavičiaus g. 28 aukcioną sausio mėn. laimėjo su nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrove „Reefo“ susijusi įmonė, pasiūliusi 13,59 mln. eurų.

Sutartis turėtų būti pasirašyta per 2 mėn. nuo aukciono pabaigos.

Šių metų sausį universitetas pardavė pastatą Naugarduko g. 41 (jas už 6,5 mln. eurų įsigijo bendrovė „Lofto valdymas“).

Taip pat sėkmingai parduota įvairių mažesnių pastatų bei patalpų už 5,3 mln. eurų. Kancleris V. Trinkūnas pabrėžia, kad už visus parduotus pastatus gauta šiek tiek daugiau lėšų nei planuota iš pradžių.

Sumažės „migracija“

VILNIUS TECH trijų fakultetų laboratorijoms ir auditorijoms persikėlus į naujuosius rūmus, neliks daugybės rūpesčių dėl mokymosi proceso derinimo ir vadinamosios „migracijos“ po visą Vilnių.

„Kol turime po visą miestą išbarstytus universiteto pastatus – turime problemų, kai reikia rengti bendras paskaitas. Dėstytojams ir studentams tenka nuolat važinėti tarp rūmų Basanavičiaus, Naugarduko gatvėse, pagrindinio universiteto komplekso Saulėtekyje“, – cituojamas kancleris.

vilnius tech

TIF dekanas prof. dr. Olegas Prentkovskis pastebi, kad dabar tai yra bene daugiausiai „migruojantis“ VILNIUS TECH fakultetas. Dalis yra įsikūrusi Basanavičiaus g., pagrindiniai užsiėmimai vyksta senajame fakulteto pastate Plytinės g., fundamentiniai mokslai dėstomi Saulėtekyje, o kai kurios paskaitos vyksta ir EF senuosiuose rūmuose, Naugarduko gatvėje.

Kitas labai svarbus privalumas – VILNIUS TECH mokslo bazė bus atnaujinta ir taps gerokai modernesnė, mokomajame korpuse bus įrengtos šiuolaikiškos auditorijos, bendruomenei skirtos poilsio ir laisvalaikio zonos.

„Auditorijos įrengiamos atsižvelgiant į dėstytojų ir studentų poreikius. Jie nuolat aptariami su fakultetų dekanais. Stengiamės, kad visi pageidavimai būtų įgyvendinti“, – pastebi V. Trinkūnas.

Laukia sinergijos, dar glaudesnio mokslo ir verslo ryšio

Fakultetų vadovai akcentuoja tai, kad visų trijų po bendru stogu įsikursiančių fakultetų studentai mokosi daug bendrų arba labai panašių dalykų.

vgtu„Neabejoju, kad ateityje galėsime atlikti daug bendrų projektų. Dabar kai kurie laboratoriniai darbai, kurie atliekami MF – sėkmingai gali būti pritaikomi ir plėtojami kituose fakultetuose. Dažnai naudojame ir tas pačias medžiagas. Todėl bendras laboratorinio korpuso įrengimas yra labai didelis pliusas“, – džiaugiasi MF dekanas doc. dr. Justinas Gargasas.

„Į naująjį laboratorijų korpusą mes perkeliame ne tik turimus laboratorinius sektorius, bet ir kuriame naujus, orientuotus į ateitį. TIF laboratorija iki šiol neturėjo atskiros patalpos, skirtos savavaldžių (angl. self drive) automobilių studijoms. Dabar tokią turės“, – pabrėžia TIF prodekanas dr. Paulius Skačkauskas.

TIF dekanas prof. dr. O. Prentkovskis pasidžiaugia jau montuojamu nauju vairavimo simuliatoriumi, kuris vėliau bus perkeltas į naująjį laboratorijų korpusą. Drauge su studentais sukonstruotas simuliatorius bus naudojamas vairavimo įgūdžiams, vairuotojų psichinių ir fiziologinių savybių tyrimui, o taip pat – ir nuotolinėms kartingų varžyboms.

VILNIUS TECH mokslo ir inovacijų prorektorius prof. dr. Dalius Navakauskas akcentuoja mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) potencialo stiprinimą, mokslo ir verslo bendradarbiavimą.

„Žmogiškųjų resursų bei infrastruktūros sutelkimas naujajame laboratorijų korpuse stiprins studijų, mokslinių tyrimų ir inovacijų sąveiką bei prisidės prie LR Vyriausybės programos įgyvendinimo plano II prioriteto – Švietimo, kultūros ir mokslo paslaugų kokybės bei efektyvumo didinimo. Modernus jungtinis laboratorijų korpusas plėtos tyrėjų ugdymą, suaktyvins mokslo daktarų elektros ir elektronikos, transporto bei mechanikos inžinerijos kryptyse rengimą“, – pabrėžia D. Navakauskas.

Kraustymosi vasara

Sudėtingiausias fakultetų persikraustymo etapas numatytas vasarą, kai bus perkeliami laboratorijų įrengimai. Mokymosi proceso požiūriu nelengvas bus kitų mokslo metų pirmasis semestras, kai laboratorijos jau bus perkeltos į naujuosius rūmus, o paskaitos vyks dar senosiose patalpose.

„Iš kitos pusės, išsikeldami iš Vilniaus centro ašarą nubrauksime. Daug sentimentų čia paliekame“, – neslepia MF dekanas J. Gargasas. Inžinieriai mechanikai Basanavičiaus g. 28 studijuoja nuo 1961 m., kai čia įsikūrė Kauno politechnikos instituto (KPI) Vilniaus filialas.

VILNIUS TECH naujųjų rūmų laboratorijų korpuso bendrasis plotas sieks 8525 kv. m, o mokomojo korpuso – 9154 kv. metrų.

Šalia kyla antžeminė automobilių stovėjimo aikštelė, kurioje bus įrengtos vietos žmonėms su judėjimo negalia bei elektromobilių įkrovimui skirtos vietos. Po stogu numatyta ir dviračių saugojimo erdvė.

Veiks skaitykla ir valgykla, studentams bus įrengtos spintelės. Auditorijos bus aprūpintos išmaniosiomis lentomis, kita šiuolaikiška įranga. Patalpose montuojama moderni apšvietimo, šildymo ir vėdinimo sistema.

Naujieji VILNIUS TECH korpusai nuo pagrindinių universiteto rūmų Saulėtekyje yra nutolę kiek daugiau nei 1 km atstumu. Studentų patogumui numatoma, kaip rašoma pranešime, kad Vilniaus m. savivaldybė padažnins Plytinės g. važiuojančių miesto autobusų eismą. 

VILNIUS TECH iliustr.

Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2022-11-30 10:20
Technologijoms sparčiai keičiant pasaulį, viena sfera – nekilnojamasis turtas (NT) – liko praktiškai nepaliesta inovacijų. Tačiau pamažu situacija ima keistis ir inovatoriai skiria vis daugiau dėmesio šiai sričiai. Kokios perspektyviausios NT technologijų, dar vadinamų PropTech, idėjos yra vystomos ...
nuotrauka
2022-11-30 10:00
Bankas „Bigbank“ suteikė 8,5 mln. eurų paskolą Druskininkuose atgimstančios „Nemuno“ sanatorijos konversiją plėtojančiai „Citus“ grupės įmonei UAB „Arinela“. Paskola bus finansuojama pirmoji projekto „Nemunas by CITUS“ konversijos dalis, o visą projektą sudarys trys savarankiški etapai.
nuotrauka
2022-11-29 13:39
Ekonominei situacijai prastėjant, Lietuvos įmonės ruošiasi sudėtingesniems laikams. Ekonomistas Aleksandras Izgorodinas sako, kad, nors šalies ekonomika iššūkiams pasiruošusi neblogai, tačiau bendros Euro zonos ir pasaulinės tendencijos ją taip pat palies, o kitąmet greičiausiai bus neišvengta ekono...
nuotrauka
2022-11-29 07:16
Įmonė „Kauno šilas“, į rinką tiekianti šiltinimo medžiagas, specialistams pasiūlė ir konkrečių šiltinimo sprendinių – sukurti du katalogai – „Energiškai efektyvus šiltinimas Šiloporu. Brėžinių katalogas, A+, A++ klasė“ ir „Skydiniai namai. A+, A++ klasė“. Didžioji šių katalogų vertė – ilgametė patir...
nuotrauka
2022-11-27 06:07
Miestų veidas nuolat keičiasi ir tobulėja, kurdamas ne tik patogesnę, bet ir patrauklesnę aplinką. Ieškant optimaliausio balanso, analizuojama, kaip galima atgaivinti primirštas ir neretai apleistas teritorijas. Teigiamų rezultatų siekia ne tik miesto valdžia, bet ir nekilnojamojo turto (NT) vystyto...
nuotrauka
2022-11-24 14:48
Kaune duris atvėrė prekybos ir verslo centras „Kalniečiai“, pavadintas anksčiau buvusio prekybos centro vardu. Savanorių prospekte 375-uoju numeriu pažymėto 6 aukštų nekilnojamojo turto objekto bendras patalpų plotas – beveik 7 tūkst. kv. metrų, per 3 tūkst. kv. metrų iš jų užima verslo centro erdvė...
nuotrauka
2022-11-22 15:34
Po kelių dešimtmečių pertraukos „Rotonda" vėl kviečia vilniečius ir miesto svečius apsilankyti. Prie daugeliui nostalgiją keliančio pastato Sereikiškių parke atgimimo prisidėjo ir Vilniaus miesto savivaldybė, kuri, siekdama atgaivinti sostinės širdyje ilgą laiką apleistą kavinę, investavo apie 230 t...
nuotrauka
2022-11-22 07:27
Statybų sektorius susiduria ne tik su daugelį sričių paliečiančiais kylančių kainų, žaliavų trūkumo ar vis augančio investicijų ekologiškiems sprendimams poreikio iššūkiais. Didėjančio vartotojų reiklumo ir rinkos bei aplinkos sąlygų diktuojami pokyčiai reikalauja kūrybiškų ir tvarių sprendimų.
nuotrauka
2022-11-21 16:04
Lazdijuose pradedamos naujojo sporto centro statybos, po kurių iškils 8293,71 kv. m ploto statinys. Jo erdvėse numatytos patalpos įvairioms sporto šakoms, baseinui bei krepšinio salei.
nuotrauka
2022-11-21 09:56
Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) vystytojai pirmieji Baltijos šalys pasiekė aukštą garso izoliaciją. Vilniuje vystomas NT projektas „Mindaugo rezidencija“ yra pirmasis daugiabutis Baltijos šalyse, turintis A klasės garso izoliaciją, kuri gyventojams užtikrina maksimalų privatumą ir komfortą.
nuotrauka
2022-11-18 14:24
Į aplinką harmoningai įsiliejantis fasadas, dvi modernios koncertų salės su preciziška akustika, transformuojama konferencijų, kongresų erdvė, tvariais sprendimais paremta šildymo bei vėsinimo sistema. Visa tai ir kur kas daugiau architektai numato M. K. Čiurlionio koncertų centro Kaune vizijoje.
nuotrauka
2022-11-17 16:10
VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – Kelių direkcija) skelbia viešąjį pirkimą sukurti Lietuvos klimatinėms sąlygoms tinkamus asfalto mišinius panaudojant perdirbtų padangų gumą ir nustatyti jų eksploatacines savybes, siekiant įvertinti tolesnio panaudojimo galimybes. Atvirame konkurse d...
nuotrauka
2022-11-17 16:01
Pradėjęs modernizuoti savo valdomus pastatus Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje bei kituose šalies miestuose, Turto bankas nepaliks nuošalyje ir savo valdomo turto Šiauliuose. Planuojama, jog jau gruodį prasidės Vilniaus g. 265, Šiauliuose esančio pastatų komplekso, kuriame įsikūrusi Valstybinė mokesčių in...
nuotrauka
2022-11-17 10:57
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Galio Group" Klaipėdoje baigė komercinių patalpų komplekso „STOCK-o" pirmojo etapo statybas. Šis projektas, kartu su vasarą duris atvėrusia „Decathlon" parduotuve, Baltijos prospekte sukurs naują prekybinį miestelį.
nuotrauka
2022-11-16 15:30
UAB „Statybos inžinierių konsultantų biuras“, pasiūlęs tinkamiausią kruiziniams laivams švartuoti skirtos krantinės ir naujo Uosto direkcijos administracinio pastato projekto sprendinį, jau netrukus imsis darbų. Su įmone pasirašyta ir jau yra įsigaliojusi projektavimo paslaugų pirkimo sutartis. Proj...
nuotrauka
2022-11-15 10:32
SBA grupės nekilnojamojo turto (NT) vystytoja „SBA Urban“ su danų tvarios architektūros kūrėjais „PLH Architects“ pristato šalia Ukmergės gatvės iškilsiantį el. prekybos miestelį „Urban HUB Vilnius“. 22 tūkst. kv. m ploto „stock office“ tipo projektą planuojama įgyvendinti iki ateinančių metų pabaig...
nuotrauka
2022-11-15 07:36
Įmonės TECHNOGAJA sukurti AMAZING KIS vėdinimo sistemų filtrai sėkmingai naudojami tiek vietos rinkoje, tiek Vokietijoje, Švedijoje, Suomijoje, Norvegijoje, žengia ir į kitas rinkas. Tokį AMAZING KIS filtrų populiarumą lemia ne tik tiesioginės, bet ir pridėtinės vertės šiuos filtrus naudojančiam bei...
nuotrauka
2022-11-09 09:17
UAB Merko statyba apyvarta iš generalinės rangos sutarčių 2022 metų trečią ketvirtį pasiekė 56 mln. eurų ir buvo 30 proc. didesnė nei pernai tuo pačiu laiku (43 mln. eurų).
nuotrauka
2022-11-08 14:52
Prieš 15 metų įkurtame kvartale „Bajorų kalvos" po poros savaičių duris atvers naujas Vilniaus savivaldybės darželis „Bajorėlis". Pirmuoju etapu į darželį priimta 140 vaikų, tačiau grupių bus ir daugiau.
nuotrauka
2022-11-07 10:53
Bankas „Bigbank“ suteikė 6,32 mln. eurų paskolą Vilniuje, Visoriuose plėtojamam butų projektui „Visi savi by CITUS“, kuriam valdyti buvo pasitelkta nekilnojamojo turto (NT) paslaugų bendrovė „Citus“. Projekto savininkas – uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirta investicinė bendrovė UAB ...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas