VILNIUS TECH: trys fakultetai ruošiasi kraustytis į naujus rūmus
Anot VILNIUS TECH kanclerio doc. dr. Vaidoto Trinkūno, cituojamo universiteto pranešime, darbų sąmata gali šiek tiek padidėti, atsižvelgiant į gyvenimo diktuojamus naujus poreikius ir ekonomines sąlygas. Be to, universitetas finansuos Plytinės gatvės atkarpos rekonstrukciją: sankryžoje bus įrengti šviesoforai, sutvarkytas šaligatvis, pratęstas dviračių takas.
60 proc. korpusų Plytinės g. statybos darbų finansuojama iš Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų, likusią dalį sudaro universiteto lėšos, gautos už parduotą turimą nekilnojamąjį turtą.
Jau skelbta, kad VILNIUS TECH pastatų komplekso Basanavičiaus g. 28 aukcioną sausio mėn. laimėjo su nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrove „Reefo“ susijusi įmonė, pasiūliusi 13,59 mln. eurų.
Sutartis turėtų būti pasirašyta per 2 mėn. nuo aukciono pabaigos.
Šių metų sausį universitetas pardavė pastatą Naugarduko g. 41 (jas už 6,5 mln. eurų įsigijo bendrovė „Lofto valdymas“).
Taip pat sėkmingai parduota įvairių mažesnių pastatų bei patalpų už 5,3 mln. eurų. Kancleris V. Trinkūnas pabrėžia, kad už visus parduotus pastatus gauta šiek tiek daugiau lėšų nei planuota iš pradžių.
Sumažės „migracija“VILNIUS TECH trijų fakultetų laboratorijoms ir auditorijoms persikėlus į naujuosius rūmus, neliks daugybės rūpesčių dėl mokymosi proceso derinimo ir vadinamosios „migracijos“ po visą Vilnių.
„Kol turime po visą miestą išbarstytus universiteto pastatus – turime problemų, kai reikia rengti bendras paskaitas. Dėstytojams ir studentams tenka nuolat važinėti tarp rūmų Basanavičiaus, Naugarduko gatvėse, pagrindinio universiteto komplekso Saulėtekyje“, – cituojamas kancleris.
TIF dekanas prof. dr. Olegas Prentkovskis pastebi, kad dabar tai yra bene daugiausiai „migruojantis“ VILNIUS TECH fakultetas. Dalis yra įsikūrusi Basanavičiaus g., pagrindiniai užsiėmimai vyksta senajame fakulteto pastate Plytinės g., fundamentiniai mokslai dėstomi Saulėtekyje, o kai kurios paskaitos vyksta ir EF senuosiuose rūmuose, Naugarduko gatvėje.
Kitas labai svarbus privalumas – VILNIUS TECH mokslo bazė bus atnaujinta ir taps gerokai modernesnė, mokomajame korpuse bus įrengtos šiuolaikiškos auditorijos, bendruomenei skirtos poilsio ir laisvalaikio zonos.„Auditorijos įrengiamos atsižvelgiant į dėstytojų ir studentų poreikius. Jie nuolat aptariami su fakultetų dekanais. Stengiamės, kad visi pageidavimai būtų įgyvendinti“, – pastebi V. Trinkūnas.
Laukia sinergijos, dar glaudesnio mokslo ir verslo ryšio
Fakultetų vadovai akcentuoja tai, kad visų trijų po bendru stogu įsikursiančių fakultetų studentai mokosi daug bendrų arba labai panašių dalykų.
„Neabejoju, kad ateityje galėsime atlikti daug bendrų projektų. Dabar kai kurie laboratoriniai darbai, kurie atliekami MF – sėkmingai gali būti pritaikomi ir plėtojami kituose fakultetuose. Dažnai naudojame ir tas pačias medžiagas. Todėl bendras laboratorinio korpuso įrengimas yra labai didelis pliusas“, – džiaugiasi MF dekanas doc. dr. Justinas Gargasas.
„Į naująjį laboratorijų korpusą mes perkeliame ne tik turimus laboratorinius sektorius, bet ir kuriame naujus, orientuotus į ateitį. TIF laboratorija iki šiol neturėjo atskiros patalpos, skirtos savavaldžių (angl. self drive) automobilių studijoms. Dabar tokią turės“, – pabrėžia TIF prodekanas dr. Paulius Skačkauskas.
TIF dekanas prof. dr. O. Prentkovskis pasidžiaugia jau montuojamu nauju vairavimo simuliatoriumi, kuris vėliau bus perkeltas į naująjį laboratorijų korpusą. Drauge su studentais sukonstruotas simuliatorius bus naudojamas vairavimo įgūdžiams, vairuotojų psichinių ir fiziologinių savybių tyrimui, o taip pat – ir nuotolinėms kartingų varžyboms.
VILNIUS TECH mokslo ir inovacijų prorektorius prof. dr. Dalius Navakauskas akcentuoja mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) potencialo stiprinimą, mokslo ir verslo bendradarbiavimą.
„Žmogiškųjų resursų bei infrastruktūros sutelkimas naujajame laboratorijų korpuse stiprins studijų, mokslinių tyrimų ir inovacijų sąveiką bei prisidės prie LR Vyriausybės programos įgyvendinimo plano II prioriteto – Švietimo, kultūros ir mokslo paslaugų kokybės bei efektyvumo didinimo. Modernus jungtinis laboratorijų korpusas plėtos tyrėjų ugdymą, suaktyvins mokslo daktarų elektros ir elektronikos, transporto bei mechanikos inžinerijos kryptyse rengimą“, – pabrėžia D. Navakauskas.
Kraustymosi vasara
Sudėtingiausias fakultetų persikraustymo etapas numatytas vasarą, kai bus perkeliami laboratorijų įrengimai. Mokymosi proceso požiūriu nelengvas bus kitų mokslo metų pirmasis semestras, kai laboratorijos jau bus perkeltos į naujuosius rūmus, o paskaitos vyks dar senosiose patalpose.
„Iš kitos pusės, išsikeldami iš Vilniaus centro ašarą nubrauksime. Daug sentimentų čia paliekame“, – neslepia MF dekanas J. Gargasas. Inžinieriai mechanikai Basanavičiaus g. 28 studijuoja nuo 1961 m., kai čia įsikūrė Kauno politechnikos instituto (KPI) Vilniaus filialas.
VILNIUS TECH naujųjų rūmų laboratorijų korpuso bendrasis plotas sieks 8525 kv. m, o mokomojo korpuso – 9154 kv. metrų.
Šalia kyla antžeminė automobilių stovėjimo aikštelė, kurioje bus įrengtos vietos žmonėms su judėjimo negalia bei elektromobilių įkrovimui skirtos vietos. Po stogu numatyta ir dviračių saugojimo erdvė.
Veiks skaitykla ir valgykla, studentams bus įrengtos spintelės. Auditorijos bus aprūpintos išmaniosiomis lentomis, kita šiuolaikiška įranga. Patalpose montuojama moderni apšvietimo, šildymo ir vėdinimo sistema.
Naujieji VILNIUS TECH korpusai nuo pagrindinių universiteto rūmų Saulėtekyje yra nutolę kiek daugiau nei 1 km atstumu. Studentų patogumui numatoma, kaip rašoma pranešime, kad Vilniaus m. savivaldybė padažnins Plytinės g. važiuojančių miesto autobusų eismą.
VILNIUS TECH iliustr.