2023 balandžio 1 d. šeštadienis, 11:31
Reklama  |  facebook

VILNIUS TECH: trys fakultetai ruošiasi kraustytis į naujus rūmus

2022-02-08 11:41
Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) trijų fakultetų – Elektronikos (EF), Mechanikos (MF) ir Transporto inžinerijos (TIF) dėstytojai ir studentai kitus mokslo metus pasitiks jau naujajame laboratorijų korpuse Plytinės gatvėje, o nuo 2023 m. sausio duris atvers ir naujasis mokymo korpusas.
nuotrauka
VILNIUS TECH iliustr.


Minimos įmonės
Vilnius Tech / Vilniaus Gedimino technikos universitetas,
Reefo, UAB
Lofto valdymas, UAB
Abiejų naujųjų korpusų statybos ir įrengimas preliminariai kainuos apie 32 mln. eurų.

Anot VILNIUS TECH kanclerio doc. dr. Vaidoto Trinkūno, cituojamo universiteto pranešime, darbų sąmata gali šiek tiek padidėti, atsižvelgiant į gyvenimo diktuojamus naujus poreikius ir ekonomines sąlygas. Be to, universitetas finansuos Plytinės gatvės atkarpos rekonstrukciją: sankryžoje bus įrengti šviesoforai, sutvarkytas šaligatvis, pratęstas dviračių takas.

60 proc. korpusų Plytinės g. statybos darbų finansuojama iš Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų, likusią dalį sudaro universiteto lėšos, gautos už parduotą turimą nekilnojamąjį turtą.

vilnius techJau skelbta, kad VILNIUS TECH pastatų komplekso Basanavičiaus g. 28 aukcioną sausio mėn. laimėjo su nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrove „Reefo“ susijusi įmonė, pasiūliusi 13,59 mln. eurų.

Sutartis turėtų būti pasirašyta per 2 mėn. nuo aukciono pabaigos.

Šių metų sausį universitetas pardavė pastatą Naugarduko g. 41 (jas už 6,5 mln. eurų įsigijo bendrovė „Lofto valdymas“).

Taip pat sėkmingai parduota įvairių mažesnių pastatų bei patalpų už 5,3 mln. eurų. Kancleris V. Trinkūnas pabrėžia, kad už visus parduotus pastatus gauta šiek tiek daugiau lėšų nei planuota iš pradžių.

Sumažės „migracija“

VILNIUS TECH trijų fakultetų laboratorijoms ir auditorijoms persikėlus į naujuosius rūmus, neliks daugybės rūpesčių dėl mokymosi proceso derinimo ir vadinamosios „migracijos“ po visą Vilnių.

„Kol turime po visą miestą išbarstytus universiteto pastatus – turime problemų, kai reikia rengti bendras paskaitas. Dėstytojams ir studentams tenka nuolat važinėti tarp rūmų Basanavičiaus, Naugarduko gatvėse, pagrindinio universiteto komplekso Saulėtekyje“, – cituojamas kancleris.

vilnius tech

TIF dekanas prof. dr. Olegas Prentkovskis pastebi, kad dabar tai yra bene daugiausiai „migruojantis“ VILNIUS TECH fakultetas. Dalis yra įsikūrusi Basanavičiaus g., pagrindiniai užsiėmimai vyksta senajame fakulteto pastate Plytinės g., fundamentiniai mokslai dėstomi Saulėtekyje, o kai kurios paskaitos vyksta ir EF senuosiuose rūmuose, Naugarduko gatvėje.

Kitas labai svarbus privalumas – VILNIUS TECH mokslo bazė bus atnaujinta ir taps gerokai modernesnė, mokomajame korpuse bus įrengtos šiuolaikiškos auditorijos, bendruomenei skirtos poilsio ir laisvalaikio zonos.

„Auditorijos įrengiamos atsižvelgiant į dėstytojų ir studentų poreikius. Jie nuolat aptariami su fakultetų dekanais. Stengiamės, kad visi pageidavimai būtų įgyvendinti“, – pastebi V. Trinkūnas.

Laukia sinergijos, dar glaudesnio mokslo ir verslo ryšio

Fakultetų vadovai akcentuoja tai, kad visų trijų po bendru stogu įsikursiančių fakultetų studentai mokosi daug bendrų arba labai panašių dalykų.

vgtu„Neabejoju, kad ateityje galėsime atlikti daug bendrų projektų. Dabar kai kurie laboratoriniai darbai, kurie atliekami MF – sėkmingai gali būti pritaikomi ir plėtojami kituose fakultetuose. Dažnai naudojame ir tas pačias medžiagas. Todėl bendras laboratorinio korpuso įrengimas yra labai didelis pliusas“, – džiaugiasi MF dekanas doc. dr. Justinas Gargasas.

„Į naująjį laboratorijų korpusą mes perkeliame ne tik turimus laboratorinius sektorius, bet ir kuriame naujus, orientuotus į ateitį. TIF laboratorija iki šiol neturėjo atskiros patalpos, skirtos savavaldžių (angl. self drive) automobilių studijoms. Dabar tokią turės“, – pabrėžia TIF prodekanas dr. Paulius Skačkauskas.

TIF dekanas prof. dr. O. Prentkovskis pasidžiaugia jau montuojamu nauju vairavimo simuliatoriumi, kuris vėliau bus perkeltas į naująjį laboratorijų korpusą. Drauge su studentais sukonstruotas simuliatorius bus naudojamas vairavimo įgūdžiams, vairuotojų psichinių ir fiziologinių savybių tyrimui, o taip pat – ir nuotolinėms kartingų varžyboms.

VILNIUS TECH mokslo ir inovacijų prorektorius prof. dr. Dalius Navakauskas akcentuoja mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) potencialo stiprinimą, mokslo ir verslo bendradarbiavimą.

„Žmogiškųjų resursų bei infrastruktūros sutelkimas naujajame laboratorijų korpuse stiprins studijų, mokslinių tyrimų ir inovacijų sąveiką bei prisidės prie LR Vyriausybės programos įgyvendinimo plano II prioriteto – Švietimo, kultūros ir mokslo paslaugų kokybės bei efektyvumo didinimo. Modernus jungtinis laboratorijų korpusas plėtos tyrėjų ugdymą, suaktyvins mokslo daktarų elektros ir elektronikos, transporto bei mechanikos inžinerijos kryptyse rengimą“, – pabrėžia D. Navakauskas.

Kraustymosi vasara

Sudėtingiausias fakultetų persikraustymo etapas numatytas vasarą, kai bus perkeliami laboratorijų įrengimai. Mokymosi proceso požiūriu nelengvas bus kitų mokslo metų pirmasis semestras, kai laboratorijos jau bus perkeltos į naujuosius rūmus, o paskaitos vyks dar senosiose patalpose.

„Iš kitos pusės, išsikeldami iš Vilniaus centro ašarą nubrauksime. Daug sentimentų čia paliekame“, – neslepia MF dekanas J. Gargasas. Inžinieriai mechanikai Basanavičiaus g. 28 studijuoja nuo 1961 m., kai čia įsikūrė Kauno politechnikos instituto (KPI) Vilniaus filialas.

VILNIUS TECH naujųjų rūmų laboratorijų korpuso bendrasis plotas sieks 8525 kv. m, o mokomojo korpuso – 9154 kv. metrų.

Šalia kyla antžeminė automobilių stovėjimo aikštelė, kurioje bus įrengtos vietos žmonėms su judėjimo negalia bei elektromobilių įkrovimui skirtos vietos. Po stogu numatyta ir dviračių saugojimo erdvė.

Veiks skaitykla ir valgykla, studentams bus įrengtos spintelės. Auditorijos bus aprūpintos išmaniosiomis lentomis, kita šiuolaikiška įranga. Patalpose montuojama moderni apšvietimo, šildymo ir vėdinimo sistema.

Naujieji VILNIUS TECH korpusai nuo pagrindinių universiteto rūmų Saulėtekyje yra nutolę kiek daugiau nei 1 km atstumu. Studentų patogumui numatoma, kaip rašoma pranešime, kad Vilniaus m. savivaldybė padažnins Plytinės g. važiuojančių miesto autobusų eismą. 

VILNIUS TECH iliustr.

Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-03-30 11:51
Lietuvos oro uostai pradeda rinkos konsultacijas dėl balandžio pabaigoje planuojamo skelbti tarptautinio viešojo pirkimo: bus ieškoma Kauno oro uosto keleivių terminalo plėtros darbų rangovo. Plėtros darbai planuojami jau antroje metų pusėje ir truks apie dvejus metus. Juos atlikus Kauno oro uosto i...
nuotrauka
2023-03-30 11:23
2021-ųjų birželio pradžioje pradėtos sostinės Naugarduko gatvėje įsikūrusių Vilniaus lenkų kultūros namų priestato statybos baigtos. Projektą įgyvendinusi darnios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ keturių aukštų pastate įrengė patalpas kavinei ir viešbučiui, teatro salę, Lenki...
nuotrauka
2023-03-28 16:48
Neseniai baigtas tvarkyti Jonavos Arklių pašto stoties statinių kompleksas, kuris yra saugomas valstybės. Pastatų kompleksą sudaro arklidės, paštas, ratinė ir tvora su vartais. Kompleksas stovi kompoziciniu ir vizualiniu požiūriu svarbioje mieste vietoje, ašyje, jungiančioje Neries upės tiltą ir už ...
nuotrauka
2023-03-28 11:05
„Paupio turgus“ baigė atnaujinimo darbus ir lankytojus pasitinka praplėtęs restoranų erdves bei pasipuošęs nauju menininko Jurgio Tarabildos kūriniu. Atnaujinant turgų, atsisakyta 4 parduotuvių, vietoje jų įrengiant papildomas universalias erdves su 56 sėdimomis vietomis.
nuotrauka
2023-03-27 13:38
Vilniaus senamiesčio centre, šalia Rotušės, atidaromas „Radisson Hotel Group“ aukščiausios prabangos prekės ženklo viešbutis „Radisson Collection Astorija Vilnius“. Jis pakeitė iki pastato renovacijos ten pat veikusį „Radisson Blu“ viešbutį. Tai pirmasis „Radisson Collection“ viešbutis Lietuvoje ir ...
nuotrauka
2023-03-27 07:53
Kompanija „Doosan Infracore“ (HDI) paskelbė, kad keičia statybinės technikos DOOSAN prekės ženklą ir pristato naująjį prekės ženklą – DEVELON.
nuotrauka
2023-03-25 10:53
Praėjusią savaitę AB „Panevėžio statybos trestas“ (PST) per Nasdaq pranešė, kad ketina teistis su buvusiu įmonės vadovu Daliumi Gesevičiumi.
nuotrauka
2023-03-24 09:25
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Eika“ sostinės Visorių rajone plėtoja gyvenamųjų namų kvartalą „Metų laikai“, kuriam siekiama gauti tvarumo sertifikatą „BREEAM In-Use“. Tai įmonės istorijoje pirmasis gyvenamas projektas, kuriam siekiama gauti tarptautinį pastatų tvarumo ženklą, atpažįstam...
nuotrauka
2023-03-22 11:21
Praėjusių metų rugsėjo 1-ąją, užbaigus I etapo patalpų kapitalinį remontą, Vilniaus centre duris atvėrė nauja bei modernizuota „Erudito Licėjaus“ mokykla. Šią rekonstrukciją atliko tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“, dabar pasirašiusi virš 4 mln. eurų vertės sutartį dėl II etap...
nuotrauka
2023-03-22 07:24
Moderni architektūra, saugumas, gera garso ir šilumos izoliacija. Tai yra savybės, kurias garantuoja profilių sistema GEALAN-LINEAR®. Dar vienas svarbus jos išskirtinumas šiuolaikinėje rinkoje – suderinamumas su kitomis sistemomis, galimybė panaudoti kitų sistemų priedus, iki minimumo sumažinant ski...
nuotrauka
2023-03-21 07:35
Moduliniai konteineriai yra universalus gaminys su itin plačiomis panaudojimo galimybėmis: juose gali būti įrengiamos biuro ar sandėliavimo patalpos, kirpyklos ar krautuvėlės, mokyklos arba vaikų darželiai, pirtys – panaudojimo galimybės beveik tokios pat, kaip ir tradicinės statybos pastatų.
nuotrauka
2023-03-20 07:45
„Teriva“ sistema – tai efektyvus sprendimas pigiai, lengvai ir greitai sumontuoti perdangas naujos statybos ir renovuojamuose pastatuose net ir tada, kai pastato išplanavimas sudėtingas, nepatogios montavimo sąlygos.
nuotrauka
2023-03-17 11:34
Kovo 7 d. didžiausia Lietuvos energetinės infrastruktūros statybos bendrovė „Žilinskis Group“ Švedijoje įsteigė savarankišką akcinę bendrovę Zilinskis & Co AB, kuri vystys naujų aukštos įtampos oro linijų ir pastočių statybą bei esamų rekonstrukcijas. Iki tol Žilinskis ir Co, UAB Švedijoje beveik de...
nuotrauka
2023-03-17 11:10
Pasirengimas Mindaugo g. 12, Vilniuje esančio pastato atnaujinimui vyksta pilnu tempu. Šiuo metu vyksta šio pastato pritaikymo valstybės institucijų veiklai projektavimo darbai. Planuojama, kad pastate įsikurs net 8 valstybės įstaigos, bus sukurta daugiau nei 700 šiuolaikiškų darbo vietų. Įgyvendinu...
nuotrauka
2023-03-15 14:51
Šių metų pradžioje startavus pagrindiniams Vilniaus oro uosto naujojo išvykimo terminalo statybų darbams – balandžio viduryje bus sumontuotos beveik visos pagrindinės pastato konstrukcijos – laikančiosios kolonos. Anot Lietuvos oro uostų atstovų, darbai jau įsibėgėjo ir balandžio mėnesį bus galima p...
nuotrauka
2023-03-15 09:25
Jau visai netrukus Latvijos sostinės Rygos centre iškils modernus verslo centras, šalia kurio duris atvers ir milžiniškas daugiafunkcinis pastatas su šiuolaikiškai išvystyta infrastruktūra. Šio pastatų komplekso, pavadinto „Preses Nama Kvartāls“ (liet. „Spaustuvės kvartalas“), pirmojo etapo įgyvendi...
nuotrauka
2023-03-13 16:54
Metų pradžioje prasidėjo intensyvios naujojo keleivių išvykimo terminalo Vilniaus oro uoste statybos. Planuojama, kad pirmieji keleiviai iš šio terminalo išvyks 2025 m. pradžioje. Pasak Kristinos Greičiūtės, Lietuvos oro uostų aplinkosaugos projektų vadovės, naujasis terminalas bus didelio pokyčio p...
nuotrauka
2023-03-13 12:04
Šalia Klaipėdos, Gindulių gyvenvietėje, pradedamas statyti naujas prekybos paskirties pastatas, kuriame įsikurs „Maxima“ prekybos tinklo parduotuvė. Į naujo prekybos centro Klaipėdos rajone statybas planuojama investuoti 3,2 mln. eurų.
nuotrauka
2023-03-13 05:11
Daugiau nei dešimtmetį Klaipėdos rajono gyventojų lauktas projektas – Gargždų daugiafunkcis sporto centras – virsta realybė. Dariaus ir Girėno gatvėje, Gargžduose, kur po pustrečių metų iškils moderni sporto salė bei baseinas, įkasta simbolinė kapsulė ateities kartoms, žyminti realių statybos darbų ...
nuotrauka
2023-03-10 09:09
Vilniaus stoties rajone atsiras daugiau gyvybės ir erdvės – Vilniaus miesto savivaldybė planuoja apleistos Šv. Stepono bažnyčios teritorijos tvarkymo darbus. UAB „Vilniaus planas" parengtam Šv. Stepono skvero projektui jau gautas statybos leidimas.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas