2023 rugsėjo 24 d. sekmadienis, 1:01
Reklama  |  facebook

VILNIUS TECH: trys fakultetai ruošiasi kraustytis į naujus rūmus

2022-02-08 11:41
Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) trijų fakultetų – Elektronikos (EF), Mechanikos (MF) ir Transporto inžinerijos (TIF) dėstytojai ir studentai kitus mokslo metus pasitiks jau naujajame laboratorijų korpuse Plytinės gatvėje, o nuo 2023 m. sausio duris atvers ir naujasis mokymo korpusas.
nuotrauka
VILNIUS TECH iliustr.


Minimos įmonės
VILNIUS TECH / Vilniaus Gedimino technikos universitetas,
Reefo, UAB
Lofto valdymas, UAB
Abiejų naujųjų korpusų statybos ir įrengimas preliminariai kainuos apie 32 mln. eurų.

Anot VILNIUS TECH kanclerio doc. dr. Vaidoto Trinkūno, cituojamo universiteto pranešime, darbų sąmata gali šiek tiek padidėti, atsižvelgiant į gyvenimo diktuojamus naujus poreikius ir ekonomines sąlygas. Be to, universitetas finansuos Plytinės gatvės atkarpos rekonstrukciją: sankryžoje bus įrengti šviesoforai, sutvarkytas šaligatvis, pratęstas dviračių takas.

60 proc. korpusų Plytinės g. statybos darbų finansuojama iš Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų, likusią dalį sudaro universiteto lėšos, gautos už parduotą turimą nekilnojamąjį turtą.

vilnius techJau skelbta, kad VILNIUS TECH pastatų komplekso Basanavičiaus g. 28 aukcioną sausio mėn. laimėjo su nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrove „Reefo“ susijusi įmonė, pasiūliusi 13,59 mln. eurų.

Sutartis turėtų būti pasirašyta per 2 mėn. nuo aukciono pabaigos.

Šių metų sausį universitetas pardavė pastatą Naugarduko g. 41 (jas už 6,5 mln. eurų įsigijo bendrovė „Lofto valdymas“).

Taip pat sėkmingai parduota įvairių mažesnių pastatų bei patalpų už 5,3 mln. eurų. Kancleris V. Trinkūnas pabrėžia, kad už visus parduotus pastatus gauta šiek tiek daugiau lėšų nei planuota iš pradžių.

Sumažės „migracija“

VILNIUS TECH trijų fakultetų laboratorijoms ir auditorijoms persikėlus į naujuosius rūmus, neliks daugybės rūpesčių dėl mokymosi proceso derinimo ir vadinamosios „migracijos“ po visą Vilnių.

„Kol turime po visą miestą išbarstytus universiteto pastatus – turime problemų, kai reikia rengti bendras paskaitas. Dėstytojams ir studentams tenka nuolat važinėti tarp rūmų Basanavičiaus, Naugarduko gatvėse, pagrindinio universiteto komplekso Saulėtekyje“, – cituojamas kancleris.

vilnius tech

TIF dekanas prof. dr. Olegas Prentkovskis pastebi, kad dabar tai yra bene daugiausiai „migruojantis“ VILNIUS TECH fakultetas. Dalis yra įsikūrusi Basanavičiaus g., pagrindiniai užsiėmimai vyksta senajame fakulteto pastate Plytinės g., fundamentiniai mokslai dėstomi Saulėtekyje, o kai kurios paskaitos vyksta ir EF senuosiuose rūmuose, Naugarduko gatvėje.

Kitas labai svarbus privalumas – VILNIUS TECH mokslo bazė bus atnaujinta ir taps gerokai modernesnė, mokomajame korpuse bus įrengtos šiuolaikiškos auditorijos, bendruomenei skirtos poilsio ir laisvalaikio zonos.

„Auditorijos įrengiamos atsižvelgiant į dėstytojų ir studentų poreikius. Jie nuolat aptariami su fakultetų dekanais. Stengiamės, kad visi pageidavimai būtų įgyvendinti“, – pastebi V. Trinkūnas.

Laukia sinergijos, dar glaudesnio mokslo ir verslo ryšio

Fakultetų vadovai akcentuoja tai, kad visų trijų po bendru stogu įsikursiančių fakultetų studentai mokosi daug bendrų arba labai panašių dalykų.

vgtu„Neabejoju, kad ateityje galėsime atlikti daug bendrų projektų. Dabar kai kurie laboratoriniai darbai, kurie atliekami MF – sėkmingai gali būti pritaikomi ir plėtojami kituose fakultetuose. Dažnai naudojame ir tas pačias medžiagas. Todėl bendras laboratorinio korpuso įrengimas yra labai didelis pliusas“, – džiaugiasi MF dekanas doc. dr. Justinas Gargasas.

„Į naująjį laboratorijų korpusą mes perkeliame ne tik turimus laboratorinius sektorius, bet ir kuriame naujus, orientuotus į ateitį. TIF laboratorija iki šiol neturėjo atskiros patalpos, skirtos savavaldžių (angl. self drive) automobilių studijoms. Dabar tokią turės“, – pabrėžia TIF prodekanas dr. Paulius Skačkauskas.

TIF dekanas prof. dr. O. Prentkovskis pasidžiaugia jau montuojamu nauju vairavimo simuliatoriumi, kuris vėliau bus perkeltas į naująjį laboratorijų korpusą. Drauge su studentais sukonstruotas simuliatorius bus naudojamas vairavimo įgūdžiams, vairuotojų psichinių ir fiziologinių savybių tyrimui, o taip pat – ir nuotolinėms kartingų varžyboms.

VILNIUS TECH mokslo ir inovacijų prorektorius prof. dr. Dalius Navakauskas akcentuoja mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) potencialo stiprinimą, mokslo ir verslo bendradarbiavimą.

„Žmogiškųjų resursų bei infrastruktūros sutelkimas naujajame laboratorijų korpuse stiprins studijų, mokslinių tyrimų ir inovacijų sąveiką bei prisidės prie LR Vyriausybės programos įgyvendinimo plano II prioriteto – Švietimo, kultūros ir mokslo paslaugų kokybės bei efektyvumo didinimo. Modernus jungtinis laboratorijų korpusas plėtos tyrėjų ugdymą, suaktyvins mokslo daktarų elektros ir elektronikos, transporto bei mechanikos inžinerijos kryptyse rengimą“, – pabrėžia D. Navakauskas.

Kraustymosi vasara

Sudėtingiausias fakultetų persikraustymo etapas numatytas vasarą, kai bus perkeliami laboratorijų įrengimai. Mokymosi proceso požiūriu nelengvas bus kitų mokslo metų pirmasis semestras, kai laboratorijos jau bus perkeltos į naujuosius rūmus, o paskaitos vyks dar senosiose patalpose.

„Iš kitos pusės, išsikeldami iš Vilniaus centro ašarą nubrauksime. Daug sentimentų čia paliekame“, – neslepia MF dekanas J. Gargasas. Inžinieriai mechanikai Basanavičiaus g. 28 studijuoja nuo 1961 m., kai čia įsikūrė Kauno politechnikos instituto (KPI) Vilniaus filialas.

VILNIUS TECH naujųjų rūmų laboratorijų korpuso bendrasis plotas sieks 8525 kv. m, o mokomojo korpuso – 9154 kv. metrų.

Šalia kyla antžeminė automobilių stovėjimo aikštelė, kurioje bus įrengtos vietos žmonėms su judėjimo negalia bei elektromobilių įkrovimui skirtos vietos. Po stogu numatyta ir dviračių saugojimo erdvė.

Veiks skaitykla ir valgykla, studentams bus įrengtos spintelės. Auditorijos bus aprūpintos išmaniosiomis lentomis, kita šiuolaikiška įranga. Patalpose montuojama moderni apšvietimo, šildymo ir vėdinimo sistema.

Naujieji VILNIUS TECH korpusai nuo pagrindinių universiteto rūmų Saulėtekyje yra nutolę kiek daugiau nei 1 km atstumu. Studentų patogumui numatoma, kaip rašoma pranešime, kad Vilniaus m. savivaldybė padažnins Plytinės g. važiuojančių miesto autobusų eismą. 

VILNIUS TECH iliustr.

Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-09-22 12:59
Diskusijose apie kvalifikuotų darbuotojų stoką bei jų pritraukimo galimybes vis dažniau atsigręžiama į emigracijoje gyvenančius ir į Lietuvą sugrįžti svajojančius mūsų piliečius. Juolab, kad grįžtančių į gimtinę ar rimtai ketinančių tai daryti skaičiai kasmet auga. Emigrantų, ypač kvalifikuotų darbu...
nuotrauka
2023-09-22 11:30
Nekilnojamojo turto vystymo bendrovė „Homa Group“ keičia 2021 m. įsigyto viešbučio „Simple Plus“ pastato koncepciją ir pavadinimą. Šiuo metu Ševčenkos g. 21, Vilniaus Naujamiesčio rajone, atliekami paprastojo remonto darbai.
nuotrauka
2023-09-21 09:30
Pasaulyje gerai žinomas SIKA prekinis ženklas, kuriuo žymimos specifinės cheminės medžiagos, skirtos statybai, turi 113 metų patirtį, kuri prasidėjo Šveicarijoje. Šimtametė kompanijos istorija yra pagrindas, ant kurio kuriami modernios rinkos produktai ir kuris liudija šimtmečio patikrintą patikimum...
nuotrauka
2023-09-20 13:35
Tvarių miestų plėtros ir statybų bendrovės „YIT Lietuva“ sostinės Viršuliškių rajone baigiamą vystyti naują 18 aukštų „Sky Office“ verslo centrą savo naujiesiems biurams jau pasirinko keletas nuomininkų.
nuotrauka
2023-09-19 20:06
Viena didžiausių šalies statybos bendrovių „Naresta“ pasirašė generalinės rangos sutartį dėl nacionalinio stadiono komplekso Vilniuje pirmojo etapo statybų. Sutartis pasirašyta su stadiono projektą įgyvendinančiu koncesininku – „BaltCap Infrastructure Fund“ valdoma įmone „Vilniaus daugiafunkcinis ko...
nuotrauka
2023-09-18 13:47
Turto bankas paskelbė du aukcionus ir siūlo įsigyti patalpas Vilniaus Naujamiesčio rajone – Algirdo ir Vytenio gatvėse esančiuose pastatuose – iš viso daugiau nei 1,6 tūkst. kv. m ploto.
nuotrauka
2023-09-18 07:17
Statyba tradiciškai laikoma inertiška, ją sunku įsivaizduoti be sunkiasvorės technikos, kalno medžiagų. Bet statyba taip pat įgyja vis daugiau lankstumo, kurio jai suteikia naujos technologijos. Viena tokių – geopolimerų injekcijų technologija.
nuotrauka
2023-09-15 15:41
2022 m. pabaigoje Lietuvos banko licenciją gavęs Uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirtas investicinis fondas „Reverest Baltic Opportunity Fund“ pradėjo įgyvendinti nekilnojamojo turto projektus, siekdamas skirti išskirtinį dėmesį miesto pridėtinės vertės kūrimui ir objektų plėtrai be...
nuotrauka
2023-09-15 11:17
Visuomenės nuomonės tyrimai rodo, kad Lietuvos verslui pavyksta auginti pasitikėjimą darbdaviais. Šalies vadybos ekspertai sako, kad šis laimėjimas džiugina, bet kartu ir užkrauna didesnes atsakomybes.
nuotrauka
2023-09-14 14:17
Turto valdymo bendrovės „BRAITIN" valdomai investicijų bendrovei „Verslo trikampis" Šiaulių bankas skolina 25,7 mln. eurų. Bendrovė, Vilniuje valdanti to paties pavadinimo biurų kompleksą, naujai gautas lėšas naudos anksčiau prisiimtų įsipareigojimų refinansavimui bei kasdienės veiklos poreikiams.
nuotrauka
2023-09-14 14:01
Pradedamas įgyvendinti naujas tvarus projektas „Sand Offices". Naujas verslo centras iškils sostinės Žalgirio ir Linkmenų gatvėse esančio seno administracinio pastato vietoje ir pasiūlys modernius inovatyvaus dizaino biurus.
nuotrauka
2023-09-14 13:31
Šią vasarą vos per du mėnesius – liepą ir rugpjūtį – investuotojai į naujus „Estateguru" sutelktinio finansavimo projektus investavo 18,9 mln. eurų.
nuotrauka
2023-09-14 07:57
Nuo praėjusių metų gegužės atsisakyta deklaracijų apie neypatingų statinių statybos užbaigimą tvirtinimo Valstybinėje teritorijų planavimo ir statybos inspekcijoje (Statybos inspekcija), perduodant šią funkciją statinio ekspertizės rangovams. Tačiau pokyčiai įnešė į rinką sumaišties.
nuotrauka
2023-09-12 16:47
Modernizuodama verslo centrą „Europa“, nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ atnaujina ir daugiaaukštę automobilių stovėjimo aikštelę. Tūkstančio parkavimo vietų aikštelės atnaujinimo darbus planuojama užbaigti iki šių metų pabaigos, investicijos sieks apie 6 mln. eurų.
nuotrauka
2023-09-12 16:38
Šalia Vilniaus, Avižieniuose oficialiai pradėtos prekybinių sandėlių (angl. stock-office) projekto „Urban HUB" statybos.
nuotrauka
2023-09-11 12:28
Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje pristatytas NATO itin aukštos parengties greitojo reagavimo pajėgų poreikiams skirtos infrastruktūros vystymo projektas.
nuotrauka
2023-09-08 07:10
UKMERGĖS GELŽBETONIS – įmonė, gaminanti ne tik gelžbetonio gaminius, bet ir polistireninį putplastį, kurio gaminimo patirtis – 27 metai. Anksčiau didžiausios įmonės apyvartos buvo susijusios su polistireniniu putplasčiu, o per pastaruosius 5 metus gelžbetonio gaminių gamyba išaugo apie 3 kartus ir d...
nuotrauka
2023-09-07 08:08
Siekiant sudaryti tinkamas tarnybos ir gyvenimo sąlygas sąjungininkams ir Lietuvos kariams Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione Marijampolėje atidaryta nuolatinė modulinė stovykla, kurioje įrengta visa jai reikalinga karinė infrastruktūra. Ši stovykla bus na...
nuotrauka
2023-09-05 12:47
Daugiafunkcio komplekso ant Šeškinės kalno projekte pradedamas naujas etapas: šią savaitę išduotas leidimas statyti Kultūros ir ugdymo centrą. Dar dviejų, į Ozo g. 27 kompleksą įeinančių objektų – Sporto centro su lengvosios atletikos maniežu ir futbolo treniruočių aikšte bei vaikų darželio – techni...
nuotrauka
2023-09-05 10:08
AB HISK stebėtojų taryba rugsėjo 4 d. išrinko naują nepriklausomą valdybos narį Aivarą Čičelį. Jis keičia iki šiol šias pareigas ėjusį Mindaugą Jusių.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas