2025 m. liepos 6 d. sekmadienis, 3:26:42
Reklama  |  facebook

VUDESTA. Medinius langus ir duris gamina robotai, o energiją – saulės elektrinė Fotogalerija

2023-10-06 12:50
Medinių langų, durų ir slankiųjų sistemų gamintoja VUDESTA kardinaliai atnaujina gamybos įrangą: tradicines stakles keičia automatizuoti įrenginiai.
nuotrauka
Įmonės VUDESTA nuotr. Objektą statė UAB „HTCC“


Minimos įmonės
Vudesta, UAB
Pamario restauratorius, UAB
HTCC, UAB
Įmonė VUDESTA, pasinaudojusi Europos Sąjungos fondų parama smulkiojo ir vidutinio verslo konkurencingumui skatinti, gamybos procesuose diegia skaitmenines gamybos technologijas. Mažeikių rajone, Sedoje, įsikūrusi įmonė nuosavomis ir ES fondų lėšomis įsigijo automatinę langų ir durų ruošinių apdirbimo įrangą.

Automatizuotos staklės žymiai išaugino darbo našumą

„Robotizuotos staklės „Weinig Conturex Artis plus“ iš esmės pakeitė gamybą: darbas vyksta greičiau, itin tiksliai, be klaidų. Iki šiol 150 pagamintų per dieną detalių būdavo labai geras rezultatas, o dabar robotas per tą patį laiką pagamina iki 240. Įvertinant tai, kad naujoji įranga dirba tiksliai, be klaidų, pranašumas didžiulis, – sako bendrovės VUDESTA gamybos direktorius Andrius Toliautas. – Pasikeitė ir darbuotojų vaidmuo: iš intensyviai dirbančių jie tapo labiau stebėtojais.“

VUDESTA

Robotizuotos staklės „Weinig Conturex Artis plus“ iš esmės pakeitė gamybą: darbas vyksta greičiau, itin tiksliai, be klaidų. VUDESTA nuotr. 

Naujoji gamybos įranga reikalauja dėmesio, tačiau tai yra kitokio pobūdžio darbas, kuriam reikia kitokių – darbo su automatizuotomis sistemomis – kompetencijų. Ir šio darbo rezultatas, kaip pastebi A.Toliautas, aukščiausios kokybės – gaminiai paruošiami iki smukliausių detalių, belieka tik suklijuoti.

Automatizuota įranga įmonei leidžia pergalvoti ir verslo strategiją. Kadangi sumažėjo žmogaus darbo poreikis, jo indėlis į gamybą, įmonė įgyja galimybę daugiau dėmesio skirti kokybei, didinti gamybos apimtis.

Robotas gamina 80 proc. įmonės produkcijos

Automatizuota įranga kelia ir iššūkių, atsiranda būtinybė iš naujo įvertinti verslo planus, nes gamyba yra susijusi su tam tikru standartizacijos lygiu.

VUDESTA
Automatizuota gamyba
efektyviausia
gaminant pagal
nusistovėjusius
standartus.
VUDESTA nuotr. 

„Weinig Conturex Artis plus“ įranga šiuo metu įmonėje gamina apie 80 proc. gaminių. Tai yra standartiniai, tačiau sudėtingi gaminiai, pagal kuriuos suprogramuota naujoji įranga. Pasikeitus gaminių poreikiui, įrangą tektų perprogramuoti. Tai galima padaryti, tačiau, vertina įmonės gamybos direktorius, verslui tai reikštų papildomas laiko ir lėšų sąnaudas, nes automatizuota gamyba yra efektyviausia gaminant pagal nusistovėjusius standartus.

Robotas neapima visų įmonės gamybos procesų, išskirtiniams gaminiams reikia papildomos įrangos. Todėl VUDESTA jau užsakė naujas, taip pat robotizuotas stakles „Biesse Rover“, kurios pakeis vienetiniams gaminiams vis dar naudojamą senosios kartos įrangą.

Gamybos pokyčius vykdo palaipsniui

17 metų veiklą vykdančios įmonės VUDESTA gamybos direktorius A.Toliautas pripažįsta, kad esmingai pakeitus gamybą, ir vadovams, ir darbuotojams tenka įveikti psichologinius faktorius. Kai buvo atvežta ir sumontuota naujoji įranga, įmonė nesiryžo atsisakyti senosios: jeigu robotas nepatenkins poreikių, visada galima bus įjungti senąsias stakles. VUDESTA šiuo požiūriu nebuvo išskirtinė – kaip sakė naujos įrangos tiekėjai, verslas paprastai ne iš karto pasitiki robotu, todėl daugeliu atvejų pasilieka ir senąją įrangą.

„Gamybos pokyčius mes vykdome palengva, apgalvodami, nes investuojame savo lėšų. Todėl iki šiol vis dar neatsisakėme senųjų staklių. Bet kadangi ant jų pradėjo kauptis dulkės, teks daryti išvadas: naujos atvažiuoja, senos išvažiuoja“, – sako A.Toliautas.

VUDESTA gamina Skandinavijos rinkai ir laukia pokyčių Lietuvoje

VUDESTA, kurioje dirba apie 30 darbuotojų, langus gamina jau daugiau negu dešimtmetį. Įmonės asortimentas, palyginus su rinka, itin platus: tai yra 12 sistemų, kurios leidžia gaminti įvairių tipų, matmenų ir konfigūracijų europinius, skandinaviškus ir angliško tipo medinius langus. Tokia gaminių įvairovė teikia galimybę lanksčiai reaguoti, įgyvendinat individualius, specializuotus užsakymus, kokie yra, pvz., gaminiai paveldo objektams. Vienas tokių – Oginskių dvaro žirgynas, kuriam sukurti išskirtiniai langai.

VUDESTAOginskių dvaro žirgynui įmonė pagamino išskirtinius langus. Restauracijos darbai – „Pamario restauratorius“

Tačiau apie 70 proc. savo produkcijos VUDESTA eksportuoja į Skandinaviją. Įmonė bendradarbiauja su rąstinių, skydinių namų gamintojais, kurie savo produkciją realizuoja Skandinavijos šalių rinkose. Lietuvoje, kaip sako A.Toliautas, susidarė paradoksali situacija.

„Lietuva yra medžių kraštas, mus visada supo medžiai, mediniai gaminiai, tai yra natūrali mūsų aplinka. Jeigu medinis parketas jau yra savaime suprantamas, įvertintas dalykas, tai langus lietuviai vis dar linkę rinktis plastikinius, – sako A.Toliautas ir pastebi, kad tai vis dar blogos kokybės sovietmečio medinių langų įtaka. – Tačiau naujos rinkos tendencijos, žalioji banga, tvarumas teikia vilčių, kad lūžis turi įvykti ir Lietuvoje.“

vudesta

Įmonė bendradarbiauja su rąstinių, skydinių namų gamintojais, kurie savo produkciją realizuoja Skandinavijos šalių rinkose. Objektą statė UAB „HTCC“

Vidaus rinkoje, kur aktyviai dalyvauja ir Lenkijos gamintojai, veikia įmonės, neeksportuojančios savo gaminių, vyksta arši konkurencija, kuri mažintų pajamas. Todėl įmonė ieško kelių į naujas rinkas – Jungtinę Karalystę, Belgiją, Olandiją ir kt. „Gaminti paprastus langus tipiniam namui mums neapsimoka dėl nepalankios kainos. Konkurencingi tampame tik tuomet, kai reikia sudėtingesnių detalių, kokių neturi galimybių pagaminti kitos įmonės. Todėl mūsų gaminiai paklausūs paveldo objektuose, pastatuose, kur projektuojami sudėtingesnių formų, unikalūs gaminiai“, – sako A.Toliautas.

Nuo aplinkos poveikio medinius gaminius saugo aliuminis

VUDESTA gamina medinius langus, duris ir slankiąsias sistemas. Pernai gaminių asortimentą papildė skydinės, faneruotos vidaus durys. Jų gamyba taps spartesnė ir įvairesnė, metų pabaigoje sulaukus automatizuotos „Biesse Rover“ įrangos.

Įmonės produkcija turi Norvegijos durų ir langų kontrolės centro sertifikatą, kuris nurodo, kad langų bei durų sandarumas, oro pralaidumas atitinka aukščiausius reikalavimus. Ar įmonės produkcija atitinka šį sertifikatą, kuris nuolat atnaujinamas papildomais reikalavimais, kasmet patikrina Norvegijos ekspertai, atvykstantys į gamyklą Sedoje. Norvegiškus sertifikatus, įmonės žiniomis, turi tik 5 Lietuvos gamintojai.

Pastaruoju metu VUDESTA gamina vis daugiau medinių slankiųjų sistemų, kurios populiarėja užsienyje. Kaip pastebi A.Toliautas, poilsiui skirti mediniai moduliniai nameliai su slankiosiomis sistemomis suteikia erdvės pojūtį, leidžia grožėtis gamtos vaizdais. Ilgaamžiškumo mediniams gaminiams suteikia gaminių iš lauko pusės kaustymas aliuminiu. Pastaruoju metu apie pusė visų įmonės gaminių dengiama aliuminiu, tokiu būdu eliminuojamas aplinkos poveikis mediniams gaminiams.

Rengiasi gauti energiją iš atsinaujinančių šaltinių

Šią vasarą VUDESTA pradėjo įgyvendinti dar vieną projektą, kurį iš dalies finansuoja Europos regioninės plėtros fondas. Per dvejus metus bus didinama energijos, pagamintos iš atsinaujinančių energijos šaltinių, dalis visiems įmonės energijos poreikiams tenkinti. Jau pradėti parengiamieji darbai, diegiant 299,70 kW galios saulės jėgainę.

„Mūsų verslo pobūdis atitinka žaliąjį kursą. Gamybos metu susidariusios atliekos, pjuvenos, spaudžiamos į granules, kurias naudojame patalpoms apšildyti. O eksploatavimą pabaigę langai, durys, slankiosios sistemos – visos sudėtinės jų dalys – gali būti perdirbamos ir naudojamos iš naujo, kaip metalinės detalės ir stiklas“, – sako A.Toliautas.

vudesta

Įmonė atidžiai kontroliuoja visą gamybos ir su gamyba susijusį ciklą, sekdama rinkos tendencijas. VUDESTA yra nedidelė įmonė, kuriai svarbūs visi aspektai – nuo gaminių kokybės iki įmonės reputacijos. Todėl pati gamindama medines gaminių dalis, komplektuojančių detalių tiekėjais renkasi patikimus garsių prekinių ženklų tiekėjus.

„Gamyboje įgyvendiname esmingą techninį lūžį, investuojame apie milijoną įmonės ir ES paramos lėšų. Šios investicijos yra būtinos, norint sėkmingai konkuruoti rinkoje“, – reziumuoja įmonės VUDESTA gamybos direktorius A.Toliautas. 

Įmonės VUDESTA nuotr.

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka




Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2025-07-03 20:05
Skiriasi šalies statybų sektoriaus įmones vienijančios Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) keliai – LSA taryba liepos 3 d. priėmė sprendimą išstoti iš Lietuvos pramonininkų konfederacijos.
nuotrauka
2025-07-03 15:36
Kaune, A. Juozapavičiaus pr. 57, duris atvėrė atnaujintas Turto banko administracinis pastatas, kuriame patogesnėmis darbo sąlygomis jau džiaugiasi 6 valstybės įstaigos. Atlikti darbai leido reikšmingai pagerinti pastato energinį naudingumą nuo F iki A klasės. Teigiami pokyčiai leidžia energijos sąn...
nuotrauka
2025-07-03 09:52
2024-ieji Elinta Charge komandai tapo kryptingo virsmo metais. Reaguodama į rinkos pokyčius ir augančius klientų lūkesčius, įmonė perorientavo pardavimų strategiją, sustiprino fokusą į B2B segmentus ir performavo komandą. Šie sprendimai tapo pagrindu investicijoms į produktų kokybę, sertifikavimą, n...
nuotrauka
2025-07-02 13:13
Ekonomikos ir inovacijų ministerija (EIMIN) pasirašė 19-ąją stambaus investicinio projekto sutartį su bendrove „Pentasweet“, kuri Vilniuje plėtos gamybos projektą, paremtą pažangiomis biosintezės technologijomis. Įgyvendinant projektą planuojama investuoti 44 mln. eurų.
nuotrauka
2025-07-02 12:07
Vilniaus oro uostas tęsia keleiviams skirtų erdvių modernizavimo darbus – senosiose išvykimo erdvėse prasidėjo pertvarkos. Nuo keleivių atitvertose patalpose vyksta pasiruošimo rekonstrukcijai etapas. Planuojama, kad po maždaug pusantrų metų senoji erdvė pasikeis neatpažįstamai – terminalas taps ne ...
nuotrauka
2025-07-02 11:59
Nacionalinis plėtros bankas ILTE skyrė kiek daugiau nei pusę milijono eurų Kėdainių rajone esančio Kalnaberžės dvaro atnaujinimui. Pasak projektą įgyvendinančios UAB „Rangon“ vadovo, siekiama atgaivinti nykstantį kultūros paveldą ir pritaikyti jį šiuolaikiniams visuomenės poreikiams.
nuotrauka
2025-07-02 09:55
2025 m. pirmąjį pusmetį Vilniaus pirminė būsto rinka demonstravo įspūdingą atsigavimą – pardavimų apimtys išaugo daugiau nei dvigubai, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai. Aktyvumas fiksuotas ne tik sostinėje, bet ir Kaune bei Klaipėdoje. Rinkos dalyvės „EIKA Development“, „Citus“ ir „Realco“ v...
nuotrauka
2025-07-02 07:31
Jei esate architektas ar interjero dizaineris ir jaučiate, kad technologijos sparčiai keičia jūsų profesiją, greičiausiai esate susidūrę su klausimu: kaip suspėti su pokyčiais ir tuo pačiu dirbti efektyviau? Šiandien mokymai – tai ne tik naujų mygtukų pažinimas, bet visos darbo kultūros atnaujinimas...
nuotrauka
2025-07-01 16:19
KTU Studentų miestelis sparčiai modernėja – vykdomi atnaujinimo darbai atspindi universiteto siekį kurti tvarią, inovatyvią ir bendruomenei draugišką aplinką. Nuo žaliųjų erdvių ir sporto infrastruktūros iki apšvietimo – visi šie pokyčiai yra nuoseklūs žingsniai link šiuolaikiško, tarptautinius stan...
nuotrauka
2025-06-30 14:15
Ekonomikos ir inovacijų ministerijos (EIMIN) iniciatyva nuo š. m. rugpjūčio 1 d. bus įsteigiama smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) ombudsmeno pareigybė. Ji skirta nagrinėti SVV subjektų skundus. Tam šiandien pritarė Seimas.
nuotrauka
2025-06-30 09:31
Šiemet prekės ženklą atnaujinusi „PST Group" tęsia strateginius pokyčius: įmonėje įsteigtas Tvarumo skyrius ir paskirtas pirmasis tvarumo vadovas. Anot pranešime cituojamo bendrovės vadovo Tomo Stuko, šis struktūrinis sprendimas atspindi įmonės siekį sistemingai į kasdieninę veiklą integruoti tvarum...
nuotrauka
2025-06-27 14:34
Naujausias Turto banko užsakymu atliktas tyrimas parodė, kad, renkantis darbdavį, kas penktam gyventojui svarbi ergonomiška darbo vieta. Psichologas-psichoterapeutas Erikas Siudikas pritaria – kai darbo erdvė jauki, yra oro, šviesos, darnos, kūnas atsipalaiduoja, imama giliau kvėpuoti, mąstyti ir ku...
nuotrauka
2025-06-27 07:29
Architektų ir interjero dizainerių darbe technologijos vis dažniau tampa nebe pagalbinėmis, o pagrindinėmis darbo priemonėmis. Jos keičia ne tik projektavimo eigą, bet ir pačią profesinę tapatybę. Duomenų analizė, dirbtinio intelekto (DI) įrankiai, CLOUD sprendimai, generatyvinio dizaino algoritmai ...
nuotrauka
2025-06-26 15:07
Tarptautinės rinkos tyrimų kompanijos „Kantar“ (UAB „TNS LT“) Vilniaus biuras praėjusią savaitę persikėlė į naujas patalpas baigiamo rekonstruoti Šv. Jokūbo komplekso teritorijoje. Atskirame 19 amžiaus pabaigos pastate bendrovė suderino istorinį paveldą su šiuolaikiniu darbo organizavimu.
nuotrauka
2025-06-26 07:49
Kompanija PAROC® pristato naują statybos rinkai skirtą gaminį – „PAROC Linio 10cc“. Tai moderni tinkuojamų fasadų (ETICS) šilumos izoliacijos iš akmens vatos plokštė, kuri jau gamykloje padengiama gruntu iš abiejų pusių. Toks sprendimas padeda efektyviau organizuoti darbus statybos aikštelėje, taupy...
nuotrauka
2025-06-26 07:45
Statybininkai, architektai ir užsakovai vis dažniau ieško sprendimų, kurie derintų estetiką, techninį patikimumą ir ilgaamžiškumą. Vienas tokių sprendimų – CEDRAL gaminiai, kurie sparčiai populiarėja kaip alternatyva tradicinėms apdailos medžiagoms. Pluoštinio cemento pagrindu pagamintos dailylentės...
nuotrauka
2025-06-25 17:01
Šių metų pabaigoje Klaipėdos Girulių pajūryje prasidės vieno ambicingiausių sveikatinimo ir turizmo objektų Lietuvoje statybos. Tai – „Hilton“ tinklui priklausysiantis talasoterapinis viešbutis su didžiausiu Šiaurės Europoje terminio vandens SPA. 168 prabangių kambarių viešbutis su 3 000 kv. m sveik...
nuotrauka
2025-06-25 14:29
Vilniuje kylantis verslo centras „Hero“ siunčia aiškią žinutę rinkai – biurų administravimas gali būti modernus, skaidrus, patogus ir orientuotas į naudotojus. Tai bus pirmasis projektas Lietuvoje, kuriame nuo pirmųjų eksploatacijos dienų bus įdiegta atnaujinta „Flanco“ platformos versija, užtikrina...
nuotrauka
2025-06-23 09:38
Lenkija, kartu su Estija, Lietuva ir Latvija, pateikė Europos Komisijai pasiūlymą įkurti Dirbtinio intelekto (DI) „giga“ gamyklą, bendradarbiaujant su privačių įmonių ir mokslinių tyrimų institutų konsorciumu. Tai – pirmasis proceso etapas, formaliai išreiškiant susidomėjimą prisijungti prie iniciat...
nuotrauka
2025-06-20 11:44
Utenoje pradėtas statyti modernus, A++ energinio naudingumo klasės, daugiafunkcinės paskirties pastatas. Projektą plėtojanti kompanija „Portum“ teigia, kad 1 290 kv. m ploto objektas bus pritaikytas įvairių sričių verslams – čia bus įrengtos prekybinės, administracinės bei sandėliavimo patalpos.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas