2024 balandžio 16 d. antradienis, 17:40
Reklama  |  facebook

VUDESTA. Medinius langus ir duris gamina robotai, o energiją – saulės elektrinė Fotogalerija

2023-10-06 12:50
Medinių langų, durų ir slankiųjų sistemų gamintoja VUDESTA kardinaliai atnaujina gamybos įrangą: tradicines stakles keičia automatizuoti įrenginiai.
nuotrauka
Įmonės VUDESTA nuotr. Objektą statė UAB „HTCC“


Minimos įmonės
Vudesta, UAB
Pamario restauratorius, UAB
HTCC, UAB
Įmonė VUDESTA, pasinaudojusi Europos Sąjungos fondų parama smulkiojo ir vidutinio verslo konkurencingumui skatinti, gamybos procesuose diegia skaitmenines gamybos technologijas. Mažeikių rajone, Sedoje, įsikūrusi įmonė nuosavomis ir ES fondų lėšomis įsigijo automatinę langų ir durų ruošinių apdirbimo įrangą.

Automatizuotos staklės žymiai išaugino darbo našumą

„Robotizuotos staklės „Weinig Conturex Artis plus“ iš esmės pakeitė gamybą: darbas vyksta greičiau, itin tiksliai, be klaidų. Iki šiol 150 pagamintų per dieną detalių būdavo labai geras rezultatas, o dabar robotas per tą patį laiką pagamina iki 240. Įvertinant tai, kad naujoji įranga dirba tiksliai, be klaidų, pranašumas didžiulis, – sako bendrovės VUDESTA gamybos direktorius Andrius Toliautas. – Pasikeitė ir darbuotojų vaidmuo: iš intensyviai dirbančių jie tapo labiau stebėtojais.“

VUDESTA

Robotizuotos staklės „Weinig Conturex Artis plus“ iš esmės pakeitė gamybą: darbas vyksta greičiau, itin tiksliai, be klaidų. VUDESTA nuotr. 

Naujoji gamybos įranga reikalauja dėmesio, tačiau tai yra kitokio pobūdžio darbas, kuriam reikia kitokių – darbo su automatizuotomis sistemomis – kompetencijų. Ir šio darbo rezultatas, kaip pastebi A.Toliautas, aukščiausios kokybės – gaminiai paruošiami iki smukliausių detalių, belieka tik suklijuoti.

Automatizuota įranga įmonei leidžia pergalvoti ir verslo strategiją. Kadangi sumažėjo žmogaus darbo poreikis, jo indėlis į gamybą, įmonė įgyja galimybę daugiau dėmesio skirti kokybei, didinti gamybos apimtis.

Robotas gamina 80 proc. įmonės produkcijos

Automatizuota įranga kelia ir iššūkių, atsiranda būtinybė iš naujo įvertinti verslo planus, nes gamyba yra susijusi su tam tikru standartizacijos lygiu.

VUDESTA
Automatizuota gamyba
efektyviausia
gaminant pagal
nusistovėjusius
standartus.
VUDESTA nuotr. 

„Weinig Conturex Artis plus“ įranga šiuo metu įmonėje gamina apie 80 proc. gaminių. Tai yra standartiniai, tačiau sudėtingi gaminiai, pagal kuriuos suprogramuota naujoji įranga. Pasikeitus gaminių poreikiui, įrangą tektų perprogramuoti. Tai galima padaryti, tačiau, vertina įmonės gamybos direktorius, verslui tai reikštų papildomas laiko ir lėšų sąnaudas, nes automatizuota gamyba yra efektyviausia gaminant pagal nusistovėjusius standartus.

Robotas neapima visų įmonės gamybos procesų, išskirtiniams gaminiams reikia papildomos įrangos. Todėl VUDESTA jau užsakė naujas, taip pat robotizuotas stakles „Biesse Rover“, kurios pakeis vienetiniams gaminiams vis dar naudojamą senosios kartos įrangą.

Gamybos pokyčius vykdo palaipsniui

17 metų veiklą vykdančios įmonės VUDESTA gamybos direktorius A.Toliautas pripažįsta, kad esmingai pakeitus gamybą, ir vadovams, ir darbuotojams tenka įveikti psichologinius faktorius. Kai buvo atvežta ir sumontuota naujoji įranga, įmonė nesiryžo atsisakyti senosios: jeigu robotas nepatenkins poreikių, visada galima bus įjungti senąsias stakles. VUDESTA šiuo požiūriu nebuvo išskirtinė – kaip sakė naujos įrangos tiekėjai, verslas paprastai ne iš karto pasitiki robotu, todėl daugeliu atvejų pasilieka ir senąją įrangą.

„Gamybos pokyčius mes vykdome palengva, apgalvodami, nes investuojame savo lėšų. Todėl iki šiol vis dar neatsisakėme senųjų staklių. Bet kadangi ant jų pradėjo kauptis dulkės, teks daryti išvadas: naujos atvažiuoja, senos išvažiuoja“, – sako A.Toliautas.

VUDESTA gamina Skandinavijos rinkai ir laukia pokyčių Lietuvoje

VUDESTA, kurioje dirba apie 30 darbuotojų, langus gamina jau daugiau negu dešimtmetį. Įmonės asortimentas, palyginus su rinka, itin platus: tai yra 12 sistemų, kurios leidžia gaminti įvairių tipų, matmenų ir konfigūracijų europinius, skandinaviškus ir angliško tipo medinius langus. Tokia gaminių įvairovė teikia galimybę lanksčiai reaguoti, įgyvendinat individualius, specializuotus užsakymus, kokie yra, pvz., gaminiai paveldo objektams. Vienas tokių – Oginskių dvaro žirgynas, kuriam sukurti išskirtiniai langai.

VUDESTAOginskių dvaro žirgynui įmonė pagamino išskirtinius langus. Restauracijos darbai – „Pamario restauratorius“

Tačiau apie 70 proc. savo produkcijos VUDESTA eksportuoja į Skandinaviją. Įmonė bendradarbiauja su rąstinių, skydinių namų gamintojais, kurie savo produkciją realizuoja Skandinavijos šalių rinkose. Lietuvoje, kaip sako A.Toliautas, susidarė paradoksali situacija.

„Lietuva yra medžių kraštas, mus visada supo medžiai, mediniai gaminiai, tai yra natūrali mūsų aplinka. Jeigu medinis parketas jau yra savaime suprantamas, įvertintas dalykas, tai langus lietuviai vis dar linkę rinktis plastikinius, – sako A.Toliautas ir pastebi, kad tai vis dar blogos kokybės sovietmečio medinių langų įtaka. – Tačiau naujos rinkos tendencijos, žalioji banga, tvarumas teikia vilčių, kad lūžis turi įvykti ir Lietuvoje.“

vudesta

Įmonė bendradarbiauja su rąstinių, skydinių namų gamintojais, kurie savo produkciją realizuoja Skandinavijos šalių rinkose. Objektą statė UAB „HTCC“

Vidaus rinkoje, kur aktyviai dalyvauja ir Lenkijos gamintojai, veikia įmonės, neeksportuojančios savo gaminių, vyksta arši konkurencija, kuri mažintų pajamas. Todėl įmonė ieško kelių į naujas rinkas – Jungtinę Karalystę, Belgiją, Olandiją ir kt. „Gaminti paprastus langus tipiniam namui mums neapsimoka dėl nepalankios kainos. Konkurencingi tampame tik tuomet, kai reikia sudėtingesnių detalių, kokių neturi galimybių pagaminti kitos įmonės. Todėl mūsų gaminiai paklausūs paveldo objektuose, pastatuose, kur projektuojami sudėtingesnių formų, unikalūs gaminiai“, – sako A.Toliautas.

Nuo aplinkos poveikio medinius gaminius saugo aliuminis

VUDESTA gamina medinius langus, duris ir slankiąsias sistemas. Pernai gaminių asortimentą papildė skydinės, faneruotos vidaus durys. Jų gamyba taps spartesnė ir įvairesnė, metų pabaigoje sulaukus automatizuotos „Biesse Rover“ įrangos.

Įmonės produkcija turi Norvegijos durų ir langų kontrolės centro sertifikatą, kuris nurodo, kad langų bei durų sandarumas, oro pralaidumas atitinka aukščiausius reikalavimus. Ar įmonės produkcija atitinka šį sertifikatą, kuris nuolat atnaujinamas papildomais reikalavimais, kasmet patikrina Norvegijos ekspertai, atvykstantys į gamyklą Sedoje. Norvegiškus sertifikatus, įmonės žiniomis, turi tik 5 Lietuvos gamintojai.

Pastaruoju metu VUDESTA gamina vis daugiau medinių slankiųjų sistemų, kurios populiarėja užsienyje. Kaip pastebi A.Toliautas, poilsiui skirti mediniai moduliniai nameliai su slankiosiomis sistemomis suteikia erdvės pojūtį, leidžia grožėtis gamtos vaizdais. Ilgaamžiškumo mediniams gaminiams suteikia gaminių iš lauko pusės kaustymas aliuminiu. Pastaruoju metu apie pusė visų įmonės gaminių dengiama aliuminiu, tokiu būdu eliminuojamas aplinkos poveikis mediniams gaminiams.

Rengiasi gauti energiją iš atsinaujinančių šaltinių

Šią vasarą VUDESTA pradėjo įgyvendinti dar vieną projektą, kurį iš dalies finansuoja Europos regioninės plėtros fondas. Per dvejus metus bus didinama energijos, pagamintos iš atsinaujinančių energijos šaltinių, dalis visiems įmonės energijos poreikiams tenkinti. Jau pradėti parengiamieji darbai, diegiant 299,70 kW galios saulės jėgainę.

„Mūsų verslo pobūdis atitinka žaliąjį kursą. Gamybos metu susidariusios atliekos, pjuvenos, spaudžiamos į granules, kurias naudojame patalpoms apšildyti. O eksploatavimą pabaigę langai, durys, slankiosios sistemos – visos sudėtinės jų dalys – gali būti perdirbamos ir naudojamos iš naujo, kaip metalinės detalės ir stiklas“, – sako A.Toliautas.

vudesta

Įmonė atidžiai kontroliuoja visą gamybos ir su gamyba susijusį ciklą, sekdama rinkos tendencijas. VUDESTA yra nedidelė įmonė, kuriai svarbūs visi aspektai – nuo gaminių kokybės iki įmonės reputacijos. Todėl pati gamindama medines gaminių dalis, komplektuojančių detalių tiekėjais renkasi patikimus garsių prekinių ženklų tiekėjus.

„Gamyboje įgyvendiname esmingą techninį lūžį, investuojame apie milijoną įmonės ir ES paramos lėšų. Šios investicijos yra būtinos, norint sėkmingai konkuruoti rinkoje“, – reziumuoja įmonės VUDESTA gamybos direktorius A.Toliautas. 

Įmonės VUDESTA nuotr.

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-04-11 15:29
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Eika" pirmąjį 2024 m. ketvirtį naujų butų pardavimo rinkoje augo labiausiai ir užėmė rekordišką rinkos dalį – 12 proc. Sėkmingiausi visoje Vilniaus rinkoje pagal pardavimus buvo šios bendrovės vystomi projektai „Mėlyni vilkai" ir „Metų laikai".
nuotrauka
2024-04-10 08:42
Telekomunikacijų ir IT bendrovė „Telia“ šiemet nusprendė pakeisti įprastą komandų formavimo ir stiprinimo programą, į ją įtraukdama dronų gamybos mokymus. Bendrovės darbuotojų surinktas skraidykles ketina padovanoti Šaulių sąjungai. „Telia“ pirmame mokymų etape planuoja įsigyti apie 20 dronų komplek...
nuotrauka
2024-04-10 08:34
Ekonomikos ir inovacijų ministerija investuoja, kurdama naujas tvarias darbo vietas ir pritraukdama investuotojų į Akmenės, Jonavos ir Mažeikių rajonus. Tam bus paskirstytas 52,82 mln. eurų finansavimas 9 projektams. Taip pat planuojama skirti papildomą sumą kitiems teigiamai įvertintiems projektams...
nuotrauka
2024-04-10 08:27
2023 m. balandį bendro gyvenimo būsto („co-living“) projektą „WeLoft“ Vilniaus Viršuliškėse atidariusi NT vystytoja UAB „Business Plius“ per metus pasiekė 90-100 proc. užimtumą ir sostinėje planuoja naują šios koncepcijos objektą.
nuotrauka
2024-04-10 07:26
Ar galima pastatyti objektą be projekto valdytojo? Taip, galima. Tam reikia pakankamai kompetentingų, profesionalių užsakovų arba idealaus projekto bei rangovų, statančių be nuokrypių. Jeigu užsakovai neturi pakankamai statybinių kompetencijų, projekto valdytojų komanda yra būtina, nes nėra projektų...
nuotrauka
2024-04-09 11:16
Vilniaus neparduotų butų sandėlis pastaraisiais mėnesiais grįžo į priešpandeminę 5 tūkst. reikšmę, tad vystytojai lėtina naujų projektų plėtros tempus. Savo ruožtu investuotojus į NT sunkiau prognozuojama rinka glumina, tačiau pinigų masė rinkoje išlieka didelė, o patrauklūs objektai su ryškesne nuo...
nuotrauka
2024-04-09 07:44
Artėjant šiltajam metų sezonui, daugelis privačių ir daugiabučių namų įgauna naują išvaizdą. Dažnai būna keičiamos namų ar butų, lauko arba vidaus durys. Tačiau vienas iš pirmųjų žingsnių, renkantis duris, – apgalvoti ir nuspręsti, koks durų rakinimo sprendimas Jums bus tinkamiausias ir pateisins Jū...
nuotrauka
2024-04-08 11:02
Gegužės 15-17 d. Vilnius vėl taps inžinerijos ir technologijų inovacijų epicentru – čia vyks jau 32-oji LITEXPO tarptautinė specializuota technologijų, inovacijų ir inžinerinių sprendimų paroda „Balttechnika 2024“. Organizatoriai tvirtina – renginys ne tik suburs specialistus iš šalies ir užsienio, ...
nuotrauka
2024-04-08 10:32
Atėjęs pavasaris daugiau gyvybės į pastaruoju metu gerokai aprimusią šalies nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinką neįpūtė. Nepaisant kovą fiksuoto kiek padidėjusio įregistruotų sandorių skaičiaus, vis dar atsiliekama nuo pastaruosius kelerius metus stebėto sandorių kiekio vidurkio, skelbia įregist...
nuotrauka
2024-04-07 19:30
OC PAROC pristato naują šilumos izoliacijos plokštę vėdinamų sienų šilumos izoliacijai ir apsaugai nuo vėjo.
nuotrauka
2024-04-04 10:33
Nekilnojamojo turto rinkoje – vis daugiau augimo ženklų. Tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ 2024-uosius pradėjo parduodama daugiau nei pusę šimto butų – ketvirtadaliu daugiau nei per pirmąjį praėjusių metų ketvirtį ir beveik dvigubai daugiau nei per tris paskutinius 2023-ųjų mė...
nuotrauka
2024-04-03 07:43
Statant ar remontuojant klijai yra svarbus elementas, nes jie gali labai paveikti darbo kokybę ir patvarumą. Tinkamai parinkti klijai gali padėti užtikrinti, kad konstrukcija bus tvirta, patvari, estetiška ir atitiks visus reikalavimus. Klijų pasirinkimas yra svarbus ir gali turėti didelę įtaką meis...
nuotrauka
2024-04-02 13:52
Didžiausias Lietuvos šilumos ir karšto vandens tiekėjas AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) užbaigė 100 proc. Klaipėdoje veikiančių bendrovių UAB „Miesto energija“ ir UAB „Pramonės energija“ bei 4,34 proc. uostamiesčio šilumos ūkį valdančios AB „Klaipėdos energija“ akcijų įsigijimo procesą. Sandoris, ...
nuotrauka
2024-04-02 10:16
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco“ duomenimis, šių metų kovą Vilniaus pirminėje NT rinkoje parduoti 234 būstai ir fiksuota 20 sutarčių nutraukimų. Palyginti su vasariu, kai parduoti 195 būstai, pardavimai išaugo apie 20 proc., tačiau su praėjusių metų kovu, kuomet pirkėjai įsigijo 3...
nuotrauka
2024-03-29 14:59
Sostinės Naujamiestyje siuvimo fabriko vietoje įsikursiantis didžiausias Europoje technologijų ir kūrybinių industrijų miestelis „Tech Zity Vilnius" gavo Vilniaus miesto savivaldybės leidimą pradėti pirmojo etapo statybos darbus. Šis leidimas žymi svarbų žingsnį projekte, kuris keis Vilniaus Naujam...
nuotrauka
2024-03-28 14:34
UAB „Toksika“ visuotinis akcininkų susirinkimas į laisvą nepriklausomo valdybos nario poziciją išrinko Giedrių Dusevičių – UAB „Digital Audio“ direktorių, iki 2023 m. kovo mėn. ėjusį UAB „Valstybės investicijų valdymo agentūra“ stebėtojų tarybos pirmininko, iki 2022 metų – AB „KN Energies“ valdybos ...
nuotrauka
2024-03-27 17:02
Penkios Armėnijoje įsikūrusios įstaigos, įskaitant vaikų darželius, kultūrinį centrą ir nacionalinį politechnikos universitetą, netrukus naudosis lietuvių įrengtos saulės jėgainės elektros energija. Elektrinę įrengs Lietuvos saulės energetikos bendrovė „Solet".
nuotrauka
2024-03-26 10:09
Stiklo paketų gamintoja „Glass LT”, įsikūrusi Alytuje, į naują gamybos liniją investuoja 3 mln. Eur – tai leis išplėsti gaminių asortimentą ir apdoroti iki 2,6 mln. kv. m stiklo. Nepaisant sumažėjusios paklausos statybų rinkoje, pernai gamybos apimtys siekė 2,08 mln. kv. m apdoroto stiklo – tai šiek...
nuotrauka
2024-03-25 09:32
Susisiekimo infrastruktūros UAB „Fegda grupė" priklausanti Pietų Lietuvos kelių infrastruktūros įmonė „Alkesta" turi naują vadovą – įmonės generalinio direktoriaus pareigas nuo pirmadienio eina Titas Lukšas.
nuotrauka
2024-03-21 14:52
Šiuo metu darbo rinka yra kaip niekada įkaitusi, o darbdaviai itin aktyviai ieško būdų tapti patrauklesniais esamiems ir potencialiems darbuotojams. Tam pasitelkiami įvairūs tyrimai bei įrankiai. Tačiau pasak kovo mėnesį į Lietuvos darbdavio tyrimų rinką žengusios bendrovės „WitMind“ direktorės Živi...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas