2023 rugsėjo 28 d. ketvirtadienis, 3:12
Reklama  |  facebook

Viešieji kelių remonto pirkimai: kaltais pripažinti 7 asmenys

2023-04-20 09:54
Šiaulių apygardos teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą dėl galimos korupcijos organizuojant gatvių ir kelių remonto darbų viešuosius pirkimus Šiaulių mieste ir regione, priėmė apkaltinamąjį nuosprendį. Juo visi septyni bylos kaltinamieji pripažinti kaltais dėl jiems inkriminuotų nusikalstamų veikų. Teismas nuteistiesiems bendrais skyrė daugiau nei 45 tūkst. Eur baudų ir nusprendė konfiskuoti daugiau nei 41 tūkst. Eur.
nuotrauka
Šiaulių m. sav. / FB nuotr.


Minimos įmonės
Kelių direkcija (Lietuvos automobilių kelių direkcija) (iki 2023 m. VĮ), AB
Šiaulių m. savivaldybė,
Šiaulių plentas, UAB
Už įvairias nusikalstamas veikas – kyšininkavimą, papirkimą, dokumentų klastojimą ir apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą – nuteistas dabar jau buvęs Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) Kelių planavimo ir plėtros skyriaus vedėjas Artūras Aušra, buvęs Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Infrastruktūros skyriaus vedėjo pavaduotojas Andrius Androsovas, kelių rekonstravimo, remontavimo bei priežiūros darbus atliekančios bendrovės „Šiaulių plentas“ buvęs vadovas J. A., šios bendrovės buvęs komercijos direktorius D. S. ir dar trys kitų privačių bendrovių vadovai – V. V., E. B. ir R. V.

Ikiteisminiam tyrimą organizavo ir jam vadovavo Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras. Ikiteisminį tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdyba.

Sudarė palankias sąlygas vienai įmonei

Bylos duomenimis, rašoma STT pranešime, buvęs LAKD Kelių planavimo ir plėtros skyriaus vedėjas A. Aušra sudarydavo vienai kelių rekonstravimo, remontavimo bei priežiūros darbus atliekančiai įmonei palankias sąlygas dalyvauti LAKD organizuojamuose viešuosiuose pirkimuose. Jis informuodavo minėtos įmonės direktorių J. A. apie organizuojamus valstybinės reikšmės kelių tvarkymo viešuosius pirkimus, derindavo pirkimo procedūrų eigą įmonės naudai ir kitokiais būdais sudarydavo palankias sąlygas bendrovei laimėti pageidaujamus viešuosius pirkimus Šiaulių regione.

Už tai LAKD Kelių planavimo ir plėtros skyriaus vedėjas A. Aušra iš šios įmonės atstovų iš viso priėmė daugiau nei 29 tūkst. Eur vertės kyšių. Minėtos įmonės vadovai per Šiauliuose veikiančią privačią įmonę, pastarajai apgaulingai tvarkant buhalterinę apskaitą, klastojant dokumentus, kelių rekonstravimo, remontavimo bei priežiūros darbus atliekančios įmonės lėšomis apmokėjo dalį A. Aušros įsigyjamo automobilio vertės, taip pat įmonės lėšomis jo sodo name buvo atlikti remonto darbai.

Šioje byloje kaltinimai dėl kyšininkavimo taip pat buvo pareikšti ir pagal panašią schemą veikusiam buvusiam Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Infrastruktūros skyriaus vedėjo pavaduotojui A. Androsovui. Jis susitaręs su tos pačios kelių rekonstravimo, remontavimo bei priežiūros darbus atliekančios įmonės vadovais, juos informuodavo apie Šiaulių miesto savivaldybėje numatomus ir (ar) vykstančius gatvių remonto viešuosius pirkimus ir įmonei sudarydavo išskirtines sąlygas, nepagrįstą konkurencinį pranašumą. Už tai jam buvo atsilyginta didelės vertės, daugiau nei 16 tūkst. Eur kyšiu. Per Šiauliuose veikiančią kitą privačią įmonę, pastarajai apgaulingai tvarkant buhalterinę apskaitą, kelių rekonstravimo, remontavimo bei priežiūros darbus atliekanti įmonė savo lėšomis apmokėjo dalį įsigyjamo automobilio vertės, taip pat iš įmonės lėšų nupirko mobiliuosius telefonus, kompiuterius, kurie buvo perduoti A. Androsovui.

Teismas skyrė bausmes: baudos ir atidėtas laisvės atėmimas

Teismas konstatavo, kad visiems kaltinamiesiems inkriminuotos nusikalstamos veikos yra įrodytos liudytojų, specialistų duotais parodymais, kriminalinės žvalgybos pateiktais duomenimis, kita byloje esančia medžiaga. Buvusiam LAKD Kelių planavimo ir plėtros skyriaus vedėjui A. Aušrai teismas skyrė laisvės atėmimą 3 metams ir jos vykdymą atidėjo 2 metams. Jam taip pat paskirta baudžiamojo poveikio priemonė 941 Eur dydžio įmoką į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą. Teismo sprendimu iš nuteistojo turės būti išieškota konfiskuotino turto vertę atitinkanti pinigų suma – 29 078 Eur.

Laisvės atėmimo bausmė 2 metams su jos vykdymo atidėjimu 1 metams teismas paskyrė ir buvusiam Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Infrastruktūros skyriaus vedėjo pavaduotojui A. Androsovui. Teismo sprendimu iš nuteistojo turės būti išieškota konfiskuotino turto vertę atitinkanti pinigų suma – 12 750 Eur.

Kelių rekonstravimo, remontavimo bei priežiūros darbus atliekančios įmonės vadovui J. A. teismas skyrė 18 830 Eur dydžio baudą. Teismo sprendimu kaltinamajam D. S. už papirkimą skirta 11 298 Eur dydžio bauda. Nuteistiesiems V. V., E. B., R. V. atitinkamai skirtos 5 649 Eur, 3 766 Eur, 5 649 Eur baudos.

Šiaulių apygardos teismo nuosprendis gali būti skundžiamas apeliacine tvarka. 
Statybunaujienos.ltSavivaldybėse

nuotrauka
2023-09-26 13:31
Nuo 2024 m. sausio 1 d. miestuose ir miesteliuose savivaldybėms patikėjimo teise bus perduota valstybinė žemė, kuri nėra suplanuota valstybės reikmėms. Patikėjimo teise valdomoje valstybinėje žemėje savivaldybės miestų ir miestelių teritorijose atliks naujas funkcijas, kurias joms numato perduoti Na...
nuotrauka
2023-09-26 11:05
Panevėžyje sparčiai vykdomi miesto autobusų stoties statybos darbai. Jau įrengti lauko vandentiekio, vidaus lietaus nuotekų bei drenažo, vidaus vandentiekio tinklai, sumontuotos stoties pastato denginį laikysiančios metalinės kolonos, išbetonuota požeminės stovėjimo aikštelės perdanga, keleivių lau...
nuotrauka
2023-09-22 12:59
Diskusijose apie kvalifikuotų darbuotojų stoką bei jų pritraukimo galimybes vis dažniau atsigręžiama į emigracijoje gyvenančius ir į Lietuvą sugrįžti svajojančius mūsų piliečius. Juolab, kad grįžtančių į gimtinę ar rimtai ketinančių tai daryti skaičiai kasmet auga. Emigrantų, ypač kvalifikuotų darbu...
nuotrauka
2023-09-21 11:46
Sostinėje daugėja rekreacinių zonų, kuriose gyventojai gali mėgautis gamtos teikiamais malonumais ir poilsiu. Tyrimai rodo, kad arti namų esantys parkai ir žaliosios erdvės teigiamai veikia gyventojų sveikatą – mažina stresą, širdies ir kraujagyslių ligų riziką, padeda išvengti medžiagų apykaitos su...
nuotrauka
2023-09-21 11:13
Nuvilnijus informacijos bangai, kad sostinės gyventojai, gaunantys kompensacijas už šildymą ir balsuojantys prieš renovaciją, valstybės paramos nebegaus, patikslinama, kokių priemonių artimiausiu metu bus imtasi.
nuotrauka
2023-09-18 11:48
Prasideda priėjimo prie Gulbino ežero atvėrimo darbai. Vilniečiai galės patogiai ateiti prie ežero, esančio šalia Gulbinų kvartalo, iš šiaurinės ir pietinės pusių. Planuojamas įrengti apie 250 m ilgio medinis takas, ežero pakrantėje taip pat bus kuriama poilsiavietė, įrengiamos grilio vietos su suol...
nuotrauka
2023-09-14 11:55
Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus (VIGS) prokurorai, reaguodami į žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją apie bandymus keisti Alytaus bendrąjį planą ir miesto centre leisti statyti penkiaaukščius pastatus, inicijavo tyrimą dėl galimo viešojo intereso pažeidimo.
nuotrauka
2023-09-13 15:47
Baisogaloje ir Šeduvoje pradėta dviejų naujų didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelių statyba.
nuotrauka
2023-09-12 16:38
Šalia Vilniaus, Avižieniuose oficialiai pradėtos prekybinių sandėlių (angl. stock-office) projekto „Urban HUB" statybos.
nuotrauka
2023-09-12 15:39
Sparčiai augančiame sostinės Pilaitės mikrorajone simboliniu kapsulės įkasimu pažymėtas vaikų lopšelio-darželio statybos darbų startas.
nuotrauka
2023-09-11 11:17
Nuo rugsėjo 11 d. bus teikiamas finansavimas namų ūkiuose susidariusių asbestinio šiferio atliekų surinkimo, vežimo ir šalinimo išlaidoms.
nuotrauka
2023-09-08 09:11
2 201 gyventojas – tiek šiauliečių dalyvauja VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro (ŠRATC) ir Šiaulių miesto savivaldybės administracijos įgyvendinamame maisto ir virtuvės atliekų surinkimo projekte „#AšPats. Planuoju. Valgau. Rūšiuoju. Saugau.“ Teisingai atskirtos ir išrūšiuotos maisto atliek...
nuotrauka
2023-09-07 08:16
Dar 2021 m. pavasarį Akmenės rajono savivaldybės administracija ir VŠĮ Lietuvos verslo paramos agentūra (dabar – Inovacijų agentūra) pasirašė projekto „Apšvietimo tinklų atnaujinimas, mažinant energijos suvartojimą Akmenės rajono savivaldybėje“ finansavimo sutartį (preliminari Projekto vertė – 3.101...
nuotrauka
2023-09-07 08:05
Pasirašyti pirmieji energijos sutaupymo susitarimai su savivaldybių valdomomis įmonėmis. Energetikos ministerija ir UAB „Šiaulių vandenys“ bei UAB „Kėdbusas“ sutarė dėl techninių energijos efektyvumo didinimo priemonių diegimo įmonių veikloje.
nuotrauka
2023-09-07 07:56
Vilniaus senamiesčio ir jo apsaugos zonos tvarkymo (specialųjį) planą planuojama parengti per dvejus metus. Parengtas, šis dokumentas taps pagrindiniu Vilniaus senamiesčio ir jo apsaugos zonos teritorijų planavimo dokumentu, kuriuo, be kita ko, bus numatoma, kokie statybos, rekonstrukcijos, remonto,...
nuotrauka
2023-09-07 07:33
Šiuo metu Panevėžyje yra 465 gatvės. Jų bendras ilgis siekia daugiau nei 295 km. Ilgiausia – J. Janonio g., jos ilgis siekia 5,8 km. Antra pagal ilgį gatvė Panevėžyje – Klaipėdos g. – 4,9 km, trečia – Smėlynės g. – 3,9 km. Toliau rikiuojasi Pušaloto g. – 3,6 km, Nemuno ir Kerbedžio gatvės, kurių ilg...
nuotrauka
2023-09-06 10:57
Telšiuose atidarytas „Ateities“ progimnazijos baseinas.
nuotrauka
2023-09-06 10:46
Apie „Rail Baltica“ projektą, Panevėžio laisvąją ekonominę zoną bei jau šį savaitgalį vyksiantį 520-ąjį Aukštaitijos sostinės gimtadienį – pokalbis su Panevėžio miesto meru Ryčiu Račkausku.
nuotrauka
2023-09-06 09:43
Nuo Čekijos širdies Prahos iki Suomijos sostinės Helsinkio – Europos šalis sujungsiantis transeuropinio tinklo kelias E67 ypač reikšmingas Lietuvai. Čia, nuo Marijampolės iki Lietuvos ir Lenkijos sienos, įgyvendinamas vienas didžiausių pastaraisiais dešimtmečiais projektų – magistralinio kelio „Via ...
nuotrauka
2023-09-06 08:58
Panevėžio apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą dėl UAB „Pasvalio vandenys“ direktoriaus Algimanto Mataičio galimo kyšininkavimo. Kaltinimai dėl papirkimo šioje byloje pateikti vienai Pasvalio bendrovei ir jos vadovui E. Z.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse