2023 birželio 1 d. ketvirtadienis, 9:37
Reklama  |  facebook

Vietoj 2 neišsaugotų medžių sukurs 2600 kv. m rekreacinę teritoriją

2021-07-01 10:03
Dviejų medžių dėl verslo centro statybos Naujamiestyje, Kauno gatvėje 22, negalintys išsaugoti vystytojai sutiko ir su savivaldybės pasiūlytais šį praradimą kompensuojančiais sprendimais, ir pasiūlė savų. Statytojai parengs ir įgyvendins greta jų sklypo esančios rekreacinės teritorijos – apie 2600 kv. m – projektą. Naujos žaliosios erdvės bus naudojamos pirmiausia aplinkinių teritorijų gyventojų.
nuotrauka
„Eigesa“ vizual.


Minimos įmonės
Vilniaus m. savivaldybė,
Eigesa, UAB
Administracinės paskirties pastatą „K22" statysiančiai bendrovei „Eigesa“ teks pašalinti du 72 ir 62 cm skersmens uosius, kurie pateko į užstatomą sklypo plotą. Nors projektuotojai pabrėžia, kad planinį pastatų išsidėstymą ir architektūrinius sprendimus lėmė ne tik architektūriniai bei paveldosauginiai reikalavimai šiai Naujamiesčio daliai, bet ir aplinkui esanti žalioji aplinka, visų sklypo medžių išsaugoti nepavyko.

Medžiai bus šalinami artimiausiu metu, ornitologo ekspertizė parodė, kad perinčių paukščių juose nėra. Vystytojas sumokėjo kompensaciją už medžių atkuriamąją vertę – 3618 eurų. Išsaugoti pavyko tik už sklypo ribos augantį, 45 cm skersmens uosį, kuriam grėsmę kėlė numatytas gaisrosauginis privažiavimas prie būsimo verslo centro. Vis dėlto sutarta, kad jis bus tik apgenėtas, o ugniagesių automobiliams bus numatytas kitas privažiavimas.

Padaliję pastato tūrį į dvi dalis projektuotojai tikisi išsaugoję ir vizualinius, ir žaliuosius kvartalo ryšius.

Atitraukus pastatą nuo gatvės, kaip rašoma savivaldybės pranešime, atsirado galimybė sujungti rekreacinę teritoriją, esančią pastato pietinėje pusėje ir Kauno gatvę, nes būtent šioje vietoje praplatėja gatvės perimetras.

Apželdinus požeminio garažo stogą bus suformuota žalioji erdvė. Automobilių parkavimas numatomas ne tik požeminiame garaže, bet ir vidiniame kieme. Kartu vystytojas žada kurti privatesnes erdves, apsodinant jas daugiamečiais augalais ir medžiais bei reguliuojant lietaus vandens panaudojimą ir atidavimą į miesto tinklus ar panaudojimą augalų laistymui.

Verslo centro statytojų planuojamos apželdinto stogo sistemos, priklausomai nuo tipo, gali absorbuoti iki 90 proc. metinių kritulių. Kartu šiuo sprendimu galima paskatinti tam tikrų biologinių grupių išsaugojimą – žalieji stogai tampa sustojimų aikštelėmis paukščiams, taip iš dalies atlikdami medžių funkciją. Kai kurio tipo žalieji stogai gali būti apsodinti net ir medžiais, taip mažindami ne tik oro užterštumą, bet ir aplinkos triukšmą. Galutiniai sprendimai dėl stogo apželdinimo dar nepriimti, bet bendrovė jau atsižvelgė į Vilniaus miesto savivaldybės prašymą prisidėti kuriant naujas žaliąsias pėsčiųjų jungtis Naujamiestyje.

Atgimstantis, atsinaujantis rajonas žaliosiomis erdvėmis pildosi ir savivaldybės, ir naujų statomų objektų dėka. Nauja žalioji jungtis turės sujungti tris planuojamus skverus, išsidėsčiusius per tris kvartalus tarp Švitrigailos ir Algirdo g. Vienas iš planuojamų skverų yra Mortos gatvėje, kitas - už rekonstruojamos buvusios „Spartos" gamyklos, o trečiasis rasis už verslo centro Kauno g. 22. Vystytojams įgyvendinus gretimo sklypo apželdinimo projektą Naujamiesčio žaliosios arterijos susijungs ties Kauno ir Švitrigailos gatvėmis. Žalioji jungtis su atnaujintais skverais užtikrins Naujamiesčio gyventojams galimybę praleisti laisvalaikį ir pailsėti savo rajone.

Verslo centro „K22" Statybos metu teritorija bus aptverta, pėsčiųjų srautai nukreipti gatve.
„Eigesa“ vizual.
Statybunaujienos.ltAplinka

nuotrauka
2023-05-25 05:53
Nuo ko pradėti, norint sutvarkyti ežero pakrantę arba pašalinti švendres, dumblo sankaupas ir įsirengti poilsio vietą prie vandens? Ar galima naudotis technika, kokius prašymus ir kam reikia teikti? Aplinkos apsaugos agentūra primena, į ką reikia atkreipti dėmesį prieš užsiimant šiais darbais.
nuotrauka
2023-05-24 15:39
Aplinkos ministras Simonas Gentvilas šiandien, gegužės 24 d., susitiko su Vilniaus miesto meru Valdu Benkunsku ir Vilniaus miesto vyriausiuoju architektu Mindaugu Pakalniu ir aptarė, kokių teisinių pakeitimų reikia imtis, kad būtų užkardytas savavališkas vertingų medžių kirtimas miestuose.
nuotrauka
2023-05-24 09:45
Vilniaus apylinkės prokuratūros prokurorai, gavę sostinės mero Valdo Benkunsko pareiškimą dėl Vilniaus centre nupjauto ąžuolo, pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal požymius nusikalstamos veikos, numatytos Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 294 str. 1 d. (Savavaldžiavimas).
nuotrauka
2023-05-23 13:22
Aplinkos ministerija siūlo priemones skatinti smulkųjį verslą, teikiantį pakartotinio daiktų naudojimo, remonto paslaugas, vykdantį tvarią, išteklius tausojančią gamybą. Taip pat edukacinėms programoms, kurios mažintų atliekų susidarymą, skatintų tausų išteklių, maisto vartojimą, kuo ilgesnį ir paka...
nuotrauka
2023-05-23 06:34
Aplinkos ministras patvirtino Viešųjų atskirųjų želdynų plotų normų ir priklausomųjų želdynų plotų normų apskaičiavimo tvarkos aprašą. Apraše atskirųjų želdynų normos papildytos bendro viešųjų atskirųjų želdynų ploto ir 300 m atstumu nuo gyvenamojo kvartalo ribos esančių atskirųjų želdynų ploto, ten...
nuotrauka
2023-05-18 06:32
Sodininkė Renata Mikailionytė sako, kad nors sodas turi padėti atskleisti žmogaus tapatybę, svarbu nepamiršti ir jame augančių augalų bei visos aplinkos, derinantis prie jos diktuojamų sąlygų. Tad sodininkystės ir apželdinimo tendencijos pamažu kinta tvarumo link, skatindamos kurti aplinkai draugišk...
nuotrauka
2023-05-10 11:07
Netoli Vilniaus esančiuose Nemenčinės miškuose, Taurijos girinkijoje, sužaliuos PAROC miškas.
nuotrauka
2023-05-05 13:35
Atšilęs pavasariškas oras kviečia kuo daugiau laiko praleisti lauke. Gyvenantiems nuosavuose namuose arba turintiems sodybą – tai kiemo, terasos įsirengimo, atnaujinimo, paruošimo vasaros sezonui metas. Tinkamai įrengta, patogi ir funkcionali terasa yra bene svarbiausias kiemo akcentas. „MOKI VEŽI“ ...
nuotrauka
2023-05-05 13:28
Sostinėje aplinką prižiūrinčios įmonės jau pradeda šienauti miesto teritorijas. Vilniaus savivaldybė pranešė, kad „įsiklausius į gyventojų nuomones, šiemet bus šienaujama visame mieste“. Parkuose, skveruose, kur vaikšto daug žmonių, ir daugiabučių kiemuose bus prižiūrima trumpa veja. Natūralios piev...
nuotrauka
2023-04-29 09:59
Terasa yra labiau jausmas nei statinys. Nes joje būti gera. Todėl planuodami terasą, pirmiausia galvokite apie save: ką joje veiksite, kiek daug ar mažiau vietos norite, kuo ji turi kvepėti, kokiomis spalvomis džiuginti, ar vaikščiosite joje basomis. Terasa turi būti jūsų oazė. Kaip tai įgyvendinti?
nuotrauka
2023-04-21 10:18
Kaip susitvarkyti sandėliuką ar garažą, kad jis būtų patogus naudoti ir funkcionalus, dalijasi „Tvarkos psichologija“ ekspertė Sigita Turskienė, o kur mesti susidariusias didelių gabaritų atliekas ir kaip patogiai jas rūšiuoti, pasakoja aplinkotvarkos bendrovės „Ecoservice“ atliekų surinkimo verslo ...
nuotrauka
2023-04-20 10:03
Vilniečius jau džiugina pirmosios pavasarinės gėlės. Krokų, narcizų, žydrių ir scylių žiedais pasidengė Neries krantinė prie Baltojo tilto, Bernardinų sodas, Trakų Vokės dvaro sodybos aplinka, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro prieigos, J. Jablonskio skveras. Įvairūs žiedai miestiečius d...
nuotrauka
2023-04-13 11:09
Mėgstate šviežias daržoves bei svajojate apie ankstyvus ridikėlius ir kvapnius pomidorus? Vis dar svarstote, ar jums tikrai reikia šiltnamio, ar pakaks lysvės? Susipažinkite su patarimais, kodėl šiltnamį verta turėti savo namų kieme.
nuotrauka
2023-04-08 08:10
Lauko sporto erdvės skirtos ne vien patobulinti fizinę būklę ir sveikatą. Čia susitinka sportuojantys, šeimos su vaikais, kaimynai, buriasi jaunimas. Viešos lauko sporto aikštelės sukuria nemokamas visapusiškos mankštos galimybes su treniruokliais gryname ore.
nuotrauka
2023-04-06 06:04
Aplinkos apsaugos agentūra šiuo metu vykdo kasmetinį Baltijos jūros krantų pokyčių monitoringą. Įvertintoje krantų atkarpoje nuo Melnragės iki Palangos pastebėta, kad palyginti su pernai Melnragės ir Girulių paplūdimiai atsistatė nežymiai.
nuotrauka
2023-03-16 09:59
Bendrovė „Ecoservice“ investavo 700 tūkst. eurų į pirmąją tokio tipo ir apimčių statybinių atliekų rūšiavimo liniją Lietuvoje. Pagal specialų užsakymą suprojektuoti ir pagaminti įrenginiai užtikrins, kad didžioji dalis statybinių ir griovimo atliekų bus naudojama pakartotinai – iki šiol antriniam pa...
nuotrauka
2023-03-06 05:19
Rangovams tęsiant darbus aukščiau upės krantinėje, vilniečiai jau galės naudotis atkarpoje tarp Žvėryno ir Baltojo tiltais įrengtais daugiau kaip 2 km pėsčiųjų takasi, apie 1 km dviračių takais. Čia bus ir dviračių stovų, poilsio salelių, apsčiai suoliukų.
nuotrauka
2023-03-01 10:02
NT plėtros bendrovės „Darnu Group“ įsteigtas „Darnių iniciatyvų paramos fondas“ kartu su Lietuvos hidrobiologų draugija atliks Europoje retai vykdomą kompleksinį tyrimą – įvertins per Vilniaus miestą tekančios Neries upės dalies ekologinę bei užterštumo būklę, bus numatytos upės būklės gerinimo ir n...
nuotrauka
2023-02-27 04:55
Aplinkos ministras Simonas Gentvilas ir Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla susitarė dėl veiklos plano, kaip stiprinti aplinkosauginių nusikaltimų tyrimus ir siekti, kad už tokias veikas atsirastų baudžiamumas. Taip pat artimiausiu metu planuojama surengti bendrų Aplinkos apsaugos departa...
nuotrauka
2023-01-14 07:04
Vilniuje, tarp Giedraičių ir Kintų gatvių esančioje teritorijoje, bus įrengtas skveras su pakelta terasa, kurios apačioje bus galima rengti įvairius renginius, muges, koncertus, o viršuje esančiu taku pasivaikščioti ir pasigrožėti rajonu iš viršaus.

Statybunaujienos.lt » Aplinka