2023 spalio 1 d. sekmadienis, 2:18
Reklama  |  facebook

Vilniečiai viliasi, kad ministerijų miestelis bus žalias, patogiai pasiekiamas, gyvas po darbo valandų

2023-07-26 09:43
Didžioji dauguma Turto banko apklausoje dalyvavusių vilniečių pageidautų, kad būsimas ministerijų miestelis A. Goštauto gatvėje būtų žalias, lengvai pasiekimas ir atviras po darbo valandų. Tuo tarpu ministerijų tarnautojai nori ergonomiškų ir įvairių darbo erdvių, maitinimo ir kitų paslaugų.
nuotrauka
„Do Architects“ VIZUALIZAC.


Minimos įmonės
Turto bankas, VĮ,
Apklausų metu surinkta ir apibendrinta informacija pridėta prie tarptautinio architektūrinio-urbanistinio konkurso sąlygų architektams.

„Siekiame, kad kvartalas būtų darnus ir atlieptų kuo daugiau tiek miestiečių, tiek tarnautojų lūkesčių. Iš apklausų matome, kad didžiąja dalimi šie lūkesčiai persidengia ir puikiai dera tarpusavyje“, – Turto banko pranešime cituojamas generalinis direktorius Mindaugas Sinkevičius.

Tikisi gyvybės, kultūros ir žalumos

24 proc. Turto banko apklausoje dalyvavusių vilniečių nurodė, kad A. Goštauto gatvės kvartale lankosi dažnai – kartą per savaitę. Likusioji dalis arba čia neužsuka, arba užsuka labai retai. Daugiausiai vilniečių, apie 80 proc. kvartale pageidautų maitinimo paslaugų, kultūros erdvių ir laisvalaikio praleidimo vietų. Taip pat, apie 60 proc. atsakiusiųjų kaip svarbią nurodė ir galimybę, jog kvartale atsirastų neformaliojo ugdymo veiklų. Labiausiai miestiečiai sutaria dviem klausimais – beveik visi atsakiusieji (90 proc.) nurodo, jog itin svarbu, kad kvartalas būtų žalias, o viešosios erdvės patogios visiems.

„Gamtos jau sukurtą žalią peizažą siekiama maksimaliai išsaugoti. Tokia užduotis formuluojama ir tarptautiniame architektūriniame-urbanistiniame konkurse“, – sako M. Sinkevičius.

Vilniečiai ne tik aktyviai atsakė į iš anksto suformuluotus klausimus, tačiau pateikė daugiau nei 200 atskirų komentarų, pasiūlymų ir kritikos projektui. Atsakymuose dominuoja noras „atsisakyti sovietinės dvasios“, „atverti kvartalą“, „užtikrinti patogų priėjimą prie upės“. Taip pat labai daug klausimų ir pasiūlymu siejama su patogiu infrastruktūros pritaikymu – mašinų eismo reguliavimu, kvartalo pasiekiamumu pėsčiomis ir dviračiu.

Jau dabar dirba hibridiniu būdu


Turto bankas taip pat atliko 10-ies ministerijų darbuotojų apklausą. Iš jos paaiškėjo, jog jau dabar 65 proc. ministerijų darbuotojų (į klausimus atsakė 600 tarnautojų iš maždaug 2000) naudojasi hibridinio darbo modeliu, t.y. dalį laiko dirba ministerijose, dalį iš namų ar kitos vietos.

„Šie duomenys patvirtina bendrą tendenciją – per pandemiją išmoktos pamokos, įsitvirtinęs hibridinis darbo modelis išlieka ir iššūkiams pasibaigus. Atsižvelgiant į tai, ministerijų miestelyje projektuojama iki 80 proc. stacionarių darbo vietų. Tai nereiškia, kad vienu sykiu susirinkę visi tarnautojai biure netilpų, tiesiog jiems tektų rinktis alternatyvias darbo vietas – tylos kambarius, individualias darbo vietas bendrose erdvėse ir panašiai“, – sako M. Sinkevičius.

Tarnautojai, taip pat kaip ir miestiečiai, pageidautų, jog ministerijų miestelyje būtų kavinių, kitų paslaugų. 45 proc. apklausos dalyvių nurodė, kad šalia darbo vietos pageidautų sveikatingumo/poilsio erdvių.

50 proc. tarnautojų nurodė į darbą vykstantys automobiliu, dar ketvirtadalis atvyksta viešuoju transportu.

„Platesnis poreikių supratimas mums leidžia aiškiau formuluoti užduotis architektams ir projektuotojams. Ypač su ministerijų tarnautojais toliau ketiname glaudžiai bendradarbiauti – jau organizuotos apklausos, kūrybinės dirbtuvės. Artėjant konkretiems projektavimo darbams šias diskusijas dar labiau gilinsime“, – aiškina M. Sinkevičius.

Projekto pabaiga 2028 m.

Visą ministerijų kvartalą išvysti ketinama 2028 m. Čia įskurtų 9-10 ministerijų ir kitos biudžetinės įstaigos.

Projektas suskirstytas etapais, siekiant užtikrinti projekto finansinį gyvybingumą. Pirmuoju etapu į pastatą Goštauto g. 11 ketinama įkelti 3 ministerijas – žemės ūkio, susisiekimo ir sveikatos apsaugos.

Pardavus šių ministerijų Vilniaus centre šiuo metu užimamas patalpas, ketinama gauti apie 40 mln. eurų iš kurių būtų finansuojamas pirmojo pastato remontas, užtikrinamas antrojo projekto etapo finansavimas. Pirmąjį pastatą ketinama baigti tvarkyti 2025 m. Pagal projektinius pasiūlymus, pirmajame ministerijų pastate planuojamas visuomenei atviras pirmasis aukštas, pastato šone bus sukurtas realaus dydžio anksčiau čia stovėjusios totorių mečetės įspaudas.

Paraleliai pirmojo etapo darbams jau paskelbtas tarptautinis architektūrinis-urbanistinis konkursas. Nugalėjęs pasiūlymas apspręs, kaip atrodys visas ministerijų miestelis, prie laimėtojo vizijos turės būti priderinti visi miestelio sprendiniai.

„Siekiame, kad ministerijų miestelyje dirbtų kelios architektų komandas, kurių tarpusavio darną užtikrintų architektūrinio konkurso nugalėtojas“, – sako Turto banko generalinis direktorius Mindaugas Sinkevičius.

Viso projekto preliminari vertė 170 mln. eurų. Projektas finansuojamas parduodant neefektyvų valstybės turtą. 
Statybunaujienos.lt
Žymės  ProjektaiArchitektūra. Interjeras

nuotrauka
2023-09-29 15:14
Namų interjeras yra vizualus šeimininko asmenybės atspindys, kuriuo jis atskleidžia ne tik savo individualų stilių, bet ir tam tikra prasme papasakoja apie save istoriją. Išskirtinius interjerus kurianti dizainerė Agnė Stanikūnaitė-Pocienė, sako, kad įrenginėdama nuosavus pajūrio namus, ji neišvengė...
nuotrauka
2023-09-26 12:20
Lygiai kaip drabužių ir aksesuarų mados, namų dizaino tendencijos yra cikliškos – tai, kas buvo populiaru prieš kelis dešimtmečius, beveik visada sugrįžta. Panašu, kad taip nutiko ir su tapetais, kurie neseniai grįžo į interjero mados viršūnes.
nuotrauka
2023-09-22 06:23
Šviesa – itin svarbi kiekvienoje erdvėje, kurioje leidžiame laiką. Mūsų klimato zonoje natūralios šviesos nėra itin daug. Todėl įrengiant namus, būtina suplanuoti tinkamą apšvietimą.
nuotrauka
2023-09-21 09:30
Pasaulyje gerai žinomas SIKA prekinis ženklas, kuriuo žymimos specifinės cheminės medžiagos, skirtos statybai, turi 113 metų patirtį, kuri prasidėjo Šveicarijoje. Šimtametė kompanijos istorija yra pagrindas, ant kurio kuriami modernios rinkos produktai ir kuris liudija šimtmečio patikrintą patikimum...
nuotrauka
2023-09-18 15:40
Lietuvos rinkai šiemet pristatyta inovatyvi skaitmeninė namų sistema JUNG HOME taps svarbiausiu akcentu specialiai tarptautinei parodai „Supernamai 2023“ sukurtame JUNG stende. Rugsėjo 29–spalio 1 d. „Litexpo“ parodų centro lankytojai, užsukę į šį interaktyvų stendą, turės unikalią galimybę ne tik i...
nuotrauka
2023-09-18 11:31
Rijade (Saudo Arabija) šiuo metu vykstančioje UNESCO Pasaulio paveldo komiteto 45-ojoje sesijoje Kauno modernizmo architektūra įrašyta į Pasaulio paveldo sąrašą, pritarus Pasaulio paveldo komiteto šalims narėms ir atsižvelgus į ekspertų rekomendacijas.
nuotrauka
2023-09-14 14:01
Pradedamas įgyvendinti naujas tvarus projektas „Sand Offices". Naujas verslo centras iškils sostinės Žalgirio ir Linkmenų gatvėse esančio seno administracinio pastato vietoje ir pasiūlys modernius inovatyvaus dizaino biurus.
nuotrauka
2023-09-07 11:44
Vartotojų sąmoningumas apie energijos resursų suvartojimą ir tvarumo svarbą auga, todėl vis daugiau mūsų keičia savo kasdienius įpročius ir netgi namų aplinką. Visgi, ne visi susimąsto, kokį pėdsaką palieka iš pirmo žvilgsnio atrodančios nedidelės buities detalės – namuose esantys jungikliai ar kišt...
nuotrauka
2023-09-07 07:56
Vilniaus senamiesčio ir jo apsaugos zonos tvarkymo (specialųjį) planą planuojama parengti per dvejus metus. Parengtas, šis dokumentas taps pagrindiniu Vilniaus senamiesčio ir jo apsaugos zonos teritorijų planavimo dokumentu, kuriuo, be kita ko, bus numatoma, kokie statybos, rekonstrukcijos, remonto,...
nuotrauka
2023-09-06 12:01
Vonios aksesuarai bei funkcionalios baldų bei sanitarinių sistemų detalės ne tik prisideda prie interjero dizaino, bet ir palengvina kasdienybę. Pavyzdžiui, į sieną montuojamų potinkinių rėmų, skirtų pakabinamiems WC puodams, vandens nuleidimo mygtuko mygtukas tapo išmaniąja sistema, kuri ne tik nul...
nuotrauka
2023-08-30 09:59
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ pasirašė projektavimo darbų sutartį su įmone „2L Architects & Engineers“, kuri rengs naujojo modernaus „Rimi Lietuva“ logistikos centro Lietuvoje projektą. Daugiau kaip 40 tūkst. kvadratinių metrų ploto inovatyvus logistikos centras iškils šalia mag...
nuotrauka
2023-08-17 12:52
Naujų būstų plotas mažėja, todėl interjero dizaineriai stengiasi kuo efektyviau išnaudoti turimą erdvę. Spėjama, kad artimiausiu metu pokyčiai laukai ir vonios kambario.
nuotrauka
2023-08-17 09:35
Tokią idėją perša Kopenhagoje (Danija) vykusiame Pasaulio architektūros kongrese architektams pristatyta gyvenamųjų namų eksperimentinė erdvė „Living Places“ (Gyvenamosios vietos). Tai 7 tvarūs pastatai, kurių anglies dioksido pėdsakas yra rekordiškai mažas, o patalpų mikroklimatas – geriausias savo...
nuotrauka
2023-08-08 10:22
Virtuvė yra viena svarbiausių namų erdvių, o virtuvės baldai gali jai suteikti dar daugiau funkcionalumo ir patrauklumo. Tarp įvairių virtuvės baldų valgomojo stalas užima ypatingą vietą. Prie jo valgoma, bendraujama, kuriami prisiminimai.
nuotrauka
2023-08-03 10:02
Vilniaus vystymo kompanija skelbia atvirą architektūrinį konkursą dėl Pavilnio bendruomenės namų, Garsioji g. 3, rekonstrukcijos. Projekto rėmuose atnaujintos bus ir viešosios erdvės bei privažiavimai iki jų. Viso projekto pabaiga numatoma 2027 m. IV ketvirtį.
nuotrauka
2023-08-02 11:24
Svajojate apie gražiai įrengtus namus, bet jūsų biudžetas labai ribotas? Pasitelkę tinkamą strategiją, galite sukurti stilingą ir patrauklią erdvę neištuštindami savo piniginės.
nuotrauka
2023-07-21 06:40
Lietuvos architektų „Trimonis architects“ suprojektuotas daugiafunkcis kompleksas „U40“, įsikūręs Užupio g. 40, atrinktas į vieno iš prestižiškiausių ir didžiausių pasaulio architektūros ir dizaino festivalių „World Architecture Festival“ (WAF) finalą.
nuotrauka
2023-07-19 13:57
Lietuvos architektų rūmų Taryba buria visuomeninę darbo grupę Laikinosioms priedangų projektavimo gairėms parengti, į kurią kviečia visų atsakingų valstybės institucijų ir nevyriausybinių organizacijų atstovus. Taip pat tikimasi sulaukti ir kolegų iš Ukrainos architektų bendruomenės, atsakingų Ukrai...
nuotrauka
2023-07-19 07:56
100 mln. eurų ir 2500 kvadratinių metrų – tai du skaičiai, kuriuos su nuostaba pastarąjį mėnesį aptaria garsiausi pasaulio architektai. Būtent šiais parametrais jie apibūdina Dubajuje ką tik įgyvendintą projektą, kuriame itin svarbų bei išskirtinį vaidmenį, sulaukusį gausaus visuomenės ir specialist...
nuotrauka
2023-07-17 07:58
Prikeliant naujam gyvenimui kultūros paveldo objektus, teisingiausia yra rasti būdą, kaip istorinę architektūrą tinkamai įveiklinti: tik įžvalgūs ir teisingi sprendimai lems, ar objektas bus išsaugotas ateities kartoms. Kad ir kokių iššūkių pasitaikytų šiame kelyje, UAB ARCHINOVA vadovo Aleksandro G...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras