2023 gruodžio 9 d. šeštadienis, 7:43
Reklama  |  facebook

Vilniuje oficialiai atidaryti modernūs studentų namai: vietų juose neliko dar rugpjūtį

2022-10-21 14:44
Vilniaus būsto nuomos rinka pasipildė nauju, išskirtiniu objektu, kuriame labai greitai nebeliko ir laisvų gyvenamųjų vietų. Šalia Santaros klinikų oficialiai atidaryti kiek daugiau nei prieš metus pradėti statyti „Shed Co-living Vilnius" studentų namai. Į modernius bei gausybe patogumų pasižyminčius studentų namus iš viso investuota 10 mln. EUR.
nuotrauka
„Shed Co-living Vilnius“. „I Asset Management" nuotr.


Minimos įmonės
I Asset management, UAB
„SHED Co-living Vilnius" nuomai pasiūlyta 200 vienviečių ir dviviečių kambarių. Šiuo metu čia gyvena 219 studentų ir jaunų specialistų iš 32 pasaulio šalių. Visos gyvenamosios vietos buvo iš anksto rezervuotos dar rugpjūtį.

Anot „European Student Housing Fund" fondo partnerio Mato Mockeliūno, perspektyvų dar prieš vystant „SHED Co-living" projektą buvo įžvelgta labai daug. O faktas, kaip naujuose studentų namuose greitai užsipildė gyvenamos vietos, puikiai parodo ir ateities galimybes.

„Prielaidos, kad projektas bus sėkmingas, pasiteisino. Privačių studentų namų atsparumą patikrino pandemija. Pamatėme, kad net per patį jos įkarštį daugelyje Europos šalių panašių studentų namų užimtumas siekė 80-90 proc., o tiek prieš metus, tiek dabar, prasidėjus mokslo metams, studentai jau pilnai užpildo veikiančius privačius studentų namus. Tai reiškia, kad ir poreikis moderniam būstui regione toliau auga ir išlieka didžiulis. Matome vietos investuoti į panašius objektus Lietuvoje ir ateityje. Mus domina pagrindiniai akademiniai centrai – Kauno ir Vilniaus miestai. Šiuos projektus vystytume bendradarbiaudami su vietiniais nekilnojamo turto vystytojais, kurie galėtų pasiūlyti patrauklią lokaciją tinkamą studentų būstui", – pranešime cituojamas Matas Mockeliūnas.

„SHED Co-living Vilnius" projektui reikiamos nuosavo kapitalo lėšos buvo sutelktos iš daugiau kaip 20 investuotojų, kuriuos sudarė tiek privatūs asmenys, tiek šeimos ofisai ar instituciniai fondai. Vienas iš pagrindinių projekto finansuotojų –„Citadele" bankas. Jis studentų namų projektui Vilniuje skyrė 5,3 mln. EUR ilgalaikę paskolą.

I Asset Management

„I Asset management" komanda

Kaip pasakoja „European Student Housing Fund" grupės generalinė direktorė Eglė Garnienė, naujas objektas neužtruko visiškai užsipildyti gyventojais, kadangi jie puikiai suprato, kokie patogumai čia laukia.

„Didžioji dalis „Shed Co-living Vilnius" nuomininkų yra užsienio studentai, kuriems tokio tipo gyvenamasis būstas yra gana gerai pažįstamas. Galbūt lietuviams tokie studentų namai vis dar yra neįprastas dalykas, tačiau nemaža dalis užsienio studentų jau yra gyvenę tokio tipo būste kitose šalyse. Tad jiems nekyla klausimų, kokia gyvenimo kokybė juos pasitiks", – cituojama E.Garnienė.

Visi „Shed Co-living Vilnius" studentų namų gyvenamieji kambariai turi privačias virtuvėlės ir vonios kambarius. Pirmajame pastato aukšte įrengta bendra erdvė su virtuve, laisvalaikio zona, žaidimų ir studijų kambariais. Viršutiniame aukšte taip pat yra bendra zona laisvalaikiui bei lauko terasa. Pastato vidiniame kieme – dar viena terasa, kurioje įrengtas amfiteatras renginiams. Yra ir nemokama sporto salė bei skalbykla.

Pasirūpinta ir gyventojų transporto priemonių vietomis. Šalia pastato įrengta dviračių saugykla, o cokoliniame aukšte yra automobilių stovėjimo aikštelė.

„Studentų namai vystyti su tikslu, jog kiekvienas gyventojas jaustųsi saugiai ir patogiai. Taip pat, turėtų daug atvirų galimybių atsiskleisti įvairiapusėje bendruomenėje: atrasti naujų bendraminčių bei kartu su jais augti ir tobulėti. Studentų namų aplinka ir sukurti patogumai skatina tapti charizmatiška asmenybe. Būti aktyviu ir aukštų tikslų siekiančiu bei save tikslingai realizuojančiu žmogumi", – pasakoja E. Garnienė.

„SHED Co-living Vilnius" turi ir dvynį brolį, kadangi tokio pat tipo objektas visai neseniai oficialiai atidarytas Latvijos sostinėje Rygoje.

„I Asset management" fondas „European Student Housing Fund" taip pat investuoja į 2023 m. spalį planuojamus atidaryti studentų namus Krokuvoje, kurie turės 560 kambarių.

2022 m. pradžioje „I Asset management" įkūrė naują fondą „IAM CEE Student Housing Fund", kuris planuoja sutelkti 125 mln. EUR studentų namų projektams 12-oje Vidurio ir Rytų Europos bei Baltijos šalių regiono miestų.

Iki 2025 m. Baltijos šalyse, Lenkijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Vengrijoje planuojama įsigyti arba pastatyti studentų namų su daugiau nei 4 tūkst. kambarių, kuriuose galėtų gyventi iki 5 tūkst. studentų.

Projekto užsakovas – investicijų valdymo bendrovės „I Asset management" valdomas fondas „European Student Housing Fund". „I Asset Management" yra trečias pagal dydį studentų namų valdytojas Rytų ir Vidurio Europos regione.  
Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-12-08 10:59
Vienos didžiausių Lietuvoje kelių tiesimo bendrovių UAB „Fegda“ generaliniu direktoriumi paskirtas Jonas Jablonskis. Iki šiol ir UAB „Fegda“, ir UAB „Fegda grupė“ vadovavęs Gediminas Gribulis tęsia darbą kaip įmonių grupės generalinis direktorius ir toliau koncentruosis ties strateginiais įmonių gru...
nuotrauka
2023-12-08 10:50
90 proc. vadovų mano, kad tvarumas yra svarbus, tačiau tvarumo strategiją turi vos 60 proc. įmonių. Anot „Deloitte“, įtraukią kultūrą turinčios įmonės yra 27 proc. pelningesnės ir 22 proc. produktyvesnės. Tad kodėl kone pusė organizacijų vis dar atidėlioja tvarumo strategijos kūrimą ir integravimą?
nuotrauka
2023-12-08 09:41
Per sausį-lapkritį šiemet Lietuvoje buvo įsteigta 14681 nauja įmonė, bankrutavo 872. Daugiausia naujų bendrovių sukuriama paslaugų, prekybos ir statybų sektoriuose. 22 proc. visų bankrutavusių įmonių yra statybų bendrovės. Naujų įmonių vadovų kreditingumo analizė parodė, kad beveik 800 iš jų yra asm...
nuotrauka
2023-12-07 14:28
2023 metams artėjant į pabaigą šalies nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinkoje dar labiau įsivyravo pasyvios nuotaikos. Įregistruotus NT sandorius analizuojančio Registrų centro analitikų teigimu, mažėjantis NT sandorių skaičius atspindi šalyje vyraujančias makroekonomines tendencijas ir gyventojų ...
nuotrauka
2023-12-06 10:51
Profesinio mokymo įstaigų ir verslo bendradarbiavimas, rodos, yra neišvengiamas – kasmet darbo rinką papildo apie 20 tūkst. naujų specialistų, kurie iki tol išbando savo jėgas praktikos ar pameistrystės metu. Vis dėlto, tik trečdalis šalies įmonių noriai ir aktyviai bendradarbiauja su profesinio mok...
nuotrauka
2023-12-06 10:27
Nestandartinių inžinerinių įrenginių ir mechanizmų projektavimo bei gamybos įmonė „Arginta Engineering" plečiasi ir ieško net 50 naujų darbuotojų. „Į naują gamyklą Panevėžyje investavome daugiau nei 8 mln. eurų. O per pastaruosius dvejus metus mūsų komanda Lietuvoje papildė daugiau nei 100 naujų spe...
nuotrauka
2023-12-05 12:40
Šiandien, gruodžio 5-ąją, parašus ant bendradarbiavimo sutarties padėjo Kauno technologijos universiteto (KTU) rektorius Eugenijus Valatka ir Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidentas Edgaras Stankevičiaus.
nuotrauka
2023-12-01 14:09
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco“ duomenimis, šių metų lapkričio mėnesį Vilniaus pirminėje NT rinkoje parduotas 171 naujas būstas ir fiksuota 15 sutarčių nutraukimų. Iš visų praėjusį mėnesį parduotų būstų 30 buvo rezervuoti ankstesniais mėnesiais, o į lapkričio statistiką įtraukti ...
nuotrauka
2023-12-01 10:07
Sostinės Savanorių prospekte esančiame sklype simboliniu kapsulės įkasimu pradedamos pirmųjų socialinių dirbtuvių ir dienos užimtumo centro statybos. Juose intelekto ar psichosocialinę negalią turintys žmonės vykdys socialinį verslą: daigins augalus, gamins biohumusą, lies žvakes, megs šviesą atspin...
nuotrauka
2023-11-30 09:55
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kartu su Kultūros paveldo departamentu prie Kultūros ministerijos (KPD) įgyvendina projektą „Kultūros paveldo informacinių sistemų konsolidavimas ir modernizavimas“.
nuotrauka
2023-11-29 12:41
Kultūros infrastruktūros objektų savininkai ir valdytojai kviečiami teikti projektų įgyvendinimo planus ir pretenduoti į paramą objektui atnaujinti.
nuotrauka
2023-11-28 12:23
Tęsdamas ilgalaikį bendradarbiavimą, „Luminor" bankas suteikė 10,4 mln. eurų ilgalaikę paskolą vienai didžiausių nekilnojamojo turto plėtotojų Baltijos šalyse „Sirin Development", plėtojančiai A klasės logistikos parką „Rumbula" Rygoje. Projektas buvo įgyvendinamas keliais etapais – ketvirtasis 28 t...
nuotrauka
2023-11-28 11:58
Neseniai užbaigtas, daugiau nei 6 mln. eurų kainavęs naujausias Kauno technologijos universiteto (KTU) projektas – tarpdisciplininio prototipavimo laboratorijų centras „M-Lab“. Mokslininkų poreikius atliepiančios aukšto lygio laboratorijos, poilsio ir susitikimų erdvės bei įvairūs technologiniai spr...
nuotrauka
2023-11-27 10:01
Sąnaudų požiūriu gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba nuo šių metų rugsėjo mėnesio atpigo po 0,5 proc., o pastatų remontas – 0,4 proc.
nuotrauka
2023-11-27 09:28
Daugiau nei ketvirtį amžiaus – nuo 1996 metų Vilniaus miestą planavusi ir jo skaitmenizavimo procesus vysčiusi bendrovė „Vilniaus planas“ keičia vizualinį identitetą – nuo šiol ji tampa „ID Vilnius“.
nuotrauka
2023-11-24 16:17
Tarptautinis Šiaulių oro uostas šią savaitę paskelbė turimo paskutinio laisvo žemės sklypo aukcioną, kuris įvyks gruodžio 18 d. Į jį tikimasi pritraukti logistikos ar sandėliavimo veikla užsiimantį investuotoją. Oro uosto vadovė Aurelija Kuezada teigia, kad atsižvelgiant į oro uostų specifiką, tokia...
nuotrauka
2023-11-24 09:56
Didžiausias Baltijos šalyse privataus kapitalo fondų valdytojas „BaltCap" nutraukė sutartį su fondo „BaltCap Infrastructure Fund" (BInF) partneriu Šarūnu Stepukoniu ir kreipėsi į teisėsaugą po to, kai BInF finansų direktoriai nustatė veiklos pažeidimų tvarkant jo vadovaujamo fondo finansus. Vadovav...
nuotrauka
2023-11-24 09:35
„Ruukki Construction“, priklausanti „SSAB“ grupei, statybos bendrovė „Peab“ bei nekilnojamojo turto bendrovė „Wihlborgs“ Lunde (Švedija) pristato pirmąjį pasaulyje pastatą, kurio statyboms buvo naudojamas plienas, pagamintas nenaudojant iškastinio kuro. Pastato sienų ir stogo konstrukcijas suprojekt...
nuotrauka
2023-11-24 07:56
Statyba paprastai orientuota į žmogų. Statybos ir rekonstravimo darbai Lietuvos zoologijos sode Kaune įvedė dar vieną, patį svarbiausią šiame objekte elementą – gyvūnus. Tad įmonei STATYBOS RITMAS, šio projekto generaliniam rangovui, teko įgyvendinti netradicinį projektą.
nuotrauka
2023-11-23 13:28
Vievyje oficialiai atidaryti senjorų globos namai „Gemma" Vievio namai, kuriuose jau apsigyveno pirmieji senjorai. Tarp jų – ir Amerikos lietuvė, atvykusi tiesiai iš oro uosto. Kone 5 tūkst. kv. m ploto komplekse galės apsigyventi 160 senjorų.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas