2024 gegužės 30 d. ketvirtadienis, 7:27
Reklama  |  facebook

Vilniuje oficialiai atidaryti modernūs studentų namai: vietų juose neliko dar rugpjūtį

2022-10-21 14:44
Vilniaus būsto nuomos rinka pasipildė nauju, išskirtiniu objektu, kuriame labai greitai nebeliko ir laisvų gyvenamųjų vietų. Šalia Santaros klinikų oficialiai atidaryti kiek daugiau nei prieš metus pradėti statyti „Shed Co-living Vilnius" studentų namai. Į modernius bei gausybe patogumų pasižyminčius studentų namus iš viso investuota 10 mln. EUR.
nuotrauka
„Shed Co-living Vilnius“. „I Asset Management" nuotr.


Minimos įmonės
I Asset management, UAB
„SHED Co-living Vilnius" nuomai pasiūlyta 200 vienviečių ir dviviečių kambarių. Šiuo metu čia gyvena 219 studentų ir jaunų specialistų iš 32 pasaulio šalių. Visos gyvenamosios vietos buvo iš anksto rezervuotos dar rugpjūtį.

Anot „European Student Housing Fund" fondo partnerio Mato Mockeliūno, perspektyvų dar prieš vystant „SHED Co-living" projektą buvo įžvelgta labai daug. O faktas, kaip naujuose studentų namuose greitai užsipildė gyvenamos vietos, puikiai parodo ir ateities galimybes.

„Prielaidos, kad projektas bus sėkmingas, pasiteisino. Privačių studentų namų atsparumą patikrino pandemija. Pamatėme, kad net per patį jos įkarštį daugelyje Europos šalių panašių studentų namų užimtumas siekė 80-90 proc., o tiek prieš metus, tiek dabar, prasidėjus mokslo metams, studentai jau pilnai užpildo veikiančius privačius studentų namus. Tai reiškia, kad ir poreikis moderniam būstui regione toliau auga ir išlieka didžiulis. Matome vietos investuoti į panašius objektus Lietuvoje ir ateityje. Mus domina pagrindiniai akademiniai centrai – Kauno ir Vilniaus miestai. Šiuos projektus vystytume bendradarbiaudami su vietiniais nekilnojamo turto vystytojais, kurie galėtų pasiūlyti patrauklią lokaciją tinkamą studentų būstui", – pranešime cituojamas Matas Mockeliūnas.

„SHED Co-living Vilnius" projektui reikiamos nuosavo kapitalo lėšos buvo sutelktos iš daugiau kaip 20 investuotojų, kuriuos sudarė tiek privatūs asmenys, tiek šeimos ofisai ar instituciniai fondai. Vienas iš pagrindinių projekto finansuotojų –„Citadele" bankas. Jis studentų namų projektui Vilniuje skyrė 5,3 mln. EUR ilgalaikę paskolą.

I Asset Management

„I Asset management" komanda

Kaip pasakoja „European Student Housing Fund" grupės generalinė direktorė Eglė Garnienė, naujas objektas neužtruko visiškai užsipildyti gyventojais, kadangi jie puikiai suprato, kokie patogumai čia laukia.

„Didžioji dalis „Shed Co-living Vilnius" nuomininkų yra užsienio studentai, kuriems tokio tipo gyvenamasis būstas yra gana gerai pažįstamas. Galbūt lietuviams tokie studentų namai vis dar yra neįprastas dalykas, tačiau nemaža dalis užsienio studentų jau yra gyvenę tokio tipo būste kitose šalyse. Tad jiems nekyla klausimų, kokia gyvenimo kokybė juos pasitiks", – cituojama E.Garnienė.

Visi „Shed Co-living Vilnius" studentų namų gyvenamieji kambariai turi privačias virtuvėlės ir vonios kambarius. Pirmajame pastato aukšte įrengta bendra erdvė su virtuve, laisvalaikio zona, žaidimų ir studijų kambariais. Viršutiniame aukšte taip pat yra bendra zona laisvalaikiui bei lauko terasa. Pastato vidiniame kieme – dar viena terasa, kurioje įrengtas amfiteatras renginiams. Yra ir nemokama sporto salė bei skalbykla.

Pasirūpinta ir gyventojų transporto priemonių vietomis. Šalia pastato įrengta dviračių saugykla, o cokoliniame aukšte yra automobilių stovėjimo aikštelė.

„Studentų namai vystyti su tikslu, jog kiekvienas gyventojas jaustųsi saugiai ir patogiai. Taip pat, turėtų daug atvirų galimybių atsiskleisti įvairiapusėje bendruomenėje: atrasti naujų bendraminčių bei kartu su jais augti ir tobulėti. Studentų namų aplinka ir sukurti patogumai skatina tapti charizmatiška asmenybe. Būti aktyviu ir aukštų tikslų siekiančiu bei save tikslingai realizuojančiu žmogumi", – pasakoja E. Garnienė.

„SHED Co-living Vilnius" turi ir dvynį brolį, kadangi tokio pat tipo objektas visai neseniai oficialiai atidarytas Latvijos sostinėje Rygoje.

„I Asset management" fondas „European Student Housing Fund" taip pat investuoja į 2023 m. spalį planuojamus atidaryti studentų namus Krokuvoje, kurie turės 560 kambarių.

2022 m. pradžioje „I Asset management" įkūrė naują fondą „IAM CEE Student Housing Fund", kuris planuoja sutelkti 125 mln. EUR studentų namų projektams 12-oje Vidurio ir Rytų Europos bei Baltijos šalių regiono miestų.

Iki 2025 m. Baltijos šalyse, Lenkijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Vengrijoje planuojama įsigyti arba pastatyti studentų namų su daugiau nei 4 tūkst. kambarių, kuriuose galėtų gyventi iki 5 tūkst. studentų.

Projekto užsakovas – investicijų valdymo bendrovės „I Asset management" valdomas fondas „European Student Housing Fund". „I Asset Management" yra trečias pagal dydį studentų namų valdytojas Rytų ir Vidurio Europos regione.  
Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-05-29 09:56
Šią savaitę užbaigti konstrukciniai „Sand Offices" verslo centro statybų darbai. Ta proga, tradiciškai, virš pastato iškeltas vainikas. Vilniaus Žalgirio ir Linkmenų gatvių sankirtoje kylančio verslo centro statybos prasidėjo šių metų sausio mėnesį.
nuotrauka
2024-05-28 10:40
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ didina dukterinės bendrovės „Lvovo projektai“ įstatinį kapitalą nuo 300 tūkst. iki 50 mln. eurų. Šiuo žingsniu siekiama efektyvinti įmonių grupės struktūrą ir Latvijoje uždirbtą kapitalą reinvestuoti Lietuvoje.
nuotrauka
2024-05-28 09:57
Apsaugos paslaugas teikianti bendrovė „Eurocash1" ir „Panevėžio statybos tresto" (PST) valdoma įmonė „Šeškinės projektai" pasirašė sutartį dėl daugiau nei 800 kv. m ploto biuro erdvių verslo centre „U219", Vilniuje. Jose įsikurs „Eurocash1" pagrindinė būstinė Baltijos šalyse.
nuotrauka
2024-05-27 14:50
Investicijų valdymo įmonė „Demus Asset Management“ valdomas uždarojo tipo fondas „Victory Development Venture“ įsigijo naują projektą – „Ežero takais by Citus“. Iš viso į projektą ketinama investuoti 8 mln. eurų, iš informuotųjų investuotojų „Demus Asset Management“ pritraukė 2 mln. eurų.
nuotrauka
2024-05-27 10:26
Naujausia, šių metų gegužės mėnesį atlikta Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) narių apklausa rodo, kad nekilnojamojo turto (NT) verslas labiausiai tiki būsto rinka ir būtent šiame sektoriuje kreips didesnę dalį savo investicijų. Neapibrėžtumo kupinoje rinkoje NT plėtotojai vis ...
nuotrauka
2024-05-27 09:40
Generalinė rangos įmonė „Conres“ pradėjo „Ukmergės pramonės parko“ plėtros I etapo statybos darbus. Penktadienį, simbolinės laiko kapsulės įkasimu, pažymėta šio projekto pradžia. Naujose gamybinėse patalpose įsikurs viena iš grupės įmonių – „Stansefabrikken“.
nuotrauka
2024-05-24 11:36
Per pirmąsias tris savaites nuo finansinės priemonės „Milijardas verslui" starto įmonės suskubo aktyviai teikti paraiškas finansavimui gauti. Nacionalinė plėtros įstaiga INVEGA sulaukė 25 paraiškų paskoloms, kurių bendra prašoma suma viršija 1 mlrd. eurų, tad nuo šiol klientų teikiamos paraiškos sko...
nuotrauka
2024-05-23 13:36
Didžiausia pasaulyje lanksčiai nuomojamų įrengtų darbo vietų kompanija IWG, kuriai priklauso biurų nuomos tinklas „Regus", verslo centre „U219" Vilniuje steigia naują darbo erdvę. Joje bus sukurtos hibridiniam darbui pritaikytos darbo vietos, privatūs biurai, posėdžių salės ir kūrybinės erdvės. Biur...
nuotrauka
2024-05-23 10:47
„Pro Kapital Lietuva" pasirinko finansinį partnerį plėtojamo aukščiausios klasės NT projekto Vilniaus senamiestyje įgyvendinimui – pasirašyta sutartis su „Šiaulių banku" dėl 13,2 mln. eurų paskolos.
nuotrauka
2024-05-22 17:24
„EIKA Development" valdomame, naujai statomame verslo centre „Jasinskio 2" daugiau nei pusė ploto jau yra išnuomota: čia įsikurs advokatų kontora „Ellex Valiūnas" bei į kokybiškas, modernias patalpas kelsis ir Nyderlandų karalystės ambasada, kuri sudarė sutartį dėl 552 kv. m ploto patalpų nuomos.
nuotrauka
2024-05-22 09:29
Panevėžio miesto savivaldybės užsibrėžta ambicija mieste įkurti profesionalaus, šiuolaikinio meno erdvę, virsta realybe: jau kitą savaitę duris atvers pasaulinio garso menininko, daugiafunkcionalisto Stasio Eidrigevičiaus menų centras, pavadintas Stasys Museum.
nuotrauka
2024-05-21 14:36
Investicija į nekilnojamąjį turtą (NT) lietuviams visada buvo viliojantis pasirinkimas, tai atskleidė ir pandemija, kai dažnas puolė ieškoti antro būsto pajūryje ar sodybos užmiestyje. Pranešime cituojamas NT ekspertas Marius Bružas sako, kad nors šis bumas jau praėjo, išskirtinio būsto poreikis yra...
nuotrauka
2024-05-21 13:13
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ verslo centro „Business Stadium Central“ vidaus inžinerinių sistemų montavimo rangovais pasirinko Lietuvos įmones „Aktinis“, „Todera“, „Ivalta“, „PoolPro“. Bendra su rangovais sudarytų sutarčių vertė – 5,6 mln. eurų.
nuotrauka
2024-05-21 12:56
Kada prekybos centras gali vadintis tvariu? Ar tam užtenka deramai surūšiuoti atliekas ir pakeisti lemputes? Vienas iš technologiškai pažangiausių „Nordika“ tvarumo aspektų – R8 tech įrankio, kuris paremtas dirbtiniu intelektu, naudojimas. Ši automatizavimo sistema valdo prekybos centro šildymo, vė...
nuotrauka
2024-05-21 09:50
Dar prieš kelerius metus prie rekordinio efektyvumo saulės elementų kūrimo prisidėję Kauno technologijos universiteto (KTU) chemikai šiemet išradimą dar patobulino. Pasak jų, tai – itin svarbus žingsnis link naujos kartos saulės elementų gamybos.
nuotrauka
2024-05-21 07:11
Apie 40 % visų šalčio tiltų pastate susidaro dėl sienų ir kolonų. Ir tai lemia apie 10 % šildymo energijos nuostolių. Vokietijos įmonė SCHÖCK BAUTEILE GmbH sukūrė ir rinkai pasiūlė tvarių, patogių ir aukštos kokybės sprendimų – SCHÖCK SCONNEX gaminių asortimentą, prisidedantį prie tvaraus pastato ko...
nuotrauka
2024-05-20 14:25
Tankiai gyvenamame Vilniaus Pašilaičių rajone atsiras dar vienas valstybinis lopšelis-darželis, kurį galės lankyti 280 vaikų. Projektui jau išduotas statybą leidžiantis dokumentas ir, jei procesas vyks sklandžiai, statyba turėtų prasidėti iki kitų metų ir trukti apie dvejus metus. Priimti vaikus dar...
nuotrauka
2024-05-20 11:09
Oficialiai pažymėtas Tauragės daugiafunkcės arenos antrasis statybų etapas – į būsimus sporto ir kultūros centro pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė ateities kartoms. Tikimasi, kad itin laukta ir regionui svarbi arena įneš dar daugiau kultūros ir galimybių sportuoti į visos apskrities gyvenimą. ...
nuotrauka
2024-05-20 10:51
Ekonomikos ir inovacijų ministerija investuoja į Lietuvoje veikiančių verslo paslaugų centrų modernizavimą. Skelbiamas 2,4 mln. eurų kvietimas teikti projektų įgyvendinimo planus verslo paslaugų centrams, norintiems automatizuoti savo veiklos procesus.
nuotrauka
2024-05-17 07:46
Rekonstruotas Kauno apskrities VPK Kauno miesto Nemuno policijos komisariato pastatas. Atlikti rekonstrukcijos darbai kainavo apie 1,2 mln. Eur.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas