2023 gegužės 29 d. pirmadienis, 19:39
Reklama  |  facebook

Vilniuje – pirmas Baltijos šalyse „BREEAM In-Use“ sertifikatą pelnęs daugiabutis

2021-10-01 15:31
„BREEAM In-Use“ (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) sertifikatas nurodo, kad jau pastatytas ir eksploatuojamas pastatas atitinka aukščiausius aplinkosauginius bei tvarumo standartus. Pagal BREEAM vertinimo sistemą pastatytas daugiabutis gyvenamasis namas Vilniuje, Sierakausko g. 27, įvertintas kaip „Very good“.
nuotrauka
„Realinijos“ nuotr.


Minimos įmonės
Realinija, UAB
VESTA Consulting, UAB
Pasak daugiabutį pagal BREEAM tvarumo vertinimo sistemą auditavusios tvarumo sertifikavimo ir konsultavimo bendrovės „Vesta Consulting“ vyresniojo tvarios plėtros konsultanto Eugenijaus Šapel, Lietuvoje BREEAM sertifikatu dažniausiai sertifikuojami verslo centrai bei komercinės patalpos, tad pirmas daugiabučio sertifikavimas iškelia kokybės kartelę kitiems NT projektams.

„Aukštam BREEAM įvertinimui įtakos turėjo labai gera pastato būklė ir įdiegti sprendimai, tokie kaip geoterminis šildymas ir vėsinimas, butuose įrengtos individualios vėdinimo sistemos su rekuperacija ir F7 filtrais. Namo gyventojai gali reguliuoti temperatūrą kiekvienoje patalpoje su išmania sistema, butuose įrengtas grindinis šildymas ir termostatai. Taip pat buvo palankiai įvertinta gera namo lokacija, netoli senamiesčio ir Vingio parko, sutvarkytos žaliosios erdvės“, – cituojamas E. Šapel.

BREEAM in useSertifikatą pelnęs pastatas yra NT projekto „Sierakausko 25“ dalis – nauji daugiabučiai gyvenamieji namai buvo statomi greta į Nekilnojamų kultūros vertybių registrą įtrauktos Anastasijos Danilovos vilos. Plėtojant projektą šimtametė vila buvo restauruota, o nauji namai pastatyti taip, kad pabrėžtų jos architektūrą.

Suteikiant BREEAM sertifikatą jau naudojamiems pastatams yra vertinama, ar vidaus aplinka (sveikata ir gerovė), energijos kiekiai šildymui ir vėsinimui bei vandens vartojimas, transportas, naudojamos medžiagos, atliekų tvarkymas, ekologija bei tarša atitinka tvarumo standartus.namas sierakausko g. BREEAM

Vertinant gyvenamuosius pastatus itin daug dėmesio skiriama vidaus aplinkai (sveikata ir gerovė) bei vandens vartojimui. Vienas iš išskirtinių reikalavimų yra radioaktyvių, iš grunto kylančių ir uždarose erdvėse besikaupiančių radono dujų prevencija. Atliekant tvarumo analizę, taip pat buvo atlikta nuodugni potvynio rizikos studija, atliktas liftų energetinio efektyvumo skaičiavimas.

„Vertinant gyvenamąjį namą pagal BREEAM tvarumo vertinimo sistemą atsižvelgiama ne tik į paties pastato parametrus, bet ir jo aplinkoje esančius patogumus. Pavyzdžiui, vertinant transporto galimybes svarbu, kad šalia namo būtų kokybiški dviračių takai, o atliekų tvarkymą – kiek patogus atliekų pridavimas ir jų rūšiavimas, ar yra galimybė priduoti stambias buitines atliekas, tekstilę, elektroniką ir panašiai“, – aiškina E. Šapel.

Pasak NT projektą „Sierakausko 25“ vystančios „Realinijos“ direktoriaus Kęstučio Graužinio, daugiabučiai gyvenamieji namai statyti remiantis gerąja įmonės praktika, nesiekiant BREEAM sertifikato.

„Mums šis sertifikatas yra įrodymas, kad gebame statyti kokybišką būstą ne tik statybų kokybės, bet ir ekologijos, darnos su aplinka, išskirtinių inžinerinių ir architektūrinių sprendimų prasme“, – teigia K. Graužinis.

Pasak pašnekovo, pelnytas sertifikatas yra pridėtinė vertė namo gyventojams, kurie ir taip naudojasi prestižinės būsto klasės privalumais.

„Visame projekte daug automatizuotų sprendimų: apšvietimo valdymas, praėjimo kontrolė, automatiniai automobilių valstybinius numerius nuskaitantys parkavimo aikštelės įvažiavimo vartai, automatinė laistymo sistema. Namų fasadams panaudotos ilgaamžės klinkerio plytelės, butuose sumontuoti mediniai aliuminiu kaustyti langai“, – vardija K. Graužinis.
Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-05-29 14:50
Nekilnojamo turto plėtros kompanija „Hanner“ gavo leidimą verslo centro „Business Stadium Central“ sostinės Rinktinės gatvėje statyboms. Darbus įmonė planuoja pradėti iš karto, investicijos sieks 60 mln. eurų.
nuotrauka
2023-05-29 11:00
Skaitmeninius sprendimus statybos ir gamybos pramonei sėkmingai vysčiusios Lietuvos įmonės sutelkia jėgas naujam etapui prancūzų kapitalo grupėje.
nuotrauka
2023-05-23 14:49
Vilniaus daugiafunkcio komplekso Šeškinėje projektas keliasi į naują etapą – šiandien, gegužės 23 d., išduotas statybos leidimas Nacionaliniam stadionui ir jame įsikursiančiam sporto muziejui. Stadiono statybos darbai – kartu su visu Daugiafunkciniu kompleksu – turėtų būti baigti 2025 m. Projektą vy...
nuotrauka
2023-05-22 09:53
Estijos kapitalo bankas „Bigbank“ suteikė 9,8 mln. eurų finansavimą NT vystymo grupei „Lithome“, įgyvendinančiai aukštos klasės gyvenamąjį kompleksą Vilniaus Naujamiestyje – „Algirdo promenada“. Bendros investicijos į 119 butų ir 10 komercinių patalpų kompleksą sieks 14,5 mln. eurų, o komplekso dydi...
nuotrauka
2023-05-18 11:58
„Eika“ įmonių grupei priklausantis nutolęs saulės elektrinės parkas Klaipėdos rajone jau gamina elektros energiją. Nuo 2023 pavasario 5 megavatų bendros galios elektrinė aprūpina apie 85 proc. „Eika“ grupės dabartinio energijos poreikio.
nuotrauka
2023-05-18 08:04
Statybos pramonė ieško būdų, kaip pagaminti tokius gaminius, kurie pastatams padėtų kuo taupiau naudoti energiją ir būtų tvarūs – paliktų kuo mažesnį anglies dvideginio pėdsaką ir būtų perdirbami. Vienas tokių gaminių – BIOPORAS, kuris naudojamas kaip efektyvi termoizoliacinė medžiaga.
nuotrauka
2023-05-18 06:46
Vyriausybė pritarė Finansų ministerijos pateiktam A. Goštauto gatvės administracinio kvartalo konversijos pirmojo etapo investiciniam projektui. Šis projektas apima pastato, esančio A. Goštauto g. 11, kapitalinį remontą. Skaičiuojama darbų vertė siekia 16,185 mln. eurų, darbus ketinama baigti 2025 m...
nuotrauka
2023-05-18 06:20
Fondas „East Capital Real Estate Fund IV“ susitarė dėl dviejų Vilniuje esančių 10 aukštų biurų pastatų – „Duetto A“ ir „Duetto B“, kurių bendras nuomai skirtas plotas sudaro 17 260 kv. m. Sandoris bus užbaigtas 2023 m. birželio pradžioje.
nuotrauka
2023-05-15 09:39
Lietuvos zoologijos sodo renovacija jau beveik pasiekė tikslą – įgyvendinta daugiau nei 80 proc. numatytų darbų. Pastatyti daugumos gyvūnų vidaus bei žiemojimo pastatai, lauko voljerai, baigtas rekonstruoti senasis žirafų, zebrų pastatas, pastatytas apžvalgos bokštas su liftu, pilnai įrengtas takas ...
nuotrauka
2023-05-15 09:36
Pilnai rekonstravęs vieną universiteto bendrabutį, Kauno technologijos universitetas (KTU) toliau modernizuoja turimus gyvenamosios paskirties pastatus. Siekiant sukurti šiuolaikišką, studento poreikius atitinkančią gyvenamąją aplinką, šiuo metu ruošiami dar kelių KTU bendrabučių rekonstrukcijos pro...
nuotrauka
2023-05-10 13:57
Tradiciškai gegužės pradžioje Videniškių (Molėtų r.) Šv. Lauryno bažnyčioje ir vienuolyno muziejuje paminėta palaimintojo Mykolo Giedraičio diena. Kultūros infrastruktūros centro (KIC) užsakymu pernai buvo atlikti koplyčios ir zakristijų stogų, fasadų tvarkybos (remonto) darbai.
nuotrauka
2023-05-09 07:49
Pavasaris, kaip rodo ilgametė specialistų patirtis, yra geriausias metas apšiltinti sienas ir stogą. Itin svarbu, kad statybų ekspertams siūloma vis daugiau patikimų sprendimų, kurių vienas populiariausių – greičiausio stingimo putų klijai rinkoje „FOME FLEX 60 Seconds Fast Fix“.
nuotrauka
2023-05-08 09:18
„SBA Urban“ naujos koncepcijos verslo miestelio „Urban HUB“ pirmojo etapo statyboms partneriu pasirinko įmonę „YIT Lietuva“. Pasirašytos generalinės rangos sutarties vertė – 30 mln. eurų. Pirmojo etapo darbus numatoma baigti jau 2024 m. pradžioje.
nuotrauka
2023-05-05 11:35
Vilniaus oro uoste prasidėjęs darbų įkarštis vyksta ne tik naujojo terminalo statybų aikštelėje. Intensyviai planuojamas naujas oro uosto išplanavimas, naujos erdvės ir kiti pokyčiai. Pastačius naująjį terminalą ir sujungus jį su esamu, Vilniaus oro uoste keleiviai skrydžių lauks šiuolaikiškoje erdv...
nuotrauka
2023-05-05 10:48
Jau visai netrukus Vilniuje, Viršuliškių rajone, duris atvers naujas 18 aukštų „Sky Office“ verslo centras. Statybos darbus šiuo metu vykdanti darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ sostinės biuro erdvių rinką papildys 8800 kv. m nuomojamo ploto. Projektuodamas naująjį verslo centr...
nuotrauka
2023-05-03 10:08
Dronai skverbiasi į daugelį sričių. Jie reikalingi pramonės, karybos, žemės ūkio, privataus gyvenimo sferose. Statybos sektorius – viena iš sričių, kur vis daugiau ir plačiau naudojami dronai bei jų sistemos.
nuotrauka
2023-05-02 11:32
Buvusiame Subačiaus priemiestyje, šalia Vilniaus gynybinės sienos bastėjos, įsikūrusi rokoko stiliaus Vilniaus Misionierių vienuolyno ir Viešpaties Dangun Žengimo bažnyčia, dar žinoma Misionierių vardu, pasitinka savo grakščiais bokštais ir proporcijomis. Užpernai prasidėjo šio išskirtinio komplekso...
nuotrauka
2023-05-02 11:09
Bendrovės „Realco“ duomenimis, šių metų balandį Vilniaus pirminėje NT rinkoje parduoti 191 būstai ir fiksuota 40 sutarties nutraukimų. Didžioji dalis parduotų būstų yra pastatytuose projektuose. 95 būstai parduoti ekonominiame, 86 vidutiniame ir 10 prestižiniame segmente. Pasak ekspertų, pirkėjus nu...
nuotrauka
2023-05-01 20:20
Balandžio pabaigoje Turto bankas paskelbė apie aukcionuose parduodamus net keturis milijono eurų ir didesnės vertės valstybei nereikalingo turto objektus Vilniaus mieste. Vienas iš jų – buvusių ligoninės pastatų kompleksas su žemės sklypu prestižiniame sostinės Antakalnio rajone. Pradinė šio išskirt...
nuotrauka
2023-04-29 09:59
Terasa yra labiau jausmas nei statinys. Nes joje būti gera. Todėl planuodami terasą, pirmiausia galvokite apie save: ką joje veiksite, kiek daug ar mažiau vietos norite, kuo ji turi kvepėti, kokiomis spalvomis džiuginti, ar vaikščiosite joje basomis. Terasa turi būti jūsų oazė. Kaip tai įgyvendinti?

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas