2023 gruodžio 3 d. sekmadienis, 12:08
Reklama  |  facebook

Vykdant statybas Juodkrantėje, viešojo intereso pažeidimų nenustatyta

2023-03-03 06:45
Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorė priėmė nutarimą atsisakyti taikyti viešojo intereso gynimo priemones dėl statinių, esančių Žaliajame kelyje 3, Juodkrantėje.
nuotrauka
Asociatyvi Neringos sav. nuotr.


Minimos įmonės
Statybos inspekcija (Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos),
Neringos savivaldybė,
Praėjusių metų rugpjūčio 23 d. Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriuje pagal Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos prašymą buvo pradėtas tyrimas dėl galimai pažeisto viešojo intereso vykdant statybas Juodkrantėje (Žaliasis kelias 3). 
Sklypas, esantis adresu Žaliasis kelias 3, Juodkrantė, yra saugomoje teritorijoje, Kuršių nerijos nacionaliniame parke.

Patalpų paskirtis buvo pakeista iš maitinimo į poilsio 

Turimais duomenimis, rašoma Generalinės prokuratūros pranešime, minėtu adresu stovėjusiam apleistam pastatui–kavinei su poilsio patalpomis 2020 m. spalio 12 d. buvo išduotas statybos leidimas, suteikiantis teisę statytojui – vienai privačiai Kretingoje registruotai įmonei – atlikti maitinimo paskirties pastato kapitalinį remontą. Projekte, pagal kurį buvo išduotas statybų leidimas, buvo numatyta perplanuoti kavinės pagrindinį pastatą, atstatyti sudegusį priestatą ir suformuoti tris turtinius vienetus (atskiras patalpas), nekeičiant viso pastato naudojimo paskirties.

Prokuratūros atlikto tyrimo metu surinkta duomenų, kad ginčo pastate suformavus 7 turtinius vienetus (atskiras patalpas) 3 patalpų paskirtis buvo pakeista iš maitinimo į poilsio paskirties patalpas.

Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorė Laura Paulikienė 2022 m. spalio mėn. kreipėsi į Klaipėdos apygardos administracinį teismą prašydama panaikinti statybos užbaigimo deklaracijos galiojimą, kurios pagrindu buvo įregistruotos trys atskiros poilsio patalpos. 

Statybos inspekcija panaikino statybos užbaigimo deklaraciją

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija 2022 m. lapkritį informavo prokuratūrą, kad, vadovaudamasi statytojo prašymu, panaikino prokuroro teisme užginčytą statybos užbaigimo deklaraciją. Atsižvelgiant į tai, kad deklaracija ir jos sukeltos teisinės pasekmės buvo panaikintos, neliko prašymo teismui pagrindo ir dalyko, todėl prokuratūra kreipėsi į teismą dėl administracinės bylos nutraukimo.

Nepaisant to, kad statybos užbaigimo deklaracija buvo panaikinta, suformuoti 7 turtiniai vienetai pagal faktinį suplanavimą lieka. Kylant grėsmei, kad minėti statiniai gali gali būti naudojami kaip poilsio patalpos, kas yra teisės aktų šioje teritorijoje draudžiama, prokuroras savo iniciatyva atliko papildomą tyrimą viešojo intereso gynimo aspektu dėl statybos leidimo išdavimo teisėtumo įvertinimo.

Įvertinus papildomo tyrimo metu surinktų duomenų ir nustatytų aplinkybių visumą, konstatuotina, jog suformuoti 7 atskiri turtiniai vienetai, iš kurių 6 pagal naujai patvirtintą deklaraciją apie statybos užbaigimą yra maitinimo paskirties patalpos ir viena – vandens mazgas, taip pat įvertinus 2020 metų spalio 12 d. išduoto statybos leidimo teisėtumą, nei teisės aktų, nei viešojo intereso pažeidimų nenustatyta.

Minimi statiniai patenka į teritoriją, kurioje esančių statinių paskirtis – paplūdimio lankytojų aptarnavimas, t. y. paplūdimio lankytojams reikalingų komercinių paslaugų teikimas: maitinimo, komercinės, nuomos, rekreacinės (bet ne nakvynės) paslaugos, taip pat sudaromos sąlygos tenkinti higienos poreikius. Tyrimo metu nustačius, kad visų 6 atskirų nekilnojamojo turto objektų paskirtis – maitinimo, darytina išvada, kad ši veikla šioje teritorijoje galima, o pastato padalinimas į atskirus turtinius vienetus nepažeidžia teisės aktų reikalavimų, nes teisės aktuose nėra numatyta draudimų ir/ar ribojimų kiek turtinių vienetų gali būti formuojama viename pastate.

Aplinkos ministerija inicijuoja teisės aktų pastaisas

Statybos įstatymas reglamentuoja statinių naudotojų pareigą naudoti statinį (jo patalpas) pagal paskirtį, Vietos savivaldos įstatymas numato, kad statinių naudojimo priežiūra yra viena iš savarankiškų savivaldybių funkcijų, o statinių naudojimo priežiūrą atlieka savivaldybių administracijos. Šiuo atveju prokurorė L. Paulikienė Neringos savivaldybės administracijai pateikė visą informaciją apie susidariusią situaciją ir administracija, vykdydama jai priskirtas funkcijas, imsis priemonių, kad būtų užtikrintas statinio naudojimas pagal paskirtį.

Aplinkos ministerija, atsižvelgdama į praktikoje kylančias situacijas dėl piktnaudžiavimo nustatant projektuojamų statinių (patalpų) paskirtis iš valstybės institucijų, savivaldybių, kitų organizacijų, asociacijų atstovų, sudarė darbo grupę, kuri nagrinės teisės aktų, reglamentuojančių projektuojamų statinių paskirties reikalavimus, siekiant inicijuoti teisės aktų pakeitimus, kuriais būtų nustatomi detalūs kriterijai, skirti identifikuoti numatomų projektuoti statinių paskirtis. Darbo grupėje bus aptartas ir minėtas atvejis. 
Statybunaujienos.ltSavivaldybėse

nuotrauka
2023-12-01 10:07
Sostinės Savanorių prospekte esančiame sklype simboliniu kapsulės įkasimu pradedamos pirmųjų socialinių dirbtuvių ir dienos užimtumo centro statybos. Juose intelekto ar psichosocialinę negalią turintys žmonės vykdys socialinį verslą: daigins augalus, gamins biohumusą, lies žvakes, megs šviesą atspin...
nuotrauka
2023-11-29 12:26
Kauno apygardos teismas paskelbė sprendimą, kuriuo patenkino Kauno apygardos prokuratūros prokurorės, ginančios viešąjį interesą, ieškinį ir pripažino negaliojančiomis penkių žemės sklypų Druskininkų savivaldybėje pirkimo-pardavimo sutartis. Taikyta restitucija.
nuotrauka
2023-11-29 10:49
40 šeimų, laukiančių socialinių būstų, jau įsikūrė naujuose namuose. Baigtas įgyvendinti socialinio būsto adresu Rambyno g. 14A, Klaipėda, projektas. Naujos statybos gyvenamasis namas jau yra visiškai apgyvendintas.
nuotrauka
2023-11-28 10:10
Šiandien vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius įteikė apdovanojimus savivaldybių administracijų atstovams už sėkmingiausiai įgyvendintus VRM administruojamus 2014-2020 metų laikotarpiu ir Europos Sąjungos lėšomis finansuotus infrastruktūros projektus regionuose.
nuotrauka
2023-11-27 11:46
Didžiosios dalies Lietuvos savivaldybių faktinės išlaidos beveik kasmet viršija modeliuojamas, o didžiausias išlaidų perviršis patiriamas komunalinių paslaugų, būsto bei aplinkosaugos srityse. Tą parodė savivaldybių išlaidų analizė, atlikta Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) kartu su Finans...
nuotrauka
2023-11-27 09:28
Daugiau nei ketvirtį amžiaus – nuo 1996 metų Vilniaus miestą planavusi ir jo skaitmenizavimo procesus vysčiusi bendrovė „Vilniaus planas“ keičia vizualinį identitetą – nuo šiol ji tampa „ID Vilnius“.
nuotrauka
2023-11-24 09:35
Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroras, savo iniciatyva pradėjęs tyrimą, konstatavo, jog tyrimo metu nustatytos aplinkybės kelia pagrįstas abejones ateityje dėl bandymo keisti Alytaus bendrąjį planą ir miesto centre leisti statyti penkiaaukščius pastatus.
nuotrauka
2023-11-23 13:37
Vilniaus miesto savivaldybė iki metų pabaigos užbaigs grąžintinų žemės sklypų, skirtų nuosavybės teisių atkūrimui, projektavimą. Užbaigti šį procesą itin svarbu, nes pasikeitus įstatymui nuo kitų metų sausio 1 d. miestų ir miestelių teritorijose valstybinės žemės patikėtiniais tampa nebe Nacionalinė...
nuotrauka
2023-11-23 11:10
Augant Vilniui ir žmonių jame skaičiui, didėja ir surenkamų komunalinių atliekų kiekis. Dėl išaugusių jų tvarkymo sąnaudų ir apimties sostinė peržiūri vietinę rinkliavą už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą. Tarybai pritarus, vidutinio 60 kv. m buto savininkui rinkliava už komunalinių atliekų...
nuotrauka
2023-11-23 10:04
Vietoje Pavilnyje esančio avarinės būklės bibliotekos pastato numatyta įkurti naują bendruomenės centrą, atitinkantį vietos gyventojų ir visų vilniečių poreikius. Vilniaus vystymo kompanija visuomenei pristato keturiolika viešame konkurse gautų architektūrinių idėjų pasiūlymų.
nuotrauka
2023-11-22 10:26
Įgyvendinant šiuos projektus, pirmą kartą Lietuvoje pastatams atnaujinti bus naudojami gamykloje pagaminti sienų ir stogų skydai, objekte sumontuojami be papildomo apdirbimo. Tai leis pagreitinti renovacijos procesą, sumažinti darbų apimtį statybvietėje, padidinti pastatų energinį efektyvumą, užtikr...
nuotrauka
2023-11-22 09:42
Gautas statybos leidimas šalia Nacionalinio stadiono įsikursiančiam darželiui. Stadiono su sporto aikštynais statybos prasidėjo gegužę, likę pastatai bus statomi antruoju etapu, o visą Daugiafunkcį kompleksą planuojama baigti 2025 m.
nuotrauka
2023-11-21 13:50
Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninėje vykdomas Priėmimo-skubiosios pagalbos bei Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyrių modernizavimas. Iki 2024 m. gruodžio įgyvendinti pokyčiai sustiprins teikiamų paslaugų kokybę ir padės ekstremaliųjų situacijų atvejais užtikrinti efektyvesnį paslaugų ...
nuotrauka
2023-11-20 13:13
Baigti ežero pakrantės prie Gulbinų kvartalo atvėrimo visuomenei darbai. Vilniaus miesto savivaldybė pasirūpino apie 250 m ilgio medinio tako nutiesimu, taip pat ežero pakrantėje sukurta poilsiavietė, įrengtos grilio vietos su suoliukais. Patogiam gyventojų praėjimui išvalytos nukritusios medžių šak...
nuotrauka
2023-11-16 12:35
Vilniaus miesto savivaldybė kviečia sostinės verslininkus, įmones, įstaigas ir bendruomenes kurti kalėdinę nuotaiką kartu ir puošti savo vitrinas, langus, pastatų fasadas šventine tematika. Laikinų šventinių dekoracijų suderinti su miesto Savivaldybe ar gauti leidimą nereikia.
nuotrauka
2023-11-16 12:20
Klaipėdos miesto valdžia, vis dažniau sulaukianti gyventojų nusiskundimų dėl statybininkų netvarkos šalia statybviečių, padidino kontrolę. Šiais metais jau nustatyta dvigubai daugiau pažeidimų nei praėjusiais metais.
nuotrauka
2023-11-16 08:07
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atliko Vilniaus miesto savivaldybės tarybos sprendimo dėl sostinėje projektuojamų objektų, kurių architektūrinėms idėjoms įvertinti privaloma skelbti projektų konkursus, antikorupcinį vertinimą. Sprendimo nuostatomis galimai nepagrįstai siaurinamas Architektūros įsta...
nuotrauka
2023-11-15 12:11
Slūgstant Minijai situacija dėl potvynio Klaipėdos rajone stabilizuojasi, tačiau tikrieji žalos mastai pasimatys tik nusekus vandeniui. Kol kas kai kur keliai vis dar apsemti, yra ir sodybų, ties kuriomis laikosi vanduo, bet jau galima identifikuoti probleminius taškus bei planuoti, kaip sumažinti p...
nuotrauka
2023-11-15 09:09
Pagrindinis įvažiavimas į Gargždus miesto svečius ir gyventojus dabar pasitinka visiškai pasikeitęs – čia atliktas kapitalinis kelio remontas, įrengti pėsčiųjų, dviračių takai, kitos eismo saugumo priemonės.
nuotrauka
2023-11-14 09:43
Statybos sektoriaus vystymo agentūrai (SSVA) perduodamos Lietuvos bendrojo plano stebėsenos ir jo įgyvendinimo savivaldybių bendruosiuose planuose funkcijos leis sukurti šalies urbanistikos kompetencijų centrą, sako agentūros Urbanistikos padalinio vadovas Mindaugas Pakalnis.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse