2023 birželio 2 d. penktadienis, 4:00
Reklama  |  facebook

Vykdant statybas Juodkrantėje, viešojo intereso pažeidimų nenustatyta

2023-03-03 06:45
Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorė priėmė nutarimą atsisakyti taikyti viešojo intereso gynimo priemones dėl statinių, esančių Žaliajame kelyje 3, Juodkrantėje.
nuotrauka
Asociatyvi Neringos sav. nuotr.


Minimos įmonės
Statybos inspekcija (Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos),
Neringos savivaldybė,
Praėjusių metų rugpjūčio 23 d. Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriuje pagal Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos prašymą buvo pradėtas tyrimas dėl galimai pažeisto viešojo intereso vykdant statybas Juodkrantėje (Žaliasis kelias 3). 
Sklypas, esantis adresu Žaliasis kelias 3, Juodkrantė, yra saugomoje teritorijoje, Kuršių nerijos nacionaliniame parke.

Patalpų paskirtis buvo pakeista iš maitinimo į poilsio 

Turimais duomenimis, rašoma Generalinės prokuratūros pranešime, minėtu adresu stovėjusiam apleistam pastatui–kavinei su poilsio patalpomis 2020 m. spalio 12 d. buvo išduotas statybos leidimas, suteikiantis teisę statytojui – vienai privačiai Kretingoje registruotai įmonei – atlikti maitinimo paskirties pastato kapitalinį remontą. Projekte, pagal kurį buvo išduotas statybų leidimas, buvo numatyta perplanuoti kavinės pagrindinį pastatą, atstatyti sudegusį priestatą ir suformuoti tris turtinius vienetus (atskiras patalpas), nekeičiant viso pastato naudojimo paskirties.

Prokuratūros atlikto tyrimo metu surinkta duomenų, kad ginčo pastate suformavus 7 turtinius vienetus (atskiras patalpas) 3 patalpų paskirtis buvo pakeista iš maitinimo į poilsio paskirties patalpas.

Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorė Laura Paulikienė 2022 m. spalio mėn. kreipėsi į Klaipėdos apygardos administracinį teismą prašydama panaikinti statybos užbaigimo deklaracijos galiojimą, kurios pagrindu buvo įregistruotos trys atskiros poilsio patalpos. 

Statybos inspekcija panaikino statybos užbaigimo deklaraciją

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija 2022 m. lapkritį informavo prokuratūrą, kad, vadovaudamasi statytojo prašymu, panaikino prokuroro teisme užginčytą statybos užbaigimo deklaraciją. Atsižvelgiant į tai, kad deklaracija ir jos sukeltos teisinės pasekmės buvo panaikintos, neliko prašymo teismui pagrindo ir dalyko, todėl prokuratūra kreipėsi į teismą dėl administracinės bylos nutraukimo.

Nepaisant to, kad statybos užbaigimo deklaracija buvo panaikinta, suformuoti 7 turtiniai vienetai pagal faktinį suplanavimą lieka. Kylant grėsmei, kad minėti statiniai gali gali būti naudojami kaip poilsio patalpos, kas yra teisės aktų šioje teritorijoje draudžiama, prokuroras savo iniciatyva atliko papildomą tyrimą viešojo intereso gynimo aspektu dėl statybos leidimo išdavimo teisėtumo įvertinimo.

Įvertinus papildomo tyrimo metu surinktų duomenų ir nustatytų aplinkybių visumą, konstatuotina, jog suformuoti 7 atskiri turtiniai vienetai, iš kurių 6 pagal naujai patvirtintą deklaraciją apie statybos užbaigimą yra maitinimo paskirties patalpos ir viena – vandens mazgas, taip pat įvertinus 2020 metų spalio 12 d. išduoto statybos leidimo teisėtumą, nei teisės aktų, nei viešojo intereso pažeidimų nenustatyta.

Minimi statiniai patenka į teritoriją, kurioje esančių statinių paskirtis – paplūdimio lankytojų aptarnavimas, t. y. paplūdimio lankytojams reikalingų komercinių paslaugų teikimas: maitinimo, komercinės, nuomos, rekreacinės (bet ne nakvynės) paslaugos, taip pat sudaromos sąlygos tenkinti higienos poreikius. Tyrimo metu nustačius, kad visų 6 atskirų nekilnojamojo turto objektų paskirtis – maitinimo, darytina išvada, kad ši veikla šioje teritorijoje galima, o pastato padalinimas į atskirus turtinius vienetus nepažeidžia teisės aktų reikalavimų, nes teisės aktuose nėra numatyta draudimų ir/ar ribojimų kiek turtinių vienetų gali būti formuojama viename pastate.

Aplinkos ministerija inicijuoja teisės aktų pastaisas

Statybos įstatymas reglamentuoja statinių naudotojų pareigą naudoti statinį (jo patalpas) pagal paskirtį, Vietos savivaldos įstatymas numato, kad statinių naudojimo priežiūra yra viena iš savarankiškų savivaldybių funkcijų, o statinių naudojimo priežiūrą atlieka savivaldybių administracijos. Šiuo atveju prokurorė L. Paulikienė Neringos savivaldybės administracijai pateikė visą informaciją apie susidariusią situaciją ir administracija, vykdydama jai priskirtas funkcijas, imsis priemonių, kad būtų užtikrintas statinio naudojimas pagal paskirtį.

Aplinkos ministerija, atsižvelgdama į praktikoje kylančias situacijas dėl piktnaudžiavimo nustatant projektuojamų statinių (patalpų) paskirtis iš valstybės institucijų, savivaldybių, kitų organizacijų, asociacijų atstovų, sudarė darbo grupę, kuri nagrinės teisės aktų, reglamentuojančių projektuojamų statinių paskirties reikalavimus, siekiant inicijuoti teisės aktų pakeitimus, kuriais būtų nustatomi detalūs kriterijai, skirti identifikuoti numatomų projektuoti statinių paskirtis. Darbo grupėje bus aptartas ir minėtas atvejis. 
Statybunaujienos.ltSavivaldybėse

nuotrauka
2023-06-01 14:50
Darželių laukiančioms jaunoms vilniečių šeimoms džiugi žinia – pasirašyta rangos sutartis dėl darželio augančiame Pilaitės rajone. Planuojama, kad mažieji darželį galės pradėti lankyti 2026-aisiais. Numatoma, kad ugdymo įstaigą galės lankyti iki 320 vaikų: 16 ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo ...
nuotrauka
2023-05-30 06:26
Po Europos Komisijos paskelbtos Naujojo Europos bauhauzo iniciatyvos Aplinkos ministerija pradeda skatinti daugiabučių kvartalinę renovaciją. Modernizuojant daugiabučius itin daug dėmesio bus skiriama kvartalo visumai. Planuojama atrinkti iki dešimties Lietuvos savivaldybių, kuriose ši iniciatyva bū...
nuotrauka
2023-05-24 08:00
Šią vasarą Kretingoje, Vytauto gatvėje, prasidės rekonstrukcijos darbai – bus rekonstruojamas beveik kilometro ilgio ruožas, miesto teritorijoje jungiantis magistralinį kelią A11 Šiauliai–Palanga ir krašto kelią Nr. 216 Gargždai–Kretinga. Kaip valstybei svarbiam vietinės reikšmės kelių projektui, ši...
nuotrauka
2023-05-23 14:49
Vilniaus daugiafunkcio komplekso Šeškinėje projektas keliasi į naują etapą – šiandien, gegužės 23 d., išduotas statybos leidimas Nacionaliniam stadionui ir jame įsikursiančiam sporto muziejui. Stadiono statybos darbai – kartu su visu Daugiafunkciniu kompleksu – turėtų būti baigti 2025 m. Projektą vy...
nuotrauka
2023-05-23 13:32
Ekonomikos ir inovacijų ministerija septynių šalies savivaldybių infrastruktūros projektams vystyti paskirstė 11,7 mln. eurų finansavimą. Savivaldybėms suteiktos lėšos padės įrengti ir tobulinti laisvosiose ekonominėse zonose (LEZ), pramonės parkuose ir kitose pramoninėse teritorijose esančią infras...
nuotrauka
2023-05-23 11:47
Naujoji Juodkrantės keleivinių laivų uosto prieplaukos marina (teritorija) projektuojama į šiaurę nuo esamos keleivinių laivų prieplaukos. Planuojama, kad Juodkrantės uostas talpins apie 80 įvairaus dydžio laivų ir taps visam Klaipėdos regionui svarbiu objektu, kuris leis reguliariu viešojo vandens ...
nuotrauka
2023-05-19 09:23
Klaipėdiečių ir miesto svečių laukia naujovė. Savivaldybė inicijavo naujos muzikinės programos išmaniajam fontanui Danės skvere sukūrimą. Sumanymą įgyvendino Klaipėdos koncertų salė, kuri iš ryškiausių įstaigoje atliekamų kūrinių parengė unikalią ir originalią muzikinę programą.
nuotrauka
2023-05-19 06:48
Seime buvo baigtas svarstyti Kurortų ir kurortinių teritorijų darnaus vystymo įstatymo projektas, kuriuo numatomas vientisas ir tikslingas šio sektoriaus teisinis reglamentavimas. Po įvykusio balsavimo įstatymui pritarta – jis turėtų įsigalioti jau šių metų liepą.
nuotrauka
2023-05-18 06:45
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), reaguodama į viešojoje erdvėje skelbiamą informaciją ir periodiškai gaunamus pranešimus dėl įtariamo savivaldybių lėšų neskaidraus, nepagrįsto naudojimo ir atskaitomybės trūkumo bei skaidrumo stokos savivaldoje regimybės, nuolat vertina informaciją, bendradarbiauja ...
nuotrauka
2023-05-12 13:57
Kauno apygardos teismas priėmė apkaltinamąjį nuosprendį byloje, kurioje Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Mindaugas Šaučiūnas kaltintas piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi bei dokumentų klastojimu, bendrininkaujant kartu su artimu giminaiči...
nuotrauka
2023-05-12 13:23
2013-2021 m. gyvenimo kokybė gerėjo visose kaimiškosiose savivaldybėse, labiausiai jose išvystytos švietimo paslaugos bei viešoji infrastruktūra. Didžiausią pažangą padarė Kalvarija, 2013-2020 m. užėmusi paskutinę savivaldybių gyvenimo kokybės indekso (GKI) vietą ir 2021 m. pakilusi į 55-ą poziciją.
nuotrauka
2023-05-12 10:54
Plungės rajone įsikūręs nedidelis Žemaitijos miestelis gali pasigirti ne tik turtinga istorija, bet didžiuojasi ir kultūros paveldo pastatų ansambliu, originaliomis lauko skulptūromis, meno kūrėjus iš viso pasaulio liepos mėnesį viliojančiu SOFIJOS festivaliu.
nuotrauka
2023-05-12 10:41
Bus rekonstruojamas Vilniaus Elektrinės tiltas prie Bukčių miško, vilniečių pramintas Bruklino vardu. Jis sujungs kairėje upės pusėje projektuojamus takus palei Eigulių ir Elektrinės gatves – su Miškinių gatve ir Lazdynų rajonu dešinėje pusėje. Iki šiol naudotas tik inžineriniams tinklams, po rekons...
nuotrauka
2023-05-11 10:09
Konkurso būdu atrinktoms trims Lietuvos savivaldybėms Ekonomikos ir inovacijų ministerija skyrė 5 mln. eurų kelių, vedančių į pramonines teritorijas ir laisvąsias ekonomines zonas (LEZ), tiesimui ir tvarkymui. Lėšos skirtos Kauno ir Kėdainių rajonų bei Klaipėdos miesto savivaldybėms.
nuotrauka
2023-05-11 09:56
Aplinkos ministerija ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerija rekomenduoja savivaldybėms, kokios tvarkos reikėtų laikytis mokant kredito, paimto daugiabučiam namui atnaujinti įmokas ir apmokant palūkanas. Šią tvarką nustato Kredito, paimto daugiabučiam namui atnaujinti (modernizuoti), ir palūkanų...
nuotrauka
2023-05-10 14:50
Klaipėdos apygardos prokuratūra vadovauja Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos atliekamam ikiteisminiam tyrimui dėl Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo Petro Keinio, jo pavaduotojos Danutės Mikienės galimo kyšininkavimo ir dokumento suklasto...
nuotrauka
2023-05-05 13:28
Sostinėje aplinką prižiūrinčios įmonės jau pradeda šienauti miesto teritorijas. Vilniaus savivaldybė pranešė, kad „įsiklausius į gyventojų nuomones, šiemet bus šienaujama visame mieste“. Parkuose, skveruose, kur vaikšto daug žmonių, ir daugiabučių kiemuose bus prižiūrima trumpa veja. Natūralios piev...
nuotrauka
2023-05-02 11:28
Per artimiausią mėnesį bus baigta didžioji dalis rekonstrukcijos darbų Klaipėdos senamiestyje. Įvertinus likusių darbų apimtis, numatyta, jog iki birželio 1-os dienos bus atidarytos visos šiuo metu tvarkomos gatvės, darbai ilgiau tęsis tik nedidelėje Žvejų gatvės atkarpoje nuo Teatro iki Pilies g.
nuotrauka
2023-05-01 20:01
Kaune pradėjo veikti didžioji dalis fontanų ir geriamojo vandens stotelių.
nuotrauka
2023-04-26 07:34
Pagal pasirašytą iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamą sutartį Telšių rajono savivaldybės administracija įgyvendino projektą „Telšių miesto gatvių apšvietimo modernizavimas, didinat energijos vartojimo efektyvumą“.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse