2024 birželio 15 d. šeštadienis, 13:35
Reklama  |  facebook

XVI Lietuvos urbanistinis forumas kvietė diskusijoms apie urbanistikos ir architektūros kokybę Video

2022-12-07 06:37
Gruodžio 2 d. įvyko jau tradiciniu tapęs XVI Lietuvos urbanistinis forumas. Vienas iš forumo tikslų – integralus bendradarbiavimas, siekiantis į diskusijas įtraukti įvairaus spektro, skirtinguose kontekstuose dirbančius profesionalus, todėl renginys sukvietė didelį būrį dalyvių iš Lietuvos, Belgijos, Olandijos, Vokietijos, Šveicarijos, Ukrainos bei Latvijos. Forume apžvelgtos Lietuvos ir kaimyninių šalių urbanistikos aktualijos.
nuotrauka
Aplinkos ministerijos nuotr.


Minimos įmonės
Vilniaus m. savivaldybė,
Lietuvos urbanistinių inovacijų tinklas, asociacija,
Aplinkos ministras Simonas Gentvilas sveikinimo kalboje akcentavo kelis svarbiausius ateinančių metų darbus, kuriais siekiama geresnės architektūros ir urbanistikos kokybės. Visų pirma, tai Nacionalinės žemės tarnybos reorganizavimas ir žemėtvarkos tarnavimas urbanistiniams tikslams. Aplinkos ministerija nuo kitų metų perims Nacionalinės žemės tarnybos funkcijas, o po metų planuoja perduoti valstybinės žemės valdymą savivaldoms. „Taigi, jau po metų savivaldybių vyriausieji architektai ir vyriausieji inžinieriai galės lengviau planuoti savo miestų vystymąsi“, – sakė aplinkos ministras.

Pasak Simono Gentvilo, antras svarbus procesas – Statybos kodekso rengimas. Jo tikslas – aiški, kokybiška, inovacijas skatinanti statybų teisinė bazė, kurioje eliminuotos persidengiančios teisės aktų nuostatos, perpus sumažinant dabar egzistuojančių teisės aktų apimtį. Galiausiai, šiuo metu vykstančios aktyvios diskusijos su visuomene ir tarp įvairiausių tarnybų dėl aibės jautrių temų: želdynų normų, tankumo, Architektų rūmų griežtumo savo nariams.

URBANISTINIS FORUMASTad kyla retorinis klausimas, ar tikrai reikia bandyti viską sureglamentuoti, o gal atvirkščiai – valstybė negali ir neturi numatyti visų gyvenimo atvejų reguliavimo – tam reikia brandžios visuomenės, architektų ir urbanistų, kraštovaizdžio architektų visuomenės, kuri pati sugebėtų kreipti architektūros ir urbanistikos procesus kokybės kryptimi.

XVI Lietuvos urbanistinį forumą pradėjo tarptautinio architektūros ir urbanistikos biuro KCAP partnerė Anouk Kruitenbrouwer pasidalindama gerąja praktika planuojant kompleksinius projektus miestuose. Ji taip pat pristatė biuro praktikuojamas tvaraus vystymo koncepcijas bei projektų valdymo ir bendradarbiavimo procesus.

Receptą Lietuvos miestams pasiūlė Thomas Stellmach, Tarptautinės urbanistikos ir projektavimo firmos „TSPA Making Cities“ įkūrėjas bei UN-Habitat planavimo ekspertas, pristatęs 9 žingsnių rekomendacijas tvariems Lietuvos miestams.

Savo įžvalgomis taip pat pasidalino Rygoje dirbantis Urbanistikos biuro „Grupa93“ generalinis direktorius ir ekspertas, tarptautinės miestų planavimo konferencijos „MadCity“ įkūrėjas Neils Balgalis, apžvelgęs beveik 30 metų postsovietinių miestų vystymosi istoriją bei galimą ateitį iki 2050 m. visam Baltijos regionui.

Vilniaus miesto vyr. architektas Mindaugas Pakalnis savo pranešime apžvelgė neatitikimą tarp deklaruojamų ir faktinių projektų sprendinių bei siūlomų 10 Vilniaus urbanistikos ir architektūros taisyklių.

Pristatytos ir kelios praeitų metų forumo rezoliucijoje įtvirtintos temos: tvarių miestų vystymosi gairės, architektūros kokybės kriterijai bei teritorijų planavimo teisiniai įrankiai. 2022 m. pradėtų rengti tvarių miestų vystymosi gairių projektų rezultatus šiame forume pristatė Donatas Baltrušaitis, urbanistas, įmonės „Bauland“ direktorius.

Forumo metu vyko Dalios Dijokienės vedamos dirbtuvės tema „Architektūros kokybės kriterijų taikymas vertinant architektūros, urbanistikos ir kraštovaizdžio objektų projektus“, o architektė urbanistė, LAR Urbanistinės plėtros darbo grupės pirmininkė Lina Panavaitė kartu su architektu „Quinary urbana“, MB projektavimo įmonės projektų vadovu Sauliumi Motieka diskutavo apie Teritorijų planavimo įstatymo potencialą ir galimybes.

Viena iš XVI Lietuvos urbanistinio forumo pranešimų sesijų buvo skirta architektūros ir urbanistikos kokybei geopolitiniame kontekste. Daria Borovyk, architektė ir urbanistė, Ukrainos ekspertų grupės „ReStart Ukraine“ tyrėja, pristatė šio projekto rezultatus bei tai, kokias įgytas žinias galima adaptuoti siekiant geresnės miestų kokybės ateityje.

Architektė urbanistė Rūta Marija Slavinskaitė bei teisininkė Mariana Maksymiv, „Kurk Lietuvai" dalyvės, pristatė programos vykdomą projektą „Ukrainos atstatymas: Lietuvos ilgalaikio plano kūrimas“ (angl. Rebuilding Ukraine: creating Lithuania's long-term plan) bei pirminius projekto siūlymus.

XVI Lietuvos urbanistinį forumą organizavo Aplinkos ministerija kartu su asociacija „Lietuvos urbanistinių inovacijų tinklas“.

Forumo įrašas publikuojamas Aplinkos ministerijos Youtube kanale 
Statybunaujienos.lt

Urbanistinis forumas
Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2024-06-14 12:18
Paskelbti prekybos ir laisvalaikio centro „Panorama“ kviestinio architektūrinio projekto konkurso nugalėtojai, žadantys dideles šalia prekybos centro esančios teritorijos transformacijas. Konkursui savo projektus pateikė penki architektų biurai iš Lietuvos bei užsienio šalių, o geriausiais išrinkti ...
nuotrauka
2024-06-14 10:40
Turto bankas baigė derybas ir pasirašė projektavimo sutartį su „Studija Archispektras“, laimėjusia tarptautinį A. Goštauto kvartalo architektūrinį-urbanistinį konkursą. Projektas „Demokratijos uostas“ apima senų kvartalo pastatų atnaujinimą, naują statybą ir aplinkos sutvarkymą. Sutarties vertė siek...
nuotrauka
2024-06-14 08:40
Interjero dizainas – tai ne vien tik gražūs baldai ir sienų spalvos. Norint sukurti harmoningą ir jaukią erdvę, net ir tokia smulki detalė kaip jungiklis ar kištukinis lizdas tampa labai svarbia. Todėl kartais įprastų sprendimų – paprastų plastikinių elektros instaliacijos elementų – neužtenka. Namų...
nuotrauka
2024-06-12 11:01
Baigėsi nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Darnu Group“ inicijuotų trijų kviestinių architektūrinių konkursų pasiūlymų teikimo terminas pirmiesiems dviem „Launagių“ rajono etapams. Kviestiniuose konkursuose dalyvavo 19 Lietuvos architektūros įmonių, kurios pasiūlė savo vizijas, kaip vystyti dalį...
nuotrauka
2024-06-12 10:29
MB „Lapukas ir pieštukas“, kaip mozaikinio betono tiekimo ir įrengimo lyderė Lietuvoje, buvo vienintelė Baltijos šalių regiono įmonė, pakviesta į didžiausio Europoje mozaikinio betono (terrazzo) gamintojo (AGGLOTECH) organizuojamą išskirtinį renginį Italijoje.
nuotrauka
2024-06-11 12:37
Lietui ir tiesioginiams saulės spinduliams atsparūs lauko baldai gali būti ne tik funkcionalūs, bet ir stilingi. Jie gali tapti išskirtiniu jūsų kiemo akcentu ir sukurti erdvę patogiai bei jaukiai leisti laisvalaikį.
nuotrauka
2024-06-05 11:16
Kultūros ministerijos konkursą vadovauti naujai įsteigtam Nacionaliniam architektūros institutui laimėjo menotyrininkas ir kuratorius Kęstutis Kuizinas. Iš konkurse dalyvavusių aštuonių pretendentų jis surinko daugiausiai komisijos balų.
nuotrauka
2024-06-03 16:26
Nuo metų pradžios Vilniaus miesto savivaldybė kvietė pastatų savininkus dalyvauti paveldotvarkos programoje ir pasinaudoti parama susitvarkyti namų, tarp jų ir daugiabučių, išorę, balkonus, atkurti senus medinius langus ir duris. Iš viso gauti 145 prašymai, paramos vertė siekia apie 10 mln. Eur.
nuotrauka
2024-05-31 14:39
Klaipėdos miesto savivaldybė pradeda rengti uostamiesčio centrinio pašto įveiklinimo koncepciją. Pasirašyta paslaugų teikimo sutartis dėl Frydricho Vilhelmo Augusto Argelanderio mokslo ir meno centro – buvusio Klaipėdos centrinio pašto – įveiklinimo koncepcijos parengimo tarp Klaipėdos miesto saviv...
nuotrauka
2024-05-30 14:38
Sostinės A. Goštauto kvartalas, kur Turto bankas plėtoja didžiausią valstybės biurų projektą, šiuo metu atrodo nykiai, tačiau, pasak vyriausiosios Vilniaus architektės Lauros Kairienės, turi didžiulį potencialą sukurti reprezentatyvią valdžios institucijų būstinę, kokybiškai išplėsti vaikščiojamąją ...
nuotrauka
2024-05-30 10:04
Šiuolaikiniuose namuose, biuruose ir komercinėse patalpose interjero sprendimai vis labiau prisideda prie tvaresnės ir gražesnės ateities kūrimo. Tai apima LED apšvietimo, energiją taupančių prietaisų ir kitų gaminių, pagamintų iš perdirbtų medžiagų, diegimą. Tačiau dažnai pamirštamas vienas aspekta...
nuotrauka
2024-05-29 15:09
Kiekvienas savo namuose norime jaustis saugiai, o kur nors išvykę – būti ramūs, kad saugūs išliks ir jie. Interjero dizainerė dalijasi keturiais paprastais ir nebrangiais sprendimais, kurie padės užtikrinti namų saugumą atostogų metu.
nuotrauka
2024-05-29 11:02
Lietuvos oro uostai (LTOU) ir Lietuvos architektų sąjunga pasirašė architektūrinių idėjų konkurso organizavimo paslaugų sutartį. LTOU kartu su šalies ekspertais iki šių metų pabaigos arba kitų pradžioje siekia atrinkti ir vėliau įgyvendinti geriausias architektų idėjas iki 2028 metų pabaigos planuoj...
nuotrauka
2024-05-23 10:29
Tvarumas nekilnojamojo turto (NT) ir statybų rinkai šiandien aktualus kaip niekada. Tačiau tvari sektoriaus strategija gali būti sutelkta ne tik į atliekų, neigiamo poveikio aplinkai ir CO2 mažinimą, žaliųjų sprendimų bei atsinaujinančios energijos naudojimą, bet ir teritorijų konversiją. Tai – tars...
nuotrauka
2024-05-23 10:01
2024 m. padėtas pagrindas ilgai lauktam architektūros ir urbanistikos kokybės proveržiui Lietuvoje. Sukurti įrankiai savivaldybėms, regioninėms architektų taryboms, architektams ir projektuotojams, kurie suteikia daugiau aiškumo, skaidrumo verslui, įtvirtina gyventojų ir bendruomenių lūkesčius.
nuotrauka
2024-05-22 14:22
Sparčiai augančiame Vilniaus Kalnėnų mikrorajone bus statomas darželis-pradinė mokykla. Architektūros projekto konkursų dalyviai pateikė net 12 idėjų, kaip galėtų atrodyti naujoji švietimo įstaiga. Iš jų bus renkamas nugalėtojas. Planuojama, kad nauja ugdymo įstaiga adresu Moravų g. 4, duris turėtų ...
nuotrauka
2024-05-14 10:59
XX a. architektūros tyrimai Lietuvoje įgauna naujų atspalvių – Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Architektūros fakultete gegužės 9-10 dienomis vyko tarptautinė mokslinė konferencija „Netobulas Modernizmas".
nuotrauka
2024-05-09 08:58
Virtuvė sujungta kartu su valgomuoju ir svetaine jau seniai tapo norma naujuose būstuose. Tam priežasčių yra įvairių. Vieni tokį namų planą renkasi norėdami erdvesnės virtuvės zonos, o kiti – dėl galimybės vienu metu bendrauti su kitais šeimos nariais, kol ruošiamas maistas. Tad jeigu svarstote įren...
nuotrauka
2024-05-06 13:00
Į parodą atvežėte gerą gaminį, norėjote pristatyti įdomią naujovę, bet prie ekspozicijos priėjo vos vienas kitas žmogus. Priešais įsikūrusioje ekspozicijoje nebuvo nieko naujo, bet žmonės nuolat prie jos būriavosi. Kaip įminti buvimo parodos dalyviu mįslę, kad išleisti pinigai sugrįžtų padidėjusiu ž...
nuotrauka
2024-05-06 09:01
Išmanūs namai – tai pastatas ar butas, suprantantis savininko poreikius. Jame visos valdymo sistemos bendrauja tarpusavyje, o pats valdymas yra labai paprastas. Ar daugiau komforto suteikianti bei sutaupyti leidžianti moderni namų valdymo sistema yra tokia pat patikima ir saugi?

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras