2023 vasario 7 d. antradienis, 23:12
Reklama  |  facebook

XVI Lietuvos urbanistinis forumas kvietė diskusijoms apie urbanistikos ir architektūros kokybę Video

2022-12-07 06:37
Gruodžio 2 d. įvyko jau tradiciniu tapęs XVI Lietuvos urbanistinis forumas. Vienas iš forumo tikslų – integralus bendradarbiavimas, siekiantis į diskusijas įtraukti įvairaus spektro, skirtinguose kontekstuose dirbančius profesionalus, todėl renginys sukvietė didelį būrį dalyvių iš Lietuvos, Belgijos, Olandijos, Vokietijos, Šveicarijos, Ukrainos bei Latvijos. Forume apžvelgtos Lietuvos ir kaimyninių šalių urbanistikos aktualijos.
nuotrauka
Aplinkos ministerijos nuotr.


Minimos įmonės
Vilniaus m. savivaldybė,
Lietuvos urbanistinių inovacijų tinklas, asociacija,
Aplinkos ministras Simonas Gentvilas sveikinimo kalboje akcentavo kelis svarbiausius ateinančių metų darbus, kuriais siekiama geresnės architektūros ir urbanistikos kokybės. Visų pirma, tai Nacionalinės žemės tarnybos reorganizavimas ir žemėtvarkos tarnavimas urbanistiniams tikslams. Aplinkos ministerija nuo kitų metų perims Nacionalinės žemės tarnybos funkcijas, o po metų planuoja perduoti valstybinės žemės valdymą savivaldoms. „Taigi, jau po metų savivaldybių vyriausieji architektai ir vyriausieji inžinieriai galės lengviau planuoti savo miestų vystymąsi“, – sakė aplinkos ministras.

Pasak Simono Gentvilo, antras svarbus procesas – Statybos kodekso rengimas. Jo tikslas – aiški, kokybiška, inovacijas skatinanti statybų teisinė bazė, kurioje eliminuotos persidengiančios teisės aktų nuostatos, perpus sumažinant dabar egzistuojančių teisės aktų apimtį. Galiausiai, šiuo metu vykstančios aktyvios diskusijos su visuomene ir tarp įvairiausių tarnybų dėl aibės jautrių temų: želdynų normų, tankumo, Architektų rūmų griežtumo savo nariams.

URBANISTINIS FORUMASTad kyla retorinis klausimas, ar tikrai reikia bandyti viską sureglamentuoti, o gal atvirkščiai – valstybė negali ir neturi numatyti visų gyvenimo atvejų reguliavimo – tam reikia brandžios visuomenės, architektų ir urbanistų, kraštovaizdžio architektų visuomenės, kuri pati sugebėtų kreipti architektūros ir urbanistikos procesus kokybės kryptimi.

XVI Lietuvos urbanistinį forumą pradėjo tarptautinio architektūros ir urbanistikos biuro KCAP partnerė Anouk Kruitenbrouwer pasidalindama gerąja praktika planuojant kompleksinius projektus miestuose. Ji taip pat pristatė biuro praktikuojamas tvaraus vystymo koncepcijas bei projektų valdymo ir bendradarbiavimo procesus.

Receptą Lietuvos miestams pasiūlė Thomas Stellmach, Tarptautinės urbanistikos ir projektavimo firmos „TSPA Making Cities“ įkūrėjas bei UN-Habitat planavimo ekspertas, pristatęs 9 žingsnių rekomendacijas tvariems Lietuvos miestams.

Savo įžvalgomis taip pat pasidalino Rygoje dirbantis Urbanistikos biuro „Grupa93“ generalinis direktorius ir ekspertas, tarptautinės miestų planavimo konferencijos „MadCity“ įkūrėjas Neils Balgalis, apžvelgęs beveik 30 metų postsovietinių miestų vystymosi istoriją bei galimą ateitį iki 2050 m. visam Baltijos regionui.

Vilniaus miesto vyr. architektas Mindaugas Pakalnis savo pranešime apžvelgė neatitikimą tarp deklaruojamų ir faktinių projektų sprendinių bei siūlomų 10 Vilniaus urbanistikos ir architektūros taisyklių.

Pristatytos ir kelios praeitų metų forumo rezoliucijoje įtvirtintos temos: tvarių miestų vystymosi gairės, architektūros kokybės kriterijai bei teritorijų planavimo teisiniai įrankiai. 2022 m. pradėtų rengti tvarių miestų vystymosi gairių projektų rezultatus šiame forume pristatė Donatas Baltrušaitis, urbanistas, įmonės „Bauland“ direktorius.

Forumo metu vyko Dalios Dijokienės vedamos dirbtuvės tema „Architektūros kokybės kriterijų taikymas vertinant architektūros, urbanistikos ir kraštovaizdžio objektų projektus“, o architektė urbanistė, LAR Urbanistinės plėtros darbo grupės pirmininkė Lina Panavaitė kartu su architektu „Quinary urbana“, MB projektavimo įmonės projektų vadovu Sauliumi Motieka diskutavo apie Teritorijų planavimo įstatymo potencialą ir galimybes.

Viena iš XVI Lietuvos urbanistinio forumo pranešimų sesijų buvo skirta architektūros ir urbanistikos kokybei geopolitiniame kontekste. Daria Borovyk, architektė ir urbanistė, Ukrainos ekspertų grupės „ReStart Ukraine“ tyrėja, pristatė šio projekto rezultatus bei tai, kokias įgytas žinias galima adaptuoti siekiant geresnės miestų kokybės ateityje.

Architektė urbanistė Rūta Marija Slavinskaitė bei teisininkė Mariana Maksymiv, „Kurk Lietuvai" dalyvės, pristatė programos vykdomą projektą „Ukrainos atstatymas: Lietuvos ilgalaikio plano kūrimas“ (angl. Rebuilding Ukraine: creating Lithuania's long-term plan) bei pirminius projekto siūlymus.

XVI Lietuvos urbanistinį forumą organizavo Aplinkos ministerija kartu su asociacija „Lietuvos urbanistinių inovacijų tinklas“.

Forumo įrašas publikuojamas Aplinkos ministerijos Youtube kanale 
Statybunaujienos.lt

Urbanistinis forumas

Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2023-02-01 10:00
Norint geriau suprasti žmones ir jų gyvenimą skirtingais laikmečiais, nebūtina skaityti istorines knygas ar žiūrėti dokumentiką, tam gali užtekti ir lėtai pasivaikščioti miestų gatvėmis, pakelti akis ir gerai įsižiūrėti į namų fasadus. Pasak Kauno Technologijos Universiteto Statybos ir architektūros...
nuotrauka
2023-01-31 06:33
Esamos degalinės Nidoje teritorijoje planuojama teikti naujas paslaugas – įgyvendinus čia esančių pastatų rekonstrukciją numatoma įkurti savitarnos plovyklą, o padidinus prekybos patalpų tūrį – sudaryti galimybes prekybos centro veiklai.
nuotrauka
2023-01-30 13:09
Įsigyti poreikius atitinkantį būstą – nelengvas galvosūkis, kaip ir būsto remontas ar įrengimas, kuris neretai tampa ne tik nesibaigiančių konfliktų ar problemų sprendimu, bet ir daug kainuojančiomis klaidomis. Vienas iš būdų užtikrinti sklandesnį įrengimo procesą – interjero dizainerių konsultacijo...
nuotrauka
2023-01-27 05:27
Tyrimai rodo, kad atnaujinti būstą nusprendę europiečiai, didžiausią dėmesį skiria vonios kambario bei virtuvės pagerinimui, naujų interjero detalių įsigijimui bei įvairių susidėvėjusių baldų pakeitimui. Visgi, net ir minimalūs pokyčiai būste gali pareikalauti gana didelių išlaidų.
nuotrauka
2023-01-26 04:46
Tai, kokiuose namuose gyvename, mus veikia labiau nei galime įsivaizduoti. Namų interjeras ir išplanavimas daro poveikį mūsų hormonų pusiausvyrai, o pastaroji yra atsakinga už tokias psichologinės sveikatos ligas kaip depresija, gali daryti įtaką mūsų miego kokybei ir virškinimui. Tad kas namuose ve...
nuotrauka
2023-01-23 11:17
Bendrovė „Baltisches Haus“ viešam svarstymui pateikė prekybos centro „Mada“ rekonstrukcijos projektinius pasiūlymus. Vienas pirmųjų Vilniaus prekybos centrų, užimantis beveik 28 000 kv. m plotą, paskutinį kartą buvo rekonstruotas prieš dešimtmetį, todėl šiuo metu analizuojama dabartinė rinkos situac...
nuotrauka
2023-01-20 09:59
Iki šiol uždara ir tik Lietuvos geležinkelių veiklai tarnaujanti ~40 hektarų teritorija Naujamiestyje atsivers miestui. Pradiniai teritorijos naujo pritaikymo vizijos kūrimo etapai – puikus metas į procesą įsitraukti ir miestiečiams. Projekto partneriai kviečia gyventojus dalyvauti apklausoje ir išs...
nuotrauka
2023-01-19 17:32
Sostinėje netrukus bus renkami geriausi Vilniaus standartus atitinkantys ugdymo įstaigų projektai. Architektūros projekto konkursų dalyviai pateikė idėjas, pagal kurias bus projektuojamos mokyklos Perkūnkiemyje ir Pavilnyje bei vaikų darželiai Balsiuose ir Šnipiškėse. „Vilniaus vystymo kompanija“ kv...
nuotrauka
2023-01-19 11:26
Visi norime gyventi jaukiuose namuose, kuriuose jaustumėmės geriausiai, nesvarbu, ar tai nedidelis studijos tipo butas miesto centre, ar namas užmiestyje. Internete ar specializuotuose leidiniuose galima rasti nemažai interjero kūrimo idėjų, vis dėlto tai, kas gražiai atrodo nuotraukose, nebūtinai b...
nuotrauka
2023-01-19 04:49
Vyriausybė pritarė A. Goštauto ir Lukiškių gatvėse Vilniuje esančių pastatų atnaujinimo koncepcijai. Ji leis sukurti modernias darbo vietas dirbantiems viešajame sektoriuje, didinti valstybės turimo turto valdymo ir energinį efektyvumą, o kartu ir – sukurti naują miesto veidą keičiantį kvartalą. Pla...
nuotrauka
2023-01-18 09:38
Virtuvės projektavimas neretai pasirodo tikru iššūkiu, kuris reikalauja specifinių žinių, laiko, įdirbio ir finansų. Tačiau dizainerė Jūratė Sventickienė sako, kad ją susikurti galima lengvai, be specialistų pagalbos bei sekant karščiausias 2023-ųjų interjero tendencijas.
nuotrauka
2023-01-17 15:06
Nekilnojamojo turto vystytojas „Releven“ praėjusią savaitę visuomenei pristatė projektinius sprendinius naujam kvartalui šalia Vilniaus Konstitucijos prospekto, Lvivo gatvėje 59. Perspektyvioje Vilniaus vietoje ketinama kurti visapusišką traukos centrą, kuris priešingai nei iki šiol – liktų gyvybing...
nuotrauka
2023-01-13 14:08
Vilniaus miesto savivaldybė skelbia preliminarius atviro Pilaitės baseino projekto idėjos konkurso nugalėtojus. Ekspertų komisijos vertinimu, geriausią architektūrinę viziją pasiūlė UAB INBLUM ir UAB „Projektų Rengimo Biuras".
nuotrauka
2023-01-11 16:02
Pirmojo būsto apdailos paruošimas – procesas, apipintas įvairiais mitais ir baimėmis apie ilgus, daug rūpesčių keliančius darbus. Vis dėlto, kruopščiai jam pasiruošus, jis gali būti kur kas greitesnis, paprastesnis ir malonesnis nei yra manoma. Ką reikia žinoti naujakuriams ir kaip pasirengti būsto ...
nuotrauka
2023-01-05 14:22
Projekto viešinimo posėdžio, vykusio nuotoliniu būdu, metu visuomenei buvo pristatytas šalia sostinės prekybos ir pramogų centro „Akropolis“ planuojamo statyti naujo pastato projektiniai pasiūlymai ir jo architektūriniai sprendiniai.
nuotrauka
2023-01-02 09:37
Pastaruoju metu vis labiau nyksta skirtis tarp namų ir biurų interjerų. Pandemijos paskatinti bent kelerius metus žmonės daug dirbo iš namų. Todėl dabar, siekiant darbuotojus sugrąžinti į biurus ir stengiantis, kad jie čia gerai jaustųsi, darbo aplinkoje atsiranda vis daugiau elementų, kurie anksčia...
nuotrauka
2023-01-02 09:29
Paskelbti nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco“ vykdyto uždaro kviestinio architektūrinio konkurso projektui sostinės Parodų g. 1 nugalėtojai. Komisija geriausiu pripažino projektą „Upė“, kurį naujam vidutinės klasės gyvenamųjų namų kompleksui Lazdynų mikrorajone pateikė architektų stu...
nuotrauka
2023-01-02 07:29
Pasaulio gyventojų skaičius kasdien išauga po 200 tūkstančių. Visas šis populiacijos augimas koncentruojasi miestuose. Prognozuojama, kad 2050 metais miestiečių pasaulyje bus jau dukart daugiau nei provincijos gyventojų. Tai reiškia, kad itin sparčiai didėja ir būsto mieste poreikis. Anot ekspertų, ...
nuotrauka
2022-12-29 14:03
Kuriant stilingą, jaukią ir patogią vonios kambario erdvę, itin svarbu išsirinkti tinkamas plyteles. Jos atlieka ne tik sienų ar grindų dangos funkciją, bet ir yra puikus namų dekoro elementas, suteikiantis erdvei išskirtinumo.
nuotrauka
2022-12-29 10:01
Akimirksniu besikeičiančios namų stiliaus tendencijos neleidžia atsipalaiduoti, todėl tik tuo besidomintys geba nepasimesti įvairių interjero dizaino akcentų ir elementų gausoje. Kas bus populiariausia kitąmet, pasakoja „MOKI VEŽI“ ekspertai.

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras