2023 rugsėjo 22 d. penktadienis, 7:46
Reklama  |  facebook

XVI Lietuvos urbanistinis forumas kvietė diskusijoms apie urbanistikos ir architektūros kokybę Video

2022-12-07 06:37
Gruodžio 2 d. įvyko jau tradiciniu tapęs XVI Lietuvos urbanistinis forumas. Vienas iš forumo tikslų – integralus bendradarbiavimas, siekiantis į diskusijas įtraukti įvairaus spektro, skirtinguose kontekstuose dirbančius profesionalus, todėl renginys sukvietė didelį būrį dalyvių iš Lietuvos, Belgijos, Olandijos, Vokietijos, Šveicarijos, Ukrainos bei Latvijos. Forume apžvelgtos Lietuvos ir kaimyninių šalių urbanistikos aktualijos.
nuotrauka
Aplinkos ministerijos nuotr.


Minimos įmonės
Vilniaus m. savivaldybė,
Lietuvos urbanistinių inovacijų tinklas, asociacija,
Aplinkos ministras Simonas Gentvilas sveikinimo kalboje akcentavo kelis svarbiausius ateinančių metų darbus, kuriais siekiama geresnės architektūros ir urbanistikos kokybės. Visų pirma, tai Nacionalinės žemės tarnybos reorganizavimas ir žemėtvarkos tarnavimas urbanistiniams tikslams. Aplinkos ministerija nuo kitų metų perims Nacionalinės žemės tarnybos funkcijas, o po metų planuoja perduoti valstybinės žemės valdymą savivaldoms. „Taigi, jau po metų savivaldybių vyriausieji architektai ir vyriausieji inžinieriai galės lengviau planuoti savo miestų vystymąsi“, – sakė aplinkos ministras.

Pasak Simono Gentvilo, antras svarbus procesas – Statybos kodekso rengimas. Jo tikslas – aiški, kokybiška, inovacijas skatinanti statybų teisinė bazė, kurioje eliminuotos persidengiančios teisės aktų nuostatos, perpus sumažinant dabar egzistuojančių teisės aktų apimtį. Galiausiai, šiuo metu vykstančios aktyvios diskusijos su visuomene ir tarp įvairiausių tarnybų dėl aibės jautrių temų: želdynų normų, tankumo, Architektų rūmų griežtumo savo nariams.

URBANISTINIS FORUMASTad kyla retorinis klausimas, ar tikrai reikia bandyti viską sureglamentuoti, o gal atvirkščiai – valstybė negali ir neturi numatyti visų gyvenimo atvejų reguliavimo – tam reikia brandžios visuomenės, architektų ir urbanistų, kraštovaizdžio architektų visuomenės, kuri pati sugebėtų kreipti architektūros ir urbanistikos procesus kokybės kryptimi.

XVI Lietuvos urbanistinį forumą pradėjo tarptautinio architektūros ir urbanistikos biuro KCAP partnerė Anouk Kruitenbrouwer pasidalindama gerąja praktika planuojant kompleksinius projektus miestuose. Ji taip pat pristatė biuro praktikuojamas tvaraus vystymo koncepcijas bei projektų valdymo ir bendradarbiavimo procesus.

Receptą Lietuvos miestams pasiūlė Thomas Stellmach, Tarptautinės urbanistikos ir projektavimo firmos „TSPA Making Cities“ įkūrėjas bei UN-Habitat planavimo ekspertas, pristatęs 9 žingsnių rekomendacijas tvariems Lietuvos miestams.

Savo įžvalgomis taip pat pasidalino Rygoje dirbantis Urbanistikos biuro „Grupa93“ generalinis direktorius ir ekspertas, tarptautinės miestų planavimo konferencijos „MadCity“ įkūrėjas Neils Balgalis, apžvelgęs beveik 30 metų postsovietinių miestų vystymosi istoriją bei galimą ateitį iki 2050 m. visam Baltijos regionui.

Vilniaus miesto vyr. architektas Mindaugas Pakalnis savo pranešime apžvelgė neatitikimą tarp deklaruojamų ir faktinių projektų sprendinių bei siūlomų 10 Vilniaus urbanistikos ir architektūros taisyklių.

Pristatytos ir kelios praeitų metų forumo rezoliucijoje įtvirtintos temos: tvarių miestų vystymosi gairės, architektūros kokybės kriterijai bei teritorijų planavimo teisiniai įrankiai. 2022 m. pradėtų rengti tvarių miestų vystymosi gairių projektų rezultatus šiame forume pristatė Donatas Baltrušaitis, urbanistas, įmonės „Bauland“ direktorius.

Forumo metu vyko Dalios Dijokienės vedamos dirbtuvės tema „Architektūros kokybės kriterijų taikymas vertinant architektūros, urbanistikos ir kraštovaizdžio objektų projektus“, o architektė urbanistė, LAR Urbanistinės plėtros darbo grupės pirmininkė Lina Panavaitė kartu su architektu „Quinary urbana“, MB projektavimo įmonės projektų vadovu Sauliumi Motieka diskutavo apie Teritorijų planavimo įstatymo potencialą ir galimybes.

Viena iš XVI Lietuvos urbanistinio forumo pranešimų sesijų buvo skirta architektūros ir urbanistikos kokybei geopolitiniame kontekste. Daria Borovyk, architektė ir urbanistė, Ukrainos ekspertų grupės „ReStart Ukraine“ tyrėja, pristatė šio projekto rezultatus bei tai, kokias įgytas žinias galima adaptuoti siekiant geresnės miestų kokybės ateityje.

Architektė urbanistė Rūta Marija Slavinskaitė bei teisininkė Mariana Maksymiv, „Kurk Lietuvai" dalyvės, pristatė programos vykdomą projektą „Ukrainos atstatymas: Lietuvos ilgalaikio plano kūrimas“ (angl. Rebuilding Ukraine: creating Lithuania's long-term plan) bei pirminius projekto siūlymus.

XVI Lietuvos urbanistinį forumą organizavo Aplinkos ministerija kartu su asociacija „Lietuvos urbanistinių inovacijų tinklas“.

Forumo įrašas publikuojamas Aplinkos ministerijos Youtube kanale 
Statybunaujienos.lt

Urbanistinis forumas
Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2023-09-22 06:23
Šviesa – itin svarbi kiekvienoje erdvėje, kurioje leidžiame laiką. Mūsų klimato zonoje natūralios šviesos nėra itin daug. Todėl įrengiant namus, būtina suplanuoti tinkamą apšvietimą.
nuotrauka
2023-09-21 09:30
Pasaulyje gerai žinomas SIKA prekinis ženklas, kuriuo žymimos specifinės cheminės medžiagos, skirtos statybai, turi 113 metų patirtį, kuri prasidėjo Šveicarijoje. Šimtametė kompanijos istorija yra pagrindas, ant kurio kuriami modernios rinkos produktai ir kuris liudija šimtmečio patikrintą patikimum...
nuotrauka
2023-09-18 15:40
Lietuvos rinkai šiemet pristatyta inovatyvi skaitmeninė namų sistema JUNG HOME taps svarbiausiu akcentu specialiai tarptautinei parodai „Supernamai 2023“ sukurtame JUNG stende. Rugsėjo 29–spalio 1 d. „Litexpo“ parodų centro lankytojai, užsukę į šį interaktyvų stendą, turės unikalią galimybę ne tik i...
nuotrauka
2023-09-18 11:31
Rijade (Saudo Arabija) šiuo metu vykstančioje UNESCO Pasaulio paveldo komiteto 45-ojoje sesijoje Kauno modernizmo architektūra įrašyta į Pasaulio paveldo sąrašą, pritarus Pasaulio paveldo komiteto šalims narėms ir atsižvelgus į ekspertų rekomendacijas.
nuotrauka
2023-09-14 14:01
Pradedamas įgyvendinti naujas tvarus projektas „Sand Offices". Naujas verslo centras iškils sostinės Žalgirio ir Linkmenų gatvėse esančio seno administracinio pastato vietoje ir pasiūlys modernius inovatyvaus dizaino biurus.
nuotrauka
2023-09-07 11:44
Vartotojų sąmoningumas apie energijos resursų suvartojimą ir tvarumo svarbą auga, todėl vis daugiau mūsų keičia savo kasdienius įpročius ir netgi namų aplinką. Visgi, ne visi susimąsto, kokį pėdsaką palieka iš pirmo žvilgsnio atrodančios nedidelės buities detalės – namuose esantys jungikliai ar kišt...
nuotrauka
2023-09-07 07:56
Vilniaus senamiesčio ir jo apsaugos zonos tvarkymo (specialųjį) planą planuojama parengti per dvejus metus. Parengtas, šis dokumentas taps pagrindiniu Vilniaus senamiesčio ir jo apsaugos zonos teritorijų planavimo dokumentu, kuriuo, be kita ko, bus numatoma, kokie statybos, rekonstrukcijos, remonto,...
nuotrauka
2023-09-06 12:01
Vonios aksesuarai bei funkcionalios baldų bei sanitarinių sistemų detalės ne tik prisideda prie interjero dizaino, bet ir palengvina kasdienybę. Pavyzdžiui, į sieną montuojamų potinkinių rėmų, skirtų pakabinamiems WC puodams, vandens nuleidimo mygtuko mygtukas tapo išmaniąja sistema, kuri ne tik nul...
nuotrauka
2023-08-30 09:59
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ pasirašė projektavimo darbų sutartį su įmone „2L Architects & Engineers“, kuri rengs naujojo modernaus „Rimi Lietuva“ logistikos centro Lietuvoje projektą. Daugiau kaip 40 tūkst. kvadratinių metrų ploto inovatyvus logistikos centras iškils šalia mag...
nuotrauka
2023-08-17 12:52
Naujų būstų plotas mažėja, todėl interjero dizaineriai stengiasi kuo efektyviau išnaudoti turimą erdvę. Spėjama, kad artimiausiu metu pokyčiai laukai ir vonios kambario.
nuotrauka
2023-08-17 09:35
Tokią idėją perša Kopenhagoje (Danija) vykusiame Pasaulio architektūros kongrese architektams pristatyta gyvenamųjų namų eksperimentinė erdvė „Living Places“ (Gyvenamosios vietos). Tai 7 tvarūs pastatai, kurių anglies dioksido pėdsakas yra rekordiškai mažas, o patalpų mikroklimatas – geriausias savo...
nuotrauka
2023-08-08 10:22
Virtuvė yra viena svarbiausių namų erdvių, o virtuvės baldai gali jai suteikti dar daugiau funkcionalumo ir patrauklumo. Tarp įvairių virtuvės baldų valgomojo stalas užima ypatingą vietą. Prie jo valgoma, bendraujama, kuriami prisiminimai.
nuotrauka
2023-08-03 10:02
Vilniaus vystymo kompanija skelbia atvirą architektūrinį konkursą dėl Pavilnio bendruomenės namų, Garsioji g. 3, rekonstrukcijos. Projekto rėmuose atnaujintos bus ir viešosios erdvės bei privažiavimai iki jų. Viso projekto pabaiga numatoma 2027 m. IV ketvirtį.
nuotrauka
2023-08-02 11:24
Svajojate apie gražiai įrengtus namus, bet jūsų biudžetas labai ribotas? Pasitelkę tinkamą strategiją, galite sukurti stilingą ir patrauklią erdvę neištuštindami savo piniginės.
nuotrauka
2023-07-26 09:43
Didžioji dauguma Turto banko apklausoje dalyvavusių vilniečių pageidautų, kad būsimas ministerijų miestelis A. Goštauto gatvėje būtų žalias, lengvai pasiekimas ir atviras po darbo valandų. Tuo tarpu ministerijų tarnautojai nori ergonomiškų ir įvairių darbo erdvių, maitinimo ir kitų paslaugų.
nuotrauka
2023-07-21 06:40
Lietuvos architektų „Trimonis architects“ suprojektuotas daugiafunkcis kompleksas „U40“, įsikūręs Užupio g. 40, atrinktas į vieno iš prestižiškiausių ir didžiausių pasaulio architektūros ir dizaino festivalių „World Architecture Festival“ (WAF) finalą.
nuotrauka
2023-07-19 13:57
Lietuvos architektų rūmų Taryba buria visuomeninę darbo grupę Laikinosioms priedangų projektavimo gairėms parengti, į kurią kviečia visų atsakingų valstybės institucijų ir nevyriausybinių organizacijų atstovus. Taip pat tikimasi sulaukti ir kolegų iš Ukrainos architektų bendruomenės, atsakingų Ukrai...
nuotrauka
2023-07-19 07:56
100 mln. eurų ir 2500 kvadratinių metrų – tai du skaičiai, kuriuos su nuostaba pastarąjį mėnesį aptaria garsiausi pasaulio architektai. Būtent šiais parametrais jie apibūdina Dubajuje ką tik įgyvendintą projektą, kuriame itin svarbų bei išskirtinį vaidmenį, sulaukusį gausaus visuomenės ir specialist...
nuotrauka
2023-07-17 07:58
Prikeliant naujam gyvenimui kultūros paveldo objektus, teisingiausia yra rasti būdą, kaip istorinę architektūrą tinkamai įveiklinti: tik įžvalgūs ir teisingi sprendimai lems, ar objektas bus išsaugotas ateities kartoms. Kad ir kokių iššūkių pasitaikytų šiame kelyje, UAB ARCHINOVA vadovo Aleksandro G...
nuotrauka
2023-07-13 08:48
Aiškėja naujojo daugiabučių namų kvartalo Vilniuje, J. Basanavičiaus gatvėje, statybos vizija. Pasiūlymus, kaip istoriniu ir urbanistiniu požiūriu unikalioje sostinės vietoje turėtų atrodyti planuojamas vystyti gyvenamasis rajonas, pateikė trys architektų biurai.

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras