2024 birželio 22 d. šeštadienis, 7:18
Reklama  |  facebook

YIT LIETUVA BIM projektai – vėl tarp geriausiųjų Lietuvoje

2023-05-22 07:25
Konkurso „Lietuvos BIM projektai 2023“ nugalėtojais tapo 2 darnios miestų plėtros įmonės „YIT Lietuva“ Vilniuje įgyvendinti projektai. Verslo centras „Žalgirio 112“ pelnė geriausio visuomeninių pastatų BIM projekto vardą, o „Matau Vilnių“ tapo geriausiu gyvenamųjų pastatų BIM projektu.
nuotrauka
„YIT Lietuva“ nuotr.


Minimos įmonės
YIT Lietuva, UAB
Vilniaus architektūros studija, UAB

YIT LIETUVANaujam gyvenimui prikeltose Šnipiškėse „YIT Lietuva“ pagal „Vilniaus architektūros studijos“ architektų idėją įgyvendino verslo centro „Žalgirio 112“ projektą. Per 5 aukštus į viršų ir 2 aukštus į žemę besitęsiantis A+ energinio naudingumo pastatas, kurio nuomojamas plotas siekia 7,6 tūkst. kv. m, buvo įgyvendinamas 2020 m. vasarį–2021 m. gruodį. Šis verslo centras yra Šnipiškėse įgyvendinamo urbanistinio projekto „Naujasis Skansenas“ dalis: 3,41 ha teritorijoje plėtojamas daugiafunkcis kvartalas su 2 verslo centrais su komercinėmis patalpomis ir gyvenamaisiais daugiabučiais namais. Visą projektą numatyta užbaigti iki 2025-ųjų pabaigos.

A+ energinės klasės pastate integruoti įvairūs aplinką tausojantys ir energiją taupantys inžineriniai sprendimai, patalpos atitinka aukštus akustinio komforto parametrus. Po pastatais įrengtos automobilių stovėjimo aikštelės, elektromobilių įkrovimo stotelės ir stovėjimo vietos dviračiams.

Modeliavimas atliktas suskirstant pastatą į zonas pagal jų naudojimo paskirtį

Verslo centras statytas laikantis BREEAM tvarių pastatų sertifikato reikalavimų, užtikrinančių aplinkos ir energijos tausojimą bei aukštą komforto lygį pastate dirbantiems žmonėms. Tam buvo atliktas dinaminis energinis modeliavimas, šilumos komforto sąlygų vertinimas, gyvavimo ciklo sprendinių vertinimas. BIM modelis, taikytas pastato geometrijai patikrinti ir suvesti į energinio modeliavimo programą, pastato probleminėms vietoms indentifikuoti ir šiluminių tiltelių skaičiavimo schemoms parengti, naudotas kartu su dwg.

YIT LIETUVA

Atliekant dinaminį energinį modeliavimą, buvo atsižvelgta į vidaus mikroklimato reikalavimus – taikyti skirtingi modeliavimo scenarijai, įvertinti aplinkiniai šešėliuojantys pastatai, pastato orientacija. Modeliavimas atliktas suskirsčius pastatą į zonas pagal jų naudojimo paskirtį ir pritaikant atitinkamus parametrus. Tokiu būdu buvo atliktas pastato energinio naudingumo sertifikavimas.

Pastato gyvavimo ciklo analizei (LCA), kurioje įvertintas atskirų gyvavimo ciklo stadijų poveikis aplinkai, buvo pasitelkta inventorinė analizė, kuri atlikta pasinaudojant dinaminiu modeliu, sudarytu IES VE programa. Surinkta informacija apdorota ir įvertinta, atsižvelgiant į panaudotų medžiagų poveikį aplinkai pagal „BRE Global“ patvirtintos gaminių ir sistemų duomenų bazės rodiklius.

KĘSTUTIS VANAGAS

Nuotraukoje – 
„YIT Lietuva“ vadovas
Kęstutis Vanagas

3D modelio elementus panaudojo sąnaudų, pajamų ir grafiko sąsajoms

BIM teikia galimybę efektyviai bendradarbiauti visiems projekto dalyviams. Kad būtų galima įvertinti projekto eigą ir pokyčius, „YIT Lietuva“ specialistai naudojo automatinį senesnių ir naujesnių versijų palyginimą, o prieiga prie aplankų su redagavimo ir skaitymo teisėmis buvo nustatoma kiekvienai vartotojų grupei individuliai.

Darbų kiekių skaičiavimui buvo pasitelkti 3D elementai – juos grupuojant, filtruojant ir klasifikuojant. Įmonės specialistai, ieškodami pačių efektyviausių sprendimų, neapsiribojo 3D modeliu: siekiant darbų kiekį susieti su kalendoriniu laiko grafiku, buvo sukurtas 4D modelis, o darbų sąnaudas ir pajamas su laiko grafiku susiejo 5D modelis.

Sukūrė pridėtinę vertę investuotojui

Pažangiausių technologijų naudojimas leido pastatyti modernų verslo centrą „Žalgirio 112“, kuris vertinamas dėl aukštos kokybės, geros lokacijos sostinės centre bei puikiai išplėtotos susisiekimo ir paslaugų infrastruktūros. Jau 2021 m. pabaigoje „YIT Lietuva“ pardavė šį verslo centrą investuotojui „East Capital Real Estate AS“. Kaip skelbė investicijų kompanija, šis verslo centras puikiai papildė jos augantį turto portfelį. Ypač vertinama tai, kad pastatas yra arti centrinio Vilniaus verslo kvartalo ir turi puikų susisiekimą su juo. Pirkėjai išskiria itin kokybišką darbą, atsakingą statybą. Tai atitinka aukštus tvarumo standartus, kurie investuotojui, įsigijusiam „Žalgirio 112“, leidžia pasiūlyti konkurencingas nuomos sąlygas verslo centro nuomininkams.

„Matau Vilnių“ – geriausias gyvenamosios paskirties BIM projektas

Antrasis „YIT Lietuva“ objektas, pelnęs apdovanojimą konkurse „Lietuvos BIM projektai 2023“, – gyvenamieji namai „Matau Vilnių“. Tai pačiame sostinės centre, kultūros paveldo objektų apsaugos zonoje įgyvendinamas projektas. „YIT Lietuva“ vadovo Kęstučio Vanago žodžiais, „Matau Vilnių“ projektas atspindi pastangas gyvenamuosius kvartalus plėtoti, prisitaikant prie vietos urbanistinio, architektūrinio, istorinio ir kultūrinio konteksto. Šis projektas, įgyvendintas pasitelkiant skaitmeninės statybos metodologiją, atitinka bendrovės diegiamą 15 minučių miesto koncepciją.

Projektas įgyvendinamas 4-iais etapais, šiuo metu baigiamas paskutinis.

Sklypas, kuriame pagal „Vilniaus architektūros studijos“ idėją įgyvendinamas projektas „Matau Vilnių“, yra šlaite: tarp žemiausio ir aukščiausio taškų – 24 m skirtumas.

YIT LIETUVA

Projekto „Matau Vilnių“ A+ energinio naudingumo klasės namuose įrengti 42–88 kv. m ploto butai, kuriuose įdiegti modernūs inžineriniai sprendimai: efektyvus grindinis šildymas, pažangi rekuperacijos sistema.

Naudojo vieningą duomenų aplinką

Kokybiškam BIM projekto procesui „YIT Lietuva“ naudojo bendrą duomenų aplinką (CDE): projekto informacijos kaupimas, užduočių valdymas ir komunikacija vienoje aplinkoje padėjo išvengti rizikos, kad dalis informacijos gali būti neperduota. Vieno informacijos šaltinio naudojimas lėmė ir efektyvų bendradarbiavimą tarp projekto dalyvių, padėjo sumažinti klaidų, išvengti informacijos dubliavimosi. CDE, nebūdamas projekto valdymo įrankiu, kartu su kitais įrankiais tapo gera priemone projektui valdyti.

Įgyvendinant projektą, buvo sukurti architektūrinės, konstrukcinės, ŠVOK, vandentiekio ir nuotekų bei lietaus nuotekų dalių skaitmeniniai modeliai, kurie, be kita ko, buvo ir kokybės patikros įrankis. Vertinant CO2 pėdsaką, OneClick LCA aplinkoje buvo sukurtas skaičiuojamasis modelis, kuris ne tik pasitarnavo surenkant pradinius duomenis, parenkant konstrukcijas, gaminius ir medžiagas, bet ir sudarė sąlygas juos modifikuoti.

Kaip ir verslo centro atveju, buvo sukurti keli modeliai: 3D, 4D ir 5D.

Apdovanojimą pelnė ir konkurse „Už darnią plėtrą“

Įmonės baigiamas įgyvendinti „Matau Vilnių“ projektas geriausiu gyvenamųjų pastatų BIM projektu buvo pripažintas ne tik konkurse „Lietuvos BIM projektai 2023“. Baigiantis 2022-iesiems, vyko konkurso „Už darnią plėtrą“ ceremonija, kurioje pagerbiami geriausių projektų vystytojai, architektai, projektuotojai, statytojai, medžiagų tiekėjai, paskelbti ir apdovanoti geriausi metų nekilnojamojo turto projektai šalyje. Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos ir Darnios plėtros akademijos organizuotuose geriausių NT projektų rinkimuose didelio dėmesio sulaukė išskirtinis „YIT Lietuva“ projektas „Matau Vilnių“. Jis pripažintas geriausiu projektu gyvenamosios paskirties kategorijoje.

Ankstesniuose „Lietuvos BIM projektai“ konkursuose geriausiais savo kategorijose taip pat pripažinti projektai: daugiabučiai namai „Raitininkų sodas“ ir „Naujasis Skansenas“ (I etapas) Vilniuje, „Piliamiestis“ – Kaune, verslo centras SQVERAS Kaune, verslo centras „3BURĖ“ Vilniuje ir kiti. 

„YIT Lietuva“ nuotr. 

Statybunaujienos.ltMetų nominacijos

nuotrauka
2024-06-21 08:49
Praėjusią savaitę, ISM Vadybos ir ekonomikos universitete įvykusios Baltijos šalių šeimos verslo instituto (BFFI) ir Europos bendrovių valdysenos instituto (ECGI) organizuotos konferencijos „Šeimos įmonių vaidmuo ilgalaikio tvarumo kontekste“ metu buvo išrinkti geriausi regiono šeimos verslai. Tarp ...
nuotrauka
2024-06-19 11:05
Paėjusią savaitę ambasadoje Vilniuje įteikti Suomijos valstybiniai apdovanojimai nusipelniusiems lietuviams. Suomijos Liūto ordino riterio kryžiumi apdovanotas architektas, LAS Tarybos narys, prof. Gintaras Čaikauskas.
nuotrauka
2024-06-05 14:00
Aplinkos ministerija trečiadienį Prezidentūroje įteikė apdovanojimus žaliausiai Lietuvos savivaldybei. Šiemet ja tapo Panevėžio miesto savivaldybė. Taip pat apdovanota Jurbarko rajono savivaldybė. Ji per metus padarė didžiausią pažangą ir reitinge pakilo per 34 pozicijas, lyginant su 2023 m. rezulta...
nuotrauka
2024-05-29 15:32
Jau 23-iąjį kartą paskelbti Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) rengiamo kasmetinio konkurso „Lietuvos metų eksportuotojas“ nominantai. 2023 m. eksporto lyderiais pripažintos 7 įmonės dvejose įmonių grupėse pagal jų dydį.
nuotrauka
2024-04-29 17:04
Lietuvos architektų rūmų Tarybos sprendimu šiais metais rūmų garbės ženklas „Žiedas" skiriamas architektui, architektūros istorikui, profesoriui Jonui Minkevičiui. Apdovanojimas įteiktas Vilniuje, visuotinio Lietuvos architektų rūmų susirinkimo metu.
nuotrauka
2024-04-29 16:39
Balandžio 26 d. didžiausiame skaitmeninės statybos forume Lietuvoje – tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2024. Vilnius" – paskelbti ir apdovanoti geriausi praėjusiais metais Lietuvos įmonių įgyvendinti skaitmeninės statybos projektai.
nuotrauka
2024-04-17 10:48
Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Viešųjų pirkimų tarnyba penktąjį kartą kviečia organizacijas dalyvauti konkurse – pristatyti savo pasiektus rezultatus šių metų efektyviausių viešųjų pirkimų rinkimuose.
nuotrauka
2024-04-11 15:22
Balandžio 16 d. visi BIM entuziastai turi galimybę iš arti susipažinti su Lietuvos skaitmeninės statybos lyderiais: jau devintus metus „Skaitmeninė statyba“ drauge su Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) kviečia į konkurso „Lietuvos BIM projektai“ dalyvių projektų pristatymo renginį.
nuotrauka
2024-04-10 13:46
Ketvirtus metus vykstančios kampanijos „Ateitis – elektronikams" iniciatoriai, vienijantys lyderiaujančias sektoriaus įmones ir aukštąsias mokyklas Kaune, skelbia konkursą mokytojams-elektronikos entuziastams. Konkursu siekiama įvertinti mokytojų, skatinančių moksleivius domėtis perspektyvia elektro...
nuotrauka
2024-03-26 15:09
Mančesteryje vykusioje „Civic Trust Awards“ apdovanojimų ceremonijoje verslo ir laisvalaikio kompleksas „Bokšto skveras“ pripažintas nugalėtoju ir specialaus prizo laimėtoju, kuris įteikiamas išskirtiniams rekonstrukcijos projektams, įgyvendintiems saugomose teritorijose.
nuotrauka
2024-03-21 10:30
Kovo 20 d. paskelbtas kvietimas teikti paraiškas Žaliųjų pirkimų lyderių apdovanojimams, kurie skirti viešojo sektoriaus įmonėms, organizacijoms ir institucijoms, taip pat prekių ir paslaugų tiekėjams, tiekėjus vienijančioms organizacijoms ar viešuosiuose pirkimuose dalyvaujančioms organizacijoms, į...
nuotrauka
2024-03-13 09:28
Didžiausioje pasaulyje nekilnojamojo turto parodoje „MIPIM" Kanuose, Vilniui įteikti iš viso 5 apdovanojimai už pasiekimus Europos perspektyviausio miesto rinkimuose. Bendroje vidutinio dydžio miestų kategorijoje sostinė užėmė 3-ją vietą. Apdovanojimus kasmet rengia dienraščio „Financial Times" inve...
nuotrauka
2024-02-22 09:17
Devintus metus „Skaitmeninė statyba“ drauge su Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) organizuoja unikalų konkursą „Lietuvos BIM projektai“. Konkursu siekiama išrinkti geriausią šalies įmonių praktiką skaitmeninės statybos srityje – taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir me...
nuotrauka
2024-01-26 07:59
Jau daugiau nei 20 metų sostinės gimtadienį vainikuoja Vilniaus garsinančių lyderių apdovanojimai. Už idėjas ir darbus Vilniui, miesto puoselėjimą ir garsinimą kasmet Šv. Kristoforo statulėlėmis apdovanojami iškiliausi vilniečiai. Reikšmingiausi miesto apdovanojimai įteikt dešimt laureatų.
nuotrauka
2024-01-19 14:46
Baltijos-Amerikos laisvės fondas (BAFF) ir JAV ambasada Lietuvoje kartu su Inovacijų agentūra kviečia teikti paraiškas Lietuvos-Amerikos inovacijų apdovanojimui laimėti. Pretenduoti gali Lietuvos verslai, aukštojo mokslo įstaigos ir kitos organizacijos ar fiziniai asmenys, kurie bendradarbiaudami su...
nuotrauka
2024-01-19 07:58
Vienas ambicingiausių 2023 m. projektų – daugiau nei 500 bunų, įrengtų Nemuno vagoje. Pagrindinė bunų įrengimo Nemuno atkarpoje paskirtis – išlaikyti gilią ir laivybai tinkamą upės vagą. Specialiai šiam svarbiam Vidaus vandens kelių direkcijos vykdytam projektui įmonių grupė „Milsa“ sukūrė naują gam...
nuotrauka
2023-12-15 09:03
Kasmet pasitikdama didžiąsias metų šventes Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) sukviečia verslo bendruomenę, visuomenės, politikos ir mokslo lyderius į kalėdinį LPK vakarą. Gruodžio 13 d. iškilmingoje „Pirklių klube“ vykusioje apdovanojimų ceremonijoje skambėjo ne tik padėkos ir sveikinimai ar...
nuotrauka
2023-12-13 17:48
Gruodžio 13 d., Vilniuje 27-ąjį kartą įteikti Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) rengiamo kasmetinio konkurso „Lietuvos metų gaminys“ apdovanojimai. Šiais metais konkurse dalyvavo 50 lietuvišką produkciją gaminančių įmonių. Aukščiausio įvertinimo aštuoniose vertinimo kategorijose siekė 81 ga...
nuotrauka
2023-12-07 15:43
Trečiadienį Vilniuje iškilmingoje konkurso „Už darnią plėtrą“ ceremonijoje paskelbti ir apdovanoti geriausi 2023 metų NT projektai Lietuvoje. Geriausiųjų NT projektų rinkimus Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA) ir Darnios plėtros akademija organizuoja jau 16 metus.
nuotrauka
2023-12-07 14:24
Tarptautinės Amerikos mokyklos Vilniuje pastatas pripažintas geriausiu 2022 metais šalyje pastatytu visuomeniniu objektu. Apie tai gruodžio 6 d. paskelbė Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija su Darnios plėtros akademija ir Tarptautinei Amerikos mokyklai Vilniuje (AISV) įteikė pagrindinį m...

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos