2024 vasario 28 d. trečiadienis, 2:35
Reklama  |  facebook

YIT LIETUVA BIM projektai – vėl tarp geriausiųjų Lietuvoje

2023-05-22 07:25
Konkurso „Lietuvos BIM projektai 2023“ nugalėtojais tapo 2 darnios miestų plėtros įmonės „YIT Lietuva“ Vilniuje įgyvendinti projektai. Verslo centras „Žalgirio 112“ pelnė geriausio visuomeninių pastatų BIM projekto vardą, o „Matau Vilnių“ tapo geriausiu gyvenamųjų pastatų BIM projektu.
nuotrauka
„YIT Lietuva“ nuotr.


Minimos įmonės
YIT Lietuva, UAB
Vilniaus architektūros studija, UAB

YIT LIETUVANaujam gyvenimui prikeltose Šnipiškėse „YIT Lietuva“ pagal „Vilniaus architektūros studijos“ architektų idėją įgyvendino verslo centro „Žalgirio 112“ projektą. Per 5 aukštus į viršų ir 2 aukštus į žemę besitęsiantis A+ energinio naudingumo pastatas, kurio nuomojamas plotas siekia 7,6 tūkst. kv. m, buvo įgyvendinamas 2020 m. vasarį–2021 m. gruodį. Šis verslo centras yra Šnipiškėse įgyvendinamo urbanistinio projekto „Naujasis Skansenas“ dalis: 3,41 ha teritorijoje plėtojamas daugiafunkcis kvartalas su 2 verslo centrais su komercinėmis patalpomis ir gyvenamaisiais daugiabučiais namais. Visą projektą numatyta užbaigti iki 2025-ųjų pabaigos.

A+ energinės klasės pastate integruoti įvairūs aplinką tausojantys ir energiją taupantys inžineriniai sprendimai, patalpos atitinka aukštus akustinio komforto parametrus. Po pastatais įrengtos automobilių stovėjimo aikštelės, elektromobilių įkrovimo stotelės ir stovėjimo vietos dviračiams.

Modeliavimas atliktas suskirstant pastatą į zonas pagal jų naudojimo paskirtį

Verslo centras statytas laikantis BREEAM tvarių pastatų sertifikato reikalavimų, užtikrinančių aplinkos ir energijos tausojimą bei aukštą komforto lygį pastate dirbantiems žmonėms. Tam buvo atliktas dinaminis energinis modeliavimas, šilumos komforto sąlygų vertinimas, gyvavimo ciklo sprendinių vertinimas. BIM modelis, taikytas pastato geometrijai patikrinti ir suvesti į energinio modeliavimo programą, pastato probleminėms vietoms indentifikuoti ir šiluminių tiltelių skaičiavimo schemoms parengti, naudotas kartu su dwg.

YIT LIETUVA

Atliekant dinaminį energinį modeliavimą, buvo atsižvelgta į vidaus mikroklimato reikalavimus – taikyti skirtingi modeliavimo scenarijai, įvertinti aplinkiniai šešėliuojantys pastatai, pastato orientacija. Modeliavimas atliktas suskirsčius pastatą į zonas pagal jų naudojimo paskirtį ir pritaikant atitinkamus parametrus. Tokiu būdu buvo atliktas pastato energinio naudingumo sertifikavimas.

Pastato gyvavimo ciklo analizei (LCA), kurioje įvertintas atskirų gyvavimo ciklo stadijų poveikis aplinkai, buvo pasitelkta inventorinė analizė, kuri atlikta pasinaudojant dinaminiu modeliu, sudarytu IES VE programa. Surinkta informacija apdorota ir įvertinta, atsižvelgiant į panaudotų medžiagų poveikį aplinkai pagal „BRE Global“ patvirtintos gaminių ir sistemų duomenų bazės rodiklius.

KĘSTUTIS VANAGAS

Nuotraukoje – 
„YIT Lietuva“ vadovas
Kęstutis Vanagas

3D modelio elementus panaudojo sąnaudų, pajamų ir grafiko sąsajoms

BIM teikia galimybę efektyviai bendradarbiauti visiems projekto dalyviams. Kad būtų galima įvertinti projekto eigą ir pokyčius, „YIT Lietuva“ specialistai naudojo automatinį senesnių ir naujesnių versijų palyginimą, o prieiga prie aplankų su redagavimo ir skaitymo teisėmis buvo nustatoma kiekvienai vartotojų grupei individuliai.

Darbų kiekių skaičiavimui buvo pasitelkti 3D elementai – juos grupuojant, filtruojant ir klasifikuojant. Įmonės specialistai, ieškodami pačių efektyviausių sprendimų, neapsiribojo 3D modeliu: siekiant darbų kiekį susieti su kalendoriniu laiko grafiku, buvo sukurtas 4D modelis, o darbų sąnaudas ir pajamas su laiko grafiku susiejo 5D modelis.

Sukūrė pridėtinę vertę investuotojui

Pažangiausių technologijų naudojimas leido pastatyti modernų verslo centrą „Žalgirio 112“, kuris vertinamas dėl aukštos kokybės, geros lokacijos sostinės centre bei puikiai išplėtotos susisiekimo ir paslaugų infrastruktūros. Jau 2021 m. pabaigoje „YIT Lietuva“ pardavė šį verslo centrą investuotojui „East Capital Real Estate AS“. Kaip skelbė investicijų kompanija, šis verslo centras puikiai papildė jos augantį turto portfelį. Ypač vertinama tai, kad pastatas yra arti centrinio Vilniaus verslo kvartalo ir turi puikų susisiekimą su juo. Pirkėjai išskiria itin kokybišką darbą, atsakingą statybą. Tai atitinka aukštus tvarumo standartus, kurie investuotojui, įsigijusiam „Žalgirio 112“, leidžia pasiūlyti konkurencingas nuomos sąlygas verslo centro nuomininkams.

„Matau Vilnių“ – geriausias gyvenamosios paskirties BIM projektas

Antrasis „YIT Lietuva“ objektas, pelnęs apdovanojimą konkurse „Lietuvos BIM projektai 2023“, – gyvenamieji namai „Matau Vilnių“. Tai pačiame sostinės centre, kultūros paveldo objektų apsaugos zonoje įgyvendinamas projektas. „YIT Lietuva“ vadovo Kęstučio Vanago žodžiais, „Matau Vilnių“ projektas atspindi pastangas gyvenamuosius kvartalus plėtoti, prisitaikant prie vietos urbanistinio, architektūrinio, istorinio ir kultūrinio konteksto. Šis projektas, įgyvendintas pasitelkiant skaitmeninės statybos metodologiją, atitinka bendrovės diegiamą 15 minučių miesto koncepciją.

Projektas įgyvendinamas 4-iais etapais, šiuo metu baigiamas paskutinis.

Sklypas, kuriame pagal „Vilniaus architektūros studijos“ idėją įgyvendinamas projektas „Matau Vilnių“, yra šlaite: tarp žemiausio ir aukščiausio taškų – 24 m skirtumas.

YIT LIETUVA

Projekto „Matau Vilnių“ A+ energinio naudingumo klasės namuose įrengti 42–88 kv. m ploto butai, kuriuose įdiegti modernūs inžineriniai sprendimai: efektyvus grindinis šildymas, pažangi rekuperacijos sistema.

Naudojo vieningą duomenų aplinką

Kokybiškam BIM projekto procesui „YIT Lietuva“ naudojo bendrą duomenų aplinką (CDE): projekto informacijos kaupimas, užduočių valdymas ir komunikacija vienoje aplinkoje padėjo išvengti rizikos, kad dalis informacijos gali būti neperduota. Vieno informacijos šaltinio naudojimas lėmė ir efektyvų bendradarbiavimą tarp projekto dalyvių, padėjo sumažinti klaidų, išvengti informacijos dubliavimosi. CDE, nebūdamas projekto valdymo įrankiu, kartu su kitais įrankiais tapo gera priemone projektui valdyti.

Įgyvendinant projektą, buvo sukurti architektūrinės, konstrukcinės, ŠVOK, vandentiekio ir nuotekų bei lietaus nuotekų dalių skaitmeniniai modeliai, kurie, be kita ko, buvo ir kokybės patikros įrankis. Vertinant CO2 pėdsaką, OneClick LCA aplinkoje buvo sukurtas skaičiuojamasis modelis, kuris ne tik pasitarnavo surenkant pradinius duomenis, parenkant konstrukcijas, gaminius ir medžiagas, bet ir sudarė sąlygas juos modifikuoti.

Kaip ir verslo centro atveju, buvo sukurti keli modeliai: 3D, 4D ir 5D.

Apdovanojimą pelnė ir konkurse „Už darnią plėtrą“

Įmonės baigiamas įgyvendinti „Matau Vilnių“ projektas geriausiu gyvenamųjų pastatų BIM projektu buvo pripažintas ne tik konkurse „Lietuvos BIM projektai 2023“. Baigiantis 2022-iesiems, vyko konkurso „Už darnią plėtrą“ ceremonija, kurioje pagerbiami geriausių projektų vystytojai, architektai, projektuotojai, statytojai, medžiagų tiekėjai, paskelbti ir apdovanoti geriausi metų nekilnojamojo turto projektai šalyje. Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos ir Darnios plėtros akademijos organizuotuose geriausių NT projektų rinkimuose didelio dėmesio sulaukė išskirtinis „YIT Lietuva“ projektas „Matau Vilnių“. Jis pripažintas geriausiu projektu gyvenamosios paskirties kategorijoje.

Ankstesniuose „Lietuvos BIM projektai“ konkursuose geriausiais savo kategorijose taip pat pripažinti projektai: daugiabučiai namai „Raitininkų sodas“ ir „Naujasis Skansenas“ (I etapas) Vilniuje, „Piliamiestis“ – Kaune, verslo centras SQVERAS Kaune, verslo centras „3BURĖ“ Vilniuje ir kiti. 

„YIT Lietuva“ nuotr. 

Statybunaujienos.ltMetų nominacijos

nuotrauka
2024-02-22 09:17
Devintus metus „Skaitmeninė statyba“ drauge su Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) organizuoja unikalų konkursą „Lietuvos BIM projektai“. Konkursu siekiama išrinkti geriausią šalies įmonių praktiką skaitmeninės statybos srityje – taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir me...
nuotrauka
2024-01-26 07:59
Jau daugiau nei 20 metų sostinės gimtadienį vainikuoja Vilniaus garsinančių lyderių apdovanojimai. Už idėjas ir darbus Vilniui, miesto puoselėjimą ir garsinimą kasmet Šv. Kristoforo statulėlėmis apdovanojami iškiliausi vilniečiai. Reikšmingiausi miesto apdovanojimai įteikt dešimt laureatų.
nuotrauka
2024-01-19 14:46
Baltijos-Amerikos laisvės fondas (BAFF) ir JAV ambasada Lietuvoje kartu su Inovacijų agentūra kviečia teikti paraiškas Lietuvos-Amerikos inovacijų apdovanojimui laimėti. Pretenduoti gali Lietuvos verslai, aukštojo mokslo įstaigos ir kitos organizacijos ar fiziniai asmenys, kurie bendradarbiaudami su...
nuotrauka
2024-01-19 07:58
Vienas ambicingiausių 2023 m. projektų – daugiau nei 500 bunų, įrengtų Nemuno vagoje. Pagrindinė bunų įrengimo Nemuno atkarpoje paskirtis – išlaikyti gilią ir laivybai tinkamą upės vagą. Specialiai šiam svarbiam Vidaus vandens kelių direkcijos vykdytam projektui įmonių grupė „Milsa“ sukūrė naują gam...
nuotrauka
2023-12-15 09:03
Kasmet pasitikdama didžiąsias metų šventes Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) sukviečia verslo bendruomenę, visuomenės, politikos ir mokslo lyderius į kalėdinį LPK vakarą. Gruodžio 13 d. iškilmingoje „Pirklių klube“ vykusioje apdovanojimų ceremonijoje skambėjo ne tik padėkos ir sveikinimai ar...
nuotrauka
2023-12-13 17:48
Gruodžio 13 d., Vilniuje 27-ąjį kartą įteikti Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) rengiamo kasmetinio konkurso „Lietuvos metų gaminys“ apdovanojimai. Šiais metais konkurse dalyvavo 50 lietuvišką produkciją gaminančių įmonių. Aukščiausio įvertinimo aštuoniose vertinimo kategorijose siekė 81 ga...
nuotrauka
2023-12-07 15:43
Trečiadienį Vilniuje iškilmingoje konkurso „Už darnią plėtrą“ ceremonijoje paskelbti ir apdovanoti geriausi 2023 metų NT projektai Lietuvoje. Geriausiųjų NT projektų rinkimus Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA) ir Darnios plėtros akademija organizuoja jau 16 metus.
nuotrauka
2023-12-07 14:24
Tarptautinės Amerikos mokyklos Vilniuje pastatas pripažintas geriausiu 2022 metais šalyje pastatytu visuomeniniu objektu. Apie tai gruodžio 6 d. paskelbė Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija su Darnios plėtros akademija ir Tarptautinei Amerikos mokyklai Vilniuje (AISV) įteikė pagrindinį m...
nuotrauka
2023-12-04 16:23
Aplinkos ministerija pirmadienį įteikė apdovanojimus žaliausioms Lietuvos savivaldybėms. Jomis tapo Utenos rajono, Vilniaus ir Klaipėdos miestų savivaldybės. Visos trys tapo jau antrą kartą sudaryto Lietuvos savivaldybių aplinkosaugos reitingo lyderėmis.
nuotrauka
2023-11-28 10:10
Šiandien vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius įteikė apdovanojimus savivaldybių administracijų atstovams už sėkmingiausiai įgyvendintus VRM administruojamus 2014-2020 metų laikotarpiu ir Europos Sąjungos lėšomis finansuotus infrastruktūros projektus regionuose.
nuotrauka
2023-10-18 11:16
Jeigu jūs rūpinatės savo įmonės darbuotojų saugumu ir gerove, emocine būsena ir palankia atmosfera kolektyve, skatinate įvairovę, tausojate aplinką ar stiprinate bendruomenes – jūsų įmonę kviečiame dalyvauti Nacionalinių atsakingo verslo apdovanojimų 2023 konkurse ir iki lapkričio 21 d. teikti parai...
nuotrauka
2023-10-16 11:21
Ilgalaikė Lietuvos medinės statybos patirtis ir tradicija sėkmingai pasireiškia ir šiuolaikinėje architektūroje. Vienas tokių pavyzdžių – architektūros estetikos studijos „Arches“ projektuotas gyvenamasis namas vienai šeimai – „Kedro namai“. Slovėnijoje rengiamame BIG SEE Wood Design Award’23 šis pr...
nuotrauka
2023-10-16 09:47
ARCHzona parodos metu paskelbtas trumpasis sąrašas architektų, patekusių į prestižinį geriausios Europos apdovanojimų EUmies Awards sąrašas.
nuotrauka
2023-10-06 05:55
Europos Komisijos įsteigtų Žaliosios sostinės apdovanojimų finale Vilnius tituluotas žaliąja Europos sostine 2025. Konkurso finale Taline Vilnius nugalėjo du finalininkus – Portugalijos Gimarainsą bei Austrijos Gracą.
nuotrauka
2023-09-22 07:39
Įveikęs pirmąjį rimtą karjeros iššūkį, konstruktorius Andrius Gudelis jautėsi geriausiu. Po 10 metų geriausiu jį pripažino ir statybos inžinierių bendruomenė: Lietuvos statybos inžinierių sąjungos (LSIS) apdovanojimuose Andrius Gudelis šiemet buvo išrinktas Metų statybos inžinieriumi-projektuotoju.
nuotrauka
2023-09-15 07:19
Karolis Kauklys yra UAB LAYHER BALTIC Finansų skyriaus vadovas (CFO). Prieš šešerius metus atėjęs į įmonę, jis įnešė naujovių, kurios buvo svarbios ne tik vokiško kapitalo įmonei, bet lemtingai pakeitė ir kelių LAYHER BALTIC klientų įmones.
nuotrauka
2023-09-11 07:08
Statybininkų dienos proga, kuri šiemet buvo švenčiama Druskininkuose, tradiciškai įteikti apdovanojimai geriausiems sektoriaus darbuotojams. Taip pat šiemet Lietuvos statybininkų asociacija švenčia 30-metį. Ta proga įteikti specialūs proginiai ženklai.
nuotrauka
2023-09-09 07:45
Lietuvos statybininkų asociacijos 30-mečio proga išleistas specialus proginis ženklas. Išskirtinei progai sukurta ribota – 50 – ženklų serija. Vakar, Statybininkų dienos šventės metu, buvo įteikti pirmieji ženklai.
nuotrauka
2023-07-21 06:40
Lietuvos architektų „Trimonis architects“ suprojektuotas daugiafunkcis kompleksas „U40“, įsikūręs Užupio g. 40, atrinktas į vieno iš prestižiškiausių ir didžiausių pasaulio architektūros ir dizaino festivalių „World Architecture Festival“ (WAF) finalą.
nuotrauka
2023-07-17 07:58
Prikeliant naujam gyvenimui kultūros paveldo objektus, teisingiausia yra rasti būdą, kaip istorinę architektūrą tinkamai įveiklinti: tik įžvalgūs ir teisingi sprendimai lems, ar objektas bus išsaugotas ateities kartoms. Kad ir kokių iššūkių pasitaikytų šiame kelyje, UAB ARCHINOVA vadovo Aleksandro G...

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos