2023 birželio 2 d. penktadienis, 6:05
Reklama  |  facebook

YIT LIETUVA BIM projektai – vėl tarp geriausiųjų Lietuvoje

2023-05-22 07:25
Konkurso „Lietuvos BIM projektai 2023“ nugalėtojais tapo 2 darnios miestų plėtros įmonės „YIT Lietuva“ Vilniuje įgyvendinti projektai. Verslo centras „Žalgirio 112“ pelnė geriausio visuomeninių pastatų BIM projekto vardą, o „Matau Vilnių“ tapo geriausiu gyvenamųjų pastatų BIM projektu.
nuotrauka
„YIT Lietuva“ nuotr.


Minimos įmonės
YIT Lietuva, UAB
Vilniaus architektūros studija, UAB

YIT LIETUVANaujam gyvenimui prikeltose Šnipiškėse „YIT Lietuva“ pagal „Vilniaus architektūros studijos“ architektų idėją įgyvendino verslo centro „Žalgirio 112“ projektą. Per 5 aukštus į viršų ir 2 aukštus į žemę besitęsiantis A+ energinio naudingumo pastatas, kurio nuomojamas plotas siekia 7,6 tūkst. kv. m, buvo įgyvendinamas 2020 m. vasarį–2021 m. gruodį. Šis verslo centras yra Šnipiškėse įgyvendinamo urbanistinio projekto „Naujasis Skansenas“ dalis: 3,41 ha teritorijoje plėtojamas daugiafunkcis kvartalas su 2 verslo centrais su komercinėmis patalpomis ir gyvenamaisiais daugiabučiais namais. Visą projektą numatyta užbaigti iki 2025-ųjų pabaigos.

A+ energinės klasės pastate integruoti įvairūs aplinką tausojantys ir energiją taupantys inžineriniai sprendimai, patalpos atitinka aukštus akustinio komforto parametrus. Po pastatais įrengtos automobilių stovėjimo aikštelės, elektromobilių įkrovimo stotelės ir stovėjimo vietos dviračiams.

Modeliavimas atliktas suskirstant pastatą į zonas pagal jų naudojimo paskirtį

Verslo centras statytas laikantis BREEAM tvarių pastatų sertifikato reikalavimų, užtikrinančių aplinkos ir energijos tausojimą bei aukštą komforto lygį pastate dirbantiems žmonėms. Tam buvo atliktas dinaminis energinis modeliavimas, šilumos komforto sąlygų vertinimas, gyvavimo ciklo sprendinių vertinimas. BIM modelis, taikytas pastato geometrijai patikrinti ir suvesti į energinio modeliavimo programą, pastato probleminėms vietoms indentifikuoti ir šiluminių tiltelių skaičiavimo schemoms parengti, naudotas kartu su dwg.

YIT LIETUVA

Atliekant dinaminį energinį modeliavimą, buvo atsižvelgta į vidaus mikroklimato reikalavimus – taikyti skirtingi modeliavimo scenarijai, įvertinti aplinkiniai šešėliuojantys pastatai, pastato orientacija. Modeliavimas atliktas suskirsčius pastatą į zonas pagal jų naudojimo paskirtį ir pritaikant atitinkamus parametrus. Tokiu būdu buvo atliktas pastato energinio naudingumo sertifikavimas.

Pastato gyvavimo ciklo analizei (LCA), kurioje įvertintas atskirų gyvavimo ciklo stadijų poveikis aplinkai, buvo pasitelkta inventorinė analizė, kuri atlikta pasinaudojant dinaminiu modeliu, sudarytu IES VE programa. Surinkta informacija apdorota ir įvertinta, atsižvelgiant į panaudotų medžiagų poveikį aplinkai pagal „BRE Global“ patvirtintos gaminių ir sistemų duomenų bazės rodiklius.

KĘSTUTIS VANAGAS

Nuotraukoje – 
„YIT Lietuva“ vadovas
Kęstutis Vanagas

3D modelio elementus panaudojo sąnaudų, pajamų ir grafiko sąsajoms

BIM teikia galimybę efektyviai bendradarbiauti visiems projekto dalyviams. Kad būtų galima įvertinti projekto eigą ir pokyčius, „YIT Lietuva“ specialistai naudojo automatinį senesnių ir naujesnių versijų palyginimą, o prieiga prie aplankų su redagavimo ir skaitymo teisėmis buvo nustatoma kiekvienai vartotojų grupei individuliai.

Darbų kiekių skaičiavimui buvo pasitelkti 3D elementai – juos grupuojant, filtruojant ir klasifikuojant. Įmonės specialistai, ieškodami pačių efektyviausių sprendimų, neapsiribojo 3D modeliu: siekiant darbų kiekį susieti su kalendoriniu laiko grafiku, buvo sukurtas 4D modelis, o darbų sąnaudas ir pajamas su laiko grafiku susiejo 5D modelis.

Sukūrė pridėtinę vertę investuotojui

Pažangiausių technologijų naudojimas leido pastatyti modernų verslo centrą „Žalgirio 112“, kuris vertinamas dėl aukštos kokybės, geros lokacijos sostinės centre bei puikiai išplėtotos susisiekimo ir paslaugų infrastruktūros. Jau 2021 m. pabaigoje „YIT Lietuva“ pardavė šį verslo centrą investuotojui „East Capital Real Estate AS“. Kaip skelbė investicijų kompanija, šis verslo centras puikiai papildė jos augantį turto portfelį. Ypač vertinama tai, kad pastatas yra arti centrinio Vilniaus verslo kvartalo ir turi puikų susisiekimą su juo. Pirkėjai išskiria itin kokybišką darbą, atsakingą statybą. Tai atitinka aukštus tvarumo standartus, kurie investuotojui, įsigijusiam „Žalgirio 112“, leidžia pasiūlyti konkurencingas nuomos sąlygas verslo centro nuomininkams.

„Matau Vilnių“ – geriausias gyvenamosios paskirties BIM projektas

Antrasis „YIT Lietuva“ objektas, pelnęs apdovanojimą konkurse „Lietuvos BIM projektai 2023“, – gyvenamieji namai „Matau Vilnių“. Tai pačiame sostinės centre, kultūros paveldo objektų apsaugos zonoje įgyvendinamas projektas. „YIT Lietuva“ vadovo Kęstučio Vanago žodžiais, „Matau Vilnių“ projektas atspindi pastangas gyvenamuosius kvartalus plėtoti, prisitaikant prie vietos urbanistinio, architektūrinio, istorinio ir kultūrinio konteksto. Šis projektas, įgyvendintas pasitelkiant skaitmeninės statybos metodologiją, atitinka bendrovės diegiamą 15 minučių miesto koncepciją.

Projektas įgyvendinamas 4-iais etapais, šiuo metu baigiamas paskutinis.

Sklypas, kuriame pagal „Vilniaus architektūros studijos“ idėją įgyvendinamas projektas „Matau Vilnių“, yra šlaite: tarp žemiausio ir aukščiausio taškų – 24 m skirtumas.

YIT LIETUVA

Projekto „Matau Vilnių“ A+ energinio naudingumo klasės namuose įrengti 42–88 kv. m ploto butai, kuriuose įdiegti modernūs inžineriniai sprendimai: efektyvus grindinis šildymas, pažangi rekuperacijos sistema.

Naudojo vieningą duomenų aplinką

Kokybiškam BIM projekto procesui „YIT Lietuva“ naudojo bendrą duomenų aplinką (CDE): projekto informacijos kaupimas, užduočių valdymas ir komunikacija vienoje aplinkoje padėjo išvengti rizikos, kad dalis informacijos gali būti neperduota. Vieno informacijos šaltinio naudojimas lėmė ir efektyvų bendradarbiavimą tarp projekto dalyvių, padėjo sumažinti klaidų, išvengti informacijos dubliavimosi. CDE, nebūdamas projekto valdymo įrankiu, kartu su kitais įrankiais tapo gera priemone projektui valdyti.

Įgyvendinant projektą, buvo sukurti architektūrinės, konstrukcinės, ŠVOK, vandentiekio ir nuotekų bei lietaus nuotekų dalių skaitmeniniai modeliai, kurie, be kita ko, buvo ir kokybės patikros įrankis. Vertinant CO2 pėdsaką, OneClick LCA aplinkoje buvo sukurtas skaičiuojamasis modelis, kuris ne tik pasitarnavo surenkant pradinius duomenis, parenkant konstrukcijas, gaminius ir medžiagas, bet ir sudarė sąlygas juos modifikuoti.

Kaip ir verslo centro atveju, buvo sukurti keli modeliai: 3D, 4D ir 5D.

Apdovanojimą pelnė ir konkurse „Už darnią plėtrą“

Įmonės baigiamas įgyvendinti „Matau Vilnių“ projektas geriausiu gyvenamųjų pastatų BIM projektu buvo pripažintas ne tik konkurse „Lietuvos BIM projektai 2023“. Baigiantis 2022-iesiems, vyko konkurso „Už darnią plėtrą“ ceremonija, kurioje pagerbiami geriausių projektų vystytojai, architektai, projektuotojai, statytojai, medžiagų tiekėjai, paskelbti ir apdovanoti geriausi metų nekilnojamojo turto projektai šalyje. Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos ir Darnios plėtros akademijos organizuotuose geriausių NT projektų rinkimuose didelio dėmesio sulaukė išskirtinis „YIT Lietuva“ projektas „Matau Vilnių“. Jis pripažintas geriausiu projektu gyvenamosios paskirties kategorijoje.

Ankstesniuose „Lietuvos BIM projektai“ konkursuose geriausiais savo kategorijose taip pat pripažinti projektai: daugiabučiai namai „Raitininkų sodas“ ir „Naujasis Skansenas“ (I etapas) Vilniuje, „Piliamiestis“ – Kaune, verslo centras SQVERAS Kaune, verslo centras „3BURĖ“ Vilniuje ir kiti. 

„YIT Lietuva“ nuotr. 

Statybunaujienos.ltMetų nominacijos

nuotrauka
2023-05-30 13:31
Didžiausiai Baltijos šalyse tarptautinei statybų verslo parodai „Resta“ suteiktas Pasaulinės parodų industrijos asociacijos UFI sertifikatas. Lietuvos parodų ir kongresų centro LITEXPO teigimu, ši paroda yra vienintelė Baltijos šalyse, pelniusi tokį įvertinimą.
nuotrauka
2023-05-25 17:52
Aplinkos ministerijos organizuotame renginyje „Žaliųjų viešųjų pirkimų lyderių apdovanojimai“ įteiktos padėkos žaliausiai 2022-aisiais pirkusioms valstybės įstaigoms ir įmonėms bei daugiausiai žaliųjų pirkimų laimėjusiems verslo subjektams.
nuotrauka
2023-05-22 16:47
Netrukus bus paskelbti pirmųjų Nacionalinių architektūros apdovanojimų (NAA) devynių kategorijų trumpieji nominantų sąrašai. Šiuo metu komisijos nariai vertina pateiktas 127 paraiškas, kurių mažiausiai sulaukta kategorijoje „Tvarios inovacijos architektūroje“.
nuotrauka
2023-04-19 11:43
Pirmieji Nacionaliniai architektūros apdovanojimai (NAA) oficialiai baigė paraiškų registraciją. Per kiek daugiau nei du mėnesius apdovanojimų organizatoriai sulaukė 127 paraiškų, iš kurių dabar komisija išrinks trumpąjį nominantų sąrašą, o liepos 1 d. –apdovanojimų vakarą – paskelbs nugalėtojus.
nuotrauka
2023-03-30 13:27
Išrinkta pirmųjų Nacionalinių architektūros apdovanojimų (NAA), kurie įvyks liepos 1-ąją, prizo idėja. Iš 11 vizualaus ir tarpdisciplininio meno bei dizaino kūrėjų, komisijos nuomone, geriausiai konkurso kriterijus atspindėjo šiuolaikinio meno kūrėjos, architektės ir dizainerės Aistės Ambrazevičiūtė...
nuotrauka
2023-03-29 12:04
SPA VILNIUS Druskininkai buvo įteiktas prestižinis „Žaliojo rakto“ sertifikatas už įsipareigojimą užtikrinti aplinkosauginę atsakomybę ir tvarią veiklą turizmo sektoriuje.
nuotrauka
2023-03-29 08:35
Paraiškas Nacionaliniams architektūros apdovanojimams (NAA), kurie įvyks liepos 1-ąją, bus galima teikti dar dvi savaites, iki balandžio 14 d. Architektai ir urbanistai gali pretenduoti į 9 apdovanojimų kategorijas ir didįjį prizą, kuriuo bus apdovanotas geriausias kūrinys, išrinktas iš visų kategor...
nuotrauka
2023-03-27 10:50
Jau aštuntus metus iš eilės „Skaitmeninė statyba“ tęsia tradiciją ir rengia kasmetinį konkursą „Lietuvos BIM projektai“, skirtą išrinkti geriausią šalies įmonių praktiką, taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją, o taip pat kviečia ir į viešą konkurso dalyvių pro...
nuotrauka
2023-03-22 05:27
„Geros architektūros apibrėžimas nuolat kinta. Klimato kaitos kontekste gera architektūra yra ta, kuri padeda prisitaikyti prie naujų pokyčių. Karo Ukrainoje kontekste – ta, kuri visų pirma yra saugi. Tačiau šalia kintančių savybių yra ir nekintamų bruožų. Vienas jų – estetika. Gera architektūra vis...
nuotrauka
2023-03-13 16:47
2021 m. pradėtas ir 2022 m. pradžioje įgyvendintas Palangos oro uosto rekonstrukcijos projektas, kurio pagrindinis rangovas buvo Latvijos įmonė „A.C.B.“, pelnė aukščiausią įvertinimą Latvijos statybų apdovanojimuose. Projektas pelnė pirmą vietą konkurse „Latvijas Būvniecības gada balva 2022“ (Latvij...
nuotrauka
2023-03-02 13:32
Architektūroje meninė kokybė būtina. Tačiau kokią – meniškai vertingą ar socialiai atsakingą architektūrą pasirinkti? Kokios vertybės dabar svarbiausios ir kaip architektūrą vertinti stebint ne eksperto akimi? Šiuo metu vyksta Nacionalinių architektūros apdovanojimų paraiškų teikimui, šia proga eksp...
nuotrauka
2023-02-22 04:59
Pernai pirmą kartą „Financial Times“ investicijų ekspertų pastebėtas Panevėžys įvertintas ir šiais metais. Aukštaitijos sostinė „Europos ateities miestai ir regionai 2023“ reitinge net trijuose geriausiųjų dešimtukuose: tiesioginių užsienio investicijų strategiją vertinančioje „fDi strategijos“ kate...
nuotrauka
2023-02-20 12:37
Vyriausybės posėdyje dvylikai kūrėjų už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui paskirtos Vyriausybės kultūros ir meno premijos. Viena iš jų – garsiam architektui, pedagogui prof. Gintarui Čaikauskui.
nuotrauka
2023-02-10 09:47
Jau aštuntus metus iš eilės „Skaitmeninė statyba“ tęsia tradiciją ir rengia kasmetinį konkursą „Lietuvos BIM projektai“, skirtą išrinkti geriausią šalies įmonių praktiką, taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2023-02-09 05:03
Jau galima teikti paraiškas Nacionaliniams architektūros apdovanojimams (NAA), kurie įvyks liepos 1-ąją. Architektai ir urbanistai gali pretenduoti į devynias apdovanojimų kategorijas ir didįjį prizą, kuriuo bus apdovanotas geriausias kūrinys, išrinktas iš visų kategorijų nugalėtojų. NAA organizuoja...
nuotrauka
2023-02-03 07:28
Paskelbti CV-Online TOP Darbdaviai ’22. Į CV-Online TOP Darbdavio vardą pretendavo apie 1800 įmonių, kurios 2022 m. naudojosi www.cvonline.lt paslaugomis bei per metus paskelbė apie 51 000 darbo pasiūlymų.
nuotrauka
2023-01-27 04:56
Tradiciniai, jau 25-ieji, „Šv. Kristoforo" apdovanojimai šiemet tapo Vilniaus 700-ojo jubiliejaus šventės dalimi. Tarp vienuolikos apdovanotųjų – net šeši, nominuoti už pagalbą ir kovojančiai Ukrainai, ir Vilniuje prieglobstį radusiems ukrainiečiams. Reikšmingiausiems miesto apdovanojimams vilniečia...
nuotrauka
2023-01-20 11:18
Darbuotojams palankią aplinką ir emocinę gerovę kuriančios, ryšius su bendruomenėmis stiprinančios, aplinką tausojančios, padedančios darbuotojams derinti darbo ir šeimos įsipareigojimus, žmonėms su negalia draugiškiausios įmonės sausio 19 d. pagerbtos Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūm...
nuotrauka
2023-01-12 07:46
Aukštos įtampos atramų pamatai ir jų elementai – tai įmonės „Gelgaudiškio gelžbetonis“ gaminys, kuris konkurse „Lietuvos metų gaminys 2022“ pelnė aukso medalį.
nuotrauka
2023-01-06 07:54
„CityCharge V2“ elektromobilių įkrovimo stotelė pelnė konkurso „Lietuvos metų gaminys 2022“ aukso medalį. Tai elektromobilių įkrovimo stotelių gamintojo „Elinta Charge“ naujos kartos gaminys, išskirtinis savo dizainu, inžineriniais sprendimais bei išmaniosiomis funkcijomis.

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos