2021 balandžio 10 d. šeštadienis, 18:25
Reklama  |  facebook

Baigta „Neringos“ restorano ir viešbučio rekonstrukcija

2021-01-25 10:07
UAB Merko statyba komanda baigė legendinio „Neringos“ restorano ir viešbučio rekonstrukcijos darbus. Per trejus metus buvo rekonstruotas senasis istorinis restoranas bei viešbutis, pastatyti dar du viešbučio korpusai ir įrengta požeminė automobilių saugojimo aikštelė.
nuotrauka
„Neringos“ pastatų komplekso rekonstrukcija. Evaldo Lasio nuotr.


Minimos įmonės
Merko statyba, UAB
„Tapti šio istorinio „Neringos“ komplekso rekonstrukcijos generaliniu rangovu MERKO buvo ir didžiulis pripažinimas, ir milžiniška atsakomybė. Mes puikiai supratome, koks svarbus Vilniui šis pastatas, tad jautėmės atsakingi ne tik prieš užsakovą, bet ir prieš visus vilniečius. Džiaugiuosi, kad MERKO komanda sėkmingai įveikė visus iššūkius, ir jau netrukus miestiečiai bei miesto svečiai vėl galės lankytis, apsistoti atsinaujinusiame „Neringos“ restorane ir viešbutyje“,– įmonės pranešime cituojamas Saulius Putrimas, UAB Merko statyba generalinis direktorius.

„Neringos“ pastatų
komplekso rekonstrukcija.
Evaldo Lasio nuotr.
 
„Pirminis planas buvo rekonstruoti senąjį viešbutį ir restoraną bei pastatyti viešbučio priestatą. Tačiau atlikus tyrimus paaiškėjo, kad viešbučio pastato konstrukcijų būklė yra avarinė, ir reikia jas ardyti. Ir čia mūsų laukė labai sudėtinga užduotis – išardyti ir iš naujo pastatyti visas konstrukcijas, tačiau išsaugoti fasadinę sieną ir jos centrinę simetrinę kompoziciją. Situaciją dar apsunkino tai, kad ši siena žvelgia į Gedimino prospektą, kuriame nuolat vyksta renginiai, visada daug žmonių”, – cituojamas  Žilvinas Pakutinskas, UAB Merko statyba projekto direktorius.

Tokia situacija ir pastato istorinė vertė nuolat priminė, kad neįmanoma net mažiausia klaida. Taigi buvo suprojektuotos specialios konstrukcijos, kuriomis fasado siena buvo specialiai sutvirtinta, ir tik tada pradėtos ardyti prastos būklės konstrukcijos, vėliau – statyti naujos.

Baigusi šiuos darbus MERKO komanda ėmėsi naujų korpusų statybos darbų. Čia didžiausias iššūkis buvo išsaugoti istorinį „Neringos“ restorano interjerą. Tam buvo įrengta projektinė perdanga virš dalies saugomo „Neringos“ restorano, o virš kitos jo dalies – specifinės monolitinės ir metalinės konstrukcijos, kurios apgaubė didžiosios „Neringos“ restorano salės pastato dalį, ir virš šių patalpų vėliau iškilo vienas viešbučio korpusas su kambariais.

Tačiau, kaip rašoma įmonės pranešime, tai nebuvo paskutiniai darbai, susiję su paveldo išsaugojimu. Kasant žemę buvo atliekami ir archeologiniai tyrinėjimai, kurių metu aptiktos senovinės krosnies liekanos, būdingos XVI-XVII a. I pusei.

„Paveldo išsaugojimas ateities kartoms atperka bet kokius rūpesčius. Žinoma, vėl susidūrėme su naujais iššūkiais, nes krosnies liekanos buvo poliakalės judėjimo kelyje ir taip mažoje statybvietėje, tad pirmiausiai turėjome sugalvoti, kaip reikėtų apsaugoti šį radinį ir baigti įrengti gręžtinius pamatus. Sklandaus visų šalių bendro darbo dėka operatyviai radome naujus projekto sprendinius, kuriuos įgyvendinus krosnies liekanos išsaugotos ir šiandien eksponuojamos“, – pasakojo Ž. Pakutinskas.
Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2021-04-07 12:20
Centrinio Vilniaus verslo kvartalo, įsikūrusio Konstitucijos pr. ir jo prieigose, ribos toliau plečiamos į rytinę prospekto pusę, formuojant urbanistinę kalvą Kalvarijų gatvės link. Šioje prestižinėje verslo zonoje įsikūrusiuose moderniuose verslo centruose vakansija siekia tik 5,1 proc., o senesni ...
nuotrauka
2021-04-02 07:37
Individualaus namo statyba neretai siejama su ilgai trunkančiais procesais, varginančiomis statybininkų, sunkiasvorės technikos ar medžiagų paieškomis. Šie ir kiti papildomi rūpesčiai ne vieną atbaido nuo svajonės pasistatyti trokštamus namus. Vis dėlto statybos gali būti ne tik kokybiškos, bet ir g...
nuotrauka
2021-03-31 14:05
Visorių informacinių technologijų parke pradedamos naujo mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų (MTEPI) centro statybos. Pirmąjį iš trijų numatomų centrų už 8,5 mln. Eur statys „Naresta“.
nuotrauka
2021-03-31 09:12
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Bolds Property Partners“ pradeda 4300 kv. m naujo verslo parko statybas sostinės Ukmergės ir Mykolo Lietuvio gatvių sankryžoje prie sankirtos su Vakariniu aplinkkeliu – Vilniaus miesto savivaldybė projektui suteikė statybos leidimą.
nuotrauka
2021-03-30 11:34
Viena didžiausių JAV medicinos technologijų bendrovė „Dexcom“ išsinuomojo biurą verslo kvartale „Business Stadium“. Sostinėje, Rinktinės gatvėje statomame verslo centre bendrovė nuomosis daugiau nei trečdalį pastato – 6 tūkst. kv. m ploto.
nuotrauka
2021-03-29 11:56
Į naują plėtros etapą įžengusi SBA keičia savo ir grupės įmonių pavadinimus, atnaujina prekės ženklus, misiją bei vizualinį identitetą. Pokyčiais, kurie daromi konsultuojantis su pasaulinių prekių ženklų kūrėjais, toliau stiprinamas grupės vertybinis integralumas, ryškinama kryptis į globalias rinka...
nuotrauka
2021-03-29 11:14
Tarptautinį prekybos centro „Europa“ architektų konkursą, skirtą atrinkti partnerius rekonstrukcijai, laimėjo Suomijos architektūros ir interjero studija „Bolder Development Oy“. Pagrindinė architektų ir interjero dizainerių užduotis – funkcionalus išplanavimas, naujos, kasdieniams poreikiams pritai...
nuotrauka
2021-03-29 08:37
Fondų valdymo įmonės UAB „Eika Asset Management“ (EAM) valdomas nekilnojamojo turto fondas UAB „Eika Real Estate Fund“ (EREF) užbaigė sandorį su „Moller Real Estate Baltic AS“, pagal kurį įsigijo „Audi“ ir „Volkswagen“ atstovybių pastatus Vilniuje.
nuotrauka
2021-03-26 10:32
Kauno IX forto memorialiniame komplekse veikiančiame istorijos muziejuje laukiama reikšmingų pokyčių.
nuotrauka
2021-03-24 16:12
Rinkoje jau yra nemažai efektyvių hidroizoliavimo sprendimų. Todėl pranašumą suteikia nebe vien efektyvi, bet ir paprastai naudojama, greitai veikianti, pageidautina ir taupios išeigos medžiaga. Visos šios savybės būdingos naujos kartos SCHOMBURG GmbH hidroizoliavimo priemonei AQUAFIN-RB400.
nuotrauka
2021-03-24 13:27
Važiuojant pro Elektrėnus jau galima pastebėti, kad pastarosiomis dienomis ėmė trumpėti vienas iš dviejų nebenaudojamų Lietuvos elektrinės kaminų. Šių 250 ir 150 m aukščio kaminų ardymo projektas yra išskirtinis regione, kadangi tokio aukščio konstrukcijų demontavimas nei Lietuvoje, nei Baltijos šal...
nuotrauka
2021-03-23 11:09
VĮ Lietuvos oro uostai ir statybų bendrovė „Mitnija“ sutarė nutraukti rangos sutartį dėl naujo Vilniaus oro uosto keleivių išvykimo terminalo statybos. Toks sprendimas priimtas dėl to, kad pandemijos sukelti finansiniai iššūkiai aviacijos sektoriui apsunkino projekto finansavimo paieškas ir neleido ...
nuotrauka
2021-03-22 16:18
Gavusi lėšų iš struktūrinių fondų, Varėnos rajono savivaldybės administracija ketina įgyvendinti avarinės būklės pastato – Merkinėje (Varėnos rajone) stovinčio vadinamojo Vazos namo – tvarkybos, kapitalinio remonto ir pritaikymo Merkinės krašto muziejaus kultūrinėms veikloms projektą.
nuotrauka
2021-03-18 14:53
Vilniuje, T. Ševčenkos g. 13 įkasta kapsulė, kuri žymi naujojo LR Vadovybės apsaugos tarnybos (VAT) biuro pastato rekonstrukciją. 1972 m. statytas pastatas bus iš esmės atnaujintas, paverčiant jį šiuolaikiniu biuru ir pritaikant prie specifinių VAT darbuotojų poreikių.
nuotrauka
2021-03-18 07:18
Šiuo metu Lietuvoje yra eksploatuojama maždaug 4000 tiltų ir viadukų, kurių bendras ilgis siekia apie 93 km. Didžioji dauguma jų jungia automobilinius kelius ir tik maždaug 14% tiltų yra pastatytų geležinkelio transportui. Gelžbetonio tiltai sudaro maždaug 95% visų Lietuvos tiltų.
nuotrauka
2021-03-17 08:50
Atlikti buvusios Šilinės smuklės, esančios Jurbarko rajone, Skirsnemunės seniūnijoje, stogo dangos tvarkybos (remonto) darbai. Vasario mėnesį Kultūros paveldo departamento (KPD) paskirta Tvarkybos darbų priėmimo komisija priėmė šiuos darbus.
nuotrauka
2021-03-16 13:31
Šventosios jūrų uosto atstatymo darbams uždegta žalia šviesa – kovo 16 d. pasirašyta žvejybos infrastruktūros sukūrimo rangos darbų sutartis.
nuotrauka
2021-03-12 14:20
50-ies metų veiklos jubiliejų švenčiantys Kauno menininkų namai (KMN) gimtadienį pasitiks atsinaujinę. Kovą pradedami pastato fasado tvarkybos darbai, planuojami atlikti per ateinančius 8 mėnesius.
nuotrauka
2021-03-10 15:09
Viena didžiausių kelių tiesimo bendrovių Lietuvoje AB „Panevėžio keliai“ priėmė sprendimą nebetęsti veiklos Švedijos rinkoje ir uždaryti čia veikusią antrinę įmonę „PK Road AB“.
nuotrauka
2021-03-09 10:27
Registrų centro įgyvendinamas naujojo biuro su duomenų centru įrengimo projektas sparčiai juda į priekį – šią savaitę pradėti administracinio pastato, esančio Studentų g., Vilniuje, projektavimo darbai, kuriuos užbaigus bus skelbiamas rangos darbų konkursas. Numatoma, kad administracinis pastatas su...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos