2020 rugsėjo 21 d. pirmadienis, 11:59
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

„Betonika“. Grafinio betono paviršiai keičia požiūrį į gelžbetonio konstrukcijas

2017-01-12 07:50
Rinkoje pasirodė grafinio betono paviršiai, kurie taupo laiką ir spartina statybos procesą, mažina sąnaudas, supaprastina statinio sienų ir tai yra alternatyva brangioms apdailos medžiagoms. Be šių savybių, kurios itin vertinamos užsakovų ir rangovų, grafinio betono paviršiai sudaro galimybių išgauti efektingą paviršių visiškai paprastose surenkamojo gelžbetonio sieninėse konstrukcijose. Naujovę sieninių betono paviršių rinkoje – grafinio betono paviršius, kurie atliepia statytojų lūkesčius, – pirmoji Lietuvoje pagamino surenkamojo gelžbetonio konstrukcijų gamintoja UAB „Betonika“. Sėkmingas bendrovės gaminys buvo įvertintas ir srities ekspertų – „Lietuvos metų gaminio“ konkurse įmonei jis pelnė aukso medalį.
nuotrauka
Naujovę sieninių betono paviršių rinkoje – grafinio betono paviršius, kurie atliepia statytojų lūkesčius, – pirmoji Lietuvoje pagamino surenkamojo gelžbetonio konstrukcijų gamintoja UAB „Betonika“. UAB „Betonika“ nuotr.


Minimos įmonės
Eika, UAB
Betonika, UAB
Bajorų dominija, UAB
DSV Transport, UAB
Consolis, koncernas,

Griauna mitus ir siūlo sprendimus

Įgyvendinti šį projektą bendrovę paskatino rinkos dalyvių poreikiai: auganti apdailos medžiagų paklausa, sudėtingesnės fasadų technologijos. „Nuolat pagal individualius užsakovų poreikius projektuojame ir gaminame įvairius gelžbetonio gaminius, tad jaučiame augančią rinkos paklausą, – sako Vytautas Niedvaras, UAB „Betonika“ generalinis direktorius. – Ilgą laiką buvo gajus stereotipas, kad betono sieniniai paviršiai būdingi tik pilkiems, nuobodiems sovietinės architektūros pastatams. Tad pasiūlėme alternatyvą, kuri ne tik šį mitą sugriauna, bet ir padeda spręsti ir efektyvumo, sąnaudų mažinimo klausimus.“

Grafinio betono paviršių technologijos esmė – speciali cemento rišimosi procesą sulėtinanti medžiaga, kuria padengiama popieriaus pagrindo membrana. Naudojant membraną, betone išgaunami atviro užpildo plotai, sukuriantys grafinio vaizdo efektą.

Grafinio betono paviršiai yra universalūs, jie pritaikomi ir vienasluoksnėms, ir trisluoksnėms sieninėms konstrukcijoms. Pastarosios itin sutrumpina statybos procesus, nes laikantysis, izoliacinis ir apdailos sluoksniai yra iškart gaminami gamykloje ir sumontuojami statybos vietoje.

„Grafinio betono paviršių gamybos technologija yra visiškai pritaikyta naudoti ant išorinio apdailos trisluoksnių sieninių konstrukcijų paviršių. Produktas pagaminamas jau su apdaila, jo nebereikia papildomai tinkuoti, dengti, todėl lieka mažiau statybos darbų – sutaupoma ir laiko, ir pinigų, – apie naujosios technologijos ypatumus pasakoja įmonės vadovas. – Dar vienas pranašumas – surenkamąsias konstrukcijas galima montuoti ir šaltuoju sezonu, nes nebereikia atlikti jokių „šlapių“ apdailos darbų.“

Grafinio betono paviršiai gali puikiai tiek užsienyje, tiek Lietuvoje konkuruoti su kitomis apdailos medžiagomis bei analogiškais betono paviršiais, kuriuos gamina betono konstrukcijų gamintojai Suomijoje, Švedijoje, Danijoje, Norvegijoje, Belgijoje, Prancūzijoje ir kitur.

Gaminant grafinio betono paviršius, naudojamos daugiausia vietinės žaliavos. Esant poreikiui, ateityje įmonė yra pasirengusi naudoti įvairius užpildus bei pigmentus. 

Betonika aukso medalisApdailai naudojamas įprastas betono mišinys

Sėkmingas bendrovės gaminys buvo įvertintas srities ekspertų – „Lietuvos metų gaminio“ konkurse įmonei „Betonika“ jis pelnė aukso medalį. UAB „Betonika“ nuotr. 

Statyboje ypač svarbu tai, kad ši apdaila sumažina ne tik „šlapių“, bet ir kitokių apdailos procesų poreikį, pavyzdžiui, padengimo sintetinėmis dangomis, tinkavimo, šilumą izoliuojančio sluoksnio tvirtinimo, reikalingų apdailai detalių tvirtinimo, dažymo, keraminių apdailos dangų (klinkerio, keramikos plytelių klijavimo) ir panašiai.

Apdaila tiesiog padengia visą fasadinę sieninio elemento pusę, esančią išoriniame sluoksnyje.

Betonas laikomas viena iš tvariausių medžiagų, nes yra ilgaamžis, neturi neigiamos įtakos aplinkai, pasižymi aukštomis priešgaisrinėmis savybėmis, gerai izoliuoja garsą.

Paviršiaus įgilinimai tose vietose, kur atidengiamas užpildas, siekia nuo 1 iki 3 mm, tad sieninės konstrukcijos atsparumui, laikančiajai galiai, garso bei ugnies izoliacijai nedaro jokio neigiamo poveikio.

Grafinio betono paviršiai nepadidina ir sienos storio, taigi sutaupomas užstatymo plotas.

„Grafinio betono paviršiai po truputį tampa alternatyva betono apdailos tekstūrinėms matricoms, kurių medžiaga yra brangi, sunkiai utilizuojama, o jos sukuriamas faktūrinis paviršius – ženkliai gilesnis. Tokiu būdu apdailinant sieninius paviršius sutaupoma kitų medžiagų: nebereikia tinkuoti, tvirtinti šilumos izoliacijos, dengti sintetinėmis medžiagomis, dažyti, klijuoti keraminių plytelių, klinkerio ar atlikti kitų apdailos darbų. Kokybiniai gaminio parametrai, naudojant šią apdailą, išlieka visiškai nepakitę“, – vardina UAB „Betonika“ vadovas Vytautas Niedvaras.

Paprasčiau, bet įspūdingai

Dar viena statytojams gerai žinoma opi problema – augantys energinio pastatų efektyvumo reikalavimai. Nuo 2016 m. lapkričio 1 d. įsigaliojus reikalavimams projektuoti ir statyti ne žemesnės kaip A energinės klasės pastatus, pastatų konstrukcijoms keliami papildomi reikalavimai, didėja sienų izoliacinio sluoksnio storis, pastato formas stengiamasi supaprastinti, todėl fasadai, jei architektas siekia išvengti „namo-dėžutės“ įspūdžio, tampa ypač aktualūs.

Grafinio betono paviršiaiGrafinio betono paviršiai gali būti puiki išeitis, įgyvendinant naujus energinio efektyvumo reikalavimus ir supaprastinant, o ne suprastinant sienų apdailą.

Naujoji technologija jau buvo panaudota surenkamojoje sieninėje konstrukcijoje, įrengiant autobusų stotelės paviljoną Kupiškio rajone, Naivių gyvenvietėje. 2015 m. pabaigoje imtasi ir didesnio projekto – grafinio betono paviršių sieninės trisluoksnės konstrukcijos buvo pagamintos naujam alaus daryklos „Volfas Engelman“ priestatui Kaune.

Apie įmonę

UAB „Betonika“ pagrindinė veikla yra surenkamojo gelžbetonio konstrukcijų gamyba. Pagal individualius užsakovo poreikius projektuojami ir gaminami gelžbetonio gaminiai: perdangos plokštės, TT ir STT tipo plokštės, vienasluoksnės ir trisluoksnės sienos, kolonos, sijos, rygeliai, laiptų maršai ir aikštelės.

UAB „Betonika“ teikia kompleksinius pastato konstrukcinius sprendimus įvairiems projektams: 

 • gyvenamajai statybai,
 • biurams,
 • prekybiniams pastatams,
 • pramoniniams pastatams,
 • logistikos centrams,
 • laisvalaikio bei pramogų objektams,
 • stadionams, automobilių stovėjimo aikštelėms.

UAB „Betonika“ priklauso tarptautiniam koncernui „Consolis“, surenkamo gelžbetonio konstrukcijų lyderiui Europoje. Koncerno veikla orientuota į optimaliausių surenkamojo gelžbetonio sprendimų sukūrimą. Koncerno tyrimų ir technologijų centras plėtoja ir išbando inovatyvias technologijas, kuriančias švarią, energiškai efektyvią bei patvarią statinių aplinką.

UAB „Betonika“ veiklos koncepcija – užsakovui teikti visą paslaugų kompleksą:

 • poreikius atitinkančios koncepcijos sukūrimas;
 • pasirinkto sprendimo projektavimas – techninio ir darbo projekto paruošimas, klojinių ir armavimo brėžinių pateikimas;
 • aukštos kokybės gaminių gamyba;
 • gaminių pristatymas į statybos aikštelę;
 • montavimo darbai (samdomi subrangovai); kvalifikuota techninė priežiūra ir konsultacijos.

UAB „Betonika“ įgyvendinti projektai:

 •  „Eikos“ daugiabučių gyvenamųjų namų kvartalas Pilaitėje (Vilnius),
 • „Bajorų dominija“ – gyvenamųjų daugiabučių namų kvartalas (Vilnius),
 • KTU Mokslo ir technologijų centras Santakos slėnis (Kaunas),
 • „DSV Transport“ logistikos terminalas (Vilnius),
 • „Antakalnio parkas“ – daugiabučių gyvenamųjų namų kompleksas (Vilnius) bei daugelis kitų pastatų Lietuvoje, Baltarusijoje, Kaliningrado srityje.
Reklama
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Metų nominacijos

nuotrauka
2020-09-21 09:24
Vilniaus „Grinda“ užbaigė sostinės judrios T. Narbuto gatvės lietaus nuotekų kolektoriaus rekonstrukciją. Įgyvendinant šį projektą, pirmą kartą Lietuvoje panaudoti inovatyvūs sprendimai aukštai iškėlė panašių inžinerinių projektų vadybos kartelę.
nuotrauka
2020-09-16 07:30
Jevgenij Kleinov yra įmonės „Naresta“ projektų vadovas, statybos inžinierius. Tačiau 36-erių vyras sako, kad sėkmingas projektų vadovo darbas yra susijęs ne tik su kompetencijomis, bet ir su gebėjimu bendrauti su užsakovais, partneriais. „Diplomatija, derybiniai įgūdžiai mano darbe labai svarbūs, ne...
nuotrauka
2020-09-14 07:51
Lietuviška konstrukcijų projektavimo bendrovė „INHUS Engineering“, priklausanti „INHUS“ įmonių grupei bei eksportuojanti inžinerines paslaugas į įvairias šalis, naujausia plėtros kryptimi pasirinko egzotišką ir kultūros požiūriu visai kitokią Pietų Korėjos rinką.
nuotrauka
2020-09-12 08:28,      papildyta 2020-09-17 18:20, Fotogalerijoje 68 nuotraukos
Rugsėjo 11 d. Valdovų rūmuose įvyko didžiausias renginys Lietuvos statybininkų bendruomenei – „Statybininkų diena 2020”. Iškilmingame renginyje apdovanoti ir pagerbti geriausi šalies statybų sektoriaus darbuotojai.
nuotrauka
2020-08-25 09:46
Šalia Kauno senamiesčio, priešais „Žalgirio“ areną besiformuojančiame verslo kvartale, gegužę iškilo naujas šiuolaikiškas verslo centras SQVERAS. Beveik 11 tūkst. kv. m bendro ploto, A+ energinio naudingumo klasės verslo centras išsiskiria naujausiais technologiniais sprendimais ir inžinerinėmis sis...
nuotrauka
2020-07-03 11:54
Dešimtajame Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) suvažiavime birželio 30 d. įmonių atstovams buvo įteikti „Lietuvos metų eksportuotojo“ ir Vytauto Andriaus Graičiūno nominacijos apdovanojimai.
nuotrauka
2020-07-01 13:47
Visus 2019-2020 mokslo metus vykęs projektas „Design. Engineer. Construct! Lithuania“ bei netikėtas karantinas įrodė, kad daugiau nei 50 moksleivių ir 13 mokytojų iš KTU Inžinerijos licėjaus, Panevėžio J. Balčikonio ir Vilniaus Žemynos gimnazijų geba rasti išeitį bei kūrybiškai dirbti net ir sudėtin...
nuotrauka
2020-07-01 09:26
Antradienį apdovanoti geriausi 2019 m. Lietuvos skaitmeninės statybos projektai. VšĮ „Skaitmeninė statyba“ ir Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) rengiamame konkurse „Lietuvos BIM projektai” 8-iose kategorijose apdovanojimus pasidalijo tiek viešojo, tiek privataus sektorių statybos projektai, įg...
nuotrauka
2020-06-02 09:19
Šių metų pradžioje pristačiusi visiems atvirą trimatį Vilniaus žemėlapį, miesto savivaldybė sėkmingai naudojasi juo ir pati – tiek planuodama pokyčius, tiek tikrindama projektų kokybę.
nuotrauka
2020-03-09 09:56
Yvonne Farrell ir Shelley McNamara, airių architektės ir „Grafton Architects“ bendrasavininkės, tapo 47-ąja ir 48-ąja Pritzkerio architektūros premijos laureatėmis. Pritzkerio premija – garbingiausias architektūros srities apdovanojimas, prilyginamas Nobelio premijai.
nuotrauka
2020-03-04 12:25
„Reikia atkakliai siekti tikslo, ieškoti būdų įgyvendinti idėją, kuria tiki ir nebijoti“, – sėkmingo verslo paslaptimis dalijasi teisės, buhalterijos, verslo, mokesčių konsultacijų paslaugų įmonės „Justicija“ vadovas Vaidas Šalaševičius. Be darbo savo įmonėje jis įsteigė ne vieną verslininkus vienij...
nuotrauka
2020-03-02 17:18
Europos Komisija įvertino Kauno pastangas darnaus judumo srityje. Kasmetiniuose Europos mobilumo savaitės (angl. European mobility week) apdovanojimuose tarp 36 nominantų iš viso Senojo žemyno Kauno miestas pateko į geriausiųjų trejetuką darnaus judumo planavimo kategorijoje. Dėl tarptautinio įverti...
nuotrauka
2020-02-18 14:16
Iki balandžio 1 d. Lietuvos architektų sąjungoje eksponuojami geriausi 2019 m. Baltijos šalių architektūros mokyklų absolventų – bakalaurų ir magistrų – baigiamieji darbai.
nuotrauka
2020-02-12 15:50
Šiemet „Europos ateities miestų ir regionų“ (angl. European Cities and Regions of the Future 2020/21) reitinguose tarp lyderių – Kauno miestas ir regionas. Tai investicijų reitingas, kurį pateikia „Financial Times“ investicijų ekspertų padalinio „fDi Intelligence“ kasmet leidžiamas žurnalas „fDi Mag...
nuotrauka
2020-02-11 10:09
Bendrovė „Justicija“, teikianti buhalterinės apskaitos, teisines bei ekspertų paslaugas, pernai paminėjo 15-ąsias veiklos metines. Sukaktis buvo paminėta ne tik su gimtadienio tortu, bet ir praplečiant veiklų spektrą – prie jau vykdomų veiklų, susijusių su verslo, teisės, buhalterinių ir kitų klausi...
nuotrauka
2020-02-07 17:01
Apdovanojimas už metų darbą – Klaipėdos miesto vėliava – šiemet bus įteikta vieną didžiausių ir moderniausių Baltijos šalyse bendradarbystės erdvę „Light House“ įkūrusiam Šarūnui Butkui bei visai jo komandai. Tokiam siūlymui šiandien, vasario 7 d., pritarė Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos koleg...
nuotrauka
2020-01-31 14:10
Nacionaliniuose atsakingo verslo apdovanojimuose daugiausiai apdovanojimų pelnė Lietuvos statybininkų asociacijos įmonės: LAYHER BALTIC, CRAMO ir SDG.
nuotrauka
2020-01-27 11:57
Modernus biurų dangoraižis „3BURĖ“ po daugiau nei 10 metų pertraukos užbaigė trijų burių verslo kompleksą Vilniaus Giedraičių ir Krokuvos gatvių sankryžoje. 2018 m. iškilusi „3BURĖ“ iš kitų verslo centrų išskiria įdiegtais inovatyviais sprendimais ir ypatingu dėmesiu ekologijai.
nuotrauka
2020-01-24 07:31
Vienas įspūdingiausių Lietuvoje iškilusių statinių – pasaulines architektūros madas diktuojančio Danielio Libeskindo suprojektuotas MO muziejus – po metų nuo atidarymo jau įvertintas ne tik Lietuvoje – pelnytas „Lietuvos metų gaminio 2019“ aukso medalis, bet ir tarptautinėje rinkoje – įtrauktas į įv...
nuotrauka
2020-01-14 09:29
Įrengiant bendrovės „Lifosa“ Karbamidinio fosfato UP17-44 trąšų gamybos cechą, generalinis rangovas UAB „Montuotojas“ pagamino ir sumontavo apie 700 tonų metalinių konstrukcijų. Toks konstrukcijų kiekis buvo pagamintas ir sumontuotas per metus. Trumpas terminas tokios apimties darbams kėlė nemažai į...

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos

nuotrauka

Patalpų valymas po statybų – ar įveiksime patys?

Nors užbaigus statyti ar renovuoti pastatą, rodos, rangovų bendrovė jau gali atsipalaiduoti, tačiau iki pastato pridavimo akimirkos turi būti atliktas dar vienas svarbus įsipareigojimas – pa...