2019 spalio 20 d. sekmadienis, 17:14
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Įmonių ir vadovų kontaktai internete. Kaip galima užsidirbti įtartiną reputaciją  5

2014-07-31 07:30
Kam kurti internetinį tinklapį, jeigu jame nėra nei vadovo pavardės, nei išsamesnių kontaktų, gūžčioja pečiais specialistai. O klientai tiesiog uždaro puslapį ir į jį daugiau nebesugrįžta – kam vargti, jeigu kitur visa paduota ant lėkštutės. Ir ne tik.
nuotrauka
Protokolo ir etiketo žinovas Arminas Lydeka sako, kad įmonės kontaktų slėpimas prilygsta informacijos apie įmonę ir jos vadovus slėpimui. Pašnekovo nuotr.


Paprašyti redakcijos, portalo bendraautoriai ir keletas skaitytojų domėjosi statybų ir susijusio verslo tinklapiais. Jų prašėme įvertinti, kaip pateikti kontaktai, nes ir publikacijų autoriai, ir vadybininkai atvirai koneveikia bendroves, kai tenka internete ieškoti būtinos informacijos apie bendrovių darbuotojus, telefonus, elektroninius paštus.

Kontaktų paieška prilygsta kelių lygių internetiniam žaidimui

„Mano nuomone, šiais laikais įmonės veidas – ne graži administratorė, o internetinis puslapis. Atsivertus seniai atnaujintą, kartais ir 2011 m., neinformatyvų, prasto dizaino internetinį puslapį, taip ir norisi kuo greičiau paspausti išėjimo mygtuką ir daugiau niekados nebeužsukti“, – dalijosi vienas tinklapių stebėtojas. Kartais atsidaręs įmonės internetinį puslapį net nesupranti, kur patekai, kokia veikla užsiimančios įmonės puslapyje atsidūrei. Tenka patikrinti, ar tikrai tai ta pati įmonė, kurios ieškojau.

Ieškodami kontaktų, vartotojai nori juos gauti kuo trumpesniu keliu – kad visa būtų tiesiog akyse, kad taupytų laiką. Tačiau stebėtojai sakė juos neretai randantys nugrūstus apačion, parašytus neryškiai arba paslėptus kokioje nors kitoje pozicijoje, kaip, pvz., „Apie mus“, tad iki kontaktų dar reikia prasibrauti, nelygu internetiniuose žaidimuose, kai įveikinėjami keli lygiai. Įgudę interneto vartotojai sako tiesiog nuspėjantys, kur gali būti paslėpti kontaktai.

Dalykinės informacijos ieškantys vartotojai sako nesuvokiantys, kam rimtos bendrovės, besiverčiančios statybomis, o ne pramogų organizavimu, tinklapyje naudojama animacija, muzikėlės, prie pagrindinės informacijos reikia brautis kaip kortų kaladėje ieškant reikiamos kortos.

„Mokėkit pinigus, o visa kita jums neturi rūpėti“

Kai pagaliau pavyksta surasti kontaktų skiltį, laukia nusivylimas. Kontaktuose, dalijasi viena stebėtojų, pateikta informacija, kuri naudinga ne bendrauti, o tik sąskaitoms išrašyti: „Mokėkit pinigus, o visa kita jums neturi rūpėti“ – tik tokia mintis ir ateina į galvą, kai pamatai tokius kontaktus.“

Neretai bendrovės naudoja vadinamuosius laiškų langelius. Pamatęs tokį, uždarai ir išeini, nes erzina, kai prašo per daug visokiausių kontaktų, tavo informacijos – vos ne apie tave renka visą informaciją. Tokiu atveju, sako stebėtojai, žinai, kad informacijos reikės ilgai laukti, o kas dabar turi laiko? Dar įdomiau, kai darbuotojų ar vadovų mobiliuosius telefonus randi ne bendrovės tinklapyje, o kur nors kažkieno surinktuose kontaktuose.

„Kai randi visa, ko reikia, supranti, kad įmonė atvira, iš karto vyksta greitas darbas, atsiranda motyvacija, nes pasieksi reikiamą kontaktą reikiamu metu“, – dalijasi stebėtojai.

Ką pasako ir sukuria vadovų šypsenos

Yra bendrovių, taip pat ir garsių, kurių kontaktuose nėra vadovų pavardžių, jau nekalbant apie kontaktus. Tada tenka „goglinti“ ir tikėtis, kad kas nors kada nors rašė apie tą įmonę ir paminėjo vadovą. Arba pateikti padalinių adresai – be darbuotojų, pavardžių, nurodyta vos po vieną bendrą telefono numerį.

Visi stebėtojai sutinka, kad suradus tinklapį su visais kontaktais, vadovų, o kartais ir visų darbuotojų nuotraukomis, darbuotis – vienas malonumas. „ Kai nuotraukose dar visi vadovai ir šypsosi, negali patikėti, kad tai yra lietuviškos bendrovės tinklapis“, – sako stebėtojai, tarstelėdami, kad paprastai tai yra užsienio rinkose dirbančios, tad ir civilizuotesnės bendrovės. Jų žodžiais, tokios nuotraukos perduoda gerą emociją ir tinklapio lankytojui, sukuria įspūdį, kad tai yra atvira, sėkmės lydima bendrovė.

Slepiami kontaktai kelia įtarimų

Protokolo ir etiketo žinovas, Seimo narys Arminas Lydeka sako nesuprantąs, ką bendrovės nori paslėpti. Nes tinklapis be išsamesnės informacijos apie vadovus, be kontaktų, jo nuomone, leidžia kalbėti tik apie bandymą pasislėpti nuo klientų, nuo visuomenės, partnerių, kolegų.

„Kada žmogus slepiasi? Tada, kai jis kažko bijo, vengia, kai jaučiasi nepatogiai, kai yra sietinas su neskaidria veikla. Ar slėpsis žmogus, darydamas gerus darbus? Nesigėdija žmogus savo vardo, gerų darbų, biografijos, tuomet jis skaidriai ir atvirai bendrauja su visuomene“, – sako protokolo ir etiketo žinovas, akcentuodamas, kad kontaktų slėpimas neturi nieko bendro su kuklumu, priešingai – tai vertintina kaip noras paslėpti kažkokius savo neskaidrius veiksmus, nenoras bendrauti su visuomene.

Kiekviena įmonė, anot A. Lydekos, siekia, kad jos vadovas būtų autoritetingas, gerbiamas visuomenėje žmogus. Tam dirbama, mokami pinigai, siekiama, kad jis būtų kviečiamas į rimtas konferencija, į asociacijų, įmonių, žiniasklaidos priemonių jubiliejus, vakarėlius ir kad jis būtų matomas ir gerbiamas kaip autoritetingas žmogus, nes gerai, kad įmonei vadovauja garbingas, autoritetingas, matomas ir žinomas žmogus.

Ministrus ir parlamentarus pasiekti paprasčiau, negu įmonių vadovus

„Jeigu įmonė nori turėti kuo daugiau klientūros, gauti atsiliepimų, vertinimų apie savo produkciją, teikiamas paslaugas, tai kuo daugiau žmonių žinos kontaktus, tuo daugiau parašys ar paskambins. Tuo kiekviena sveikai mąstanti įmonė turi būti suinteresuota“, – sako etiketo žinovas A. Lydeka, pabrėždamas, kad jeigu įmonė yra skaidri, tvarkinga, garbinga, progresyvi, siekianti būti ne vienadiene, o veikti, klestėti ir eiti į priekį dešimtmečiais, šimtmečiais, tai savo tinklapiuose pateiks kuo išsamesnę informaciją – ir apie vadovus, ir apie įmonę. A. Lydekos žodžiais, tokia įmonė tinklapyje talpins ne tik vadovo vardą, pavardę, bet stengsis ir nuotrauką – net ne vieną – talpinti, įrašyti kuo daugiau kontaktų.

Gerbdama savo klientą ir norėdama gauti kuo daugiau naudos ir grįžtamosios informacijos, įmonė tinklapyje talpins kelis telefono numerius, nes gal kažkam patogiau į vienokį telefoną skambinti, o kitam – į kitokį. Bus pateikti ir keli elektroninio pašto adresai. Taip klientui suteikiama galimybė susisiekti su visais darbuotojais, visais skyriais. Didelėje įmonėje vadovas pats tikriausiai neatsilieps, bet atsakys administratorė.

Seimo narys, dabar europarlamentaras Petras Auštrevičius didžiuodamasis sakė, kad pats asmeniškai atsako į visus elektroninio pašto laiškus. Buvęs aplinkos ministras Valentinas Mazuronis, dabar taip pat europarlamentaras, savo mobiliojo telefono numerį buvo davęs visiems žurnalistams, atrodo, kad jis buvo laisvai prieinamas ir verslui. Ir atsiliepdavo pats, o kai negalėdavo, perskambindavo.

„Nieko gudresnio nėra ir versle, nes verslas kuria socialinį produktą, o ne aferas. Tad verslininkas, kaip ir politikas, nori, kad jo produkcija būtų žinoma“, – sako A. Lydeka. Todėl tiek verslininkui, tiek politikui svarbu būti atviram ir prisistatyti visuomenei, nemato skirtumo etiketo žinovas: jeigu žmogus nori būti geras verslininkas ir gauti gerą pelną, jis, kaip ir politikas, taip pat turi eiti į visuomenę atvirai.

Viešinti naudinga ir samdomus vadovus, specialistus

Etiketo žinovas A. Lydeka sako, kad slėpti savo kontaktus, mažų mažiausia, – yra neišmintinga, nes verslininko interesas yra būti matomu. Vardui – tiek savininko, tiek įmonės, tuolab, kai įmonė pavadinta savininko vardu, – reklamuoti paprastai metami dideli pinigai, dirbama dešimtmečiais. Specialistai sako, kad verta padirbėti ir dėl samdomo vadovo žinomumo.

Įmonės moka didelius pinigus, kad pasamdytų kuo žinomesnį, geresnį vadybininką. „Jeigu jis vienoje įmonėje buvo žinomas, kitoje, tai svarbu, kad tas žmogus dabar vadovauja mano įmonei, – sako A. Lydeka. – Galima kurti ir naujus vardus – pasamdei eilinį jauną vaikinuką, kuris tiesiog gabus ir protingas, dar neturi sukurto vardo ženklo, bet informacinių technologijų dėka galima bandyti kurti vardą ir nuolat jį rodyti, – jo nuotraukas, pavardę. Įmonė iš to tik išloštų, o ne praloštų. Tad slėptis – mažų mažiausia neišmintinga.“
 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

puiki svetainė
2014-07-31 16:36
Ką tik lankiausi Ober-Hous svetainėje, viskas išsamu. Darbuotojų nuotraukos, visi kontaktai ir vadovų mobilieji telefonai . Jie tikrai neturi ką slėpti
Roze
2014-07-31 15:45
Ooooj, kiek tokiu imoniu, kurios viska slepia.. Nesuprantu, kam joms tada reikalingas internetinis puslapis???
įmonei
2014-07-31 11:28
ministrai patys atsiliepia, o čia - įmonei trukdo dirbti skambučiai?????
skambutis
2014-07-31 09:54
Negi tu skambuciu tiek daug? pagrindinis telefonas administratores, ten dazniausiai ir skambina klientai.
įmonė
2014-07-31 09:09
kada dirbsi, kai atsakinėsi į visus klausimus? Tie skambučiai trukdo dirbti

Aktualijos

nuotrauka
2019-10-18 14:21
Seime įvyko Seimo nario Algirdo Butkevičiaus inicijuota spaudos konferencija „Statybininko kortelė: kodėl valstybė už 1,5 mln. eurų kuria tai, kas jau yra sukurta?“, kurioje dalyvavo Seimo Pirmininko pavaduotojas Gediminas Kirkilas, Seimo nariai Algirdas Butkevičius ir Simonas Gentvilas bei Lietuvos...
nuotrauka
2019-10-18 13:13
Pasinaudodama ES finansine parama Klaipėdos miesto savivaldybė šiemet įsigijo 4 naujas gatvių valymo vakuumines mašinas. Šią savaitę jos perduotos operatoriui – UAB „Klaipėdos autobusų parkui“ (KLAP), laimėjusiam uostamiesčio gatvių valymo vakuuminėmis mašinomis paslaugos viešųjų pirkimų konkursą.
nuotrauka
2019-10-18 10:42
Valstybinėje darbo inspekcijoje (toliau – VDI) per 2019 m. III ketvirčius buvo gauti 29 pranešimai (išankstiniais duomenimis) apie įvykius darbe (10 iš jų susiję su eismo įvykiais), dėl kurių darbuotojai mirė, ir 88 pranešimai apie įvykius darbe, kurių metu buvo sunkiai pakenkta darbuotojų sveikatai...
nuotrauka
2019-10-18 10:29
Dėl gaisro Alytuje netoli gaisravietės esančioms įmonėms stabdant veiklą, Valstybinė darbo inspekcija sulaukia laikinai nuo darbo atleidžiamų darbuotojų klausimų ne tik dėl jų saugos ir sveikatos užtikrinimo, bet ir dėl darbo užmokesčio mokėjimo, nedirbto laiko įforminimo.
nuotrauka
2019-10-18 10:10
Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija atmetė atsakovų apeliacinį skundą ir paliko galioti pirmos instancijos teismo sprendimą, kuriuo visiškai patenkino Kauno apygardos prokuratūros prokuroro, ginančio viešąjį interesą, Marijaus Šalčiaus pareiškimą dėl Kauno mieste, Baltijos g...
nuotrauka
2019-10-18 10:09
Vakar, spalio 17 d., pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl šią savaitę Alytuje esančioje padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“ kilusio didžiulio gaisro, pranešė Generalinė prokuratūra.
nuotrauka
2019-10-18 09:32
2020 m. sausio 1 d. įsigalios naujasis Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymas. Jis lems ne tik naujų teritorijų (apsaugos zonų, kuriose taikomos specialiosios žemės naudojimo sąlygos) ir tuo pačiu naujų ūkinės veiklos apribojimų atsiradimą bei jų privalomą registravimą viešame registre, tačiau...
nuotrauka
2019-10-17 15:08
Tarptautinei energetikos bendrovei „Ignitis grupė“ priklausanti įmonė „NT Valdos“ spalio 17 d. įvykusiame aukcione pardavė du nekilnojamojo turto objektus Marijampolėje ir Trakuose, kurių bendra pardavimo kaina siekia 446 tūkst. eurų, įskaitant PVM. Aukcioną organizavo tarptautinė nekilnojamojo turt...
nuotrauka
2019-10-17 11:44
Šią savaitę Klaipėdos rajono savivaldybė paskelbė tarptautinį daugiafunkcio centro konkursą. Ieškomas rangovas, kuris suprojektuotų bei pastatytų jau daugiau nei dešimtmetį gyventojų itin laukiamą modernią laisvalaikio ir sporto erdvę Gargždų mieste.
nuotrauka
2019-10-17 09:37,      papildyta 2019-10-17 12:08, Atnaujinta informacija
„Tai viena didžiausių ekologinių nelaimių pastaruoju metu, – sakė aplinkos ministras Kęstutis Mažeika, atvykęs į padangų perdirbimo įmonę Alytuje, kur tebegesinamas gaisras. – Aplinkos ministerija sieks, kad būtų nustatytos šio gaisro priežastys ir nubausti kaltininkai. Sustiprinsime visas prevencin...
nuotrauka
2019-10-17 09:22
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, atsižvelgdamas į Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio teikimą, pasirašė dekretą, kuriuo atleidžia Dianą Vilytę iš Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) direktoriaus pareigų.
nuotrauka
2019-10-16 16:23
Viešųjų pirkimų tarnyba, kaip rašoma pranešime, vis dažniau sulaukia klausimų, ar galima keisti pasirašytą viešojo pirkimo-pardavimo sutartį, kadangi subtiekėjai išreiškė pageidavimą, jog su jais būtų atsiskaityta tiesiogiai, nors nei pirkimo dokumentuose, nei pirkimo sutartyje tai nebuvo numatyta.
nuotrauka
2019-10-16 16:01
Savarankiškai dirbantiems asmenims siūloma taikyti tokias pat įmokų lubas kaip ir darbuotojams, dirbantiems pagal darbo sutartį. Tokiai Valstybinio socialinio draudimo įstatymo pataisai trečiadienį pritarė Vyriausybė, tvirtinusi valstybės, savivaldybių ir „Sodros“ biudžetų projektus.
nuotrauka
2019-10-16 15:44,      papildyta 2019-10-16 16:15, Papildyta nauja informacija
Mažinant neapskaitytos ekonomikos mastą ir piktnaudžiavimus statybų sektoriuje, kiekvienas statybvietėje dirbantis žmogus privalės turėti statybininko saugos tapatybės identifikavimo kodą. Trečiadienį tokio kodo įteisinimui pritarė ministrų kabinetas. Tam dar turės pritarti Seimas.
nuotrauka
2019-10-16 09:28
Š. m. lapkričio 14 dieną įvyks 3-ioji skaitmeninės statybos konferencija „BIMLINK 2019“.
nuotrauka
2019-10-15 16:35
Didžioji dalis Lietuvos Respublikos Seimo priimtų Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo, Lietuvos Respublikos pirkimų, atliekamų vandentvarkos, energetikos, transporto ar pašto paslaugų srities perkančiųjų subjektų, įstatymo ir Lietuvos Respublikos koncesijų įstatymo pakeitimo įstatymais num...
nuotrauka
2019-10-15 15:06
Statybos darbų viešuosiuose pirkimuose vyrauja mažiausios kainos kriterijus, o užsakovų numatomi biudžetai atsilieka net po kelerius metus. Tai vis labiau verčia ne tik sunerimti statybos rangovus, bet ir valstybei stabdyti ne vieną statybos darbų pirkimo konkursą ar net vykdomą projektą. Ar valstyb...
nuotrauka
2019-10-15 10:43
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) patvirtino, kad Konkurencijos taryba pagrįstai nustatė konkurenciją ribojantį susitarimą komunalinių atliekų surinkimo ir transportavimo paslaugų sektoriuje ir kartelį sudariusioms bendrovėms „Ecoservice“ ir „Marijampolės švara“ skyrė adekvačias b...
nuotrauka
2019-10-15 10:17
Po daugiau kaip 30 metų pertraukos poilsiautojai Palangoje vėl gali mėgautis geriamu mineraliniu vandeniu iš vietinio gręžinio. Jį į kurortą sugrąžino sanatorija „Gradiali“, oficialiai atidariusi mineralinio vandens gręžinį sanatorijos teritorijoje.
nuotrauka
2019-10-15 09:49
Vilniaus apygardos teismas atmetė Visagino atominės elektrinės (VAE) buvusio direktoriaus R. V. apeliacinį skundą ir paliko galioti 2019 m. gegužės 2 d. Vilniaus miesto apylinkės teismo nuosprendį, kuriuo jis pripažintas kaltu piktnaudžiavus tarnybine padėtimi. Teismas buvusiam VAE direktoriui skyrė...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

Kristaliniai priedai betonui statybą daro pigesne ir greitesne, o unikalus sprendimas leidžia kontroliuoti įtrūkimus

Kaip padaryti daugiau mažesnėmis laiko ir lėšų sąnaudomis? Tai nuolatinis statybų iššūkis, kylantis ne tik statybininkams. Už hidroizoliavimą (sandarinimą) atsakingi rangovai taip pat ieško ...