2020 gegužės 29 d. penktadienis, 16:40
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Įmonių ir vadovų kontaktai internete. Kaip galima užsidirbti įtartiną reputaciją  5

2014-07-31 07:30
Kam kurti internetinį tinklapį, jeigu jame nėra nei vadovo pavardės, nei išsamesnių kontaktų, gūžčioja pečiais specialistai. O klientai tiesiog uždaro puslapį ir į jį daugiau nebesugrįžta – kam vargti, jeigu kitur visa paduota ant lėkštutės. Ir ne tik.
nuotrauka
Protokolo ir etiketo žinovas Arminas Lydeka sako, kad įmonės kontaktų slėpimas prilygsta informacijos apie įmonę ir jos vadovus slėpimui. Pašnekovo nuotr.


Paprašyti redakcijos, portalo bendraautoriai ir keletas skaitytojų domėjosi statybų ir susijusio verslo tinklapiais. Jų prašėme įvertinti, kaip pateikti kontaktai, nes ir publikacijų autoriai, ir vadybininkai atvirai koneveikia bendroves, kai tenka internete ieškoti būtinos informacijos apie bendrovių darbuotojus, telefonus, elektroninius paštus.

Kontaktų paieška prilygsta kelių lygių internetiniam žaidimui

„Mano nuomone, šiais laikais įmonės veidas – ne graži administratorė, o internetinis puslapis. Atsivertus seniai atnaujintą, kartais ir 2011 m., neinformatyvų, prasto dizaino internetinį puslapį, taip ir norisi kuo greičiau paspausti išėjimo mygtuką ir daugiau niekados nebeužsukti“, – dalijosi vienas tinklapių stebėtojas. Kartais atsidaręs įmonės internetinį puslapį net nesupranti, kur patekai, kokia veikla užsiimančios įmonės puslapyje atsidūrei. Tenka patikrinti, ar tikrai tai ta pati įmonė, kurios ieškojau.

Ieškodami kontaktų, vartotojai nori juos gauti kuo trumpesniu keliu – kad visa būtų tiesiog akyse, kad taupytų laiką. Tačiau stebėtojai sakė juos neretai randantys nugrūstus apačion, parašytus neryškiai arba paslėptus kokioje nors kitoje pozicijoje, kaip, pvz., „Apie mus“, tad iki kontaktų dar reikia prasibrauti, nelygu internetiniuose žaidimuose, kai įveikinėjami keli lygiai. Įgudę interneto vartotojai sako tiesiog nuspėjantys, kur gali būti paslėpti kontaktai.

Dalykinės informacijos ieškantys vartotojai sako nesuvokiantys, kam rimtos bendrovės, besiverčiančios statybomis, o ne pramogų organizavimu, tinklapyje naudojama animacija, muzikėlės, prie pagrindinės informacijos reikia brautis kaip kortų kaladėje ieškant reikiamos kortos.

„Mokėkit pinigus, o visa kita jums neturi rūpėti“

Kai pagaliau pavyksta surasti kontaktų skiltį, laukia nusivylimas. Kontaktuose, dalijasi viena stebėtojų, pateikta informacija, kuri naudinga ne bendrauti, o tik sąskaitoms išrašyti: „Mokėkit pinigus, o visa kita jums neturi rūpėti“ – tik tokia mintis ir ateina į galvą, kai pamatai tokius kontaktus.“

Neretai bendrovės naudoja vadinamuosius laiškų langelius. Pamatęs tokį, uždarai ir išeini, nes erzina, kai prašo per daug visokiausių kontaktų, tavo informacijos – vos ne apie tave renka visą informaciją. Tokiu atveju, sako stebėtojai, žinai, kad informacijos reikės ilgai laukti, o kas dabar turi laiko? Dar įdomiau, kai darbuotojų ar vadovų mobiliuosius telefonus randi ne bendrovės tinklapyje, o kur nors kažkieno surinktuose kontaktuose.

„Kai randi visa, ko reikia, supranti, kad įmonė atvira, iš karto vyksta greitas darbas, atsiranda motyvacija, nes pasieksi reikiamą kontaktą reikiamu metu“, – dalijasi stebėtojai.

Ką pasako ir sukuria vadovų šypsenos

Yra bendrovių, taip pat ir garsių, kurių kontaktuose nėra vadovų pavardžių, jau nekalbant apie kontaktus. Tada tenka „goglinti“ ir tikėtis, kad kas nors kada nors rašė apie tą įmonę ir paminėjo vadovą. Arba pateikti padalinių adresai – be darbuotojų, pavardžių, nurodyta vos po vieną bendrą telefono numerį.

Visi stebėtojai sutinka, kad suradus tinklapį su visais kontaktais, vadovų, o kartais ir visų darbuotojų nuotraukomis, darbuotis – vienas malonumas. „ Kai nuotraukose dar visi vadovai ir šypsosi, negali patikėti, kad tai yra lietuviškos bendrovės tinklapis“, – sako stebėtojai, tarstelėdami, kad paprastai tai yra užsienio rinkose dirbančios, tad ir civilizuotesnės bendrovės. Jų žodžiais, tokios nuotraukos perduoda gerą emociją ir tinklapio lankytojui, sukuria įspūdį, kad tai yra atvira, sėkmės lydima bendrovė.

Slepiami kontaktai kelia įtarimų

Protokolo ir etiketo žinovas, Seimo narys Arminas Lydeka sako nesuprantąs, ką bendrovės nori paslėpti. Nes tinklapis be išsamesnės informacijos apie vadovus, be kontaktų, jo nuomone, leidžia kalbėti tik apie bandymą pasislėpti nuo klientų, nuo visuomenės, partnerių, kolegų.

„Kada žmogus slepiasi? Tada, kai jis kažko bijo, vengia, kai jaučiasi nepatogiai, kai yra sietinas su neskaidria veikla. Ar slėpsis žmogus, darydamas gerus darbus? Nesigėdija žmogus savo vardo, gerų darbų, biografijos, tuomet jis skaidriai ir atvirai bendrauja su visuomene“, – sako protokolo ir etiketo žinovas, akcentuodamas, kad kontaktų slėpimas neturi nieko bendro su kuklumu, priešingai – tai vertintina kaip noras paslėpti kažkokius savo neskaidrius veiksmus, nenoras bendrauti su visuomene.

Kiekviena įmonė, anot A. Lydekos, siekia, kad jos vadovas būtų autoritetingas, gerbiamas visuomenėje žmogus. Tam dirbama, mokami pinigai, siekiama, kad jis būtų kviečiamas į rimtas konferencija, į asociacijų, įmonių, žiniasklaidos priemonių jubiliejus, vakarėlius ir kad jis būtų matomas ir gerbiamas kaip autoritetingas žmogus, nes gerai, kad įmonei vadovauja garbingas, autoritetingas, matomas ir žinomas žmogus.

Ministrus ir parlamentarus pasiekti paprasčiau, negu įmonių vadovus

„Jeigu įmonė nori turėti kuo daugiau klientūros, gauti atsiliepimų, vertinimų apie savo produkciją, teikiamas paslaugas, tai kuo daugiau žmonių žinos kontaktus, tuo daugiau parašys ar paskambins. Tuo kiekviena sveikai mąstanti įmonė turi būti suinteresuota“, – sako etiketo žinovas A. Lydeka, pabrėždamas, kad jeigu įmonė yra skaidri, tvarkinga, garbinga, progresyvi, siekianti būti ne vienadiene, o veikti, klestėti ir eiti į priekį dešimtmečiais, šimtmečiais, tai savo tinklapiuose pateiks kuo išsamesnę informaciją – ir apie vadovus, ir apie įmonę. A. Lydekos žodžiais, tokia įmonė tinklapyje talpins ne tik vadovo vardą, pavardę, bet stengsis ir nuotrauką – net ne vieną – talpinti, įrašyti kuo daugiau kontaktų.

Gerbdama savo klientą ir norėdama gauti kuo daugiau naudos ir grįžtamosios informacijos, įmonė tinklapyje talpins kelis telefono numerius, nes gal kažkam patogiau į vienokį telefoną skambinti, o kitam – į kitokį. Bus pateikti ir keli elektroninio pašto adresai. Taip klientui suteikiama galimybė susisiekti su visais darbuotojais, visais skyriais. Didelėje įmonėje vadovas pats tikriausiai neatsilieps, bet atsakys administratorė.

Seimo narys, dabar europarlamentaras Petras Auštrevičius didžiuodamasis sakė, kad pats asmeniškai atsako į visus elektroninio pašto laiškus. Buvęs aplinkos ministras Valentinas Mazuronis, dabar taip pat europarlamentaras, savo mobiliojo telefono numerį buvo davęs visiems žurnalistams, atrodo, kad jis buvo laisvai prieinamas ir verslui. Ir atsiliepdavo pats, o kai negalėdavo, perskambindavo.

„Nieko gudresnio nėra ir versle, nes verslas kuria socialinį produktą, o ne aferas. Tad verslininkas, kaip ir politikas, nori, kad jo produkcija būtų žinoma“, – sako A. Lydeka. Todėl tiek verslininkui, tiek politikui svarbu būti atviram ir prisistatyti visuomenei, nemato skirtumo etiketo žinovas: jeigu žmogus nori būti geras verslininkas ir gauti gerą pelną, jis, kaip ir politikas, taip pat turi eiti į visuomenę atvirai.

Viešinti naudinga ir samdomus vadovus, specialistus

Etiketo žinovas A. Lydeka sako, kad slėpti savo kontaktus, mažų mažiausia, – yra neišmintinga, nes verslininko interesas yra būti matomu. Vardui – tiek savininko, tiek įmonės, tuolab, kai įmonė pavadinta savininko vardu, – reklamuoti paprastai metami dideli pinigai, dirbama dešimtmečiais. Specialistai sako, kad verta padirbėti ir dėl samdomo vadovo žinomumo.

Įmonės moka didelius pinigus, kad pasamdytų kuo žinomesnį, geresnį vadybininką. „Jeigu jis vienoje įmonėje buvo žinomas, kitoje, tai svarbu, kad tas žmogus dabar vadovauja mano įmonei, – sako A. Lydeka. – Galima kurti ir naujus vardus – pasamdei eilinį jauną vaikinuką, kuris tiesiog gabus ir protingas, dar neturi sukurto vardo ženklo, bet informacinių technologijų dėka galima bandyti kurti vardą ir nuolat jį rodyti, – jo nuotraukas, pavardę. Įmonė iš to tik išloštų, o ne praloštų. Tad slėptis – mažų mažiausia neišmintinga.“
 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

puiki svetainė
2014-07-31 16:36
Ką tik lankiausi Ober-Hous svetainėje, viskas išsamu. Darbuotojų nuotraukos, visi kontaktai ir vadovų mobilieji telefonai . Jie tikrai neturi ką slėpti
Roze
2014-07-31 15:45
Ooooj, kiek tokiu imoniu, kurios viska slepia.. Nesuprantu, kam joms tada reikalingas internetinis puslapis???
įmonei
2014-07-31 11:28
ministrai patys atsiliepia, o čia - įmonei trukdo dirbti skambučiai?????
skambutis
2014-07-31 09:54
Negi tu skambuciu tiek daug? pagrindinis telefonas administratores, ten dazniausiai ir skambina klientai.
įmonė
2014-07-31 09:09
kada dirbsi, kai atsakinėsi į visus klausimus? Tie skambučiai trukdo dirbti

Aktualijos

nuotrauka
2020-05-29 10:15
Nuo birželio 1 d. Valstybinė darbo inspekcija (VDI) savo veiklą vykdys įprasta tvarka: atnaujinami ūkio subjektų planiniai ir neplaniniai patikrinimai darbo inspektoriams apsilankant patikros vietose.
nuotrauka
2020-05-29 08:27
AB „Grigeo Klaipėda“ Aplinkos apsaugos agentūros Taršos prevencijos departamentui pateikė paraišką Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės (toliau – TIPK) leidimui pakeisti. Tačiau Klaipėdos miesto savivaldybė kreipėsi į prokuratūrą, prašydama, kad būtų sustabdyti nesavalaikiai veiksmai, siekian...
nuotrauka
2020-05-28 09:10
Statybos sąnaudų elementų kainos 2020 m. balandį, palyginti su kovu, padidėjo 0,3 proc.
nuotrauka
2020-05-28 08:50
Nuo š. m. gegužės 28 d. Būsto energijos taupymo agentūra (toliau – BETA) priima paraiškas atsinaujinančių energijos šaltinių – saulės energijos technologijų, šilumos siurblių bei šilumos saugyklų – įrengimui daugiabučiuose namuose, kurie nėra prijungti prie centralizuotų šilumos tinklų, arba yra gav...
nuotrauka
2020-05-27 13:08
„BaltCap“ fondas „BaltCap Infrastructure Fund“ ir Kauno rajono savivaldybė pasirašė 15 metų viešosios ir privačios partnerystės (PPP) sutartį, pagal kurią fondas iki 2022 m. rudens įsipareigojo atnaujinti švietimo infrastruktūros objektus Mastaičiuose, Kačerginėje ir Zapyškyje.
nuotrauka
2020-05-27 07:44
Šiemet viskas kitaip, net ir didžiausia statybų paroda RESTA. Birželio 2 d. susitikime RESTA metu vyksiančioje virtualioje konferencijoje „Kaip skaitmeninės priemonės padeda efektyviai organizuoti darbą statybvietėse?“
nuotrauka
2020-05-26 14:41
Jonavoje šiais metais prasidės pėsčiųjų tilto per Žeimių gatvę statybos – gavusi Vyriausybės finansavimą, Jonavos rajono savivaldybė antradienį, gegužės 26 d., pasirašė sutartį dėl statybos darbų su viešojo pirkimo konkurso laimėtoja AB „Kauno tiltai“.
nuotrauka
2020-05-26 09:59
Kairiajame Nemuno krante, greta Vytauto Didžiojo tilto suprojektuotas M. K. Čiurlionio koncertų centras išsiskirs ne tik puikia akustika, bet ir drąsiais architektūriniais sprendimais. Kauno miesto savivaldybė pasirašė sutartį su projektuotojais. Netrukus šiam unikaliam projektui viliamasi sulaukti ...
nuotrauka
2020-05-25 15:42
Siekiant spartesnio ekonomikos atsigavimo, investicijos į stambius infrastruktūros projektus sukuria apčiuopiamos naudos jau po metų ar dvejų, o energetikos, kelių, švietimo ir sveikatos sritys galėtų pritraukti iki 3,5 milijardo eurų privačių investuotojų lėšų, teigia „Newsec“.
nuotrauka
2020-05-25 13:47
Nuo liepos 1 d. įsigalioja pastato šildymo ir karšto vandens sistemos priežiūros tvarkos pakeitimai, skirti užtikrinti šilumos punktų eksploatavimo teisingą investicijų atlyginimą šilumos punktų savininkams, bei pagerinti pastato šildymo ir karšto vandens sistemos priežiūros ir eksploatavimo kokybę....
nuotrauka
2020-05-22 13:50
Nuomos sutarčių registravimas pastarosiomis dienomis yra viena populiariausių Registrų centro paslaugų. Pastebimai išaugus klientų, pageidaujančių Nekilnojamojo turto registre įregistruoti juridinį faktą apie sudarytą nuomos sutartį, šiam procesui skiriamas itin didelis dėmesys.
nuotrauka
2020-05-22 09:17
Nors Valstybinė darbo inspekcija (VDI), šalyje paskelbus karantiną, laikinai sustabdė planinius inspektavimus, atsižvelgiant į nelegalaus ir nedeklaruoto darbo žalą valstybės ir visuomenės interesams, nelegalaus darbo kontrolė ne tik nenutrūko, bet ir buvo dvigubai rezultatyvesnė. Kas antro patikrin...
nuotrauka
2020-05-22 08:38
Vilniaus apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs Vilniaus miesto savivaldybės administracijos ir Viešųjų pirkimų komisijos ginčą dėl koncesijos sutarties sudarymo sustabdymo, nusprendė atmesti pareiškėjos skundą kaip nepagrįstą.
nuotrauka
2020-05-22 08:18
Aplinkos ministerija parengė Minimalius reikalavimus dulkėtumui mažinti laikant, kraunant, vežant birias kietąsias medžiagas ir kviečia visuomenę susipažinti su jų projektu. Pastabas ir pasiūlymus galima teikti iki birželio 4 d.
nuotrauka
2020-05-21 08:05
Vyriausybė, Aplinkos ministerijos siūlymu, priėmė itin svarbų statybos sektoriaus ateičiai sprendimą, atveriantį kelią jam skaitmeninti. Nustatyta prievolė nuo kitų metų viešųjų statinių statybai pradėti palaipsniui taikyti informacinį modeliavimą, kuris pasaulyje žinomas santrumpa BIM (Building Inf...
nuotrauka
2020-05-20 13:38
Lietuvos kultūros taryba paskelbė atstovavimo Lietuvai 2021 m. Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje konkursą. Pasirengti įgyvendinti Lietuvos nacionalinio paviljono projektą 2020 m. ir jį įgyvendinti 2021 m. šiame etape skirta 200 tūkst. eurų Kultūros rėmimo fondo lėšų.
nuotrauka
2020-05-19 14:01
Aplinkos ministerija kviečia savivaldybes ir vandentvarkos įmones parengti paraiškas finansavimui, skirtam gyventojų būstus prijungti prie centralizuotų nuotekų tinklų, ir teikti jas Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA).
nuotrauka
2020-05-19 09:27
Įsigaliojus gegužės 7 d. Seimo priimtoms Elektros energetikos įstatymo pataisoms, Lietuva prisijungia prie daugumos Europos Sąjungos šalių, kurių vartotojai gali patys pasirinkti jiems tinkamiausią elektros energijos tiekėją. Iki šiol elektrą pirkome iš visuomeninio tiekėjo, o jos kainą nustatė Vals...
nuotrauka
2020-05-19 08:46
Gegužės pabaigoje įprastai suaktyvėja finansinių ataskaitų teikimas. Ne išimtis ir šie metai - nors karantinas šį procesą šiek tiek apsunkino, tačiau kasdien augantys pateikiamų naujų ataskaitų už praėjusius metus skaičiai byloja apie tai, kad ataskaitų teikimas šiomis dienomis yra itin aktualus, sk...
nuotrauka
2020-05-18 11:40
Įvedus karantiną Lietuvoje pasikeitė gamybos įmonių darbo specifika – tapo ypač svarbu, kad automatizuota pramonė galėtų dirbti pilnu pajėgumu ir atlaikyti karantino ribojimus. Pasak KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto (PTVF) profesoriaus dr. Dariaus Viržonio, netikėtas pasaulio užsidarym...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

„Išjungti“ žmogui kenksmingus organizmus galima ir šviesos jungikliu?

Pastaruoju metu tam tikrais daiktais išmokome naudotis „be rankų“. Durų rankeną įmanoma nuspausti alkūne taip pat lengvai kaip ir įjungti šviesą, o pirkinių krepšelį prekybos centre – suimti...