2020 vasario 20 d. ketvirtadienis, 6:17
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Kęstučio Maksimavičiaus orientyras: kokybė, kompetencija, tvarumas  2

2016-05-27 07:45
Kokybė, kompetencija ir tvarumas – tokias vertybes deklaruoja statybos, projektavimo ir nekilnojamojo turto plėtros įmonių grupė „Veikmė“. Kęstutis Maksimavičius, UAB „Veikmė“ valdybos pirmininkas, sako, kad kas penktas vilnietis dirba arba gyvena „Veikmės“ statytame pastate.
nuotrauka
„Buvome atsargūs, – sako „Veikmės“ valdybos pirmininkas K. Maksimavičius. – Maksimalus pelnas niekada nebuvo mūsų tikslas.“ „Veikmės“ nuotr.


Minimos įmonės
Veikmė, UAB
„Į kokybę orientuojamės visomis prasmėmis, – tiek savo darbų, tiek rezultatų, tiek pastatų, kuriuos statome, pastatome ir juose kažkas gyvena arba dirba, – sako UAB „Veikmė“ valdybos pirmininkas Kęstutis Maksimavičius. – Mes jaučiamės atsakingais už tą gyvenamąją aplinką, kurioje žmogus praleidžia didžiąją gyvenimo dalį – ar tai būtų butas, ar nuosavas namas, ar darbovietė, ar prekybos centras. Pastato kokybė ir gyvenamosios aplinkos kokybė yra mūsų veiklos prioritetas. O per 60-šimt savo veiklos metų esame pastatę išties labai daug. Mūsų skaičiavimais, kas penktas vilnietis dirba arba gyvena „Veikmės“ statytame pastate.“

Įpročius keisti sunku, bet kito kelio nėra

„Veikmės“ suprojektuotas ir pastatytas pirmasis lietuviškas pasyvus namas

Kokybiškos statybos be kompetencijos, pasak K. Maksimavičiaus, nepasieksi. Ir nors „Veikmė“ yra viena seniausių statybos organizacijų Lietuvoje, šioje kompanijoje stengiamasi nuolat tobulinti įgūdžius, kelti specialistų kvalifikaciją, perprasti naujas technologijas ir būti statybų pramonės priešakyje.

„Aišku, jūs pasakysite, kad labai sunku pakeisti įgudusių statybininkų, patyrusių meistrų įpročius. Tikrai taip. Ir tai yra labai žmogiška. Įprasti procesai, nusistovėjusios procedūros, kurios jau pasiteisino ir buvo išbandytos ne vieną kartą, dažnai tarsi verčia atsargiai, konservatyviai ar net skeptiškai pasižiūrėti į permainas ir naujoves. Statybų pramonė, visas statybų sektorius nuo seno buvo labai inertiškas, čia, iš pirmo žvilgsnio, mažai kas keitėsi“, – sako K. Maksimavičius. Tačiau pastaruoju metu mes gyvename išties didelių permainų laikais. Tokio statybų technologinio šuolio, kokį matome pastaraisiais metais, kurį dar pakurstė ir energinio pastatų efektyvinimo judėjimas, pasyvių namų savotiška mada, tokio kokybinio šuolio šiame sektoriuje, prisipažįsta „Veikmės“ vadovas, jam dar netekę regėti. Aišku, buvo tam tikras techninis persiginklavimas, kai subyrėjus sovietinei uždangai pas mus atsirado vakarietiškos statybinės technikos, modernių statybos įrankių, naujų statybinių medžiagų. Tačiau tai nepalyginami dalykai su tais kokybiniai pokyčiais, kurie vyksta pastaruoju metu. 

„Taigi kompetencija – antras mūsų kertinis akmuo, – reziumuoja K. Maksimavičius (nuotraukoje dešinėje). – O trečia – tai tvarumas.“ Tvarumas tiek kasdienėje, rutininėje veikloje, tiek ir globaliuose dalykuose: nuo statybos aikštelės organizavimo iki kompanijos ilgaamžiškumo, ilgalaikės perspektyvos.

Suprojektavo ir pastatė pirmąjį lietuvišką pasyvų namą

Tvari statyba, tai – toks statybos ir pastatų eksploatacijos būdas, kuris atspindi darnų, harmoningą požiūrį į pastatus, kultūrinę ir socialinę aplinką, aplinkosaugą bei ekologiją. „Veikmė“, kaip atsakinga kompanija, siekia patenkinti tiek dabartinių kartų, tiek ir ateities kartų poreikius. Tvarios statybos ideologija ir ja paremtas judėjimas yra labai artimi „Veikmės“ įmonių veiklai. Savo projektais, statybos darbais, pastatais ir jų eksploatavimo ypatumais „Veikmė“ siekia prisidėti prie pastatų tvarumo bei tvarios statybos judėjimo. 

„Veikmės“ grupės įmonės ypatingą dėmesį skiria pastatų energiniam naudingumui ir energiškai efektyvių pastatų projektavimo bei statybos technologijų taikymui.

„Veikmės projektai“ 2008 metais suprojektavo pirmąjį lietuvišką pasyvų namą, o „Veikmės statyba“ tokį namą pastatė. Šis pirmasis lietuviškas pasyvus namas buvo įvertintas Lietuvos metų gaminio aukso medaliu. Vėliau „Veikmė“ individualių pasyvių namų statybas išplėtojo iki atskiro pasyvių namų kvartalo, o pažangias technologijas pradėjo taikyti ir daugiabutėje, ir visuomeninės paskirties pastatų statyboje. 

2015 metais „Veikmė“ pastatė pirmą sandariausią daugiabutį Lietuvoje, Vilniuje, Sugiharos gatvėje. Šio namo sandarumo rodiklis net šešis kartus viršija A klasės pastatams keliamus reikalavimus.

„Taigi, kokybė, kompetencija, tvarumas ir yra tie trys banginiai, ant kurių ir stovi mūsų kompanija. Nors, ne, – suabejoja ir pats pašnekovas. – Dar reiktų pridėti ketvirtą – tai mūsų žmonės. Be mūsų komandos nebūtų ir visų pasiekimų. „Veikmės“ kolektyvas yra dar vienas ir, sakyčiau, pats svarbiausias kertinis kompanijos akmuo. Štai ant tokių keturių pamato kampų ir stovi „Veikmės“ pastatas“, – šypsosi K. Maksimavičius.

„Nuosekliai ir kantriai dirbome taip, kaip buvome išmokyti“

„Veikmės miško namai“ – sandariausias daugiabutis

Vertybės vertybėmis, bet kasdienybė yra daug proziškesnė. Kaip pavyko per tiek daug metų, per visus tuos ekonomikos pakilimų ir nuosmukių ciklus išlaikyti statybinę organizaciją ir vykdyti statybos darbus be jokio sustojimo net ir tais metais, kai statybinės organizacijos bankrutavo viena po kitos?

„Buvome atsargūs, – sako K. Maksimavičius. – Maksimalus pelnas niekada nebuvo mūsų tikslas. Nuosekliai ir kantriai dirbome taip, kaip buvome išmokyti. Nė vienos dienos per tuos 60 kompanijos veiklos metų nebuvome sustabdę savo gamybos, – nei per taip vadinamą Rusijos krizę, nei per neseniai ištikusią.“

Net ir sunkiausiais laikais, tarkime, statybinių medžiagų deficito arba blokados ir degalų krizės laikais „Veikmės“ strategams pavykdavo įveikti iššūkius, išlaviruoti ir nesustoti. Kaip vieną rizikingiausių veiklos etapų K. Maksimavičius prisimena „Veikmė M“ projektą Maskvoje.

„Apie 1994-1997 metus turėjome licenciją užsiimti statybine veikla Rusijoje, įsteigėme Maskvoje įmonę ir ėmėmės objektų. Statėme ir visuomeninės paskirties pastatų, ir garsiojo „Gostynyj Dvor“ fasadą remontavome netoli Kremliaus. Vienu metu „Veikmė M“ dirbo apie 50 statybininkų iš Lietuvos, – pasakoja „Veikmės“ vadovas K. Maksimavičius. – Tuomet išties teko susidurti su tam tikra specifika, korupcija ir net kriminaliniu pasauliu. Šeima iš namų Vilniuje į Maskvą išlydėdavo nerimaudama. Vienu metu pajutome, kad galime būti įvelti į negerus dalykus. Tuomet atsistojome, susirinkome daiktus ir išvažiavome palikę viską. Dabar tai prisimenu su šypsena, o tuomet buvo tikrai nejuokinga.“

Bet sunkumai sunkumais. Visus juos galima įveikti, tik reikia nenuleisti rankų. 

„Tai tik iššūkiai, kurie suteikia statybinei veiklai veržlumo, dinamikos. Man asmeniškai sunkiausia – ne tos ekonominės krizės ar kažkokie finansiniai praradimai, bet nepelnyta kritika ir intrigos, kai kurie nors statybos objektai atsiduria politinių intrigų sūkuryje“, – sako K. Maksimavičius.

Apsisprendė nenukrypti nuo kurso
Barikadas prie Seimo statė 20-ies „Veikmės“ vyrų komanda

Paprašytas išskirti reikšmingiausią, sėkmingiausią „Veikmės“ pasiekimą, įvardinti darbą, kuriuo galima didžiuotis ir pateikti kaip ypatingos sėkmės pavyzdį, K. Maksimavičius susimąsto: „Negalėčiau išskirti kažkokio vieno objekto. Nei 1977 metais suprojektuoto ir vėliau pastatyto pirmojo Baltijos šalyse dangoraižio – 22 aukštų ir daugiau kaip 80 metrų aukščio viešbučio „Lietuva“, kuris anuomet buvo aukščiausias pastatas ne tik Vilniaus mieste bet ir visose Baltijos šalyse. Nei tų sausio 13-osios barikadų, kurias mūsų vyrai surentė aplink Seimo rūmus. Nei pirmojo pasyvaus namo, nei kokio kito objekto. Per visus savo veiklos metus „Veikmė“ yra pastačiusi daugiau kaip 1,5 milijono kvadratinių metrų bendrojo ploto pastatų, ištisus sostinės kvartalus – Antakalnio, Šeškinės, Šiaurės miestelio. Vieno projekto, ar vieno objekto tikrai nenorėčiau išskirti. Mano įsitikinimu, reikšmingiausias ir svarbiausias mūsų žingsnis, kuriuo galima išties didžiuotis, buvo sprendimas nekeisti savo veiklos pobūdžio, išlaikyti stuburą ir nesiblaškyti net ir pačiais sudėtingiausiais momentais, net ir tuomet, kai būdavo labai viliojančių, itin patrauklių pasiūlymų.“

Apsisprendimas nenukrypti nuo pasirinkto kelio, pasak K. Maksimavičiaus, ir yra pats reikšmingiausias, svarbiausias dalykas, tai yra tai, kas išties sukuria didžiausią vertę kompanijai.

Pažįsta kone kiekvieną savo darbuotoją

Statybinė veikla K. Maksimavičių žavi savo dinamiškumu ir veržlumu. 

„Visą laiką esi judėjime, visą laiką pokyčių sūkuryje. Judi nuo vieno objekto prie kito, nuo mokyklos – prie ligoninės, nuo gyvenamojo namo – prie biuro ir taip toliau, ir panašiai. Kiekvieną inžinierių tai žavėtų“, – sako „Veikmės“ vadovas K. Maksimavičius.

Valdybos pirmininką žavi darbas ne kabinete, bet su žmonėmis, objektuose, nuolatinis bendravimas. Dėl to jis asmeniškai pažįsta, paties žodžiais, turbūt kone kiekvieną savo darbuotoją, statybininką. Kadrų kaita „Veikmės“ įmonėse labai menka. 

„Kita vertus, sunkesnę profesiją, negu yra statybininko, turbūt būtų labai sunku ir surasti. Tai labai atsakingas užsiėmimas. Atsakomybė mūsų veikloje yra vienas svarbiausių dalykų. Jei nėra atsakomybės, tai nebus ir kokybės“, – pabrėžia pašnekovas, UAB „Veikmė“ valdybos pirmininkas Kęstutis Maksimavičius.
„Veikmės“ nuotraukos
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

audrius
2016-06-28 16:26
Prisiekiau sitam zmogui dirbau is visos savo dideles sirdie tinkavau jo statytus namus kokybiskai kaip reikalavo izo standartas .aciu kestuti kad neleidai maudytis statydbviete su muilu ne muilas per gruntinius vandenis kaip tu yvardyjai papuola y nery.as rinkciau tave salies vadovu nes tokiu zmoniu ant zemes reta.su pagarba darbuotojas
meistras
2016-05-27 15:55
Gražiai pasakyta. Respektas

Asmenybės

nuotrauka
2019-12-26 08:57
Saulius Bekampis nuolat segi Lietuvos statybos inžinierių sąjungos (LSIS) ženkliuką. Jį įsisegė gerokai anksčiau, negu baigiantis 2019 m. tapo LSIS prezidentu. „Segėdamas šį ženkliuką, išreiškiu didžiulę pagarbą savo profesijai – esu statybos inžinierius, tokiu laikau save ir iš prigimties. O ženkli...
nuotrauka
2019-11-13 13:27
Lapkritį aplinkosaugos veteranui, Aplinkos ministerijos įsteigtos VšĮ „Grunto valymo technologijos“ direktoriui Rapolui Liužinui sukanka 80 metų. Jį pažįsta dauguma aplinkosaugininkų bendruomenės narių. Vieniems jis buvo mokytojas, globėjas, kitiems – vadovas, bendramintis ir bendražygis.
nuotrauka
2019-11-05 10:16
Dienraščio „Verslo žinios“ jau devintus metus rengiamuose Verslo lyderių apdovanojimuose Jaunojo Metų CEO titulą pelnė Kauno technologijos universiteto (KTU) alumnas Mantas Makulavičius, granito ir dolomito skalda prekiaujančios UAB „Milsa“ vadovas. Jo įsitikinimu, dabar yra Lietuvos aukso amžius, k...
nuotrauka
2019-10-21 15:46
Buvusiam ilgamečiam Palangos miesto vyriausiajam architektui Leonui Laimučiui Mardosui spalio 19 d. suėjo 90.
nuotrauka
2019-07-22 11:11
Iš Madrido kilęs 27 metų ispanas Villalon Fornes Ignacio bene trečdalį savo gyvenimo jau spėjo praleisti Lietuvoje. Ir laiką čia leidžia ne veltui – šiuo metu jis siekia daktaro laipsnio Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros fakultete (KTU SAF). Vaikinas ieško būdų, kaip išgauti...
nuotrauka
2019-05-21 12:16
Kiekvieną darbo rytą ji kopėtėlėmis kyla į 30 m aukštį. Ne tam, kad nuolat gėrėtųsi sostinės Antakalnio panorama. Violeta Janovič jau 11 metų dirba bokštinio krano operatore.
nuotrauka
2019-04-08 11:13
„50 metų – tiek reikia, kad atsirastų istorinė perspektyva ir galėtumėme pastatus nagrinėti istorišku požiūriu“, – įsitikinęs Kauno technologijos universiteto (KTU) Statybos ir architektūros fakulteto (SAF) dėstytojas, architektūrologas Vaidas Petrulis. Su aktyviu Kauno modernizmo stiliaus puoselėto...
nuotrauka
2019-03-19 11:30
Grupė Kauno technologijos universiteto (KTU) chemikų drauge su Berlyno „Helmholtz-Zentrum“ mokslinių tyrimų instituto fizikais pasiūlė naują požiūrį į perovskitinius saulės elementus. Mokslininkų pasiūlyta nauja sluoksnių formavimo technologija šiuose saulės elementuose gali ne tik sumažinti jų gamy...
nuotrauka
2019-02-05 10:29
Kiekvienas pastatas prasideda nuo minties architekto galvoje, kurią reikia perteikti ir kitiems. Šiuolaikinės technologijos siūlo tai daryti skaitmenizuotai, tačiau norintys būti architektais privalo išlaikyti ir piešimo ranka stojamąjį egzaminą. Kodėl piešimas ranka nepraranda savo aktualumo?
nuotrauka
2019-01-24 10:09
„Tai sudėtinga, bet iš principo fantastinė profesija. Tai pastovus kūrybinis gyvenimas: tu visą laiką gyveni iliuzijose ir tas iliuzijas perduodi žmonėms“, – taip apie savo pasirinktą karjeros kelią architektūroje kalba garsus Kauno paveldo specialistas Gintaras Prikockis. Daugiausiai dėl paveldo ob...
nuotrauka
2019-01-18 10:48
2017 metais Kauno technologijos universitete (KTU) disertaciją apgynusią Gintarę Kručaitę, drauge ir dar devynis 2017-aisiais geriausiomis pripažintų disertacijų autorius, šią savaitę apdovanojo Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Jaunoji mokslininkė ne tik susintetino elektroaktyvias medžiagas, kurios p...
nuotrauka
2019-01-14 17:02
Penki dešimtmečiai – tiek Lietuvos mokslo padangėje skaičiuoja Kauno technologijos universiteto (KTU) profesorius, habilituotas technologijos mokslų daktaras Rymantas Jonas Kažys, savo gyvenimą susiejęs su ultragarso tyrinėjimais. Mokslininko įdirbis – daugiau kaip 100 išradimų. Kai kurie jų patentu...
nuotrauka
2018-12-03 11:24
Šeštadienį, gruodžio 1 d., LSA Garbės prezidentui, nusipelniusiam Lietuvos inžinieriui Adakrui Šeštakauskui suėjo 80 metų. Jo kolegoms tai yra žmogus, kuris per du dešimtmečius (1993–2013 m.) „Lietuvos statybininkų asociacijos vaidmenį iškėlė į valstybinį lygmenį“.
nuotrauka
2018-10-24 09:48
Benas Berkmonas, nustebinęs artimųjų ratą, į aukštesniąją mokyklą pasuko po 9 klasių. Nors buvo daug įvairių nuomonių, tačiau šiandien vyras džiaugiasi baigęs ją, vėliau aukštąjį mokslą, pats dėsto ir yra vienos iš didžiausių Lietuvos kelių projektavimo įmonių Lietuvos ir Švedijos regiono vadovas. K...
nuotrauka
2018-10-16 11:48
Niekas nepasiginčys su tuo, kad taisyklingas ir apgalvotas sportas – sveikatos šaltinis. Tačiau sportas naudingas ne vien tik fiziniais aspektais. „Sportas kartu stiprina asmenybės charakterį, lavina analitinio mąstymo, vadovavimo, planavimo, tikslo siekimo gebėjimus. Taip pat stiprinama disciplina,...
nuotrauka
2018-10-03 10:20
Inžinerijos specialistų trūkumas, noras lygiuotis į pažangų užsienį ir lenktynės su technologiniu progresu – tai ne tik šiuolaikinių Lietuvos universitetų galvosūkiai. Lietuvos tarpukario visuomenė taip pat sprendė nepatogius aukštųjų mokyklų tinklo klausimus, piktinosi darbo rinkos poreikių neatiti...
nuotrauka
2018-07-28 10:39
Liepos 27 dieną mirė architektas Algimantas Nasvytis.
nuotrauka
2018-02-16 08:00
Stepono Kairio (1879–1964), Vasario 16-osios signataro, pavardė šiomis dienomis minima ne kartą: įžymus valstybininkas, socialdemokratijos ideologas, Nepriklausomos Lietuvos kūrėjas, publicistas ir redaktorius. Bet dažnai pamirštama, kad S. Kairys buvo ne mažiau nusipelnęs pedagogas, inžinierius ir ...
nuotrauka
2018-02-08 14:06
Sostinėje prasidėjo Valstybės atkūrimo 100-mečio renginių programa – šiandien Tado Kosciuškos gatvės skvere atidengtas paminklas didiesiems tautiškumo skatintojams – broliams Petrui, Jonui ir Antanui Vileišiams. Paminklą atidengė Jono Vileišio dukra Rita Vileišytė Bagdonas, proanūkis Gediminas Tursa...
nuotrauka
2018-02-01 15:13,      papildyta 2018-02-01 15:49, Papildyta informacija apie atsisveikinimą su velioniu
Architektų bendruomenė neteko vieno iškiliausių XX a. II pusės architektų, Algimanto Antano Sprindžio, kurio sukurti objektai bei architektūrinės erdvės suformavo nemenką sovietmečiu modernėjančio Kauno centro dalį, tapo neatskiriama tuometinės architektūros kultūros dalimi.

Statybunaujienos.lt » Asmenybės