2024 kovo 29 d. penktadienis, 1:21
Reklama  |  facebook

Kęstučio Maksimavičiaus orientyras: kokybė, kompetencija, tvarumas

2016-05-27 07:45
Kokybė, kompetencija ir tvarumas – tokias vertybes deklaruoja statybos, projektavimo ir nekilnojamojo turto plėtros įmonių grupė „Veikmė“. Kęstutis Maksimavičius, UAB „Veikmė“ valdybos pirmininkas, sako, kad kas penktas vilnietis dirba arba gyvena „Veikmės“ statytame pastate.
nuotrauka
„Buvome atsargūs, – sako „Veikmės“ valdybos pirmininkas K. Maksimavičius. – Maksimalus pelnas niekada nebuvo mūsų tikslas.“ „Veikmės“ nuotr.


Minimos įmonės
Veikmė, UAB
„Į kokybę orientuojamės visomis prasmėmis, – tiek savo darbų, tiek rezultatų, tiek pastatų, kuriuos statome, pastatome ir juose kažkas gyvena arba dirba, – sako UAB „Veikmė“ valdybos pirmininkas Kęstutis Maksimavičius. – Mes jaučiamės atsakingais už tą gyvenamąją aplinką, kurioje žmogus praleidžia didžiąją gyvenimo dalį – ar tai būtų butas, ar nuosavas namas, ar darbovietė, ar prekybos centras. Pastato kokybė ir gyvenamosios aplinkos kokybė yra mūsų veiklos prioritetas. O per 60-šimt savo veiklos metų esame pastatę išties labai daug. Mūsų skaičiavimais, kas penktas vilnietis dirba arba gyvena „Veikmės“ statytame pastate.“

Įpročius keisti sunku, bet kito kelio nėra

Kokybiškos statybos be kompetencijos, pasak K. Maksimavičiaus, nepasieksi. Ir nors „Veikmė“ yra viena seniausių statybos organizacijų Lietuvoje, šioje kompanijoje stengiamasi nuolat tobulinti įgūdžius, kelti specialistų kvalifikaciją, perprasti naujas technologijas ir būti statybų pramonės priešakyje.

Kęstutis Maksimavičius VEIKMĖ
„Veikmės“ suprojektuotas
ir pastatytas
pirmasis lietuviškas
pasyvus namas

„Aišku, jūs pasakysite, kad labai sunku pakeisti įgudusių statybininkų, patyrusių meistrų įpročius. Tikrai taip. Ir tai yra labai žmogiška. Įprasti procesai, nusistovėjusios procedūros, kurios jau pasiteisino ir buvo išbandytos ne vieną kartą, dažnai tarsi verčia atsargiai, konservatyviai ar net skeptiškai pasižiūrėti į permainas ir naujoves. Statybų pramonė, visas statybų sektorius nuo seno buvo labai inertiškas, čia, iš pirmo žvilgsnio, mažai kas keitėsi“, – sako K. Maksimavičius. Tačiau pastaruoju metu mes gyvename išties didelių permainų laikais. Tokio statybų technologinio šuolio, kokį matome pastaraisiais metais, kurį dar pakurstė ir energinio pastatų efektyvinimo judėjimas, pasyvių namų savotiška mada, tokio kokybinio šuolio šiame sektoriuje, prisipažįsta „Veikmės“ vadovas, jam dar netekę regėti. Aišku, buvo tam tikras techninis persiginklavimas, kai subyrėjus sovietinei uždangai pas mus atsirado vakarietiškos statybinės technikos, modernių statybos įrankių, naujų statybinių medžiagų. Tačiau tai nepalyginami dalykai su tais kokybiniai pokyčiais, kurie vyksta pastaruoju metu. 

„Taigi kompetencija – antras mūsų kertinis akmuo, – reziumuoja K. Maksimavičius. – O trečia – tai tvarumas.“ Tvarumas tiek kasdienėje, rutininėje veikloje, tiek ir globaliuose dalykuose: nuo statybos aikštelės organizavimo iki kompanijos ilgaamžiškumo, ilgalaikės perspektyvos.

Suprojektavo ir pastatė pirmąjį lietuvišką pasyvų namą

Tvari statyba, tai – toks statybos ir pastatų eksploatacijos būdas, kuris atspindi darnų, harmoningą požiūrį į pastatus, kultūrinę ir socialinę aplinką, aplinkosaugą bei ekologiją. „Veikmė“, kaip atsakinga kompanija, siekia patenkinti tiek dabartinių kartų, tiek ir ateities kartų poreikius. Tvarios statybos ideologija ir ja paremtas judėjimas yra labai artimi „Veikmės“ įmonių veiklai. Savo projektais, statybos darbais, pastatais ir jų eksploatavimo ypatumais „Veikmė“ siekia prisidėti prie pastatų tvarumo bei tvarios statybos judėjimo. 

Kęstutis Maksimavičius VEIKMĖ
UAB „Veikmė“
valdybos pirmininkas
Kęstutis Maksimavičius

„Veikmės“ grupės įmonės ypatingą dėmesį skiria pastatų energiniam naudingumui ir energiškai efektyvių pastatų projektavimo bei statybos technologijų taikymui.

„Veikmės projektai“ 2008 metais suprojektavo pirmąjį lietuvišką pasyvų namą, o „Veikmės statyba“ tokį namą pastatė. Šis pirmasis lietuviškas pasyvus namas buvo įvertintas Lietuvos metų gaminio aukso medaliu. Vėliau „Veikmė“ individualių pasyvių namų statybas išplėtojo iki atskiro pasyvių namų kvartalo, o pažangias technologijas pradėjo taikyti ir daugiabutėje, ir visuomeninės paskirties pastatų statyboje. 

2015 metais „Veikmė“ pastatė pirmą sandariausią daugiabutį Lietuvoje, Vilniuje, Sugiharos gatvėje. Šio namo sandarumo rodiklis net šešis kartus viršija A klasės pastatams keliamus reikalavimus.

„Taigi, kokybė, kompetencija, tvarumas ir yra tie trys banginiai, ant kurių ir stovi mūsų kompanija. Nors, ne, – suabejoja ir pats pašnekovas. – Dar reiktų pridėti ketvirtą – tai mūsų žmonės. Be mūsų komandos nebūtų ir visų pasiekimų. „Veikmės“ kolektyvas yra dar vienas ir, sakyčiau, pats svarbiausias kertinis kompanijos akmuo. Štai ant tokių keturių pamato kampų ir stovi „Veikmės“ pastatas“, – šypsosi K. Maksimavičius.

„Nuosekliai ir kantriai dirbome taip, kaip buvome išmokyti“

Vertybės vertybėmis, bet kasdienybė yra daug proziškesnė. Kaip pavyko per tiek daug metų, per visus tuos ekonomikos pakilimų ir nuosmukių ciklus išlaikyti statybinę organizaciją ir vykdyti statybos darbus be jokio sustojimo net ir tais metais, kai statybinės organizacijos bankrutavo viena po kitos?

UAB Veikmė  Kęstutis Maksimavičius
„Veikmės miško namai“
– sandariausias daugiabutis

„Buvome atsargūs, – sako K. Maksimavičius. – Maksimalus pelnas niekada nebuvo mūsų tikslas. Nuosekliai ir kantriai dirbome taip, kaip buvome išmokyti. Nė vienos dienos per tuos 60 kompanijos veiklos metų nebuvome sustabdę savo gamybos, – nei per taip vadinamą Rusijos krizę, nei per neseniai ištikusią.“

Net ir sunkiausiais laikais, tarkime, statybinių medžiagų deficito arba blokados ir degalų krizės laikais „Veikmės“ strategams pavykdavo įveikti iššūkius, išlaviruoti ir nesustoti. Kaip vieną rizikingiausių veiklos etapų K. Maksimavičius prisimena „Veikmė M“ projektą Maskvoje.

„Apie 1994-1997 metus turėjome licenciją užsiimti statybine veikla Rusijoje, įsteigėme Maskvoje įmonę ir ėmėmės objektų. Statėme ir visuomeninės paskirties pastatų, ir garsiojo „Gostynyj Dvor“ fasadą remontavome netoli Kremliaus. Vienu metu „Veikmė M“ dirbo apie 50 statybininkų iš Lietuvos, – pasakoja „Veikmės“ vadovas K. Maksimavičius. – Tuomet išties teko susidurti su tam tikra specifika, korupcija ir net kriminaliniu pasauliu. Šeima iš namų Vilniuje į Maskvą išlydėdavo nerimaudama. Vienu metu pajutome, kad galime būti įvelti į negerus dalykus. Tuomet atsistojome, susirinkome daiktus ir išvažiavome palikę viską. Dabar tai prisimenu su šypsena, o tuomet buvo tikrai nejuokinga.“

Bet sunkumai sunkumais. Visus juos galima įveikti, tik reikia nenuleisti rankų. 

„Tai tik iššūkiai, kurie suteikia statybinei veiklai veržlumo, dinamikos. Man asmeniškai sunkiausia – ne tos ekonominės krizės ar kažkokie finansiniai praradimai, bet nepelnyta kritika ir intrigos, kai kurie nors statybos objektai atsiduria politinių intrigų sūkuryje“, – sako K. Maksimavičius.

Apsisprendė nenukrypti nuo kurso

Paprašytas išskirti reikšmingiausią, sėkmingiausią „Veikmės“ pasiekimą, įvardinti darbą, kuriuo galima didžiuotis ir pateikti kaip ypatingos sėkmės pavyzdį, K. Maksimavičius susimąsto.

VEIKMĖ
Barikadas prie Seimo
statė 20-ies „Veikmės“
vyrų komanda

„Negalėčiau išskirti kažkokio vieno objekto. Nei 1977 metais suprojektuoto ir vėliau pastatyto pirmojo Baltijos šalyse dangoraižio – 22 aukštų ir daugiau kaip 80 metrų aukščio viešbučio „Lietuva“, kuris anuomet buvo aukščiausias pastatas ne tik Vilniaus mieste bet ir visose Baltijos šalyse. Nei tų sausio 13-osios barikadų, kurias mūsų vyrai surentė aplink Seimo rūmus. Nei pirmojo pasyvaus namo, nei kokio kito objekto. Per visus savo veiklos metus „Veikmė“ yra pastačiusi daugiau kaip 1,5 milijono kvadratinių metrų bendrojo ploto pastatų, ištisus sostinės kvartalus – Antakalnio, Šeškinės, Šiaurės miestelio. Vieno projekto, ar vieno objekto tikrai nenorėčiau išskirti. Mano įsitikinimu, reikšmingiausias ir svarbiausias mūsų žingsnis, kuriuo galima išties didžiuotis, buvo sprendimas nekeisti savo veiklos pobūdžio, išlaikyti stuburą ir nesiblaškyti net ir pačiais sudėtingiausiais momentais, net ir tuomet, kai būdavo labai viliojančių, itin patrauklių pasiūlymų.“

Apsisprendimas nenukrypti nuo pasirinkto kelio, pasak K. Maksimavičiaus, ir yra pats reikšmingiausias, svarbiausias dalykas, tai yra tai, kas išties sukuria didžiausią vertę kompanijai.

Pažįsta kone kiekvieną savo darbuotoją

Statybinė veikla K. Maksimavičių žavi savo dinamiškumu ir veržlumu. 

„Visą laiką esi judėjime, visą laiką pokyčių sūkuryje. Judi nuo vieno objekto prie kito, nuo mokyklos – prie ligoninės, nuo gyvenamojo namo – prie biuro ir taip toliau, ir panašiai. Kiekvieną inžinierių tai žavėtų“, – sako „Veikmės“ vadovas K. Maksimavičius.

Valdybos pirmininką žavi darbas ne kabinete, bet su žmonėmis, objektuose, nuolatinis bendravimas. Dėl to jis asmeniškai pažįsta, paties žodžiais, turbūt kone kiekvieną savo darbuotoją, statybininką. Kadrų kaita „Veikmės“ įmonėse labai menka. 

„Kita vertus, sunkesnę profesiją, negu yra statybininko, turbūt būtų labai sunku ir surasti. Tai labai atsakingas užsiėmimas. Atsakomybė mūsų veikloje yra vienas svarbiausių dalykų. Jei nėra atsakomybės, tai nebus ir kokybės“, – pabrėžia pašnekovas, UAB „Veikmė“ valdybos pirmininkas Kęstutis Maksimavičius.
„Veikmės“ nuotraukos
Statybunaujienos.lt



Asmenybės. Sėkmės istorijos

nuotrauka
2024-02-29 06:43,      papildyta 2024-03-06 10:15, papildyta nuotraukomis
Vasario 29 d. Julius Laiconas, Lietuvos statybininkų asociacijos vadovų klubo prezidentas, šventė 80-ties metų jubiliejų.
nuotrauka
2024-02-26 16:10
Netrukus visuomenei bus pristatyta knyga apie Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) Garbės prezidentą Adakrą Vincentą Šeštakauską. Tai yra knyga ne apie karjerą baigusį žmogų. Ir ne apie veikimą planinėje ekonomikoje ir laisvojoje rinkoje. Ji apie kur kas svarbesnius dalykus – nesenstančius princi...
nuotrauka
2023-11-22 09:48
Mirė Lietuvos statybininkų asociacijos Tarybos narys, buvęs AB „Panevėžio statybos trestas“ generalinis direktorius Egidijus Urbonas.
nuotrauka
2023-10-24 11:00
Sekmadienį, spalio 22-ąją, eidamas 78-uosius metus, mirė statybos inžinierius Algimantas Nekrašius.
nuotrauka
2023-10-06 07:27
Būsimiesiems specialistams, kai jie ima rinktis profesiją ar konkrečią mokymo įstaigą, svarbiausia, kad įgytų reikalingų žinių ir praktinių įgūdžių palankiausioje aplinkoje, kad dar mokydamiesi užsitikrintų galimybę sėkmingai įsidarbinti ir siekti karjeros pasirinktoje srityje.
nuotrauka
2023-09-29 07:51
Karjerą pradėjęs kaip darbininkas, Valerijus Iziumovas jau 14 metų yra įmonės YIT LIETUVA statybos direktorius. Bendrovėje jis dirba keturiasdešimt antrus metus: tai jo pirmoji ir, kaip pats sako, tikriausiai ir paskutinė darbovietė.
nuotrauka
2023-09-22 07:39
Įveikęs pirmąjį rimtą karjeros iššūkį, konstruktorius Andrius Gudelis jautėsi geriausiu. Po 10 metų geriausiu jį pripažino ir statybos inžinierių bendruomenė: Lietuvos statybos inžinierių sąjungos (LSIS) apdovanojimuose Andrius Gudelis šiemet buvo išrinktas Metų statybos inžinieriumi-projektuotoju.
nuotrauka
2022-08-02 16:25
Eidamas 90-uosius metus mirė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) emeritas, habilituotas daktaras, profesorius Jonas Gediminas Marčiukaitis.
nuotrauka
2022-04-25 07:43
Penktadienį, balandžio 22 d., Viktoras Voroncovas, LAYHER BALTIC vadovas, buvo apdovanotas Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) auksiniu pasižymėjimo ženklu.
nuotrauka
2022-04-12 07:29
Pirmadienį, balandžio 11–ąją, mirė žymus Lietuvos architektas, redaktorius, aktyvus visuomenės veikėjas Leonardas Vaitys, pranešė Lietuvos architektų sąjunga (LAS).
nuotrauka
2022-01-03 15:00
Apie nekilnojamo turto agentūros „Centro kubas“ įkūrėjo ir ilgamečio vadovo Arūno Strolio mirtį šiandien, sausio 3 d., pranešta socialiniame tinkle „Facebook“.
nuotrauka
2021-12-20 06:55
Pasitinkant didžiąsias metų šventes, Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) sukvietė verslo bendruomenę, visuomenės, politikos ir mokslo lyderius į kalėdinį LPK vakarą.
nuotrauka
2021-11-15 11:33
Eidamas 60-uosiu metus, mirė verslininkas, kelių ir infrastruktūros AB „Panevėžio keliai“ akcininkas, Remigijus Juodviršis. Lapkričio 15 d. R. Juodviršis atgulė Kairėnų kapinėse.
nuotrauka
2021-10-21 06:39
2021 m. spalio 16 d., eidamas 46-uosius metus, mirė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Aplinkos inžinerijos fakulteto (AIF) Pastatų energetikos katedros docentas, mokslų daktaras Giedrius Šiupšinskas (1976 liepos 24 d.–2021 spalio 16 d.).
nuotrauka
2021-09-19 07:15
Eidamas 88 metus mirė iškilus Lietuvos ir savo gimtojo Salako krašto patriotas, buvęs Lietuvos statybos ir urbanistikos ministras Algirdas Vapšys.
nuotrauka
2021-07-22 10:24
Ankstyvoje paauglystėje pradėjęs domėtis šiuolaikinės elektrotechnikos ir išmanių technologijų galimybėmis, šiandien šešiolikmetis Skirmantas Skurdenis – jauniausias tarptautinį KNX sertifikatą turintis išmaniojo namo sistemos diegėjas Lietuvoje. Vaikino planuose – savarankiškai nuo A iki Z suprojek...
nuotrauka
2021-06-09 09:35
Aplinkos ministerijos šių metų Viktoro Bergo premiją pelnė Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktoriaus pavaduotoja Rūta Baškytė. Šia proga Aplinkos ministerija kviečia artimiau susipažinti su žinoma gamtosaugininke, kurios iniciatyva sutvarkyta ir pritaikyta lankymui daugelis vertingų gamti...
nuotrauka
2021-06-01 22:02
Gegužės 31 d. eidamas 80-uosius metus mirė Lietuvos inžinierius statybininkas, aktyvus visuomenės veikėjas Juozas Zykus.
nuotrauka
2021-06-01 16:28
Eidamas 96-uosius metus, mirė Statybos veteranų klubo patriarchas profesorius Bronius Sidauga. Gegužės 31 d. jis buvo palaidotas Vilniaus Karveliškių kapinėse.
nuotrauka
2021-01-26 15:24
Studijos „DO Architects“ bendraįkūrėja Andrė Baldišiūtė – pirmoji lietuvių architektė, jau šį trečiadienį debiutuosianti vokiečių bendrovės JUNG remiamos tarptautinės nemokamų renginių serijos „Architects, not Architecture | Virtual World Tour“ virtualioje scenoje.

Statybunaujienos.lt » Asmenybės. Sėkmės istorijos