2024 gegužės 22 d. trečiadienis, 21:23
Reklama  |  facebook

YIT LIETUVA statybos direktorius Valerijus Iziumovas prašymą priimti į darbą rašė tik sykį gyvenime, prieš 41-erius metus

2023-09-29 07:51
Karjerą pradėjęs kaip darbininkas, Valerijus Iziumovas jau 14 metų yra įmonės YIT LIETUVA statybos direktorius. Bendrovėje jis dirba keturiasdešimt antrus metus: tai jo pirmoji ir, kaip pats sako, tikriausiai ir paskutinė darbovietė.
nuotrauka
Valerijus Iziumovas, YIT LIETUVA statybos direktorius. YIT LIETUVA nuotr.


Minimos įmonės
YIT Lietuva, UAB

YIT LIETUVAĮmonė YIT LIETUVA vykdo statybos rangos, būsto, komercinio NT ir infrastruktūros projektus. Statybos direktorius Valerijus Iziumovas su savo vadovaujama komanda, kurioje dirba gamybos, statybos, projektų, darbų vadovai bei statybos inžinieriai, yra atsakingas už statybos darbus rangos, būsto ir nekilnojamojo turto projektuose. 1999 m., įmonei (tuo metu AB „Kausta“) tapus didžiausio Rytų Europoje Suomijos statybos koncerno „YIT Corporation“ dalimi, bendrovėje buvo įdiegtas projektinis valdymas.

„Tai reiškia, kad statybos projekto komanda įgyvendina visą statybos projektą: esame atsakingi ne tik už statybų procesą, bet ir už projekto rezultatą“, – sako dešimčių milijonų vertės statybos projektams vadovaujantis darnios miestų plėtros bendrovės YIT LIETUVA statybos direktorius V.Iziumovas.

Kolegos V.Iziumovą vertina kaip aukštos profesinės kompetencijos ir etikos standartų vadovą.

Nesibodėjo pradėti mūrininku – tapo gerai žinomos įmonės statybos direktoriumi

V.Iziumovas įmonėje YIT LIETUVA dirba nuo 1982 m. liepos 12-osios. Datą jis gerai pamena ne tik dėl to, kad tik sykį per 41-erius metus rašė prašymą priimti į darbą, bet ir dėl aplinkybių, kuriomis atsidūrė YIT LIETUVA.

Vieną lietingą, ne vasariškai šaltą birželio pirmadienį V.Iziumovas nuėjo į tuometinį Kauno namų statybos kombinatą. Jaunam specialistui buvo pasiūlytas mūrininko darbas, kuris jo nebaidė, nes per studijų praktikas buvo įgijęs šią kvalifikaciją ir sukaupęs praktikos dirbdamas studentų statybos būriuose. Jau po ketverių metų V.Iziumovas ėmė kilti karjeros laiptais. Pirmiausia mūrininkas tapo meistru, dar po pusmečio – darbų vykdytoju, statybos valdybos vyriausiuoju inžinieriumi, vėliau vadovavo statyboms Kauno regione ir jau 14 metų yra įmonės YIT LIETUVA statybos direktorius.

„Spręsdamas dėl aukštesnių pareigų pasiūlymo, visada svarstydavau, ar esu pasirengęs, nes jaučiau didelę atsakomybę už parodytą man pasitikėjimą. Žinojau, kad tikimasi geriausių rezultatų, – pasakoja V.Iziumovas. – Būdamas žemutinės grandies vadovu, supratau, kad man trūksta patirties ir kompetencijų, todėl stengiausi kuo daugiau sužinoti. Man padėjo patyrę kolegos.“

Kuo jaunam specialistui svarbus mentorius ir įmonės kultūra

Į įmonę YIT LIETUVA studentai ateina atlikti praktikos. Jie dar mokosi, neturi patirties, bet, kaip pastebi V.Iziumovas, ne kiekvienas yra pasirengęs prieiti prie patyrusių statybininkų, meistrų ir paklausti. Statybos direktoriaus pastebėjimu, tikraisiais statybininkais tampa tie, kurie domisi technologijomis, aktyviai dalyvauja statybos procese, neieško lengvesnio kelio ir nuolat mokosi.

Studentams, atėjusiems atlikti praktikos į YIT LIETUVA, skiriamas mentorius, kuris lydi jauną specialistą ir padeda jam susiorientuoti bei dalyvauti realiame procese pagal jo gebėjimus ir asmenines savybes. Į tokią jaunų specialistų ugdymo programą, paremtą giliomis įmonės tradicijomis ir kultūra, pateko ir pats V.Iziumovas.

„Mane, 25-erių metų darbų vykdytoją, aikštelės viršininkas atvežė į vieno statybinio vagonėlio ir įšalusį gruntą daužančio ekskavatoriaus statybvietę. Davė šūsnį projektų ir užduotį pastatyti vaikų darželį. Tai buvo pirmasis savarankiškas mano objektas, pirmasis mano iššūkis. Dėkoju likimui, kad tuomet šalia manęs buvo patyręs brigadininkas a. a. Antanas Tamošiūnas. Pasitariant, bendradarbiaujant darželis buvo pastatytas, o vėliau viskas vyko daug paprasčiau – nei objekto dydis, nei sudėtingumas nebebuvo sunkūs“, – prisimena V.Iziumovas.

Šias tradicijas ir kultūrą įmonė išlaikė iki šių dienų. Globojami mentoriaus ir kolegų, dalyvaudami realiuose statybos procesuose, studentai praktikos metu pasitikrina, ar statybos inžinerija yra jų pašaukimas. Jau nemažai buvusių praktikantų tapo YIT LIETUVA darbuotojais – projektų, įvairių funkcijų vadovais. Ir ne vieną tokį rūpestingai išugdytą jauną specialistą pakvietė dirbti kitos įmonės. Nors įmonei YIT LIETUVA tai praradimas, bet ir patvirtinimas, kad einama teisinga linkme.

Naujosios kartos studentai – imlūs išmaniosioms technologijoms, greičiau supranta inovacijas, darbą su projekto valdymo programomis. Tačiau programas, kaip pastebi įmonės senbuvis V.Iziumovas, reikia pildyti turiniu, kuris įgyjamas kaupiant patirtį kasdien.

Vadybos principas: nugali ne pareigos, o argumentai

V.Iziumovas toje pačioje darbovietėje dirba jau keturiasdešimt antrus metus. Viena, kai kelis dešimtmečius dirbi toje pačioje pozicijoje, ir visai kas kita, kai karjera įmonėje primena dinamišką kelionę, kupiną iššūkių, naujų patyrimų, pozicijų.

„Neturėjau kada galvoti, kad reikėtų keisti darbovietę, nes buvau pasinėręs į darbą, į projektus, siekiau rezultatų, ėmiausi naujų atsakomybių, nuolat mokiausi. Kaip galima viską mesti ir išeiti, kai esi įsipareigojęs įmonei, – sako V.Iziumovas. – Kaip gali išeiti, kai nuo tavo darbo priklauso ir įmonės rezultatai, kai atsakai nebe vien už savo, bet ir už kitų veiklą? Jeigu būtų galimybė viską pradėti iš pradžių, vis tiek nieko nekeisčiau.“

V.Iziumovas vadovauja komandai, kurioje dirba profesionalai, žmonės, kuriuos jungia bendros vertybės, aukšta darbo kultūra. Todėl, kaip pastebi statybos direktorius, jie gerai supranta vieni kitus, kalba ta pačia kalba, vienodai supranta, kaip sieks rezultato, kaip užtikrins kokybę ir saugų darbą. Vienodas jų požiūris ir į užsakovą: reikia dirbti taip, kad jis vėl sugrįžtų.

„Mano darbe svarbūs trys dalykai: planavimas, kontrolė ir prognozė. Aš ir mano komanda gerai žinome, kad mūsų darbas lemia ir visos įmonės rezultatus, todėl negalime sau leisti dirbti neatsakingai, – įsitikinęs YIT LIETUVA statybos direktorius V.Iziumovas. – Man, kaip komandos vadovui, svarbu palaikyti darbingą mikroklimatą. Tai nėra sudėtinga, nes nugali ne pareigos, bet argumentai ir geriausios idėjos, o sprendimus priimame visi kartu.“

Sudėtingiausia YIT LIETUVA statybos direktoriui V.Iziumovui buvo paaiškinti, kodėl jam patinka statybos inžinerija ir dėl ko nekeistų savo darbo. Jis gyvena statyba, nes patinka jo komanda, veikla suteikia pasitenkinimą, o ypač tos akimirkos, kai įveikiamos sudėtingos situacijos ir pasiekiama pergalė. Tačiau didžiausias laimėjimas – užsakovų sugrįžimas.

Įgyvendintas statybos projektas suteikia saldų pergalės skonį, kokį pažįsta tik statybos žmonės. 
Statybunaujienos.ltAsmenybės. Sėkmės istorijos

nuotrauka
2024-05-01 10:24
Balandžio 30 d. mirė Antanas Butkus (78 metų), inžinierius, ilgametis tuomet YIT KAUSTA (dabar – YIT LIETUVA) vadovas, buvęs Lietuvos statybininkų asociacijos viceprezidentas.
nuotrauka
2024-04-12 16:21
Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) nariams buvo pristatyta knyga apie Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) Garbės prezidentą Adakrą Vincentą Šeštakauską.
nuotrauka
2024-02-29 06:43,      papildyta 2024-03-06 10:15, papildyta nuotraukomis
Vasario 29 d. Julius Laiconas, Lietuvos statybininkų asociacijos vadovų klubo prezidentas, šventė 80-ties metų jubiliejų.
nuotrauka
2023-11-22 09:48
Mirė Lietuvos statybininkų asociacijos Tarybos narys, buvęs AB „Panevėžio statybos trestas“ generalinis direktorius Egidijus Urbonas.
nuotrauka
2023-10-24 11:00
Sekmadienį, spalio 22-ąją, eidamas 78-uosius metus, mirė statybos inžinierius Algimantas Nekrašius.
nuotrauka
2023-10-06 07:27
Būsimiesiems specialistams, kai jie ima rinktis profesiją ar konkrečią mokymo įstaigą, svarbiausia, kad įgytų reikalingų žinių ir praktinių įgūdžių palankiausioje aplinkoje, kad dar mokydamiesi užsitikrintų galimybę sėkmingai įsidarbinti ir siekti karjeros pasirinktoje srityje.
nuotrauka
2023-09-22 07:39
Įveikęs pirmąjį rimtą karjeros iššūkį, konstruktorius Andrius Gudelis jautėsi geriausiu. Po 10 metų geriausiu jį pripažino ir statybos inžinierių bendruomenė: Lietuvos statybos inžinierių sąjungos (LSIS) apdovanojimuose Andrius Gudelis šiemet buvo išrinktas Metų statybos inžinieriumi-projektuotoju.
nuotrauka
2022-08-02 16:25
Eidamas 90-uosius metus mirė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) emeritas, habilituotas daktaras, profesorius Jonas Gediminas Marčiukaitis.
nuotrauka
2022-04-25 07:43
Penktadienį, balandžio 22 d., Viktoras Voroncovas, LAYHER BALTIC vadovas, buvo apdovanotas Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) auksiniu pasižymėjimo ženklu.
nuotrauka
2022-04-12 07:29
Pirmadienį, balandžio 11–ąją, mirė žymus Lietuvos architektas, redaktorius, aktyvus visuomenės veikėjas Leonardas Vaitys, pranešė Lietuvos architektų sąjunga (LAS).
nuotrauka
2022-01-03 15:00
Apie nekilnojamo turto agentūros „Centro kubas“ įkūrėjo ir ilgamečio vadovo Arūno Strolio mirtį šiandien, sausio 3 d., pranešta socialiniame tinkle „Facebook“.
nuotrauka
2021-12-20 06:55
Pasitinkant didžiąsias metų šventes, Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) sukvietė verslo bendruomenę, visuomenės, politikos ir mokslo lyderius į kalėdinį LPK vakarą.
nuotrauka
2021-11-15 11:33
Eidamas 60-uosiu metus, mirė verslininkas, kelių ir infrastruktūros AB „Panevėžio keliai“ akcininkas, Remigijus Juodviršis. Lapkričio 15 d. R. Juodviršis atgulė Kairėnų kapinėse.
nuotrauka
2021-10-21 06:39
2021 m. spalio 16 d., eidamas 46-uosius metus, mirė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Aplinkos inžinerijos fakulteto (AIF) Pastatų energetikos katedros docentas, mokslų daktaras Giedrius Šiupšinskas (1976 liepos 24 d.–2021 spalio 16 d.).
nuotrauka
2021-09-19 07:15
Eidamas 88 metus mirė iškilus Lietuvos ir savo gimtojo Salako krašto patriotas, buvęs Lietuvos statybos ir urbanistikos ministras Algirdas Vapšys.
nuotrauka
2021-07-22 10:24
Ankstyvoje paauglystėje pradėjęs domėtis šiuolaikinės elektrotechnikos ir išmanių technologijų galimybėmis, šiandien šešiolikmetis Skirmantas Skurdenis – jauniausias tarptautinį KNX sertifikatą turintis išmaniojo namo sistemos diegėjas Lietuvoje. Vaikino planuose – savarankiškai nuo A iki Z suprojek...
nuotrauka
2021-06-09 09:35
Aplinkos ministerijos šių metų Viktoro Bergo premiją pelnė Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktoriaus pavaduotoja Rūta Baškytė. Šia proga Aplinkos ministerija kviečia artimiau susipažinti su žinoma gamtosaugininke, kurios iniciatyva sutvarkyta ir pritaikyta lankymui daugelis vertingų gamti...
nuotrauka
2021-06-01 22:02
Gegužės 31 d. eidamas 80-uosius metus mirė Lietuvos inžinierius statybininkas, aktyvus visuomenės veikėjas Juozas Zykus.
nuotrauka
2021-06-01 16:28
Eidamas 96-uosius metus, mirė Statybos veteranų klubo patriarchas profesorius Bronius Sidauga. Gegužės 31 d. jis buvo palaidotas Vilniaus Karveliškių kapinėse.
nuotrauka
2021-01-26 15:24
Studijos „DO Architects“ bendraįkūrėja Andrė Baldišiūtė – pirmoji lietuvių architektė, jau šį trečiadienį debiutuosianti vokiečių bendrovės JUNG remiamos tarptautinės nemokamų renginių serijos „Architects, not Architecture | Virtual World Tour“ virtualioje scenoje.

Statybunaujienos.lt » Asmenybės. Sėkmės istorijos