2024 gegužės 29 d. trečiadienis, 12:43
Reklama  |  facebook

Pristatyta knyga „Kelias į lyderystę. ADAKRO VINCENTO ŠEŠTAKAUSKO istorija“

2024-04-12 16:21
Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) nariams buvo pristatyta knyga apie Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) Garbės prezidentą Adakrą Vincentą Šeštakauską.
nuotrauka
Adakras Šeštakauskas. Portalo Statybunaujienos.lt nuotr.


Minimos įmonės
LSA (Lietuvos statybininkų asociacija), VŠĮ

Tai knyga apie statybos sektoriaus lyderį.

Adakras Vincentas Šeštakauskas įkūrė Lietuvos statybininkų asociaciją, kuri vienija per 15 tūkst. statybos sektoriaus dirbančiųjų, ir jai vadovavo 20 metų. Ši knyga – bandymas suprasti, kaip formuojasi lyderio savybės, kas įpareigoja imtis atsakomybės už platų veikimo lauką, už ištisą sektorių, ir padeda sulaukti sėkmės.

Ši knyga – veikiau tyrimas, apklausiant arti 40 žmonių, kurie mokėsi, dirbo kartu su Adakru Šeštakausku, kurie jį pažįsta artimai arba stebėjo iš šalies.

Kas yra Adakras Vincentas Šeštakauskas

Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) Garbės prezidento Adakro Vincento Šeštakausko darbo stažas – 58 metai 4 mėnesiai ir 11 dienų. Tai yra laikas, per kurį jis pelnė statybos sektoriaus lyderio vardą. Ir pagarbą. Net ir baigus karjerą, kolegos į jį kreipiasi vadindami Prezidentu. Tik patys artimiausi jį vadina vardu.

„Adakras Šeštakauskas yra asmenybė, statybos sektoriaus, statybininkų bendruomenės lyderis, pelnęs pagarbą už savo veiklą, už sektoriaus sutelkimą siekti bendrų tikslų. Todėl jis visada liks Prezidentu“, – tvirtina Dalius Gedvilas, nuo 2018 m., kuomet karjerą užbaigė A. Šeštakauskas, vadovaujantis Asociacijai.

Užaugo statybos sektoriuje

Dešimties iš vienuolikos organizacijų, kurios tapo iškilios, vadovai išaugo pačiose organizacijose. Tokia yra bestseleriu tapusio tyrimo (James C. Collins „Nuo gero prie puikaus“) išvada.

A.Šeštakauskas, pirmasis Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas, dabar – Garbės prezidentas – yra statybininkas, statybos objektų, statybos organizacijų vadovas, anuometinio statybos ministro pavaduotojas ir de facto – statybos ministras. Jis užaugo statybos sektoriuje, ir tai buvo viena iš esminių priežasčių, kaip jam pavyko sukurti Lietuvos statybininkų asociaciją ir ją paversti įtakinga organizacija, kuri sėkmingai veikia nuo 1993 m., t. y. jau 30 metų.

Visada buvo aišku, kas yra svarbiausias žmogus

Kelionė į lyderystę niekada nesibaigia, o lyderystės principai nuolat kinta ir tobulėja. Pasakojimas apie A.Šeštakausko lyderystės istoriją yra priminimas, kad lyderystė yra kelionė be pabaigos.

A.Šeštakauskas nedidelio ūgio. Tačiau jo buvimas visada buvo gerai matomas – visada buvo aišku, kas yra svarbiausias žmogus. Kolegos jį vadino statybų maestro, sektoriaus ir valstybės aristokratu, statybos džentelmenu. Daugelis žmonių, kalbintų rašant šią knygą, buvo tvirtai įsitikinę, kad A.Šeštakauskas buvo geriausia, kas galėjo nutikti Lietuvos statybininkų asociacijai. Žmonės, dirbę su juo planinės ekonomikos sąlygomis, prisimena kitokią, nei buvo įprasta tuo metu, jo lyderystę – inteligentišką, profesionalią, sektiną, pagarbią aplinkiniams. Jis darė įtaką žmonėms, mokė nemokydamas, nes aplinkiniai matė, kad tai yra gerai ir jo principus taikė savo veikloje.

A.Šeštakauskas yra gimęs 1938-aisiais. Jis sėkmingai dirbo sovietmečiu ir efektyviai veikė laisvosios rinkos sąlygomis – lyderiai turi sugebėjimą prisitaikyti prie kintančių sąlygų. O principai, kuriais jie vadovaujasi, yra universalūs, galiojantys visais laikais, visose santvarkose.

Knygą inicijavo statybininkų bendruomenė

Šios knygos bendraautoriai yra arti 40 žmonių, kurie pasakojo, dalinosi prisiminimais apie A.Šeštakauską. Ir kone visi jie yra statybos žmonės – inžinieriai, aukščiausio lygio įmonių vadovai, savininkai, savo srities profesionalai, Lietuvoje gerai žinomi vardai. Šių žmonių pasakojimai, istorijos leido pažvelgti į lyderystę nauju rakursu, padėjo išryškinti vadovavimo principus, asmenines savybes, santykius su kolegomis ir draugais, sekti jo lyderystės kelią.

A.Šeštakausko studijų draugų papasakotos istorijos leido suprasti bičiulystės visą gyvenimą svarbą, pedagogų, sutiktų dar paauglystėje, įtaką asmenybėms formuotis.

A.Šeštakausko šeimos pasakojimai tapo jungiančiąja grandimi tarp vadovo ir žmogaus.

Knygos gimimą inicijavo Statybos vadovų veteranų klubas (nuo 2023 m. pabaigos – Lietuvos statybininkų asociacijos vadovų klubas), kuriam vadovauja Julius Laiconas. Idėjai pritarė Lietuvos statybininkų asociacija ir jos vadovas Dalius Gedvilas.

Leidėjų (MB NAUJIENOS LAIKU, portalas STATYBUNAUJIENOS.LT) ir knygos iniciatorių vardu dėkojame visiems, kurių įnašai padeda išleisti knygą apie Adakrą Vincentą Šeštakauską, pirmąjį Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentą.

Statybunaujienos.ltAsmenybės. Sėkmės istorijos

nuotrauka
2024-05-01 10:24
Balandžio 30 d. mirė Antanas Butkus (78 metų), inžinierius, ilgametis tuomet YIT KAUSTA (dabar – YIT LIETUVA) vadovas, buvęs Lietuvos statybininkų asociacijos viceprezidentas.
nuotrauka
2024-02-29 06:43,      papildyta 2024-03-06 10:15, papildyta nuotraukomis
Vasario 29 d. Julius Laiconas, Lietuvos statybininkų asociacijos vadovų klubo prezidentas, šventė 80-ties metų jubiliejų.
nuotrauka
2023-11-22 09:48
Mirė Lietuvos statybininkų asociacijos Tarybos narys, buvęs AB „Panevėžio statybos trestas“ generalinis direktorius Egidijus Urbonas.
nuotrauka
2023-10-24 11:00
Sekmadienį, spalio 22-ąją, eidamas 78-uosius metus, mirė statybos inžinierius Algimantas Nekrašius.
nuotrauka
2023-10-06 07:27
Būsimiesiems specialistams, kai jie ima rinktis profesiją ar konkrečią mokymo įstaigą, svarbiausia, kad įgytų reikalingų žinių ir praktinių įgūdžių palankiausioje aplinkoje, kad dar mokydamiesi užsitikrintų galimybę sėkmingai įsidarbinti ir siekti karjeros pasirinktoje srityje.
nuotrauka
2023-09-29 07:51
Karjerą pradėjęs kaip darbininkas, Valerijus Iziumovas jau 14 metų yra įmonės YIT LIETUVA statybos direktorius. Bendrovėje jis dirba keturiasdešimt antrus metus: tai jo pirmoji ir, kaip pats sako, tikriausiai ir paskutinė darbovietė.
nuotrauka
2023-09-22 07:39
Įveikęs pirmąjį rimtą karjeros iššūkį, konstruktorius Andrius Gudelis jautėsi geriausiu. Po 10 metų geriausiu jį pripažino ir statybos inžinierių bendruomenė: Lietuvos statybos inžinierių sąjungos (LSIS) apdovanojimuose Andrius Gudelis šiemet buvo išrinktas Metų statybos inžinieriumi-projektuotoju.
nuotrauka
2022-08-02 16:25
Eidamas 90-uosius metus mirė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) emeritas, habilituotas daktaras, profesorius Jonas Gediminas Marčiukaitis.
nuotrauka
2022-04-25 07:43
Penktadienį, balandžio 22 d., Viktoras Voroncovas, LAYHER BALTIC vadovas, buvo apdovanotas Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) auksiniu pasižymėjimo ženklu.
nuotrauka
2022-04-12 07:29
Pirmadienį, balandžio 11–ąją, mirė žymus Lietuvos architektas, redaktorius, aktyvus visuomenės veikėjas Leonardas Vaitys, pranešė Lietuvos architektų sąjunga (LAS).
nuotrauka
2022-01-03 15:00
Apie nekilnojamo turto agentūros „Centro kubas“ įkūrėjo ir ilgamečio vadovo Arūno Strolio mirtį šiandien, sausio 3 d., pranešta socialiniame tinkle „Facebook“.
nuotrauka
2021-12-20 06:55
Pasitinkant didžiąsias metų šventes, Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) sukvietė verslo bendruomenę, visuomenės, politikos ir mokslo lyderius į kalėdinį LPK vakarą.
nuotrauka
2021-11-15 11:33
Eidamas 60-uosiu metus, mirė verslininkas, kelių ir infrastruktūros AB „Panevėžio keliai“ akcininkas, Remigijus Juodviršis. Lapkričio 15 d. R. Juodviršis atgulė Kairėnų kapinėse.
nuotrauka
2021-10-21 06:39
2021 m. spalio 16 d., eidamas 46-uosius metus, mirė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Aplinkos inžinerijos fakulteto (AIF) Pastatų energetikos katedros docentas, mokslų daktaras Giedrius Šiupšinskas (1976 liepos 24 d.–2021 spalio 16 d.).
nuotrauka
2021-09-19 07:15
Eidamas 88 metus mirė iškilus Lietuvos ir savo gimtojo Salako krašto patriotas, buvęs Lietuvos statybos ir urbanistikos ministras Algirdas Vapšys.
nuotrauka
2021-07-22 10:24
Ankstyvoje paauglystėje pradėjęs domėtis šiuolaikinės elektrotechnikos ir išmanių technologijų galimybėmis, šiandien šešiolikmetis Skirmantas Skurdenis – jauniausias tarptautinį KNX sertifikatą turintis išmaniojo namo sistemos diegėjas Lietuvoje. Vaikino planuose – savarankiškai nuo A iki Z suprojek...
nuotrauka
2021-06-09 09:35
Aplinkos ministerijos šių metų Viktoro Bergo premiją pelnė Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktoriaus pavaduotoja Rūta Baškytė. Šia proga Aplinkos ministerija kviečia artimiau susipažinti su žinoma gamtosaugininke, kurios iniciatyva sutvarkyta ir pritaikyta lankymui daugelis vertingų gamti...
nuotrauka
2021-06-01 22:02
Gegužės 31 d. eidamas 80-uosius metus mirė Lietuvos inžinierius statybininkas, aktyvus visuomenės veikėjas Juozas Zykus.
nuotrauka
2021-06-01 16:28
Eidamas 96-uosius metus, mirė Statybos veteranų klubo patriarchas profesorius Bronius Sidauga. Gegužės 31 d. jis buvo palaidotas Vilniaus Karveliškių kapinėse.
nuotrauka
2021-01-26 15:24
Studijos „DO Architects“ bendraįkūrėja Andrė Baldišiūtė – pirmoji lietuvių architektė, jau šį trečiadienį debiutuosianti vokiečių bendrovės JUNG remiamos tarptautinės nemokamų renginių serijos „Architects, not Architecture | Virtual World Tour“ virtualioje scenoje.

Statybunaujienos.lt » Asmenybės. Sėkmės istorijos