2020 rugpjūčio 9 d. sekmadienis, 1:45
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Klaipėda ruošiasi atnaujinti Universitetinę ligoninę ir Kūdikių namus

2020-07-30 15:58
Klaipėdos m. savivaldybė pradeda procesus dėl Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) pastatų komplekso modernizavimo. Savivaldybės taryba liepos 30 d. posėdyje pritarė KUL valdomų viešųjų pastatų infrastruktūros modernizavimo projekto įgyvendinimui bei įgaliojo ligoninę kreiptis į Europos energijos efektyvumo fondą (EEEF) su paraiška dėl techninės pagalbos projektui įgyvendinti suteikimo. Patenkinus paraišką, šis fondas gali skirti iki 200 tūkst. eurų techninei dokumentacijai parengti.
nuotrauka
Klaipėdos universitetinės ligoninės (FB) iliustr.


Minimos įmonės
Klaipėdos m. savivaldybė,

„Siekdami užtikrinti aukštą sveikatos priežiūros paslaugų lygį, negalime koncentruotis vien į paslaugų turinį, būtina ir šiuolaikiška, patogi tiek pacientams, tiek čia dirbantiems medikams infrastruktūra. KUL pastatų komplekso modernizavimas – vienas iš didesnių iššūkių mūsų sveikatos įstaigų kontekste, tačiau dėsime visas pastangas, kad procesas įgautų pagreitį kiek įmanoma spartesniu tempu. Tuo pat metu verta prisiminti ir priminti, kad praktiškai vien savosiomis, savivaldos jėgomis ir lėšomis (o kaip šiuo atveju pasinaudojant ir ES struktūrinių fondų pagalba), tačiau SAM dažniausiai liekant stebėtojo „vaidmenyje“ sprendžiamos visam regionui aktualios KUL infrastruktūros tobulinimo ir gerinimo aktualijos “, – pranešime cituojamas Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Turint modernizavimui reikalingą techninę dokumentaciją, bus būtina ir finansavimo šaltinių projekto įgyvendinimui paieška. Gali būti svarstomi įvairūs variantai, kreipiamasi į EEEF ar kitus fondus dėl projekto įgyvendinimo finansavimo, ieškoma vidinių resursų ir kt. Preliminariai skaičiuojama, kad ligoninės pastatų modernizavimui reikės apie 8 mln. eurų. 

Ligoninės pastatų modernizavimo projektas, praneša Klaipėdos savivaldybė, bus įgyvendinimas 2 etapais.

1-asis etapas truks iki 2 metų ir bus skirtas reikiamos dokumentacijos parengimui – energetinių auditų ir investicinių projektų rengimui, projekto programos ir įgyvendinimo plano sudarymui, finansavimo būdų numatymui, viešųjų pirkimų procedūroms rangovui parinkti, sutarčių rengimui, derinimui ir kt. Visus 1-ojo etapo dokumentus, parenkant optimalius sprendimus, vadovaujantis Lietuvos Respublikos įstatymų nuostatomis, derindami su Klaipėdos universitetine ligonine, parengs EEEF parinkti konsultantai.

2-asis etapas taip pat truktų apie dvejus metus, jo metu pagal patvirtintą programą bus atliekami viešųjų pastatų modernizavimo darbai.

Atsinaujinimui ruošiasi, praneša savivaldybė, ir Klaipėdos sutrikusio vystymosi kūdikių namai. Liepos 30 d. posėdyje Savivaldybės taryba taip pat pritarė projekto „Paslaugų vaikams su negalia ir jų šeimoms plėtra Klaipėdos regione“ paraiškos teikimui ir jo įgyvendinimui. Jei paraiška būtų patenkinta, atsirastų galimybė didinti specializuotų sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą miesto gyventojams, naudojantis 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų parama. 

Įgyvendinant projektą būtų atlikta įstaigos pastatų rekonstrukcija, įsigyta naujos medicininės ir slaugos įrangos bei sudarytos sąlygos išplėsti teikiamų paslaugų, kurių šiuo metu trūksta vaikams su negalia ir jų šeimos nariams, spektrą: trumpalaikės socialinės globos, laikino atokvėpio paslaugos, paliatyviosios pagalbos, ankstyvosios reabilitacijos, medicininės reabilitacijos paslaugos, taip pat būtų padidintas vietų skaičius paslaugų gavėjams.

Klaipėdos sutrikusio vystymosi kūdikių namai palaipsniui pereina nuo institucinės globos prie bendruomeninių paslaugų vaikui ir šeimai teikimo. Vaikų, kuriems nustatomi įvairūs raidos sutrikimai, skaičius išlieka augantis, todėl pagrindinis prioritetas – didinti jiems reikalingų paslaugų prieinamumą. 

Projektas būtų įgyvendintas 2021 m. sausio – 2023 m. birželio mėnesiais. Maksimali galima Europos Sąjungos ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės projektui skiriamų lėšų suma – 3,5 mln. Eur. Savivaldybė įsipareigojo prisidėti ne mažiau kaip 5-iais procentais projekto vertės. 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Savivaldybėse

nuotrauka
2020-08-07 09:02
Panevėžio miesto savivaldybėje visuomenei pristatyti vieno žymiausių Lietuvos architekto, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Rolando Paleko architektų studijos parengti Panevėžio autobusų stoties projektiniai pasiūlymai.
nuotrauka
2020-08-05 09:31
Netrukus prasidės Senvagės atnaujinimo darbai, o išskirtiniu jos akcentu taps plaukiojantis fontanas su įspūdingomis vaizdinėmis projekcijomis.
nuotrauka
2020-08-04 15:31
Šiandien Pilaitėje atidarytas išskirtinis, iš pagrindų renovuotas, Pilaitės gimnazijos sporto aikštynas. Atnaujintas stadionas išsiskiria pripučiamu kupolu, kuris leis tiek jauniesiems futbolo talentams, tiek Pilaitės gimnazijos moksleiviams bei vietos bendruomenei futbolu ir lengvąja atletika užsii...
nuotrauka
2020-08-04 09:30
Daugybę naujakurių turinčioje sostinės Paplaujos rajono Manufaktūrų gatvėje tęsiant infrastruktūros atnaujinimo darbus ima ryškėti būsimo bulvaro veidas. Įrenginėjamos naujos dangos pėstiesiems ir dviratininkams, ruošiamasi sodinti naujus želdinius. Šiame etape nepavyko, kaip planuota, išsaugoti dal...
nuotrauka
2020-08-03 15:48
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), reaguodama į gyventojų užklausas dėl suskystintų naftos dujų (SND) balionų šalinimo 3-jų ir daugiau aukštų daugiabučiuose namuose, pakartotinai kreipėsi į savivaldybes su prašymu iki rugpjūčio 14 d. peržiūrėti ir patikrinti pateiktus daugiabučių namų...
nuotrauka
2020-08-03 10:57
Atidaryta rekonstruota Šventosios centrinė aikštė. Po rekonstrukcijos iki tol visiškai neišvaizdi buvusi aikštė pasikeitė neatpažįstamai, o jaukumo jai suteikia projektuotojų – UAB „Nemuno deltos projektai“ ir UAB „Vakarų siluetas“ – pasirinkti nekasdieniai sprendiniai.
nuotrauka
2020-07-31 13:17
Iki rugsėjo galo nelegalių metalinių garažų savininkai Vilniuje yra raginami geruoju atlaisvinti kelis dešimtmečius metaliniais garažais užstatytą valstybinę žemę. Pašalinus garažus, praneša sostinės savivaldybė, atsilaisvinusi teritorija bus panaudota plėtojant patogesnę infrastruktūrą vilniečiams:...
nuotrauka
2020-07-31 10:50
Liepos 30 dieną kurortinėje Kulautuvoje (Kauno rajonas) prasidėjo mineralinio vandens biuvetės įrengimo darbai. Ji po metų atsiras miestelio centre, Akacijų alėjoje, šalia Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų filialo Kulautuvos reabilitacijos ligoninės. Biuvetė – statinys v...
nuotrauka
2020-07-30 16:14
Šalia Kačerginės sanatorijos „Žibutė“ esanti aikštė atgims – čia bus įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, poilsio zona su suoliukais, gėlynais, fontanėliu, informaciniu stendu.
nuotrauka
2020-07-30 10:33
Jurbarko rajono savivaldybės administracija pasirašė sutartį dėl Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos sporto aikštyno atnaujinimo su rangos darbų konkursą laimėjusia „Sūduvos statyba“. Tačiau paaiškėjo, kad įmonė šiemet nepajėgi atlikti darbų.
nuotrauka
2020-07-30 10:25
Panevėžio miesto savivaldybė kviečia miestiečius susipažinti su Panevėžio autobusų stoties projektiniais pasiūlymais. Techninį stoties projektą Panevėžiui padovanojo įmonė „Baltisches Haus“.
nuotrauka
2020-07-29 11:44
Viena lankomiausių laisvalaikio erdvių Kaune netrukus taps saugesnė. Vaizdingoje Nemuno krantinėje montuojami ilgaamžiai ir saugūs atitvarai, nusidrieksiantys beveik 4 kilometrus. Jau pastatyta beveik 200 tvirtų plieninių statramsčių, o iš viso jų išsirikiuos daugiau kaip 1,8 tūkst. Konstrukciją sut...
nuotrauka
2020-07-27 14:47
Vilnius pradeda įgyvendinti ambicingą regioninės svarbos paviršinių nuotekų tinklų įrengimo bei valyklos ir kaupyklos statybos projektą. Sprendžiant Geležinio Vilko ir Šiaurinės gatvių sankryžos užtvindymo problemą, Šiaurinėje g., Ukmergės g., Ozo g., Miglos g., Paribio g., Lūšių g. ir Elnių g. supl...
nuotrauka
2020-07-24 12:52
Liepos 23-24 dienomis Plungės mieste specialia technika buvo laistomas aukštos mineralizacijos sūrymas, siekiant, kad gatvėse nekiltų dulkės.
nuotrauka
2020-07-24 09:47
Pradedami kapitaliniai atnaujinimo darbai Kauno valstybinio muzikinio teatro prieigose. Liepos viduryje Kauno miesto savivaldybei pasirašius rangos sutartį su bendrove „Autokausta“, rangovas įsipareigojo per metus sutvarkyti šią erdvę bei Miesto sodo skverą. Infrastruktūrai gerinti šioje Kauniečių p...
nuotrauka
2020-07-23 13:47
Šilalėje pabaigtas metus trukęs Simono Gaudėšiaus gimnazijos pastatų rekonstrukcijos ir plėtros projektas. Iš viso atlikta darbų už 629,8 tūkst. eurų. Projektas buvo finansuojamas iš Valstybės investicijų programos ir rajono biudžetui, kaip praneša Šilalės savivaldybė, nekainavo nė cento.
nuotrauka
2020-07-23 13:17
Vilniaus miesto savivaldybė imasi lyderystės pirmą kartą tokiu reikšmingu mastu suvienyti energytech sektoriaus žaidėjus. To rezultatas – startuojanti tvarios ir pažangios energetikos laboratorija „Intelligent Energy Lab“, kuri pirmą kartą Lietuvoje savivaldybės lygmenyje atvers kelią į atvirą platf...
nuotrauka
2020-07-23 10:56
Jonavos rajono savivaldybė, kaip rašoma išplatintame pranešime, nepirks sporto komplekso Juškonių kaime už beveik trigubai didesnę, nei rinkos kainą – tokią pasiūlė Pauliukų žemės ūkio bendrovės, turto savininkės, valdybos pirmininkas, rajono tarybos narys, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos at...
nuotrauka
2020-07-23 10:21
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atliko Vilniaus miesto savivaldybės turto nuomą reglamentuojančių teisės aktų antikorupcinį vertinimą. Nustatyta, kad esamas reglamentavimas sudaro sąlygas savivaldybei nuomojant priklausantį nekilnojamą turtą (NT) gauti mažesnius nuompinigius ir galimai neefektyviai...
nuotrauka
2020-07-23 10:10
Mažos detalės gali sukurti didelius pokyčius. Šimtą žaliųjų salelių – poilsio skverų daugiabučių kiemuose – suplanavusi Vilniaus miesto savivaldybė tikisi, kad jie taps bendruomenių gyvenimo centru, o kartu ir impulsu, įkvėpsiančiu visas 20 sostinės seniūnijų tolesniems kokybiniams gyvenamosios apli...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse

nuotrauka

Nutolusi saulės elektrinė. Kaip nemokėti už elektros energiją arba mokestį sumažinti iki minimumo

Gyventi švariau ir mokėti mažiau – kiekvieno namų ūkio siekis. Atsiradus galimybei elektros energiją įsigyti iš nutolusių saulės elektrinių bei tapti gaminančiu vartotoju, siekis tampa realy...