2020 rugpjūčio 12 d. trečiadienis, 3:57
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Kokias būsto problemas padės išspręsti interjero dizaineris?

2017-04-25 15:56
Namų interjero mados nesikeičia taip greitai kaip drabužių, tačiau poreikį atsinaujinti neretai padiktuoja atsibodęs, dažnai neišpildytas interjeras, nusidėvėję baldai ar įsigytas būstas su daline apdaila. Nors dažnai pasikliaujama savo jėgomis ir vaizduote, lietuviai nevengia savo namų jaukumo atiduoti ir į profesionalių interjero dizainerių rankas. Visgi architektė ir interjero dizainerė Justina Balvočiūtė teigia, kad lietuviai vis dar nežino, kokių paslaugų gali tikėtis iš interjero dizainerio ir nuoširdžiai nustemba pamatę, kaip tinkamai parinkti dizaino sprendimai gali išspręsti mažos erdvės, prasto apšvietimo ar kitas problemas.
nuotrauka
Tinkamai parinkti dizaino sprendimai gali išspręsti mažos erdvės, prasto apšvietimo ar kitas problemas. J. Balvočiūtės nuotr.


Populiariausia – tarp naujakurių

Septynerius metus svajonių namus lietuviams kuriančios J. Balvočiūtės teigimu, interjero dizainerio paslaugos Lietuvoje aktualiausios naują būstą įsigijusiems žmonėms, todėl šie sudaro didžiausią klientų dalį. Tokie užsakovai pageidauja pilno būsto įrengimo – nuo sienų ir grindų apdailos, baldų projektų iki namų tekstilės parinkimo.

Nekilnojamojo turto vystytojai pastebi, kad namai su daline apdaila išlieka populiariausias lietuvių pasirinkimas. „Tik maždaug 10 proc. mūsų klientų pageidauja gauti raktus jau nuo visiškai įrengto būsto. Namų erdvė – pati svarbiausia, o nuosavas būstas – viena didžiausių investicijų gyvenime, todėl natūralu, kad ieškoma galimybės namų įrengimui skirti nedaug savo laiko, tačiau kartu daryti įtaką spalvų, medžiagų ir įvairių interjero elementų parinkimui“, – pastebi bendrovės „Pilaitės terasos“ pardavimų vadovė Eglė Dedelienė.

Mitais apipintas darbas

J. Balvočiūtė pasakoja, kad pradėjusi darbą su naujais klientais neretai išgirsta apie savo profesijos atstovus daugybę tikrovės neatitinkančių faktų, todėl paaiškina dažniausius iš jų.

• Interjero dizaineris yra tas pats kas interjero dekoratorius. Neretai klaidingai įsivaizduojama, kad interjero dizainerio rūpesčiai apsiriboja kelionėmis po parduotuves, ieškant ir tarpusavyje derinant baldus. Su tuo anksčiau nesusidūrę žmonės galvoja, jog interjero dizaineris pasirūpins tik estetiniu būsto įvaizdžiu, tačiau po šia profesija slypi kur kas daugiau. Interjero dizaineris rūpinasi funkcinių zonų išdėstymu ir bendradarbiauja su kitais rangovais, kurie yra atsakingi už sienų, lubų ir grindų apdailą, santechnikos montavimą, bei kitus darbus. Tik vėliau pereinama prie baldų, šviestuvų ir namų tekstilės bei smulkesnių interjero elementų parinkimo ir derinimo.

• Geram interjerui reikia gero erdvių išplanavimo. Vyrauja nuomonė, kad jeigu būstas išplanuotas nepatogiai, jo „neišgelbės“ net geriausias dizaineris. Tačiau tinkamai parinkti sprendimai nulemia ne tik būsto patrauklumą, bet ir funkcionalumą – egzistuoja įvairūs interjero dizaino principai, kuriuos pritaikius ne tik galima džiaugtis geresniu natūraliu apšvietimu, bet ir palengvėja buitis bei užtikrinamas patogesnis judėjimas. Pavyzdžiui, labai svarbu, kad su pirkiniais įžengus pro namų duris pavyktų patogiai, be būtinybės apeiti didelius baldus ar kitas kliūtis, pasiekti virtuvę. Taip pat įsirenginėjant būstą retai pagalvojama apie tai, kad virtuvės baldai ir įranga turėtų būti išdėstyti tam tikra seka, t. y. kad išsiėmus daržoves iš šaldytuvo būtų galima jas iškart plauti kriauklėje, tada patogiai pereiti prie pjaustymo ant darbastalio ir galiausiai – pasiekti viryklę. Dar kiti „stebuklai“ būste prasideda pašalinus vieną nereikalingą sieną arbą šiek tiek pastūmus ne vietoje „išdygusią“ pertvarą. Interjero dizaineris žino daug tokių taisyklių ir, apjungdamas jas į bendrą visumą, užtikrina maksimalų namų komfortą.

Dizaineriai įrenginėja būstą

• Interjero dizaineris tik dar labiau padidina namų įrengimui numatytas išlaidas. Klaidingai manoma, kad interjero dizaineris nėra suinteresuotas įrengti būsto mažiausiomis sąnaudomis ir švaisto užsakovo pinigus. Tačiau susipažinus su klientais, visuomet apsikeičiama analogais, t. y. patraukliais interjero ir jo elementų pavyzdžiais, o prieš imantis konkrečių darbų, aptariamas ir būsto įrengimui skiriamas biudžetas. Interjero dizaineriai yra ne mažiau suinteresuoti, kad numatytas biudžetas nepasibaigtų tik darbams įpusėjus ir būtų galima pasiekti suplanuotą rezultatą.

• Dizaineriai įrenginėja būstą pagal savo skonį. Visuomenėje yra susiformavusi nuomonė, kad interjero dizaineris visuomet įrenginėja būstą pagal savo individualų skonį – tokius namus, kuriuose pats norėtų gyventi. Visgi geras specialistas privalo kiekviename žingsnyje tartis su užsakovu, nebent sutariama kitaip. Įdomu tai, kad praktikoje išryškėjo tendencija, jog į namų interjero kūrimą kur kas aktyviau įsitraukia moterys – jeigu būstą įsirenginėja pora, dažniausiai bendraujama su moterimis, nes joms namų jaukumas yra ypač svarbus. Vyrai dažniau įsikiša, kai prasideda darbas su rangovais – natūralu, kad jie šią sritį išmano šiek tiek geriau nei moterys ir nori daugiau kontroliuoti būtent šį procesą.

Būsto pardavimo ekspertė E. Dedelienė priduria, kad moterys labiau įsitraukia ne tik į būsto įrengimo, bet ir jo paieškų procesą. „Sprendimą įsigyti konkretų būstą poroje dažniausiai nulemia moterys, kurioms be visų klausimų, apie kuriuos pagalvoja ir vyrai, itin svarbi ir namų estetika bei komfortas. Dalinę apdailą siūlančių nekilnojamojo turto vystytojų užduotis – sukurti pagrindą kokybiško būsto, atitinkančio šiuolaikinių žmonių poreikius, kūrimui, tačiau akivaizdu, kad vėliau į pagalbą pasitelktas interjero dizaineris gali visiškai pakeisti būsto išplanavimą ar apšvietimą ir maksimaliai pritaikyti jį prie kiekvieno asmeninių poreikių“, – teigia „Pilaitės terasų“ atstovė.

Pataria nepersistengti

Nusprendusiems savo būsto jaukumu ir komfortu pasirūpinti patiems, interjero dizainerė pataria nesivaikyti sezoninių madų ir verčiau investuoti į ilgalaikius interjero sprendimus. Pasirinkus universalų stilių, galima konkretų įspūdį sukurti tarpusavyje derinant detales, kurias vėliau visuomet lengva pakeisti ir būstą vėl atnaujinti.

Kuriant naują namų interjerą taip pat nėra būtinybės atsisakyti visų iki tol turėtų baldų ar kitų interjero elementų. „Nors žmonės, įsigiję būstą, neretai nori jį įsirengti visiškai naujai, natūralu, kad kartais atsiranda daiktų, kurie kelia tam tikrus sentimentus. Tačiau tikrai nebūtina visko kurti nuo pat pradžių – kartu su interjero dizaineriu visuomet verta paieškoti sprendimų, kaip tokius brangius daiktus padaryti natūralia naujo interjero dalimi. Kartais klaidingai manoma, kad reikės atsisakyti visko, tačiau kūrybingi sprendimai leidžia suderinti nauja ir sena“, – teigia J. Balvočiūtė.  

J. Balvočiūtės nuotr. 

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2020-08-10 10:50
Pergolėmis vadinamos patobulintos pavėsinės, kurių kilmė siejama dar su senovės Romos laikais. DEXTERA gaminamos pergolės išsiskiria funkcionaliu dizainu, yra lengvesnės nei tradicinės pavėsinės, tačiau tuo pat metu yra ypač patvarios: laikančioji konstrukcija pagaminta iš aliuminio, kolonose įrengt...
nuotrauka
2020-08-07 09:02
Panevėžio miesto savivaldybėje visuomenei pristatyti vieno žymiausių Lietuvos architekto, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Rolando Paleko architektų studijos parengti Panevėžio autobusų stoties projektiniai pasiūlymai.
nuotrauka
2020-07-21 13:07
Vilniaus stoties rajonas artėja prie didelių pokyčių – įvairių sričių ekspertai atliko daugiau kaip 30 ha rengiamo teritorijos tarp Panerių, Geležinkelio, Stoties ir Seinų gatvių detaliojo plano strateginio pasekmių aplinkai vertinimą (SPAV) ir pateikė savo rekomendacijas. Iš pateiktų trijų teritori...
nuotrauka
2020-07-15 14:50
„Švyturys-Utenos alus“ uostamiesčio miestui pateikė naują Klaipėdos „Švyturio“ daryklos teritorijos vystymo projektą. Bendrovė siūlo atgaivinti ir atnaujinti senamiesčio erdvę, kuri būtų pritaikyta skubančiam ir patogumą vertinančiam šiuolaikiniam miesto žmogui.
nuotrauka
2020-07-10 12:30
Prasidėjus intensyviems projektavimo darbams, naujausi Kauno apskrities viešosios bibliotekos (Radastų g. 2) rekonstrukcijos projekto sprendiniai palankiai sutikti Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų tarybos (KAUET). Susitikime pristatyti pagrindiniai techniniai pastato parametrai, susiję s...
nuotrauka
2020-07-10 10:53
Visuomenės vertinimui darkart keliauja savivaldybės kartą jau atmesti daugiabučių kvartalo Žvėryne, Paribio g. 12, projektiniai pasiūlymai. Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Rewo“ pateikė juos viešinti, pakoregavusi pagal ankstesniuose svarstymuose (jų, privalomų ir neprivalomų, įvyko jau keturi...
nuotrauka
2020-07-01 13:47
Visus 2019-2020 mokslo metus vykęs projektas „Design. Engineer. Construct! Lithuania“ bei netikėtas karantinas įrodė, kad daugiau nei 50 moksleivių ir 13 mokytojų iš KTU Inžinerijos licėjaus, Panevėžio J. Balčikonio ir Vilniaus Žemynos gimnazijų geba rasti išeitį bei kūrybiškai dirbti net ir sudėtin...
nuotrauka
2020-06-19 10:30
Vienas iš dažnai atidėliojamų ir ilgiausiai planuojamų darbų yra būsto remontas ar atnaujinimas. Nors šią vasarą daugelis turės daugiau laiko imtis šio darbo, tai savo ruožtu gali atimti ir nemažai pinigų, kurių kartais tenka skolintis. Todėl architektas Irmantas Petrauskas pasakoja, kaip būstą atsi...
nuotrauka
2020-06-12 12:16
„Tiek nuosavų namų, tiek daugiabučių gyventojai atėjus vasarai trokšta susikurti nors mažą žalią kampelį poilsiui. Skoningai apželdintas balkonas ne tik kelia vidinį džiaugsmą ir ramina po dienos darbų, bet ir ypatingai pagerina estetinę pastato išvaizdą bei mikroklimatą patalpoje - sumažina dulkių ...
nuotrauka
2020-06-11 11:39
„Lietuviams dar nėra įprasta poilsiauti ar dirbti ant stogo, daugelis net neįsivaizduoja, kad stogas gali būti panaudojamas kaip puiki bendro laisvalaikio ar pramogų erdvė. Daugiabučių stogų kultūra pas mus dar tik kuriasi, tai naujas reiškinys. Kitaip nei tokiuose pasaulio didmiesčiuose kaip London...
nuotrauka
2020-06-10 10:13
Statotės, remontuojatės namus, ir pagaliau atėjo laikas šviesos jungikliams bei kištukiniams lizdams. Greičiausiai neketinote tam skirti daugiau laiko kaip užsukti pakeliui po darbo į specializuotą parduotuvę. Tačiau ar tik bežiūrint į milžinišką jungiklių asortimentą nekyla įtarimas, kad visa tai –...
nuotrauka
2020-06-08 10:35
Ambicingam iššūkiui – pateikti savo sprendimą rekonstruoti Vokiečių gatvei – Vilniaus miesto savivaldybės ir Lietuvos architektų sąjungos kovo mėnesį paskelbtam tarptautiniam architektūros konkursui idėjas pateikė net 18 dalyvių, dalijasi sostinės savivaldybė. Tai solidus skaičius, palyginti su kita...
nuotrauka
2020-06-01 07:47
Vilniaus miesto savivaldybė rengiasi visuomenei dar kartą pristatyti tris Stoties rajono modernizavimo alternatyvas, parengtas detaliojo plano rengėjų – savivaldybės įmonės „Vilniaus planas“.
nuotrauka
2020-05-26 09:59
Kairiajame Nemuno krante, greta Vytauto Didžiojo tilto suprojektuotas M. K. Čiurlionio koncertų centras išsiskirs ne tik puikia akustika, bet ir drąsiais architektūriniais sprendimais. Kauno miesto savivaldybė pasirašė sutartį su projektuotojais. Netrukus šiam unikaliam projektui viliamasi sulaukti ...
nuotrauka
2020-05-20 13:38
Lietuvos kultūros taryba paskelbė atstovavimo Lietuvai 2021 m. Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje konkursą. Pasirengti įgyvendinti Lietuvos nacionalinio paviljono projektą 2020 m. ir jį įgyvendinti 2021 m. šiame etape skirta 200 tūkst. eurų Kultūros rėmimo fondo lėšų.
nuotrauka
2020-05-15 15:21
Visą pasaulį netikėtai apėmus pandemijai, o gyvenimus sukausčius karantinui, populiariu tapo posakis „nauja realybė“. Darbas iš namų tapo nauja realybe, o namams šiuo laikotarpiu teko svarbus egzaminas: ar namuose esame produktyvūs? Ar atliekame visas darbo užduotis?
nuotrauka
2020-05-12 11:20
Jaukūs ir funkcionalūs namai, kuriuose ne tik patogu, bet ir malonu leisti laiką – tai, kas pastaruoju metu aktualu daugeliui. Šiemet, kaip ir kasmet, Vokietijos gamintojas JUNG rinką vėl papildė net keliais naujais produktais, kurie, tikimasi, palengvins kasdienį gyvenimą ir padės sutaupyti namus į...
nuotrauka
2020-05-11 09:36
Šv. Jokūbo ligoninės komplekso pertvarkos projektiniai pasiūlymai sulaukė Vilniaus miesto Vyriausiojo architekto skyriaus pritarimo. Po karštų visuomenės ir architektų bendruomenės diskusijų projekto vystytojo paskelbtą tarptautinį architektūros konkursą laimėjusi architektūros studijos „Do Architec...
nuotrauka
2020-05-07 14:15
Vilniaus senamiesčio širdis – Stiklo kvartalas vėl pulsuoja savo bendryste ir kviečia pasigrožėti atgijusiu senamiesčiu. Nepaisant per karantiną uždarytų verslų, skausmingai sumažėjusi, bet tokia pat susitelkusi, bendruomenė šią savaitę net 50-čia spalvotų žvaigždžių nuklojo kvartalo gatvelių dangų,...
nuotrauka
2020-05-04 13:11
Vilniaus Naugarduko gatvės humanizavimo projektas, Šv. Jokūbo ligoninės konversijos projektas, Šnipiškių skvero Kintų ir Giedraičių gatvių sankryžoje projektas, Tauro kalno aplinkos tvarkymo projektas – dešimtys ne tik savivaldybės, bet ir privačių vystytojų projektų visuomenei buvo pristatyti nuoto...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras

nuotrauka

Nutolusi saulės elektrinė. Kaip nemokėti už elektros energiją arba mokestį sumažinti iki minimumo

Gyventi švariau ir mokėti mažiau – kiekvieno namų ūkio siekis. Atsiradus galimybei elektros energiją įsigyti iš nutolusių saulės elektrinių bei tapti gaminančiu vartotoju, siekis tampa realy...