Lietuvos įmonėms įteikti „Pramonė 4.0 žvaigždė 2019“ apdovanojimai: pažangiausias lydi ir tarptautinė sėkmė
2019-03-21 09:07
Ketvirtoji pramonės revoliucija lemia sparčius pokyčius kasdienėje įmonių veikloje. Tai parodė pirmą kartą Lietuvoje surengti daugiausia gamybos procesų skaitmeninimo srityje pasiekusio verslo apdovanojimai „Pramonė 4.0 žvaigždė 2019“. Pažangiausias įmones rinkusi komisija bei visuomenė įvertino ne tik jų pasiektus rezultatus, bet ir tai padaryti leidusias unikalias technologijas.

Balsavusieji internetu ir konferencijoje lėmė, jog publikos pasirinkimo prizą pelnė „Peikko Lietuva“. Apdovanojimą atsiima įmonės direktorius Paulius Bulota. Konkurso rengėjų nuotr.
Minimos įmonės
Peikko Lietuva, UAB
LINPRA (Lietuvos inžinerinės pramonės asociacija),
Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai (AHK),
„Ortho Baltic“, gaminanti inovatyvias ortopedines technines priemones ir implantuojamus medicininius prietaisus tapo laimėtoja mažų ir vidutinių įmonių kategorijoje. Pagrindinė kompanijos veikla – 3D spausdintuvais individualiai pagal kliento poreikius pritaikomi implantai, protezai, ortopedinė avalynė. „Ortho Baltic“ tyrimų ir inovacijų padalinyje dirba 21 specialistas – jų kuriamos inovacijos lėmė, jog įmonė pripažinta viena iš žandikaulio bei galvos implantų tiekimo lyderių pasaulyje. Kompanija aktyviai bendradarbiauja su mokslininkais, gydytojais bei tyrėjais, siekdama užtikrinti tolesnę 3D spausdinimo bendruomenės plėtrą Lietuvoje. Net 99 proc. savo produkcijos ji eksportuoja tiek į Europos rinkas, tiek ir į tokias šalis kaip Kanada, Australija ar Brazilija.
Balsavusieji internetu ir konferencijoje lėmė, jog publikos pasirinkimo prizą pelnė „Peikko Lietuva“, besispecializuojanti jungčių gelžbetoniui sprendimuose ir kompozitinių statybinių konstrukcijų gamyboje. Trijose kompanijos gamyklose Kaune šiuo metu dirba apie 300 darbuotojų, kurių kasdienė projektavimo ir gamybos veikla yra skaitmenizuota. Įmonėje taip pat naudojama išskirtinė technologija, kuri dažymo procesą atlieka 20 kartų greičiau nei įprastai – produktas gali būti nudažytas vos per 15 minučių. 2018 metais būtent Lietuvoje sukurtas inžinierių padalinys, kuris teikia paslaugas „Peikko“ įmonių grupei visame pasaulyje.
Ekspertai: laimėtojai jaučia pokyčių pulsą
„Laimėjusios įmonės puikiai jaučia ketvirtosios pramonės revoliucijos pulsą – yra gerai įsivertinusios savo skaitmenizacijos lygį, daug investuoja į tyrimus bei plėtrą, strategiškai paskirsto turimus resursus. Vertinome ne vien statistinius kompanijų rodiklius – vizitų metu galėjome įsitikinti, kaip naujausios technologijos taikomos praktiškai. Iš tiesų, kompanijos, patekusios į finalą kuria gerbūvį tiek savo darbuotojams, tiek ir visai šaliai. Pažangiausios Lietuvos pramonės įmonės kuria ne tik produktus, bet ir platformas apjungiančias visą tiekimo grandinę, o tai – jau aukštos pridėtinės vertės kategorija“, – išplatintame pranešime cituojamas apdovanojimų komisijos narys, asociacijos INFOBALT darbo grupės „Industry 4.0“ pirmininkas Dovydas Zinkevičius.
Apdovanojimų ceremonijoje „Pramonė 4.0 žvaigždė 2019“
Savo ruožtu Audronė Gurinskienė, Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų biuro Lietuvoje vadovė, primena, kad ketvirtosios pramonės revoliucijos ištakos yra būtent Vokietijoje, o kartu su ja įmonėse vyksta nuolatinė gamybos procesų optimizacija. Tai leidžia verslui išlaisvinti darbuotojus nuo rutininių užduočių, ieškoti unikalių sprendimų, nuosekliai didinti produktyvumą ir padeda aktyviai konkuruoti tiek vietos, tiek ir užsienio rinkose. Konkurso metu išryškėjusios įmonių sėkmės istorijos, pasak A. Gurinskienės, gali būti paskata tiek joms pačioms tobulėti toliau, tiek ir kitoms įmonėms žengti pirmąjį žingsnį pokyčių link.
Realūs pokyčiai ir pavyzdžiai, kurie užkrečiaNors jau didelė dalis Lietuvos pramonės įmonių yra žengusios pirmuosius žingsnius ir sėkmingai taiko skaitmenines technologijas savo veikloje, prieš apdovanojimus vykusios konferencijos „Making Industry 4.0 real“ metu buvo kalbama ir apie tai, kaip paskatinti jas dar aktyviau pasinaudoti pokyčių atnešamomis galimybėmis. Pranešimus konferencijoje skaitė ekspertai iš Estijos, Danijos, Vokietijos, savo istorijomis ir aktualiais patarimais dalijosi tokių pramonės įmonių, tokių kaip „Hella“, „Festo“, „Terekas“, SAP, ABB atstovai.
„Ekspertų pranešimai bei išsakyti komentarai dar kartą įrodo, jog ketvirtoji pramonės revoliucija yra ne vien tik populiarus žodžių junginys, tačiau ir pasaulinis reiškinys. Tai – realūs pokyčiai, kuriuos reikia priimti ir prie jų prisitaikyti. Tokie renginiai yra puiki platforma diskusijoms, nes vienoje vietoje susitinka ir patirtimi dalijasi verslo, valdžios institucijų bei organizacijų atstovai. Bendradarbiavimas tarp sektorių tiek nacionaliniu, tiek ir tarptautiniu lygiu atveria naujas tobulėjimo galimybes. Gerieji pavyzdžiai užkrečia, todėl tikimės, jog dar daugiau įmonių dalyvaus konferencijoje ir apdovanojimuose kitais metais“, – sako Darius Lasionis, Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos LINPRA direktorius.
Jau ketvirtąjį kartą vykusią tarptautinę konferenciją „Making Industry 4.0 real“ organizavo Lietuvos inžinerinės pramonės asociacija LINPRA, asociacija INFOBALT bei Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai. Konkursą „Pramonė 4.0 žvaigždė 2019“ globoja Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija.
Inžinerinė pramonė
2020-08-26 11:01
Pasirinkę technologinės pakraipos studijas jaunuoliai yra laukiami įvairiausiose gyvenimo srityse, net ir kosmines technologijas kuriančiose kompanijose arba kosminių tyrimų centruose tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.
2020-08-26 07:05
„Caverion Lietuva“ baigė 2019 m. Kaune atidarytos „Hollister Lietuva“ gamyklos įrengimo projektą. „Hollister Incorporated“ priklausančios gamyklos veikla, susijusi su sveikatos priežiūros produktų gamyba, reikšminga visoje Europoje, todėl ir inžineriniai sprendimai, kuriais rūpinosi „Caverion Lietuv...
2020-07-17 12:02
„Continental Automotive Lithuania“ ir Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centro atstovai pasirašė tarpusavio bendradarbiavimo sutartį ir pradeda pameistrystės modelio mokymo programą mechatronikos srityje. Tai viena pirmųjų tokio tipo mokymo programų Lietuvoje.
2020-07-15 09:24
Medžiagų inžinerija, fotoninės, lazerinės, lanksčios gamybos technologijos – į ateitį orientuotos sritys, į kurias investuojančios įmonės pasižymi lyderyste. Pagal Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA) administruotas priemones „Intelektas. Bendri mokslo-verslo projektai“ ir „Eksperimentas“ šioms ...
2020-07-13 10:47
Visuomenėje dažnai diskutuojama apie specialiųjų poreikių turinčius moksleivius ir studentus: apie jų geresnį integravimą, specialiai pritaikytas programas ir sąlygas. Tačiau ar kada susimąstome, kad ypač talentingi jaunuoliai ar tie, kurie vis neatranda savęs – taip pat turi specialiųjų poreikių, k...
2020-07-09 11:15
Reaguodama į miesto pasirinktą – pramonės – kryptį, sparčiai išaugusį robotikos mokymų šuolį ugdymo įstaigose, STEAM projekto populiarumą ir vis labiau juntamą technologijos specialybių darbuotojų trūkumą Panevėžio regione, Panevėžio kolegija stiprina savo mokymų bazę.
2020-05-18 07:57
Šiaulių miesto meras Artūras Visockas susitiko su UAB „Metso Lithuania“ gamybos padalinio vadovu Ričardu Šalkausku. Suomijos bendrovė „Metso“ plečia pasaulinę apdirbamosios pramonės veiklą – Lietuvoje steigiama nauja gamykla. UAB „Metso Lithuania“ savo veiklai pasirinko Šiaulius ir čia sėkmingai kur...
2020-04-07 10:06
Lietuvos verslas ir pramonė žengia skaitmenizavimo keliu. Valstybė skiria didelį dėmesį šiam procesui skatinti, o Ekonomikos ir inovacijų ministerija yra numačiusi reikšmingas ES investicijas. Siekiant paskatinti pramonės įmones diegti skaitmeninius sprendimus gamyboje šiuo metu paskelbtas kvietimas...
2020-03-23 14:10
Lietuvių robotikos kompanija „Rubedo sistemos", įsikūrusi Kaune, kuria unikalų pasaulyje dezinfekcinį robotą, kuris gali padėti kovoje su korona virusu COVID-19.
2020-01-14 10:09
„Caverion Lietuva“ vykdo švarių patalpų ir cheminių medžiagų saugyklos įrengimo darbus, kurių vertė siekia daugiau nei 5 mln. eurų. Darbai vykdomi naujai statomoje JAV sveikatos priežiūros produktų gamybos įmonės „Hollister Lietuva“ gamykloje.
2019-11-07 10:40
Panevėžys negali skųstis darbo vietų stoka – atsižvelgiant į gyventojų skaičių, čia yra bene didžiausia pramonės darbo vietų koncentracija. Todėl Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakultetas (KTU PTVF) čia turi išskirtinį vaidmenį, o kai kurie pramonininkai rėžia ties...
2019-10-17 14:43
Lietuva sau ir pasauliui įrodė, kad gali būti ne tik namams ir mokymuisi skirtų elektronikos prietaisų importuotoja, bet ir gamintoja bei eksportuotoja.
2019-10-01 14:22
Inžinieriai lėmė itin sparčią visuomenės pažangą pastaraisiais amžiais. Šiandien jie taip pat vieni geidžiamiausių specialistų darbo rinkoje. Inžinerinei pramonei aktualių profesijų atstovai patenka ne tik tarp paklausiausių, bet ir geriausiai apmokamų darbuotojų Lietuvoje.
2019-08-27 10:02
Ateinanti 4.0 pramonės revoliucija smarkiai pakeitė ir išaugino inžinerinę pramonę visame pasaulyje ir tuo pačiu Lietuvoje, tačiau reikalingų specialistų deficitas tik didėja. Situacijos nekeičia ir beveik dvigubai šalies darbo užmokesčio vidurkį viršijantys atlyginimai, valstybės skiriamos ir finan...
2019-07-31 11:58
Europos Sąjungos statistikos biuro „Eurostat“ duomenimis, Lietuvoje vidutiniškai tik 3 įmonės iš 100 savo veikloje pasitelkia robotus. Panašūs skaičiai užfiksuoti Estijoje, Graikijoje, Vengrijoje. Kol kas daugiausiai Europoje robotizuotų įmonių veikia Ispanijoje, Danijoje, Suomijoje – 10-11 proc. Ka...
2019-07-22 09:11
Viešojoje erdvėje vis garsiau skamba prognozės apie milžinišką dirbtinio intelekto plėtrą verslo srityje. Užsienio ekspertai prognozuoja, kad globali dirbtinio intelekto rinka per daugiau kaip penkmetį išsipūs 43 kartus! Jos vertė išaugs nuo 1,4 milijardo 2016 metais iki 60 milijardų 2025 metais.
2019-06-25 12:50
Panevėžio miesto mero Ryčio Račkausko kvietimu, regiono merai aptarė Pramonės 4.0 specializacijos vystymo gaires. Susitikime diskutuota, ar ji gali tapti vieninga Panevėžio regiono specializacija, kuri apimtų 2018 m. patvirtintas šešias regiono specializacijos kryptis: robotiką ir automatizavimą, tr...
2019-06-17 10:38
Robotai-siurbliai, robotai-grindų valytojai, robotai-žoliapjovės, robotai-langų plovėjai – žmogaus pagalbininkai buityje. Vaikai turi robotus-gyvūnėlius, robotus-aukles, robotus-konstruktorius. Šiandien žmonėms prieinami įvairūs modernūs išradimai, kurie anksčiau buvo įsivaizduojami tik fantazijose....
2019-06-13 10:32
Asociacija „Investors Forum“ ir tiesioginių užsienio investicijų plėtros agentūra „Investuok Lietuvoje“ šiemet vėl išskyrė bei įvertino labiausiai verslo lūkesčius atitinkančias ir perspektyviausias šalies aukštųjų mokyklų bakalauro studijų programas. Konferencijos „Baltic Investors Forum 2019“ metu...
2019-05-20 11:47
Danų įmonė JKF POLSKA jau daugiau nei 60 metų nuosekliai didina savo indėlį į geresnės aplinkos kūrimą visame pasaulyje. Iš galvanizuoto metalo lakštų ir nerūdijančio plieno filtrus, separatorius, pneumotransporto ortakius bei vakuuminio ištraukimo sistemas gaminanti bendrovė savo produktus pristato...