2019 lapkričio 21 d. ketvirtadienis, 23:11
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

„Montuotojas“. Lietuvai svarbus objektas sumontuotas per rekordiškai trumpą laiką

2019-01-08 07:35
Įgyvendinti sudėtingą inžinerinį projektą per rekordiškai trumpą laiką – ir rizikinga, nes gali nukentėti kokybė, ir sunkiai pasiekiama, nes tokie objektai paprastai reikalauja sudėtingo ir aukštos kvalifikacijos darbo. 52 tūkst. kub. m naftos ir naftos produktų saugyklą bendrovės „Montuotojas“ specialistai sumontavo per rekordiškai trumpą laiką – 16 savaičių. Projektas, kurio sudėtinė dalis ir buvo ši talpa, „Montuotojui“ pelnė „Lietuvos metų gaminio 2018“ aukso medalį.
nuotrauka
Bendrovės „ORLEN Lietuva“ (Būtingės terminalas) užsakymu, AB „Montuotojas“ sumontavo 52 tūkst. kub. m naftos ir naftos produktų talpyklą. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
Montuotojas, AB
Pramprojektas, AB
Provivo LT, UAB

Bendrovės „ORLEN Lietuva“ (Būtingės terminalas) užsakymu, AB „Montuotojas“ sumontavo 52 tūkst. kub. m naftos ir naftos produktų talpyklą su plaukiojančiu stogu TK-106 ir technologinius vamzdynus – antžeminius DN900, DN600, DN400 ir požeminį priešgaisrinio vandentiekio tinklą DN300. Statybos montavimo darbų vertė siekė 4,6 mln. eurų. AB „Montuotojas“, kaip generalinis rangovas, savo jėgomis atliko 72 proc. visų darbų, subrangovai vykdė bendrastatybinius bei elektros ir automatikos darbus.

Montuodami naftos talpą, suvirino per 3 km siūlių

„Montuotojas“ sumontavo talpą, kurios vidinis skersmuo – 60,7 m, aukštis – 20,9 m, pripildymo aukštis – 19,64 m, užstatymo plotas – 2892 kv. metrai. Išorėje talpa padengta antikorozine danga. Talpoje sumontuoti propeleriniai maišytuvai su elektrine pavara, įrengti naftos temperatūros ir lygio matuokliai, kurių signalai siunčiami į centrinį valdymo kompiuterį.

Nuotraukoje – Sėkmingai dirbančios įmonės apdovanojimą atsiima „Montuotojo“ generalinis direktorius ir valdybos pirmininkas Alfonsas Jaras. LPK nuotr.

Talpos viduje sumontuotas pontoninis plaukiojantis stogas, kuris kyla arba leidžiasi, priklausomai nuo kintančio naftos tūrio. Ant plaukiojančio talpyklos stogo sumontuoti alsuokliai, lietaus vandens surinkimo ir nuvedimo sistema, sumontuotos talpyklos valymo angos, aptarnavimo aikštelės bei laiptai. Taip pat ant talpyklos sienų sumontuoti priešgaisriniai įrenginiai: putokšlio generatoriai ir rezervuaro aušinimo žiediniai vamzdynai. 

„Mūsų specialistai iš viso sumontavo daugiau kaip 1300 tonų plieno. Talpyklos suvirinimas atliktas taikant įvairias suvirinimo technologijas, – sako bendrovės generalinis direktorius ir valdybos pirmininkas Alfonsas Jaras. – Iš viso buvo suvirinta daugiau kaip 3 kilometrai suvirinimo siūlių. Ir visas šis įspūdingas talpyklos metalinės dalies montažas, kai ypatingą dėmesį reikėjo skirti virinamų jungčių kokybei bei talpos geometrijai, truko rekordiškai trumpą laiką – tik 16 savaičių.“

Tačiau greitas darbo tempas, akcentuoja A. Jaras, tuo labiau, kai dirbama aukštyje, negali prasilenkti su saugaus darbo reikalavimais. Kad ir kokios saugos darbe sistemos būtų įdiegtos įmonėse, šiame procese dalyvauja dvi pusės: darbdavys, instruktuojantis darbuotojus ir suteikiantis būtinas apsaugos priemones, ir darbuotojas, kuris naudojasi šiomis priemonėmis. Saugą darbe lemia darbdavio ir darbuotojo tandemas.

Belaukiant darbų pradžios, vyko kruopštus pasirengimas

Rangos sutartis dėl projekto su „ORLEN Lietuva“ (Būtingės terminalas) buvo pasirašyta dar 2017 m. gegužės 5 d., tačiau „Montuotojui“ teko laukti apie pusantrų metų, kol galima buvo pradėti rangos darbus – projektas dėl priežasčių, nesusijusių su įmone, buvo atidėliojamas ne vieną sykį. Tą laiką įmonė panaudojo pasirengimui. Buvo suburta darbuotojų grupė, parengti vadybininkai, sukomplektuota įranga metalo apdirbimui – A. Jaro pastebėjimu, buvo pasirengta nelyg siuvėjo, siūsiančio geriausią rūbą: nuo adatos ir siūlo iki pasirengimo daryti mažiausią dygsnelį. Nors rangovai buvo pasirengę dirbti per liūtis, tačiau teko darbuotis ištveriant kone 80 laipsnių karštį, kuris tvyrojo rezervuare. Buvo perorganizuojamas darbo laikas: ilginamos pietų pertraukos, vėlinami darbai vakarais. 

„Mes didžiuojamės, kad per rekordiškai trumpą laiką sumontavome inžineriškai sudėtingą ir aplinkos požiūriu tokį atsakingą objektą, kokių Baltijos šalyse yra vos keli. Ir jis sėkmingai naudojamas jau pusmetį“, – sako bendrovės generalinis direktorius A. Jaras, akcentuodamas, kad tokių rezultatų pasiekta dėl komandos gebėjimo susikoncentruoti į darbą, dėl gebėjimo valdyti krizines situacijas. Įmonei pavyko įveikti visus iššūkius, todėl per trumpą laiką pasiekta aukšta kokybė. O ji buvo vertinama keliais etapais: rangovo, užsakovo ir trečiosios šalies. A. Jaro žodžiais, 99,9 proc. atvejų būtini kokybės parametrai buvo pasiekti iš pirmo karto.

Techninį saugyklos projektą parengė UAB „Pramprojektas“, darbo projektą – UAB „Provivo LT“. Darbai užbaigti 2018 m. liepos 30 dieną. 

Įmonė dirba stabiliai, bet atidžiai stebi rinkos įtampas

Bendrovė „Montuotojas“ dirba stabiliai ir, kaip jai jau įprasta, kone kasmet gauna „Sėkmingai dirbančios įmonės“ apdovanojimą. Šie metai taip pat pažymėti Lietuvos pramonininkų konfederacijos apdovanojimu didžiųjų įmonių grupėje. 

Kalbėdamas apie metų trijų ketvirčių rezultatus, „Montuotojo“ generalinis direktorius A. Jaras patvirtina savo ir valdybos nuostatą absoliučią daugumą darbų vykdyti vietos rinkoje. Jis nuosekliai laikosi pozicijos, kad neteisinga, kai į Lietuvos rinką vykdyti ir pelningų, ir šaliai svarbių projektų ateina užsienio kompanijos.

„Kol Lietuvos rinkoje galima dirbti, į užsienį neiname – negalima užleisti Lietuvos rinkos svetimiems, o patiems darbo ieškoti užsienyje, – sako A. Jaras. – Keletą smulkių projektų vykdome tik Latvijoje ir Švedijoje – pirmą metų ketvirtį darbų apimtys užsienyje siekė 199,8 tūkst. Eur, trečią ketvirtį – 153,7 tūkst. Eur.“

„Montuotojo“ darbo našumas, lyginant su 2017 m., per tris metų ketvirčius išaugo 4 proc., o iki 2018 m. pabaigos tikimasi 5 proc. augimo. Tačiau šie skaičiai bendrovės vadovų nedžiugina, nes atlyginimai auga kur kas daugiau – apie 10–12 proc. Šių skaičių spąstuose atsidūrė kone kiekviena Lietuvos įmonė. Išeitis, A. Jaro žodžiais, tik viena: būtina didinti darbo našumą per intensyvią modernizaciją. Jis, kaip Lietuvos statybininkų asociacijos viceprezidentas, džiaugiasi, kad Asociacijai pavyko išjudinti skaitmeninę statybą ir suteikti jai pagreitį.

Bendrovė per tris 2018 m. ketvirčius į gamybos priemones investavo per 200 tūkst. Eur. Šios investicijos yra atsakas į darbo rinkoje juntamą įtampą.

Pastaruoju metu, kaip pastebi A. Jaras, ėmė strigti ir įmonių tarpusavio atsiskaitymai. Neretai nebeužtenka net 60 dienų, ir tokių įmonių daugėja. 

„Tai rodo, kad pramoninė statyba, inžinerinių tinklų įmonės, kelininkai balansuoja ant rentabilumo ribos“, – neramiai konstatuoja A. Jaras, vertindamas Lietuvos įmonių materialinių, darbo ir piniginių resursų panaudojimo efektyvumą.

Bendrovė „Montuotojas“ orientuoja savo veiklą į vidaus rinką (tik nežymi dalis darbų vykdomi užsienyje), ieško būdų koncentruotis dirbti kuo lokalesnėje rinkoje (nes logistika didina išlaidas), vertina rinkos rizikas (atsiskaitymų vėlavimas) ir reaguoja į iššūkius (darbuotojų trūkumą kompensuoja moderniomis technologijomis). Tai yra stambios įmonės valdymo pamatas, kuris lemia projektų kokybę ir svarų įmonės vardą rinkoje. 

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Metų nominacijos

nuotrauka
2019-11-05 10:16
Dienraščio „Verslo žinios“ jau devintus metus rengiamuose Verslo lyderių apdovanojimuose Jaunojo Metų CEO titulą pelnė Kauno technologijos universiteto (KTU) alumnas Mantas Makulavičius, granito ir dolomito skalda prekiaujančios UAB „Milsa“ vadovas. Jo įsitikinimu, dabar yra Lietuvos aukso amžius, k...
nuotrauka
2019-10-12 09:37
Minint Vietos savivaldos dieną sostinėje „Auksinės krivūlės“ apdovanojimais už ryškiausias iniciatyvas ir darbus pagerbtos Lietuvos savivaldybės.
nuotrauka
2019-10-07 09:55
Šeštadienį baigėsi tris dienas trukusi kasmetinė paroda „Baldai Interjeras Dizainas 2019“. Vienas iš svarbiausių parodos renginių – Dizaino apdovanojimai. Šiemet tarptautinė žiuri pirmąją vietą skyrė originalios formos ir kelių atspalvių stalui „Lauro lapas“, kurį sukūrė studijos „KiTAIP“ dizainerė ...
nuotrauka
2019-10-04 08:07
Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Žemės ūkio akademijoje rugsėjo 26–28 dienomis vyko inovacijų paroda „Inno panorama 2019“, pristatanti įvairias inovacijas ir naujoves. Renginyje dalyvavo daugiau nei 300 dalyvių, kurie pristatė naujausius išradimus. Pastarieji palengvins darbą ne tik stambiesiems ...
nuotrauka
2019-09-09 09:20,      papildyta 2019-09-09 10:20, pildoma nuotraukomis
Rugsėjo 7 d. Klaipėdoje įvyko jau 20-oji Lietuvos statybininkų asociacijos organizuojama Statybininkų dienos šventė, pritraukusi beveik 400 dalyvių iš visos Lietuvos.
nuotrauka
2019-06-28 11:18
Jau 11-ą kartą apdovanoti geriausi Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų investicijų Lietuvoje projektų nugalėtojai. Konkurso „Europos burės“ apdovanojimų metu įvertinti 5-ių nominacijų laimėtojai – statulėlės atiteko Lietuvos šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus, bendrijai „Pagava...
nuotrauka
2019-06-11 10:39
Kauno augančio verslo apdovanojimuose (K.A.V.A.) pirmą kartą apdovanotas geriausias Kauno NT plėtotojas. Nugalėtojais tapo „YIT Lietuva“ už drąsą apleistą Neries pakrantę paversti nauju, moderniu miesto centru su patogiai miestiečių laisvalaikiui pritaikyta krantine.
nuotrauka
2019-06-06 14:28
Rytoj, birželio 7-ąją, kai iki pasaulinės parodos „EXPO 2020“ atidarymo liks lygiai 500 dienų, Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos konferencijų salėje (Gedimino pr. 51, V a.) 11 val. bus pristatytas Lietuvos paviljono Dubajuje projekto konkursą laimėjęs pasiūlymas.
nuotrauka
2019-05-31 11:47
Kauno technologijos universiteto (KTU) Statybos ir architektūros fakulteto (SAF) docento architekto Daliaus Šarakausko projektas laimėjo pirmąją vietą kasmetiniuose „Latvijos statybos apdovanojimuose 2018“. Tai vienas didžiausių ir svarbiausių konkursų kaimyninėje šalyje. Jį rengia valstybinės insti...
nuotrauka
2019-05-30 14:15
Tradiciniame Vokietijos - Lietuvos verslo apdovanojimų renginyje, kurį organizuoja Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai, buvo pagerbta Vokietijos kapitalo įmonė, įsikūrusi Vilniuje, Salininkuose, – „Layher Baltic“. Jai įteiktas „Metų AHK narys“ apdovanojimas.
nuotrauka
2019-01-22 07:35
Mažųjų įmonių grupėje bendrovė „HSC Baltic“ pelnė „Sėkmingai dirbančios įmonės 2018“ vardą. Kaip sako jos direktorius Rimvydas Beržonskis, varomoji įmonės jėga – jauna komanda, alkana veikti, ieškoti naujovių ir iššūkių.
nuotrauka
2019-01-18 07:35
Rokiškio rajone įsikūręs jau šeštąjį savo istorijos šimtmetį nuo 1515 m. skaičiuojantis Ilzenbergo dvaras Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) ir Darnios plėtros akademijos konkurse „Už darnią plėtrą“ šiemet išrinktas geriausiu visuomeniniu daugiafunkciu objektu. Tai vienintelis ...
nuotrauka
2019-01-17 07:35
Grigiškių transporto mazgo rekonstrukcija, III etapas; magistralinio kelio A5 Kaunas-Marijampolė-Suvalkai ruožo nuo 35,40 iki 45,15 km rekonstravimas; pėsčiųjų viadukas A14 kelyje – tai trys bendrovės „Kelprojektas“ projektai, pelnę įmonei aukštą pripažinimą. Pirmieji du projektai apdovanoti „Lietuv...
nuotrauka
2019-01-16 07:35
Pramonės plėtra, miestų augimas ir gyventojų tankumo didėjimas ne tik liudija žmonijos pažangą, bet ir kelia nemažai iššūkių. Viena iš nepageidaujamų žmogaus veiklos pasekmių – tarša kvapais. Deja, dauguma kvapų šalinimo ar dezinfekcijos sprendimų ne tik daug kainuoja, bet daro žalą aplinkai. UAB „A...
nuotrauka
2019-01-15 08:28
„Sėkmingai dirbančios įmonės 2018“ apdovanojimą pelniusios įmonės „Staticus“ specialistai ir patys su džiugia nuostaba žvelgia į savo įgyvendintus projektus. Jie neretai sako, kad užduotys, iš pradžių atrodančios „nerealiai sudėtingai“, dirbant pasirodo esančios gerokai paprastesnės. Nes jie gerai i...
nuotrauka
2019-01-14 17:02
Penki dešimtmečiai – tiek Lietuvos mokslo padangėje skaičiuoja Kauno technologijos universiteto (KTU) profesorius, habilituotas technologijos mokslų daktaras Rymantas Jonas Kažys, savo gyvenimą susiejęs su ultragarso tyrinėjimais. Mokslininko įdirbis – daugiau kaip 100 išradimų. Kai kurie jų patentu...
nuotrauka
2019-01-13 17:49
Valstybės sienų apsauga – itin atsakingas uždavinys, tad išsaugoti ypatingą statusą galima tik šiuolaikiškais sprendimais bei naujausiomis priemonėmis. Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) surengtame konkurse „Lietuvos metų gaminys 2018“ aukso medaliu įvertintas bendrovės „Kortas“ Švendubrės s...
nuotrauka
2019-01-10 07:35,      papildyta 2019-01-10 14:58, papildyta nuotraukomis
2018-ieji bendrovei „YIT Kausta“ (dabar – „YIT Lietuva“) buvo dosnūs laimėjimų. Du objektai (gyvenamasis namas ir verslo centras) pelnė „Lietuvos metų gaminio 2018“ aukso medalius; konkurse „Už darnią plėtrą“ pelnytas apdovanojimas geriausio gyvenamojo projekto kategorijoje; „Lietuvos BIM projektai ...
nuotrauka
2019-01-09 07:35
Metams baigiantis, Lietuvos pramonininkų konfederacija paskelbė nominacijos „Sėkmingai dirbanti įmonė“ laureatus. Tarp jų – viena stambiausių Lietuvoje granito ir dolomito skaldos gamintoja „Milsa“ įmonių grupė. Apdovanojimas skirtas įvertinus gaminamos ir parduodamos produkcijos apimtis, pelningumą...
nuotrauka
2019-01-03 07:35
Kai kalbama apie pastatų statybą, apie patogų kasdienį jų naudojimą, saugumą, apie interjerą ir eksterjerą, reikia prisiminti liaudies išmintį: „ir nedidelis akmuo gali išversti didelį vežimą“. Šį posakį kuo geriausiai iliustruoja kojų valymo grotelės.

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos