2020 rugpjūčio 7 d. penktadienis, 21:58
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Pasaulio pramonės gigantų žinia Lietuvai: esate pranašesni už Vakarų Europą

2017-05-11 12:45
Lietuvos ir Baltijos šalių rinka šiuo metu itin patraukli pasauliniams inžinerinėms pramonės lyderiams. Tokią žinią siunčia ne tik į Vilniuje vykstančią parodą „Balttechnika“ susirinkę stipriausi skaitmeninės ir inžinerinės pramonės atstovai, bet ir ekspertai. Jų teigimu, svarbiausias Lietuvos privalumas – žmogiškasis potencialas, gebėjimas ne tik greitai perprasti technologijas, mokytis, bet ir kurti itin patrauklius bei kompleksinius inžinerinius sprendimus.
nuotrauka
Litexpo nuotr.


Minimos įmonės
Litexpo,

Stiprybė – žmonių noras ir gebėjimas mokytis

Pažangiausius inžinerinius sprendimus pramonei jau dešimtmetį Lietuvoje siūlančios Prancūzijos kompanijos „MECAnumeric“ vadovas ir prezidentas Arthur‘as Pais pripažįsta, kad Baltijos šalys – puiki terpė naujiems verslo kontaktams bei investicijoms, o žmogiškasis potencialas labai didelis.

„Lietuvoje mechanikos, elektronikos ir kitų sričių specialistai itin aukštos kvalifikacijos, turi puikius įgūdžius, išsilavinimą, taip pat labai greitai mokosi ir perima naujausias technologijas. Galiu lyginti su situacija kitose Europos šalyse ir jūs, lietuviai, tikrai esate išskirtiniai. Be galo dinamiški, labai žingeidūs, čia nuo pat pradžių galėjome parduoti technologijas, su kuriomis žmonės jau žinodavo, kaip dirbti. Ir patikėkite manim, tikrai ne visur taip yra“, – šypsosi „MECAnumeric“ vadovas.

Jo teigimu dar vienas išskirtinis Lietuvos rinkos bruožas – specialistų noras ir gebėjimas mokytis, tobulėti bei kūrybiškumas.

„Lietuvos pramonė ne tik aukšto lygio ir aptarnaujama puikių specialistų, bet ji ir labai kūrybiška, lanksti. Tai irgi didelis privalumas. Ypač tada, kai siūlai individualizuotus kompleksinius pramoninius sprendimus. Pažiūrėkite, šioje parodoje daugybė garsiausių Europos įmonių ir jos visos domisi Lietuva. Mes čia jaučiame didelę konkurenciją, suprantame, kad teks pasistengti, tačiau apie jus tai pasako, kad sutraukiate čia didžiausius žaidėjus“, – pasakoja Prancūzijos kompanijos vadovas.

Vilioja Lietuvos ekonominis augimas

Į parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vykstančią parodą „Balttechnika“ atvykstantis Europos inžinerinių asociacijų direktorius Adrian‘as Harris pastebi, kad mažos rinkos, tokios kaip Lietuva, turi nenuginčijamą pranašumą – lankstumą ir norą keistis.

„Visame pasaulyje didelės kompanijos svarbiausioms inovacijoms samdo mažas kompanijas. Kodėl? Nes mažesnis reiškia lankstesnis, dinamiškesnis ir lengviau galintis sukurti tinkamas sąlygas. Pažiūrėkite į Slovakiją – jos pramonė dar visai neseniai neturėjo jokio potencialo. Dabar visa Slovakija pilna automobilių gamyklų. Jos tapo patogioms investuotojams ir sugebėjo prisitaikyti prie poreikių. Reikėjo tik suderinti du dalykus: patrauklumą investuotojams ir gerą užmokestį kvalifikuotiems darbuotojams. Jūs taip pat puikiai tai galite padaryti“, – sako A. Harris.

Ekonominis Lietuvos potencialas bei Europos vidurkį lenkiantis augimo tempas taip pat masina didžiuosius gamintojus.

„Lietuvos rinkoje dirbame jau dešimt metų ir matome labai aiškius pozityvius pokyčius – rinka visą laiką augo, o pastaruosius trejus metus stebime itin spartų augimą. Jūsų ekonomika auga žymiai sparčiau nei Vakarų Europos šalių, pramonė vystosi, jai reikalingi nauji modernūs skaitmeniniai pramonės sprendimai. Europoje situacija kitokia, viskas vyksta daug lėčiau ir inertiškiau. Tikrai esate pranašesni už Vakarų Europą ir galite tapti svarbiu skaitmeninės pramonės žaidėju Europos rinkoje“, – teigia „MECAnumeric“ vadovas A. Pais.

Individualizuoti sprendimai – būdas išlikti ir augti

Anot jo, pagrindinis raktas į sėkmę, o ir pačios inžinerinės pramonės naujovių variklis, – orientacija į individualizuotus ir kompleksinius sprendimus.

„Šiais laikais bet kuri šalis pasaulio mastu tėra mažas miestelis. Ir norėdamas išsiskirti turi būti arba didelis, arba... kitoks. Tarkime mes nesam milžiniška korporacija kaip IBM ar Apple, todėl norėdami išlikti pasirinkome būti kitokie – orientuoti į vartotoją, į jo poreikius, o masinės gamybos sprendimai sudaro vos trečdalį visos mūsų produkcijos. Ir, tiesa pasakius, būtent tai yra naujų technologijų atsiradimo variklis – ieškome būdų, kaip išspręsti pramonei kylančias problemas, tam kartais reikia visiškai naujų įrankių ir mes juos kuriame, tobuliname. Tai vienintelis būdas ne tik išlikti, bet ir augti masinės produkcijos dominuojamoje rinkoje“, – įsitikinęs „MECAnumeric“ vadovas.

Į Vilniuje 25-ą kartą vykstančią tarptautinę inžinerinės pramonės parodą „Baltechnika“ šiemet atvyko per 80 dalyvių ir 12 šalių. Rinkos lyderiai ne tik pristato savo produkciją, bet ir dalyvauja tarptautiniuose renginiuose, specialistams skirtuose seminaruose bei konferencijose. Šiemet ypatingas dėmesys skiriamas pramonės skaitmeninimui, robotizuotiems sprendimams, o renginiuose savo įžvalgomis dalinasi ekspertai iš visos Europos. 

Litexpo nuotr.

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Inžinerinė pramonė

nuotrauka
2020-07-17 12:02
„Continental Automotive Lithuania“ ir Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centro atstovai pasirašė tarpusavio bendradarbiavimo sutartį ir pradeda pameistrystės modelio mokymo programą mechatronikos srityje. Tai viena pirmųjų tokio tipo mokymo programų Lietuvoje.
nuotrauka
2020-07-15 09:24
Medžiagų inžinerija, fotoninės, lazerinės, lanksčios gamybos technologijos – į ateitį orientuotos sritys, į kurias investuojančios įmonės pasižymi lyderyste. Pagal Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA) administruotas priemones „Intelektas. Bendri mokslo-verslo projektai“ ir „Eksperimentas“ šioms ...
nuotrauka
2020-07-13 10:47
Visuomenėje dažnai diskutuojama apie specialiųjų poreikių turinčius moksleivius ir studentus: apie jų geresnį integravimą, specialiai pritaikytas programas ir sąlygas. Tačiau ar kada susimąstome, kad ypač talentingi jaunuoliai ar tie, kurie vis neatranda savęs – taip pat turi specialiųjų poreikių, k...
nuotrauka
2020-07-09 11:15
Reaguodama į miesto pasirinktą – pramonės – kryptį, sparčiai išaugusį robotikos mokymų šuolį ugdymo įstaigose, STEAM projekto populiarumą ir vis labiau juntamą technologijos specialybių darbuotojų trūkumą Panevėžio regione, Panevėžio kolegija stiprina savo mokymų bazę.
nuotrauka
2020-05-18 07:57
Šiaulių miesto meras Artūras Visockas susitiko su UAB „Metso Lithuania“ gamybos padalinio vadovu Ričardu Šalkausku. Suomijos bendrovė „Metso“ plečia pasaulinę apdirbamosios pramonės veiklą – Lietuvoje steigiama nauja gamykla. UAB „Metso Lithuania“ savo veiklai pasirinko Šiaulius ir čia sėkmingai kur...
nuotrauka
2020-04-07 10:06
Lietuvos verslas ir pramonė žengia skaitmenizavimo keliu. Valstybė skiria didelį dėmesį šiam procesui skatinti, o Ekonomikos ir inovacijų ministerija yra numačiusi reikšmingas ES investicijas. Siekiant paskatinti pramonės įmones diegti skaitmeninius sprendimus gamyboje šiuo metu paskelbtas kvietimas...
nuotrauka
2020-03-23 14:10
Lietuvių robotikos kompanija „Rubedo sistemos", įsikūrusi Kaune, kuria unikalų pasaulyje dezinfekcinį robotą, kuris gali padėti kovoje su korona virusu COVID-19.
nuotrauka
2020-01-14 10:09
„Caverion Lietuva“ vykdo švarių patalpų ir cheminių medžiagų saugyklos įrengimo darbus, kurių vertė siekia daugiau nei 5 mln. eurų. Darbai vykdomi naujai statomoje JAV sveikatos priežiūros produktų gamybos įmonės „Hollister Lietuva“ gamykloje.
nuotrauka
2019-11-07 10:40
Panevėžys negali skųstis darbo vietų stoka – atsižvelgiant į gyventojų skaičių, čia yra bene didžiausia pramonės darbo vietų koncentracija. Todėl Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakultetas (KTU PTVF) čia turi išskirtinį vaidmenį, o kai kurie pramonininkai rėžia ties...
nuotrauka
2019-10-17 14:43
Lietuva sau ir pasauliui įrodė, kad gali būti ne tik namams ir mokymuisi skirtų elektronikos prietaisų importuotoja, bet ir gamintoja bei eksportuotoja.
nuotrauka
2019-10-01 14:22
Inžinieriai lėmė itin sparčią visuomenės pažangą pastaraisiais amžiais. Šiandien jie taip pat vieni geidžiamiausių specialistų darbo rinkoje. Inžinerinei pramonei aktualių profesijų atstovai patenka ne tik tarp paklausiausių, bet ir geriausiai apmokamų darbuotojų Lietuvoje.
nuotrauka
2019-08-27 10:02
Ateinanti 4.0 pramonės revoliucija smarkiai pakeitė ir išaugino inžinerinę pramonę visame pasaulyje ir tuo pačiu Lietuvoje, tačiau reikalingų specialistų deficitas tik didėja. Situacijos nekeičia ir beveik dvigubai šalies darbo užmokesčio vidurkį viršijantys atlyginimai, valstybės skiriamos ir finan...
nuotrauka
2019-07-31 11:58
Europos Sąjungos statistikos biuro „Eurostat“ duomenimis, Lietuvoje vidutiniškai tik 3 įmonės iš 100 savo veikloje pasitelkia robotus. Panašūs skaičiai užfiksuoti Estijoje, Graikijoje, Vengrijoje. Kol kas daugiausiai Europoje robotizuotų įmonių veikia Ispanijoje, Danijoje, Suomijoje – 10-11 proc. Ka...
nuotrauka
2019-07-22 09:11
Viešojoje erdvėje vis garsiau skamba prognozės apie milžinišką dirbtinio intelekto plėtrą verslo srityje. Užsienio ekspertai prognozuoja, kad globali dirbtinio intelekto rinka per daugiau kaip penkmetį išsipūs 43 kartus! Jos vertė išaugs nuo 1,4 milijardo 2016 metais iki 60 milijardų 2025 metais.
nuotrauka
2019-06-25 12:50
Panevėžio miesto mero Ryčio Račkausko kvietimu, regiono merai aptarė Pramonės 4.0 specializacijos vystymo gaires. Susitikime diskutuota, ar ji gali tapti vieninga Panevėžio regiono specializacija, kuri apimtų 2018 m. patvirtintas šešias regiono specializacijos kryptis: robotiką ir automatizavimą, tr...
nuotrauka
2019-06-17 10:38
Robotai-siurbliai, robotai-grindų valytojai, robotai-žoliapjovės, robotai-langų plovėjai – žmogaus pagalbininkai buityje. Vaikai turi robotus-gyvūnėlius, robotus-aukles, robotus-konstruktorius. Šiandien žmonėms prieinami įvairūs modernūs išradimai, kurie anksčiau buvo įsivaizduojami tik fantazijose....
nuotrauka
2019-06-13 10:32
Asociacija „Investors Forum“ ir tiesioginių užsienio investicijų plėtros agentūra „Investuok Lietuvoje“ šiemet vėl išskyrė bei įvertino labiausiai verslo lūkesčius atitinkančias ir perspektyviausias šalies aukštųjų mokyklų bakalauro studijų programas. Konferencijos „Baltic Investors Forum 2019“ metu...
nuotrauka
2019-05-20 11:47
Danų įmonė JKF POLSKA jau daugiau nei 60 metų nuosekliai didina savo indėlį į geresnės aplinkos kūrimą visame pasaulyje. Iš galvanizuoto metalo lakštų ir nerūdijančio plieno filtrus, separatorius, pneumotransporto ortakius bei vakuuminio ištraukimo sistemas gaminanti bendrovė savo produktus pristato...
nuotrauka
2019-05-15 16:08
Lazerinių tyrimų centre Vengrijoje pradėjo veikti lietuvių pagaminta viena galingiausių pasaulyje lazerinių sistemų SYLOS. Unikalios lazerinės sistemos perėmimo naudoti ceremonijoje dalyvavęs ekonomikos ir inovacijų viceministras Gintaras Vilda sako, kad tai – didžiulis pasiekimas ne tik Lietuvai, b...
nuotrauka
2019-05-09 15:41
Lazerių pramonė – viena iš aukštųjų technologijų sričių, kuria Lietuva gali didžiuotis ir pasigirti esanti tarp tvirtų lyderių. Vis tik šios pramonės atstovai sunerimę – lazerių pramonė, kaip ir nemaža dalis kitų inžinerinės pramonės įmonių, negali tinkamai plėstis, nes kenčia dėl specialistų trūkum...

Statybunaujienos.lt » Inžinerinė pramonė

nuotrauka

Nutolusi saulės elektrinė. Kaip nemokėti už elektros energiją arba mokestį sumažinti iki minimumo

Gyventi švariau ir mokėti mažiau – kiekvieno namų ūkio siekis. Atsiradus galimybei elektros energiją įsigyti iš nutolusių saulės elektrinių bei tapti gaminančiu vartotoju, siekis tampa realy...