2024 kovo 19 d. antradienis, 12:03
Reklama  |  facebook

Pasaulio pramonės gigantų žinia Lietuvai: esate pranašesni už Vakarų Europą

2017-05-11 12:45
Lietuvos ir Baltijos šalių rinka šiuo metu itin patraukli pasauliniams inžinerinėms pramonės lyderiams. Tokią žinią siunčia ne tik į Vilniuje vykstančią parodą „Balttechnika“ susirinkę stipriausi skaitmeninės ir inžinerinės pramonės atstovai, bet ir ekspertai. Jų teigimu, svarbiausias Lietuvos privalumas – žmogiškasis potencialas, gebėjimas ne tik greitai perprasti technologijas, mokytis, bet ir kurti itin patrauklius bei kompleksinius inžinerinius sprendimus.
nuotrauka
Litexpo nuotr.


Minimos įmonės
LITEXPO Lietuvos parodų ir kongresų centras, UAB

Stiprybė – žmonių noras ir gebėjimas mokytis

Pažangiausius inžinerinius sprendimus pramonei jau dešimtmetį Lietuvoje siūlančios Prancūzijos kompanijos „MECAnumeric“ vadovas ir prezidentas Arthur‘as Pais pripažįsta, kad Baltijos šalys – puiki terpė naujiems verslo kontaktams bei investicijoms, o žmogiškasis potencialas labai didelis.

„Lietuvoje mechanikos, elektronikos ir kitų sričių specialistai itin aukštos kvalifikacijos, turi puikius įgūdžius, išsilavinimą, taip pat labai greitai mokosi ir perima naujausias technologijas. Galiu lyginti su situacija kitose Europos šalyse ir jūs, lietuviai, tikrai esate išskirtiniai. Be galo dinamiški, labai žingeidūs, čia nuo pat pradžių galėjome parduoti technologijas, su kuriomis žmonės jau žinodavo, kaip dirbti. Ir patikėkite manim, tikrai ne visur taip yra“, – šypsosi „MECAnumeric“ vadovas.

Jo teigimu dar vienas išskirtinis Lietuvos rinkos bruožas – specialistų noras ir gebėjimas mokytis, tobulėti bei kūrybiškumas.

„Lietuvos pramonė ne tik aukšto lygio ir aptarnaujama puikių specialistų, bet ji ir labai kūrybiška, lanksti. Tai irgi didelis privalumas. Ypač tada, kai siūlai individualizuotus kompleksinius pramoninius sprendimus. Pažiūrėkite, šioje parodoje daugybė garsiausių Europos įmonių ir jos visos domisi Lietuva. Mes čia jaučiame didelę konkurenciją, suprantame, kad teks pasistengti, tačiau apie jus tai pasako, kad sutraukiate čia didžiausius žaidėjus“, – pasakoja Prancūzijos kompanijos vadovas.

Vilioja Lietuvos ekonominis augimas

Į parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vykstančią parodą „Balttechnika“ atvykstantis Europos inžinerinių asociacijų direktorius Adrian‘as Harris pastebi, kad mažos rinkos, tokios kaip Lietuva, turi nenuginčijamą pranašumą – lankstumą ir norą keistis.

„Visame pasaulyje didelės kompanijos svarbiausioms inovacijoms samdo mažas kompanijas. Kodėl? Nes mažesnis reiškia lankstesnis, dinamiškesnis ir lengviau galintis sukurti tinkamas sąlygas. Pažiūrėkite į Slovakiją – jos pramonė dar visai neseniai neturėjo jokio potencialo. Dabar visa Slovakija pilna automobilių gamyklų. Jos tapo patogioms investuotojams ir sugebėjo prisitaikyti prie poreikių. Reikėjo tik suderinti du dalykus: patrauklumą investuotojams ir gerą užmokestį kvalifikuotiems darbuotojams. Jūs taip pat puikiai tai galite padaryti“, – sako A. Harris.

Ekonominis Lietuvos potencialas bei Europos vidurkį lenkiantis augimo tempas taip pat masina didžiuosius gamintojus.

„Lietuvos rinkoje dirbame jau dešimt metų ir matome labai aiškius pozityvius pokyčius – rinka visą laiką augo, o pastaruosius trejus metus stebime itin spartų augimą. Jūsų ekonomika auga žymiai sparčiau nei Vakarų Europos šalių, pramonė vystosi, jai reikalingi nauji modernūs skaitmeniniai pramonės sprendimai. Europoje situacija kitokia, viskas vyksta daug lėčiau ir inertiškiau. Tikrai esate pranašesni už Vakarų Europą ir galite tapti svarbiu skaitmeninės pramonės žaidėju Europos rinkoje“, – teigia „MECAnumeric“ vadovas A. Pais.

Individualizuoti sprendimai – būdas išlikti ir augti

Anot jo, pagrindinis raktas į sėkmę, o ir pačios inžinerinės pramonės naujovių variklis, – orientacija į individualizuotus ir kompleksinius sprendimus.

„Šiais laikais bet kuri šalis pasaulio mastu tėra mažas miestelis. Ir norėdamas išsiskirti turi būti arba didelis, arba... kitoks. Tarkime mes nesam milžiniška korporacija kaip IBM ar Apple, todėl norėdami išlikti pasirinkome būti kitokie – orientuoti į vartotoją, į jo poreikius, o masinės gamybos sprendimai sudaro vos trečdalį visos mūsų produkcijos. Ir, tiesa pasakius, būtent tai yra naujų technologijų atsiradimo variklis – ieškome būdų, kaip išspręsti pramonei kylančias problemas, tam kartais reikia visiškai naujų įrankių ir mes juos kuriame, tobuliname. Tai vienintelis būdas ne tik išlikti, bet ir augti masinės produkcijos dominuojamoje rinkoje“, – įsitikinęs „MECAnumeric“ vadovas.

Į Vilniuje 25-ą kartą vykstančią tarptautinę inžinerinės pramonės parodą „Baltechnika“ šiemet atvyko per 80 dalyvių ir 12 šalių. Rinkos lyderiai ne tik pristato savo produkciją, bet ir dalyvauja tarptautiniuose renginiuose, specialistams skirtuose seminaruose bei konferencijose. Šiemet ypatingas dėmesys skiriamas pramonės skaitmeninimui, robotizuotiems sprendimams, o renginiuose savo įžvalgomis dalinasi ekspertai iš visos Europos. 

Litexpo nuotr.

Statybunaujienos.lt



Automatika, pramonės inžinerija

nuotrauka
2023-12-19 10:50
Svajonių namai daug kam dar sunkiai pasiekiami dėl milžiniškų nekilnojamo turto kainų ir brangių paskolų. Šį ratą pastaruoju metu papildo dideli nuomos mokesčiai bei infliacija su ją sunkiai besivejančiais atlyginimais, tad nenuostabu, kad kitokie galimi statybos procesai ir jų potencialas atpiginti...
nuotrauka
2023-11-20 13:31
Švedų statytojai pristato naujovę – išmaniąsias namų bendruomenes, kuriose energija ne tik gaminama, bet ir optimizuojama, taip sumažinant sąskaitas bei siūlant tvarų, modernų gyvenimą. Joje pritaikomi sprendimai dėl panašaus klimato gali tapti sektinu pavyzdžiu ir Lietuvos NT rinkai.
nuotrauka
2023-11-20 09:25
Maišiagalos radioaktyviųjų atliekų saugykloje (MRAS) sėkmingai atlikti radioaktyviųjų atliekų tvarkymo įrangos ir sistemų bandymai, kurie parodė, kad visi įrenginiai tarpusavyje veikia saugiai, suderintai, o bendros objekto eksploatavimo ypatybės ir charakteristikos atitinka numatytus projektinius s...
nuotrauka
2023-09-12 16:22
Valstybinė darbo inspekcija informuoja, kad Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministro įsakymu buvo patvirtintas „Nuolatinę potencialiai pavojingų įrenginių priežiūrą atliekančių asmenų kvalifikacijos arba specialiųjų žinių ir įgūdžių reikalavimų nustatymo aprašas".
nuotrauka
2023-08-23 16:15
Šiuolaikinės technologijos keičia pramonės pasaulį, siūlydamos naujoviškus sprendimus mašinų ir sistemų efektyvumui ir tikslumui didinti. Fotoelektriniai jutikliai yra viena iš pažangių priemonių, lemiančių šią technologinę revoliuciją. Tačiau kaip juos palyginti su tradiciniais aptikimo metodais? A...
nuotrauka
2023-03-15 08:09
Vakarų investuotojai domisi Lietuva, bet kasmet smunka moksleivių rezultatai, o norinčių studijuoti inžinerinius mokslus studentų skaičius vis mažėja. Tai paskatino Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės asociaciją LINPRA išsikelti ambicingą tikslą – Lietuva 2030 inžinerijos šalis. Tam būtini...
nuotrauka
2022-07-22 09:52
Vis garsiau kalbama, kad Lietuvos verslui, norinčiam išlikti konkurencingu, neišvengiamai būtina galvoti apie veiklos efektyvumą. Vienas iš kelių į kokybės gerinimą, produktyvumo didinimą, sąnaudų mažinimą ir darbuotojų saugą – robotizacija. Tačiau Lietuvos įmonės neskuba investuoti į robotus.
nuotrauka
2022-07-18 15:07
Bendradarbiaudama su „virtualios elektrinės“ paslaugas teikiančiu Estijoje įkurtu startuoliu „Fusebox“, „Caverion Lietuva“ savo klientams galės pasiūlyti išmanią elektros energijos valdymo sistemą, kuri padės sumažinti iki 50 000 tonų anglies dvideginio per metus. Ši sistema taip pat leis prisidėti ...
nuotrauka
2022-06-09 10:56
Rinkos tyrimų įmonės sutaria – pasaulinis robotikos sektorius iki 2030 m. patirs spartų augimą. Nors šis sektorius Lietuvoje dar tik pradinėse vystymosi stadijose, ekspertai skatina paversti jį strategine sritimi ir taip sparčiau skaitmenizuoti pramonę bei kitus sektorius.
nuotrauka
2022-02-21 07:32
GIPL – tai pirmoji ir vienintelė Lietuvos gamtinių dujų jungtis, sujungianti mus su Vakarais. Šis projektas vertinamas ir kaip energetinio saugumo priemonė, ir kaip dar vienas energijos tiekimo šaltinis, sudarantis galimybę įsigyti pigesnių dujų iš Europos visos dujų rinkos, ir praplėsti SGD termina...
nuotrauka
2021-12-07 11:26
Istorine, religine ir kultūrine prasme unikali Vilniaus Šv. Stanislovo ir Šv. Vladislovo arkikatedra bazilika prieš daugiau nei dešimtmetį tapo ir vienu pirmųjų moderniai valdomų visuomeninių pastatų Lietuvoje. 2003-iaisiais joje įdiegus, o šiemet renovavus JUNG KNX standarto išmanaus namo sistemą, ...
nuotrauka
2021-12-06 11:25
KTU mokslininkai pasiūlė dirbtiniu intelektu grįstą metodą, kuris triukšmingoje aplinkoje ne tik padeda aptikti įvairius gedimus laiku, bet ir yra tvarus aplinkai metodas – gedimo aptikimo procesas lengvai skaitmenizuojamas, o senų, puikiai veikiančių pramonės įrengimų keisti nereikia.
nuotrauka
2021-08-30 08:23
Rizikos kapitalo fondas „CoInvest Capital“ kartu su verslo angelais investuoja 400 tūkst. EUR į mobiliosios robotikos bendrovę „Rubedos“. Gautą investiciją bendrovė naudos robotų navigavimo technologijai, automatizuojančiai logistikos centrų veiklą, sukurti.
nuotrauka
2021-07-22 10:24
Ankstyvoje paauglystėje pradėjęs domėtis šiuolaikinės elektrotechnikos ir išmanių technologijų galimybėmis, šiandien šešiolikmetis Skirmantas Skurdenis – jauniausias tarptautinį KNX sertifikatą turintis išmaniojo namo sistemos diegėjas Lietuvoje. Vaikino planuose – savarankiškai nuo A iki Z suprojek...
nuotrauka
2021-07-12 09:09
Vilniuje, greta Molėtų plento, pradėta Gamybos inovacijų slėnio pastato statyba. Čia gamybos įmonės, startuoliai, technologijų kūrėjai ir tyrėjai galės testuoti inovatyvias savo idėjas, kurti skaitmenines inovacijas ir prototipus, vykdyti mažaserijinę gamybą.
nuotrauka
2021-05-31 08:56
„Caverion Lietuva‟ ir „Technopolis Lietuva‟ tęsia bendradarbiavimą naujame „Technopolio Beta“ pastato atnaujinimo projekte. „Caverion Lietuva‟ 10-ies aukštų ir 22,7 tūkst. kv. m ploto pastato rekonstrukcijos projekte organizuoja statybinės bei inžinerinės dalies atnaujinimą.
nuotrauka
2021-05-28 10:48
Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos (LINPRA) nariai pritarė siūlymui atsižvelgti į tarptautinę praktiką bei didėjančią technologijų reikšmę narių veikloje ir papildė asociacijos pavadinimą. Auganti bendruomenė taip pat sutarė laikytis aukštų profesinių standartų, kuriuos įtvirtino Etikos kodek...
nuotrauka
2021-05-21 10:50
Siekdama populiarinti studijas technologijos ir inžinerijos mokslų kryptyse, „Teltonika“ įmonių grupė įsteigė 90 tūkst. eurų stipendijų fondą būsimiems KTU pirmakursiams, pasirinkusiems šias studijas.
nuotrauka
2021-05-13 16:27
Vilniuje, Lvovo g. 37 duris jau atvėrė vienas inovatyviausių verslo centrų Lietuvoje. Šiuolaikiškiems A+ energinės klasės pastato reikalavimams, užsakovo bei nuomininkų poreikiams ir lūkesčiams atliepti, „Caverion Lietuva“ 8 aukštų, 23.000 kv. m bendro ploto pastate įrengė didelės apimties ateities ...
nuotrauka
2021-04-27 14:40
Išaugus Covid-19 pandemijai valdyti skirtų gaminių paklausai, Lietuvos ir visos Europos gamintojai fiksuoja kylančias plastiko gaminių kainas. Pandemijos sąlygomis dėl logistikos konteinerių trūkumo ir sulėtėjusios JAV plastiko sektoriaus gamybos kainas dar labiau kelia žaliavų trūkumas.

Statybunaujienos.lt » Automatika, pramonės inžinerija