2020 spalio 24 d. šeštadienis, 3:18
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

R. Skurdenis apie išmanumą, senatvę ir netikusią politiką

2018-04-27 10:33
„Išmanumas yra universali sąvoka, nes į ją įeina labai daug dalykų. Svarbiausia, kad technologijos nebūtų vien dėl technologijų, svarbiausia, kad jos padėtų žmogui gyventi, taupyti energiją, bet tuo pačiu suteiktų komfortą, – sako Raimundas Skurdenis, bendrovės „JUNG Vilnius“ direktorius. – Visa sistema turėtų būti ergonomiška, patogiai valdoma. Turėtų būti kuo mažiau pastebima, kad žmogus gyvena išmaniam name – kuo labiau visi procesai vyksta automatiškai, tuo išmanioji sistema kokybiškesnė.“
nuotrauka
Bendrovės JUNG VILNIUS ekspozicija RESTOJE. Portalo Statybunaujienos.lt nuotr.


Minimos įmonės
Jung Vilnius, UAB

Manoma, kad Lietuvoje 2035 metais 30 proc. visos visuomenės sudarys vyresnio amžiaus žmonės, kuriems per 65. Tai yra faktas, kurio ignoruoti neprotinga. Išmanios technologijos turėtų padėti senjorams kuo ilgiau gyventi vieniems. Kad ir negalvojant apie šildymo reguliavimą. Bendrovės „JUNG Vilnius“ direktorius Raimundas Skurdenis, kalbintas parodoje RESTA, kur įmonė įsikūrusi 3-ojoje salėje, dalijasi apie automatizuotas sistemas, kurios stebi, seka senjorus, matuodamos parametrus. Sistemai užfiksavus nestandartinį veiksmą, pvz., ryte nebuvo naudotasi tualetu, neįsijungė šviesa, duodamas ženklas, kad reikia pagalbos, reikia išsiaiškinti, kas nutiko.

„Taip pat labai intensyviai vystomas valdymas balsu, nes ne kiekvienas senjoras išmano apie sistemų ekranus, mygtukus, bet kalbėti gali ir sugeba puikiausia. Tai ir išmaniosios sistemos vystomos ta kryptimi – įgyvendinamas bendravimas su sistemomis balsu. Žmogus ištaria – pašildyk man butą – sistema pakelia temperatūrą, ištaria – išvėdinkime kambarius, sistema sureaguoja, prašo pakvieti pagalbą – sistema atlieka ir tai. Ir visa tai žmogus gali daryti tiesiog gulėdamas lovoje“, – apie galimybes padėti senjorams pasakoja R. Skurdenis. 

„JUNG Vilnius“ vadovas sutinka, kad nereikia atskirų standartų skirtingoms žmonių grupėms, – reikia universalių sistemų, kurios padėtų kiekvienam. Kuo anksčiau žmogus pradeda naudotis išmaniosiomis sistemomis, pastebi pašnekovas, tuo paprasčiau jam bus senatvėje.

„Todėl valstybei būtų naudinga investuoti, tai būtų toliaregiškas žingsnis, nes reikėtų mažiau investuoti į senukų priežiūrą, nereikėtų kurti naujų darbo vietų slaugytojams, – sako R. Skurdenis. – Pagaliau, senjoras turėtų laisvę oriai gyventi savo būste, o ne kažkokiuose senjorų namuose. Išmanios sistemos ir senjorams garantuoja aukštą gyvenimo kokybę, o būtina priežiūra gali vykti, kaip sakiau, ir nuotoliniu būdu. Valstybei tai būtų didelė vertė.“

R. Skurdenis pastebi, kad šie progresyvūs sprendimai priklauso ir nuo politinės valios. Sakydamas, jog valstybė yra visi jos piliečiai, pašnekovas tarsteli, kad bėda mūsų politikoje – ketverių metų kadencijos: Vieni politikai keičia kitus, visi procesai vėl ir vėl pradedami iš naujo – nėra darbų tęstinumo, net ir geriausių idėjų plėtojimo ir tęstinumo. Išmaniųjų sistemų bendrovės „JUNG Vilnius“ vadovas R. Skurdenis sako, kad tokia politikų ir idėjų kaita, tęstinumo nebuvimas yra didelis blogis, kuris trukdo mums, kaip šaliai, vystytis.

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


RESTA

nuotrauka
2020-06-03 20:28
Jau šį ketvirtadienį, birželio 4 d.,virtualios statybų parodos RESTA 2020 metu vyks diskusija „Statybos darbų viešieji pirkimai: kaip teisingai atsirinkti rangovą ir sėkmingai įgyvendinti projektą".
nuotrauka
2020-06-02 10:01,      papildyta 2020-10-02 15:00, Papildyta pranešimų vaizdo įrašais
Kaip atsitiko, kad viena pagrindinių ekonomikos sričių – statybos, dažnai linksniuojama kaip efektyvumo stokojančių industrijos šakų?
nuotrauka
2020-06-01 13:38
Jau šį trečiadienį, birželio 3 d., kviečia dalyvauti virtualios statybų parodos RESTA 2020 metu vyksiančioje konferencijoje „Statyba ir infrastruktūra: Vizija 2030"!
nuotrauka
2020-06-01 10:09
Dėl šiuolaikinių technologijų, net ir karantino metu atsiradę apribojimai nėra kliūtis, norintiems ir toliau sėkmingai organizuoti renginius. Vienas tokių pavyzdžių – Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ organizuojama statybų paroda „Resta 2020“, kuri šiais metais dalyvius ir lankytojus pasi...
nuotrauka
2020-05-27 07:44
Šiemet viskas kitaip, net ir didžiausia statybų paroda RESTA. Birželio 2 d. susitikime RESTA metu vyksiančioje virtualioje konferencijoje „Kaip skaitmeninės priemonės padeda efektyviai organizuoti darbą statybvietėse?“
nuotrauka
2020-05-19 11:35
Gyvenimui ir darbui persikėlus į virtualią erdvę, tarptautinė statybų paroda „Resta 2020“ taip pat keičia formatą. Ji keliasi į skaitmeninį pasaulį ir kviečia statybų sektoriaus įmones virtualiai pristatyti savo aktualiausias naujienas vartotojams patogiai ir saugiai – vienoje platformoje, vienu pri...
nuotrauka
2020-05-06 08:18
Jau penktus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija organizuoja konkursą „Lietuvos BIM projektai”, skirtą išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką, naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2020-03-05 10:35,      papildyta 2020-04-01 11:14, Pakeista data
Jau penktus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija skelbia konkursą „Lietuvos BIM projektai”, skirtą išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką, naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2020-01-22 09:03
Jau penktus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija skelbia konkursą „LIETUVOS BIM PROJEKTAI“, skirtą išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką, naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2019-05-06 14:44
Prieš penkerius metus VŠĮ „Skaitmeninė statyba“ steigėjai organizavo pirmąją konferenciją „Skaitmeninė statyba 2014“, kuri tapo neatskiriama „Restos“ dalimi. Steigėjų pastangos spartinti BIM diegimą Lietuvoje ir šviesti statybos sektoriaus bendruomenę, pradėjo duoti pirmuosius rezultatus.
nuotrauka
2019-05-03 08:24
Jau trečią kartą iš eilės parodoje RESTA įvyko konkursas „Įspūdingiausios Restos ekspozicijos“, kurio metu komisija išrinko įdomiausių ekspozicijų penketuką – įmones ir ekspozicijų projektų autorius.
nuotrauka
2019-05-02 07:50
Balandžio 25-26 d. Lietuvoje viešėjo Europos statybos pramonės federacijos (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning kartu su federacijos technologijų vadove Sue Arundale.
nuotrauka
2019-04-30 14:51
„Restoje“ įvykusio tarptautinio pastolininkų čempionato nugalėtojais tapo UAB „Hotrema“ profesionalai. Antroji liko pastolininkų komanda iš Estijos įmonės „Adelante“, trečioji – įmonės „Arad“ komanda iš Lenkijos.
nuotrauka
2019-04-29 16:50
Jau ketvirtus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija organizavo konkursą „Lietuvos BIM projektai”, kurio nugalėtojai buvo apdovanoti „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius“ konferencijoje, didžiausios statybų parodos „Resta“ metu. Konkursas yra skirtas išrinkt...
nuotrauka
2019-04-29 16:08
„Ukmergės gelžbetonis“ ką tik pasibaigusioje „Restoje“ pristatė tradicinius gaminius. Įmonei buvo svarbu priminti parodos lankytojams apie gamyklą ir savo gaminius.
nuotrauka
2019-04-26 07:25
Į Vilnių atvyko ir dalyvaus šiandien vykstančioje konferencijoje RESTOJE Europos statybos pramonės (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning. Jis statybų sektoriaus bendruomenei skaitys pranešimą konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius”.
nuotrauka
2019-04-26 07:09
Kol Lietuvoje vis dar diskutuojama, verta ar neverta eiti statybų pramonės skaitmeninimo keliu, Vakaruose tuo seniai neabejojama. Atsiliekame net nuo Rytų – NVS šalys sparčiai juda pažangos kryptimi ir intensyviai dirba prie statybų skaitmeninimo projektų, tvirtina UAB „AGA CAD“. Pažangos pavyzdžiu ...
nuotrauka
2019-04-25 16:47
Tarptautinės statybos ir remonto parodos RESTA metu jau trečią kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios RESTOS ekspozicijos“. Šiandien, balandžio 24 d., paskelbti nugalėtojai.
nuotrauka
2019-04-25 09:20
Vakar, balandžio 24 d., prasidėjusioje tarptautinėje statybų parodoje „Resta 2019“ lankytojai galėjo ne tik pasisemti įkvėpimo, kaip įsirengti svetainę, vonią, virtuvę ar terasą, tačiau ir pamatyti tris skirtingus miegamųjų interjerus. 40 kv. m plote įrengtos interjerų ekspozicijos, atspindinčios tr...
nuotrauka
2019-04-25 07:54
Bendrovė BAUMIT, į Lietuvą tiekianti fasadų sistemas, RESTOJE pristatinėja sveiką statybą.

Statybunaujienos.lt » RESTA

nuotrauka

Betono armavimas naudojant polipropileno fibrą – pigesnis ir ekologiškesnis pasirinkimas

Betonas yra viena energijai imliausių statybų sektoriuje naudojamų medžiagų. Taupant lėšas, laiką ir ieškant gamtai draugiškų sprendimų, betono darbams vis dažniau naudojama ne metalinė arma...
nuotrauka

Patalpų valymas po statybų – ar įveiksime patys?

Nors užbaigus statyti ar renovuoti pastatą, rodos, rangovų bendrovė jau gali atsipalaiduoti, tačiau iki pastato pridavimo akimirkos turi būti atliktas dar vienas svarbus įsipareigojimas – pa...