2020 balandžio 1 d. trečiadienis, 13:57
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

R. Skurdenis apie išmanumą, senatvę ir netikusią politiką

2018-04-27 10:33
„Išmanumas yra universali sąvoka, nes į ją įeina labai daug dalykų. Svarbiausia, kad technologijos nebūtų vien dėl technologijų, svarbiausia, kad jos padėtų žmogui gyventi, taupyti energiją, bet tuo pačiu suteiktų komfortą, – sako Raimundas Skurdenis, bendrovės „JUNG Vilnius“ direktorius. – Visa sistema turėtų būti ergonomiška, patogiai valdoma. Turėtų būti kuo mažiau pastebima, kad žmogus gyvena išmaniam name – kuo labiau visi procesai vyksta automatiškai, tuo išmanioji sistema kokybiškesnė.“
nuotrauka
Bendrovės JUNG VILNIUS ekspozicija RESTOJE. Portalo Statybunaujienos.lt nuotr.


Minimos įmonės
Jung Vilnius, UAB

Manoma, kad Lietuvoje 2035 metais 30 proc. visos visuomenės sudarys vyresnio amžiaus žmonės, kuriems per 65. Tai yra faktas, kurio ignoruoti neprotinga. Išmanios technologijos turėtų padėti senjorams kuo ilgiau gyventi vieniems. Kad ir negalvojant apie šildymo reguliavimą. Bendrovės „JUNG Vilnius“ direktorius Raimundas Skurdenis, kalbintas parodoje RESTA, kur įmonė įsikūrusi 3-ojoje salėje, dalijasi apie automatizuotas sistemas, kurios stebi, seka senjorus, matuodamos parametrus. Sistemai užfiksavus nestandartinį veiksmą, pvz., ryte nebuvo naudotasi tualetu, neįsijungė šviesa, duodamas ženklas, kad reikia pagalbos, reikia išsiaiškinti, kas nutiko.

„Taip pat labai intensyviai vystomas valdymas balsu, nes ne kiekvienas senjoras išmano apie sistemų ekranus, mygtukus, bet kalbėti gali ir sugeba puikiausia. Tai ir išmaniosios sistemos vystomos ta kryptimi – įgyvendinamas bendravimas su sistemomis balsu. Žmogus ištaria – pašildyk man butą – sistema pakelia temperatūrą, ištaria – išvėdinkime kambarius, sistema sureaguoja, prašo pakvieti pagalbą – sistema atlieka ir tai. Ir visa tai žmogus gali daryti tiesiog gulėdamas lovoje“, – apie galimybes padėti senjorams pasakoja R. Skurdenis. 

„JUNG Vilnius“ vadovas sutinka, kad nereikia atskirų standartų skirtingoms žmonių grupėms, – reikia universalių sistemų, kurios padėtų kiekvienam. Kuo anksčiau žmogus pradeda naudotis išmaniosiomis sistemomis, pastebi pašnekovas, tuo paprasčiau jam bus senatvėje.

„Todėl valstybei būtų naudinga investuoti, tai būtų toliaregiškas žingsnis, nes reikėtų mažiau investuoti į senukų priežiūrą, nereikėtų kurti naujų darbo vietų slaugytojams, – sako R. Skurdenis. – Pagaliau, senjoras turėtų laisvę oriai gyventi savo būste, o ne kažkokiuose senjorų namuose. Išmanios sistemos ir senjorams garantuoja aukštą gyvenimo kokybę, o būtina priežiūra gali vykti, kaip sakiau, ir nuotoliniu būdu. Valstybei tai būtų didelė vertė.“

R. Skurdenis pastebi, kad šie progresyvūs sprendimai priklauso ir nuo politinės valios. Sakydamas, jog valstybė yra visi jos piliečiai, pašnekovas tarsteli, kad bėda mūsų politikoje – ketverių metų kadencijos: Vieni politikai keičia kitus, visi procesai vėl ir vėl pradedami iš naujo – nėra darbų tęstinumo, net ir geriausių idėjų plėtojimo ir tęstinumo. Išmaniųjų sistemų bendrovės „JUNG Vilnius“ vadovas R. Skurdenis sako, kad tokia politikų ir idėjų kaita, tęstinumo nebuvimas yra didelis blogis, kuris trukdo mums, kaip šaliai, vystytis.

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


RESTA

nuotrauka
2020-03-05 10:35,      papildyta 2020-04-01 11:14, Pakeista data
Jau penktus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija skelbia konkursą „Lietuvos BIM projektai”, skirtą išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką, naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2020-01-22 09:03
Jau penktus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija skelbia konkursą „LIETUVOS BIM PROJEKTAI“, skirtą išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką, naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2019-05-06 14:44
Prieš penkerius metus VŠĮ „Skaitmeninė statyba“ steigėjai organizavo pirmąją konferenciją „Skaitmeninė statyba 2014“, kuri tapo neatskiriama „Restos“ dalimi. Steigėjų pastangos spartinti BIM diegimą Lietuvoje ir šviesti statybos sektoriaus bendruomenę, pradėjo duoti pirmuosius rezultatus.
nuotrauka
2019-05-03 08:24
Jau trečią kartą iš eilės parodoje RESTA įvyko konkursas „Įspūdingiausios Restos ekspozicijos“, kurio metu komisija išrinko įdomiausių ekspozicijų penketuką – įmones ir ekspozicijų projektų autorius.
nuotrauka
2019-05-02 07:50
Balandžio 25-26 d. Lietuvoje viešėjo Europos statybos pramonės federacijos (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning kartu su federacijos technologijų vadove Sue Arundale.
nuotrauka
2019-04-30 14:51
„Restoje“ įvykusio tarptautinio pastolininkų čempionato nugalėtojais tapo UAB „Hotrema“ profesionalai. Antroji liko pastolininkų komanda iš Estijos įmonės „Adelante“, trečioji – įmonės „Arad“ komanda iš Lenkijos.
nuotrauka
2019-04-29 16:50
Jau ketvirtus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija organizavo konkursą „Lietuvos BIM projektai”, kurio nugalėtojai buvo apdovanoti „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius“ konferencijoje, didžiausios statybų parodos „Resta“ metu. Konkursas yra skirtas išrinkt...
nuotrauka
2019-04-29 16:08
„Ukmergės gelžbetonis“ ką tik pasibaigusioje „Restoje“ pristatė tradicinius gaminius. Įmonei buvo svarbu priminti parodos lankytojams apie gamyklą ir savo gaminius.
nuotrauka
2019-04-26 07:25
Į Vilnių atvyko ir dalyvaus šiandien vykstančioje konferencijoje RESTOJE Europos statybos pramonės (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning. Jis statybų sektoriaus bendruomenei skaitys pranešimą konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius”.
nuotrauka
2019-04-26 07:09
Kol Lietuvoje vis dar diskutuojama, verta ar neverta eiti statybų pramonės skaitmeninimo keliu, Vakaruose tuo seniai neabejojama. Atsiliekame net nuo Rytų – NVS šalys sparčiai juda pažangos kryptimi ir intensyviai dirba prie statybų skaitmeninimo projektų, tvirtina UAB „AGA CAD“. Pažangos pavyzdžiu ...
nuotrauka
2019-04-25 16:47
Tarptautinės statybos ir remonto parodos RESTA metu jau trečią kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios RESTOS ekspozicijos“. Šiandien, balandžio 24 d., paskelbti nugalėtojai.
nuotrauka
2019-04-25 09:20
Vakar, balandžio 24 d., prasidėjusioje tarptautinėje statybų parodoje „Resta 2019“ lankytojai galėjo ne tik pasisemti įkvėpimo, kaip įsirengti svetainę, vonią, virtuvę ar terasą, tačiau ir pamatyti tris skirtingus miegamųjų interjerus. 40 kv. m plote įrengtos interjerų ekspozicijos, atspindinčios tr...
nuotrauka
2019-04-25 07:54
Bendrovė BAUMIT, į Lietuvą tiekianti fasadų sistemas, RESTOJE pristatinėja sveiką statybą.
nuotrauka
2019-04-25 07:48
Statybinės medžiagos, kurias RESTOJE pristato įmonė BAUROC, nesikeičia jau kurį laiką. Tačiau, kaip sako įmonės direktorius Alvidas Musius, keičiasi technologijos ir pasiūlymai.
nuotrauka
2019-04-24 18:46
Jungiklių ir išmaniųjų namų sistemų centras „Jung Vilnius“ RESTOJE pristato itin praktiškų produktų, kurie taupo namus įsirenginėjančių žmonių ir interjero dizainerių laiką, pinigus, tuo pat metu suteikdami galimybių rinktis, derinti ir lyginti kainas.
nuotrauka
2019-04-24 16:03
Kaip dekoruoti namų sienas ir lubas? Kokios statybų sektoriaus naujienos pasiekė Lietuvos rinką, kokios tendencijos įsitvirtina? Kaip nesuklysti renkantis augalus ir įsirengiant žalią plotą prie namų ar balkone? Atsakymų visi statybų sektoriaus profesionalai, naujakuriai bei savo būstą statyti, įsir...
nuotrauka
2019-04-24 07:27
Saulei kylant laikas susimąstyti apie namų eksterjerą, nes jaukus rytas su kavos puodeliu, savaitgalio pietūs arba nuostabi vakarienė lauko terasoje – tikras malonumas. Tačiau subjuręs oras ar, atvirkščiai, pernelyg intensyvūs, varginantys saulės spinduliai gali sugriauti planus ir pasisėdėjimas gry...
nuotrauka
2019-04-19 13:42
Jau ketvirtus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija organizuoja konkursą „Lietuvos BIM projektai”. Konkursas yra skirtas išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką, naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2019-04-19 10:34
Ar žinote, kokios interjero tendencijos šiuo metu madingiausios? Kaip įsirengti mažą erdvę? Kaip atnaujinti vienspalves namų sienas ir papuošti jas, pavyzdžiui, žydinčiomis gėlėmis? Visi atsakymai parodoje RESTA.
nuotrauka
2019-04-17 07:33
Tarptautinėje statybų parodoje „RESTA 2019“ balandžio 24–27 d. parodų ir kongresų centre „Litexpo“ rasite visas jungiklių ir išmanių namų centro „JUNG Vilnius“ naujienas.

Statybunaujienos.lt » RESTA