2024 birželio 14 d. penktadienis, 6:10
Reklama  |  facebook

Interjeras kaip gyvenimo dalis: trijų garsių žmonių požiūris į erdvę, kurioje jie gyvena

2024-04-26 10:08
Įsitikinti, kaip įvairiai interjerą mato ir kokias emocijas juo gali perteikti skirtingi žmonės, galima užsukus į LITEXPO parodos „Baldai ir dizaino sprendimai" garsių nuomonės formuotojų erdvę. Joje dizaineris Robertas Kalinkinas, menininkė Monika Dirsytė ir tinklaraščio susitvarkyk.lt autorė Toma Šokelė pristato savo kurtas erdves, atspindinčias skirtingas emocijas ir prasmes.
nuotrauka
LITEXPO nuotr.


Minimos įmonės
LITEXPO Lietuvos parodų ir kongresų centras, UAB

R. Kalinkinas: interjeras – vieta, kur galime jaustis savimi

„Interjeras yra svarbi gyvenimo dalis. Tai ne tiesiog erdvė, kurioje gyvename, bet ir vieta, kurioje mes galime jaustis tikraisiais savimi", – sako pranešime cituojamas R. Kalinkinas. Jis pabrėžia, kad namų erdvę galima palyginti su pilka dėže, kurią kiekvienas gali paversti savo asmeninio gyvenimo atspindžiu, suteikiant jai spalvų, formų ir asmeninio prisilietimo.

Kalbėdamas apie savo namus, garsus dizaineris atskleidžia, kad jie nuolat keičiasi. „Namai – tai niekada nesibaigiantis projektas. Jie auga ir keičiasi kartu su mumis", – samprotauja dizaineris.

Per pastaruosius 18 metų kartu su žmona Agne R. Kalinkinas pergyveno daugybę interjero stadijų – nuo Provanso stiliaus iki eklektiškų spalvotų kompozicijų. Dabar jie linkę į šviesesnes ir modernesnes erdves bei planuoja dar drąsesnius pokyčius: statyti namą, kuris būtų panašus į galeriją, kuriame kiekviena siena gali būti perstumta arba perdažyta.

Kai kalba pasisuka apie tendencijas, dizaineris pabrėžia, kad joms neteikia daug dėmesio. „Mums svarbiausia yra harmonija ir asmeninis komfortas", – pabrėžia R. Kalinkinas. Jo manymu, svarbu ne tai, kad interjeras atitiktų naujausias tendencijas, bet kad jis būtų jaukus ir leistų šeimos nariams atsipalaiduoti be papildomo streso.

Dizaineris atskleidžia, kad parodos erdvėje jis sukūrė ne tradicinį interjerą, o meninę instaliaciją pavadinimu „Gausybės ragas". „Ši instaliacija – tai mūsų laikotarpio refleksija. Ji atspindi, kad šiandien galime turėti bet ką – bet kokį stilių, bet kokį daiktą. Tai bus erdvė, kurioje kiekvienas ras kažką savo", – paaiškina R. Kalinkinas.

Monika Dirsytė: interjeras, sklindantis iš vidaus

Kalbantis su menininke Monika Dirsyte paaiškėja, kad interjeras jai reiškia daugiau nei tik išorinę aplinką. Ji pabrėžia, kad interjero svarba glūdi ne erdvėse, kuriomis kasdien naudojamės, bet giliau – mūsų pačių sąmonėje.

„Mano studija yra mano galvoje", – sako pranešime cituojama M. Dirsytė, aiškindama, kad kūrybinis procesas ir aplinka, kurioje ji gyvena, yra mentalinės erdvės, kurios nėra apčiuopiamos kaip fizinė studija.

Šios mintys atsispindi ir jos instaliacijoje, kurią menininkė pristato parodoje. Tai dviejų skirtingų kambarių derinys: viena alsuoja žaismingais mėlynais ir žalsvais atspalviais, o kitas – pilkais, ramių atspalvių. Abi erdvės su parko suoliukais, skatinančiais lankytojus prisėsti ir pamąstyti.

„Tai kvietimas sugrįžti į save", – teigia M. Dirsytė, akcentuodama, kad šiuolaikinės visuomenės tendencija ieškoti savęs išorėje ir pritaikyti išorinį vaizdą prie vidinės būsenos dažnai nulemia netikrą savęs suvokimą. Ši instaliacija yra tarsi pasiūlymas lankytojui pažvelgti į savo vidinį interjerą – ar jis yra pilkas, ar spalvingas, vis tiek vertingas.

Menininkė pabrėžia, kad svarbu ne tik kurti erdves, kuriose galime gyventi ar dirbti, bet ir kurti erdvę savo sielai: „Aš kalbu ne apie interjero dizainą, o apie sielos dizainą", – sako M. Dirsytė.

Toma Šokelė: svarbiausia, kad būtų patogu, visa kita – tik detalės

Savo ruožtu Toma Šokelė, tinklaraštininkė ir tvarkymosi ekspertė, sako, kad interjeras jai atrodo kaip būdas išreikšti savo asmenybę: „Man interjeras lygu jaukumas. Erdvė, kurioje norisi būti, kuri turi būti šilta ir saugi."

Šokelė pabrėžia, kad namų estetika yra svarbi, tačiau ne vien dėl vizualinio patrauklumo: „Neieškau prabangos ir neseku naujausių tendencijų. Svarbiausia, kad būtų patogu, visa kita – tik detalės. Ne visada pastebiu išskirtinius akcentus. Neturiu tos gyslelės, padedančios suderinti skirtingus raštus, spalvas ar tinkamai suplanuoti erdvę. Bet turiu jausmą, kuris padeda suprasti, ar patogu ir praktiška kasdieniame gyvenime. Ne tik žurnalo ar socialinių tinklų puslapiuose", – sako tinklaraštininkė.

Pranešime cituojama dizainerė atvirai pasakoja, kad jos namuose interjero kūrimas nėra prioritetas: „Skiriu gana mažai dėmesio interjerui, nes laiko tiesiog nelieka. Vizija galvoje yra, ką norėčiau ir jau reikėtų namuose pakeisti žinau, tačiau rankos nepasiekia. Taip praktika lieka teorija."

LITEXPO nuotr.

Kalbėdama apie tendencijas pašnekovė tvirtina, kad tendencijų nesivaiko ir pažindama save žino, jog ieško ilgalaikių sprendimų.

„To mane pamokė ir keletas metų, praleistų Skandinavijoje. Nors ir nesu detalių bei smulkmenų žmogus, vis dėlto svarbu, kad skirtingų žmonių namai neatrodytų vienodai, kad išlaikytų autentiškumą. Liktų vietos tiek tvarkai, tiek netvarkai. Mano akimis, tai svarbiau nei iki smulkmenų suderintos detalės, spalvos, tekstūros, prie sienų spalvos derantys pledai. Stebiu, kaip baldai, apdailos medžiagos dėvisi, kokia jų priežiūra. Ar jos palengvins šeimininkų buitį, ar, atvirkščiai – privers tarnauti", – vardija pašnekovė.

Pristatydama savo kūrinį LITEXPO parodoje, T. Šokelė atskleidžia: „Tikiuosi, pavyko sukurti erdvę, kurioje vyrautų ramybė, – miegamąjį, į kurį gera sugrįžti, kur ateiname ilsėtis. Kambarį, kuriame palydime seną dieną, kad ir kokia ji buvo, bei sutinkame naują, ryte plačiai atmerkdami akis. Kodėl? Nes vis dar lekiame, skubame, nepasimėgaujame. Poilsio dažnai ieškome dar labiau lėkdami. Todėl rinkausi medį, žalumą, neutralumą, blankų apšvietimą ir daiktų laikymo sprendimus, kurie padėtų kuo mažiau blaškyti dėmesį daiktų kuriamam triukšmui aplinkoje", – paaiškina T. Šokelė.

Parodoje be daugybės stendų ir pranešimų apie tinkamo namų įsirengimo taisykles ir inovatyviausias technologijas bei metodus, kaip buityje išvengti chaoso, kuriant harmoningą ir darnią atmosferą, taip pat veikia ir nemokama interjero dizaino konsultacijų erdvė.

Organizatoriai tvirtina, kad renginio metu galima pasisemti ne tik asmeninių, bet ir biuro erdvių interjero įkvėpimų, sužinoti apie namų harmonizavimą ir būdus tam pasiekti.

Tuo pačiu metu LITEXPO vyksta ir kita paroda, glaudžiai susijusi su interjeru, – statybų verslui ir sprendimams dedikuota „RESTA 2024". 
Statybunaujienos.ltRESTA

nuotrauka
2024-05-06 13:00
Į parodą atvežėte gerą gaminį, norėjote pristatyti įdomią naujovę, bet prie ekspozicijos priėjo vos vienas kitas žmogus. Priešais įsikūrusioje ekspozicijoje nebuvo nieko naujo, bet žmonės nuolat prie jos būriavosi. Kaip įminti buvimo parodos dalyviu mįslę, kad išleisti pinigai sugrįžtų padidėjusiu ž...
nuotrauka
2024-04-30 12:15
„OmnispowerEurope“ drauge su partneriais sukūrė unikalią bateriją, galinčią dirbti ir aukštoje, ir žemoje temperatūroje bei užtikrinti didžiausią įrenginio našumą. Ji ne tik dirba 24x7 režimu, kad maksimaliai sumažintų sąnaudas ir generuotų didžiausias vertes, bet ir yra besimokanti baterija. Ji nuo...
nuotrauka
2024-04-29 16:39
Balandžio 26 d. didžiausiame skaitmeninės statybos forume Lietuvoje – tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2024. Vilnius" – paskelbti ir apdovanoti geriausi praėjusiais metais Lietuvos įmonių įgyvendinti skaitmeninės statybos projektai.
nuotrauka
2024-04-26 16:47
Tarptautinėje statybų verslo parodoje „RESTA 2024" buvo diskutuojama ir apie tai, ar duomenys apie pastato techninę eksploataciją yra svarbūs ir ar jie padidina pastato vertę.
nuotrauka
2024-04-26 10:20
Tarptautinės statybos verslo parodos RESTA metu jau šeštą kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios RESTA ekspozicijos“ (ĮRE). Konkurso metu apdovanotos 5 įspūdingiausias ekspozicijas parengusios bendrovės bei architektai/projektuotojai, įrengę nugalėtojų ekspozicijas.
nuotrauka
2024-04-26 06:16
Protingų namų ekspertai iš „JUNG Vilnius" 2024 metų tarptautinės statybų verslo parodos „RESTA" lankytojams demonstruoja, jog namai gali tapti dinamiška aplinka, kuri su mumis sąveikauja, supranta mūsų poreikius ir padeda gyventi patogesnį gyvenimą. Šią naujos kartos namų evoliuciją, kartu su kitomi...
nuotrauka
2024-04-26 06:10
Daugiabučių atnaujinimo klausimas tampa vis aktualesnis – Vyriausybės programoje iškelto tikslo kasmet renovuoti po 1000 daugiabučių pasiekti kol kas nepavyksta. Aplinkos ministras Simonas Gentvilas mano, kad pastatų atnaujinimas skydais leistų pamatyti 3 kartus greitesnį renovacijos procesą ir suta...
nuotrauka
2024-04-25 07:10
Balandžio 25 d. „LITEXPO“ vyksiančioje parodoje „RESTA 2024“ Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) organizuoja konferenciją „Pastatų renovacija skydais Lietuvoje: iššūkiai ir perspektyvos“. Konferencijoje išskirtinis dėmesys bus skiriamas efektyviems senų daugiabučių modernizavimo sprendimams. L...
nuotrauka
2024-04-23 07:10
Tarptautinės statybos verslo parodos RESTA metu jau šeštą kartą įvyks konkursas „Įspūdingiausios RESTA ekspozicijos“ (ĮRE). Konkurso metu bus apdovanotos 5 įspūdingiausias ekspozicijas parengusios bendrovės bei architektai/projektuotojai, įrengę nugalėtojų ekspozicijas.
nuotrauka
2024-04-10 14:13
Paskutinį balandžio savaitgalį, 25-27 d., LITEXPO parodų ir kongresų centras, kaip ir kasmet, vėl pakvies į svarbiausią šalyje statybų sektoriaus temoms dedikuotą parodą – „Resta 2024“. Pirmą kartą surengta dar 1994-aisiais, „Resta“ per 30 metų ženkliai išaugo, sustiprėjo ir dabar yra vienintelė spe...
nuotrauka
2024-02-07 15:06
Pandemija parodų verslui tapo tikrai egzistencine grėsme. Jos laikotarpiu LITEXPO pajamos smuko net penkis kartus. Panašią statistiką fiksavo ir parodų organizatoriai užsienyje. Pesimistiškesni analitikai netgi prognozavo, kad sektorius išgyvena negrįžtamus pokyčius ir patyrė neatitaisomą žalą. Vis ...
nuotrauka
2023-05-30 13:31
Didžiausiai Baltijos šalyse tarptautinei statybų verslo parodai „Resta“ suteiktas Pasaulinės parodų industrijos asociacijos UFI sertifikatas. Lietuvos parodų ir kongresų centro LITEXPO teigimu, ši paroda yra vienintelė Baltijos šalyse, pelniusi tokį įvertinimą.
nuotrauka
2023-05-03 08:49
Jau penktą kartą Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vykstančios tarptautinės statybų verslo parodos RESTA metu buvo įvardintos įspūdingiausios ekspozicijos. Konkurso „Įspūdingiausios RESTA ekspozicijos“ vertinimo komisija analizavo, kodėl vienoms įmonėms pavyksta būti matomoms, išskirtinėms,...
nuotrauka
2023-04-28 09:26
Jau penktą kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios parodos ekspozicijos“. Jungtinės RESTA ir BALDAI IR DIZAINO SPRENDIMAI 2023 parodos išrinktos įspūdingiausios ekspozicijos, įvardinti jų autoriai.
nuotrauka
2023-04-27 18:59
Ketvirtadienį, balandžio 27 d., LITEXPO atidaryta 3 dienas truksianti didžiausia Baltijos šalyse tarptautinė statybų verslo paroda „Resta 2023". Daugiausia dėmesio joje skiriama energiniam statinių tvarumui, skaitmeninei statybai, profesiniam orientavimui, darniam miestų vystymui ir Ukrainos atstaty...
nuotrauka
2023-04-18 10:43
Išmanių namų ekspertai šių metų tarptautinės statybų verslo parodos RESTA lankytojus balandžio 27–29 d. pasitiks pristatydami tvariam ir komfortiškam gyvenimui sukurtus gaminius. Estetiškų elektros instaliacijos prietaisų ir išmaniųjų sistemų gamintojo JUNG stende didžiausio dėmesio tikimasi naujos ...
nuotrauka
2023-02-03 07:30,      papildyta 2023-04-18 06:50, Komisijos nariai
Tarptautinės statybų verslo parodos RESTA metu jau penktą kartą įvyks konkursas „Įspūdingiausios RESTA ekspozicijos“ (ĮRE). Konkurso metu bus apdovanotos 5 įspūdingiausias ekspozicijas parengusios bendrovės bei architektai/projektuotojai, įrengę nugalėtojų ekspozicijas.
nuotrauka
2022-04-28 07:10
Paroda paprastai suvokiama kaip renginys, kurio metu lankytojams pristatomi eksponatai, sprendimai, veikla. Ir todėl svarbūs du klausimai: ką pristatyti ir kaip tai padaryti.
nuotrauka
2022-04-22 14:24
Medienos vilnos plokštės „Cewood“ Lietuvoje dar itin naujas produktas. Tuo tarpu Latvijoje, namų rinkoje, šis produktas naudojamas labai plačiai: nuo lubų apdailos privačiuose namuose iki daugelio mokyklų, verslo pastatų, kitų objektų atnaujinimo ir statybos projektų.
nuotrauka
2022-04-22 13:27
Mes gaminame priešgaisrinius produktus, kurie skirti pasyviai gaisrinei saugai. Rinkai pristatome įvairius sertifikuotus sprendimus: dūmų šalinimo kanalus, ugniai atsparius ortakius, plieninių ir medinių konstrukcijų apsaugą – tai labai platus spektras sprendimų, dalį kurių su partneriais (UAB FOGO)...

Statybunaujienos.lt » RESTA