2020 rugsėjo 20 d. sekmadienis, 13:48
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Šarūnas Magelinskas. Kokybė – kaip verslo filosofija

2016-09-09 08:00
„Kokybė, kaip pagrindinis kriterijus, nuo pat įmonės įkūrimo pradžios buvo pagrindinė verslo filosofija, o didžiausi mūsų motyvatoriai – klientai“, – sako Šarūnas Magelinskas, vienos iš didžiausių langų gamybos bendrovės Baltijos šalyse „MEGRAME“ vadovas. Prieš beveik 25 metus veiklą pradėjusi bendrovė greitai tapo rinkos lydere ir savo pozicijos neužleidžia iki šiol. Sėkmę pagauti ir išlaikyti leido nuolatinis nenumaldomas noras rinkai pasiūlyti kažką naujo, netikėto. Noras, kuris kompaniją ir šiandien stumia pirmyn.
nuotrauka
Šarūnas Magelinskas džiaugiasi, kad pirmieji „MEGRAME“ langai net ir praėjus beveik 25 metams vis dar nėra praradę savo patvarumo ir išvaizdos. „MEGRAME“ nuotr.


Minimos įmonės
MEGRAME, UAB
Verslo idėją padiktavo modernių langų poreikis

Pašnekovas prisimena, kad prieš 25 metus, kai „MEGRAME“ dar tik žengė pirmuosius savo žingsnius, jaunos ir entuziastingos komandos laukė nemažai iššūkių. Langų gaminimo rinka dar tik formavosi, reikėjo nuolatos ir sparčiai mokytis naujų dalykų.

„Tuo metu nebuvo net menkiausios pasiūlos. 1992 m. pirmieji Lietuvoje pradėjome gaminti plastikinius langus ir duris. Verslo idėją padiktavo kitokių, kokybiškų, modernesnių langų poreikis. Lietuviškas verslas po nepriklausomybės apskritai tik buvo pradėjęs kurtis – verslo santykiai ir verslo praktika dar neturėjo stipraus atspirties taško šalyje. Realiai viską reikėjo pradėti nuo pagrindų, savo pastangomis ir nuolat kaupiant reikalingas specifines žinias“, – prisimena Š. Magelinskas.

Anot jo, tuo metu visi langai Lietuvoje dažniausiai būdavo labai seni, mediniai, primityvūs. Pro juos švilpė vėjas.

Šiandien turbūt nedaugelis atsimena, kaip popierinėmis juostomis būdavo klijuojami nesandarūs senų langų rėmai, kad nepraleistų šalčio.

Langus reikėdavo dažyti ir perdažyti, o atsilupinėję dažai nieko nestebindavo. Todėl patvarūs, sandarūs, tiksliai užsidarantys ir netgi įvairių spalvų „MEGRAME“ plastikiniai langai tuo metu tapo tikra sensacija. Tai buvo tarsi savotiška vakarietiško gyvenimo pradžia Lietuvoje.

„Didžiausias iššūkis buvo tai, jog tuo metu nebuvo kompiuterinių programų, technologijos dar nebuvo „išmanios“, viską reikėjo daryti gana primityviai. Langų brėžinius piešdavome ant paprasto popieriaus lapo su pieštuku. Net nėra ką lyginti su moderniomis dabartinėmis technologijomis, kurios šiandien mums atrodo įprastos, tačiau anuomet apie tokią technologinę pažangą tik svajojome“, – prisimena pašnekovas.

Sudėtinga situacija buvo ir su gamybos įranga. Visus įrenginius reikėjo atsivežti iš Vokietijos – Lietuvoje nebuvo nieko. Vokietijoje įrenginių pasiūla buvo didelė, bet ir kainos – aukštos.

„Neturėjome patirties ir žinių, pagal kokius kriterijus rinktis įrenginius, todėl patys domėjomės, gilinomės ir taip plėtėm savo žinias bei kaupėm patirtį per praktiką. Kadangi nuo pradžių mūsų tikslas buvo aukščiausia kokybė ir ilgaamžis produktas – į kokybišką įrangą ir medžiagas investavome nedvejodami, neturėjome kito pasirinkimo“, – sako pašnekovas.

Jis džiaugiasi, kad net pirmieji „MEGRAME“ langai net ir praėjus beveik 25 metams vis dar nėra praradę savo patvarumo ir išvaizdos, jų net spalva išliko nepasikeitusi. Produkcijos ilgaamžiškumas akivaizdus, todėl nė karto nebuvo suabejota investicijų į kokybiškas žaliavas ir įrangą svarba.

Visada sau kėlė aukščiausius tikslus

Vos tik pradėjus ruoštis įkurti verslą „MEGRAME“ užmezgė kontaktus Vakarų Europoje. Reikėjo ir aukščiausios kokybės žaliavų, ir įrangos, ir žinių. Po Nepriklausomybės atkūrimo, žodžiai „vokiška kokybė“ turėjo ypač didelį svorį, todėl daugiausiai bendrauta būtent su vokiečiais.

„Reikėtų paminėti, jog „MEGRAME“ užmezgus ryšius su partneriais vakaruose – ne tik mes iš jų sėmėmės žinių, bet ir jie iš mūsų. Mes nuolat tobulinome produktą, adaptavome jį atšiauriam Lietuvos klimatui ir davėme jiems grįžtamąjį ryšį – kaip turėtų būti keičiami kai kurie techniniai sprendimai, kurie tuo metu tiko Vokietijos rinkai, bet netiko Lietuvai. Partnerystė su užsienio šalių gamintojais buvo abipusė ir iš tiesų davė milžiniškos naudos bei buvo stiprus indėlis siekiant aukščiausio kokybės standarto“, – sako „MEGRAME“ vadovas.

Bendravimas su Vakarų Europos verslo atstovais tik patvirtino: jeigu nori kažko pasiekti versle, turi nuolat į jį investuoti. Todėl „MEGRAME“ nuo pačių pradžių labai aukštai kėlė kokybės kartelę.

„Augame nuolat, o per paskutinius penkerius metus – ypač sparčiai. Augimą kaip tik ir lemia naujų technologijų taikymas ir gamybos modernizavimas – į inovatyvias plastikinių ir medinių langų gamybos linijas mūsų bendrovė investavo 1,3 mln. eurų ir tai tikrai yra ne pabaiga – planuojame papildomai investuoti dar 1,5 mln. eurų. Investicija į inovacijas yra būtina, siekiant užtikrinti pažangią gamybą ir kokybišką, šiuolaikinius poreikius atitinkantį produktą“, – įsitikinęs Š. Magelinskas.

Kuo naujesnė įranga naudojama, tuo labiau optimizuojami gamybos procesai. Taip auga produkcijos kokybė, greičiau vykdomi užsakymai, plečiasi nestandartinės gamybos galimybės. Šiandien įmonė valdo vieną moderniausių langų gamybos linijų Baltijos šalyse. Todėl „MEGRAME“ produkcijoje atsispindi pasaulinės langų ir durų madų tendencijos.

Kuria produktus, kurie bus aktualūs rytoj

Pašnekovas sako, kad vienu iš pagrindinių „MEGRAME“ įsipareigojimų klientams visada buvo žengimas koja kojon su pasaulinėmis tendencijomis. Dabar vis garsiau kalbame apie poreikį gyventi ekologiškiau. Įmonė ir čia yra priekyje. Gamintojas turi savo „Žaliąją liniją“, o draugiškesnius aplinkai langus pristatė jau prieš dešimtmetį. Dar 2006 m. „MEGRAME“ pirmoji Lietuvoje pradėjo gaminti langus iš bešvinio plastikinio profilio. Tai tuo metu buvo ypatinga inovacija, dėl kurios švinas buvo pakeistas kalciu, o tai sudarė galimybes gaminti ypač patvarius, sveikatą ir aplinką tausojančius langus ir duris.

„Tuo metu, kai pirmieji pradėjome gaminti plastikinius langus iš profilių be švino stabilizatoriaus, daug kas į tai žiūrėjo gana skeptiškai, nes ekologijos aspektas buvo visiškai neaktualus. Vėliau langai be švino tapo privalomi visoje ES, aišku, ir Lietuvoje. Iš esmės tai galima pavadinti verslo intuicija“, – sakė Š. Magelinskas.

Dabar visi plastikiniai „MEGRAME“ langai gaminami be švino, o mediniai – tik iš natūralios ekologiškos medienos. Tokie gaminiai tausoja žmonių sveikatą ir aplinką. Bendrovei tai yra itin svarbus kriterijus, nes produkcija orientuota tiek į komfortiško žmonių gyvenimo kūrimą, tiek ir į aplinkos gerinimą.

Inovatyvios „MEGRAME“ technologijos jau ne kartą sulaukė pripažinimo – bendrovės produktai „Metų gaminio“ apdovanojimuose aukso medaliu įvertinti net septynis kartus.

„Ypač džiaugiamės, kad „Lietuvos metų gaminio“ aukso medaliu buvo apdovanotas „MEGRAME šiltas langas“. Ši energiškai efektyviam būstui sukurta išskirtinių produktų linija ypač vertinama Lietuvos ir užsienio rinkose, nes produktas atitinka aukščiausius šilumos laidumo reikalavimus“, – kalbėjo „MEGRAME“ vadovas. Anot jo, senkantys ir brangstantys natūralūs energijos šaltiniai, augančios energijos kainos gamintojus ir vartotojus verčia galvoti ne tik apie naujus alternatyvius energijos šaltinius, bet ir apie energijos taupymo būdus. Todėl naujai atsiradusi pasyviojo būsto idėja jau sėkmingai įgyvendinama praktikoje, o tuo pačiu auga poreikis ir energiją taupantiems langams. „MEGRAME šiltas langas“ produktų linija ir buvo sukurta ateities namams, kurie kuriami įgyvendinant ekonomiško ir aplinkai draugiško gyvenimo idėją.

Sakoma, kad daug lengviau titulą iškovoti, nei jį apginti. Panašu, kad „MEGRAME“ ant laurų neketina užmigti. Bendrovė jau yra pagaminusi per 3 mln. kv. metrų langų.

„Dirbame su didžiausiomis statybos bendrovėmis bei individualiais klientais. Kiekvieną dieną susiduriame su dideliais, sudėtingais projektais ir įdomiais iššūkiais, kurie reikalauja ne tik stipraus techninio pasirengimo, bet ir nuolatinio kūrybiškumo ir tobulėjimo. Kasdien turime progą įgyvendinti projektus, kurie suteikia galimybių kurti kažką nestandartinio, įdomaus. Didžiausia motyvacija ir įkvėpimas visada buvo ir yra mūsų klientai“, – teigė Š. Magelinskas.

Įmonės „Megrame“ langai puošia ir Valdovų rūmus. 

„MEGRAME“ nuotr.

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Asmenybės

nuotrauka
2020-09-17 08:58
Nuo mažens esame pratinami laiką leisti komandoje: žaidimų aikštelėje žaidžiame su bendraamžiais, mokyklos suole sėdime su klasės draugu, o laisvalaikį mieliau leidžiame draugų ir artimųjų kompanijoje. Įvairius darbus taip pat dažnai norime atlikti ne po vieną, o kartu su kitais.
nuotrauka
2020-09-16 07:30
Jevgenij Kleinov yra įmonės „Naresta“ projektų vadovas, statybos inžinierius. Tačiau 36-erių vyras sako, kad sėkmingas projektų vadovo darbas yra susijęs ne tik su kompetencijomis, bet ir su gebėjimu bendrauti su užsakovais, partneriais. „Diplomatija, derybiniai įgūdžiai mano darbe labai svarbūs, ne...
nuotrauka
2020-08-26 11:01
Pasirinkę technologinės pakraipos studijas jaunuoliai yra laukiami įvairiausiose gyvenimo srityse, net ir kosmines technologijas kuriančiose kompanijose arba kosminių tyrimų centruose tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.
nuotrauka
2020-03-04 12:25
„Reikia atkakliai siekti tikslo, ieškoti būdų įgyvendinti idėją, kuria tiki ir nebijoti“, – sėkmingo verslo paslaptimis dalijasi teisės, buhalterijos, verslo, mokesčių konsultacijų paslaugų įmonės „Justicija“ vadovas Vaidas Šalaševičius. Be darbo savo įmonėje jis įsteigė ne vieną verslininkus vienij...
nuotrauka
2019-12-26 08:57
Saulius Bekampis nuolat segi Lietuvos statybos inžinierių sąjungos (LSIS) ženkliuką. Jį įsisegė gerokai anksčiau, negu baigiantis 2019 m. tapo LSIS prezidentu. „Segėdamas šį ženkliuką, išreiškiu didžiulę pagarbą savo profesijai – esu statybos inžinierius, tokiu laikau save ir iš prigimties. O ženkli...
nuotrauka
2019-11-13 13:27
Lapkritį aplinkosaugos veteranui, Aplinkos ministerijos įsteigtos VšĮ „Grunto valymo technologijos“ direktoriui Rapolui Liužinui sukanka 80 metų. Jį pažįsta dauguma aplinkosaugininkų bendruomenės narių. Vieniems jis buvo mokytojas, globėjas, kitiems – vadovas, bendramintis ir bendražygis.
nuotrauka
2019-11-05 10:16
Dienraščio „Verslo žinios“ jau devintus metus rengiamuose Verslo lyderių apdovanojimuose Jaunojo Metų CEO titulą pelnė Kauno technologijos universiteto (KTU) alumnas Mantas Makulavičius, granito ir dolomito skalda prekiaujančios UAB „Milsa“ vadovas. Jo įsitikinimu, dabar yra Lietuvos aukso amžius, k...
nuotrauka
2019-10-21 15:46
Buvusiam ilgamečiam Palangos miesto vyriausiajam architektui Leonui Laimučiui Mardosui spalio 19 d. suėjo 90.
nuotrauka
2019-07-22 11:11
Iš Madrido kilęs 27 metų ispanas Villalon Fornes Ignacio bene trečdalį savo gyvenimo jau spėjo praleisti Lietuvoje. Ir laiką čia leidžia ne veltui – šiuo metu jis siekia daktaro laipsnio Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros fakultete (KTU SAF). Vaikinas ieško būdų, kaip išgauti...
nuotrauka
2019-05-21 12:16
Kiekvieną darbo rytą ji kopėtėlėmis kyla į 30 m aukštį. Ne tam, kad nuolat gėrėtųsi sostinės Antakalnio panorama. Violeta Janovič jau 11 metų dirba bokštinio krano operatore.
nuotrauka
2019-04-08 11:13
„50 metų – tiek reikia, kad atsirastų istorinė perspektyva ir galėtumėme pastatus nagrinėti istorišku požiūriu“, – įsitikinęs Kauno technologijos universiteto (KTU) Statybos ir architektūros fakulteto (SAF) dėstytojas, architektūrologas Vaidas Petrulis. Su aktyviu Kauno modernizmo stiliaus puoselėto...
nuotrauka
2019-03-19 11:30
Grupė Kauno technologijos universiteto (KTU) chemikų drauge su Berlyno „Helmholtz-Zentrum“ mokslinių tyrimų instituto fizikais pasiūlė naują požiūrį į perovskitinius saulės elementus. Mokslininkų pasiūlyta nauja sluoksnių formavimo technologija šiuose saulės elementuose gali ne tik sumažinti jų gamy...
nuotrauka
2019-02-05 10:29
Kiekvienas pastatas prasideda nuo minties architekto galvoje, kurią reikia perteikti ir kitiems. Šiuolaikinės technologijos siūlo tai daryti skaitmenizuotai, tačiau norintys būti architektais privalo išlaikyti ir piešimo ranka stojamąjį egzaminą. Kodėl piešimas ranka nepraranda savo aktualumo?
nuotrauka
2019-01-24 10:09
„Tai sudėtinga, bet iš principo fantastinė profesija. Tai pastovus kūrybinis gyvenimas: tu visą laiką gyveni iliuzijose ir tas iliuzijas perduodi žmonėms“, – taip apie savo pasirinktą karjeros kelią architektūroje kalba garsus Kauno paveldo specialistas Gintaras Prikockis. Daugiausiai dėl paveldo ob...
nuotrauka
2019-01-18 10:48
2017 metais Kauno technologijos universitete (KTU) disertaciją apgynusią Gintarę Kručaitę, drauge ir dar devynis 2017-aisiais geriausiomis pripažintų disertacijų autorius, šią savaitę apdovanojo Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Jaunoji mokslininkė ne tik susintetino elektroaktyvias medžiagas, kurios p...
nuotrauka
2019-01-14 17:02
Penki dešimtmečiai – tiek Lietuvos mokslo padangėje skaičiuoja Kauno technologijos universiteto (KTU) profesorius, habilituotas technologijos mokslų daktaras Rymantas Jonas Kažys, savo gyvenimą susiejęs su ultragarso tyrinėjimais. Mokslininko įdirbis – daugiau kaip 100 išradimų. Kai kurie jų patentu...
nuotrauka
2018-12-03 11:24
Šeštadienį, gruodžio 1 d., LSA Garbės prezidentui, nusipelniusiam Lietuvos inžinieriui Adakrui Šeštakauskui suėjo 80 metų. Jo kolegoms tai yra žmogus, kuris per du dešimtmečius (1993–2013 m.) „Lietuvos statybininkų asociacijos vaidmenį iškėlė į valstybinį lygmenį“.
nuotrauka
2018-10-24 09:48
Benas Berkmonas, nustebinęs artimųjų ratą, į aukštesniąją mokyklą pasuko po 9 klasių. Nors buvo daug įvairių nuomonių, tačiau šiandien vyras džiaugiasi baigęs ją, vėliau aukštąjį mokslą, pats dėsto ir yra vienos iš didžiausių Lietuvos kelių projektavimo įmonių Lietuvos ir Švedijos regiono vadovas. K...
nuotrauka
2018-10-16 11:48
Niekas nepasiginčys su tuo, kad taisyklingas ir apgalvotas sportas – sveikatos šaltinis. Tačiau sportas naudingas ne vien tik fiziniais aspektais. „Sportas kartu stiprina asmenybės charakterį, lavina analitinio mąstymo, vadovavimo, planavimo, tikslo siekimo gebėjimus. Taip pat stiprinama disciplina,...
nuotrauka
2018-10-03 10:20
Inžinerijos specialistų trūkumas, noras lygiuotis į pažangų užsienį ir lenktynės su technologiniu progresu – tai ne tik šiuolaikinių Lietuvos universitetų galvosūkiai. Lietuvos tarpukario visuomenė taip pat sprendė nepatogius aukštųjų mokyklų tinklo klausimus, piktinosi darbo rinkos poreikių neatiti...

Statybunaujienos.lt » Asmenybės

nuotrauka

Patalpų valymas po statybų – ar įveiksime patys?

Nors užbaigus statyti ar renovuoti pastatą, rodos, rangovų bendrovė jau gali atsipalaiduoti, tačiau iki pastato pridavimo akimirkos turi būti atliktas dar vienas svarbus įsipareigojimas – pa...