2019 kovo 23 d. šeštadienis, 17:17
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Statybos su BIM: greičiau, tiksliau, kokybiškiau Fotogalerija

2018-05-09 09:48
Pastaraisiais dešimtmečiais įsibėgėjusi skaitmenizacija stipriai keičia daugelį industrijų. Ne išimtis ir statybų sektorius, kuriam šiuolaikiniai technologiniai sprendimai leidžia sparčiai žengti į priekį. Daugiausiai dėmesio šioje srityje, be abejo, tenka statinio informacinio modeliavimo sistemai arba kitaip – BIM.
nuotrauka
Bendrovės „YIT Kausta“ nuotr.


Minimos įmonės
YIT Kausta, UAB

Šis darbo metodas jau tampa efektyvesnio ir tikslesnio projektavimo bei statybų sinonimu, o Skandinavijoje, Didžiojoje Britanijoje ar JAV statybų darbai be BIM beveik nebeįsivaizduojami. Visgi, Lietuvoje BIM technologija dar nėra labai plačiai paplitusi ir tik skinasi kelią statybų sektoriuje.

bimBIM – statybų sektoriaus ateitis

Nors šalies rinkoje vis dar trūksta aiškaus reglamentavimo ar strateginio skaidrumo valstybiniu mastu, statybų ir darnios nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „YIT Kausta“ vadovas Kęstutis Vanagas, pastebi, kad būtų klaidinga manyti esą BIM yra tiesiog dar vienas skambus terminas ar mada, kuri praeis. BIM darbo metodą „YIT Kausta“ vertina kaip pridėtinę vertę kuriantį įrankį.

„BIM nėra nauja idėja. Šio darbo metodo ištakos siekia dar praėjusio amžiaus šeštąjį dešimtmetį, o vystantis skaitmeninėms technologijoms BIM pradėtas aktyviai taikyti pažangiausiose statybų bendrovėse Vakarų valstybėse, kuriose BIM naudojimas jau yra standartizuojamas ir skatinamas valstybiniu lygiu.

BIM įsitvirtinimą Vakarų valstybių statybų sektoriuje lemia konkurencinė aplinka, nuolatinis spaudimas įmonėms didinti veiklos efektyvumą ir augantys užsakovų lūkesčiai dėl statybų kokybės ir skaidrumo.

YIT Kausta“ vadovas K. Vanagas sako, kad BIM privalumai yra akivaizdūs, o jų suteikiamą naudą pajaučia visos su konkrečiu statybų projektu susijusios pusės – projektuotojai, vykdytojai, tiekėjai, užsakovai ir netgi pastato administratoriai. Vis tik Lietuvoje pažanga BIM srityje vyksta tik privačių investuotojų dėka.

bim

„Turint omenyje visus sistemos privalumus, BIM Lietuvos statybų sektoriuje išnaudojama tikrai nepakankamai. Naudojant BIM visų pirma galima išvengti klaidų ankstyvojoje projektavimo stadijoje, o tai palengvina ir pagreitina visą statybų eigą. Kitas svarbus aspektas – BIM leidžia vykdyti efektyvią statybų kokybės kontrolę ir lengviau planuoti darbus“, – pastebi K. Vanagas.

K. Vanago teigimu, taip yra dėl to, kad patys rinkos dalyviai ne visuomet noriai priima naujoves, kurios reikalauja naujų žinių ir kompetencijų. Dėl to svarbu ugdyti specialistus, kurie suvoktų skaitmeninės statybos sprendimų naudą ir taikymo principus. Todėl, padedant bendrovei „YIT Kausta“, BIM programinės įrangos „RIB iTWO“ licencija buvo padovanota Vilniaus Gedimino technikos universitetui. Tikimasi, kad tai leis BIM statybų principams ir metodams Lietuvoje prigyti sparčiau.

bim

Daugiau nei 3D modeliavimas

BIM išsiskiria savo funkcionalumu koordinuojant darbus tarp skirtingų projekto pusių – jos visos gali matyti bei naudotis tais pačiais brėžiniais ir informacija. Tai leidžia užtikrinti statybų darbų skaidrumą ir sumažinti jų sąnaudas. Kuomet visos projekto pusės naudojasi BIM, reikiami duomenys yra pateikiami standartizuotai vienoje su grafiniais brėžiniais ir 3D modeliais susietoje platformoje. Tokiu būdu išvengiama neatitikimų, skirtingų paskaičiavimų ir nesusipratimų. Tai reiškia sklandžiau vykstančius darbus“, – sako K. Vanagas.

bim

Aktyvesniam BIM naudojimui Lietuvoje neretai trukdo paprasčiausias menkas visų šios sistemos suteikiamų galimybių suvokimas. Neretai manoma, kad BIM – tai paprasčiausiai grafinio modeliavimo platforma. Ir nors vizualinė informacija naudojant BIM yra labai svarbi, tačiau grafinis 3D modeliavimas yra tik viena ir, galima sakyti, ne pati svarbiausia šios sistemos dimensija. Tikroji sistemos nauda atsiskleidžia grafinius modelius apjungus su kitais esminiais projekto duomenimis kiekviename iš jo plėtojimo etapų. Skaičiuojama, kad 90 proc. visos taikant BIM panaudojamos informacijos yra ne vizualinė.

Nors 3D modeliavimą BIM rėmuose naudoja jau daugelis projektuotojų, tačiau informacine sistemos dalimi su laiko ir sąnaudų planavimo moduliais remiasi dar retas NT projektų plėtotojas šalyje.

Vertina dėl universalumo

Viena iš svarbiausių priežasčių, kodėl pažangiausios projektavimo, statybų ir nekilnojamojo turto plėtros įmonės šiandien renkasi dirbti su BIM, yra šios sistemos universalumas. Ją taikyti galima vystant bet kokio tipo statinius, dirbant tiek su viešojo, tiek su privataus sektoriaus užsakovais bei bet kuriame projekto plėtojimo etape. Be to, BIM naudą jaučia ne tik pagrindinis darbų rangovas, bet ir visos projekte dalyvaujančios pusės. Tiesa, tam reikia, kad jos savo organizacijos lygmenyje taip pat skatintų darbo su BIM kultūrą ir įgūdžius.

„BIM potencialas yra labai didelis, o sistemos suteikiamos galimybės nuolat auga, nes tai nėra uždaras, nekintantis modelis. Pavyzdžiui, sistema gali būti naudojama ne tik projektuojant ar statant pastatą, bet ir jį eksploatuojant. BIM funkcijas galima pritaikyti kiekvieno plėtotojo ar užsakovo poreikiams“, – sako K. Vanagas. 

Už BIM taikymą – įvertinimas

YIT Kausta“ BIM savo veikloje taiko jau keletą metų ir šioje srityje turi nemažai pasiekimų. Bendrovė už Vilniuje įgyvendintą „Duetto“ verslo namų projektą praėjusiais metais pelnė „Lietuvos BIM projektai 2017“ apdovanojimą, o gyvenamųjų pastatų projektas „Naujoji Rivjera“ dar 2016 m. buvo pripažintas geriausiu tokio tipo BIM projektu šalyje. BIM taikymo dėka projektai buvo įgyvendinti per rekordiškai trumpą laiką ir su optimaliomis sąnaudomis.

yit kausta„Dirbdami su BIM kaskart ne teoriškai, bet praktiškai įsitikiname skaitmeninių statybų sprendimų nauda. Tai mums leidžia ne tik greičiau įveikti kylančius iššūkius, bet ir efektyviau diegti energiją taupančius sprendimus bei greičiau užbaigti statybas. Dėl to pamažu augantį susidomėjimą BIM taikymu Lietuvoje vertiname labai teigiamai“, – sako K. Vanagas.

„YIT Kausta“ projektai ir šiemet yra vieni iš pagrindinių kandidatų BIM apdovanojimams laimėti. Jiems šiemet pateikti du NT projektai Kaune – tiek ką tik atidarytas verslo centro „Arka“, tiek gyvenamųjų namų kvartalas „Šilo namai“.  

Bendrovės „YIT Kausta“ nuotr.  

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


RESTA

nuotrauka
2019-02-28 09:42
VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija skelbia projektų atranką konkursui „Lietuvos BIM projektai 2019“. Šiais metais tikimasi rekordinio paraiškų skaičiaus, kadangi atsirado papildoma kategorija studentams „BIM studentų darbuose“. Be to, kasmet BIM projektų daugėja, nes...
nuotrauka
2018-05-18 13:53
Parodos RESTA metu vykusiame specialiame renginyje „Lietuvos BIM projektai 2018“ geriausiais buvo pripažinti sostinės prekybos ir paslaugų centro „ŽALI“ bei surenkamojo gelžbetonio konstrukcijų bendrovės „Inhus“ būstinės projektai.
nuotrauka
2018-05-11 13:09
Vis labiau populiarėjantis LED apšvietimas suteikia plačias galimybės improvizuoti visose namų erdvėse, laužant tradicines taisykles ir priimant drąsius sprendimus. LED apšvietimo nauda akivaizdi – patogu, efektyvu ir taupu. Lietuviai jau spėjo pamėgti šį apšvietimo tipą, tačiau neretai pridaro ir k...
nuotrauka
2018-05-08 08:00
Svarbiausias konkurso „Įspūdingiausios RESTOS ekspozicijos“ komisijos darbas yra surasti ir visiems parodyti ekspozicijas, kuriomis gali didžiuotis ir pačios įmonės, ir LITEXPO, kaip parodos rengėja. Tačiau komisijos darbas turi ir kitos vertės: ji parodo kelią, kaip tapti matomiems tarp kelių šimtų...
nuotrauka
2018-05-04 09:29
Skandinaviška filosofija, kad ne žmogus turi tarnauti namui, o namas žmogui, vis labiau prigyja ir Lietuvoje. Moduliniai pastatai – greitas ir patogus būdas įsirengti namus ar verslo patalpas. 12 metų Lietuvos rinkoje veikianti antrinė Danijos kompanijos įmonė „Baltic Modules“ jau netrukus įsikūrsia...
nuotrauka
2018-05-02 12:56
Trečius metus iš eilės įvyko konkursas „Lietuvos BIM projektai“. Konkurso nugalėtojai buvo apdovanoti konferencijos „Skaitmeninė statyba 2018. Vilnius“ metu balandžio 27 d. Konkursas „Lietuvos BIM projektai“ yra skirtas išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką naudojant statinio informacinio mode...
nuotrauka
2018-04-28 15:00
Šiandien buvo nominuota dar viena konkurso „Įspūdingiausios RESTOS ekspozicijos“ nugalėtoja. Paaiškėjo lankytojų simpatijos, kurios atiteko bendrovės „Structum projektai“ ekspozicijai.
nuotrauka
2018-04-28 13:23
RESTOJE pakalbinti bendrovės LANDERO vadovą Ramūną Beinorių buvo ne taip ir paprasta - ekspozicija su medinėmis ir vinilinėmis grindimis buvo apgulta visas keturias dienas.
nuotrauka
2018-04-28 11:10
Bendrovė BAUMIT yra vienas iš statybos rinkos lyderių, į Lietuvą tiekiančių fasadų sistemas. 100-o metų patirtį turinti įmonė siūlo savo klientams sprendimus, kurie sukuria ilgalaikę vertę, dėl kurių dėmesio centre atsiduria ne pastatas, jo konstrukcijos, o žmogus, jo jausena, komfortas.
nuotrauka
2018-04-28 07:14
Arvidas Juozaitis, bendrovės „Ranga“ direktorius, į RESTĄ atvažiavo iš Klaipėdos. „Kelintą sykį esu RESTOJE, nebesuskaičiuoju, - sako jis. – Kaip krepšinis susideda iš detalių, kurios lemia pergalę, taip ir RESTOJE – ateini ir randi - gal iš pirmo žvilgsnio ir nereikšmingą detalę, bet kai ją panaudo...
nuotrauka
2018-04-28 06:34
Trečią RESTOS dieną jau antrus metus vykusio konkurso „Įspūdingiausios RESTOS ekspozicijos“ nugalėtojams ir ekspozicijų autoriams išdalinti prizai.
nuotrauka
2018-04-27 15:01
UAB „Delta Nova“ yra RESTOS senbuvė, jau 15-us metus prisistatanti didžiausioje Baltijos šalyse statybos parodoje. Jos direktorius Saulius Pilka sako, kad jau tapo įpročiu kiekvieną pavasarį būti LITEXPO parodų rūmuose.
nuotrauka
2018-04-27 13:26
„Praėjusiais metais Italijoje pagaliau BIM (Building Image Model) metodologijos naudojimas tapo privalomas ir apibrėžtas įstatymuose. Tačiau Lietuvoje nuolat girdime apie pastatų modernizavimą, o Italijoje BIM naudojamas mūsų kultūros ir tapatumo išsaugojimui – pastatų koncervavimui, – paklaustos ap...
nuotrauka
2018-04-27 10:33
„Išmanumas yra universali sąvoka, nes į ją įeina labai daug dalykų. Svarbiausia, kad technologijos nebūtų vien dėl technologijų, svarbiausia, kad jos padėtų žmogui gyventi, taupyti energiją, bet tuo pačiu suteiktų komfortą, – sako Raimundas Skurdenis, bendrovės „JUNG Vilnius“ direktorius. – Visa sis...
nuotrauka
2018-04-26 14:57
RESTA galima surasti idėjų savo namo vizijai ir sprendimų kaip svajonę įgyvendinti, – pasakoja jau ketvirtus metus parodą lankantys vilniečiai Irena ir Miroslav.
nuotrauka
2018-04-26 13:53
Jubiliejinė paroda RESTA vyks Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ balandžio 25-28 d. Tai – didžiausia Baltijos šalyse statybų paroda, skirta visiems statantiems, remontuojantiems ir renovuojantiems. Parodoje pristatomi skaitmeniniai sprendimai ir statybų sektoriaus naujovės, medžiagos, įran...
nuotrauka
2018-04-26 12:52
Sakoma, kad objektyviausiai pokyčius įvertina tie, kurie kartais į reiškinius pažvelgia lyg iš šono. Kaip sako antrą kartą su penkių metų pertrauka RESTOS parodoje dalyvaujanti UAB „Decoramentum“ direktorė Tatjana Firsanova, per penkis metus RESTA pasikeitė neatpažįstamai.
nuotrauka
2018-04-26 07:56
Parodos RESTA metu jau antrą kartą įvyko „Įspūdingiausių RESTOS ekspozicijų“ konkursas, kurio metu įvardintos įmonės nugalėtojos ir ekspozicijų autoriai.
nuotrauka
2018-04-26 07:13
Vakar (balandžio 25 d.) Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ prasideda didžiausia Baltijos šalyse tarptautinė statybų paroda RESTA. Šiemet ji surengta jau 25-tą kartą. Jubiliejinėje parodoje kiekvienas lankytojas tikrai atras sau naudingos ir praktiškos informacijos.
nuotrauka
2018-04-25 14:46
Pirmą kartą Lietuvoje ekologiškas cementinis dekoratyvinis tinkas pristatytas šiandien (balandžio 25 d.) duris pravėrusioje RESTOJE.

Statybunaujienos.lt » RESTA

nuotrauka

Kvapų šalinimas ozonu – veiksmingiausias ir aplinkai palankiausias sprendimas

Pramonės plėtra, miestų augimas ir gyventojų tankumo didėjimas ne tik liudija žmonijos pažangą, bet ir kelia nemažai iššūkių. Viena iš nepageidaujamų žmogaus veiklos pasekmių – tarša kvapais...
nuotrauka

TOPWELL MINI. Didelės mažo produkto vertės

Kai kalbama apie pastatų statybą, apie patogų kasdienį jų naudojimą, saugumą, apie interjerą ir eksterjerą, reikia prisiminti liaudies išmintį: „ir nedidelis akmuo gali išversti didelį vežim...