2020 spalio 29 d. ketvirtadienis, 18:29
Reklama  |  facebook

Tyrimas. Auga miestiečių pasitenkinimas Klaipėdos miestu

2018-09-25 08:01
Klaipėdiečiai itin gerai vertina savo gyvenamąją vietą, o labiausiai patenkinti yra švietimo paslaugomis. Tokia miestiečių nuomonė paaiškėjo atlikus Klaipėdos miesto gyventojų apklausą.
nuotrauka
Klaipėda. Klaipėdos sav. nuotr.


Minimos įmonės
Klaipėdos m. savivaldybė,

Kaip skelbiama pranešime, Klaipėdos miesto savivaldybės užsakymu buvo atliktas vartotojų pasitenkinimo viešosiomis / administracinėmis paslaugomis tyrimas. Šio tyrimo tikslas – įvertinti Klaipėdos miesto savivaldybės gyventojų pasitenkinimą savivaldybės ir jos pavaldžių įstaigų aptarnavimu ir teikiamomis paslaugomis. Paskutinį kartą tokia gyventojų apklausa buvo atlikta prieš šešerius metus.

„Savivaldybei svarbi gyventojų nuomonė apie jos teikiamas paslaugas. Tai vienas iš svarbiausių rodiklių, atspindinčių savivaldybės darbo kokybę. Todėl tokią apklausą planuojame vykdyti ir vėliau, po kelerių metų“, – sako Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas.

Apklausos metu buvo vertinamas Klaipėdos miestas kaip gyvenamoji vietovė, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos darbas ir Klaipėdos miesto savivaldybės teikiamos paslaugos. Miestiečių buvo prašoma įvertinti viešosios tvarkos užtikrinimo, komunalinio ūkio ir aplinkos tvarkymo užtikrinimo, kultūros, laisvalaikio ir sporto, švietimo, socialines paslaugas ir paslaugas verslui.

Klaipėda kaip gyvenamoji vietovė uostamiesčio gyventojų buvo įvertinta aukštai. Lyginant su 2012 m. atliktos apklausos rezultatais, bendras gyvenamosios vietovės, t. y. Klaipėdos miesto, vertinimas pakilo nuo 7,1 iki 8,4 balo.

Geriausiai klaipėdiečiai įvertino mieste teikiamas švietimo paslaugas (8,4 balai iš 10 galimų), nuo jų mažai atsiliko kultūros, laisvalaikio ir sporto paslaugos (8,2 balai). Kalbant apie švietimą, palankiausiai buvo įvertintos neformaliojo ugdymo veiklos bendrojo lavinimo mokyklose, neformaliojo ugdymo įstaigų paslaugos ir bendrojo ugdymo mokyklų paslaugos. Vertinant kultūros ir sporto paslaugas Klaipėdos miesto savivaldybės teritorijoje, aukščiausiai įvertintos bibliotekų paslaugos ir miesto švenčių renginiai.

Kalbant apie savivaldybės teikiamų paslaugų svarbą, pažymėtina, kad daugelis paslaugų vertinamos kaip pakankamai svarbios. Svarbiausiomis laikomos aplinkos tvarkymo paslaugos, viešosios tvarkos užtikrinimas mieste, komunalinio ūkio paslaugos. Analizuojant tų paslaugų teikimo vertinimą, pastebėtina, kad geriausiai įvertintos viešojo transporto, kultūros paslaugos, taip pat viešosios tvarkos ir rimties užtikrinimas mieste.

Lyginant su 2012 m. gyventojų apklausos rezultatais, rodikliai pakito į gerąją pusę beveik visose srityse. Labiausiai pagerėjo gyventojų nuomonė apie miesto apšvietimo paslaugas (nuo 6,29 iki 8,1 balo), kultūros, laisvalaikio ir sporto paslaugas (nuo 6,89 iki 8,2 balo), viešojo transporto paslaugas (nuo 7,1 iki 8,4 balo), taip pat švietimo paslaugas (nuo 7,22 iki 8,4) ir viešosios tvarkos užtikrinimo paslaugas (nuo 6,6 iki 7,8). 

„Rezultatai palyginus su 2012 m. ženkliai pakito į gerąją pusę beveik visose srityse. Didžiausias pokytis matyti miesto apšvietimo paslaugų teikime. Pastaruoju metu intensyviai tvarkome miesto viešąsias erdves, įgyvendiname daugiabučių kiemų tvarkymo programą, kurios metu vien pernai apšvietimas buvo įrengtas prie 88 daugiabučių ir suprojektuotas dar prie 123 daugiabučių namų, tad tai ir atsispindi gyventojų apklausos rezultatuose“, – cituojamas pranešime S. Budinas.

Tyrimo metu buvo apklausti 801 nuolatiniai suaugę (18 metų ir vyresni) Klaipėdos miesto savivaldybės gyventojai. Tyrimas atliktas 2018 m. birželio–liepos mėnesį.

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Savivaldybėse

nuotrauka
2020-10-29 08:51
Vilniaus miesto taryba sukūrė prielaidas įsisenėjusios Giedraičių gatvės problemos sprendimui. Miesto savivaldybei atsisakius negyvenamosios patalpos Giedraičių g. 2, atšaukus Tarybos sprendimą perimti žemės sklypą visuomenės poreikiams, pakoregavus detalųjį planą, bus pasirašomas ketinimų protokola...
nuotrauka
2020-10-28 12:43
2020 m. spalio 27 dieną buvo įleista laiko kapsulė į naujo SMK (Socialinių mokslų kolegijos) studijų komplekso pamatus, simboliškai pradedant Baltic Tech Park antrąjį plėtros etapą.
nuotrauka
2020-10-26 07:34
Baigta rekonstruoti viena svarbiausių Šnipiškių seniūnijos susisiekimo arterijų – Giedraičių gatvė – tapo saugesnė ir draugiškesnė judėti visiems. Atnaujinta gatvė susisiekimo prasme svarbi ne tik Giedraičių ir S. Fino gatvių gyventojams, bet ir šalia esantiems biurų darbuotojams. Skaičiuojama, kad ...
nuotrauka
2020-10-23 14:29
Spalio 23 d. įvyko Vidaus reikalų ministerijos inicijuoto projekto „Regionų magnetai“ iškilmingas renginys – VRM finansuojamų regioninės plėtros projektų 2014–2020 apdovanojimai. Renginio metu apdovanoti geriausi infrastruktūros projektai šalies regionuose.
nuotrauka
2020-10-23 14:17
Vidaus reikalų ministerijos inicijuoto projekto „Regionų magnetai“ iškilmingame renginyje įteikti VRM finansuojamų regioninės plėtros projektų 2014-2020 apdovanojimai.
nuotrauka
2020-10-23 08:55
Kaune pradėtos pirmojo Lietuvoje mokslo ir inovacijų sklaidos centro „Mokslo sala“ statybos. Išskirtinio dizaino 11,5 tūkst. kv. m ploto muziejaus pastate išsiteks interaktyvios nuolatinės ir kintančios ekspozicijos, unikali virtualių projekcijų erdvė, STEAM laboratorijos bei kavinės. Bendra projekt...
nuotrauka
2020-10-22 07:43
Vilniuje naktimis pradėta remontuoti judraus Laisvės prospekto atkarpa Viršuliškėse – nuo Viršuliškių gatvės iki Spaudos rūmų. Beveik 700 m prospekto dalyje klojamas ištisinis asfaltas, keičiami kelio bortai, atnaujinamos net 5 viešojo transporto stotelės, po darbų bus ir naujas gatvės ženklinimas. ...
nuotrauka
2020-10-21 09:30
Vilniaus miesto savivaldybė pasirašė fasadų tvarkybos darbų sutartį dėl Benediktinių vienuolyno ansambliui priklausančios Šv. Kotrynos bažnyčios. Šv. Kotrynos bažnyčia yra kultūros paveldo objektas, todėl ją tvarkant rangovas privalės vadovautis net 13 paveldo tvarkybos reglamentų.
nuotrauka
2020-10-21 08:43
Kauno miesto savivaldybė siekia užtikrinti, kad mažieji kauniečiai lankytų darželius arčiau namų. Augant poreikiui, senosios įstaigų patalpos atnaujinamos ir modernizuojamos, o Šilainiuose jau ryškėja pirmųjų plyno lauko statybų kontūrai – Kuršių gatvėje kyla 200 vietų darželis. Jo atidarymas planuo...
nuotrauka
2020-10-20 14:23
Panevėžio miesto savivaldybė baigė įgyvendinti dar vieną ES finansuojamą projektą – atnaujinti ir visuomenės poreikiams pritaikyti Kraštotyros muziejaus Moigių pastatų kompleksą.
nuotrauka
2020-10-20 12:21
Sostinės Naujamiesčio rajone iškils naujas ligoninės pastatas. Šiandien, spalio 20 d., Mykolo Marcinkevičiaus ligoninės bendruomenei istorinis įvykis – naujo priestato statybvietėje įkasta simbolinė kapsulė su laišku ateities kartoms apie ambicingą viziją.
nuotrauka
2020-10-20 11:32
Sparčiai keičiasi tarp Kauno ir Paryžiaus komunos gatvių esantis parkas Klaipėdoje – Ąžuolyno giraitė. Pernai vasarą startavusius darbus planuojama baigti dar šiais metais. Ąžuolyno giraitės tvarkomas plotas siekia net 8,5597 ha. Nors darbų dar liko, parkas neatpažįstamai pasikeitęs atrodo jau dabar...
nuotrauka
2020-10-20 09:29
Vilniaus miesto savivaldybės administracija pasirašė rekonstravimo projekto parengimo sutartį dėl dalies Vilniaus Mokytojų namų patalpų. Perkamos paslaugos – daugiau nei 1 tūkst. kv. m remonto darbų projektas, patalpų pritaikymas žmonėms su negalia ir lifto įrengimo projektavimas.
nuotrauka
2020-10-19 08:45
Oficialiai atidaryti pirmieji savarankiško gyvenimo namai Kėdainių rajono savivaldybėje − Josvainių socialinio ir ugdymo centro naujame priestate įrengta 10 kambarių su baldais ir atskirais vonios kambariais bei laisvalaikio erdvėmis. Jau šiandien, splaio 19 d., viename iš jų įsikurs pirmasis gyvent...
nuotrauka
2020-10-18 09:03
Prieš kelerius metus atkurta Palangos kurhauzo mūrinė dalis, dabar prie pabaigos artėja medinės dalies restauracijos darbai. Projektą įgyvendina Kultūros ministerijos biudžetinė įstaiga Kultūros infrastruktūros centras (KIC), prie jo inicijavimo prisidėjo ir Kultūros paveldo departamentas.
nuotrauka
2020-10-16 09:30
Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) praėjusią savaitę savivaldybę pranešė, kad Druskininkų savivaldybės gatvių apšvietimo sistemai skirta 333,5 tūkst. eurų ES struktūrinių fondų lėšų. Ne mažesnę sumą savivaldybė skirs iš savo biudžeto – bendra projekto vertė sudarys apie 700 tūkst. eurų.
nuotrauka
2020-10-15 16:03
Panevėžio miesto savivaldybės administracija gavo gyventojų pranešimą, kad įgriuvo dalis Klaipėdos g. 164 namo. Nuvykę į vietą specialistai užfiksavo, kaip pranešė savivaldybė, kad viename iš buto kambarių įvyko mansardos perdangos griūtis.
nuotrauka
2020-10-15 10:15
Šeštadienis Palangoje iš pelenų prikelta medinė Kurhauzo dalis atvers duris visuomenei. Per pustrečių metų atgimė restauruota medinė Kurhauzo dalis. Mediniais raižiniais sujungta su dar 2013 m. restauruota mūrine dalimi, iš pelenų prikelta medinė pastato dalis Kurhauzui pagaliau grąžino pirminį jo v...
nuotrauka
2020-10-14 14:00
Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) rengiamų apdovanojimų ceremonijoje tradiciškai visų 14 šalies ministerijų, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje bei Lietuvos verslo konfederacijos vadovai įteikė „Auksinės Krivūlės“ statulėles konkrečiose srityse nusipelniusioms savivaldybėms.
nuotrauka
2020-10-13 15:25
Nemuno saloje duotas simbolinis startas įsibėgėjantiems statybų darbams. Kaune kyla Daugiafunkcis vandens sporto centras su aukščiausių standartų 50 metrų 10 takelių baseinu bei sporto, laisvalaikio ir pramogų zonomis. Išskirtinę miesto vietą prie „Žalgirio“ arenos papildysiantis kompleksas pretendu...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse

nuotrauka

Betono armavimas naudojant polipropileno fibrą – pigesnis ir ekologiškesnis pasirinkimas

Betonas yra viena energijai imliausių statybų sektoriuje naudojamų medžiagų. Taupant lėšas, laiką ir ieškant gamtai draugiškų sprendimų, betono darbams vis dažniau naudojama ne metalinė arma...
nuotrauka

Patalpų valymas po statybų – ar įveiksime patys?

Nors užbaigus statyti ar renovuoti pastatą, rodos, rangovų bendrovė jau gali atsipalaiduoti, tačiau iki pastato pridavimo akimirkos turi būti atliktas dar vienas svarbus įsipareigojimas – pa...