2019 rugsėjo 21 d. šeštadienis, 7:59
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Unikalaus šviestuvo kūrėjai įminė natūralios dienos šviesos mįslę  1

2018-12-28 07:35
Išmanios „Biownlight“ šviesos valdymo technologijos pagalba atkuriama natūrali dienos šviesa, kuri suteikia galimybę realizuoti ergonomiškas, žmogui draugiškas ir savijautą gerinančias darbo ir poilsio erdves.
nuotrauka
LED šviestuvas „Skylighter“, kurį sukūrė ir pagamino bendrovė „Selteka“, pelnė „Lietuvos metų gaminio 2018“ aukso medalį. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
Selteka, UAB
Būtent dėl šių pranašumų Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) rengtame konkurse „Lietuvos metų gaminys 2018“ mašinų ir įrengimų pramonės grupėje aukso medaliu įvertintas LED šviestuvas „Skylighter“, kurį sukūrė ir pagamino bendrovė „Selteka“.

Įminė šviesos paslaptį

LED šviestuvas „Skylighter“ sukurtas gamintojams bendradarbiaujant su Vilniaus universiteto mokslininkais. Kaip sako patys šviestuvo kūrėjai, tai puikus mokslo ir industrijos sinergijos sėkmės pavyzdys.

Šešių šviesos šaltinių maišymo technologija „Biown“ kol kas neturi pasaulyje analogų – jos sukurta šviesa artima natūraliai dienos šviesai.

„Kaip vieną didžiausių pridėtinių verčių norėčiau akcentuoti paties projekto prasmingumą. Šviesa yra vienas didžiausių mūsų gyvenimo būdą ir biologinius ciklus lemiančių veiksnių. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad žmogus geriausiai jaučiasi būdamas natūralioje dienos šviesoje. Tokia jau mūsų prigimtis. Dabar gyvenimo tempas toks intensyvus, kad didžiąją laiko dalį esame priversti praleisti nenatūralioje šviesoje ir tai neigiamai veikia mūsų nuotaikas, darbingumą“, – kalbėjo bendrovės „Selteka“ technikos direktorius Ramūnas Danauskas.

Jo žodžiais, galimybė natūralios šviesos apšvietimą sukurti patalpose atvėrė didelį potencialą išlaikyti prigimtinį biologinį ritmą, o tai itin teigiamai atsiliepia bendrai žmogaus sveikatai, darbingumui, nuotaikai.

Išmanūs – ir dizainas, ir valdymas

Unikalus „Skylighter“ dizainas lengvai pritaikomas įvairios paskirties patalpose – biuruose, mokyklose, ligoninėse, gamybos patalpose ir kt. Šviestuvas gali būti pakabinamas, montuojamas prie lubų arba įmontuojamas į jas, o šviestuvo forma leidžia šviesą skleisti plačiai, neakinant žmonių, esančių patalpoje.

Išmanus šviestuvas ar jų grupė gali būti valdomi dviem būdais. Jungikliu arba išmaniąja programa galima keisti šviesos intensyvumą, spalvą ir perjungti į/iš ECO režimą. Unikali technologija suteikia galimybę kurti komfortišką darbo aplinką: pavyzdžiui, naktinės pamainos darbuotojams, siekiant išvengti mieguistumo faktoriaus sukeliamų klaidų, įjungti šaltesnę ir intensyvesnę šviesą.

Įdomu tai, kad siekiant palaikyti natūralų žmogaus bioritmą dienos metu, šviestuvas automatiškai keičia šviesos intensyvumo ir spalvų temperatūros parametrus – šviesa intensyvesnė ir su žymia mėlynos spalvos spektre dedamąja ryte, ir mažiau intensyvi, rausva su minimaliu mėlynos spalvos dalyvavimu spektre, artėjant vakarui.

Moderni technologija gimė Kaune

LED šviestuvas „Skylighter“, kurį sukūrė ir pagamino bendrovė „Selteka“, pelnė „Lietuvos metų gaminio 2018“ aukso medalį. Apdovanojimą atsiima „Selteka“ technikos direktorius Ramūnas Danauskas. LPK nuotr.

„Tai didelį potencialą turintis produktas. Šviesos rinka – yra viena didžiausių komercinių rinkų pasaulyje, kur pečius suremia globalūs žaidėjai ir visi jie sutartinai tvirtina, kad šių dienų inovacijų tikslas – kurti žmogaus poreikius tenkinančia šviesą. Mes nesirinkome lengviausio kelio, kai tik imituojamas baltos šviesos pokytis nuo melsvos iki rusvos maišant vos du šviesos kanalus. Mes maišėme iš karto šešis, siekdami išgauti šviesos kokybės parametrus, kurie būtų maksimaliai artimi natūraliai“, – apie lietuviško produkto pranašumus kalbėjo UAB „Selteka“ technikos direktorius R. Danauskas.

Įmonės gamybinės patalpos

Ir „Biownlight“ technologija, ir „Skylighter“ dizainas sukurti Lietuvoje. Gaminys itin palankiai įvertintas jau ne vienoje tarptautinėje parodoje. Svarbu pažymėti, kad visa šviestuvo gamyba ir technologijos tobulinimas vykdomas „Seltekoje“, Kaune.

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

Valentas
2019-01-02 15:54
Smagu, kad "Selteka" perėmė ne tik "Bangos" firminį ženklą, bet ir tęsia šios įmonės (kurioje dirbo 12 000 darbuotojų), pačias GERIAUSIAS tradicijas. SĖKMĖS!

Metų nominacijos

nuotrauka
2019-06-28 11:18
Jau 11-ą kartą apdovanoti geriausi Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų investicijų Lietuvoje projektų nugalėtojai. Konkurso „Europos burės“ apdovanojimų metu įvertinti 5-ių nominacijų laimėtojai – statulėlės atiteko Lietuvos šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus, bendrijai „Pagava...
nuotrauka
2019-06-11 10:39
Kauno augančio verslo apdovanojimuose (K.A.V.A.) pirmą kartą apdovanotas geriausias Kauno NT plėtotojas. Nugalėtojais tapo „YIT Lietuva“ už drąsą apleistą Neries pakrantę paversti nauju, moderniu miesto centru su patogiai miestiečių laisvalaikiui pritaikyta krantine.
nuotrauka
2019-06-06 14:28
Rytoj, birželio 7-ąją, kai iki pasaulinės parodos „EXPO 2020“ atidarymo liks lygiai 500 dienų, Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos konferencijų salėje (Gedimino pr. 51, V a.) 11 val. bus pristatytas Lietuvos paviljono Dubajuje projekto konkursą laimėjęs pasiūlymas.
nuotrauka
2019-05-31 11:47
Kauno technologijos universiteto (KTU) Statybos ir architektūros fakulteto (SAF) docento architekto Daliaus Šarakausko projektas laimėjo pirmąją vietą kasmetiniuose „Latvijos statybos apdovanojimuose 2018“. Tai vienas didžiausių ir svarbiausių konkursų kaimyninėje šalyje. Jį rengia valstybinės insti...
nuotrauka
2019-05-30 14:15
Tradiciniame Vokietijos - Lietuvos verslo apdovanojimų renginyje, kurį organizuoja Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai, buvo pagerbta Vokietijos kapitalo įmonė, įsikūrusi Vilniuje, Salininkuose, – „Layher Baltic“. Jai įteiktas „Metų AHK narys“ apdovanojimas.
nuotrauka
2019-01-22 07:35
Mažųjų įmonių grupėje bendrovė „HSC Baltic“ pelnė „Sėkmingai dirbančios įmonės 2018“ vardą. Kaip sako jos direktorius Rimvydas Beržonskis, varomoji įmonės jėga – jauna komanda, alkana veikti, ieškoti naujovių ir iššūkių.
nuotrauka
2019-01-18 07:35
Rokiškio rajone įsikūręs jau šeštąjį savo istorijos šimtmetį nuo 1515 m. skaičiuojantis Ilzenbergo dvaras Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) ir Darnios plėtros akademijos konkurse „Už darnią plėtrą“ šiemet išrinktas geriausiu visuomeniniu daugiafunkciu objektu. Tai vienintelis ...
nuotrauka
2019-01-17 07:35
Grigiškių transporto mazgo rekonstrukcija, III etapas; magistralinio kelio A5 Kaunas-Marijampolė-Suvalkai ruožo nuo 35,40 iki 45,15 km rekonstravimas; pėsčiųjų viadukas A14 kelyje – tai trys bendrovės „Kelprojektas“ projektai, pelnę įmonei aukštą pripažinimą. Pirmieji du projektai apdovanoti „Lietuv...
nuotrauka
2019-01-16 07:35
Pramonės plėtra, miestų augimas ir gyventojų tankumo didėjimas ne tik liudija žmonijos pažangą, bet ir kelia nemažai iššūkių. Viena iš nepageidaujamų žmogaus veiklos pasekmių – tarša kvapais. Deja, dauguma kvapų šalinimo ar dezinfekcijos sprendimų ne tik daug kainuoja, bet daro žalą aplinkai. UAB „A...
nuotrauka
2019-01-15 08:28
„Sėkmingai dirbančios įmonės 2018“ apdovanojimą pelniusios įmonės „Staticus“ specialistai ir patys su džiugia nuostaba žvelgia į savo įgyvendintus projektus. Jie neretai sako, kad užduotys, iš pradžių atrodančios „nerealiai sudėtingai“, dirbant pasirodo esančios gerokai paprastesnės. Nes jie gerai i...
nuotrauka
2019-01-14 17:02
Penki dešimtmečiai – tiek Lietuvos mokslo padangėje skaičiuoja Kauno technologijos universiteto (KTU) profesorius, habilituotas technologijos mokslų daktaras Rymantas Jonas Kažys, savo gyvenimą susiejęs su ultragarso tyrinėjimais. Mokslininko įdirbis – daugiau kaip 100 išradimų. Kai kurie jų patentu...
nuotrauka
2019-01-13 17:49
Valstybės sienų apsauga – itin atsakingas uždavinys, tad išsaugoti ypatingą statusą galima tik šiuolaikiškais sprendimais bei naujausiomis priemonėmis. Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) surengtame konkurse „Lietuvos metų gaminys 2018“ aukso medaliu įvertintas bendrovės „Kortas“ Švendubrės s...
nuotrauka
2019-01-10 07:35,      papildyta 2019-01-10 14:58, papildyta nuotraukomis
2018-ieji bendrovei „YIT Kausta“ (dabar – „YIT Lietuva“) buvo dosnūs laimėjimų. Du objektai (gyvenamasis namas ir verslo centras) pelnė „Lietuvos metų gaminio 2018“ aukso medalius; konkurse „Už darnią plėtrą“ pelnytas apdovanojimas geriausio gyvenamojo projekto kategorijoje; „Lietuvos BIM projektai ...
nuotrauka
2019-01-09 07:35
Metams baigiantis, Lietuvos pramonininkų konfederacija paskelbė nominacijos „Sėkmingai dirbanti įmonė“ laureatus. Tarp jų – viena stambiausių Lietuvoje granito ir dolomito skaldos gamintoja „Milsa“ įmonių grupė. Apdovanojimas skirtas įvertinus gaminamos ir parduodamos produkcijos apimtis, pelningumą...
nuotrauka
2019-01-08 07:35
Įgyvendinti sudėtingą inžinerinį projektą per rekordiškai trumpą laiką – ir rizikinga, nes gali nukentėti kokybė, ir sunkiai pasiekiama, nes tokie objektai paprastai reikalauja sudėtingo ir aukštos kvalifikacijos darbo. 52 tūkst. kub. m naftos ir naftos produktų saugyklą bendrovės „Montuotojas“ spec...
nuotrauka
2019-01-03 07:35
Kai kalbama apie pastatų statybą, apie patogų kasdienį jų naudojimą, saugumą, apie interjerą ir eksterjerą, reikia prisiminti liaudies išmintį: „ir nedidelis akmuo gali išversti didelį vežimą“. Šį posakį kuo geriausiai iliustruoja kojų valymo grotelės.
nuotrauka
2018-12-27 10:53
Uždarosios akcinės bendrovės „Dauniškis ir Ko“ direktorius Alvydas Rudokas 2018 m., Lietuvos statybininkų asociacijai minint 25-metį, ir asmeninio jubiliejaus proga buvo apdovanotas Lietuvos statybininko garbės ženklu.
nuotrauka
2018-12-21 07:35
Giedraičių (Pašilių k., Molėtų r. sav.) transformatorių pastotės rekonstravimo projektas konkurse „Lietuvos BIM projektai 2018“ buvo pripažintas geriausiu inžinerinių tinklų BIM projektu. Bendrovės „Projektai ir Co“, kūrusios šį projektą, direktorius Tomas Gudaitis sako, kad tai buvo rizikingas band...
nuotrauka
2018-12-19 10:44
Vos per devynis mėnesius Vilniuje buvo pastatytas „Benedikto turgus“. Tai naujausias bendrovės „Gilesta“ statinys, gimęs pagal architekto Dainiaus Kitovo projektą. „Benedikto turgus“ laikomas naujos kokybės standartu Lietuvoje – ir dėl išskirtinių dizaino sprendimų, ir dėl patogumų vartotojams.
nuotrauka
2018-12-14 13:50
Gruodžio 13 d., pasitinkant didžiąsias metų šventes, Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) sukvietė verslo bendruomenę, visuomenės, politikos ir mokslo lyderius į kalėdinį LPK vakarą, kuriame atiduota duoklė verslui bei pramonės ir valstybingumo istorijai.

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos

nuotrauka

„UTHERM premium“ – pagerinto šilumos laidumo PIR plokštės

„UTHERM premium“ plokštės pasižymi puikiomis šiluminėmis savybėmis, yra perpus plonesnės negu mineralinės vatos ar EPS sluoksnis. Tokiu būdu taupoma erdvė. Šios plokštės lengvos ir lengvai m...
nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...