2020 liepos 14 d. antradienis, 0:14
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Unikalaus šviestuvo kūrėjai įminė natūralios dienos šviesos mįslę  1

2018-12-28 07:35
Išmanios „Biownlight“ šviesos valdymo technologijos pagalba atkuriama natūrali dienos šviesa, kuri suteikia galimybę realizuoti ergonomiškas, žmogui draugiškas ir savijautą gerinančias darbo ir poilsio erdves.
nuotrauka
LED šviestuvas „Skylighter“, kurį sukūrė ir pagamino bendrovė „Selteka“, pelnė „Lietuvos metų gaminio 2018“ aukso medalį. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
Selteka, UAB
Vilniaus universitetas (VU),
Būtent dėl šių pranašumų Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) rengtame konkurse „Lietuvos metų gaminys 2018“ mašinų ir įrengimų pramonės grupėje aukso medaliu įvertintas LED šviestuvas „Skylighter“, kurį sukūrė ir pagamino bendrovė „Selteka“.

Įminė šviesos paslaptį

LED šviestuvas „Skylighter“ sukurtas gamintojams bendradarbiaujant su Vilniaus universiteto mokslininkais. Kaip sako patys šviestuvo kūrėjai, tai puikus mokslo ir industrijos sinergijos sėkmės pavyzdys.

Šešių šviesos šaltinių maišymo technologija „Biown“ kol kas neturi pasaulyje analogų – jos sukurta šviesa artima natūraliai dienos šviesai.

„Kaip vieną didžiausių pridėtinių verčių norėčiau akcentuoti paties projekto prasmingumą. Šviesa yra vienas didžiausių mūsų gyvenimo būdą ir biologinius ciklus lemiančių veiksnių. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad žmogus geriausiai jaučiasi būdamas natūralioje dienos šviesoje. Tokia jau mūsų prigimtis. Dabar gyvenimo tempas toks intensyvus, kad didžiąją laiko dalį esame priversti praleisti nenatūralioje šviesoje ir tai neigiamai veikia mūsų nuotaikas, darbingumą“, – kalbėjo bendrovės „Selteka“ technikos direktorius Ramūnas Danauskas.

Jo žodžiais, galimybė natūralios šviesos apšvietimą sukurti patalpose atvėrė didelį potencialą išlaikyti prigimtinį biologinį ritmą, o tai itin teigiamai atsiliepia bendrai žmogaus sveikatai, darbingumui, nuotaikai.

Išmanūs – ir dizainas, ir valdymas

Unikalus „Skylighter“ dizainas lengvai pritaikomas įvairios paskirties patalpose – biuruose, mokyklose, ligoninėse, gamybos patalpose ir kt. Šviestuvas gali būti pakabinamas, montuojamas prie lubų arba įmontuojamas į jas, o šviestuvo forma leidžia šviesą skleisti plačiai, neakinant žmonių, esančių patalpoje.

Išmanus šviestuvas ar jų grupė gali būti valdomi dviem būdais. Jungikliu arba išmaniąja programa galima keisti šviesos intensyvumą, spalvą ir perjungti į/iš ECO režimą. Unikali technologija suteikia galimybę kurti komfortišką darbo aplinką: pavyzdžiui, naktinės pamainos darbuotojams, siekiant išvengti mieguistumo faktoriaus sukeliamų klaidų, įjungti šaltesnę ir intensyvesnę šviesą.

Įdomu tai, kad siekiant palaikyti natūralų žmogaus bioritmą dienos metu, šviestuvas automatiškai keičia šviesos intensyvumo ir spalvų temperatūros parametrus – šviesa intensyvesnė ir su žymia mėlynos spalvos spektre dedamąja ryte, ir mažiau intensyvi, rausva su minimaliu mėlynos spalvos dalyvavimu spektre, artėjant vakarui.

Moderni technologija gimė Kaune

LED šviestuvas „Skylighter“, kurį sukūrė ir pagamino bendrovė „Selteka“, pelnė „Lietuvos metų gaminio 2018“ aukso medalį. Apdovanojimą atsiima „Selteka“ technikos direktorius Ramūnas Danauskas. LPK nuotr.

„Tai didelį potencialą turintis produktas. Šviesos rinka – yra viena didžiausių komercinių rinkų pasaulyje, kur pečius suremia globalūs žaidėjai ir visi jie sutartinai tvirtina, kad šių dienų inovacijų tikslas – kurti žmogaus poreikius tenkinančia šviesą. Mes nesirinkome lengviausio kelio, kai tik imituojamas baltos šviesos pokytis nuo melsvos iki rusvos maišant vos du šviesos kanalus. Mes maišėme iš karto šešis, siekdami išgauti šviesos kokybės parametrus, kurie būtų maksimaliai artimi natūraliai“, – apie lietuviško produkto pranašumus kalbėjo UAB „Selteka“ technikos direktorius R. Danauskas.

Įmonės gamybinės patalpos

Ir „Biownlight“ technologija, ir „Skylighter“ dizainas sukurti Lietuvoje. Gaminys itin palankiai įvertintas jau ne vienoje tarptautinėje parodoje. Svarbu pažymėti, kad visa šviestuvo gamyba ir technologijos tobulinimas vykdomas „Seltekoje“, Kaune.

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

Valentas
2019-01-02 15:54
Smagu, kad "Selteka" perėmė ne tik "Bangos" firminį ženklą, bet ir tęsia šios įmonės (kurioje dirbo 12 000 darbuotojų), pačias GERIAUSIAS tradicijas. SĖKMĖS!

Metų nominacijos

nuotrauka
2020-07-03 11:54
Dešimtajame Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) suvažiavime birželio 30 d. įmonių atstovams buvo įteikti „Lietuvos metų eksportuotojo“ ir Vytauto Andriaus Graičiūno nominacijos apdovanojimai.
nuotrauka
2020-07-01 13:47
Visus 2019-2020 mokslo metus vykęs projektas „Design. Engineer. Construct! Lithuania“ bei netikėtas karantinas įrodė, kad daugiau nei 50 moksleivių ir 13 mokytojų iš KTU Inžinerijos licėjaus, Panevėžio J. Balčikonio ir Vilniaus Žemynos gimnazijų geba rasti išeitį bei kūrybiškai dirbti net ir sudėtin...
nuotrauka
2020-07-01 09:26
Antradienį apdovanoti geriausi 2019 m. Lietuvos skaitmeninės statybos projektai. VšĮ „Skaitmeninė statyba“ ir Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) rengiamame konkurse „Lietuvos BIM projektai” 8-iose kategorijose apdovanojimus pasidalijo tiek viešojo, tiek privataus sektorių statybos projektai, įg...
nuotrauka
2020-06-02 09:19
Šių metų pradžioje pristačiusi visiems atvirą trimatį Vilniaus žemėlapį, miesto savivaldybė sėkmingai naudojasi juo ir pati – tiek planuodama pokyčius, tiek tikrindama projektų kokybę.
nuotrauka
2020-03-09 09:56
Yvonne Farrell ir Shelley McNamara, airių architektės ir „Grafton Architects“ bendrasavininkės, tapo 47-ąja ir 48-ąja Pritzkerio architektūros premijos laureatėmis. Pritzkerio premija – garbingiausias architektūros srities apdovanojimas, prilyginamas Nobelio premijai.
nuotrauka
2020-03-04 12:25
„Reikia atkakliai siekti tikslo, ieškoti būdų įgyvendinti idėją, kuria tiki ir nebijoti“, – sėkmingo verslo paslaptimis dalijasi teisės, buhalterijos, verslo, mokesčių konsultacijų paslaugų įmonės „Justicija“ vadovas Vaidas Šalaševičius. Be darbo savo įmonėje jis įsteigė ne vieną verslininkus vienij...
nuotrauka
2020-03-02 17:18
Europos Komisija įvertino Kauno pastangas darnaus judumo srityje. Kasmetiniuose Europos mobilumo savaitės (angl. European mobility week) apdovanojimuose tarp 36 nominantų iš viso Senojo žemyno Kauno miestas pateko į geriausiųjų trejetuką darnaus judumo planavimo kategorijoje. Dėl tarptautinio įverti...
nuotrauka
2020-02-18 14:16
Iki balandžio 1 d. Lietuvos architektų sąjungoje eksponuojami geriausi 2019 m. Baltijos šalių architektūros mokyklų absolventų – bakalaurų ir magistrų – baigiamieji darbai.
nuotrauka
2020-02-12 15:50
Šiemet „Europos ateities miestų ir regionų“ (angl. European Cities and Regions of the Future 2020/21) reitinguose tarp lyderių – Kauno miestas ir regionas. Tai investicijų reitingas, kurį pateikia „Financial Times“ investicijų ekspertų padalinio „fDi Intelligence“ kasmet leidžiamas žurnalas „fDi Mag...
nuotrauka
2020-02-11 10:09
Bendrovė „Justicija“, teikianti buhalterinės apskaitos, teisines bei ekspertų paslaugas, pernai paminėjo 15-ąsias veiklos metines. Sukaktis buvo paminėta ne tik su gimtadienio tortu, bet ir praplečiant veiklų spektrą – prie jau vykdomų veiklų, susijusių su verslo, teisės, buhalterinių ir kitų klausi...
nuotrauka
2020-02-07 17:01
Apdovanojimas už metų darbą – Klaipėdos miesto vėliava – šiemet bus įteikta vieną didžiausių ir moderniausių Baltijos šalyse bendradarbystės erdvę „Light House“ įkūrusiam Šarūnui Butkui bei visai jo komandai. Tokiam siūlymui šiandien, vasario 7 d., pritarė Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos koleg...
nuotrauka
2020-01-31 14:10
Nacionaliniuose atsakingo verslo apdovanojimuose daugiausiai apdovanojimų pelnė Lietuvos statybininkų asociacijos įmonės: LAYHER BALTIC, CRAMO ir SDG.
nuotrauka
2020-01-27 11:57
Modernus biurų dangoraižis „3BURĖ“ po daugiau nei 10 metų pertraukos užbaigė trijų burių verslo kompleksą Vilniaus Giedraičių ir Krokuvos gatvių sankryžoje. 2018 m. iškilusi „3BURĖ“ iš kitų verslo centrų išskiria įdiegtais inovatyviais sprendimais ir ypatingu dėmesiu ekologijai.
nuotrauka
2020-01-24 07:31
Vienas įspūdingiausių Lietuvoje iškilusių statinių – pasaulines architektūros madas diktuojančio Danielio Libeskindo suprojektuotas MO muziejus – po metų nuo atidarymo jau įvertintas ne tik Lietuvoje – pelnytas „Lietuvos metų gaminio 2019“ aukso medalis, bet ir tarptautinėje rinkoje – įtrauktas į įv...
nuotrauka
2020-01-14 09:29
Įrengiant bendrovės „Lifosa“ Karbamidinio fosfato UP17-44 trąšų gamybos cechą, generalinis rangovas UAB „Montuotojas“ pagamino ir sumontavo apie 700 tonų metalinių konstrukcijų. Toks konstrukcijų kiekis buvo pagamintas ir sumontuotas per metus. Trumpas terminas tokios apimties darbams kėlė nemažai į...
nuotrauka
2020-01-09 13:19
„Įvertini savo įmonės patirtį ir žengi vieną žingsnį į priekį. Tiek, kiek įmonė turi realaus potencialo, – sako bendrovės „Požeminiai darbai“ generalinis direktorius Raimondas Baikštys, akcentuodamas, kad tik toks gerai apgalvotas ir įvertintas žingsnis skatina tobulėjimą ir duoda galimybę siekti na...
nuotrauka
2020-01-07 10:57
Bendra Lietuvos ir Čekijos bendrovė „Grinduva“ jau penkerius pastaruosius metus fiksuoja 1–4 proc. metinį augimą. Specializuotų grindų įrengimo srityje veikianti įmonė nuosaikų augimą pasirinko sąmoningai.
nuotrauka
2019-12-16 11:55
Kasmet pasitikdama didžiąsias metų šventes Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) sukviečia verslo bendruomenę, visuomenės, politikos ir mokslo lyderius į kalėdinį LPK vakarą. Šiemet Pirklių klube gruodžio 12 d. vykusioje šventėje skambėjo palinkėjimai artėjančių švenčių bei naujųjų metų proga ir...
nuotrauka
2019-12-15 10:02
per iškilmes Varšuvos universitete Lenkijos ir Lietuvos bendradarbiavimo ir dialogo forumas pagerbė labiausiai dvišalių santykių vystymui nusipelniusius asmenis ir įmones. Verslo kategorijoje, kuriant teigiamus santykius tarp lietuvių ir lenkų verslo įmonių, apdovanota AB „Kauno tiltai“. Bendrovės v...
nuotrauka
2019-12-12 11:38
Ketvirtadienį, gruodžio 12 d., Pirklių klube 23-ąjį kartą įteikti Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) rengiamo kasmetinio konkurso „Lietuvos metų gaminys” apdovanojimai. Apdovanojimams buvo nominuotos 74 įmonės penkiolikoje vertinimo grupių iš 25-os šalies ūkio šakų. Lyderio pozicijas kaip ir...

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos