2019 lapkričio 17 d. sekmadienis, 12:10
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Unikalaus šviestuvo kūrėjai įminė natūralios dienos šviesos mįslę  1

2018-12-28 07:35
Išmanios „Biownlight“ šviesos valdymo technologijos pagalba atkuriama natūrali dienos šviesa, kuri suteikia galimybę realizuoti ergonomiškas, žmogui draugiškas ir savijautą gerinančias darbo ir poilsio erdves.
nuotrauka
LED šviestuvas „Skylighter“, kurį sukūrė ir pagamino bendrovė „Selteka“, pelnė „Lietuvos metų gaminio 2018“ aukso medalį. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
Selteka, UAB
Vilniaus universitetas (VU),
Būtent dėl šių pranašumų Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) rengtame konkurse „Lietuvos metų gaminys 2018“ mašinų ir įrengimų pramonės grupėje aukso medaliu įvertintas LED šviestuvas „Skylighter“, kurį sukūrė ir pagamino bendrovė „Selteka“.

Įminė šviesos paslaptį

LED šviestuvas „Skylighter“ sukurtas gamintojams bendradarbiaujant su Vilniaus universiteto mokslininkais. Kaip sako patys šviestuvo kūrėjai, tai puikus mokslo ir industrijos sinergijos sėkmės pavyzdys.

Šešių šviesos šaltinių maišymo technologija „Biown“ kol kas neturi pasaulyje analogų – jos sukurta šviesa artima natūraliai dienos šviesai.

„Kaip vieną didžiausių pridėtinių verčių norėčiau akcentuoti paties projekto prasmingumą. Šviesa yra vienas didžiausių mūsų gyvenimo būdą ir biologinius ciklus lemiančių veiksnių. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad žmogus geriausiai jaučiasi būdamas natūralioje dienos šviesoje. Tokia jau mūsų prigimtis. Dabar gyvenimo tempas toks intensyvus, kad didžiąją laiko dalį esame priversti praleisti nenatūralioje šviesoje ir tai neigiamai veikia mūsų nuotaikas, darbingumą“, – kalbėjo bendrovės „Selteka“ technikos direktorius Ramūnas Danauskas.

Jo žodžiais, galimybė natūralios šviesos apšvietimą sukurti patalpose atvėrė didelį potencialą išlaikyti prigimtinį biologinį ritmą, o tai itin teigiamai atsiliepia bendrai žmogaus sveikatai, darbingumui, nuotaikai.

Išmanūs – ir dizainas, ir valdymas

Unikalus „Skylighter“ dizainas lengvai pritaikomas įvairios paskirties patalpose – biuruose, mokyklose, ligoninėse, gamybos patalpose ir kt. Šviestuvas gali būti pakabinamas, montuojamas prie lubų arba įmontuojamas į jas, o šviestuvo forma leidžia šviesą skleisti plačiai, neakinant žmonių, esančių patalpoje.

Išmanus šviestuvas ar jų grupė gali būti valdomi dviem būdais. Jungikliu arba išmaniąja programa galima keisti šviesos intensyvumą, spalvą ir perjungti į/iš ECO režimą. Unikali technologija suteikia galimybę kurti komfortišką darbo aplinką: pavyzdžiui, naktinės pamainos darbuotojams, siekiant išvengti mieguistumo faktoriaus sukeliamų klaidų, įjungti šaltesnę ir intensyvesnę šviesą.

Įdomu tai, kad siekiant palaikyti natūralų žmogaus bioritmą dienos metu, šviestuvas automatiškai keičia šviesos intensyvumo ir spalvų temperatūros parametrus – šviesa intensyvesnė ir su žymia mėlynos spalvos spektre dedamąja ryte, ir mažiau intensyvi, rausva su minimaliu mėlynos spalvos dalyvavimu spektre, artėjant vakarui.

Moderni technologija gimė Kaune

LED šviestuvas „Skylighter“, kurį sukūrė ir pagamino bendrovė „Selteka“, pelnė „Lietuvos metų gaminio 2018“ aukso medalį. Apdovanojimą atsiima „Selteka“ technikos direktorius Ramūnas Danauskas. LPK nuotr.

„Tai didelį potencialą turintis produktas. Šviesos rinka – yra viena didžiausių komercinių rinkų pasaulyje, kur pečius suremia globalūs žaidėjai ir visi jie sutartinai tvirtina, kad šių dienų inovacijų tikslas – kurti žmogaus poreikius tenkinančia šviesą. Mes nesirinkome lengviausio kelio, kai tik imituojamas baltos šviesos pokytis nuo melsvos iki rusvos maišant vos du šviesos kanalus. Mes maišėme iš karto šešis, siekdami išgauti šviesos kokybės parametrus, kurie būtų maksimaliai artimi natūraliai“, – apie lietuviško produkto pranašumus kalbėjo UAB „Selteka“ technikos direktorius R. Danauskas.

Įmonės gamybinės patalpos

Ir „Biownlight“ technologija, ir „Skylighter“ dizainas sukurti Lietuvoje. Gaminys itin palankiai įvertintas jau ne vienoje tarptautinėje parodoje. Svarbu pažymėti, kad visa šviestuvo gamyba ir technologijos tobulinimas vykdomas „Seltekoje“, Kaune.

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

Valentas
2019-01-02 15:54
Smagu, kad "Selteka" perėmė ne tik "Bangos" firminį ženklą, bet ir tęsia šios įmonės (kurioje dirbo 12 000 darbuotojų), pačias GERIAUSIAS tradicijas. SĖKMĖS!

Metų nominacijos

nuotrauka
2019-11-05 10:16
Dienraščio „Verslo žinios“ jau devintus metus rengiamuose Verslo lyderių apdovanojimuose Jaunojo Metų CEO titulą pelnė Kauno technologijos universiteto (KTU) alumnas Mantas Makulavičius, granito ir dolomito skalda prekiaujančios UAB „Milsa“ vadovas. Jo įsitikinimu, dabar yra Lietuvos aukso amžius, k...
nuotrauka
2019-10-12 09:37
Minint Vietos savivaldos dieną sostinėje „Auksinės krivūlės“ apdovanojimais už ryškiausias iniciatyvas ir darbus pagerbtos Lietuvos savivaldybės.
nuotrauka
2019-10-07 09:55
Šeštadienį baigėsi tris dienas trukusi kasmetinė paroda „Baldai Interjeras Dizainas 2019“. Vienas iš svarbiausių parodos renginių – Dizaino apdovanojimai. Šiemet tarptautinė žiuri pirmąją vietą skyrė originalios formos ir kelių atspalvių stalui „Lauro lapas“, kurį sukūrė studijos „KiTAIP“ dizainerė ...
nuotrauka
2019-10-04 08:07
Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Žemės ūkio akademijoje rugsėjo 26–28 dienomis vyko inovacijų paroda „Inno panorama 2019“, pristatanti įvairias inovacijas ir naujoves. Renginyje dalyvavo daugiau nei 300 dalyvių, kurie pristatė naujausius išradimus. Pastarieji palengvins darbą ne tik stambiesiems ...
nuotrauka
2019-09-09 09:20,      papildyta 2019-09-09 10:20, pildoma nuotraukomis
Rugsėjo 7 d. Klaipėdoje įvyko jau 20-oji Lietuvos statybininkų asociacijos organizuojama Statybininkų dienos šventė, pritraukusi beveik 400 dalyvių iš visos Lietuvos.
nuotrauka
2019-06-28 11:18
Jau 11-ą kartą apdovanoti geriausi Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų investicijų Lietuvoje projektų nugalėtojai. Konkurso „Europos burės“ apdovanojimų metu įvertinti 5-ių nominacijų laimėtojai – statulėlės atiteko Lietuvos šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus, bendrijai „Pagava...
nuotrauka
2019-06-11 10:39
Kauno augančio verslo apdovanojimuose (K.A.V.A.) pirmą kartą apdovanotas geriausias Kauno NT plėtotojas. Nugalėtojais tapo „YIT Lietuva“ už drąsą apleistą Neries pakrantę paversti nauju, moderniu miesto centru su patogiai miestiečių laisvalaikiui pritaikyta krantine.
nuotrauka
2019-06-06 14:28
Rytoj, birželio 7-ąją, kai iki pasaulinės parodos „EXPO 2020“ atidarymo liks lygiai 500 dienų, Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos konferencijų salėje (Gedimino pr. 51, V a.) 11 val. bus pristatytas Lietuvos paviljono Dubajuje projekto konkursą laimėjęs pasiūlymas.
nuotrauka
2019-05-31 11:47
Kauno technologijos universiteto (KTU) Statybos ir architektūros fakulteto (SAF) docento architekto Daliaus Šarakausko projektas laimėjo pirmąją vietą kasmetiniuose „Latvijos statybos apdovanojimuose 2018“. Tai vienas didžiausių ir svarbiausių konkursų kaimyninėje šalyje. Jį rengia valstybinės insti...
nuotrauka
2019-05-30 14:15
Tradiciniame Vokietijos - Lietuvos verslo apdovanojimų renginyje, kurį organizuoja Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai, buvo pagerbta Vokietijos kapitalo įmonė, įsikūrusi Vilniuje, Salininkuose, – „Layher Baltic“. Jai įteiktas „Metų AHK narys“ apdovanojimas.
nuotrauka
2019-01-22 07:35
Mažųjų įmonių grupėje bendrovė „HSC Baltic“ pelnė „Sėkmingai dirbančios įmonės 2018“ vardą. Kaip sako jos direktorius Rimvydas Beržonskis, varomoji įmonės jėga – jauna komanda, alkana veikti, ieškoti naujovių ir iššūkių.
nuotrauka
2019-01-18 07:35
Rokiškio rajone įsikūręs jau šeštąjį savo istorijos šimtmetį nuo 1515 m. skaičiuojantis Ilzenbergo dvaras Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) ir Darnios plėtros akademijos konkurse „Už darnią plėtrą“ šiemet išrinktas geriausiu visuomeniniu daugiafunkciu objektu. Tai vienintelis ...
nuotrauka
2019-01-17 07:35
Grigiškių transporto mazgo rekonstrukcija, III etapas; magistralinio kelio A5 Kaunas-Marijampolė-Suvalkai ruožo nuo 35,40 iki 45,15 km rekonstravimas; pėsčiųjų viadukas A14 kelyje – tai trys bendrovės „Kelprojektas“ projektai, pelnę įmonei aukštą pripažinimą. Pirmieji du projektai apdovanoti „Lietuv...
nuotrauka
2019-01-16 07:35
Pramonės plėtra, miestų augimas ir gyventojų tankumo didėjimas ne tik liudija žmonijos pažangą, bet ir kelia nemažai iššūkių. Viena iš nepageidaujamų žmogaus veiklos pasekmių – tarša kvapais. Deja, dauguma kvapų šalinimo ar dezinfekcijos sprendimų ne tik daug kainuoja, bet daro žalą aplinkai. UAB „A...
nuotrauka
2019-01-15 08:28
„Sėkmingai dirbančios įmonės 2018“ apdovanojimą pelniusios įmonės „Staticus“ specialistai ir patys su džiugia nuostaba žvelgia į savo įgyvendintus projektus. Jie neretai sako, kad užduotys, iš pradžių atrodančios „nerealiai sudėtingai“, dirbant pasirodo esančios gerokai paprastesnės. Nes jie gerai i...
nuotrauka
2019-01-14 17:02
Penki dešimtmečiai – tiek Lietuvos mokslo padangėje skaičiuoja Kauno technologijos universiteto (KTU) profesorius, habilituotas technologijos mokslų daktaras Rymantas Jonas Kažys, savo gyvenimą susiejęs su ultragarso tyrinėjimais. Mokslininko įdirbis – daugiau kaip 100 išradimų. Kai kurie jų patentu...
nuotrauka
2019-01-13 17:49
Valstybės sienų apsauga – itin atsakingas uždavinys, tad išsaugoti ypatingą statusą galima tik šiuolaikiškais sprendimais bei naujausiomis priemonėmis. Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) surengtame konkurse „Lietuvos metų gaminys 2018“ aukso medaliu įvertintas bendrovės „Kortas“ Švendubrės s...
nuotrauka
2019-01-10 07:35,      papildyta 2019-01-10 14:58, papildyta nuotraukomis
2018-ieji bendrovei „YIT Kausta“ (dabar – „YIT Lietuva“) buvo dosnūs laimėjimų. Du objektai (gyvenamasis namas ir verslo centras) pelnė „Lietuvos metų gaminio 2018“ aukso medalius; konkurse „Už darnią plėtrą“ pelnytas apdovanojimas geriausio gyvenamojo projekto kategorijoje; „Lietuvos BIM projektai ...
nuotrauka
2019-01-09 07:35
Metams baigiantis, Lietuvos pramonininkų konfederacija paskelbė nominacijos „Sėkmingai dirbanti įmonė“ laureatus. Tarp jų – viena stambiausių Lietuvoje granito ir dolomito skaldos gamintoja „Milsa“ įmonių grupė. Apdovanojimas skirtas įvertinus gaminamos ir parduodamos produkcijos apimtis, pelningumą...
nuotrauka
2019-01-08 07:35
Įgyvendinti sudėtingą inžinerinį projektą per rekordiškai trumpą laiką – ir rizikinga, nes gali nukentėti kokybė, ir sunkiai pasiekiama, nes tokie objektai paprastai reikalauja sudėtingo ir aukštos kvalifikacijos darbo. 52 tūkst. kub. m naftos ir naftos produktų saugyklą bendrovės „Montuotojas“ spec...

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos